Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Kastytis Braziulis. Policijos reforma: dvi klaidos

Tiesos.lt siūlo   2017 m. kovo 21 d. 20:43

8     

    

Kastytis Braziulis. Policijos reforma: dvi klaidos

Alfa.lt

Politikos apžvalgininkas Tomas Dapkus straipsniu „Deja, sunkių nusikaltimų tik daugės“ pakvietė visuomenę ir policiją rimtai diskusijai apie policijoje vykdomas reformas. Ar jos efektyvios? Ar jos užtikrina visuomenei saugumą? Ar jos sumažino nusikalstamumą?

Mano galva, buvo padarytos dvi policijos reformos sisteminės klaidos, kurios prisidės prie nusikalstamumo augimo.

Tai:

Apylinkės inspektorių atsisakymas. Policijos vadovas radijo laidoje juos pavadino sovietiniu palikimu, kuris neatitinkąs šiandieninių iššūkių. Policijos vadovo pavaduotojo įsitikinimu, reikia žiūrėti į Europą.

Apylinkių inspektorių pagrindinė užduotis buvo užtikrinti visuomenės ir kiekvieno jos nario saugumą tam tikroje teritorijoje. Jis prižiūrėdavo, kad šioje teritorijoje nebūtų vykdomi nusikaltimai, o jei jie yra vykdomi, kad būtų laiku nustatyti ir išaiškinti. Jis taip pat vykdė efektyvų prevencinį darbą, kuris padėdavo iš anksto atgrasinti potencialius nusikaltėlius nuo nusikaltimų.

Apylinkių inspektorių darbo esmė buvo tiesioginis bendravimas su žmonėmis. Jis nuo ryto iki vakaro vaikščiodavo savo teritorijoje, diskutuodavo su jos gyventojais, spręsdavo problemas, padėdavo žmonėms tvarkyti įvairius reikalus, konsultuodavo juos teisės klausimais. Apylinkės inspektorius būdavo kaip tvarkos prižiūrėtojas, turintis valstybės suteiktus įgaliojimus tam tikroje bendruomenėje. Jį visi žinojo. Jis žinojo visus – kas kaip gyvena, kas turi problemų, kas su kuo pykstasi, kas kur dirba, kas geria ir muša savo žmoną ar vaikus, kas pilstuką pardavinėja, kas atvyko gyventi į jo prižiūrimą teritoriją, kokios šeimos ar teritorijos vietos yra pavojingos.

Kėdainių monstro, užmušusio ketverių metukų berniuką, istorijoje yra vienas epizodas, kuris atskleidė šį policijos reformos trūkumą. Vaikų darželio auklėtoja pastebėjo, kad vaiko galvoje yra guzas. Vaikas atvirai papasakojo, kad jį muša patėvis. Auklėtoja kreipėsi į policiją, informavo vaiko apsaugos tarnybos darbuotojus. Ji ėmėsi priemonių vaikui padėti, darė ką galėjo.

Policija pradėjo tyrimą: iškvietė auklėtoją, vaiką, jo mamą į apklausą. Mama viską neigė ir sakė, kad vaikas susižalojo netyčia, užsikabino ir nukrito. Vaikas taip pat viską neigė ir tvirtino, kad mama teisybę kalba. Negi jis prieštaraus mamai? Policininkas nutraukė ikiteisminį tyrimą. Problema išspręsta.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

style="border: 0;">

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ekspo       2017-03-24 21:29

Koks rezultatas galėjo būti kai reformą pradėjo kelių policininkas(sąžiningas),o pratesė patrulis(Pagal mastymo lygį).Štai visi ir patruliuoja.Davei bobai į galvą-patrulis atvažiuoja ,supakuoja t.y.ištiria nusikaltimą ir užpildo statistinę kortelę apie nusikaltimo išaiškinimą,o kada ta pati boba bus už kampo apiplėšta vėl gaudama į galvą,tie patruliuojantys tyrėjai nieko nedarys užregistravę“tyrimą apie sužalojimo pripažinimą faktu”.rezultate - išaiškinamumas - 50 procentų,o tai jau daug…..

Mano nuomone,       2017-03-22 13:51

Kad valstieciu valdymo laikotarpiu bus igyvendinti visi blogiausi istatymai, kurie buvo bandomi prastumti ir padeti i stalcius, nes vis kazkaip tai pritrukdavo ryzto. Valstieciai dabar viska palaimina.Palaimina ir kriminalizuoja visas pataisas. Kazkam atejo pats palankiausias metas, nes balsa ar tona pakelus, valstieciai susileidzia. Kartais atrodo, kad valstieciai tuoj persikels i kiekvieno namus ir isleidines kriminalizuotus istatymus, jeigu, pvz., nueisi nus..ikt tris kartus per diena, negu leis istatymas tai daryti du kartus. Ant sprando zmonems uzkrauti bankai, tu nori to ar nenori, baudos, mokesciai uz kiekviena nusiperdima ar uzaugusi ridikeli, uz kiekieno anekdoto pasakojima, nes kazkas tuoj prisiklijuoja, kad ten butent ji izeide ir i teisma apskundzia, o cia ir vel kriminalinis straipsnis ir t.t. ir panasiai. Paskui klausia, kas atsitiko, kad zmones bega is Lietuvos ir ka daryti, kad tai sustabdyti?  Nesustabdys niekas, nes man atrodo, kad pildosi anksciau dar girdeta fraze, jog Lietuva yra ne teisine valstybe, bet policine valstybe.

sda       2017-03-22 12:05

Tik kvailiai bando išrasti naują dviratį. Jie ilgai blaškosi, pridaro sau ir savo šeimai nuostolių kol galų gale grįžta prie jau išrasto dviračio. Nereikia žiūrėti kaip buvo sovietiniais laikais, kaip buvo fašistiniais laikais, kaip yra Italijoje ar Prancūzijoje. Reikia išsiaikinti problemą ir atrasti jai sprendimo būdą ir jį įgyvendinti. Bet čia reikia truputį pamąstyti, smegenis pajudinti, laiko šiam reikalui skirti. Bet… jei esi baigęs Riomerio universitetą... Klausimų nekyla.

Pensininke       2017-03-22 11:47

Kodel visi taip bijo sovietinio palikimo? Nejaugi toje sistemoje buvo vien tik blogis? Apylinkes inspektorius reikejo ne panaikinti, o ju skaiciu padidinti apylinkese. Kada baigsis bezdzionavimas ir bijomasi pripazinti, kad buvo ir geru pavyzdziu. Ar taip norima pasirodyti daryti gerai “ismananciu” reforma?

Nesaugu       2017-03-22 11:03

Lietuvoje nesaugau - mokyklos direktorius vagia telefoną  iš pavaldinio tašės o policija sako kad tai ne vagystė, nors pagal LR BK kai vagiama iš tašės tai kišianvagystė - tačiau policija mokyklos direktoriui tai netaiko
Lietuvoje nesaugu - mokytojai meluoja teismuose tačiau mokytojai už melą neteisiami.

Apsidairykime       2017-03-21 22:12

ir kai ką pamatysime. Po komunizmo griuvimo kriminalai suvešėjo taip, kad
žmonės pamatė “keistą” dalyką - nusikaltėlius dangsto aukštoji teisėsauga.
Korupcija tapo totali. Gruzijoje (sako) atleido visus iki vieno policininkus, o jų vietoje paskyrė mokytojus ir pan. Rezultatas esą pranoko lūkesčius. Tą patį tik anksčiau buvo padarę lenkai Varšuvoje.
Apie teisėsaugos ir policijos bėdas žinome tik apie tai nekalbame, nesvarstome ir nieko nesiruošiame daryti.

Sekant iš labai toli ,tai       2017-03-21 21:57

ar ne didžiausi nusikaltėliai yra baltos apykaklės su tokiomis reformomis?Kurių pasekoje Ievos nužudymas.Kažin ką čia pirmiau reiktų teisti.

Tuoj atsisakys ir rajonų       2017-03-21 21:56

ligoninių,kurioms jau ir dabar įsakyta neguldyti,neregistruoti,taupyti.Tie patys principai ir finale tragedijos.Kažkkas su valstiečiais atsitiko.Ar jie atsipeikės?


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.