Kastytis Braziulis. Perliukai iš VSD ataskaitos

Tiesos.lt redakcija   2015 m. balandžio 15 d. 12:54

12     

    

Kastytis Braziulis. Perliukai iš VSD ataskaitos

Valstybės saugumo departamentas kelia grėsmę žmogaus laisvėms ir teisėms, kurias jam garantuoja Konstitucija. Joje rašoma, kad žmogaus privatus gyvenimas yra neliečiamas. Niekas neturi teisės rinkti informacijos apie žmogaus, kuris nedaro nusikaltimų, privatų gyvenimą ir į jį kištis be motyvuoto teismo leidimo.

Taip žiauriai ir negailestingai teigdamas remiuosi šiais argumentais:

Pirmas. Valstybės saugumo departamentas ne nusikaltėlius valstybei gaudo ir sodina juos į kalėjimą, o seka asmenis, kurie nedaro nusikaltimų ir kuriuos sekti jiems nurodo Valstybės gynimo taryba. Kiekvienais metais Valstybės gynimo taryba suformuluoja saugumui [dėmesio – – tai labai įdomu] žvalgybinius poreikius. Įdomu, kokie šiemet yra suformuluoti žvalgybiniai poreikiai valstybės saugumo departamentui?

Normaliose demokratinėse šalyse represinės struktūros, tame tarpe – ir kontržvalgybos agentūros, kovodamos su nusikaltimais prieš žmogų, valstybę, nuosavybę ir t.t., griežtai vadovaujasi Baudžiamuoju kodeksu, kuriame yra išdėstytos aiškios ir visiems suprantamos visuomenei pavojingos nusikalstamos veikos. Jų – nusikalstamų veikų – sąrašas yra baigtinis. Taigi, kiekvienas saugumietis, dirbdamas savo darbą, turi vadovautis Baudžiamojo kodekso straipsniais. Jis privalo sekti tik tuos žmones, kuriuos įtaria darant nusikaltimą prieš valstybę, t.y. šnipinėjant, padedant svetimai valstybei veikti prieš savą valstybę, nutekinant valstybės paslaptį, galimą teroristą ir taip toliau ir panašiai.

Nedemokratinėse valstybėse represinės struktūros dirba vadovaudamosi asmens ar grupės asmenų nurodymais. Jie gali būti žodiniai, rašytiniai ar parodyti veiksmais. Ši asmenų grupė gali būti pavadinta įvairiai: taryba, agentūra, komitetas, centras, tačiau nuo to niekas nesikeičia. Svarbiausia, kad ne įstatymas nurodo slaptosioms tarnyboms, ką sekti ir kodėl sekti, bet asmuo arba asmenų grupė vadovaudamiesi savo interesais.

Antras. Valstybės saugumo departamentas, naudodamas žvalgybinius metodus ir jų pagalba surinkęs informaciją apie asmenį ar asmenų grupę, ją perduoda valstybės vadovams. Tai gali būti Seimo pirmininkė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, prezidentė, vyriausybės ar ministerijos vadovas. Kam ir kokią informaciją perduoti, sprendžia pats departamento vadovas.

Normaliose demokratinėse šalyse slaptosios tarnybos nusikaltimams įrodyti naudoja ypatingus informacijai rinkti įrankius, kuriuos jiems suteikia visuomenė. Jie renka informaciją apie žmogaus privatų gyvenimą įvairiomis žvalgybinėmis priemonėmis: klausosi telefoninių pokalbių, fiziškai seka, skaito jo elektroninius laiškus, įtaiso jo namuose pasiklausymo įrenginius. Surinktą medžiagą slaptosios tarnybos gali panaudoti tik ikiteisminiam tyrimui pradėti ir įrodymams nustatyta tvarka užfiksuoti ir uždokumentuoti. Nė viena tarnyba neturi teisės naudoti šios informacijos kitais, ne su nusikaltimų atskleidimu susijusiais tikslais.

Nenormaliose šalyse slaptosios tarnybos klausosi tūkstančių nusikaltimų nedarančių, tačiau valdžiai įdomių žmonių telefoninių pokalbių, persekioja juos, skaito jų elektroninius paštus. Surinkę informaciją apie jų gyvenimus, silpnas vietas, pažeidžiamumus kišasi į jį (gyvenimą) bandydami, jų supratimu ar kokios nors valstybės gynimo tarybos nurodymu, jį reguliuoti, nukreipti kažkam naudinga linkme. Siekdami efektyvesnio rezultato perduoda ją valstybės vadovams. Imkite, ponai, ir darykite ką tik norite su ta informacija ir su tais žmonėmis.

Trečia. Nuo kada valstybės saugumo departamentas užsiima propaganda? Neteko girdėti, kad propaganda Lietuvoje yra uždrausta ir yra priskirta pavojingai visuomenei ir nusikalstamai veikai.

Demokratinėse valstybėse agituok kiek tik nori, kiek širdelė geidžia. Svarbiausia – nepažeisk įstatymų. Žmonės, kurie yra patenkinti gyvenimu, nusistovėjusia santvarka, neklausys kvailų agitatorių ir jų minčių bei idėjų. Tuo skiriasi laisva šalis nuo ne laisvos.

Sovietiniais laikais antitarybinė propaganda, agitacija buvo priskirta pavojingai, nusikalstamai veikai. KGB persekiojo žmones, kurie turėjo kitokia nei sovietinė valdžia nuomonę, rinko apie juos informaciją ir kišosi į jų privačius gyvenimus. Jie nurodinėdavo jiems ką galvoti, kaip galvoti, ką sakyti, ko nesakyti. Jeigu žmogus nepaklusdavo, tai sodindavo jį į cypę. Jei žmogus vis vien neklausydavo, tai veždavo jį į psichūškę. Suleisdavo ten vaistų, kad nusiramintų ir pradėtų normaliai mąstyti. Tik išprotėjęs žmogus gali prieštarauti tokiai puikiai sovietinei visuomenės santvarkai. Tokia vyravo nuostata.

Niekaip negalime atsisakyti sovietinio mąstymo, sovietinių įpročių ir sovietinio valdymo stiliaus. Sovietinio mąstymo vadovai sėkmingai perduoda sovietinio valdymo principus jaunimui. Niekaip negalime suprasti, kad mąstyti kitaip, nei mąsto valdžia, yra ne nusikaltimas, o demokratijos išraiška.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jo...       2015-04-20 1:03

Lietuvoje jeigu moki kalbeti IR turi savo nuomone patenki I pavojingu valstybei pilieciu sarasa

MaryteMaryte       2015-04-18 9:02

Ponas V.Gailius teige, kad saugumieciai, pajute kylant i pavirsiu nesvarius pinigus, sukurpe 1937 metu stiliumi vadinamaji DONOS. Taip pat V.Gailius teige,kad G.Grinos pavaduotojas R.Vaisnoras susitare su bankininku V.Antonovu,ir tas ramiai pasisalino. Dar V.Gailius nurode,kad veikia “saugumieciu gauja,kuri isivaizduoja valdanti valstybe”.Aisku, VSD nieko nenutuokia, nes jokiose ataiskaitose sita katastrofa nefiguruoja.

aidas       2015-04-16 11:22

to va ,radau –
nemanau, kad visi normalūs čekai taip mąsto. Tai tik čekų komunistų nuomonė ir siekiai

Kritikas Pikčiurna       2015-04-16 5:49

Puiku skaityti tikro profesionalo mintis. Trumpai, aiškiai ir nedviprasmiškai.
Išvada: jau dvidešimt penki metai imituojame, kad esame laisvi, turime valstybę ir gyvename demokratijos sąlygomis, kad yra įgyvendinamos neliečiamos žmogaus teisės, nors iš tikrųjų tebesame tik mažytė modifikuota totalitarinio pasaulio salele, prarandanti paskutinius tapatybės likučius. Per mus rieda orveliško globalizuoto totalitarizmo volas ir nuolat grasina karu bei okupacija niekaip iš stalinizmo liūno neišsikapstanti militaristinė kaimynė.
Tuo tarpu VSD bei teisėsauga aptarnauja saujelę korumpuotų ir niekaip neišsivaduojančių iš sovietinės praeities politikų, ieškančių savo išskirtinės vietos pakitusiame politiniame pasaulyje.
Išeitis tėra viena - kiekvienam pasižiūrėti į save ir savyje pagaliau sunaikinti vergą. Karta žmonių, kurie tai sugebėjo padaryti dar sovietiniais metais ir išlikti per represija bei gulaguose jau išeina anapilin, o jaunieji vis dar tikisi sovietą savyje užmušti pralobdami. Klystate, orumo ir laisvės nenusipirksi, jie ugdomi tik aukojantis, investuojant save į ateitį. O mes jau nebegalime ir nebenorime net turėti vaikų...

Tarabilda       2015-04-15 21:25

Komentaras tikrai nevykęs. Pribloškia savo naivybe ir abstrakčiu sofistikavimu. Bent vienas konkretus pavyzdėlis, kas kam nurodė ką pasekti ar pasiklausyti straipsnelį padarytų įdomų, bet Braziulis perdėtai atsargus prisitaikėlis. Jis kalba visiškai tuščiais periodais, nors pavyzdžių nors šakėm mėžk.

Dėdė Letui Palmaičiui       2015-04-15 19:06

Noriu patikslinti Jūsų poziciją 14:58 komentare. Ar referendumu gauta balsų dauguma yra “teisinga”, o atstovavimu - “neteisinga”? Ir ar “teisingoje nedemokratijoje” išvis turi būti eliminuotas bet koks atstovavimas? Pastarąją prielaidą darau dėl Jūsų nuolatinio nusistatymo prieš atstovavimą. Lieka “neatstovavimas”, kuris man nėra aiškus Jūsų mąstymo grandinėje. Tada vis tiek “kažkas kažką atstovaus”, bet… kieno sprendimu? Juk “lustinė demokratija” irgi nesirems atstovavimo prielaida, o “visuotiniu teisingumu”.

>nelabai       2015-04-15 18:03

dvigubas neigimas tampa teiginiu. Elementarioji logika, - jei nelabai nevykes, reiskia labai vykes straipsnis smile

Nelabai       2015-04-15 16:46

Nevykęs straipsnis.

ruta       2015-04-15 16:13

Aciu Autoriui , visada skaitome jusu , kaip profesionalo , pamastimus .Nekompetetingai valdziai visada patogu uzciaupti kitaip mastanti ir ja kritikuojanti pilieti , negu stengtis isiklausyti i jo kritika ir konstruktyviai pasistengti isspresti bet kokia iskylusia problema , klausima , veika .Nera kada , reikia pasaulio demesio , o pasigirti tai nera ko . ES jau atlyko tyrimus , apklausas ir zino , kad Lietuva , tai korupcijos , emigracijos , socialines atskirties , savizudybiu , alkoholio , vaiku skurdo ir mirtingumo , trumpo gyvenimo rodykliu kokteilis .
Kas ji isgers ?

Letas Palmaitis va,radavui       2015-04-15 16:02

Ruskių internete gali ir daugiau brudo rasti, tik ieškok! Vogtų pinigų netrūksta.

Letas Palmaitis       2015-04-15 15:58

Tos “nenormalios” valstybės ir yra autoriaus vardijamos “demokratinės valstybės”. Demokratija nereiškia jokio teisingumo, nes joje teisingumas tapatus teisei, kurią “įįstatymina” balsų dauguma. Ši “balsų dauguma” nėra referendumais gaunama, bet atstovavimu. Toliau jau kalbėta apie Nusodintuvą ir rinkiminius cirkus.
Juo arčiau globalinės vizijos įgyvendinimo, juo mažiau privatumo. Ko gi tuomet norėti iš slaptųjų tarnybų, kurių pirmoji funkcija - saugoti esamą tvarką, kokia ji bebūtų. Už tai juk ir algos mokamos, ar ne? Jei reikalas eitų apie valstybės saugumą nuo išorės pavojų, būtų užtekę karinės žvalgybos.

chacha       2015-04-15 14:44

Isvyko milijonas zmoniu i normalias demokratines valstybes del daugelio priezasciu…,bet dar pasirodo ir nuo sekimo.


Rekomenduojame

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Vladas Vilimas. Klausiate: ar pasitikime teismais? Bet apie kokius teismus kalbate, p. Šedbarai?

Arkivysk. Gintaras Grušas: Žinia, kurią mums skelbia prieš dvejus metus atrasti sukilėlių palaikai

G. Nausėda: „Jų keltos pilietinių teisių, tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvių, socialinio teisingumo idėjos žymėjo mūsų tautų atsivėrimą modernybei“

Iškilmingai palydėti amžinojo poilsio Rasų kapinėse atgulė Lietuvos žemės didžiavyriai – 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Ramūnas Aušrotas. Apie Laisvės partijos atstovų iniciatyvas, siekiant varžyti laisvę šeimose

Vytautas Matulevičius. Iš JAV galime prašyti tik kareivių ir tankų, bet ne teisėjų. O gaila

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (I)

Kviečiame į konferenciją–diskusiją apie gender ideologiją!

Mindaugas Buika. Tikėjimo sklaida statistikos veidrodyje

Vytautas Radžvilas. Netikros tikrovės ištakos. Pilietinė ir politinė visuomenė

Diana Nausėdienė: Kodėl mes išskiriame moteris? Pakalbėkime, ką patiria vyrai

Apie 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių gyvenimą ir mirtį, arba Lietuvos žemė grąžina savo didžiavyrius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.