Partijos

Kastytis Braziulis. Lietuvos politinė sistema

Tiesos.lt redakcija   2016 m. birželio 15 d. 16:45

24     

    

Kastytis Braziulis. Lietuvos politinė sistema

Mūsų politinė sistema visiškai atitinka oligarchinio valdymo modelį. Galite man paprieštarauti. Galite mane vadinti Kremliaus agentu ar kagėbistu. Tačiau realybės nepakeisite. Ji yra tokia, kokia yra.

Oligarchija – valstybės valdymo forma, kai visa valdžia sutelkta nedidelės žmonių grupės rankose. Terminas kilęs iš graikiškų žodžių keletas ir valdyti.

Susipažinkite su Lietuvos politine sistema.

Rinkėjas

Kuo daugiau bus rinkėjų, kuriais galima manipuliuoti ir kuriuos galima papirkti, tuo geriau dabartinei politinei sistemai. Nepriklausomas, savarankiškas, aktyvus ir turintis savo nuomonę rinkėjas yra grėsmė šiai politinei sistemai.

Asocialus rinkėjas. Jis prasigėręs, nuskurdęs, viskam abejingas ir piktas. Jis pasirengęs už bambalį parduoti ne tik tėvynę (savo balsą), bet ir tėvus. Jis gyvena šia diena: geria arba ieško gėrimų. Kitų interesų šiame pasaulyje neturi. Asocialių rinkėjų yra daug, ir jų kiekvienais metais daugėja.

Suinteresuotas rinkėjas. Jis pats arba jo giminės yra sisteminės partijos nariai. Partijos dėka jie turi darbus arba tikisi tuos darbus gauti. Jie dirba valstybės įmonėse, įstaigose ar iš valstybės biudžeto išlaikomose organizacijose. Sisteminės partijos dėka jie „suka“ verslą, dalyvauja valstybės organizuojamuose konkursuose ir juos laimi. Save jie vadina sėkmingais verslininkais, nors iš tikrųjų jie laimi dėl parsidavėlių politikų ir valdininkų. Šis rinkėjas balsuoja už savo partiją tikėdamasis patenkinti savo asmeninį interesą, gauti asmeninę naudą.

Rinkėjas naivuolis. Dažniausiai juos galima aptikti kaimo, nedidelių miestelių vietovėse. Jie turi pavalgyti, išgerti. Jie gyvena normalų žmogaus gyvenimą. Domisi visuomenės reikalais. Žiūri pramogines laidas per televiziją, klauso politinės sistemos politologų kalbų per radiją, tarpusavyje diskutuoja ir, galima sakyti, yra aktyvūs. Tačiau jais yra lengva manipuliuoti. Tereikia gerų juodųjų technologijų specialistų, daug pinigų, ir šiuos rinkėjus galima vedžioti už nosies ten, kur tau reikia. Jie pasiduoda propagandai ir dezinformacijai. Jeigu jiems ar jų vaikams, anūkams suteiksi materialinę pagalbą, pavyzdžiui, nuveši ir parodysi Palangą ar Kauną, ar „Akropolį“ Vilniuje, ar miestelio mokyklėlei padovanosi televizorių, stogą sutaisysi, – gali būti ramus, rinkimus kaimelyje laimėsi.

Tikrasis rinkėjas. Rinkėjas domisi politika, visuomeniniu gyvenimu. Dalyvauja jame, išsako savo nuomonę. Supranta šalyje vykstančius politinius, ekonominius ir socialinius procesus. Jis turi savo tvirtą nuomonę. Ja vadovaujasi ir jos laikosi. Jis eina balsuoti, tačiau balsuoja ne už sistemines partijas, o už asmenybes. Deja, tokių rinkėjų yra mažytė mažuma.

Rinkėjas nerinkėjas. Jis neina balsuoti ir net nesiruošia to daryti. Jis mano, kad nuo jo balsavimo niekas šalyje nepasikeis. Jis yra nusivylęs politika arba jam vis vien. Jis gyvena savo gyvenimą ir nori tik vieno – kad valdžia paliktų jį ramybėje. Jis rūpinasi tik savo asmeniniais reikalais.

Politikas

Svarbiausius sprendimus priima keli sisteminės partijos vadovai.

Politinių partijų lyderiai. Vieni sisteminių partijų lyderiai nesilaiko įstatymų, taisyklių, moralės normų, nes šie yra sukurti ne jiems, o eiliniams žmonėms. Jie gyvena pagal savo supratimą – po poniatijem. Jie nustatinėja žaidimo taisykles, kurių kiti, jų įsitikinimu, privalo laikytis. Yra tarsi aukštesnės rasės žmonės, o visi kiti privalo jais rūpintis ir jiems patarnauti. Jie tiesiogiai dalyvauja derybose su stambaus kapitalo atstovais. Jie patys kuria ir įgyvendina įvairias korupcines schemas.

Kiti sisteminių partijų lyderiai yra užsimaskavę. Stengiasi žmonėms sudaryti vaizdą, kad yra labai protingi, domisi tarptautiniais įvykiais, tarptautinėmis finansinėmis rinkomis ir jas supranta. Kalbėdami naudoja daug tarptautinių, nesuprantamų (dažniausiai ir jiems patiems) žodžių. Jiems už pinigus svarbiau yra valdžia ir pripažinimas. Jie viską atiduotų ir padarytų, kad būtų garbinami. Jie gyvena toli nuo realių žmonių problemų ir jų nesupranta. Jie gyvena savo susikurtame pasaulyje. Jie apsimeta, kad rūpinasi žmonių problemomis ir jas sprendžia, tačiau tuo pat metu sudaro savo pavaldiniams galimybes grobstyti valstybės turtą. Šie lyderiai korupcinių schemų nekuria, jie pagal savo charakterio savybes ir nesugebėtų jų sukurti, o juo labiau – įgyvendinti. Tikriausiai numirtų iš baimės, tačiau jie neatsisako pavaldinių ar verslininkų jiems atneštų „paskatinimų“.

Aktyvieji politikai yra kiekvienos sisteminės politinės partijos esmė. Jie yra atsakingi už partijos finansavimą. Dažnai būna šešėlyje, kad nepakliūtų į teisėsaugos akiratį. Jie yra tarpininkai tarp verslo ir partijų lyderių. Jie prižiūri partijos lyderius, kad šie laikytųsi verslininkams duotų įsipareigojimų. Jie perduoda lyderiams verslo žmonių žinutes ir pageidavimus. Jie yra tie, kurie kuria korupcines sistemas ir jas kontroliuoja. Jie yra atsakingi už korupcinių sistemų sukūrimą, klestėjimą ir duoklių surinkimą. Tokie komjaunuoliškos energijos aktyvistai veikia aukščiausioje valdžioje ir savivaldybėse.

Partijų nariai. Juos galima drąsiai įvardinti „mėsa“. Tegul jie man atleidžia už tokį negražų pavadinimą, bet tai yra teisybė. Jie reikalingi kaip atsvara, kaip pagalbininkai sprendžiant klausimus, susijusius su rinkimais. Jie reikalingi kaip rinkėjai. Pagrindinis jų darbas yra įtikinti kuo daugiau žmonių balsuoti už jų partiją. Aktyvesniems nariams yra sudaromos sąlygos dirbti, uždirbti, užsiimti verslu. Jie yra reikalingi kaip masė. Kuo didesnė masė, tuo įtakingesnė partija ir jos lyderiai.

Sąlygos

Svarbiausias uždavinys – neprileisti nepatikimų bei nekontroliuojamų žmonių ir politinių ar visuomeninių darinių prie aukščiausios valstybės valdžios.

Partijoms vadovauja keli arba vienas žmogus. Įdomios partijos yra tos, kurios turi atstovų Seime ir Vyriausybėje. Svarbiausius sprendimus priima vienas arba keli partijos vadovai. Visi kiti turi besąlygiškai pritarti. Sprendimai, kaip rodo praktika ir Seimo narių pasisakymai, yra priimami neformalioje aplinkoje dalyvaujant tik suinteresuotiems asmenims ir partijų lyderiams. Kiti partijos nariai dažnai net nežino tikrųjų sprendimo motyvų. Jie žino, kada ir kaip reikia balsuoti.

Už partijų vadovų stovi stambus kapitalas, kuris yra suinteresuotas savo verslu ir gaunamu pelnu. Jis nori gerų sąlygų savo verslui. Jis nenori, kad politikai priimtų sprendimus, kurie šiam verslui trukdytų arba jam kenktų. Todėl verslo banginiai dirba su partijų vadovais. Jie turi bendrą interesą. Šis interesas yra svarbesnis už visuomenės interesą.

Filtrų sistema. Ji sudaryta taip, kad į partijos lyderius, į Seimą ir į vyriausybę nepatektų politinei sistemai neparankūs žmonės. Politinėje sistemoje yra filtrai, kurie atsijoja tinkamus nuo netinkamų kandidatų. Pirmasis filtras yra pačioje sisteminėje partijoje. Jeigu išsakai kitokią nuomonę ir ją gini, tai tau ne vieta partijoje. Jeigu nesutinki su partijos lyderio nuomone, tai tau ne vieta partijoje ir tu neturi jokių šansų patekti į rinkimų sąrašą arba partijos vardu dalyvauti rinkimuose. Partijos sąrašų sudarymas yra kitas filtras. Sąrašų sudarymas visiškai priklauso nuo partijos vadovo sprendimo. Partijos lyderis priklauso nuo stambaus verslo. Kartais verslas nuperka vietas partijų sąrašuose savo žmonėms ir už šias vietas moka didžiulius pinigus. Trečias filtras yra Prezidentūra, kuri, remdamasi teisėsaugos, o kartais ir savo kanalais surinkta informacija, sprendžia, ką skirti į ministro pareigas.

Stebiuosi, kaip tokia nedidelė šalis kaip Lietuva finansiškai išsilaiko. Kodėl ji nebankrutuoja? Nejaugi mūsų politikai dar turi dalelę sąžinės ir jaučia ribą? Pasirodo, kad apsirikau. Ribų jie neturi. Jeigu nebūtų ES finansavimo, kurio nemenką dalį pasisavina politikai ir valdininkai, tai valstybė jau senų seniausiai būtų bankrutavusi. Nereikia džiaugtis ir dėkoti ES. Vėliau ar anksčiau, jei neatsibus rinkėjas ir leis šiai politinei sistemai toliau egzistuoti, ji vis tiek bankrutuos.

Štai kodėl aš nebalsuosiu už sistemines partijas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasysG       2016-06-18 8:38

Tai kokiuose DOKUMENTUOSE tokia politinė sistema aprašyta, gerbiamasis Autoriau? Gal tie dokumentai kreivi šleivi, todėl ir politinė sistema oligarchinė?

Skaitytoja       2016-06-17 16:42

Labai protingas, teisingas, įdomus straipsnis. Kai kam nepatiks, bet gal nors kiek pamąstys…

Jules       2016-06-17 6:47

“Patalogoanatomo analizės tikslios” - arba suklastotos pagal oligarchijos užsakymą, tiesa? Skaitykite čia pat Alexis de Tocqueville, o ne ambalisto “Istorinę klaidą” plius veselnyko Zigmučio bombačkos Dubnoje ir Lietuvoje.

Skant > 20:03       2016-06-16 20:50

Jūsų replika labai nekonkreti. Norite pasakyti jog p. Braziulio “analitika” turi vertę? Kokią?
Analizių būna visokių, bet naudingų mažai. Paimkime du medikus .
Vienas teraputas, kitas patalogo anatomas.
Vienas nustato diagnozę ir kitas nustato. Kurio pacientu norėtumėte būti?
Patalogoanatomo analizės tikslios, bet jas atlikęs jis velionį perduoda duobkasiams. Terapeutas būna, kartais ir suklysta, bet paprastai nustatęs diagnozę, išanalizavęs padėtį skiria gydymą vaistais arba operaciją.
Joks terapeutas nesiūlo diabetikui gydytis valgant cukrų.
Gi p. Braziulis svaičioja apie Lietuvos gelbėjimą kažkokių mistinių “nesisteminių” kandidatų rinkimu, t.y. siūlo gydytis sisteminiu ligos sukėlėju- rinkimų cirko lankymu.
Žmogelis keletą dešimtmečių trynė kėdes įstaigose kur alga mokama už galvojimą, bet naudotis smegenimis taip ir neišmoko.
Per ketvirtį amžiaus “analitikui” niekaip nekilo mintis jog rinkimuose pagal sistemos taisykles pokyčiai neatsiras.
Koks žlibas turi būti žmogelis jeigu nemato atsivėrusio sistemos achilo kulno, nemato kad sisytema pakibo ant plauko. Vietoje to, kad pasiūlytų pasinaudoti unikalia proga perimti savo likimus į nuosavas rankas, p. Braziulis mala, atsiprašant, šūdą.
Dabar, kai sistemą purto korupciniai skandalai, kai partijos priėjo pasitikėjimo liepto galą- dabar yra puiki proga pasipriešinti režimui, iškelti reikalavimus. Reikia rimtai kalbėti ne apie buratinû šventę rinkimuose, o apie sisteminių rinkimų boikotą. Unikali proga parklupdyti režimą niekuo nerizikuojant, net nepajudinant subinių nuo sofų. Fantastiškai dėkinga proga!
Todėl p. Braziulis mano manymu joks ne analitikas, o arba mulkis, arba parsidavęs tipelis.

to> skant       2016-06-16 20:03

Pašnekėjot ir ką?Ką siūlot,kokį išmintingesnį,geriausią variantą matot?Šiaip pašnekėt-tai ir lieka pašnekėt ir kitą papeikt išminties nereik.Analizė ir analitinis protas yra šiek tiek daugiau:)

Dzeikas       2016-06-16 13:51

Autorius ivardijo , kas daug maz issirutuliojo is sio ant melo pamatu statyto darinio. Kaip logiskai klausia komentatoriai, o kas toliau?
Mano poziuriu tai kas vylsta LT nieko originalaus ir kas bus galima prognozuoti panagrinejus analogosku dariniu istorija + Lietuvos specifika.
Aisku , kad per pastaruosius 500 metu musu etnosas susiformavo nesiimdamas atsakomybes uz savo likima, o parazituodamas ant okupavusiu saliu.Musu elitas ivalde si mechanizma ir kulturine-sociologine pletra vyksta okupaciju metu.Tuo paciu atsikratant etnosui mentaliai svetimais elementais: kurybiskai, nepriklausomai mastanciais zmonemis: atkteipkite demesi ,visi pasaulinio garso lietuviai tokiais tapo svetimsaliu tarnybose.
Kas bus toliau? Kai ES bus nugrezta,arbandys gauti graza is isvogtu fondu, bus greitai persiorientuota i rytus.Juolab pasipriesint toliam posukiui kaip ir nera kam: vakaru vvertybemis orientuojantys zmones jau tuose Vakaruose.Like “prie ruso buvo geriau” ir patriotai-idiotai.
Jeigu geopolitines orie tacijos kaita tinkamai apiformint tai ivyks be didesniu sukretimu ir kaitos virsunese. Patriotai irgi nepriestaraus jeigu nejudinti etnpgrafiniu elementu.

Jules       2016-06-16 13:46

Mano pažiūros nepartinės, bet be dviejų ar trijų partijų nėr demokratijos, o padoriems politikams visada buvau neabejingas, ypač valstybės atkūrėjams ir kritiškas troikei - Jurgiui, Andriukui ir Zigmučiui(Drei gute Freunde).

Pikasas to Jules       2016-06-16 12:37

Žinant jūsų pažiūras, šiek tiek keistoka skaityti apie jūsų susirūpinimą dėl Gabrieliaus Landsbergio politinės perspektyvos.

Jules       2016-06-16 11:31

Be sąmokslų nėr apskritai istorijos - tokia jau ta žmogiškoji prigimtis. Populizmo būta iki valiai Gorbio laikais ir po Kovo 11-osios, norint sumedžioti sąžiningų, dorų, bet naivių rinkėjų balsus ir gerai pasipelnyti, atsisėdus į pelningą postą ar sostą, vadinkite kaip norite. Kiekvienas žmogus nori būti populiarus, žinomas, mėgiamas ar mylimas. Bet yra dar viena vyraujanti žmonių bendruomenė, kuri nori, kad jų visi bijotų ir jiems vergautų - tai Former Bolsheviks(eksbolševikai) ir jų garsieji anūkėliai, žentai, marčios ir uošvienės. Panaudojus populizmo triukus galima lengviausiai apgauti žmogų, žmones, tautą. O populizmas kaip ir propaganda nei geri, nei blogi. Valstybės vadovai negali nebūti populiarūs, jei jie, žinoma, neatstovauja kokioms nors mažumoms, pavyzdžiui, imperinėms mažumoms arba svetimoms valstybėms, arba Bankui Trockis ar Raudonajai oligarchijai - kapitalbolševikams. Na, o p.G.Landsbergis turi labai daug galingų priešų savo partijoje ir tai jokia ne paslaptis ir jokiu būdu ne sąmokslo teorija - LDDP-istų agentūra Konservatorių partijoje susivienijo kaip niekad ir siekia istorinio revanšo, vyliodami į spąstus. Siekia to, ko nepavyko padaryti su jo seneliu dar nuo garsiosios “Atgimimo bangos” laikų per Lietuvos TV, kuri šiandien įgauna vis daugiau dezinfosklaidos požymių. Dezinfosklaida ir baimė apskritai jau ima viršų daug kur ir daug kame - darosi liūdna ir nemalonu.

Pikasas to Jules       2016-06-16 10:02

Jei girdėjote kokią sąmokslo teoriją ar pati ją sukūrėte, tai siūlau paviešinti. Gal bus įdomi. Jei žvelgti atidžiau, tai kiekviena partija,  politinė ar visuomeninė organizacija turi populistinių apraiškų. Šia prasme nei vienos neišskirčiau. Svarbiau yra tai, ar tas vienas ar kitas populizmas yra siekis gauti didesnį visuomenės pasitikėjimą tam, kad galėtų geriau tarnauti Lietuvos labui, ar skirtas tik savo asmeninių bei grupinių interesų tenkinimui. Kai kurios politinės partijos ar atskiri jų atstovai skleidžia tokį populizmą, kuris gali padaryti netgi labai rimtą žalą mūsų visuomenės siekiams. Pavyzdžiui, totaliai kritikuojamos visos konstitucinės valdžios, kaip visuotinis blogis. Kaip į tokį populizmą reaguoja Kremliaus ideologai - atspėti nesunku. Būtų kur kas prasmingiau, jei būtų atkreipiamas dėmesys į konkrečias valdžios klaidas ar abejotinus sprendimus. Toks oponavimas būtų visai pozityvus. o gal net labai reikšmingas. Nesunku pastebėti, kad G.Landsbergis vis geriau orientuojasi sudėtingoje politinėje veikloje. Matau šiame naujame lyderyje tam tikrą perspektyvą. Matysim.

Jules       2016-06-16 9:38

O kokios partijos nepopulistinės, prašom pavardinti, pone Pikasai? Manot, kad Tėvynės Sąjunga? Ten dabar vyksta baisi konspiracinė kova prieš naująjį partijos vadovą ir nori jį galutinai ten sukompromituoti ir išspirti ne tik iš partijos, bt ir iš politikos, nežinote? Vien Laima-Maria-Lucia Liamūrmurietė ko verta toje kovoje, jau nekalbant apie LDDP-istų karalienę partijoje ir jos užkulisinę politiką. Na, ir Jurgis su troike nesnaudžia, tiesa?

Pikasas2       2016-06-16 9:07

Autorius pabaigoje pareiškia: “Štai kodėl aš nebalsuosiu už sistemines partijas.”. Betgi tai visiškas populizmas. Kiekvienas rinkėjo balsas atiduotas už pralaimėjusią, t.y. sąrašu į Seimą nepatekusią partiją ar pralaimėjusį kandidatą  apygardoje keliauja į šiukšliadėžę. Galima suprasti, kad autorius sisteminę partiją ir pasirinktą kandidatą įsivaizduoja tik esančią Seime ir pats nori, kad jo balsas neprapultų. Todėl labai atsakingai dera rinktis už ką balsuoti. Populistiniai išvedžiojimai veda į dar blogesnį aiškinimą, kad iš viso rinkimuose neverta dalyvauti. Betgi Seimo rinkimai būtent ir yra tas išskirtinis momentas, kai visi piliečiai gali aktyviai sudalyvauti politikoje. Atsisakymas niekuo neprisidės prie kad ir geriausių norų išsipildymo. Savo valios neišsakiusiems aplamai nepadaro po rinkimų virkauti, kad “ne tuos išrinkom”.  Sąžiningai atsirinkim ir balsuokim už geriausius. Negi mes kokie nevėkšlos, kad nesugebėtumėm taip padaryti? Prieš kiekvienus rinkimus atsiranda agitatorių, kurie ragina nedalyvauti. Manau, kad jie dažnai būna pirmieji atskubėję į rinkimų apylinkes…

ruta       2016-06-16 7:40

p.s. ‘permeciau ’ komentarus , Karbauskis toks pats sisteminis , kaip ir Skvernelis , nemanau kad CIA , yra mananciu kitaip . Manau , kad Grybauskaite dabar tarnauja JAV ir Vokietijos interesams , kaip kadaise/ ne taip ir senai /uoliai tarnavo komunistinei represinei sistemai , niekas nepakito , tik pavadinimai ..O Lietuvos politikams duota blanc korta - plieskite Lietuva kartu su oligarchais , turtekite ir nieko neklauskite, nesidomekite - kodel dominuoja svetimu valstybiu bankai , kodel nugalabintas SAVO Litas , kodel niekas nedaroma matant toki ziauru valstybes nykima , kodel neziurima vieso intereso ..

Kam dar neaišku       2016-06-16 7:27

Ką daryti? Eiti ir balsuoti ir balsuoti už naujas jėgas, naujas idėjas. Ar dar jums nenusibodi tos vagių, plėšikų, melagių gaujos, kurios sėdi prie lovio 28 metus. Ar jums patinka konservų šūkiai: “Kartu pasiekėme daug. Nesustokime!” Ar dar nežinote ko pasiekė Lietuva valdant konservams su libderastais,kurie siųlėsi įveikti korupciją sąžine, ir ką, korupcija įveikė pačius libderastus. Štai jums ir libderastinė sąžinė, kurios nerasite nei pas vieną libderastą ar konservą.

    Jeigu panagrinėsite priešrinkimines programas kitų partijų rasite ir daugiau neįgyvendinamų pažsdų. Eini balsuot jau turi tiksliai žinot už ką balsuosi. Ir nereikia lia lia, kad nėra už ką balsuoti.

ruta       2016-06-16 7:19

Deja , Gerb Autorius konstatavo ziauria tiesa ..Musu seima irgi nusprende per rinkimus isbraukti visus partinius UAB .

Letas Palmaitis       2016-06-15 23:07

“Tikrų rinkėjų”, kurie pagaliau balsų dauguma padarys rojų žemėje, rinkimniame cirke negali būti pagal apibrėžimą, o filtrai nukopijuoti iš patyrusio demokratinio pasaulio. Lietuva nebankrutuoja, nes su ES pagalba dar nesudarytos visos sąlygos jai išsivaikščioti, o už pavalgymą dirbančiai badmiriaujančiai darbo jėgai iš Afrikos atplaukti. Viskam savo laikas.

taikad       2016-06-15 21:52

nėra už ką balsuot, nes kiekvienas gali būti buvusiu KGBistu, tai geriau iš viso nebalsuot negiu balsuot už buvusį KGBIstą

Politologas       2016-06-15 21:16

Bravo Braziuliui. Visai neblogai. Daug kam tai pasirodys baisu, tai patarimas jiems - užsimerkite - jūs dar nepasiruošę. Kitiems kils klausimas o ką daryti? Tiek suvokimo, kiek parašė Braziulis - neužtenka norint kažką daryti. Tuoj aš parašysiu, ką daryti.
Vietinė sistema iš esmės aprašyta. Analogiškos sistemos veikia Varšuvos pakto šalyse, o ir panašios - senosiose vakarų demokratijose. Klausimas - o kodėl taip panašiai gaunasi??? Reiškia veikia globalūs faktoriai kurie duoda panašų rezultatą. Kokie tie faktoriai? - Pasaulėžiūra (dogmatinė dievas-mokslas), Ideologija (neoliberalizmas), istorija-informacijos kontrolė per MIP, finansai-ekonomika. Šios globalios primonės naudojamos pasiekti globalius tikslus - 4D: depopuliacijos, denacionalizacijos, deindustrializacijos ir deracionalizacijos. Perdaug nesiplėsiu kas ir kodėl, bet šios kryptis labai jaučiasi gal net labiausiai ant Lietuvos ir Latvijos turbūt irgi neatsitiktinai.
Taigi, Lietuviška sistema turi savo šeimininką, kuris ją valdo per ideologiją, informacines priemones, tarptautines organizacijas, spec tarnybas (Braziuliu norėčiau pamastyti kiek pvz koks VSD ar SOP yra pavaldus LT, o kiek vykdo užsienio projektus), mokslą, nevyriausybines organizacijas, užsienio bankus (investitorius neminiu nes jau Braziulio mineta).
Tam seimininkui reikalinga tokia sistema kuri yra dabar ir jokia kita - nereikalinga. Jeigu Lietuvos žmonėms tai netinka - jie turi kurti savo sistemą su savo analogiškomis priemonėmis - žiniasklaida, visuomenės organizacijomis, mokslininkų būreliais, liaudies (ne verslo) partijomis, šviesti žmones, leisti savo knygas ir skleisti informaciją - formuoti politinę valią.
Tai yra ilgas darbas dešimtmečiams, reikalaujantis daug jėgų ir nebūtinai gali pasisekti. Paprastas žmogus gali sau sudaryti planus metams - na gal penkiems ir tai sunkiai. Čia kalba eina apie dešimtmečius ir netgi šimtmečius. Globalios jėgos turi ilgalaikius planus todėl norint joms pasipriešinti - būtina atitinkamas priešpastatymas. Jeigu tai ne jūsų jėgoms - eikit sodinti bulvių.

Tai ivyks po 2020-uju       2016-06-15 20:51

Stebesite ziurkiu isgyvenimo drama gelezineje backoje,suedus paskutinius miltus.

Skant       2016-06-15 20:48

Na ir ką čia mes turim? Ui, tuoj pulsim “lenkti savo žilas galvas” ir šlovinti autoių už “genialias” įžvalgas.
Ar kam nors kyla klausimų? Nekyla?
Buvo vyrukas saugumiečiu. Ilgai ir sėkmingai.
Eilinio režimo gaujų tarpusavio kare dėl įtakos, vyrukui buvo įspirta subinėn ir įteiktas vilko bilietas su kuriuo tik taksistu tegalėjo dirbti.
Po kurio laiko įvyksta “stebuklas”- vyrukas tampa sisteminio portalo veidu.
Jo straipsniai talpinami matomiausioje vietoje, jis cituojamas.
Iš kur toks sistemos atlaidumas ir dosnumas?
Klausimų nekyla?
Koncervai su anūku yra beviltiški, liberolai viena koja grabe- iš tokių atliekų valdančios koalicijos nesukalsi. Nesvarbu, kad vėtrunginio sociko reikaliai nuosekliai eina taip pat dugnan.
Brangūslietuvosžmonės gali išmesti kiaulę ir išvis neateiti balsuoti.
Ot būtų ablomas! Katastrofa!
Vansi škia, reikia duoti durniams blizgutį- gražius ir pūkuotus “nesisteminius”.
O ku paimti tokių jeigu Putėsis pasirodė skystai?
Nu tai gi jau surasti, nulakuoti ir iškvėpinti yra viyyyyysiškai švieži “nesisteminiai”- Naisių multimilijojnierius pralobęs sistemos terpėje ir “nesisteminis” režimo policininkas su Garliavos šturmo antpečiais.
Kaip patiekti publikai šį šviežią hotdogą, kad publika kotletą prarytų nekramtydama?
Ogi peikti muštas kortas ir negirti naujų kozirių.
Valdžia naujai iškepusių “nesisteminių” negiria- vansi škia jie yra naujieji gelbėtojai- taip pagal scenarijaus sumanymą turi galvoti brangūslieuvosžmonės.
Tokiam smegenų plovimui ir tarnauja šis “nesdisteminio” autoiaus rašinėlis.
O portalo redakcija prarijo tokį papradtą jauką ir gurkt, nurijo ir tekini patalpino čia.
Graudu žiūrėt.

Pikasas       2016-06-15 20:16

Autorius nenusipelno, kad jį įtarinėti. Rašinys netgi savotiškai išsamus. Požiūris į Lietuvos politinę sistemą perdėm neigiamas. Galimas ir toks. Manau, kad nėra viskas taip tamsu ar juoda. Tai gan kraštutinis požiūris. Šalia turime imperiją, kur vis daugiau požymių, kad ji ritasi į kleptokratinį režimą su “caro - batiuškos” įvaizdžiu. Taip, Lietuvoje oligarchai turi didelę įtaką, bet jie tikrai visko nevaldo. Ar ji, ta jų įtaka didesnė, negu Rytų imperijos įtaka dar reiktų išsamiau aiškintis. Juk net ir kai kurių Lietuvos politinių ir ekonominių oligarchų ausys kyšo iš ten. Vienas net Kremliaus žvaigždžių fone aiškino kaip mums gyventi. Jei kitam tiko kokie “almaxininkai” ar būrėja su tualetinio popieriaus rulonu, tai tik skirtingo skonio reikalas.

Beje, visos politinės partijos yra politinės sistemos dalis. Net ir tos, kurios Seime neatstovaujamos. Tad ir Kastyčiui Braziuliui teks kažkaip rinktis. Politinės partijos normaliai veikia demokratinėje visuomenėje. Tokių pavyzdžių Pasaulyje yra. Kiek sugebame sukurti demokratijos savo valstybėje, tiek turime ir būtinos jų kontrolės galimybę. Nekirpčiau visų partijų pagal vieną kurpalį. Jos tikrai įvairios. Net ir jų interesų ratai gerokai skiriasi. Nuo vadukų ar grupinio gobšumo iki noro padirbėti “Vardan tos…” Labai prašau autorių nežvelgti į viską taip pesimistiškai. Rankos gali nusileisti iš nevilties. Mums tos vilties dar reiks ir reiks… Baltoje spalvoje - visos spalvos. Juodoje spalvų nėra. Pasirinkime atspalvius ir derinkime juos su užsidegimu. Žiūrėk, kažkas ir susidėlios… Sėkmės.

Vancius       2016-06-15 20:10

Įdomiai čia Braziulis ėjo ėjo, ėjo ėjo ir vienoj vitoj Stop. Anot jo Prezidentė tik tokia sistemos “gajkė” skirianti ministrus pagal pažymas. Tai jau nuvertino Braziukas mūsų matrioškėlės galias visą tą balaganą laikyti už kiaušių ir pšvonderių paradui vadovauti. Negražu, Braziuli. Nerimta.

kaip visada -       2016-06-15 19:20

izvalgiai, teisingai. Gal skaitytojai sugebes atsibusti ir paminkyti savo smegenines- kas toliau?

diagnozė gera, o vaistai?       2016-06-15 17:11

na dar nepaminėta, kad lyderiai turi savo šefus iš rusų KGB.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.