Žmogaus teisės, Specialiosios tarnybos

Kastytis Braziulis. Lietuvos Konstitucijos saulėlydis

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 1 d. 13:21

14     

    

Kastytis Braziulis. Lietuvos Konstitucijos saulėlydis

Valstybės saugumas yra Konstitucijos garantas. „Išsigimęs“ valstybės saugumas yra Konstitucijos griovėjas.

Rašyti apie Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento ataskaitą nėra jokio reikalo, nes apie ją jau prirašyta ir daug pasakyta. Geriau panagrinėti procesus ir tendencijas, kurias ji atskleidė.

VSD ataskaita atskleidė ydingą, pavojingą saugumiečių, valstybės vadovų ir LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko A.Paulausko, jau nekalbu apie buvusio šio komiteto pirmininko A.Anušausko, mąstymą ir visišką nesuvokimą, kas yra demokratija, žodžio laisvė, Konstitucija, baudžiamasis kodeksas ir itin pavojingos valstybei nusikalstamos veikos. Jie nesuvokia, kaip veikia demokratija ir kad demokratinėje šalyje vyrauja įstatymas, o ne įsakymas.

VSD ataskaita atskleidė, kad saugumiečiai savo darbe vadovaujasi ne Lietuvos Respublikos įstatymais, o velniai žino kuo. Įdomu būtų sužinoti, pagal kokius kriterijus jie nustatinėja grėsmes? Kas tuos kriterijus jiems pasako arba kur jie yra aprašyti? Ar jiems kas nors nurodo, kas yra grėsmė ir ką reikia tirti? Ar jie patys prisigalvoja? Ar viskas priklauso ir keičiasi pagal mėnulio fazę: šiandien vieni žmonės yra grėsmė, ryt – kiti? O gal vykdo privačių kompanijų, o gal net užsienio valstybių užsakymus?

Taip pat įdomu sužinoti, kaip turi mąstyti Lietuvos pilietis ir kaip jis turi elgtis, kad atitiktų TUOS saugumiečių ar jų kuratorių sugalvotus kriterijus. 

VSD ataskaita atskleidė, kad Lietuvos kontržvalgyba yra sunaikinta ir sunaikinta galutinai. Anksčiau galvojau, kad ji dalinai sugriauta ir sugriauta iš kvailumo bei kompetencijos stokos, dabar vis labiau linkstu į įsitikinimą, kad ji sunaikinta sąmoningai.

Trumpa paskaitėlė. Kontržvalgybos paskirtis ginti ir saugoti Konstituciją (visuomenę) nuo išorės ir vidaus priešų. Pareigūnai griežtai vadovaujasi įstatymais ir Baudžiamajame kodekse aprašytomis itin pavojingomis valstybei veikomis. Jie jas tiria. Itin sunkiems nusikaltimams prieš valstybę nustatyti ir juos užkardyti kontržvalgybininkai naudoja ypatingas priemones: klausosi telefonų, fiziškai seka, kontroliuoja kompiuterius, naudoja agentus ir t.t. Tačiau jie seka žmones tik turėdami pagrįstą pagrindą ir tik teismo leidimu.

Žvalgybos paskirtis yra rinkti informaciją apie užsienio šalis ir jų atžvilgiu vykdyti ardomąją veiklą. Žvalgybos veikla yra iš prigimties nusikalstama. Jos darbo metodai yra nusikalstami. Informacijos rinkimui žvalgybos pareigūnai verbuoja užsienio piliečius, šantažuoja juos, kompromituoja, grasina jiems vien tik tam, kad jie išduotų savo šalį ir pažeistų savo šalies įstatymus. Ardomajai veiklai vykdyti žvalgybos pareigūnai užsienio šalyse vykdo dezinformacines kampanijas, informacines atakas, diversijas, atlieka teroro aktus, žudo žmones, naikina turtą, išveda iš rikiuotės strateginius objektus, naudoja įtakos agentus.

Demokratinės valstybės griežtai draudžia savo žvalgyboms vykdyti žvalgybinę veiklą savo piliečių atžvilgiu, verbuoti savo šalies piliečius, nes ši veikla pažeidžia įstatymus, žmogaus teises ir laisves, pagrindines Konstitucijoje įrašytas vertybes. Lietuvoje, kaip suprantu iš ataskaitos, saugumo departamentas tapo žvalgybos institucija, naudojančia žvalgybos darbo metodus savo šalies piliečių atžvilgiu. Kaip paaiškinti saugumiečių norą įgyti teisę taikyti fizinę ir psichinę prievartą? Neseniai toks noras buvo išreikštas. Kaip paaiškinti saugumiečių norą sekti kitaminčius, kurie nedaro nusikaltimų? Kaip paaiškinti saugumiečių norus priversti žmones mąstyti kitaip, nei mąsto, priversti žmones nekritikuoti valdžios, priversti žmones elgtis taip, kaip reikia saugumiečiams?

VSD ataskaita atskleidė tai, kad saugumo departamento darbuotojai savo darbe nesivadovauja baudžiamuoju kodeksu. Jie, matyt, net nežino, kokios yra pagrindinės Baudžiamajame kodekse įrašytos pavojingos veikos (nusikaltimai) valstybei. Demokratinėje šalyje žmones sekti galima tik griežtai vadovaujantis įstatymais, o pavojingos veikos yra aiškiai ir konkrečiai nurodytos įstatymuose.

Nors nėra ko stebėtis saugumiečių ataskaita, kurioje yra aprašomos dalinės ir menamos grėsmės, o tikrosios grėsmės nutylimos. 2006 m. Lietuvos Respublikos Seimas atliko LR Valstybės saugumo departamento veiklos tyrimą ir nustatė, kad daugelis saugumo pareigūnų ir kitų valstybės įstaigų valdininkų bei politikų yra glaudžiai susiję su Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ tarpininkais Lietuvoje UAB „Dujotekana“ ir padėjo jai įgyvendinti Rusijai naudingus projektus. Nenuostabu, kad šiuo metu „Dujotekanai“ vadovauja buvęs, kaip rašė tuometinė spauda, VSD etatinis saugumo darbuotojas S.Trečekauskas, o Saugumo departamento esminiams padaliniams grįžo vadovauti Lietuvos Respublikos Seimo tyrime įvardinti kaip „Dujotekanai“ dirbantys pareigūnai L.Jurgelaitis ir kt., asmenys.

Nieko nuostabaus – viskas vyksta „po planu“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Daniel       2016-09-21 21:28

While think this kind of Real estate property industry hope against hope turn back in the positive course? Or maybe can it be at a standstill very young to tell? We’re glimpse many terracing property foreclosures modish

Paul       2016-09-21 11:11

Once I initially commented I clicked the Notify me when new feedback are added checkbox and now each time a remark is added I get four emails with the same comment. Is there any way you possibly can remove me from that service? Thanks!

Karo metu       2016-04-2 18:37

spekuliacija draudžiama. Karvių augintojų ir pirkėjų skriaudėjai (pieno perdirbėjai, prekybininkai) turi būti nedelsiant sušaudyti. Jei sušaudymų nebus, reiškia - karo nėra. Tad “ložnaja trevoga”.

ruta       2016-04-2 8:58

Manau , nuo pat pradziu Nepriklausomos valstybes kurimo procese ,/ kadangi liustracija ir desovietizacijos, konservatoriu deka , taip ir nebuvo / jau buvo uzprogramuota/ gal net KGB / susodinti i visus reiksmingus , demokratinei valstybei, postus savus , komunistinio rezimo liekanas ,kurios niekada nesugebes dirbti vardan vieso intereso ir taip zlugdyti valstybe / ka dabar ir matome - milijonas emigravo ../Dabar valdymo sistemoje kompetentingam, doram , principingam zmogui , neturinciam milijonu ,prasimusti neimanoma !Rezimas , sistema uzdara , ten patenka TIK savi ir juos aptarnaujantys kontingentas / irgi savas - vaikai , anukai , zentai , marcios , draugai ../ Sveiko proto zmogus mato , kad sistemingai einama link valstybes naikinimo - pirmaujame emigracija , sodybu tustejimu , vaiku skurdu ir mirtingumu , trumpu gyvenimo rodikliu , maziausiu minimumu , prastu medicininiu paslaugu suteikimu , savizudybemis , demografine katastrofa jau ant slenkcio , alkoholizme irgi pirmunu gretose .., kas tai , ne Tautos tikslingas naikinimas ?
Nevykeliai ,  kolaborantai ,pilkos vidutinybes, apsiskelbia rezistentais ir mokina buti patriotais ,  karaliauja komunistines -KGB liekanos ,prisitaikelai ir karjeristai parduoda Lietuvos savarankiskuma , indentiteta , perrasa ir manipuliuoja Konstitucija per K dvasias ..O dabar dar ir VSD norima paversti KGB , gal nurimkite , nes , manau, atsiras nemazai zmoniu kurie pareiklaus jusu /VSD/ atsakomybes uz tuoki valstybes deskreditavima !
p.s. Ar kada paaiskes , kodel KGB rezervistai , komunistines -KGB liekanos , kolaborantai pakliuvo i aukstus, reiksmingus Nepriklausomos valstybes postus ?

Raigerdas        2016-04-1 22:35

Pabandykite įminti štai tokią mįslę: kas sugalvojo “savi” ar “priešai”, kad   Seimas turi būti iššifruojamas taip: Sauja Etatinių Idiotų Mąstančių Apie Save.

Raigerdas        2016-04-1 19:32

Šita nekompepetingų VSD Generalinių direktorių serija parodo Lietuvos valstybės valdymo kokybę. O ji yra tokia, kad valdymas vyksta per jau susiformavusius klanus. Klanas nėra suinteresuotas, kad VSD vadovautų atsakinga ir svarankiškai mąstanti asmenybė. Klanui reikalinga marionetė, kurią, reikalui esant, galima timptelti už virvučių. Aš prisimenu, dar sovietmečiu, norint įstoti į partiją, reikėjo, kad kas nors laiduotų už tą žmogų. Bet netgi tada laiduotojai viešai pasisakydavo už tą rekuomenduojamą į partiją žmogų. Dabar, į VSD Generalinius direktorius kandidatai kažkaip išdygsta kaip pilypas iš kanapių. O vėliau išaiškėja, kad jis KGB rezervistas. Dabartinėje VSD ataskaitoje rašoma apie tas “Visuomenės Saugumo Koncepcijos” grupes. Pavadinčiau tokią analizę nesusipratimu, nes VSD analitikai net nesugebėjo išnagrinėti tokio fakto, kad Rusija gana sėkmingai išnaudojo tą kortą, kaip slavus vienijanti tauta. Būtent šituo pagrindu buvo pradėta griauti Žečpospolita ir vėliau buvo padalinta. Bent jau turėjo suprasti, kad šią kortą Rusija naudojo gana sėkmingai ne pirmą kartą. Ta idėja sukurti KOB gimė tarp KGB-istų. KOB buvo pristatyta ir Rusijos Dūmoje. Pataikyta buvo į tašką, nes šita KONCEPCIJA atgaivino šovinizmo dvasią, kad ją dar sustiprinti, buvo pasitelktos idėjos iš FAŠISTINĖS VOKIETIJOS. KOB buvo sukurta ne šiaip sau, o su ta viltimi, kad panaudojus fašizmo metodus, buvo tikėtasi pakelti rusų patriotizmą ne mažesnį, nei tai padarė Hitleris su vokiečiais. Vokietija buvo tiek sugriuvusi, nedarbas siekė tokius mąstus, kad vokiečiai vagonais važiavo į Rusiją, kad gautų darbo ir išgyventų. Tai, jeigu Hitleriui pasisekė išvesti Vokietiją iš tokios krizės, tai kodėl nepakartoti tai Rusijoje? Tik lozungai buvo ne nacionalsocializmui skirti, o slavų-arijų kultūros atgaivinimui arba Rusijos imperijos renesansui. Su KOB dirbo nemaža grupė žmonių ir negalima taip mostelti ranka, kad tai še… Ne, tai ne še…Bet tai buvo sukurta nauja ideologinė platforma ir gana stipri platforma Rusijos imperijos atgaivinimui.

Raigerdas        2016-04-1 18:53

Straipsnis parašytas gerai, tik komentatoriai teisingai pastebėjo, kad nebuvo konstitucijos saulėtekio. Kreivumas su VSD prasidėjo nuo pat pradžių. Pažiūrėkime į tuos muzikantus tame VSD koncerte. Petras Plumpa - kaip jis galėjo būti VSD gen. direktoriumi? Pridėkite dar čia orakulą Mečį Laurinkų. Kuo jie užsiėmė šitie ponai? Jie pradėjo formuoti Lietuvoje savotišką INKVIZICIJOS-KGB hibridą. Jūs sakysite: o KONSTITUCIJA? Sakykite prašau, ar Mečys Laurinkus skaitė Konstituciją? Labai, labai, labai abejoju. O jeigu skaitė, tai kodėl jos nesilaikė? Jis skaityti nemoka? Moka. Nesupranta, kas ten parašyta? Dalinai supranta. O pilnai? Mečiui Laurinkui tokie dalykai net į galvą neateina. Jis gi amoralus žmogus. Jis netgi kaip mokytojas netinka šiam darbui dėl savo amoralumo. Kaip jis galėjo tapti VSD Generalinių direktoriumi? Nagi yra gi koks nors žmogus, kuris jį pasiūlė. O kas yra ta grupė, kuri jį palaikė? Lietuvos koncervatoriai ir krikščionys demokratai. Taigi, mes turime reikalą su NE PROFESIONALAIS POLITIKOJE + AMORALUMAS, KURĮ PASTOVIAI GAMINO IR GAMINA ŠITIE, KURIE NORI GYVENTI UŽ KITUS GERIAU, SOČIAU IR SVARBIAUSIA “NUSIPELNYTI” KUO DAUGIAU LENGVATŲ IR TUO PAČIU APSISTATYTI UŽNUGARIU, KURIS GARNATUOTŲ, KAD NIEKAS IŠ JŲ TŲ LENGVATŲ NEATIMS ATEITYJE IR NIEKAS JŲ NETEIS ATEITYJE. Štai E. Kusaitės byla. Ar kas nors pasikeitė VSD? Keičiamos galvos, bet nekinta ta pati sena bėda - NEKOMPETETINGUMAS. Na negali būti tokia gausa nekompetetingų VSD vadovų per 26 metus. Kastytis Braziulis turėtų prisiminti ir JAV CŽV, nes ten buvo atveju, kai šitai valdybai vadovavo nusikaltėliai. O jeigu prisiminti Perl Harborą, tai “niekieno nepastebėtas ir neįtartas, naudodamasis aplinkiniu maršrutu ir griežtai laikydamasis tylos eteryje, Imperatoriškojo Japonijos karinio jūrų laivyno vyriausias vadas admirolas Isoroku Jamamotas (Isoroku Yamamoto) sugebėjo absoliučiai slaptai nusiųsti specialios paskirties šešių lėktuvnešių, dviejų linijinių laivų, remiamų kreiserių ir eskadrinių minininkų, būrį už 3400 mylių, skiriančių Havajus nuo Japonijos”. O daugelis karininkų, atsakingų už padėtį Perl Harbore, ramiausiai ilsėjosi. Amerika sumokėjo už tai daugeliu savo kareivių gyvybėmis, o karo pabaigoje Amerika “nubaudė” civilius Japonijos gyventojus atominėmis bombomis.  Štai kokią kainą sumoka žmonės, jeigu toje šalyje Saugumo tarnyboms vadovauja Buduliai, kuriems ir kompetetingumas ir KONSTITUCIJA yra tai, į ką galima numoti ranka. Reikia pagaliau suprasti, kad AMORALAS visada yra blogas vykdytojas, ir jis būtent todėl pasirinko AMORALO gyvenimo stilių, kad jis negali paklusti TAISYKLĖMS arba VISUOMENĖS NUSTATYTOMS VERTYBĖMS. Atraskite moralų nusikaltėlį. Jų nėra. AMORALUI visada yra būdingas polinkis į nusikalstamumą. Pasižiūrėkite, kaip išsigimė NKVD, KGB, o dabar FSB. Kiek kainuoja šita užsimaskavusi “valstybės saugumu” grupė Rusijai, jos kaimynams ir visam pasauliui? Manau, trilijonus eurų. Kaip gimė OPRIČNINA? Ar nepanašiai buvo priimami į darbą ir į VSD?

iš K. Braziulio fb-o (tikiuosi, atleis :)       2016-04-1 17:31

Apklausos pabaigoje tyrėjas padeda prieš jus ant stalo lapelį ir liepia jį pasirašyti. Jei atskleisite ikiteisminio tyrimo duomenis, tai jus nubaus pagal tokį ir tokį baudžiamojo kodekso straipsnį.
Reikalaukite, kad tyrėjas jums aiškiai įvardintų ir lapelyje įrašytų kokie konkretūs duomenys sudaro ikiteisminio tyrimo duomenis.
Dažnas daro klaidą sakydamas,kad visa informacija, kurią asmuo sužinojo iš tyrėjo ir pas jam pasakė yra ikiteisminio tyrimo duomenys. Ikiteisminio tyrimo duomenys turi būti susiję tik su konkrečiomis, labai konkrečiomis aplinkybėmis ir tik pagal baudžiamojo kodekso konkretų straipsnį, o ne duomenys apie jūsų emocijas, gyvenimą, draugus, žvejybą, papasakotas pasakas ir taip toliau ir panašiai.
Pasirašę ant lapelio nekonkretizavę duomenų, tyrėjas įgys galimybę jus šantažuoti.
Visas tekstas čia:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/kastytis-braziulis.-praktiniai-patarimai-kaip-elgtis-per-apklausa

Kokia dar "tititiucija"       2016-04-1 17:30

Chuntos režimo sąlygomis jokios konstitucijos neveikia.

patriotas       2016-04-1 15:00

    Nu va, atsirado dar vienas kremliaus agentas - K.Braziulis. Viešai ir sistemingai “varo” ant Prezidentės kuruojamų valstybinių institucijų, t.y., griauna valstybę iš vidaus, skleidžia kremliaus propagandai naudingą informaciją. Ir niekas jo negaudo, “neužkardina” kenksmingos Lietuvos valstybei veiklos. Tikras kremliaus agentas ir ne kitaip. Kažkodėl nėgirdėti Kubiliaus riksmų...

Konstitucija net nebuvo normaliai patekėjusi       2016-04-1 14:43

ojau tokie vsdešnikai nuo pat pirmų dienų nuvarė į saulėlydį. A.A Konstitucijai.

O gal       2016-04-1 14:22

ir tuose demvakaruose tie organai elgiasi ne pagal tas visas konstitucijas , tik , aišku viena , jog tokiu atveju tenais tie saugumiečiai turi gi dar tiek proto ir nuovokos, jog viešai , kaip pas mus, nesireklamuoja .

jauniškis       2016-04-1 14:11

...gerai.
Atsistatydinu.
Parašiau rimtą ataskaitą, nesuprantu, kodėl visi žvengia…

etc       2016-04-1 14:08

saulėlydis be saulėtekio


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Vidas Rachlevičius.· Kaip britų visuomenė pamokė visuomeninį transliuotoją

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Prezidentas Valdas Adamkus apie grėsmę, kylančią iš politinės ir vertybinės regiono atskirties

Andrius Švarplys. Artėjant rugsėjo 1-ajai

Vytautas Landsbergis. Pseudoeuropa krūmuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.