Kastytis Braziulis. Lenkų kontržvalgyba išmoko gaudyti Rusijos šnipus. Metas lietuviams pasimokyti?

Tiesos.lt siūlo   2014 m. spalio 26 d. 1:04

10     

    

Kastytis Braziulis. Lenkų kontržvalgyba išmoko gaudyti Rusijos šnipus. Metas lietuviams pasimokyti?

Alfa.lt

Į Lenkijos kontržvalgybininkų užmestą tinklą įkliuvo būrelis Rusijos šnipų. Kadangi Lenkijos kontržvalgyba tiria ne valstybių, o konkrečių asmenų, kurie šnipinėja Lenkijos valstybę ir dirba užsienio žvalgyboms, veiksmus, juos lydi tikra sėkmė. Kai kontržvalgybininkai aiškiai žino ir suvokia savo paskirtį, kai supranta, kas yra šnipas, kaip jį atpažinti ir pagauti, jie išmano, ką ir kaip reikia daryti. Sėkmė anksčiau ar vėliau juos aplanko.

Priešas žino, kad šalyje, kurioje kontržvalgyba yra stipri, daug neprivaidinsi ir neatsipalaiduosi. Tačiau kai kontržvalgybininkai tiria valstybes, o ne šnipus, sėkmė jų niekada neaplanko. Tokiose šalyse sėkmė lydi tik užsienio šnipus ir jų atliekamas žvalgybines operacijas.

Praėjusią savaitę Lenkijos kontržvalgybininkai pagavo du Rusijos žvalgybos agentus. Vienas iš jų, Zbigniewas J., dirbo Lenkijos gynybos ministerijoje, turėjo pulkininko leitenanto laipsnį. Gavo visus leidimus susipažinti ir dirbti su valstybės paslaptį sudarančia informacija, o taip pat – leidimus dirbti su NATO ir kitų tarptautinių organizacijų bei užsienio valstybių paslaptimis. Jis buvo vertingas šnipas Rusų žvalgybai.

Kitas rusų agentas – jaunas juristas, kaip pranešama, Lenkijos ir Rusijos pilietis Stanislawas Szypowskis. Jis dirbo advokatų kontoroje. Šis jaunuolis buvo įtrauktas į Lenkijos strateginio energetinio projekto – gamtinių dujų terminalo – įgyvendinimą. Jis turėjo galimybę susipažinti su šio projekto dokumentais, dalyvauti svarbiuose pasitarimuose ir sužinoti, su kokiomis kliūtimis susiduria statytojai. Šis jaunuolis taip pat vykdė gana aktyvią lobistinę veiklą. Jis dažnai lankėsi Lenkijos parlamento rūmuose. Užmegzdavo ryšius su Lenkijos politinių partijų nariais ir vadovais. Pagal Lenkijos spaudoje paskelbtą informaciją, šiam Rusijos šnipui visai neblogai sekėsi įsitvirtinti Lenkijos politikų gretose. Kai kurie politikai juo žavėjosi ir charakterizavo kaip puikų specialistą, tiesiog savo srities – teisės – ekspertą. S. Szypowskis rengėsi dalyvauti Lenkijos parlamento rinkimuose.

Lenkijos kontržvalgyba ėmėsi aktyvių veiksmų prieš Rusijos žvalgybos veiklą. Daug informacijos viešojoje erdvėje nerasime. Tačiau yra žinoma, kad šiuo metu šie du Rusijos agentai yra sulaikyti ir trim mėnesiams uždaryti į areštinę. Lenkijos vyriausybė taip pat yra pasirengusi iš šalies išvyti kelis Rusijos ambasados diplomatus, keletą rusų žurnalistų bei kelis Rusijos piliečius, turinčius teisę laikinai gyventi ir dirbti Lenkijos valstybėje. Visi jie yra įtariami šnipinėjimu ir veikimu prieš Lenkijos valstybės interesus.

Kokias išvadas galima padaryti iš šios gana skurdžios informacijos?

Pirma, Rusijos žvalgyba aktyviai ir agresyviai dirba Lenkijos valstybėje. Nepaisant to, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Lenkijos valstybės vadovams prieš kelerius metus siūlė pasidalyti Ukrainos teritoriją ir, matyt, Lenkiją laikė savo partnere šiuose užmačiose, tuo pačiu metu Rusija aktyviai kūrė šnipų tinklus Lenkijos teritorijoje ir, matyt, mąstė apie Lenkijos žemių užgrobimą.

Antra, nustatytas platus Rusijos žvalgybos šnipų tinklas Lenkijoje. Įdomu tai, kad į jį įeina šnipai, kurie dirba po diplomatine priedanga, šnipai, kurie prisidengia žurnalistiniu darbu, šnipai, kurie naudojasi bet kokia kita priedanga, bei jų turimi agentai. Anksčiau šnipų sistema, veikianti užsienio šalyje, buvo aiški ir suprantama. Veikė legali ir nelegali rezidentūra. Nelegali rezidentūra būdavo itin įslaptinta ir laikėsi griežčiausių konspiracijos taisyklių reikalavimų. Dabar, kaip matau, viskas yra susipynę į vieną platų tinklą, kuriame galime rasti ir „legalus“, ir „nelegalus“. Arba Rusijos žvalgyba naudoja naują darbo metodą, kuriame supynė į vieną krūvą legalią ir nelegalią rezidentūrą, arba jie yra tiek atsipalaidavę ir agresyvūs, kad dirba nesilaikydami jokių taisyklių. Jie nieko nesibijo – nei būti atskleisti, nei būti nubausti. Jiems viskas yra dzin, svarbiausia – pasiekti rezultatą. Manau, kad šis variantas yra realesnis.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2014-10-26 17:52

Gaudys dėl “paukščiuko”, kaip ir Lenkijoje, nes ES tai Honneckerio komsomolka Merkel (ji yra tikroji Bilderbergo grupės narė) ir jos chebra, kuri suinteresuota ruskija prieš kinus, taip pat ir elektroniniu orveliniu pasaulio globalizavimu, o mūsų VSD paslaugiai tarnauja ir ES, ir jos globojamai ruskijai.

kamara       2014-10-26 12:22

Lenkijoje šnipų sulaikymas teigia, kad rusai infiltruoja savus šnipelius į jaunuosius politikus, stebi ir intensyviai dirba su strateginio energetinio projekto – gamtinių dujų terminalu – įgyvendinimu.
Lietuvoje rusų šnipeliai taip pat dirbo ir dirba su strateginio energetinio projekto –gamtinių dujų terminalu – įgyvendinimu. Suskystintas dujas perkame per ofšorinę įmonę. Tikrasis pardavėjas yra Gazpromo dujOs. Rusai gerai žino, kad ateis diena, kai gamtinės dujos išseks, reikia pasirūpinti alternatyva - suskystintomis gamtinėmis dujomis, reikia pasirūpinti įtakos išlaikimu.
Šnipų sulaikymai Lenkijoje, tik patvirtina, kad Lietuva įsigijusi suskystintų dujų terminalą  tampa visiškai kontroliuojama Rusijos.

Sta       2014-10-26 10:06

Gal būt, jei norėtų, tai ir mokėtų ....

ruta       2014-10-26 9:48

Aciu Autoriui uz aktualia tema .Manau Lietuvos VSD neturi laiko rimtam savo darbui , nes reikia patarnauti prezedenturai - pazymu -projektu nesiojimas , tu paciu idiotisku pazymu kurimas , tai yra darbo imitacija , kad pateisinti milijonini .Vien Kusaites tragikomiska byla suede ne viena milijona , o naudos is to Valstybei ? Susidaro ispudis , kad ‘dirbama’ sovietiniu -komunistiniu principu , kur galutiniai rezultatai niekam nereikalingi , neidomus , svarbu daug gresmingos retorikos ir slaptumo skraiste , kad visuomene nepaklausti , o kur gi rezultatas ?

Pagal       2014-10-26 9:36

mūsiškę viskas gerai.Galėtų bent pasimokyti iš Ukrainos

kacius       2014-10-26 9:34

Lenkų kontržvalgyba išmoko gaudyti Rusijos šnipus, bet naujoji vyriausybė pirmiausia pareiškė, kad Ukrainai karinės paramos neteiks.

Beta       2014-10-26 9:18

O kuri valstybės institucija, kurios vadovą skyrė Grybauskaitė dirba bent jau patenkinamai? Aš tokios nežinau.

O aš       2014-10-26 7:46

, skirtingai nuo Braziulio , pasipyktinęs ne musų kontržvalgybos, bet Lietuvos žvalgybos darbu. Kažkaip nesu girdėjęs, skirtingai nuo estų žvalgų, kad Rusijoje ar kur nors kitur būtų  pagautas koks nors mūsų žvalgas. Įtariu, kad ne todėl jog jie tokie nesugaunami ir tobuli, bet todėl, kad prastai dirba, arba dirba ne tą ką reikia.

mūsų VSD geresnė       2014-10-26 6:06

mūsų VSD, konsultuojama ir vadovaujama KGB gaudo tuos , kurie gali kenkti Rusijai ir draugui Putinui - tuo pačiu komunistų partijai, Gazpromui, Grybauskaitei ir pedofilams.
ŠLOVĖ VSD - Rusijos Valstybės Saugumo Departamentui !!

Kritikas Pikčiurna       2014-10-26 4:26

Jei VSD stebėtų ne valstybes, bet dirbtų bent taip kaip lenkų atitinkamos įstaigos, ką rinktume artimiausiuose rinkimuose? Akivaizdžiai pritrūktų kandidatų, nes didelė jų dalis “kandidatuotų” į kitokias pozicijas…


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.