Demokratija ir valdymas

Kastytis Braziulis. Kodėl yra atšauktas O. Koršunovo spektaklis „Tartiufas“?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 2 d. 16:04

43     

    

Kastytis Braziulis. Kodėl yra atšauktas O. Koršunovo spektaklis „Tartiufas“?

Aš noriu žinoti, nes man tai yra labai svarbu: kodėl yra atšauktas Oskaro Koršunovo spektaklis „Tartiufas“?

Lietuvos Nacionalinio dramos teatro svetainėje yra štai toks pranešimas:

Vasario 04 (Št)          18:30             Atšaukta
Vasario 05 (Sk)          18:30             Atšaukta
Vasario 12 (Sk)          18:30             Atšaukta
Vasario 14 (An)          18:30             Atšaukta
Kovo 25 (Št)            18:30             Atšaukta
Gegužės 28 (Sk)        18:30             Atšaukta
Gegužės 30 (An)        18:30             Atšaukta
Birželio 17 (Št)          18:30             Atšaukta

2017 m. vasario 5 d. 18.30 val. skelbtas spektaklis TARTIUFAS neįvyks. Žiūrovai įsigytus bilietus gali grąžinti iki 2017 m. vasario 19 d.  toje „Tiketos“ kasoje, kurioje jie buvo įsigyti. Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros svetainėje http://www.tiketa.lt.

Atsiprašome už nepatogumus!

Sprendimą atšaukti priėmė Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis su teatro Meno taryba. Jis pateikė kelias viena kitai prieštaraujančias priežastis.

Pirma priežastis: režisierius Oskaras Koršunovas susirgo ir dėl jo ligos yra atšaukiami visi šio sezono „Tartiufo“ spektakliai.

Įdomu, tai kokia gi ten ta liga, kad O.Koršunovas sirgs visus metus? Ir įdomu, kodėl reikia atšaukti spektaklių rodymą? Juk ne visi aktoriai susirgo? O.Koršunovas apie savo ligą nieko nekomentuoja.

Antra priežastis: scena užimta, dėl to šį sezoną spektaklio rodyti negalime.

Visiškai kvailas paaiškinimas. Juk spektaklių rodymą derina prieš metus. Juk sutartys pasirašomos prieš metus, yra prisiimami įsipareigojimai, yra numatytos baudos dėl jų nevykdymo. Kokį „briedą“ gerbiamas Budraitis aiškina? Jeigu taip būtų atsitikę, tai O.Koršunovas kreiptųsi į spaudą, visiems paaiškintų, kas įvyko, ir nurodytų kaltuosius bei iš jų reikalautų kompensacijų. Bet O.Koršunovas tyli ir neatsiliepia telefonu.

Trečia Budraičio išsakyta priežastis: spektaklio tokio, koks jis yra dabar, negalime rodyti norėdami apsaugoti režisieriaus reputaciją. Tai nebaigtas darbas.

Kas įvertino spektaklį ir nusprendė, kad jis yra nebaigtas? Meno taryba? Budraitis vienasmeniškai? Ir kas geriau už patį O.Koršunovą, kuris yra pripažintas pasaulinio masto režisierius, gali pasakyti, kad spektaklis yra nebaigtas? Ir kaip gali būti nebaigtas spektaklis, jei jį jau rodė 2011 metais Danijoje ir jis sulaukė ypatingai gerų atsiliepimų? Žiūrovai yra spektaklio vertintojai, o ne Meno taryba.

Visos priežastys, mano įsitikinimu, yra laužtos iš pirštos. Trečioji priežastis, jei ją išsakysi be vatos vyniojimo, greičiausiai, atitinka tikrovę. „Spektaklio tokio, koks jis yra dabar, negalime rodyti…“

Tikrai negalima jo rodyti, nes jis sukeltų grėsmę šiuolaikiniams Lietuvos tartiufams. Apie ką aš? Paskaitykite paties O.Koršunovo mintis apie šį spektaklį ir suprasite.

Režisierius Oskaras Koršunovas: „Tartiufas – tai šių dienų „herojus“. Tobulas prisitaikėlis, karjeristas, pragmatikas ir ištvirkėlis. Siekdamas savo tikslų šis personažas nesibaido jokių priemonių. Žinoma, naujajame spektaklyje jis neapsimetinės šventuoliu; jis greičiau yra puikus viešųjų ryšių specialistas, gerai suprantantis, kad nėra geresnio įrankio mulkinti lengvatikius už moralę, kuria jis ciniškai manipuliuoja. Veidmainystė ir melas jam tėra įvaizdžio kūrimas, o praturtėjimas kitų sąskaita – stiprybės ir pranašumo įrodymas. Tartiufai visada išpažįsta aktualiąją „religiją“. Molière’o laikais jie buvo sulindę į Bažnyčią, sovietmečiu – į partiją, o dabar jie ten, kur Mamona: bankuose, politikoje ir t. t. Jie visada ideologiškai korektiški ir blogiausius darbus sugeba įvilkti į gražiausių žodžių rūbą. Pasaulinė finansinė krizė – tartiufizmo pasekmė. Ši komedija šiandien ypač aktuali Lietuvoje, kur tiesiog klesti tartiufizmas.

Naujajame pastatyme neketinu laikytis vien klasicistinių kanonų: čia bus ir tekstinių, ir veiksminių akibrokštų. Pats Molière’as diktuoja įdomias pastatymo sąlygas. Šis autorius aštrus, aktualus. Jokia pjesė pasaulyje iki šiol nėra sukėlusi tokio didelio skandalo kaip „Tartiufas“. Tai pirmas dramos kūrinys, tapęs tarptautiniu įvykiu: supriešinęs vieną iš didžiausių valstybių su įtakingiausia galia, megavalstybe – Popiežiaus rūmais. Lietuvoje tartiufizmą aš matau ne Bažnyčioje, o tarp šiuolaikinių valdininkų, šiuolaikinėje politikoje, šiuolaikiniame versle, kur labai daug kalbama gražiomis frazėmis, bet už viso to slypi korupcija. Kaip lengvai ir ciniškai manipuliuojama žmonėmis, pasitelkus propagandines viešųjų ryšių priemones… Spektaklyje tai bus atpažįstama. Deja, ateinanti karta nėra sąžiningesnė. Ji tiesiog geriau pasiruošusi tai manipuliacijai, kuri ypač puikiai atsiskleidė dabartiniame liberalų skandale. Liberalai tiesiogiai kalbėjo apie tai, kad ateina sudaužyti korupcijos, o mums pasiūlė patį didžiausią korupcijos pyragą, kurį mes dabar raikom.

Gerbiamas LR Seimo Kultūros komiteto pirmininke Ramūnai Karbauski, išsiaiškinkite priežastis ir supažindinkite su jomis visuomenę.

Gerbiama LR Kultūros ministre Ruokyte-Jonsson, išsiaiškinkite priežastis ir supažindinkite su jomis visuomenę.

Gerbiami LR Seimo nariai, nes tik jūs galite tai išspręsti, baikit atostogauti ir išsiaiškinkite, dėl kokių priežasčių yra atšauktas spektaklis. Budraičio pateiktos priežastys neįtikina, tik dar daugiau įtarimų sukelia.

Gal nėra jokių sąmokslo teorijų? Gal tikrai Lietuvos tartiufai neatšaukė spektaklio apie tartiufus? Gal priežastys yra rimtos? Gal, gal, gal… Spektaklio tema labai aktuali. Budraičio paaiškinimai neįtikina. Norime žinoti priežastis.

Apie spektaklio atšaukimą naujienų portalai tyli arba parašė kelis žodelius dešimtame ar aštuntame puslapyje. Žurnalistų ši tema, matyt, nedomina. Neįdomi ir neaktuali. Geriau pakalbėti ir parašyti ką nors apie Kildišienę.

kastytisbraziulis.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-02-4 14:28

->“eilinis rajenas” - gerai parašėte, tik aš nesijaučiu “raunąs kaltūnus” - tiesiog nurodžiau, mano nuomone, netinkamą oponento bendravimo kultūros lygį, ir tiek.

Hmm       2017-02-4 12:54

...kad nėra ko čia man pavydėt… Baigiau kaip muzikantas, ne teatralas, o ir gyvenimas sukasi versle, o ne mene. Bet iš kitos pusės - iš šalies geriau matosi, tik tiek. Tai tik mano nuomonė, kurią galiu ir pareikšt (kaip ir nepareikšt - dažniausiai), net jei kam ir nepatiks. Nors tikrai neturiu jokio poreikio kažką žemint, net ir tą, kuris ir taip jau labai žemai puolęs… tikėkitės, gal dar prisikels…

baigusiam akademiją hmmmui       2017-02-4 12:38

Nelabai pasisekė gyvenime? Nei nacionalinės premijos, nei vardo, nei ovacijų pasaulio scenose.
Tik ” hmmm”, t.y. nulis kablelis nulis.
Belieka lieti pavydo tulžį komentaruose, a ne?
Nevykēlis -” povidolis”.
Bet užtat, hmmm tyyykras lietuvisas!

to Hmm       2017-02-4 12:20

Jei žmonos klasiokas, tai gal pavydas veda jus, kad jo taip nemėgstate.

Hmm       2017-02-4 12:19

Pagaliau kažkas neapsikentė ir uždarė tą “baltųjų arklių teatrą”, o Oskaras galės po kelerių metų dalyvauti Eurovozijos atrankoje wink.. Jau mačiau tokių puolusių žvaigždžių pasirodymus… Pripažinkim - degradavo režisierius, vadinasi degradavo ir jo teatras. Man tai jis visada buvo degradas. Stebina-nestebina tik jo menama šlovė, kuri tik parodo visuomenės nupušimą. Negi nesimato, jog karalius ne tik nuogas, bet ir gerokai apsitriedes… Kam trūkstą Tartiufo, pasiskaitykite originalą ir pasilavinkite vaizduotę, naudos bus daugiau… Jei ką, tai esu baigęs Muzikos Akademiją ir tokius “menus” gerai žinau iš vidaus, o ne iš išorės…  O Oskaras, mano žmonos klasiokas…

Al.       2017-02-4 1:32

Bet koks rimtesnis bandymas pasikėsinti į esamą (geriausią pasaulyje) tvarką yra užkardomas. Būdų daug

libretas       2017-02-3 19:41

Jaunas vyras, verslininkas, ūmai ima keistai elgtis- rašo piktus laiškus valdžiai, dalina nemandagius interviu.
Po to dingsta pusmečiui. Po keleto mėnesių, naktį nueina prie psichuškės tyvuliuojančių marių kranto, perbrenda per purvą ir lieka švarutėliais batų padais. Tuomet išgeria butelį degtinės, atsikanda pusę plytelės šokolado, privalgo švendrių lapų ir natūraliai bei teisėtai numiršta paspringęs savo vėmalais.
Akivaizdu jog buvo alkoholikas.

eilinis rajenas       2017-02-3 18:46

Kolegos, gal derėtų kiek aprimti ir “nuimti gazą”?
Ganėtinai kvaila yra tai, jog du protingi, išsilavinę žmonės dėl ne esminių detalių viešai rauna vienas kitam kaltūnus.
Juk po teisybei, tiek gerb. Tarabilda, tiek gerb. Pikc, iš esmės, rašydami komentarus, siekiate to paties tikslo, kovojate prieš tą pačią totalitarinę sistemą.
Protingų komentatorių interneto pievose nėra daug, tuo labiau esančių tose pačiose infokarų apkasų pusėse. Mus yra kam dusinti. Nedusinkime vienas kito dėl menkniekių. Tarp intelektualių asmenybių visada buvo ir tikrai bus skirtumų vertinant detales. Bet dėl bendro vaizdo juk tikrai galima susitarti.
Ir tai, kad detalių suvokimas skiriasi- reikia dżiaugtis ir priimti su dėkingumu kitokio rakurso požiūrį. Tai padeda suvokti, perkainoti nuosavas nuomones, išvengti klaidų kurias visada gali įvelti perdėtas pasitikėjimas savo galimybēmis.
Turime čia atšliaužiančių tikrų kenkējų, trolių, tokių menkystų kaip myželis sr. , ar tas pats puras bei staska. Geriau palaikykime vienas kitą, padėkime apsiginti skaitytojams nuo trolių agentų. Kam spardytis tarpusavyje?
Gėrė, geria Koršunovas ar ne- koks skirtumas? Ar tai svarbu? Norisi būti skrupulingai moraliai tiksliu kare kuriame nėra taisyklių? Info kare prkešo atžvilgiu apribojimų nebūna. Dusink priešą tuo ką turi po ranka! Naudok priešo ginklus ir metodus prieš tų metodų išradėjus- tokia yra taktinė info karybos kasdienybė. Ir jeigu tu neiškasi priešui duobės, priešas pakas tave.
Info kare džentelmenų taisyklės negalioja. Yra tik Mes ir Jie. Vidury tik publika, dažniausiai buka ir tamsi. Visa kova dėl publikos sielų. Ir balsų.
Ir niekam neįdomu kaip yra laimima. Nemoralu? Gyvenime taip. Bet virtualioje erdvėje ir gyvenimas ir moralė yra virtualūs bei realityvús.
Paradoksas- bet, tai ir yra vienintelė reali virtualios realybės išdava.
Negali būti jog po riebiai sistemai užvażiavusio spektaklio pastatymo, sistema nekeršytų menininkui. Gal gb agentai jį ir nugirdė padoinaudodami menininko silpnybe. Bet kad sistemos kritikams tyliai ir “zakonno”  daromas spaudimas   iš ekonominės/finansinės pusės- tai yra nepaneigiamas faktas.
Rašai prieš valdžią? Negausi priējimo prie finansavimo fondų, tavo darbus atmetinės visokiausiais pretekstais,  ir vieną dieną apsižiūrėsi jog likai be cento ir be galimybės užsidirbti.
Taip sistema prievartauja asmenybes- arba išsižadi savęs, arba eini kasti griovių kad nepakratytum kojų iš bado. Kokia tuomet dar disedentystė ir kūryba kai skurdas prilenkia prie žemės ir išsekina?
Taip pat sistema praktikuoja parodomasias bausmes - tokie susidorojimai puikiai tarnauja likusių, potencialiai pavojingų režimui asmenų bauginimui.
Nebūna dūmų be ugnies, netikiu jog Koršunovas yra debilas.
Sistema tikrai prikišo nagus. Nes tiesiai šviesiai viešai smaugti pasaulinio lygio menininką režimas tiesiog negali. Bijo.
Smaugia aplinkiniais būdais. Tyliai, iš pasalų...
Ar tokia nuomonė yra kretinizmas?
Nemanau.
Mażiau tulžies kolegos, ramiau.
Laikas dabar ypatingas, lemtingas. Turime daug darbo kurio po vieną ir dar susipjovę nepadarysime. O be mūsų- kas padarys?...

Mix       2017-02-3 18:07

Gal vilniečiai pastebėjo gatvėse jaunimą, kuris, beje, entuziastingai reklamuoja tvirtinti kažkokią konvenciją apie nebūtas lytis, protestuojančius prieš kultūros cenzūrą?

Tarabilda       2017-02-3 15:38

Atsiprašau, kad užsiminiau apie komentatorių idiotizmą. pasikarščiavau. Reikėjo reiškinį tisliau įvardinti. Tai kretinizmas. Nematau reikalo dar sykį aiškinti, ką paaiškinau.

Pikc       2017-02-3 13:36

->Tarabilda: “Tamsta lyg ir protingas žmogus, bet [atsakymai] tamstos to nerodo.” wink
1. Tamstos pasakymas “Nėra režisieriaus - nėra ir spektaklio.” būtų teisingas, jei tas spektaklis nebūtų pastatytas - dabar gi taip nėra. Kad pastatytas spektaklis įvyktų, režisierius nėra būtinas - kaip ir sakiau, ir po režisierių mirties spektakliai rodomi.
2. Techniškai, tai nėra “kitas spektaklis”, ne nuo nulio gi pradeda - ir ne dabar pradėjo. Tai pirma. Antra, jei spektaklis nepastatytas, argi skelbtų pasirodymus? Gi ne sovietiniai laikai, spektakliai rodomi, kada pastatomi, o ne pagal “penkmečio planą”: “iki tos ir tos dienos turi padaryt spektaklį!”. Trečia, atšaukti VISI pasirodymai, o ne vienas ar du.
Taigi, pagal Tamstos ir kitų teoriją, situacija tokia: pirmiau paskelbta spektaklio data, o jau paskui pradėtas statyti spektaklis (kuris yra visiškai kitoks, negu jau rodytas Danijoje). Koršunovas užgėrė tiek, kad spektaklį pastatyti nebeliko jokios vilties (ne LAIKU, bet IŠVIS), tad teko atšaukti visą sezoną. Atitinkamai, Koršunovui kaip režisieriui jau, ko gero, “atia”. Man šita versija neatrodo įtikinama. Tai nereiškia, kad “politinė” versija automatiškai tampa vienintele teisinga - bet šitie paaiškinimai vis tiek yra “pritempti”. Ir beje - iš kur semiate informaciją apie “užgėrimą”? Turite patikimą info šaltinį - ar vis dėlto tai VBS agentūra? smile
P.S. Dėl to “Stebiuosi komentatorių idiotizmu.” - gi tamsta ir pats esate komentatorius, ir toli gražu ne visi tamstos komentarai išminties perlais žiba. Chamiškumas yra savo kultūros lygio, o ne intelekto demonstravimas, jei nežinojote. wink

Tarabilda       2017-02-3 11:30

Stebiuosi komentatorių idiotizmu.

Sefute       2017-02-3 11:08

lietuvišku pinigų naikintojo senelis 1940 irgi naikino litus, anūkai seka pėdomis,Lietuvoje gyvuoja tradicijos

žinoma       2017-02-3 7:52

o kaip gi, matrioškynas kaip visada - “Ne Prie Ko”: )

klausimėlis       2017-02-3 7:06

Kai kurių komentatorių logika stipri. Koršunovas alkoholikas. Jis užgėrė. Dėl to atšaukė viso sezono spektaklius.
O jeigu Maximos savininkas Numavičius būtų alkoholikas ir užgertų. Juk kartais užgeria. Ar ne? Tai kai jis užgeria, tai visos Maximos parduotuvės užsidaro? Taip reikėtų suprasti.

Tarabilda Pikcui       2017-02-3 1:51

Tamsta lyg ir protingas žmogus, bet klausimai tamstos to nerodo. 1. Ne trupė spektaklį stato, o režisierius. Nėra režisieriaus - nėra ir spektaklio. 2. Danijoje Koršunovas Tartiufą statė su danų aktoriais danams, o Lietuvoje su lietuvių aktoriais lietuvių žiūrovui. Tai kiek nors teatro reikaluose praprususiam žmogui turėtų būti suprantama kaip du kart du, kad statomas buvo kitas spektaklis nors ir pagal tą pačią pjesę.
Šiaip, tai be jokios abejonės, yra skandalas, bet jokiu būdu ne dėl politikos. Blogiausia visame šiame reikale yra tai, kad kulūros žmonės dabar bus koneveikiami į šuns dienas, kaip nepatikima, neatsakinga bohemščina, pragėrusi spektaklį už valstybės pinigus.Kultūros finansavimui tai gali labai skaudžiai atsiliepti.

prie brežnevo geriau       2017-02-3 0:57

psichiškai nesveiku apšaukdavo.
nes gerdavo visi.
senstant tovariščiai pedofilai, senstant - kvalifikacija smunka….

Pikc       2017-02-3 0:50

“Deja”: “siuo atveju geriau nesigilnkim.Ligos yra ivairios-kaip ir priklausomybes.”
“Aktorius”: “Na alkoholikas yra Oskaras. Ir galiausiai daejo iki to, jog tiek uzgere, jog nebesugebejo atlikti savo pareigu iki galo. Va ir visa “paslaptis”.”
“Tarabilda”: “Komentatorė “deja” pasakė tiesą, tik niekas nemoka suprasti.”
Tarkim. Netgi galim daryti prielaidą, kad jis tiek užgėrė, jog akivaizdu, kad gers daugiau, negu keturi mėnesius be prošvaisčių (žinau, kad absurdas - bet tarkim).
Vis tiek lieka neatsakyti keli klausimai:
1. Jeigu jis užgėrė (kuo tai skiriasi nuo “susirgo”?), tai juk JIS, o ne trupė užgėrė - kaip tai trukdo spektakliui? Šiaip jau, spektakliai ir po režisierių mirties statomi, jeigu ką. wink
2. Jeigu jis “nebesugebejo atlikti savo pareigu iki galo”, tai kaip ten dėl to Braziulio klausimo “Ir kaip gali būti nebaigtas spektaklis, jei jį jau rodė 2011 metais Danijoje ir jis sulaukė ypatingai gerų atsiliepimų?” wink
P.S. TIKRAI nesu Koršunovo gerbėjas (greičiau atvirkščiai) - bet čia grynai loginiu požiūriu “kreiva” situacija.

teisingai!       2017-02-2 23:21

Oskaras- alkašas,
Kedys- karatistas,
Venckienė- teroristė,
Biologinė- ideali Motina,
Rusai- puls rytoj o vėliausiai prieš Velykas arba po Kalėdų,
Valdžia-ne tvirkina o ugdo dvasiškai
Seimūnai- tarnauja rinkėjams,
Pinigai- nekvepia,
Moralė- ne šio pasaulio dimensija
O raudonos kaldrytės yra vien tam, kad vaikučiai būtų- “sotūs laimingi, šiltai aprengti”

Ona       2017-02-2 23:16

Negaliu patikėti! Net prie Brežnevo galima buvo tartiufą statyti, tikrai žinau, nes mačiau spektaklį. Gal čia kokios teatro vidinės kovos?

Tarabilda       2017-02-2 23:03

Pliauškiat niekus kaip kokie mažvaikiai. Kaip ir šįsyk Braziulis. Komentatorė “deja” pasakė tiesą, tik niekas nemoka suprasti.  Nereikia skandalizuoti šio reikalo paties Oskaro labui. Nėra čia jokios politikos, patikėkit.

Aktorius       2017-02-2 22:53

Na alkoholikas yra Oskaras. Ir galiausiai daejo iki to, jog tiek uzgere, jog nebesugebejo atlikti savo pareigu iki galo. Va ir visa “paslaptis”.

bobutė Vanga išaiškintojui Jurgaičiui       2017-02-2 22:41

Tai, taip, taip mielasis- būtent!
Bet leisk, balandėli, aš dar truputėlį papildysiu. Aš mažumėlę ir vyresnė, ir patirties turiu daugiau.
Nesupyksi, a?
Tai štai, mano prprproprosenelio dėdė iš mamos pusės buvo toks Lizdeikovas.
Ooooi koks sapnų aiškintojas buvo- ant visos tų laikų Sarmatijos pagarsėjęs plačiai. I dą dabar bet kokiai džunai ar kašperovckiuj sarmatos nepadarytų tokie aiškinimai.
Nu tai vot, garsas tady atajo net iki jūsų girių ir pelkynų.
Nu, vansi tady nugirdo jūsiškis koralius ar tai konigaikštis kažkoks, (berods Gediminazas ar Gedymas, nepamenu jau). Tai va, vansi, pasikvietė tady tas jūs valdovas mano propropro pas save.
Atajojo Lizdeikovas pas jūsiškį Gediminazą Gediminovą, a tas karaliūnas jam i saka:
-Susapnavau ašai baisų pribaisų sapną, brač!, pranešė Gedymas Didysis.
-Nu, nu, papasakok, (mano Lizdeikovui ciekava pasidarė).
Vienu žodžiu, tas kuniguikštis pripasakojo visokių košmarų, ( akurat, kaip Tu va, nupasakojai) - būk tai jam, Gediminovui prisisapnavo diyyydžiulis prididžiulis bulius. Baisiai baisus! Ragai- vo! Pautai oho-ho, ( atsiprašau, bet taip ir pasakė), vienu žodžiu- tyyykras the Beastiya.
-Aiman, Koraliau!, suklupo prieš Gediminazą mano proproprotēvis.
- Bėda, dydysis Kunagaištai, ne prieš gera, oi ne prieš gera tai, Valdove!
- Nu, nu, sunerimo Gedymas, sakyk, nebijok, pasakok drąsiai- turiu žinot.
Lizdeikovas tada tarė:
-Tebūnie Tavo va!ia, Valdove… Išklausyk teisybę:
Tas susapnuotas Buliu, (nu, kur su dideliais ragais ir pridedeliais pautais), yra ne kas kita o sukilusi “bydlo”. Mužikai, kumečiai buntą prieš Tave, Valdove rengia. Sugalvojo tie galvijai Tave pas Mindaugą pasiųsti žemyn upe pazuokiui.
O prieš tai susimokę, anie, dar Tavo galvą su visa karūna, (ajai!), šnaic, nori nukirsti…
Štai koks yr Tavo Kunagaikšti, sapno išaiškinimas,liudnai užbaigė Lizdeikovas.
Ir ėmė Gediminazas sielvartauti, - Kū daryt?!, sušuko jis.
- Kū, kū..., balsu svarstė Lizdeikovas,- O žinai, Valdove- padarykim taip:
Paskelbkim liaudies bandai jog susapnavai pranašišką sapną. Pranašišką pripranašišką, svarbų prisvarbų!
Apie mane irgi pasakyk.
Pasakyk, kad ašai atvykau iš už trideviatogo gosudarstva specialiai išaiškinti kū tas sapnas reiškia.
Ir daugiau nieko nesakyk.
Net nesakyk ką sapnavai. Aš pats pasakysiu viską kaip reikia pasakyt, gerai?...
Nu, toliau tamsa viską pats žinai- Lizdeikovas pripasakojo kumečiams basnių apie Galežinį Vilką, apie žaliuosius žmogeliukus ir kad rytoj puls ruuusaj.
Liaudis, bydlo išsigando kaip veršiai, bo tady anie tų rūsū nelabai žinojo, o skambėjo baugiai,( nebuvo televizijos tady dar), nu ale ptastuomenė patikėjo.
A Lizdeikovas jiem pasakė jog raik kas mėnesį duot Gediminazui po auksiną pagalvės mokesčio, kad rūsai nesisapnuotų ir Vilkas, (atiūūū!), neatajtų.
Bo kai atajs tai sues! A rūsaj kaulelius apgrauš. Vietoj užkandos prie vodkos.
Nu, a dą Lizdeikovas išaiškino liaudžiai, jog reikia pastatyti Valdovo rūmus.
Didelius prididelius. Pačiame geriausiame sklype, draustinio teritorijoje anat Kalno, prie abie upių.  I ty dą Tvora aptvert.
Nuo rūsų ir vilkų, kai anie atajsią pult.
I kad dą rajk pripirkt daug auksinių šau…, t.y. trimitų / triūbų, kad didelis pridydelis garsas apie Sostapilio napajudinamą tvirtumą iki pat koralystės pakraščų nuajtų. Kad kiekviens mužiks net kurčas išgirstų jog - našas Valdovasas nas berežot!
Nu, va.
A tada Lizdaikovas galiausiai išrišo kadai viskam raik didelių pridedalių asignavimų, vansi. I kad raik daug dyrbt ir daug činčo Kunagaikščo Valdovo iždui sumokėt.
A-a-a-aaaa,...aahaaaaaa…, suprato veršiai, t.y. liaudis, nu i no laiko iki daba romūs i klusnūs paliko, i visada daro kas valdovų liepta.
I viskas Gedymo koralystėje stabiliai tvarkinga patapo.
Ir staiga- iš kanapių išlenda kažkoks atseit krivis Auskaras ir sako
- O. K., ale nelabai olrait čia pas mus musyse yr!
Čia musyse ne pateptoji karalystė, o karvės tortas tėra. Tartiufas, vansi,a mūsiškai prastai tariant -karvės triufelis, ty. karvešūdis, atseit, o ne gyvenimas!
Nu i pašlo by i pojechalo…
Ale, gerai jog pas jus yr gerų tikrų krivių iš senos Padleckių giminąs.
Labai kytrai Auskaro vaidinimą išaiškino valdovams ir buntas buvo užkardytas užuomazgoje.
Štai kokia didelė, vansi sapnų galia ir kaip svarbu teisingai priteisingai sapnus išaiškinti!...

 

 

Arvydas       2017-02-2 22:08

Reik Valatkos klausti. Tas viską žino smile
O komunkapitalistinėje Lietuvoje cenzūra ir laisvos minties bei Tiesos baimė - normalus dalykas. Kad ir kaip būtų gaila.
Tik ne visi tą pripažįstam.

nu.       2017-02-2 21:21

K.Braziuli,radai kur kreiptis -į seimą. jei aktorių ,režisierių ,žiūrovų bendruomenė neprabils,tada visos kalbos apie saviraiškos laisvę bus tik atsirūgimas.

Sapnų aiškintojas Jurgaitis       2017-02-2 20:58

Gal lietuviški tartiufai nusigando, kad šis tiesmukiškas mūsų realijų parodymas gali pažadinti netgi lietuvišką veršį, kuris lig šiol labai romiai pėdino į skerdyklą. Ten stumiamas lietuviškų, o gal ir ne tik lietuviškų, tartiufų. Įsivaizduokim jį atbudusį ir pradedantį susivokti -  kaip juo bedieviškai manipuliuojama,  kaip jis mulkinamas, trypiamas, niekinamas ir dar be abejo “melžiamas”.
NeduokDie, atsibus ir pasimuistęs užkabins ragu kurį nors tartiufą. Tai ar galima leist tokį spektaklį, galintį pabudinti lietuvišką veršį? Tikėtina, kad TAI košmariškam sapne ir pamatė LSSR pirmojo ir vienintelio prezidento Paleckio anūkas(jei kas nežino, tai ir yra teatro direktorius M. Budraitis). O gal sapnavo ir ne jis, bet tas, kuris galėjo savo sapną papasakoti Direktoriui.

Deja       2017-02-2 20:42

siuo atveju geriau nesigilnkim.Ligos yra ivairios-kaip ir priklausomybes.

marozikas Pavlikas       2017-02-2 20:29

Tuk, tuk, tuk!
Dėde Vyriausias Policininke,
Noliu Jum planestibapie dal vieną ..., ne DU nusykaltymus:
Siandien nolėjau zaisti kompiutetiu, o mama- neleido il liepė pilma paluosti pamokas.( Smultavo plies mazameti?!)
Va, tai leiskia, jog tą mama leikia suimti kad netlugdytų.
Simsit?
Gelai.
Aciū.
O va pakeu, dal ziūlėjome filmiukus pel “Labanaktvaikuciai”
Ten tokia teta Beta sekė padaką apie bulatinus, Kalabasą Balabadą il apie stooolą, stooooooolą Senjolą Pomidolą.
Tėtė pamatė tą filmuko vietą kai Senjola Pomidola paskelbė Įstatymą, kad įveda mokescius uz lietų, uz lietų su griaustiniu, uz kvėpavimä oru,...il tada tėtė pasakė, (as uzsilasiau):
“-Cha, visai kaip mūsų Valdzia!”
Tai va dėde Vyliausiasis Policininke- gal galite suimti tėtę il tetą Betą.
Neliks tetos Betos, neliks il blogų filmukų, tete bus kalejime il netiklins pazymių knygeliu,  o mes galėsime zaisti komputelinius zaidimus.
Labai plasau mūsų plasimą padalyti kuo gleiciau, nes kaimynų Petliukas gali visus pokemonus isgaudyti, o man dal ketulių tlūksta.

rinka       2017-02-2 20:08

Valstybybinis Cirkas išsigando jog teatras nukonkuruos valdżios maniežo klounus.
Teko užtrumpinti tokį chamizmą.
Juk naujoji valdżia kultūrą paskelbė prioritetu.
OTodėl pirmiausia būtina užkardyti tokius nekultūringus elementus kaip Oskaras.
Be to režisietriaus pavardė ne lietuviška.
Akivaizdu jog dirba ruuuusams!
Liuks, šaunuolis Milicininkas, aj da Skverniec- molodec!
Tooookį koloradą išaiškino.
Budriai budračio akiai- premiją “i talony na usilennoje pitanije”!
.
Vsio zakonno.
.
O.K.
Koršunovą uždarė, tegyvuoja Realybės tragikomedija.

Pikc       2017-02-2 20:06

Čia ne tik liberalams, bet ir “konservatoriams” (iš tikrųjų - tiems patiems liberalams) galėjo užkliūti. O, štai, tautą ir valstybę dergiantis renginukas - neužkliuvo, dar ir palaikymo susilaukė: http://www.propatria.lt/2017/02/zigmas-vitkus-paneriu-oratorija-kai.html

skverniec       2017-02-2 19:57

Ein, zwei politzei,...
A kas nepatynka?
Premjeras , matrioškinis policajus, vairuoja policinę valstybę kaip yra išmokintas dar tada kai stovėdavo pakrūmėse su “fenu”.
Draust!
Baust!
Turėtų uždrausti ir kino klasiką.
Pvz. Ch. Chaplino ” Diktatorių”.
“-Štraf gešrafen und štrafen geštrafen štrafyren štraf!”
Visiškas tarybų lietuvos tikrovės juodinimas tame filme.
Tik kad gaublio matrioška neapžioja, o taip beveik kaip pas mus.
Pažiūrėkite kol neuždraudė.
Juk uždraus.

Koršunovas įvarė try dą       2017-02-2 19:37

liberališkiesiems Tartiufams?

Dzeikas       2017-02-2 19:23

Na jeigu autoriaus spejimas teisingas, tada galime pasidziaugti.
Imkite pozitivistinio ikvepimo is klasikos.Matete seriala “Byvis ir Teslagalvis” kai herojai gauna pasikalbeti su Bilu Klintonu? Kaip prezidentas i Byvio klausima ar negalima butu ant Kanados numesti branduolines bombos atsako: “Man labai malonu, kad musu jaunimas taip patriotiskai nusiteikes”.
Pajuskime optimizmo banga, juk musu sprendimu galia turintis “elitas” jaucia geda. Vadinasi ir sazine turi.Stai ka reiskia spektaklio atsaukimas.

Va taip       2017-02-2 19:12

Kas ne su mumis -tas prieš mus.Reikia streiko.Užknyso žiurkės valatkos ,jakelaičiai ir kiti

Kartais        2017-02-2 19:02

tereikia degtuko…

oberpedofilas užpyko?       2017-02-2 17:54

gal tas aktorius - tartiufas į oberpedofilą panašus?

Nepasirašysiu       2017-02-2 17:35

P.S. Įdomu, kiek Lietuvoje menininkų solidarizuosis su p. Koršunovu, o kiek yra tartiufai? Gal klystu, bet atsakymas peršasi savaime. Budraičiui vietą, kiek pamenu, parengė grupelė protestuojančių jaunų aktorių. Šiems dabar juk neišeis pakeisti kurso, o jaunesni tai Facebooke, kur turi įdomesnių užsiėmimų.

situacija       2017-02-2 17:28

Kaip tai primena 1968 metus ir K.Sajos bei Jurašo “Mamutų medžioklę”.  Cituoju: “Nepraėjus nė metams po Mamutų medžioklės premjeros, Kauno valstybinio dramos teatro partinės organizacijos ataskaitiniame susirinkime spektaklis buvo pasmerktas: „spektaklio eiga tiesiog duria pirštu ir išmuša pasitikėjimą mūsų partija ir vyriausybe. Kai kurie visuomenės sluoksniai, priešiški tarybinei visuomenei, gardžiuojasi tuo ir naudoja piktam. Ir šiandien, kuomet ypač yra paaštrėjusi ideologinė kova, šis spektaklis yra ne laiku.“ Spektaklis buvo atestuotas kaip antitarybinis ir išbrauktas iš teatro repertuaro”.

Nepasirašysiu       2017-02-2 17:23

Ar p. Koršunovas nežinojo, kokioje valstybėje gyveno, kūrė visą savo gyvenimą? Žinojo, tad abejoju, ar čia aprašytas įvykis jį labai nustebino. Tai ne pirmas cenzūros Lietuvos kultūroje įvykis per praėjusį dešimtmetį.
Kai Jėzaus tautybės Castellucci pastato Vilniuje skandalingą spektaklį, jo uždrausti niekas neketina, nes Jėzus nuo Lietuvos kasdienybės labai toli. Tartiufas arti, tad natūralu uždrausti.
Įdomu tai, kad tartiufai p. Budraitį ir ir p. Koršunovą yra kaltinę socialdemokratinėmis pažiūromis. Tad kaip čia taip?
Lietuvos kultūra…kas tai? Kur tai?

Prašome       2017-02-2 17:12

Prašome kartu: Gerbiami LR Seimo nariai, nes tik jūs galite tai išspręsti, baikit atostogauti ir išsiaiškinkite, dėl kokių priežasčių yra atšauktas spektaklis.

Agnė       2017-02-2 17:06

Matyt keits spektaklis nusimatė?

p.Braziuli,       2017-02-2 16:33

jūs jau atsakėte į klausimą - režisierius sako, jog tai labai panašu į liberalus. Taigi, juk e masiulis yra šventasis, o kai kas gali pagalvoti priešingai, ar galima leisti? Baisu, kad jie prisikasė ir iki teatro… Ir kiek tas šlykštynė masiulis ramiai sėdės?

teisingai       2017-02-2 16:30

buvo garbingi komunistai ir kgbistai
tapo dar garbingesniais pederastais ir pedofilais
o dabar juos vadins kažkokiais tartiufais…
ne, to negalima leisti.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.