Demokratija ir valdymas, Šiaurės Amerika

Kastytis Braziulis. Kodėl man patinka Donaldas Trumpas?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 4 d. 10:08

19     

    

Kastytis Braziulis. Kodėl man patinka Donaldas Trumpas?

Kodėl man patinka Donaldas Trumpas?

Pirma. Jis vykdo pažadus. Jei pasakė, tai padarė. Daugelis per rinkiminę kampaniją išgirdę Trumpo išsakytus pažadus, nurašydavo juos ir sakydavo: „Ai, jei jis taps prezidentu, tai atsisakys šių „nesąmonių“ ir mes gyvensime toliau taip, kaip gyvenom iki šiol. Trumpas pažadais švaistosi dėl to, kad nori gauti kuo daugiau rinkėjų balsų. Tai populizmas ir tiek.“

Pasirodo, kad ne populizmas, o grynų gryniausia realybė.

Antra. Jis dirba. Vos ne kiekvieną dieną jis skelbia naujus sprendimus skirtingose srityse. Šie sprendimai pažeidžia daugelio žmonių interesus, tačiau šie sprendimai, kokie jie bebūtų blogi ar nevisai geri, saugo ir gina Amerikos piliečių teises. Na, kas galėtų su juo nesutikti, kai jis kalba apie imigrantus? D.Trumpas sako: „Mes gerbiame jus, mes laukiame jūsų ir mes jus kviečiame pas save. Tačiau jūs privalote gerbti mūsų gyvenimo būdą, mūsų įstatymus, mūsų papročius, o ne nekęsti mūsų, kenkti mums, griauti mus iš vidaus, skleisti mus žeidžiančią informaciją, kelti pavojų mūsų gyvybėms. Mums priešų savo valstybėje nereikia.“

Tikrų tikriausia teisybė.

Jis sprendimus priima labai greitai. Jokios biurokratijos, jokių nesibaigiančių diskusijų. Geriau problemą blogai spręsti, negu jos visai nespręsti. Blogai spręsdamas tik ilgiau užtruksi, kol rasi tinkamus sprendimus, bet problemą vis vien išspręsi.

Trečia. Jo sprendimų priėmimuose yra daug skaidrumo ir atvirumo. Jis savo motyvus išsako tiesiai šviesiai. Vakar spaudoje pasirodė informacija apie itin blogai susiklosčiusį pokalbį tarp D.Trumpo ir Australijos premjero. Pokalbis baigėsi anksčiau, nei buvo planuotas. Pokalbis buvo labai kietas, labai tvirtas iš JAV pusės. Nesutarimai kilo dėl pabėgėlių įvairių programų. Jeigu taip būtų įvykę anksčiau, tai niekas nebūtų sužinojęs apie šį pokalbį. Visi būtų nutilę ir viską nuslėpę, o visuomenei pasakytų, kad įvyko nuoširdus, produktyvus pokalbis, kad JAV gerbia Australiją, o Australija yra JAV svarbiausia partnerė. Ir viskas. Dabar D.Trumpas rėžė tiesiai šviesiai: „Pokalbis buvo labai kietas, bet jūs nesijaudinkite dėl to. Mes, gindami ir siekdami savo interesų, privalome būti kieti“.

Atvirai, aiškiai ir suprantamai.

D.Trumpo aktyvumas socialiniame tinkle Twitter taip pat yra vienas iš sprendimų priėmimo skaidrumo požymių. Jis tinkle išsako savo požiūrį, nuomonę, kartais – sprendimų motyvus. Tai yra neįprasta, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje normalu.

Man Donaldas Trumpas patinka, bet vis dar į jį žiūriu atsargiai. Aš bijausi tik dėl savų, savo šeimos, bendruomenės interesų. Jei jis nuspręs naikinti NATO ir pasidalins su Rusija įtakos zonomis, o mes pakliūsime po Rusijos skėčiu, tai aš nenoriu, kad taip atsitiktų, ir aš tokį D.Trumpo sprendimą smerkčiau. Tačiau tikiu, kad taip tikrai nebus.

kastytisbraziulis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius       2017-02-8 6:30

Na, kariškai lakoniškam p. Braziulio tekstui smarkią konkurenciją sudaro p. Ežiuko ir p. Dzeiko geopolitinė diskusija, kurioje nemažai vietos užima įvairios alegorijos it kiti literatūriniai dalykėliai… Kaip rungtynių žiūrovui, man vis tik mielesnis p. D. - anas kažkaip skladžiau dėsto mintis. Bet p. E. rašo lietuviškai, kas pasaulio geopolitikos gal ir neįtakos, bet tautos savivokai-saviugdai nepakenks tikrai. Tad, sakyčiau kaip ir lygiosios, su žiūrovo simpatija p. E…:)

Al.       2017-02-6 1:45

Keista, kai mūsų valdžią kaltina parsidavėliškumu. Tai dar nebūtų blogiausia. Visose svarbiausiose pareigose - partinė ir čekistinė grietinėlė. Net maištaujantis latifundininkas svarbiausias vietas paliko Partijai. O vienintelis aiškiai matomas darbas - šeimos suvereniteto naikinimas - yra tiesiog grįžimas prie pradinės bolševikų programos. Panašiau, kad šalį valdo ne amorfiški prisitaikėliai, o pakankamai organizuotas rezervas. Ir kodėl rusai mus aneksuodamiturėtų sunaikinti gerai tarnaujantį Trojos arklį? Kita vertus, nemanau, kad amerikonai norėtų rusams leisti oficialiai susijungti su Prūsija.Vis tik šioks toks kardonas geriau, negu nieko.

Perskaičiau ištisas ežiuko ir Dzeiko perepalkas       2017-02-5 8:13

Viskas vyko pagaldiskusijų pravilus bet komentaras “Teroristams brisiaus galą” patiko labiausiai, nes aprašyta visu 100% lietuviška realija. O va čia reikia žiūrėti giliau ir galvoti išbris Lietuva iš koloborantų valdymo ar ne. Nes, kaip sakant, neduok Dieve, jeigu rusai puls tai ar gins mus amerikonai ar ne - Lietuvos neliks kaip valstybės.

Teroristams brisiaus gaslą!       2017-02-4 23:11

Net 90 proc. jaunuolių, jei tik galėtų, išvažiuotų iš Lietuvos.
Tokią šiurpią statistiką atskleidė tyrimas, o specialistai sako, kad valdžia nedaro nieko, kad gyvenimas Lietuvoje ateities kartoms būtų patrauklesnis.
Kokie akiplėšos! Kaip nedaro?
O kur SGD terminalas?
Na ir kas, kad laivas monstras kasdien mums kainuoja 154 tūkst. eurų, bet juk jis garantavo išsvajotąją energetinę nepriklausomybę!
O kodėl nepelnytai užmirštas ir neregėtas minimalios algos augimas?
Juk sutikite, jei mūsiškiai gali nešti iš parduotuvės pilną maišą maisto, vadinasi, laaaabai gerrrrai uždirba.
O gal kainos per didelės?  Ne!
Štai Statistikos departamentas dvejus metus sakė: niekas nebrango.
Negana to - kainos nepakito, o daug kas baisiai atpigo!
Tai, kas kainavo 2 litus, dabar kainuoja du eurus.
Viskas liaudies patogumui.
Tai kaip galima sakyti, kad niekas nedaroma? Melassss!
Štai dabar, siaučiant gripo epidemijai, galima biuletenį gauti telefonu - labai patogu.
O juk galima ir visai pas gydytoją neiti. Negavai talonėlio - neini.
Neini - vadinasi, sveikas. O sveikata - juk didžiausias turtas.
Ačiū už tai Partijai ir Vyriausybei.
Už taloną.
Į sveikatą, sako valdžia ir išrašo jums kelialapį į kalėjimą.
Nes sanatorijos privačios ir per brangios.
O kalėjime gali atsidurti ir už dyką.
Galėtume vardinti ir vardinti, kiek visko padaryta dėl ateities kartų: uždarytos mokyklos kaimuose, kad visi į miestus kraustytųsi,
pabranginti muziejai, teatrai, kad neišmanėliai ten nesivalkiotų,
visi suvaryti į e- bankus, kad nereikėtų vargti grynųjų skaičiuoti ir verslas klestėtų,
VMI automatiškai be jokių teismo sprendimų nurašo jūsų pinigus iš jūsų sąskaitų.
Pražiopsojei buduli, nedumokėjai PSD, psdc, tegul tavo vaikai stimpa badu, nes VMI nuraškė visą tavo minimalią šūdalgę iš kurios maitini penkis vaikus.
Ak, tu padla nepažangus tamsuoli- vaikai tavo nevalgę, sako Skvernavernet tarnyba, aha- vansi, smurtauji prieš mažamečius, padliūga!
Į kalėjimą. Ten tave śers dykai.
O globnamyje patalpintus konfiskuotus tavo vaikus išsidalins sočių pidarų šeimos. Va kur problemų sprendimo efektyvumas!
Visi sotūs. Ypač vilkai.
Negalime nesidžiaugti jog nuostabiai plėtojami geri santykiai su Lenkija, kad galima būtų ten važiuoti pigiai apsipirkti to ko namie sau niekaip leisti nes neišgalėtume sumokėti marketavičiams ir maximavičiams pagal esamas LT kainas.
Ačiū Prezidentei ir URM komjaunimo komiteto sekretstorui.
O svarbiausia, už ką daugelis šeimų dėkoja valdžiai, tai už sudarytas visas sąlygas negyventi Lietuvoje.
Krautis lagaminus ir išvykti laimės ieškoti.
Puoselėjam viltis jog lietuviška valdžia, pradės mylėti Trumpą ir ims jį mėgdžioti.
Patobulins patirtį.
Taigi jau laukiam Prezidentės įsakymo emigravusių atgal namo į Lietuvą nebeįsileisti.
Lėktuvus kuriais grįżinės tautiečiai iš svetur pakilę prieš pat Ukazo pasirašymą- numuš vos įskris ì mūsų orto erdvę.
Nestie kurie kažkada emigravo, jie tikrai nemylėjo kubyliaus ir grybauckaitės.
Reiškia nemylėjo Lietuvos.
O tai vansi- jie teroristai!
O kokios kalbos su tertoristais?
Močit v sortire.
To dar kailių lupimo akademijoje buvo išmokta.

 

Jėzusas       2017-02-4 21:06

Braziuli būk ramus dėl to NATO. Tai popierinė organizacija kuri buvo naudojama išskirtinai tik JAV interesams. JAV niekada negins Lietuvos jeigu jiems nebus naudinga. O ar gali taip būti kad būtų naudinga? - nelabai. Beja pulti Lietuvą irgi niekam nenaudinga. Taip kad būk ramus.

ežiukas       2017-02-4 20:45

Dėkoju gerb. kolegai Dzeikui ir gerb. kolegai Pikc.
Supratau. Aišku, smagu jog Jūs dar turite tiek optimizmo. Duok Dieve jog tai kas gali atsitikti blogiausia, neatsitiktų.
Pagyvensim, pamatysim. Bet kuriuo atveju, manau, jog pasvarstymai apie galimus juoduosius ateities scenarijus yra naudingi. Visuomenė matydama ne vien rožinėmis spalvomis piešiamus vaizdus, pradeda mąstuti, reikšti nuomones viešai ir imasi paties svarbiausio darbo- reikalauti iš valdžios atsakomybės garantijų.
Mes, piliečiai turime išmokti formuluoti ir išmokti nebijoti uždavinėti valdžiai nepatogius klausimus.
Norėdami išlikti kaip nacija ir kaip valstybė, privalome išmėžti iš savo galvų  tą prakeiktą lietuvišką nuolankumą kurį libkonai maskuoja “politkorektiškumo” terminu.
Blogų klausimų nebūna. Būna tik blogi atsakymai.
Ačiū už malonumą padiskutuoti.
Gero vakaro.

Iš tiesų tai D.Trampas yra       2017-02-4 16:28

asmenybė,netelpanti į biurokratų vidutinybių nusibrėžtus rėmus.Tikrai yra gerbti jį už ką.Tik išbandymas jam bus viena jo silpnybe,tai komercija.Jei jis laiku supras,kad Rusija,jos rinkos ir galimybė gerai iš jos uždirbti galima tik demokratijos sąlygomis,tada tikrai istorija mums pasiuntė šį žmogų tinkamu laiku.

Dzeikas       2017-02-4 15:59

Eziuk, as tegaliu pakartot visiems zinoma tiesa - daryk kas tau pagal priederme ir pareigas privalu. O bus kaip bus.
Paziurek norvegiska filma “Karaliaus pasirinkimas”.Apie Vokietijos 1940m agresija ir norvegu elgesi jos metu.Vyriausybes pasimetima, kaisiojima galvos i smeli pavojaus akivaizdoje , vienzo panasiai kaip Lietuvoje. Bet atsirado mazas varztelis kuris sujauke naciu planus. Oslo fjordo gynybos vadas pulkininkas Birgeris Eriksenas. Prie uosto artejo laivai be skiriamuju zenklu.Matesi, kad tai karo laivai. Visi pulkininko pranesimai stabui Osle liko be atsakymo - niekas nenorejo imti atsakomybes. Nesant jokiam isakymui pulkininkas elgiasi kaip dera: 280mm kranto pabuklai atidengia ugni is 500m atstumo.Visi sviediniai gula i taikini.Naciu sunkusis kreiseris flagmanas Bluheris uzsidega ir per kelias minutes skesta. Galiausiai Norvegija buvo uzimta, taciau pulkininko ryztingumas sulaike priesa. Laimetas laikas leido evakuotis vyriausybei ir organizuoti kazkokia tai gynyba ir politini atsakyma naciu agresijai.

Pikc       2017-02-4 15:38

Aš ne taip pesimistiškai matyčiau ateitį - ir ne dėl to, kad nesutinku su mūsų valdžios elgesio vertinimu. Mano galva, manyti, kad “niekas čia mūsų negins” nelabai yra pagrindo - ir jokiu būdu ne dėl to, kad amerikonai ar lenkai mus labai myli, kaip linkę manyti liberalai, “konservatoriai” ar socdemai. Tai interesas - ir nieko daugiau: Baltijos valstybės - patogi buferinė zona, o ir lenkams geriau, kad kovos veiksmai vyktų Lietuvos, o ne Lenkijos teritorijoje. Šiuo atžvilgiu situacija nepasikeitė, Lietuvos kariniai pajėgumai nėra mažesni, negu stojimo metu, gynybos finansavimo klausimu neatrodome daug blogiau, negu daugelis Vakarų valstybių, rodomi norai gerinti situaciją, nekeliame problemų (skirtingai, negu ne viena Vakarų valstybė) dėl Lietuvos dalyvavimo NATO karinėse misijose, tad oficialiai “atsiplauti” nuo Baltijos šalių gynybos NATO kaip ir nelabai turi preteksto. Ir esminis dalykas - išlikimo instinktas. Tą patį momentą, kai bus nuspręsta nebeginti Baltijos šalių (t.y. spjauti į 5-ąjį sutarties straipsnį), ant NATO bus galima dėti kryžių - ir NATO vadovybė tą supranta ne blogiau negu mes. Tad, manau, gins - ne iš meilės, o dėl to, kad apsimoka ir kitų alternatyvų nelabai yra.
P.S. Mano galva, aiškinimas, kad Izraelis yra patikimas JAV partneris - nelabai tikslu, nes yra atvirkščiai - tai JAV yra patikimas Izraelio karinis partneris. Ar žydai amerikonams padeda spręsti jų problemas, ar amerikonai - žydams? smile

ežiukas Dzeikui       2017-02-4 15:02

Man labai patinka Tavo principas- ginčytis galima ir reikia, o savo poziciją apginti argumentais. Todėl mielai tęsiu diskusiją.
Paskutiniams Tavo teiginiams neturiu ką priešpastatyti, nes pats panašiai galvoju.
Noriu tik atkreipti skaitytonų dėmesį- tiek mano, tiek kolegos Dzeiko samprotavimai ir įžvalgos susiveda į vieną bendrą vardiklį:
Ar admuo, ar nacija, ar valstybė- yra būtina turėti savigarbą ir rodyti turint tvirtą stuburą. Tik tokius gerbia aplinkiniai. Tiek draugai, tiek partneriai, tiek ir priešai.
Grįžtant prie Tavo, Dzeikai, padkutinio komentaro pradžios, taip, sutinku jog Lietuvai yra svarbi US kaip sąjungininko partnerystė. Net dabartinėje labai slidžioje situacijoje, mes neturime alternatyvos Nato.
Galime tik liūdnai aimanuoti, jog Nato dabar netoks ryžtingas kaip prieš 25 metus, ir kad US prezidentas ne R. Reiganas.
Bet geriau tikriausiai nebus, o blogiau bet kada.
Labai norėčiau būti didesniu optimistu, tačiau iliuzijų nepuoselėju.
Dabartinė valdančioji dauguma yra silpna, valdançioji partija sulipdyta iš atsitiktinai prirankiotų žmonių kurie tik ir dairosi iš kur vėjas pučia.
Gynyba ir užsienio reikalai iškart po rinkimų pataikūniškai atiduoti komsomolo ir burokinės partijos auklėtiniams.
Kariuomenėje, spectarnybose, vyriausybėje ir seime knibžda agentai, špijonai ir parsidavėliai. Piliečiai per 27 metus yra visiškai nustekenti ir demoralizuoti, nubukinti režimo medijų.
Būkim biedni ir teisingi- karinio konflikto atveju viskas pas mus žlugtų per pusdienį.
Kovojančių ginklu prieš agresorių atsirastų bet ir vėl, kaip po ww2, būtų vienų vieni. Valdžiukai pirmutiniai išsilakstytų įužsienius kur už Lietuvbos aukso atsargas padidarytų sau egzilinės vyriausybės etatus ir iš šiltų fotelių vaduotų mus proklomacijomis bei susirūpinimais.
Padakyk, mielas Dzeikai- kur yra mano niūrų ateities perspektyvos peizažą pagyvinančių spalvų paletė?
Ar yra realių faktorių kurie nekabo ant “gal” bei “jeigu” snarglių?
Tau ” snarglių kabinimo” tikrai negaliu prikišti,
omenyje turiu oplia- timistus kurie žada priešus kepurėmis užmėtyti svaidant jas nuo naujų boxerių.

 

Dzeikas       2017-02-4 14:22

Gerb. Eziuk, nepanikuokite:-)
Sioje vietoje tinka panaudoti to ko mokina KGB mokyklose (pats nebuvau mokinamas, bet daugelis tu mokiniu atsidure JAV ir mielai dalinosi patirtimi): “Niekada neprisipazinkite! Net jeigu jus uz ... pagaus svetimos zmonos glebyje - neprisipazinkite! Jus issigasite, ... susitrauks, jus istruksite ir pabegsite. O veliau viska neigite ir tegul jie IRODINEJA, kad tai jus buvote”(tokia leksika ir mokina, zodziu is dainos neismetu).
Teorineje diskusijoje , ieskant tiesos to naudoti nedera (rusu troliai tai naudoja, pagal ginco metoda juos ir pazinkite), taciau praktineje situacijoje papuolus i beda nereikia pasiduoti ir metus vaira kist galva i smeli.
Norejau pasakyti, kad Lietuvos kursas i startegini bendradarbiavima su JAV is esmes teisingas ir dera pritarti visoms JAV iniciatyvoms kurios mus liecia ir kurios atatinka bendraji geri. Priestarauti jeigu neatatinka bendrojo gerio ir liecia mus. Ir tylet kitais atvejais.Tuo poziuriu Kosovo “valstybes” pripazinimas aisku didziule klaida ir suvis sau i koja. Na ir JAV viesai isreiskusi pasitenkinima, tarp savu gi jau irase Lietuva i kekses kurios GERIAUSIU atveju kvailutes ir nepaiso savo intereso ir uz 30 grasiu darys ka lieptos. Panasiai ir su CIA kalejimu. Arba nereikejo to leisti, arba, post factum,dengt visom isgalem kaip valstybine paslapti saugant SAJUNGININKO reputacija.Arba istorija su Via Baltica, kai projekta patvirtinus staiga Lietuva uzsigeide keist marsruta , girdi per Vilniu norime kad butu. JAV tai lyg ir neliecia, taciau kas reikia atsizymejo ir pateike/pateiks Trumpui kai reiks spresti Lietuvos hierarchija sajungininku eileje.
Taciau visos tos stambios Lietuvos politikos klaidos nestato kryziaus ant Lietuvos valstybes. Nes situacija kinta, tiek isores, tiek vidaus politikoje.
Griztant prie alegorijos gal tame traukinyj kas nors stop krano rankena truktels, gal is baimes prablaivesime ir keliai nustos drebeti, gal pirmi susivoksime,kad nepavejame ir apsisuke pirmi pagriebsime taksa juo ir pavysime.
Beje, amerikieciai savanaudziai, taciau jie neatima teises buti savanaudziais ir kitiems. Jeigu Lietuva arsiai prieisntusi diplomatiniame lygyje Kosovo atplesimui nuo Serbijos - Dede Semas garsiai reikstu pasipiktinima, taciau sajungininkiski santykiai ir pasitikejimas nuo to tik sustipretu. Jie suprastu, kad mes turime Vilniaus krasta ir skatinti separatizma mes negalime ir nesielgiame kaip mazgote.

Smile       2017-02-4 13:46

Labai gera diskusija. Lietuvos žiniasklaidoje tokių svarstymų nepamatysi, o juk problemos egzistuoja ir nutylėjimai bei apsimestinis optimizmas realijų nepanaikina.

ežiukas Dzeikui       2017-02-4 13:25

Gerb. Kolega, nelabai suprantu- kur neteisingai intetpretuoju.
Būsiu dėkingas jeigu paaiškinsi.
Izraelio neminėjau, nes žydų kekšiškumo požymių ir nematau.
Izraelitai turi normalių svertų diktuoti madas savo regione bei daryti įtaką amerikiečių sprendimams.
Labai normali šalis ir adekvačiai racionalus elgesys.
Mums iki Izraelio kosmoso atstumai ir kosminiai laiko masteliai.
Esame tik asteroido nuolauža kuri priklausoma nuo visų aplinkinių gravitacijos.
Fejerverko žiežirbos lygio meteoritas kurio svilėsių niekas nepastebės ir neprisimins.
Nesmagu, bet panašu jog priėjome liepto galą.
Skamba nepatriotiškai bet tikrovė deja, tokia.
Galėjo būti kitaip, galėjome neatsidurti tokioje apgailėtinoje padėtyje, bet tai jau tik žvilgsnis įkandin nuvažiavusio traukinio.
Tautos valios nėra nes nėra politinės tautos.
Yra tertorija ir individualiai atomizuotų aborigenų likučiai kuriuos valdo korumpuoti idiotai.
Kokie šansai išlikti?
Jokių.
“Per Kalėdas ateis amerikonai ir išvaduos”?
Sena pasaka kuri neišsipildė tada ir neišsipildys dabar.
Nes taip nebūna gyvenime.
Trumpas ne klintonienė. Jam nereikia jog vykdytume genderizmo programą.
O daugiau pasiūlyti neturime ko.
Rūsai puola Trumpo nefomina nes Trumpas ruskius mato draugeliais.
Jie jį pagiria, o lojančių ir peikiančių apsuptyje sėdinčiam savimylai pagyros glosto ambicijas ir padeda išlaikyti savivertę, kompensuoja cnn pilamas pamazgų žalas.
Lenkai yra 40 mln nacija su galinga armija ir galinga ekonomika.
Lenkija yra reikšminga verslui rinka, o lenkų diadpora US viduje daro realią įtaką.
Mažesnę nei žydai, bet tikrai 10000000 kartų didesnę nei mūsų tskant škia dipukų palikuonys.
Nes lenkas ir ametikoje galvoje jog yra lenkas, o lietuvisas amerikoje galvoja apie savo namą ir naują mašiną  - kad galėtų nusiųst gražią prakutusio nuotrauką giminėms balbieriškyje, ( duskyt pavidolej).
Tokių emigrantu kuriems rūpi Tėvynės likimas yra , nepaneigsi, bet,
pirma,ne daug, o antra jie neturi jokios įtakos US politinėje ir ekonominėje erdvėje. Nedaro pagados.
Brzezinkių mes neturime, o tskant škia ” fetmerių” ar bobelių lygio vaduotojų pilna ir kitose nac. mažumose. Ant kiekvieno avenju kampo pundukais po dešimt.
Kaip šparagų ar spurgų.
Niekam nedaro įspūdžio.

 

 

Dzeikas       2017-02-4 12:48

Eziukui:
Noreciau visdelto isryskinti.Neteisingai interpretuoji Lietuvos ilgesio JAV atzvilgiu modeli. Juk ir Izraelio elgesi galima vadinti “prostituciniu” nes jis visad vykdo JAV strategine linija ir palaiko ju vertybes. Ir raiskiai ir garsiai isreiskia jeigu jam kas nors nepatinka ju elgesyj. Taciau karinis bendradarbiavimas, izraelio ginkluotu pajegu pagalba JAV interesams - nekvestionuojama.JAV visada gali juo pasitiketi.
Ir cia nereikia kalbeti apie zydu lobby JAV. Nieko tas lobby nepadetu, jeigu Izraelis elgtusi kaip Lietuva.
Is Lietuvos puses jau vien ko vertas CIA kalejimu skandalas ir Burokeviciaus partijos (taip, taip - buvusios dabar jau) nares Lietuvos prezidenturoje pliurpalai ir grasinimai istirti, issiaiskinti.
Buti JAV strateginiu partneriu tai ne vieneriu metu ir net desimtmecio idirbis.Cia pirtelej su mergomis ir vaisemis problemos neiispresi.
Dabar mes atsidureme situacijoje kai girtuokliavome stoties smukleje, manydami kad perone stovintis traukinys lauks musu kiek reikes. Dabar traukinys pajudejo. Gerai, pro langa pastebejome, pasokome nuo stalo ir metemes vytis. Bet kad mes girti! Kojos painiojasi ir griuvinejame, net i perona dar neisrepliojome, o traukinys igyja greiti ir ar spesime pasigaut nors paskutinio vagono tureklus?
Budamas lietuvis esu subjektyvus, noriu tiket stebuklais. Alegorija tesiant, reikia is visu jegu begt ir bandyt pagaut tureklus arba…sokt i taksi stovinti anapus stoties pastato ir, pakracius pinigine,  pavyt traukini kitoje stoteleje.
Cia jau kol isrepliosime i perona ir ivertinsime nuvaziuojancio traukinio greiti reikia zaibiskai ivertinti situacija. Nes taksas irgi tik vienas, o veluojanciu i traukini daug.

Jo isrinkimas       2017-02-4 12:35

apnuogino kas padaryta su visuomenepralaimejusi puse nepripazista demokratiniu rinkimu rezultatu.O juk Klintonu salininkai labai ji pati puole,kai jis pareiske,kad netiki kad bus nesukciaujama skaiciuojant balsus.Jaunoji karta isaukleta tam tikros ideologijos noretu isvis panaikinti sienas ir niekina pagyvenusiu zmoniu pasirinkimus.Atsimenat akcija ,,paslepk bobutes pasa” ?Beje ne tik JAV ,bet ir Europoj yra anarchistu ,black lives maters ir ,krastutiniu kairiuju,kurie iseina i daugiatukstantines demonstracijas protestuodami pries demokratiskai priimtus sprendimus.Jie save vadina tolerantiskais ,bet dabar matom koks didelis tai melas.

ežiukas Dzeikui       2017-02-4 12:17

Dėkui už įdomų komentarą. Palietei labai aktualų adpektą.
Ir nors p. Braziulio teiginių atžvilgiu mudviejų nuomonės nelabai sutampa, bet amerikiečių logikos pronozé mūsų ašarų pakalnės gynimo atžvilgou nušvietei idealiai tiksliai.
Sakyčiau, tai ne prognozė, o būsimo fakto anonsas.
Ametikonai puikiai mato elementatius dalykus- lietuvių valdżios prostitucišką poziciją, kuomet vietoje savo krašto pozicijų stiprinimo, tenkinamasi vien nuolat dairantis tinkamo sutenerio.
Obamai/klintonienei tiko lietuviškos kekšės mokama dalis ir nekliudė kekšės amato įvaizdis.  Gerai pradkeçia kojas, laiku sumoka babkes, klusniai vykdo kas liepta, myli gėjus- ok.
Bet naujai US administracijai to nereikia.
Trumpas nesikrato kekšių. Bet jis aiškiai rodo jog kekšės yra tik perkama padlauga. Sumokēs kiek stoties perono merhužėlė verta ir keliu į subinę.
Užu pietų stalo dešinėje šliundros nesodins ir omarais nevaišins.
Kokiu rodiklius mato amerikonai?
28,5 % emigravusių iš “laisvos” Lietuvos.
Lietuviai nekuria savo šalies, o evakuojasi ten kur geriau ir saugiai. Tokie negins. Tad tikrai kam lieti amerikiečių karių kraują vien dėl jokios vertės neturinčios teritorijos?
Kekšė ne žmona, o benkartai ne vaikai.
O lenkai visada buvo savo krašto patriotai. Net emigravę lenkai tokiais lieka.
O dabar, kuomet daug lenkų grįžo ir grįžta namo nes ekonomika klesti, nėra abejonių dėl Lenkijos patikimumo.
Dėl Lietuvos taip pat abejonių nėra.
Deja.

Dzeikas       2017-02-4 11:43

Retas atvejis kai galeciau sutikti su straipsnio teiginiais 100%. Tik paskutinioji dalis,- nors ten ne teiginiai, o abejones, pasvarstymai, - palieka vietos raibuliams.
Aisku viena, su tokia sutve valdzioj JAV naujam vadovui i sajungininkus mes netiksime. Nes Trumpas ieskos sajungininku tarp tu, kurie iskelia panasaus kirpimo vadovus. Erdoganas turi daugiau sansu susitart, negu tokia “gaisrininko dukra”. Neziurint jos kietu (ir kvailu bei nepadoriu) issisakymu jos veikla isstato Lietuvos valstybe durna , nezinancia ko noricia ir keiciancia uzsienio politikos kursa kaip stoties kekse.
Tarkim mes norime is JAV saugumo garantiju ir sutinkame suteikti naudoti karine infrastruktura tam. Trumpo patareju vietoj as priminciau Lietuvos istorija, pasimetima ir neryztinguma krizinese situacijose, veidmainiavima ir “baitrasciu lyginima” kai reikia veikti. Ar neatsitiks taip, kad kautis su Rusijos agresija US Army daliniai Lietuvoje bus palikti vieni. Lietuvos gudrus eiltas pabandys sesti ant 2 kedziu: “mes nesikisam.Laimi jankiai - aciu jiems. Laimi rusai - atsimazinsim, kad jankiai kariavo ir mus priverst norejo, bet mes nesikisome.Galime susitarti”.
- Mums to reikia?-paklausciau patareju vietoje, - ar negeriau ikurt bazes Lenkijoje kuri ir apginama lengviau, ir savo istorojoje VISADA vykde isipareigojimus.
Pastatytkite save i amerikieciu vieta nuosirdziai ir rasite atsakyma.

ežiukas       2017-02-4 11:38

Patinka/nepatinka…
Bėda kai viskas suvedama į vieną personaliją.
Perteklinės simpatijos ir lūkesčiai sudėti į vieną žmogų yra lyg kiaušiniai sukrauti į vieną krepšį. Krepšys išsprūdo, kiaušiniai pokšt ir dairomės tarp lukštų.
Buratiniška filosofija.
Braziulis pulkininkas, o mąsto niekuo ne geriau nei “gelbėtojų” nuolat išsiilgusi primytyvioji runkelija.
Taip, permainų alkis nūdienos pasaulyje yra visuotinis, tiek Lietuvoje, tiek užu balos.
Įdėmiau pažvelgus, pamatytume jog iš esmės amerikiečiai balsavo ne už Trumpą.
Žmonės pasakė jog nori permainų, nori atsikratyti orwelinės liberastijos ir korporacijų kuriamo NPP konclagerio.
Tas pats UK, tas pats aidi Europoje.
Geriausiai suvokia britai ir lenkai. Lenkai nesusieja tikslų, lūkesčių su Kaczinskiu. O Kaczinskis, nors ir yra pagrindinis Idėjos generatorius, jis aplamai neužima jokio posto. Tobula.  Permainų vadovas- vaiduoklis, reali valdžia išskirstyta šimtams bendražygių- Smolensko pamoka išmokta ir antrą kartą kiaušiniai į vieną krepšį nebekraunami.
Jūs manote kodėl briuselynas siunta ant lenkų?
O todėl, kad antrą kartą Lenkijos galvos nebenukirsi vienu ypu.
Lenkų kolektyvinio permainų vykdymo strategija yra pranašesnė už vienasmenišką Trumpo variantą dar ir tuo, jog kolegialiai kuriant Lenkijos valstybę, pavyksta išvengti klaidų sprendimuose nuostolių kurie neišvengiami kai sprendimus daro vienas žmogus.
Vieno vienvaldžio ir dar savimylos, realiai amerikonai neturi kaip pataisyti, negali ženkliau įtakoti, o lenkų atveju, permainų generavimo branduolyje klaidingi sprendimai neįmanomi, nes svarstoma kolegialiai.
Vieno asmens iškėlimas ir visų svertų patikėjimas vienai personai, rodo gana žemą visuomenės brandumą.
Tai yra runkelizmo požymis. Teksase runkeliai dera neblogiau nei čiobiškyje!
Lietuviai mentaliniu požiūriu yra vieni iš “lyderių” ir gali drasiai varžytis dėl burliokiško mentaliteto su ruskiais, bulbašais ir kitais azijatiško mentaliteto mongoloidais. Mus lenkia tik turkmenbašy baranai.
Primityvieji trokšta greitų sprendimų, o išmintingi siekia efektyvių.
Šiuo atžvilgiu tarp lietuvių ir lenkų yra tiesiog praraja.
Galime “džiaugtis” vien tuo, jog amerikonai stovi greta mūsų, šiapus tarpeklio.
Man patinka tik Idėja, Žinia kurią neša Trampas.
Pats jis man yra atgrasus. Ir kaip žmogus, ir kaip “politikas”.
Joks jis ne politikas, tiesiog jam pasisekė išeiti į areną tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku.
Taip, pažadų reikia laikytis, taip veikti reikia netempiant gumos.
Trumpas tai daro ir tai yra faktas. Nepaneigsi.
Ir Braziulis ploja.
Bet plos tik tol kol nepradidės staigūs žalingų sprendimų vykdymai.
O suvokiant koks ir kas yra Trumpas, tai tiesiog neišvengiamybė.
Ir tada neišvengiamybė palies mus neišvengiamai.
Nes lietuvių kiaušiniai yra viename siaurame tarpduryje.
Pokšt!
A-a-a-aaaaaaa!....
....
Nekenčiu liberastijos orwelizmo.
Tačiau tai man netrukdo išlaikyti sveiką nuovoką.
Obama/klintonienė/merkelienė/holandas/junkeras- yra civilizacijos atmatos.
Sakau aiškiai, kad nepradėtumėte man siūti tų etikečių kurių nenusipelniau.
Martioškos/auštrevičiai, anūkai, kirkilai, žopienės- tokie pat atmatos kaip ir briuselyno kiaulės.
Nekenčiu kacapo bandito putlerio.
Bet trampui deja neplosiu.
Palieku tą užsiėmimą buratinams.

 

rusai džiaugiasi - vodka pigs       2017-02-4 10:48

kai propaganda nebeveikia, rusai pigina vodką - svarbu, kad rusų narodas būtų laimingas.
—-
(mūsų raudonieji pederastai ir pedofilai bliauna - otkatai sumažės)


Rekomenduojame

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.