Europa, Ukraina, Rusija

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 27 d. 22:18

25     

    

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Karas vyksta įvairiuose frontuose. Vienas iš jų yra dujų karas. Rusija spaudžia Europą. Užsukinėja dujas. Mažina jų tiekimą. Praneša, kad turbina sugedo, o suremontuotos ir gautos iš Kanados ir Vokietijos negali naudoti, nes nedavė jiems aiškios dokumentacijos. Taip pat nepaaiškino kaip elgtis sankcijų metu. Gazpromas slėgį pakėlė dujų vamzdyje Ukrainoje nieko nepranešęs. Tai sukėlė grėsmę avarijai, kuri gali išvesti iš rikiuotės vamzdyną ilgiems laikams. Neseniai dėl Gazpromo tų pačių veiksmų Turkmėnistane įvyko vamzdyno avarija. Gal ten girti sėdi arba tyčia viską daro. Žodžiu, putinas spaudžia Europos šalis, grasina visiškai užsukti dujas, žada sunkią žiemą ir dideles nelaimės. Jis tikisi sukelti socialinius neramumus, kurie nuverstų esamas valdžias ir vietoj jų išrinktų proputiniškus žmogelius.

Europa bijosi. Energetikos ministrai, susirinkę, bando spręsti šią problemą. Sutarė sumažinti dujų vartojimą, sutarė dėl kitų veiksmų, nusprendė gręžtis nuo rasijos ir ieškoti kitų dujų šaltinių. Bet jau per vėlu. Merkel ilgas proputiniškas valdymas privedė prie to, kad Vokietija ir didesnė dalis Europos šalių yra priklausomos nuo Rusijos dujų, negali be jų, negali normaliai gyvuoti jų pramonė. Ministrai blaškosi, ieško išeities, geriausių sprendimų variantų. Ačiū dievui, dar neskyla Europa visiškai. Laikosi vienybės, nors nubyrėjimų yra.

JAV nepatinka ši situacija. Rusijos dujinis spaudimas daro didelę įtaką dujų rinkai, kainas kelia, iškreipia viską. JAV bijosi, kad Europa paslys ir praras vienybę, kuri dabar yra labai svarbi. Taigi kokia yra išeitis.

Vienas variantas. Pasiduoti putino šantažui, atšaukti sankcijas, priversti Ukrainą kapituliuoti, atiduoti savo žemes rasijai ir gauti rusiškas dujas. Gausis kas? Kai kurių idiotų teigimu, bus geras gyvenimas ir žiemą lengvai europiečiai pragyvens. Kris dujų kaina, iš paskos elektros ir kitų produktų. Viskas grįš į senas vėžes. Džiaugsimės gerove. Na, o Ukraina nėra svarbi. Yra dvi Korėjos, du Kiprai ir buvo dvi Vokietijos. Gyveno normaliai ir ji gyvens po rasijos padu. Mums neturėtų būti tai svarbu. Žinote, net rašyti tai yra bjauru.

Antras variantas. Jei suvoki, kad jei nusileisi putinui, tai jis nenusiramins. Jis eis tolyn. Jis nuolat šantažuos Europą dujų ginklu. Reikalaus tai vieno, tai kito. Jis puls žemes, plėš, žudys ir sieks valdyti. Jis nepasikeis. Jei nusileis Europa dabar, tai pragyvens šią žiemą šilumoje, tačiau kitos žiemos bus neaiškios, reikės nuolat su nerimu laukti putino sprendimo. O koks jis bus, priklauso tik nuo jo pačio. Taigi būtina imti žvėrį už ragų. Būtina duoti kuo daugiau ginklų Ukrainai, griežtinti sankcijas rasijai, nutraukti ekonominius ryšius. Būtina kovoti tuo pačiu ginklu, kaip putinas kovoja. Jis mums į snukį, o mes atgal tik daug stipriau. Tikiu, kad Europa išgyvens be putino, nes ji stipri, o šaltis dar nėra pražudęs nei vienos valstybės. Tik gaila, kad ji taip ilgai neapsisprendžia dėl Ukrainos pergalės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Klausiu tiesiai       2022-07-29 23:04

O mūsų Lietuva jau apsivalė nuo tokių kaip Braziulis KGBistų???

Ekscesai       2022-07-29 9:35

Kinijos ginkluotosios pajėgo Pietų-Kinijos jūroje pradėjo kelių dienų karinius mokymus, ryšium su Nancy Pelosi vojažu. Šiandien į Pietų-Kinijos jūrą jau atvyko amerikiečių smogiamasis lėktuvnešis “Ronaldas Reiganas”, kad pridengti Nancy Pelosi provokacinį vizitą į Taivaną.

Al.       2022-07-28 23:45

,,Antras variantas. Jei suvoki, kad jei nusileisi putinui, tai jis nenusiramins. Jis eis tolyn.”
Ir trečias variantas - jei nusileisi Vakarų komunofašistiniam sąmokslui, tai jie irgi nenusiramins. Eis tolyn.
,,Viens raudonas, kaip šėtonas - kitas rudas, kaip šuva.”

ale       2022-07-28 22:24

ir durnas

Jen Psaki perlas:       2022-07-28 21:54

“Mes norime, kad Ukraina turėtų priėjimą prie papildomų dujų apimčių, jeigu to prireiktų. Kaip jūs visi žinote, gamtinės dujos transportuojamos dujotiekiu iš Vakarų Europos per Ukrainą į Rusiją”.

Mitt Romney perlas:       2022-07-28 21:53

“Baltarusijos įsiveržimo į Ukrainos teritoriją atveju, JAV 6-is laivynas bus neatidėliotinai dislokuotas Baltarusijos pakrantėje”.

Smagu       2022-07-28 21:50

Pagoglinkit - “Кадыров показал бойцов чеченских подразделений с нашивками “На Киев”.
https://ria.ru/20220728/chechnya-1805594088.html

DD plius DD       2022-07-28 21:41

Tarp kitko karas vyksta netgi kulinariname fronte. Rusai, kaip įpratę, pabandė pasisavinti svetimus nuopelnus. Bandė įtikinti pasaulį, kad barščiai iš tikrųjų yra rūskas borščius, o ne kažkoks ukrainietiškas. Tai lyg aiškintų, kad cepelinai yra rūskas valgis. Pasaulio tai neįtikino ir jie autoritetingame UNESCO lygmenyje pripažino ukrainietiškus barščius pasauliniu kulinariniu paveldu.
Ukraina-Rusija 10- 0 ukrainiečių naudai, nes barščius ten pas juos prie kiekvieno kampo unikalius ir savitus nuo seno verda.smile

Strategams       2022-07-28 21:26

Zelenskis puls Chersoną, o rusų karinės pajėgos nuo Zaporožės pusės puls Nikolajevą, apsups slavaukrainiečius ir tuo viskas pasibaigs.

Slavaukrainiečiai nenori kariauti       2022-07-28 21:18

Петиция с призывом снять ограничения на выезд из Украины для мужчин 18-60 лет без военного опыта, размещенная на официальном портале электронных обращений, набрала необходимые 25 тыс. голосов.

Теперь ее должен рассмотреть Владимир Зеленский.

24 февраля на Украине ввели военное положение и объявили всеобщую мобилизацию. Тогда же на период действия военного положения власти запретили выезжать из страны мужчинам от 18 до 60 лет.

Ekscesai        2022-07-28 21:03

Ukraino s valstybingumo šventės proga V. Zelenskis pareiškė, kad tik jo valstybė yra Kijevo Rusios vienintelė paveldėtoja. Į tai M. Zacharova pavadino Zelenskį “kunigaikščiu Volodymyru” ir jam teks priimti faktą, kad dalis Ukrainos vėl vadinsis Rusia?

DD plius DD       2022-07-28 20:56

Hmm..Biblinėje ištarmėje sakoma, kad “nebarstykit perlų kiaulėms”. Bet taip buvo bibliniais laikais. O dabartės kiaulės išgudrėjo ir pačios žarsto perlus (bent jau šitaip apie tas spiras pačios galvoja)  nu dyvų dyvai. Ar gal čia aš senstu ir biblinėse ištarmėse nebesusigaudau?

Nancy Pelosi perlas:       2022-07-28 20:22

“SLAVA UHANI !”. (Wuhan arba Uhanio miestas randasi Hubei provincijoje, Kinijos Liaudies Respublikoje).

Džo Baideno perlas:       2022-07-28 20:21

“Putinas gali tankais apsupti Kijevą, bet jis niekada neužkariaus iraniečių širdžių ir sielų”.

> Oplia       2022-07-28 18:56

Kodėl sakai “buvęs kgbistas”?

DD plius DD - Oplia       2022-07-28 18:40

Tūlas ‘Oplia” atstatė Braziuliui savo poplią ir galvoja su pasididžiavimu, kaip čia puikiai nupjovė...
Tūlas ‘Prašalietis” kaip Pavlovo šuva į lemputę tiražuoja refleksines seiles, kurios nuvalkiotos labiau už “Humanos” drapanas…
O kitoks tūlas prisimins, kad vienas iš plačiai taikomų bretšneideriškų triukų, kuriems vagies kepurė dega -‘gaudykit vagį”....
Bet jie neišvengiamai apsišviečia (vagys )
P.S. savo metu šios nuožmogos bandė apkaltinti mūsiškius partizanus savo pačių metodais. Kartais jiems pasisekė, bet yla iš maišo…
Bet FUUU.. Mano šuva delikačiau dergia..Apsidairo ir pritūpia, o tik tada…
O šitie… Kaip rusų Štirlicas su racija ir parašiutu po Berlyną, kuris galvoja , kad niekas neįtars…Bjauru. Na, bet toks gyvenimas.

Oplia       2022-07-28 17:46

Iśsivertėlis buvęs KGBistas ir vėliau VSDėšnikas Braziulis vėl apsireiškė …. neduok , Dieve ….

T0mas J.       2022-07-28 17:12

“Tikiu, kad Europa išgyvens be putino, nes ji stipri, o šaltis dar nėra pražudęs nei vienos valstybės. Tik gaila, kad ji taip ilgai neapsisprendžia dėl Ukrainos pergalės”.
-
Kodėl vietoje “Vokietija” autorius rašo
Europa?
Ir kodėl Merkel jam tik dabar tapo bloga? Žinoma geriau vėliau negu niekad atsiveria akys.

Jieti       2022-07-28 15:51

...na giliaku….

Prašalietis       2022-07-28 14:40

P.S. Vokietijos Šolcas su “aršiu” energetikos ministru taip “nusigenderiavo”, kad pamiršo jog yra Strimas 2 visiškai paruoštas eksploatacijai, kuriame visos turbinos yra rusiškos. Tiesa, Putinas,negavęs atsakymo iš “kaifuojančio” Šolco į prieš kelis mėnesius pateiktą klausimą- ar jam reiks dujų 55 milijardai kubų , kurios numatytos per Strimą 2-, pasakė, kad jei ir eurokolchozas su Šolcu priešakyje užsimanys, kad Rusija pasukinėtų “dujų geopolitinį ginklą” vardu Strim 2, tai numatytų metinių dujų tekės tik pusė, nes kitos jau paskirstytos Rusijos vidaus rinkai… Dar Braziuliui su europa telieka palinkėti” nenusileisti putinui ir kovoti tuo pačiu ginklu”- Puinas “sukina dujų ventilius”, Braziulis su Europa “šilumos pasigaminimui perdžia į balą ir bando pabaidyti vietinius karosus”.... Putinui bus atidarytas dar vienas sankcinis “frontas”... Ukrainos “skubi pergalė” bus užtikrinta “garantuotai”....

Prašalietis       2022-07-28 14:27

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose….
Ko nemato ir ką mato 30 metų “vakarietiškai pacivilizuotas” tokio pseudo valstybinio darinio kaip Lietuva “intelektualas” Braziulis. Braziulis gerai mato kaip Rusija “spaudžia Europą ir užsukinėja ar truputį atsukinėja dujas”. Braziuliui ir likusiems, realiame pasaulyje nesiorentuojantiems puskvailiams “Rusija praneša, kad turbina sugedo”... Kas gi vyksta iš tiesų, ir ką lengvai mato bent kiek adekvatus žmogus: Rusijai sankcijas kokių dar “nematė pasaulis” paskelbė JAV ir jo vadovaujami kolektyviniai vakarai. Rusija jokių atsakomųjų sankcijų praktiškai nepaskelbė niekam. Žinonat objekto pavojingumą, dujotiekio eksplovimas užtikrinant jo saugumą buvo ir turi būti vykdomas griežtai prisilaikant reglamentų. Srimo 1 dujotiekio turbinos yra pagamintos Simens, jis yra nurodęs turbinų eksploatavimo taisykles, einamuosius patikrinimus ir kontroles, kurias atlieka(aišku ne dovanai) Simens savo gamyklose, duodamas atitinkamus turbinas lydinčius dokumentus (garantijas, transportavimo ir t.t.) Tas buvo daroma visuoment nuo pat Strimo 1 eksploatavimo pradžios… Paskutinią turbinos patikrinimo Kanadoje klounadą girdėjo ir paskutinis “patriotinis” prietranka… Vienam iš lansberginio durnių laivo “prietrankų” Braziuliui tai asocijuojasi su dujų ventilio “kaip Putino geopolitinio ginklo” sukinėjimu…
-“Rusijos dujinis spaudimas daro didelę įtaką dujų rinkai”... Visiškai nenukvailėjęs ar nepragėręs paskutinio proto žmogus prisimena eurokolchozo valdybos narių žygius siekiant “sukurti konkurenciją” pigioms, pagal ilgalaikes sutartis tiekiamoms Rusijos dujoms įvedant visokius paketus, draudimus dujų gavėjui pačiam transportuoti, prekiauti dujomis, siekimas sumažinti pigių rusiškų dujų kiekį Europoje jas pakeičiant kitų tiekėjų dujomis, “žalia” energetika, gyvųnų “pribezdėtomis” metano dujomis… ir kitokiomis nesąmonėmis… Pasekoje dujų kainos pasaulyje pradėjo didėti prieš metus ir daugiau, kai Ukrainos klausimas neegzistavo, ir Rusija “sukinėjo dujų ventilius” kaip įprasta ir kaip reikalauja eksploatacijos reglamentai… Pabaigai, į  Braziulio “Antras variantas. Jei suvoki, kad jei nusileisi putinui, tai jis nenusiramins. Jis eis tolyn. Jis nuolat šantažuos Europą dujų ginklu…”, belieka Braziuliui ir kitai puskvailių ir idiotų publikai pasakyti, kad jiems nelieka nieko kito, kaip"paleisti į kelnias smulkiau nei aguonom” ir, kaip tai padarė savo laiku JAV gynybos ministras, šaukiant “rusai ateina”, “maskaliaku na giliaku”..., “patriotiškai” šokti iš daugiaukščio viršutinio aukšto pro langą “pasivaikščioti”...

asmeniskai       2022-07-28 10:54

tamstai siulyc pramokt gramatikos..

Mane asmeniškai       2022-07-28 8:26

žeidžia tokia primityvi propoganda. Kodėl jūsų stumiate mastančius žmones į ruso glėbį, asilai jūs. Medį pažinsi iš jo vaisių.

DD plius DD       2022-07-28 8:06

Apie Vakarų pagalbą Ukrainai yra įdomi medžiaga rusų opoziciniame tinklapyje “Kasparov.ru”. A.Kopytko ir E.Vilk “degantį automobilį tenka remontuoti eigoje”.
Jeigu glaustai- apie tai, koks dinamiškas ir sudėtingas yra tos pagalbos rimta ginkluote procesas.
Autoriai išskiria dvi to proceso dedamąsias. Pirmoji- Vakarams teko persiorientuoti. Pagalba Ukrainai yra visai kas kita, nei įprastiniai veiksmai NATO, ES, JTO formatuose. Ir Vakarai, pirmiausia Britanijos,o po to ir JAV iniciatyva suformavo kitą- “Ramšteino formatą”. Tai buvo labai sudėtingi ir problematiški reikalai, bet jie pagaliau įsivažiavo.
Ne ką lengvesnis kelias teko ukrainiečių kariškiams, kuriems maža to, kad tenka kariauti su užpuolikų ordomis, tuo pat metu reikėjo persiorganizuoti tam, kad tą pagalbą galėtų tinkamai panaudoti ir įrodyti Vakarams, kad pasinaudoti jie geba kvalifikuotai ir profesionaliai. T.Y. keisti struktūrą, taisykles, standartus, taktikas ir pan. Vienžo- išmokti modernios karybos.Čia nėra taip, kad aplukdei laivą ir prikrovei tankų pakrantėje.Čia ir taikos metu kariškiams yra Sizifo darbas, o ką kalbėt apie karą.
Ukrainiečių ir Vakarų politikams bei kariškiams sunkiai, bet galų gale pavyko situaciją išjudinti iš atrodytų beviltiško taško.
Ir dabar ta pagalba jau įsibėgėja. Ir anaiptol ne arbatiniais šaukšteliais. Tik vienas ir ne pats svarbiausias pavyzdėlis- “HIMARS”. Ką tai reiškia karo lauke? Rusų naudojamiems analogams tenka paleisti 30 reaktyvinių sviedinių salvę, kuri išsimėto kokių dviejų hektarų plote ir viena ar dvi pataiko į taikinį. “HIMARS” užtenka vienos. Ir tas pats scenarijus kitokioms sistemoms. Žodžiu- modernios ginkluotės ir karybos pranašumas prieš rusišką yra akivaizdus, bet jai reikia ir modernios kariuomenės. Šia prasme ukrainiečiai susitvarkė  neblogai. Ir kuo toliau, tuo asvabadyteliams denacifikatoriams bus sunkiau. Nebenorės ir savo nieviestoms siųsti iš ukrainiečių prisiplėštų apatinių ir buitinės technikos.

Pati nudves       2022-07-28 7:21

be dujiniu ir naftiniu pinionzu.Pirkt is visokiu Kataru,da kokiu cicmeku.Atsilaikyt pora metu,bus brangu,bet skeltanagiams bus galas,patys siulys papigiai,tik jau be puckos kompanijos.Viduj maziau vogt,zmonems kompensuot brangima.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.