Žmogaus teisės

Kastytis Braziulis. Kaip valdžia iš mūsų atėmė teises?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 25 d. 21:39

18     

    

Kastytis Braziulis. Kaip valdžia iš mūsų atėmė teises?

Konstitucijoje yra parašyta, kad niekas neturi teisės rinkti informacijos apie žmogaus privatų gyvenimą, išskyrus teismo leidimu. Taip pat yra parašyta, kad niekas neturi teisės kištis į žmogaus privatų gyvenimą, išskyrus teismo leidimu. Mes už ją balsavome. Konstitucija yra mūsų.

Anksčiau buvo Operatyvinės veiklos įstatymas, kuris reglamentavo visų teisėsaugos struktūrų veiklą. Jame buvo parašyta,kad operatyvinės veiklos metu surinkta informacija yra valstybės paslaptis ir ji gali būti išslaptinta tik vienu atveju, t.y. kai yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Logiška ir suprantama, nes jei pareigūnas pradėjo slaptą tyrimą dėl asmens konkrečios nusikalstamos veikos, tai jis privalo rinkti informaciją tik apie šią nusikalstamą veiklą, ją fiksuoti, dokumentuoti, o kai surenka visus įrodymus, naudodamas ypatingus sekimo metodus – klausosi telefoninių pokalbių, naudoja „blakes“, fiziškai seka, stebi veiklą internete, – tai pradeda ikiteisminį tyrimą ir operatyvinės veiklos metu surinktus įrodymus išslaptina ir atiduota prokurorui, kuris tiria bylą. Pareigūnas neturi teisės tik stebėti, kaip žmogus gyvena, su kuo bendrauja, kokį vyną geria, kokias moteris myli. Tai yra ne pareigūno reikalas.

Viskas buvo gerai. Žmogaus teisės ir laisvės buvo apgintos. Tačiau įvyko vienas įvykis, kurio metu valdžia suprato kokia yra galinga operatyvinė informacija ir kaip ją sėkmingai galima panaudoti konkurencinėje kovoje.

Prezidento Rolando Pakso apkaltos metu visi klausėme prezidento ir jo aplinkos žmonių pokalbių telefonu per televiziją, radiją, skaitėme naujienų portaluose, dienraščiuose. Visa Lietuva aptarinėjo Lietuvos prezidento privačius pokalbius su savo draugais, pažįstamais ir kitais asmenimis. Juokėsi iš jo pasakytų žodžių, frazių ar minčių. Tai buvo šiurkštus įstatymų pažeidimas. Tai buvo šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas, nes tuo metu įstatymas draudė operatyvinėms tarnyboms išslaptinti informaciją ir ją naudoti ne ikiteisminiam tyrimui vykdyti, o kitiems tikslams.

Valdžia susidūrė su problema. Ji puikiai suprato, kad yra pažeidinėjamas įstatymas, žmogaus teisės ir laisvės, ir ji taip pat puikiai žinojo, kad dėl šių pažeidinėjimų niekas jos – valdžios – atsakomybėn nepatrauks.

Tačiau kaip elgtis ateity? Juk negali visuomet pažeisti įstatymų? Šie pažeidimai gali nukeliauti į Strasbūrą, Žmogaus Teisių Teismą ir gali kilti problemų. Be to, negražu – juk esame demokratinė šalis.

Palikti galioti įstatymus, kurie galiojo iki R. Pakso apkaltos ir vėliau, kai jie buvo pažeisti, valdžia nenorėjo, nes jie suvokė, kokią naudą galima gauti iš operatyvinės informacijos. Taigi valdžia nusprendė keisti įstatymus.

2012 m. Lietuvos Respublikos Seimas, vadovaujamas konservatorių partijos, priėmė Kriminalinės žvalgybos įstatymą, kuriame numatė, kad operatyvinės veiklos metu surinktą informaciją būtų galima panaudoti ne tik ikiteisminiam tyrimui vykdyti, bet ir kitais atvejais, pavyzdžiui, kai yra atliekami drausminiai nusižengimai, kai yra atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Valdžiai tokios įstatymo pataisos yra itin naudingos, nes jas teisėtai galima panaudoti valdžiai naudingiems dalykams: kovoje su konkurentais arba siekiant nuversti asmenį, kuris užima aukštas pareigas, bet yra nesavas, arba manipuliuojant žmonėmis prieš rinkimus, arba tiesiogiai kalbantis su oponentu (Seimo nariu): jei tu man nedirbsi, jei balsuosi ne taip, kaip man reikia, tai aš prieš tave panaudosiu štai tokią STT ar VSD surinktą operatyvinę informaciją. Ir oponentas nuleidžia galvą, pradeda ja linksėti ir išeina iš pastato visas drebėdamas, ir dreba dar kelias dienas.

Viskas tapo teisėta – pagal įstatymus, tačiau neteisinga. Lietuvos pilietis prarado teises ir laisves, kurios yra numatytos Konstitucijoje ir už kurias balsavo dauguma piliečių. Be to, Kriminalinės žvalgybos įstatyme yra nuostatų, prieštaraujančių Konstitucijai. Apie jas žino Seimo nariai, bet jų nekeičia, nes jiems taip yra naudinga arba jie bijosi.

Taigi dabar viešojoje erdvėje visi galime susipažinti su kriminalinės žvalgybos metu gauta informacija apie žmogaus privatų gyvenimą. Aišku, jeigu tokį leidimą duoda ta pati valdžia.

Turiu pasiūlymą. Jei kriminalinės žvalgybos pareigūnai, klausydamiesi žmogaus telefoninių pokalbių sužino, kad žmogus yra neištikimas savo žmonai (vyrui), tai siūlau šią informaciją išslaptinti, perduoti ją išduotam žmogui, kad jis ją galėtų panaudoti teisme skyrybų metu. Juk neištikimybė yra baisi nuodėmė.

Ir dar siūlau: jeigu žmogus važiuoja automobiliu ir kalba telefonu, o pareigūnas, klausydamas telefoninių pokalbių, tai užfiksuoja, tai tokią informaciją perduoti policijai, kad žmogus būtų nubaustas už administracinių teisių pažeidimą.

Ir dar siūlau: kovai su nusikaltimais – vagystėmis, sukčiavimu, plėšikavimu ir kitais – į gatves išvesti Lietuvos ir NATO organizacijos karius, kad prižiūrėtų tvarką. Vaikščiotų gatvėmis, dokumentus tikrintų, į butus užeitų pažiūrėti, ar viskas yra gerai, ar niekas nesikeikia, ar negeria alkoholinių gėrimų, ar namo laiptinėse, buto balkonuose nerūko. Tvarka būtų.

Ir dar…

Ir taip be galo ir be krašto.

kastytisbraziulis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

qwwq       2017-11-14 2:27

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve815

panaikinkit       2017-01-26 17:58

Karbauskai oanikinkit įstatymą reiklaujantį nedirbantiems mokėti sveikatos draudimo įmokas.Iš kur nedirbantis gali turėti pinigų ?

Naktiniai istatymai       2017-01-26 16:10

Netoli 300 tukst. Lietuvos pilieciu, esamu Lietuvoje ir didziausia dali sudaranciu, nes kazkada isvyko i uzsieni dirbti, ten pasiliko padoriau gyventi, dirbti, padedi pasilikusiems islaikyti likusi turteli yra persekiojami del priverstinai, mano nuomone, susidariusio? sveikatos draudimo priskaitymo nemokejima.Nezinau nei vienos pasaulyje salies tokiu budu perskiojant savo piliecius. Dabar ruosiamasi perdavineti isieskotojams.Kas laukia? Galvoju, Lietuvoje benamiu padauges virs 200 tukstanciu pilieciu. Tapsime demokratine Bomzynu valstybe.

Kas įvykę?        2017-01-26 14:30

Ka iš tiktro įvykę? Kas ta ES?  1941m. Vokietija okupavo Europą ginklu?  Dabar Vokietija okupavo Europą ekonominėmis priemonėmis?  Vokiečių Merkel visagalė diktatorė ir verčia šokti visą Europą pagal jos “dūdą”? Vokiečių Merkel prisišaukė musulmonų ir verčia kitas valstybes juos priimti grasindama sankcijomis?  Tai tokia demokratija ES?

sss       2017-01-26 11:30

2012 m. konservatoriai.

IR DAR       2017-01-26 11:10

kas valdė, kai buvo sukurtas toks “geras” įstatymas?

Dzeikas       2017-01-26 7:59

Tragedija tame, kad jeigu is lietuvio atima teise,- tiek placiaja, tiek siauraja prasme,- jam dzyn.Jis net nesupranta konflikto.Na ponas liepe gi - kaip nevykdysi?
O stai kai parazitai is LKK pasako, kad globalistai persa “hamburgeri” vietoj “mesainio” ir nori nutautinti lietuvius, arba kad supirks zeme ir pavers lietuvius kumeciais - tada jau tik pasakyk komanda “fas” - iskart ims dalgius tiesinti.
Beje, neverta purkstauti ant seimunu ar kas ten tuos antikonstitucinius istatymus prastume: galima kiek nori kalbeti apie istatymu antikonstituciskuma, esme tame, kad VALDZIA - ne tautos.Paziurekim tiesai i akis.Mes paklustam, nes valdzia uzurpuota tam tikru zmoniu ir tiek ant musu, tiek ant istatymu jie nusispjauna.
Mes paklustame - jegai.

Ir dar       2017-01-25 23:26

Reikia visiems įvesti privalomą PVM deklaravimą.
Nustatyti kiekvienam žmogui privalomas PVM sumų kvotas.
Visiems!
Gauni algą, nu, cielus triyyys šiyyymtus aštuonesdešiyyymt!
Privalai nupirkti prekių ir paslaugų už 380 eur.
Perki- sumoki 21% PVM.
Valdžios iždas gauna įplaukas. Liuks!
O jeigu koks valstybės priešas, sabotuotojas gauna 380 eur. algos, o perka prekių ir paslaugų tik už pvz.100 eur?
Toks tipas yra gnyda, kenkėjas ir valstybės priešas!
Todėl nedelsiant turi būti atiduotas anstoliams, o negautos PVM įplaukos nedelsiant išieškotos nurašant lėšas nuo sąskaitos.
Arba gavai algą ir kol neįvykdei PVM plano- bankas blokuoja koryelę bankomatuose. Kol neaciskaitej su valstube- negali išsigryninti pinigų bankomate.
Ir dar daug, daug pažangių pasiūlymų galima įgyvendinti.
Svarbu skverneliams pakaktų ryžto.
Tikriausiai pakaks.
P p p pakaks.

Ir dar       2017-01-25 23:16

Reikia dar labiau praplėsti anstolių teises. Trigubai!
Ir anstolių įkainius taip pat dar patrigubinti.

Algimantas Končius       2017-01-25 23:11

Visa valdžia tebėra ta pati ir tebevykdo perestroiką: nusprendė už teisybę nebeperskioti, nebesiimti tiesioginių represijų,  o išvis nekreipti dėmesio į teisybę kalbančius. Bet užtat jiems kenkti visais kitais būdais, juos nuskurdinant ir darant psichologinį poveikį.

Ir dar...       2017-01-25 22:55

Reikia skubiai atkurti Dimitravo akmenų skaldyklą ir ten patalpinti visus kuriems nepatinka santvarka.

Ir dar...       2017-01-25 22:54

Reikia kad visiems brangiemslietuvosžmonėms būtų įvestas privalomas ženklelių segėjimassu Visų Mylimos Prezidentės portretu , o kas to nepaisys - tą tuoj pat į kalėjimą.

KGB forever       2017-01-25 22:51

KGB ką norėjo, tą darė.
manot, kad KGB rebiatos, dirbantys teisėsaugoje ims ir atsisakys tokio malonumo?

Ir dar...       2017-01-25 22:50

Jeigu žmonės verkia ir aimanuoja, reiškia jie turi dėl ko verkti ir ką prarasti, todėl reikia dar kartą pakelti mokesčius.

Ir dar...       2017-01-25 22:48

Jeigu žmonės tyli ir neprotestuoja dėl pakeltų mokesčių- reikia nedelsiant padvigubinti mokesčius.

Ir dar...       2017-01-25 22:47

Jeigu žmogus išeina į pensiją ir nebemoka duoklės valdžiai, o tampa našta Sodrai- reikia tokiam veltėdžiui ir skylių biudžete badytojui taikyti eutanaziją. Tvarka būtų.

Tai vadinasi...       2017-01-25 22:24

Tai vadinasi tas įstatymas yra niekinis ,jei prieštarauja mūsų Konstitucijai.Kas tokį sukūrė ?Ar tik ne ilgamečiai Seimo nariai teisininkai?O tokius prisimenu - Sabatauskas,Šedbaras ...Kitų neprisimenu.Tai kodėl tyli Konstitucinis Teismas dėl to įstatymo?Reiškia KT linkęs nusikalsti?
Vis pašneka,pašneka apie antrą Sąjūdį ir vėl užtyla.Tai juk verkiant reikia Sąjūdžio
pilietinių teisių ginti,kitaip klanai užvaldys ir tapsime kaip Šiaurės Korėjos valstybė su žiauriausia diktatūra.Nes apetitas kyla bevalgant.

Dzeikas       2017-01-25 22:02

Kai teise ir demokratija nuleista is virsaus, tautai nei prasant , nei jauciant tam poreiki - kodel gi ne.
Todel ir statau tautiskuma antroj eilej po zmogaus teisiu. Nes nesant pastarosioms jums prikabins koki nori tautiskuma: lietuviska, rusiska, arabiska. Nesuprantat arabiskai? Spyri zemiau nugaros gausit - ismoksit.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.