Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Kastytis Braziulis. Kaip jums atrodo, kodėl „Lietuvos rytas“ taip aršiai puola R. Karbauskį?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 24 d. 19:09

25     

    

Kastytis Braziulis. Kaip jums atrodo, kodėl „Lietuvos rytas“ taip aršiai puola R. Karbauskį?

Kelios versijos:

- „Lietuvos ryto“ žurnalistai, savininkai, redaktoriai yra labai sąžiningi ir moralūs. Jie tiesiog negali apkęsti politikų melagysčių, dviveidysčių ir sukčiavimų. Jie tiesą traukia į dienos šviesą ir tokiu būdu auklėja politikus.

- R. Karbauskio verslas atsisakė „Lietuvos ryto“ siūlymo už kelis milijonus reklamuoti R. Karbauskio verslą, patį R. Karbauskį ir jo partijos veiklą savo televizijoje, naujienų portale bei dienraštyje. R. Karbauskis nusprendė, kad jam nereikia tokių paslaugų, kad jis savo darbais visuomenei įrodys savo vertę. smile  „Lietuvos rytas“ užpyko ir pradėjo keršyti: kiekvieną rytą pasitinkame su naujiena apie R. Karbauskį ir jo aplinką. „Lietuvos rytas“ yra įtakingas dienraštis Lietuvoje ir gali sužlugdyti ne tik politiko karjerą, bet ir politines partijas.

- Prezidentės įtakos grupė galų gale sutarė su „Lietuvos ryto“ savininkais dėl abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo. Pradžioje „Lietuvos rytą“ ši grupė stipriai spaudė. Tikriausiai pamenate „Snoro“ banko reikalus, straipsnius apie spaudimą banko savininkams dėl „Lietuvos ryto“ straipsnių. Dienraščio savininkai – jie ir „Snoro“ banko savininkai – „gavo į kaulus“ ir pabėgo iš Lietuvos. „Lietuvos rytas“ susidūrė su finansinėmis problemomis. Tačiau nepasidavė.
Vėliau dienraštį įtakos grupė spaudė kitais būdais. Pakeitė įstatymus reglamentuojančius žurnalistų ir leidėjų neetiško elgesio bausmes ir pritaikė jas dienraščiui. Pripažino jį neetišku ir nubaudė: atšaukė PVM lengvatas; uždraudė dalyvauti valstybės institucijų bei įmonių organizuojamuose konkursuose; neleido už ES lėšas reklamuoti socialinių programų. Tačiau dienraštis nepasidavė.

Praėjusią vasarą STT pradėjo ikiteisminį tyrimą ir visai Lietuvai paskelbė apie neva „Lietuvos ryto“ pagrindinio akcininko Vainausko „prekyba įtaka“. Prasidėjo poėmiai, tardymai, pasipylė straipsniai spaudoje. Dienraštis vis dar laikėsi, bet… jau reikėjo ką nors daryti, nes… grėsė didelės finansinės ir kitokios problemos. Pasirinkimas tik iš dviejų galimų variantų: arba bankrotas ir problemos, arba bendradarbiavimas su savo skriaudėjais.

Pasirinko bendradarbiavimą. Nutilo ikiteisminis tyrimas ir kalbėjimai apie jį ir pasipylė straipsniai prieš įtakingiausią žmogų Lietuvos parlamente.

Aš nežinau teisingo atsakymo, bet galiu pasakyti tik tiek, kad netikiu žmonių nuoširdumu, sąžiningumu, morališkumu, kai kalba pakrypsta apie pinigus, apie didelius pinigus arba apie dideles asmenines problemas.

Netikiu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

super       2018-04-24 7:27
wqwq       2017-11-14 2:30

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve822

2 valstietis       2017-01-25 19:13

10 balu !!! Trumpai ir aiskiai.Yra ir daugiau punktu, pvz. “Visuomeninis” transliuotojas (leisti spardyti i VIENUS vartus ir spygom badytis), kol ziurovai itikes “objektyviu” skalambijimu.

VaidasVDS       2017-01-25 17:25

Pabaiga straipsnio gana įdomi.
Gerai, kad autorius nepaminėjo žmonių dvasingumo.
Nes tik tikras dvasingumas (nepainioti su religingumu) gali atsispirti visokiems pinigams. Vien tik moralės tam atsispyrimui nepakanka.
Beje, sugebėjimas atsispirti pinigams (jų įtakai žmonių sprendimams) yra labai geras žmonių dvasingumo matas. Tad užduokite klausimą, kiek jūs net ir tarp savo pažįstamų, ir turtingų ir vargšų, pažįstate žmonių, kurie atsispirtų labai dideliems pinigams. Tuomet maždaug ir sužinosite, koks dabartinių žmonių dvasingumo lygis. Autorius lyg ir iš viso netiki, kad tokių yra…

Nepasirašysiu       2017-01-25 15:37

Lietuvis ir moralė niekuomet neina kartu. Moralūs lietuviai turėtų pasitikrinti savo genomą - turbūt atras priklausomybę kitoms tautoms.

situacija       2017-01-25 14:39

Pajuokausiu, kad kailiniai -amžinoji LR tema nuo a. a. Pociūno laikų.
Tik žurnalisčių pavardės pasikeitė, bet primityvumas tas pats. Kol didžiuma visuomenės nesidomi savo valstybės raida, lengva manipuliuoti jos nuomone pakišus moteris ir jų kailinius. Nauja, kad dabar jau ir diplomų gynimą užprotokoluoja pagal Valatką “geriausi žurnalistai”.
Pasikartosiu: Karbauskis galimai buvo reikalingas, kad atvestų Skvernelį ten, kur reikia.  Reiškia mūsų laukia antras veiksmas.  Beto, labai gražu pataisyti reitingus, kuriems foto su vaikais jau nebepadeda.
Šiuo metu klausimas dėl kitų  ponų automobilių šiek tiek pristabdys sklandžiai ir švelniai ryškinamą skilimo valstiečių viduje įspūdį, bet jį išsprendus, LR su visais kitais   žingsniuos reikiama linkme.
Kas juda ir mokosi greičiau -visuomenė ar ja manipuliuojantys? Kiek turime laiko, kad sklandžiai pereitume į aukštesnę klasę? Asmeniškai mane kaip daugelį ima neviltis, nors žinau, kad jos dabar mažiausiai reikia.

albina       2017-01-25 12:34

Gal gali kas paaiškinti,kodėl nacionalinei šventei groja privataus kanalo orkestras,o diriguoja valstybės Prezidentė? Dėl to,kad LTV uždrausta reklama?

p.Braziuli,       2017-01-25 9:36

kai turėsite laiko, norėčiau, kad atliktumėte tokį tyrimą - kiek mokesčių mokėtojai prarado pinigų, kai valstybinė žemė ir valstybės pastatai Karalienės Mortos darželiams bei mokykloms buvo išnuomoti pusvelčiui (tokų kainų neturėjo nei vienas verslininkas Vilniuje). Tokiu būdu biudžetas prarado lėšas, kuriomis naudojasi privatūs arogantiški, visus niekinantys asmenys, tačiau jie vadinamos žiniasklaidos yra tik šlovinami. Deja,  neturime žiniasklaidos, o tik purvasklaidą ir šmeižikus bei intrigantus. Tai turėtų būti žiniasklaidos darbas, kuri dabar tik klykė, jog reikia skaidrumo ir viešumo, tačiau, kai masiuliai pavagia tūkstančius, tai jie labai skaidriai tyli. Po tokių akcijų atrodo, jog mes jau esame žlugusi valstybė , nes niekšus globoja ne tik žiniasklaida, bet ir vadinama teisėsauga, kuri tik laukia , kada stambių aferų herojams sueis senatis..

Stasys       2017-01-25 9:26

Manau, kad “komsomolkę” maitina ČK bei CK, kaip ir anuomet….

to donatas       2017-01-25 9:08

Klaidingai suvoki padėtį. Ne alkoholio pramonė maitina žiniasklaida, o valstybės įstaigos ir įmonės.

Donatas       2017-01-25 8:58

Reklaminė žiniasklaida maitinama alkoholio pramonės pinigais. Va ir baisu, kad nebus tų pinigų.

"Valstiečių tiesa"       2017-01-25 0:17

Ši meilės istorija jau kartojasi, tik veikėjai buvo kiti, ir fanai buvo priešingose barikadose. Tai gal laikas keisti puslapio pavadinimą į mano pasiūlytąjį?

Danutė       2017-01-24 23:39

  Radau Delfi komentarą apie Kildišienę :
Petras 2017-01-24 17:15 IP: 78.61.234.10
Dėl to skandalo paklausiau pas tevą.Jis jų kaimynas buvo.Įrašiau ką pasakė.Senai tai buvo jau neatsimenu kuriais metais buvo.Tos jaunos ožkos dirbo už taip ir už vokelį.Ten policija juos sekė. Kai jos išėjo, policininkai rado pas jas tuos pinigus ir atvedė pas tą darbdavį.Jis pasakė kad tuos pinigus jos pavogė. Paskui susitarę kad jam bus didele bauda o jas tik patampys ir viskas.Taip ir buvo.Nutariau parašyti. Gal kam įdomu bus.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/veidai/eteris/g-kildisiene-apie-jai-metamus-kaltinimus-kaip-gali-buti-kad-ji-grazi-ir-dar-turi-gebejimu-uz-kuriuos-buvo-pastebeta.d?id=73531658&com=1®=0&no=0&s=2
    Manau, kad galėjo taip būti.

???       2017-01-24 23:07

Vainauskai, o kokius specus nusiųsi į Gretos miegamąjį, kad apčiupinėtų jos apatinukus ir praneštų mums jų kainas? O GAL ŠITĄ TEMĄ SUDOMINTŲ VALATKĄ IR JO DARBDAVĘ mONIKĄ?

Karbauskį puola tie patys šunys       2017-01-24 22:45

kurie puolė “violetinius” antipedofilus.

Jolanta       2017-01-24 22:31

Visą savaitę neįmanoma nei teliko, nei radijo įsijungti - vis tas pats per tą patį. Galų gale Maldeikienė dar atvyko “paskaitos” skaityti “Nauji metai - nauji ratai”, tačiau susirinkę žmonės ir vėl turėjo klausytis tos pačios istorijos… Kaip jums, pvz. toks lektorės pasakymas: “Jei mano sūnus būtų vedęs tokią gretutę, tai man būtų šokas!” Atseit lektorė, atvyko apie šalies ekonomiką kalbėti… GĖDA!  Ne už dyką, - už mokesčių mokėtojų pinigus visiems pudrino smegenis… Salėje susirinkę žmonės tiesiog prašyte prašė pamiršti tą istoriją ir informuoti apie mūsų visų ateitį... Bet ne - ji niekaip negalėjo paleisti šios temos, nes jai ji atrodė pati svarbiausia… Nejaugi kilus naujam sandalui lektoriai bus kviečiami juos nušviesti? Patikėkite, niekam nei tokių paskaitų, nei laidų nereikia.

Sta       2017-01-24 22:27

Matyt, kad jisai nešoka pagal stribyninės mafijos dūdelę...

Rasa       2017-01-24 20:27

R.Karbauskis man letapedis ,neryztingas.Zino kur papuole ,Tai dirbk greitesniu tempu ,Nebijokite ,keis ka zadejai.O Skvernelis nepasitikejima ,uztektu Ramunui is naujo pajudinti pedofilijos byla IR suprastu Kas yra Skvernelis IR Kam jis dirba .

rinkėja iš Kauno        2017-01-24 20:02

ponas Braziuli, kodėl neužsimenate, kad po “Snoro” bankroto nemažą lryto akcijų dalį įsigijo verslininkas Benas Gudelis?
O galimai reketu dėl reklamos lrytas užsiiminėja nuo senų senovės, jau prieš keliolika metų žurnalistų bendruomenėje tai buvo vieša paslaptis. Dar jie, kaip teko girdėti dėl savo nesveikų ambicijų  galimai reketuodavo net didžiąsias Kauno įmones, kad jos neremtų “Žalgirio”, grasindami neigiamomis publikacijomis apie jas ir skandalais.

kaunietė       2017-01-24 19:58

Aš pastebiu, kad R. Karbauskį aršiai puola ne tik Lietuvos rytas, labai aršus Delfi portalas, R. Valatka - besiblaškantis po visur, net įsitrynė ir į Lietuvos žinių radiją. Aš manau, kad šiuose portaluose sukasi neaiškūs pinigai, gal verslo magnatų, kurie priešinasi ir bijo valstiečių ir žaliųjų reformų. Tačiau toks aršus ir atviras puolimas, kad nesuprasti gali tik žmonės visikai be orentacijos. Panašiai buvo elgiamasi Garliavos įvykių metu.
Stebina žurnalistų lygis, sakyčiau žiaurumas, brovimasis į žmonių butus, pas kaimynus. Žurnalistika nepažįstamai pasikeitė nuo Sąjūdžio laikų. Tada žurnalisto žodžio laukdavome ir tikėjome jais, šiandien nesupranti ar Lietuvos žurnalistai dirba Lietuvai? Tiesa, jie niekada “nemato” konservatorių nusikaltimų, liberalams labai atlaidūs. Tai irgi daug ką pasako.

valstietis       2017-01-24 19:52

O mes nereaguosime ir toliau transliuosime dorus veidus.
Nesteigsime savo laikraščio, nekursime savo internetinio portalo ir tikrai nedarysime net web tv kanalo. Leisime priešams loti laisvai.
Toks mūsų planas- leisti mus suėsti be garnyro ir padažų.
Tvirtai tikime jog masinis totalus mūsų voliojimas mėšle niekaip nepakenks mūsų įvaizdžiui. Nes yra puikių tokios taktikos pavyzdžių. Pvz. Drąsos kelias.
Ar po keleto metų Venckienės partijos murdymo purve nors kiek pablogėjo Neringos ir DK įvaizdis? Juk ne. Kiekvienas mato jog dabar violetinių Lietuvoje jau yra dešimteriopai, jie gavo beveik tiek pat balsų rinkimuose kaip ir valstiečiai.
Taip ir mes darysime- nieko nedarysime ir leisimės spardomi. Savivaldybių rinkimuose susirinksime aplamai beveik visus balsus ir valdysime visas savivaldybes. Pamatysite!
Jeigu kas netiki tas yra visiškas vėpla.

vasia       2017-01-24 19:30

deriovnia!(kaimas)

Vilniete       2017-01-24 19:23

Ateis diena,kai melagiu rytas iskeliaus i melagiu roju amziams.

O KODĖL       2017-01-24 19:21

D.Žeimytė aršiai puldama Gretą K. ir R.Karbauskį, labai gražiai, tiesiog jai pasufleruodamama,parodė p.Skvernelę ir iš labai teigiamos pusės?

AAA       2017-01-24 19:19

Nors ir už pinigus, bet matyt dar apturi ir malonumą - prigimtis ...

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.