Kastytis Braziulis. Įspėjimas apie gresiantį totalitarizmą – svarbiausias metų įvykis saugumo srityje

Tiesos.lt siūlo   2013 m. gruodžio 30 d. 20:02

3     

    

Kastytis Braziulis. Įspėjimas apie gresiantį totalitarizmą – svarbiausias metų įvykis saugumo srityje

Alfa.lt

„Jei aš išdaviau ką nors, tai išdaviau valdžią, o ne žmones“, – teigė buvęs JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) darbuotojas Edwardas Snowdenas.

E. Snowdenas, neteisėtai pasisavinęs beveik du milijonus NSA slaptų failų ir nutekinęs juos „The Guardian“, „The Washington Post“ ir „Spiegel“ žurnalistams, atskleidė tris itin dideles problemas.

Pirmoji problema. JAV ir Britų žvalgybos agentūros – NSA ir GCHQ – neteisėtai rinko ir kaupė informaciją apie dešimtis milijonus žmonių, nesusijusių nei su terorizmu, nei su kitais nusikaltimais.

Žvalgybos agentūros naudojo dvi masinio šnipinėjimo programas „Prism“ ir „Tempora“, per kurias skaitė elektroninius laiškus, klausėsi ir slaptai įrašinėjo telefoninius ir internetinių forumų pokalbius, peržiūrėjo ir išsisaugojo privačius vaizdo įrašus ir nuotraukas, skaitė dokumentus, slaptai sekė ir fiksavo failų siuntimą, stebėjo asmenų elgesį socialiniuose tinkluose ir taip toliau. 2010 m. per parą „Prism“ sekimo sistema perimdavo ir įrašydavo į savo saugyklas daugiau kaip 1,7 mlrd. telefoninių pokalbių ir SMS žinučių bei 5 mlrd. kitų telekomunikacinių įvykių, pagal kuriuos galima nustatyti asmenų buvimo vietas ir jų judėjimą.

Prasidėjo žvalgybos agentūrų veiklos tyrimai. Didžiosios Britanijos parlamentas tiria savo žvalgybos agentūros GCHQ veiklą. Vokietijos parlamentas tiria JAV ir britų žvalgybos agentūrų veiklą savo teritorijoje ir prieš savo valstybės vadovus, politikus bei valdžios institucijas. Europos Sąjungos parlamentas tiria JAV žvalgybos veiklą savo vadovų atžvilgiu. Tyrimai yra vykdomi ir kitose pasaulio šalyse. Tyrimams vadovaujantys vadovai jau dabar viešai teigia, kad JAV ir britų žvalgybos tarnybos pažeidė tarptautinius susitarimus, tarptautinius ir Europos Sąjungos teisės aktus. JAV atstovų rūmų parlamentarai teigė, kad galimai yra pažeistos JAV Konstitucijos nuostatos.

Antroji problema. JAV žvalgybos agentūra NSA neužtikrino slaptos informacijos saugumo ir nesugebėjo jos apsaugoti.

Tai įrodo buvusio NSA darbuotojo E. Snowdeno atvejis. Jis niekam nežinant sugebėjo slaptai nukopijuoti ir išnešti 1,7 mln. slaptų NSA failų. Apie slaptos informacijos vagystę niekas nesužinojo iki to momento, kol ji nebuvo paviešinta spaudoje. Pats E. Snowdenas teigė, kad ne vieną kartą bandė atkreipti savo vadovų dėmesį į informacijos apsaugos spragas, siūlė griežtinti dokumentų kopijavimo ir siuntimosi procedūras, tačiau niekas į jo pasiūlymus ir išsakytus nugąstavimus nekreipė dėmesio.

Daugiau skaityti ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

je je        2014-01-2 12:55

PRISM began in 2007 in the wake of the passage of the Protect America Act under the Bush Administration.[12][13] The program is operated under the supervision of the U.S. Foreign Intelligence Surveillance Court (FISA Court, or FISC) pursuant to the Foreign Intelligence Surveillance Act (FISA).[14] Its existence was leaked six years later by NSA contractor Edward Snowden, who warned that the extent of mass data collection was far greater than the public knew and included what he characterized as “dangerous” and “criminal” activities.[15] The disclosures were published by The Guardian and The Washington Post on June 6, 2013. Subsequent documents have demonstrated a financial arrangement between NSA’s Special Source Operations division (SSO) and PRISM partners in the millions of dollars.[16]
Documents indicate that PRISM is “the number one source of raw intelligence used for NSA analytic reports”, and it accounts for 91% of the NSA’s Internet traffic acquired under FISA section 702 authority.”[17][18] The leaked information came to light one day after the revelation that the FISA Court had been ordering a subsidiary of telecommunications company Verizon Communications to turn over to the NSA logs tracking all of its customers’ telephone calls on an ongoing daily basis.

Tai citata iš Wikipedijos.
Taigi, viskas yra atvirkščiai, nei reikalą pristato VSD buvęs “kurmis”.
Reiktų jam savęs paklausti, kodėl buvo tylima apie PRISM kol NSA, Nacionalinio Saugumo Agentūrai vadovavo rabino iš Rusijos sūnu Chertoff, kurį Bušas paskyrė šiai įstaigai vadovauti po 9/11 įvykių? Kodėl būtent tada, kai obama atėmė iš šio galimai dvigubo agento šį postą ir paskyrė jo vieton patyrusį generolą Aleksanderį? Ir kodėl būtent prieš jį sukilo žydochazarai kaip Greenwod iš The Guardian, sukėlę pasaulinį triukšmą, tokį panašų į tą kuris keliamas prieš VSD ir Grybauskaitei pakeitus VSD vadovybę?

Ogi reikia tik įsiklausyti į dvigubu agentu laikomo neokono Kissingerio piktus žodžius, kad JAV bus išmontuota greičiau nei Sovietų sąjunga.

Siunta neotrockistiniai neokonai, JAV iš vidaus griovėjai, nes prie Bušo jie jau kone turėjo savo rankose tą TOTALITARINĄ DIKTATŪRĄ, KUOMET KARO PRIEŠ TERORIZMĄ PRIEDANGOJE privertė visas slaptasias tarnybas, ypač KGB koloboruotis su CŽV, kuriant CŽV kalėjių tinklą, pagal NKVD metodus… bet Obama sumaišė jiems kortas ir jų siekiamą totalitarinį dominavimą atitolino.

Kritikas Pikčiurna       2013-12-31 8:12

Tai yra pamoka pasauliui, kad ir informacinių technologijų srityje negalima visus kiaušinius dėti į vieną krepšį. Dabar pasaulyje dominuoja vos kelios mikro elektronikos architektūros, vos kelios operacinės sistemos ir visos beveik iš vienų rankų, tik tiražuojamos ir platinamos globaliai. Greitu laiku jų rankose bus ir mūsų genetinis kodas, ne tik komunikacijos. O kai kas aršiai draudžia vystyti genų inžineriją, matyt bijo konkurencijos slaptoms tyrimo laboratorijoms. Ar apie tokias girdėjote? Jos laukia savo snowdenų... Tai ko stebimės, kad įsivyravo globalizmo “filosofija” - totalitarizmas. Tokiomis sąlygomis nekontroliuoti viską, įskaitant informaciją, gali tik visiškas kvailys ar fanatiškas žmogaus laisvių idealistas. Yra sena taisyklė - kuo labiau kalbama apie ko nors gynimą, tuo labiau tai yra pažeidžiama ir reikalauja apsaugos nuo tokių gynėjų... Gynimo triukšme lengviau paslėpti pažeidimus.
Čia verta prisiminti dvi partijas, kurios taip uoliai gina Lietuvos Nepriklausomybę, kad jos jau nebelieka net de jure… Kitąmet žada sunaikinti net prisiminimą apie fiskalinį suverenitetą - Litą. Ar ne pagal tą patį planą?

Kastyciui       2013-12-30 22:02

deja…Kaip danguje -taip ir ant zemes.Amen.Galima pasiziureti apie Ron Paul kandidato ,,nepastebejima” ju ziniasklaidos priemonese prezidentiniuose rikimuose.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.