Kastytis Braziulis. Galimi „Lietuvos ryto“ šaltiniai: detektyvai, spectarnybos, fotografas ar klastotė?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 21 d. 18:25

22     

    

Kastytis Braziulis. Galimi „Lietuvos ryto“ šaltiniai: detektyvai, spectarnybos, fotografas ar klastotė?

Panagrinėkime „Lietuvos ryto“ galimus šaltinius, kurie gavo R.Karbauskio žmonos žinutes, ir įvertinkime juos. Gal aptiksime keletą įdomių atsakymų?

Taigi „Lietuvos rytas“ žinutes gavo…

...per petį, kaip teigia pats „Lietuvos rytas“, nufotografavo jų fotografas-seklys. Jis sekė Karbauskienę ir laukė tinkamo momento, kai ji rašys, o jis galės nufotografuoti.

Netikiu šia versija, nes nufotografuoti žmogaus rašomas ir siunčiamas žinutes nežinant, nematant ir nepastebint pačiam žinučių rašytojui yra sunkiai įtikinama.

Jei vis dėlto taip įvyko, tai fotografas-seklys pažeidė įstatymus ir turi būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Tai yra akivaizdu ir nekelia jokių abejonių.

... „Lietuvos rytas“ žinutes gavo iš Lietuvos specialiųjų tarnybų, kurios atlieka slaptus operatyvinius tyrimus ir klausosi daugelio žmonių telefoninių pokalbių.

Pagal to pačio Lietryčio informaciją Karbauskienė buvo Ispanijoje, kai siuntė paviešintas žinutes, vadinasi, jos mobilus telefonas negalėjo būti pasiklausomas, nes Lietuvos teisėsauga neturi techninių galimybių klausytis asmenų telefoninių pokalbių užsienyje.

Vadinasi, jie klausėsi to asmens telefoninių pokalbių, kuriam Karbauskienė siuntė žinutes. Tai galėtų būti pats R.Karbauskis arba Karbauskienės tėvai, arba Karbauskienės artima draugė. Sunku patikėti, kad būtų kontroliuojama Karbauskienės draugė ar jos tėvai. Netikiu šia versija.

Taip pat netikiu versija, kad Lietuvos specialiosios tarnybos kontroliuoja paties R.Karbauskio oficialų, valdišką, turiu omeny, Seimo išduotą mobilųjį telefoną. Šis telefono numeris yra vyriausybinis ir nėra teisėjo, kuris lengva ranka išduotų leidimą klausytis asmens, turinčio valstybės jam išduotą vyriausybinį telefono numerį, telefoninių pokalbių, nebent asmuo būtų įsivėlęs į itin sunkų nusikaltimą. Kiek yra įmanoma, tokie telefono numeriai yra apsaugoti nuo visokiausių šnipų pasiklausymo.

R.Karbauskis greičiausiai naudojasi ne vienu mobilaus telefonu numeriu. Tie kiti numeriai yra ne jo vardu išrašyti, o priklauso jo koncernui ar kokiai nors kitai įmonei. Tai štai šis privataus asmens telefono numeris gali būti pasiklausomas ir R.Karbauskio pokalbiai, siunčiamos bei gaunamos sms žinutės gali būti perimamos ir saugojamos specialiosios tarnybos informacijos saugyklose. Tačiau norint sms žinutes perduoti „Lietuvos rytui“ reikia jas iš ten paimti.

Sunku patikėti, kad atsirastų pareigūnas, kuris už didelius pinigus galėtų slapta nuo savo vadovų pavogti informaciją ir ją išnešti žurnalistams prieš tai žinodamas, kad ji bus paskelbta ir paviešinta. Tikrai sunku patikėti. Nebent..

Šią informaciją pareigūnui nurodė perduoti įtakingas ir svarbus valstybės asmuo, kuris pareigūnui ir jo viršininkui garantuoja, kad jokių persekiojimų nebus ir jie nenukentės. Atvirkščiai, gaus paaukštinimus ir premijas. Galima versija, bet sunkiai įtikinama.

...„Lietuvos ryto“ žurnalistai žinutes galėjo gauti iš kokių nors privačių detektyvų ar asmenų, kurie užsiima detektyvine veikla. Šiais laikais yra techninė galimybė klausyti kito asmens telefoninių pokalbių ir skaityti jo siunčiamas bei gaunamas žinutes. Tokia galimybė kainuoja tik apie 70 eurų. Tačiau…

Nusipirkti programėlę gali lengvai ir per kelias minutes, tačiau ją dar reikia instaliuoti į asmens, kurio pokalbių nori klausytis, telefono aparatą ir tas telefono aparatas turi būti tam tikro modelio, nes ne visi modeliai tinka. Sunkiai įsivaizduoju, kad detektyvas pavogtų Karbauskienės ar Karbauskio telefono aparatą ir į jį instaliuotų programėlę. Kitaip jos instaliuoti negalima. Be to, galima lengvai patikrinti, ar tokia šnipinėjimo programa yra jūsų telefone. Jeigu kartkartėmis gaunate nesuprantamų žinučių, kuriose yra tik skaičiai ir raidės, tai turėkite omeny, kad jūs tikriausiai esate stebimas savo draugo, žmonos, vyro, darbdavio ar meilužės.

Ši versija man kelia abejonių ir aš nelabai ja tikiu. Šaltinį greičiau atmetu, nei priimu.

... „Lietuvos ryto“ žurnalistai nieko nesekė, nieko nepirko ir nieko nesiklausė. Jie paprasčiausiai viską išgalvojo, t.y. patys sukūrė sms žinutes ir jas paviešino. Kalbama, kad taip jie elgiasi jau nebe pirmą kartą.

Versija yra reali, bet jei ji yra reali, tai skandalas dar didesnis, nes vienas iš didžiausių ir įtakingiausių Lietuvos dienraščių siekia sukompromituoti Lietuvos Respublikos Seimo didžiausios frakcijos vadovą, vieną iš įtakingiausių Lietuvos žmonių ir sukompromituoti nori iš anksto ir sąmoningai parengta klastote. Oi, oi, oi, oi. „Fake News“, – pasakytų JAV prezidentas D.Trumpas.

kastytisbraziulis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Manau       2017-02-23 18:29

dėl tokių akivaizdaus žmogaus teisių pažeidimo seimo pirmininkas turėtų kreiptis į atitinkamas miegančias institucijas ir apginti savo partijos narį

visuotinei>       2017-02-23 14:57

skersuoja jie stipriai ir ant visuotinės, ir ant konvencijos…
<Jūsų peticija neatitinka 35 straipsnio, todėl kaip absoliuti tokių peticijų
dauguma netrukus mirs šiukšlių dėžėje>... Pasirašo daigelis vieno tokio, kur svetimų vaikų perkryžiuotomis kojomis ui, šiukštu, nenešioja.
NE-BE-TI-KIU.
Deklaracijomis, konvencijomis ir kt. pornografijomis, - masalu naivuoliams.
Tikiu tik Dievą tėvą visagalį, dangaus ir žemės sutvėrėją... Čia jokis sarkazmas.

Visuotinė...       2017-02-23 14:14

Visuotinė Žmogaus Teisių deklaracija - 12 straipsnis:
  ” Niekas neturi patirti savavališko kišimosi į jo asmeninį ir šeiminį gyvenimą,jo buto neliečiamybę,susirašinėjimo slaptumą,kėsinimosi į jo garbę ir orumą.Kiekvienas žmogus turi teisę į įstatymo apsaugą nuo tokio kišimosi arba tokių pasikėsinimų.”
  Ponai ir ponios,darykite išvadas ir galvokite ar Lietuvoje šiandien nepažeidinėjamos žmogaus teisės.Mano galva - pažeidinėjamos ir labai grubiai.

Kūzinė žiniasklaida       2017-02-22 21:19

buvo ištobulinta SY SALINĖS gaujos išmy žtomis kelnėmis.

dabar žurnaliūgos tapo       2017-02-22 21:17

elyto pakiršnutėmis,todėl visos priemonės yra geros.

paprasčiau       2017-02-22 19:27

Taip, kuziai skyrė komandiruotę., davė pluoštelį eurikų komandiruotpinigių.
Kuria užgėrė ir neišvažiavo. Gėrė dvi savaites kol pinigai baigėsi. Kai pradipagiriojo,  tuomet surinko savo telefone “tikrą žinutę” ir kito sobutilnyko telefonu nufotkino. Rezultatä atidavė lietryďio redakcijai.
Gavo premiją. Dabar vėl geria.
Kai baigsis babkės, tuomet išgimdys kitą sensaciją.
Kai “šachtos dega”, įkvėpimas ateina “greituoju būdu”.

viskas labai paprasta       2017-02-22 17:04

nusiunte Komsomolke savo alkoholike Kuzia i Ispanija ir ta viska nufilmavo per Karbauskienes peti.

StasysG       2017-02-22 16:35

PS. Pateikiu pvz prie mano komentaro 21d. 21:28: LIETUVOS rytas TV- dalis programos su Rusijos teleserialų  (čia dar ne visi! O kiek dar lietuviškos reklamos apie juos!):

“16.50 TV serialas „Neišsižadėk“ (80) (N-7).

18.55 TV serialas „Gluchariovas“ (1/18) (N-7).

20.30 TV serialas „Albanas“ (51) (N-7).

00.30 TV serialas „Miškinis“ (3/18) (N-7).

02.25 TV serialas „Chiromantas“ (2/4) (N-7).

03.15 TV serialas „Bitininkas“ (1/11) (N-7).

04.00 TV serialas „Gluchariovas“ (1/11) (N-7).

04.50 TV serialas „Neišsižadėk“ (11) (N-7”

Julius Puras       2017-02-22 15:14

” Panagrinėkime „Lietuvos ryto“ galimus šaltinius, ” Tai vadinasi “paspekuliuokime” bet mano klausimas kitas. Kodėl Braziulis nenori “paspekuliuoti” kaip Karbauskis gyvena savo santuokoje? Ar jis sėdi kiekvieną vakarą už bendro stalo? Ar aptarinėja kiekvieną dieną problemas su savo žmona ir su savo vaikais? Ar Karbauskis pagaliau gyvena su savo šeima? Ar tiktai kaip koks vilkas atskalūnas laikosi toliau nuo savo žmonos ir vaikų? Namuose nenakvoja pinigus tik siunčia ir savo šeima laiko toliau nuo tos žemės jaigu galima taip pasakyti kurioje medžioja. Nes toje žemėje kuri vadinasi Lietuva nesaugu gyventi. Politikas ir dar kuris vadovauja partijai kuri turi daugiausia vietų turi seime turi būti skaidrūs prie savo rinkėjus. Rinkėjai turi teisę žinoti kaip gyvena valdžia. Pagaliau valdžia yra pavyzdys kaip reikia gyventi.

Tai kodėl Braziulis nekalba apie tai bet kalba kažkokia tai vilko atskalūno kalba? Tai daug maž taip “ką noriu tą darau ir tai yra mano asmeninis reikalas apie kury visuomenė neturi teisės žinoti nes tai pažeidžia mano kaip vilko atskalūno interesus”.

grumstas       2017-02-22 13:08

Kartu su Karbauskiu gailimės, kad atmetėme Šedbaro įstatymą atsakomybės dėl šmeižto paskelbimo žiniasklaidoje.  valstiečiai tada nesuprato, kad balsuodami prieš priėmimą prostitutams atveria kelią nebaudžiamai elgtis žiniasklaidoje. Tas įstatymas buvo iš serijos; nėra to blogio, kas neišeitų į gerą...

ĮDOMU,       2017-02-22 12:36

ar ne Seimo pirmininkas turėtų ginti vienos didžiausių frakcijos vadovą? Jau darosi gėda eiliniam rinkėjui, kai matai totalų tyčiojimąsi iš jų  išrinkto ir gerbiamo Seimo nario R.K.Ir tyčiojasi su didžiuliu pasimėgavimu,su paniekinančiom šypsenom, nebijodami patys pasirodyti parsiduodančiais niekšeliais.Užsakytojai kaip ir aiškūs.Vienok, gerai, kad gaus atvirkštinį rezultatą.Sėkmės, Valstiečiams…........

albina       2017-02-22 11:30

Tik ačiū sakau gerb.K.Braziuliui! Vienintelis portalas,kuriame rašo gerbiami autoriai.Lrytas ne pirmą kartą parodo,kokia žema moralumo kartelė uždėta žurnalistams,kokie menkystos jie yra,jei gali paklusti niekšybei dėl gardaus valgio šaukšto,ir kaip dėl laikraščio išlikimo savininkai pamina elementarų padorumą ir net įstatymus.

Sta       2017-02-22 11:23

  “...kgb viską gali, kgb čia karalius ... “

Dzeikas       2017-02-22 9:51

Belieka pritarti “Noretusi informacijos”: jeigu istatymas pazeistas t.y. informacija gauta pazeidziant privatumo teise, pavogta(placiaja prasme) arba isgalvota bendrojo gerio labui privalu kelti byla.
Jeigu smeiztas ar informacijos vogimas ivykdytas pries valstybes vadova (cia turi buti pareigybiu nomenklatura kuriems sis terminas galioja, taciau neabejotina, kad tai prezidentas, Seimo ir Ministru kabineto pirmininkai) tuo turi uzsiimti prokuratura. Jeigu pries privatu asmeni tada prokuratura nukentejusio asmens teikimu.
Ir jeigu straipsnio autorius teisus manyciau is Lryto deretu priteisti milijona(ne baudos, o kompensacijos nukentejusiam).10 tukstanciu siuo atveju butu pasityciojimas is teisingumo ir paskata smeizti atsakingus pareigunus ateityj.

Baikit       2017-02-22 8:25

apsimetinėt, koks čia jums “lietuvos rytas”? Buvo komsomolkė ir liko komsomolkė. Tai sovietinės organizacijos turto ir lėšų PERĖMĖJA vykdanti SSSR teisių PERĖMĖJOS uždotis.

kur skandalas?       2017-02-22 0:28

Kada “Lietuvos rytas” elgėsi kitaip? Čia jau pačiam Braziuliui reikėtų mažiau šlanga apsimetinėti.

Zenonas       2017-02-22 0:04

Ežiuk, tau su galva negerai? Parašyk tikrą vardą, buk vyras.

ežiukas       2017-02-21 22:29

Pabudo ryta Braziulis ir žiūri:
Situacija neįtikėtina!
“-Netikiu, negali būti,...,...”
.
Patarimas:
Braziuli- pabusk!
Apsidairyk kur, kokioje šalyje gyveni!
Vat, aš- tai nustebęs.
Braziulis, tipo, kas jau kas- o jau kadrinis specas turėtų būti susivokęs,
jog musyse nėra neįmanomų dalykų.
Musyse galima ir per dubmlą perbridus šariais batais numirti naturalia mirtimi su švedrių gumulu gerklėje.
Musyse ir valstybės parlamento narė gali dingti be pėdsakų.
Buvo seimo narė ir nebėra.
Keli metai nėra nei vieno įrodymo kad gyva.
Tik nežinia kieno rašyti laiškai iš razlivo amerikose.
Ir kirvio darbo fotonklastotė/montažas ” iš Šikagos”.
Po velėna ar gb rūssio šaldiklyje pakavota seimo narė, o Braziulis krapšto iš nosies snarglius ir tikrina ar ” tikėtini”.
Viskas musyse įmanoma!

Noretusi informacijos       2017-02-21 21:57

kas ir kada pareikalavo(pareikalaus) atsakomybes uz si nusikaltima.

StasysG       2017-02-21 21:28

Gerai, kad Autorius pradėjo apie L Rytą. manau, kad ir apie lrytą.tv.  Pastarasis labiausiai pritaikytas tarnsliuoti Rusijos telefilmus. Ištisomis serijomis ir beveik visą parą. Kai pasižiūri juos ilgiau iš smalsumo (kiek tai tęsis?), tai atrodo, kad vėl gyveni TSRS…

Kada       2017-02-21 21:26

baigsis “Komjaunimo tiesos” vadovo to pasakos TARAKONO SU ŪSAIS gasdinimai? Pasakoje atskrido žvirblis - kapt ir TARAKONO nebėra. Paprasta.

G.P.       2017-02-21 20:51

Man tik labai įdomu, ar bus ta “komsomolkė” apskųsta bent jau etikos inspektoriams?


Rekomenduojame

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Vygantas Malinauskas. Kas čia yra „tas“, kuris „gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“?

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Vytautas Sinica. Šimašius Lukiškių aikštę nutarė paversti pliažu…

Geroji Naujiena: „Nebijokite!“

Liudvikas Jakimavičius. Skambėjimas mūsų laikais yra dalykas svarbesnis už turinį

Tomas Bakučionis. Teisinių „stebuklų“ ir nuogų karalių šalis

Kęstutis Bacvinka: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

Andrius Švarplys. Kam painioti savo politines aspiracijas su mokslu ir akademiniu pasauliu?

Andrius Švarplys. Keli štrichai Naujosios Amerikos portretui

Algimantas Rusteika. Niekas nenori nieko keisti

Nida Vasiliauskaitė. Vienintelis lemtingas dalykas – dvasinis kalibras, ontologinis rangas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas, palydėtas jo paties komentaru

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.