Prezidentas ir jo komanda, Specialiosios tarnybos

Kastytis Braziulis. Dusinti tapo įprasta

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 2 d. 10:32

11     

    

Kastytis Braziulis. Dusinti tapo įprasta

Baisiai įdomi situacija dėliojasi mūsų Lietuvėlėje šiuo metu.

Iš vienos pusės, STT ir už jos stovintys bei jai diriguojantys asmenys (šiuo metu valdantys energetiką, finansų sektorių bei teisėsaugą) pradėjo rimtą puolimą prieš sisteminės partijos lyderį ir vieno didžiausio Lietuvos dienraščio savininką. Anksčiau STT puolė ir puolimą tęsia prieš visas sistemines, dabartiniu metu valdančiojoje koalicijoje esančias politines partijas ir jų narius. Šaukimai, apklausos, sekimai, sulaikymai, tardymai ir įtarimų pareiškimai. Skamba visa Lietuva.

Iš kitos pusės, vieno didžiausio Lietuvos dienraščio savininkas ir sisteminės bei į valdančiąją koaliciją įeinančios partijos, jų pirmininkai, nariai bei dalis žinomų verslininkų. Dabar jie kol kas šokiruoti, pasimetę, tyliai burnoja, tačiau palaukime dienelę, kitą ir jie atsigaus. Tuomet sulauksime įdomių ėjimų, smūgių ir puolimų.

Gyvenimas tampa žiauriai įdomus. Prasidėjo arši, be taisyklių rinkiminė kova dėl valdžios LR Seime ir Vyriausybėje. Ant kortos pastatyta milžiniškų finansinių srautų energetikos, finansų sektoriuose ir teisėsaugos struktūrų valdymas bei kontrolė. Laimėtojui atiteks viskas. Deja, tarp lenktyniaujančiųjų nėra ginančiųjų visuomenės interesus.

Mano pamąstymai šiuo klausimu:

Pirma, mano nuomone, derinimai, užtarimai, patarimai, kalbėjimai apie pagalbos suteikimą, bandymai spręsti problemas per įtakingus žmones, matyt, buvo. Verslas susidūrė su problemomis ir jis ėmėsi šias problemas spręsti įprastomis Lietuvoje priemonėmis. Vaikščiojo, beldėsi į duris, kalbėjosi, siūlė. Korupcija Lietuvoje klesti, o šiais laikais ji tiesiog „žydi“. Net ministrai viešai pripažįsta nešantys kyšius.

Antra, mano nuomone, STT neturi surinkusi įrodymų apie galimai padarytą nusikaltimą ir klausimas, ar nusikaltimas iš viso buvo padarytas, ar jis yra baigtas? Tikriausiai STT įrodymuose yra tik asmenų tarpusavio pokalbiai telefonu arba asmenų telefoniniai pokalbiai su kitais asmenimis apie kitus asmenis. Juk žmonės taip mėgsta pakalbėti ir apkalbėti!!!

Trečia, mano įsitikinimu, STT šiuo metu desperatiškai bando išgauti įrodymus iš apklausiamų ir tardomų asmenų. Ką jie prikalbės, tai prikalbės ir prisidarys daugiausia problemų pirmiausia sau, o tik po to kitiems, nes išsigandęs žmogus, siekdamas save pateisinti, prikalba nebūtų dalykų, t.y. kalba ne tai, ką matė, kur pats dalyvavo, bet ką girdėjo, remiasi gandais, o kartais net pats išgalvoja istorijas.

Ketvirta, mano giliu įsitikinimu, šis eilinis skambus ikiteisminis tyrimas niekuo nesibaigs. Būtų tiesiog neįsivaizduojamas dalykas, jei jis pasiektų teismą. Visais atvejais asmenys bus išteisinti. Kodėl? Todėl, kad baudžiamojo kodekso straipsnis – prekyba poveikiu – yra visiškai netinkamas, painus, nesuprantamas ir dviprasmiškas. Nė vienas sąžiningas teisėjas pagal šį straipsnį niekada nieko nenuteis. Kai įstatymas yra dviprasmiškas ir painus, tai galioja ne įstatymo galia, o stipresniojo valia. Šiuo atveju kas stipresnis, tas teisesnis.

Penkta, mano giliu įsitikinimu, baudžiamojo kodekso straipsnis – prekyba poveikiu – (iki šios dienos nesuprantu, ką jis reiškia teisiškai) buvo priimtas arba dėl visiško kvailumo, arba dėl didelio suinteresuotumo, sąmoningai sudarant sąlygas nesąžiningai ir neteisėtai konkurencinei kovai dėl valdžios ir įtakos. Galima teigti, kad šis straipsnis yra nusikalstamas, nes jis sudaro galimybę ir sąlygas teisėsaugai ar tiems, kurie ją valdo, daryti poveikį ir juo prekiauti.

Šešta, mano giliu įsitikinimu mūsų teisėsauga, ypatingai STT, VSD, FNTT, yra įtrauktos į politinę konkurencinę kovą dėl valdžios. Mūsų teisėsauga ne kovoja su nusikaltimais, o dalyvauja politinėje veikloje. Dėl to teisėsaugos „viešąsias“ akcijas reikėtų vertinti kaip tikras viešąsias akcijas, skirtas rinkiminei kampanijai.

Tikiuosi, kad dėl reitingų, dėl rinkėjų balsų mūsų politiniai kovotojai nepradės (kaip Rusijoje) sprogdinti gyvenamųjų namų kartu su gyventojais ar „mažojo karo“. Skaudu, liūdna ir pikta, kai matai, kaip atkakliai ir energingai mūsų nepriklausomos ir laisvos Lietuvos teisėsaugininkai, politikai, aukšti valdininkai (turiu omeny juos visus: ir valdančiuosius, ir opozicijoje esančius, ir aukštuose valstybės postuose sėdinčius) savo pačiomis rankomis ardo valstybę iš vidaus.

Gal pamenate šį teisėjo raudonavimą, kuris įvyko prieš keletą metų?

„Už valandos ar dviejų jis atbėga visas raudonas, kas čia, jinai visai ten maždaug…“ Tai įrašo stenograma. Galimai kalbasi du nepriklausomos ir laisvos Lietuvos Respublikos teisėjai. „1 vyras: Nuėjo tos kalbos, kad gavai užduotį dusint šituos.“

Padėtis pablogėjo. Anksčiau raudonavo, dabar jau ne. Dusinti tapo įprasta.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2016-03-3 17:56

Autoriaus teiginys “Tikiuosi, kad dėl reitingų, dėl rinkėjų balsų mūsų politiniai kovotojai nepradės (kaip Rusijoje) sprogdinti gyvenamųjų namų kartu su gyventojais ar „mažojo karo“” nėra visai korektiškas. Namus sprogdino ne dėl rinkimų, bet norint suversti kaltę čečėnams ir pradėti agresiją (plg 911). XXI amžiuje žmonių daug, todėl jei nesi MULTImilijonierius, tavo vertė kaip blakės.

Pikc >?       2016-03-2 23:23

Gal norėtumėte DAR KARTĄ perskaityti komentatoriaus “Kredo” pasisakymą - ir jau po to šokti prie išvadų? wink
O visur Kremliaus ranką matantys - toli gražu ne ligoniai. Jie labai gerai žino, ką daro: visų valdžiai nepritariančių ir jos politika nepatenkintų apšaukimas “rusū agentais” - jau seniai pasiteisinusi taktika, veiksmingai naudojama tiek “sisteminių kairiųjų”, “tiek sisteminių dešiniųjų”.  Kaip sako, “kas galėtų paneigti?” wink
P.S. Šiame puslapyje paskelbtas labai neblogas K. Girniaus straipsnis (“Paslėpta Maskvos ranka ar valstybės diskreditavimas?”) kaip tik apie tai.
P.S.S. O sajūzui net diriguoti labai smarkiai nereikia - mūsų valdžia puola šokti net jei tik įsivaizduoja, kad diriguoja - o jeigu jau IŠ TIKRŲJŲ mosteli, tai išvis… smile

? > Kredo 2016-03-2 11:46        2016-03-2 21:55

O pats gyveni Lietuvoje ar Rusijoje ? Jei Lietuvoje , siūlau pamiršti Rusiją, nes ne Rusija tau dirigentas, o 20 metų diriguoja ES( jei dar nesupratai, pats laikas pabusti ir apsidairyti aplink smile)
Aš asmeniškai manau, jog visur matantys Kremliaus ranką yra ligoniai…

Clerkenwell FX       2016-03-2 15:19

Aisku tiek, kad valdziazmogiai issigime negriztamai ir juos, kaip pasiutusius sunis, reikia sunaikinti. Teskite taip toliau padugniu “elite” ir neuzilgo kabesite ant stulpu. Europos zmoniu kantrybe atejo prie ribos ir visi supranta, kad marksistu/komunistu jungu reikia nusikratyti kitaip mums visiems galas.

gerbiama ruta       2016-03-2 12:18

Kvieti susiburti. Bet kam pas mus gali burtis? Bezdariai runkeliai tingi išeiti į gatvę su reikalavimais, o jų jaunimėliui ir taip gerai slankioti po pakampes.

Kredo       2016-03-2 11:46

Kai įstatymas dviprasmiškas galioja ne įstatymas, o stipresnio valia. Rusų patarlė [sila jest, uma ne nado]. Vieša paslaptis, kad Rusijoje faktiškai ir praktiškai galioja priesaikos vagių (vory v zakone) teisė. Jos kredo: “vsio zakonno” gerai žinomas ir mūsyse.

ruta       2016-03-2 10:52

O kodel gi mums , panasei suprantantiems Lietuvos demokratijos naikinimo vaizda , nesusiburus i taikia demonstracija , kad parodyti politiku , gyvenanciu Marse / Turniskese , Lauru kvartale .. / ir is musu visu mokesciu , kad dar Tautos sveikas protas gyvuoja , ir pareikalauti atsakomybes uz viska, ka sitie politiniai kenkejai padare per 26 Nepriklausomos Lietuvos metus - pirmaujame pasaulyje , emigracija !Korupcijoje tarp Europos pirmunu !Pirmaujame net vaiku skurdu ir mirtimis ! Savizudybemis , alkoholio vartojime , socialine atskirtimi , maziausiu minimumu , trumpiasiu guvenimo rodikliu , prastom medicinos paslaugom , svietimo nykimu ..Demografine katastrofa ju ant slenkscio , o politikai rupinasi , kad ir priversti ES ,  atbegeliu musulmonu gerove ..
Kodel mes taip bijome savo Konstituciniu teisiu ir pareigu - reiksti nuomone , kritika ..,gini savo valstybe nuo visu negeroviu , kurie griauna valstybes pamatus ?Ar milijonas emigravusiu tautieciu ,  priversti duoneliauti   Europoje , tai ne politiku netikusi , o gal ir samoninga ,valdymo politika ?

Pritariame       2016-03-2 7:36

„...mūsų teisėsauga, ypatingai STT, VSD, FNTT, yra įtrauktos į politinę konkurencinę kovą dėl valdžios. Mūsų teisėsauga ne kovoja su nusikaltimais, o dalyvauja politinėje veikloje. Dėl to teisėsaugos „viešąsias“ akcijas reikėtų vertinti kaip tikras viešąsias akcijas, skirtas rinkiminei kampanijai“.

Dzeikas       2016-03-1 22:51

Virsuje “bezpredielas” , apacioje reliatyvistine morale “rules”.Ir as nezinau kuri is tu dvieju pasekme, o kuri priezastis.
Jeigu zmogus nepastate kojos nei ten, nei cia tai jis arba emigrantas arba tures tapti tuokiuo, jei nores fiziskai isgyventi.

D. Polikarpovna Šarikova       2016-03-1 19:59

-My včera kotov dušyli dušyli, dušyli dušyli…

Lina       2016-03-1 18:14

Puikus ir savalaikis straipsnis.
VISOS didžiosios Lietuvos partijos ir jų lyderiai daugiau ar mažiau susikompromitavę.
O mažesnės - vis riejasi, skaidosi, skaldosi….
Vis tiek - tose mažesnėse - truputį daugiau padorumo, entuziazmo, siekio kažką pozityvaus nuveikti Lietuvos žmogaus labui.
O tie ” užsisėdėję” tvarkosi kaip načalnykai.
Meluoja, paskui savo melu įtiki….o prieš rinkimus ši polkutė įgauna pagreitį.
Ir vėl ratelis iš pradžių....

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.