Geopolitika, Europa, Ukraina, Rusija

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 19 d. 20:29

25     

    

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Gyvename įdomiu laiku. Vyksta arši konkurencinė kova dėl dominavimo pasaulyje. Kas išliks, o kas kris? Kas įgys, o kas praras įtakas, galias ir rinkas?

Šis mėnuo yra turtingas pasaulio lyderių susitikimais. Susitinka G-7, NATO, ES lyderiai, Ramšteino darinys, BRIKS, Rusijos tarptautinis ekonomikos forumas, asmeninės įtakingų šalių lyderių kelionės į Kijevą, nes Kijeve sprendžiasi pasaulio ateitis.

G-7, NATO, ES lyderiai, Ramšteino darinys kaip viena sąjunga konkuruoja su BRIKS. Vakariečiai nori išlaikyti dominavimą pasaulyje, o BRIKS siekia nuversti juos nuo pasaulinio dominavimo pjedestalo. Kas yra vakariečiai, visiems aišku. Neverta ties jais sustoti. BRIKS yra Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos sąjunga, įkurta tam, kad panaikintų JAV dominavimą pasaulyje. Šios šalys yra labai skirtingos (religijos, kultūros, gyvenimo būdo ir kt. srityse), tačiau jas vienija vienas bendras priešas – JAV dominavimas. Jie renkasi mėnesio pabaigoje, bus įdomu sužinoti darbotvarkę ir priimtus sprendimus.

Tarpusavį konkuruoja vakariečiai. Senoji Europa (Vokietija, Prancūzija, Italija) prieš JAV ir britus. Ramšteiną inicijavo, jam vadovauja, o per jį ir kitiems JAV. Ji spaudžia europiečius. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, JAV remia šią idėja, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu, jei toks atsirastų. Vyksta trintis. Štai vienas požymis. Į Kijevą išvyko Senosios Europos lyderiai, o kitą dieną netikėtai atvyko birtų premjeras ir atvežė Zelenskiui itin rimtų dovanų. Džonsonas pasisakymą savo partijos suvažiavime iškeitė į Kijevą. Matyt, yra itin svarbu.

Trintis vyksta ir pačioje Europos Sąjungoje. Senoji Europa ilgą laiką dominavo sąjungoje. Merkel valdė ją griežta ranka. Dabar gi senieji praranda įtaką ir galias. Pradėjo reikštis kiti. Senieji puikiai supranta, kad jei Ukraina taps ES nare, tai jie praras savo dominavimą. Žiūrėkite, Lenkija, Ukraina, Lietuva ir kita Rytų Europa sudarytų itin stiprią ir įtakingą jėgą ES valdžioje. Su kuria reikėtų tartis, derėtis ir daugelyje atvejų nusileisti. Rusija prarastų savo užtarėjus ES valdžioje.

Rusijos tarptautinis ekonomikos forumas. Net nebežinau ką apie šį darinį rašyti. Nieko ten ypatingo neįvyko. Putino kalba, kurios visi dėmesingai laukė ir klausė, pasirodė itin silpna. Be jokių krypčių, naujienų, tik istorinės svajos ir eiliniai nusikalbėjimai. Galima išskirti talibus, kurie atsiuntė savo trečios eilės pagal ypatumą valstybės žmones. Galima išskirti LNR, DNR keistų darinių atstovus. Šis forumas pasaulio politikoje nepadarys jokios įtakos, nors putinas stengėsi.

Trumpa ir preliminari išvada. Kas išliks ir kas kris? Sunku pasakyti, tačiau vienas dalykas yra visiškai aiškus. Rusija kris ir praras viską: įtakas, galias ir rinkas. Prieš vasario 24 ji buvo stipri pasaulinio lygio žaidėja. Su ja kalbėjosi kiti, net Amerikos prezidentas tarėsi. Per kelis mėnesius ji nusirito į žemumas ir tapo eiline pasaulio valstybe. Konkurentas eliminuotas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine       2022-06-29 19:25

/:))) - atsimenu labai nesenus laikus, kai visi, kas tik bent milimetru netilpdavo į eurokolūkinį mainstreamą, būdavo išvadinami/įteisinami putino agentais, vatnikais, ir eurokolchozo vienybės ardytojais smile)) - dolbonautas braziulis į tokių “tarpą“, akivaizdžiai “nepapuola“ smile)))))))))))))))))))))))))

yel“l“ow submarine       2022-06-29 19:17

nu nžn.,nžn., - man asmeniškai labai “po kaifu“, kad 80 proc. “netiesos.šzlt“ rašytojų yra idiotai, arba veislinės daržovės, kaip ., pvz. , kažkoks serijiniu būdu per3,14stas braziulis:))) , - kurio snukis ir “protas“ disonuoja taip, kaip dangui ir žemei net nesisapnavo smile))

Al.       2022-06-21 14:46

Mūsų valdžia teisių į Prūsijos Lietuvą nereiškia. Geriau ji išprovokuos Rusiją užpulti Lietuvą. Pabaigs Seimo pirmininkės tėvo nebaigtą žygį.

Laidoje Kitaip       2022-06-20 20:31

dabar labai įdomiai Andrejus Ilarionovas pasakoja,kad Kaliningrado statusas tarptautinėje teisėje dar nenustatytas ir Lietuvai laikas jį kelti bei valstybės nugalėtojos antrajame pasauliniame kare gali sušaukti šiuo klausimu konferenciją.Kaip tik dabar tinkamas laikas.

Zelenskio banditams piZdec       2022-06-20 20:27

Союзные силы российских войск и Луганской народной республики взяли в оперативное окружение группировку украинских боевиков в Горском и Золотом, заявил подполковник Народной милиции ЛНР Андрей Марочко в эфире “России 24”. Daugiau skaitykite - “ Союзные силы в ЛНР взяли в окружение группировки ВСУ в Горском и Золотом”.

stasys        2022-06-20 19:45

šunys loja o karavanas toliau eina. Situacijos apibudinimas į klaustukų parėkavimus . Ar Lietuva turi pergyventi į Rusijos grasinimus , pagrindo yra bet juk kito kelio nėra kaip patikrinti kiek rimtos Lietuvos saugumo garantijos duotos NATO . Vokietijos kancleris Šolc atsisakė plano Lietuvoje greitu laiku didinti Vokietijos karinį kontingentą iki brigados didžio . Štai tas momentas kai galima tiesiai klausti ar Lietuvos visuomenė išsigąs xuilo grasinimu ir nusileis kaip praeito šimtmečio keturiasdešimtaisiais .  Ramiai klaustuk , situacija kontroliuojama , o ir Kaliningradas su gyventojais nebadauja izoliuotas ES paskelbtu sankciju .

???       2022-06-20 18:18

Ko tyli prezidentas, atsakingas už užsienio politiką, Kaliningrado tranzito blokados klausimu? Lietuvą jau valdo Švabas, jei Lietuvos prezidentas, atsakingas už užsienio politiką,  tyli?
“Keičiantis situacijai Ukrainoje, Lietuvoje norima atidaryti dar vieną frontą?”
“https://youtu.be/DoR3aoTw5_o
Karui Lietuvoje ” Ne”

???       2022-06-20 18:00

gal laikas niekieno nerinktą EK paskelbti grėsme lietuvių nacionaliniam saugumui? Ir exzitint iš  ES? tuo labiau kad referendumas dėl stojimo į ES buvo “nupirktas” už skalbimo miltelius ir alaus butelį už 1 cnt.,bei vyko dvi dienas.

???       2022-06-20 17:39

Ultimatumas Lietuvai? Kas toliau?  Kaip veiks Rusija jei Lietuva neatstatys krovinių tranzito pilna apimtimi Kaliningrado sritin?
Kronvinių tranzito blokada suderinta su niekieno nerinkta EK ir Britanija išėjusia iš ES?  Lietuvai jau vadovauja Švabas?

УЛЬТИМАТУМ ЛИТВЕ. БЛОКАДА КАЛИНИНГРАДА. УКРАИНСКИЙ ФРОНТ. ПАРТИЗАН ПОБЕДИЛ В КОЛУМБИИ?

https://youtu.be/gVwP9gWmFAU

MID RF   2: 15 “jei artimiausiu laiku nebus atstatytas krovininis tranzitas į Kaliningrado sritį pilna apimtimi Rusija pasilieka sau teisę veikti ginant savo nacionalinį interesą“

???       2022-06-20 16:42

ieško durnių karui prieš Rusiją?

Ответ Путина привёл Литву в чувство - Литва потеряет Клайпеду на пути к блокаде Калининграда.

https://youtu.be/i-JZ5XF0pVA

НИКОЛАЙ ПЛАТОШКИН ПРО СИТУАЦИЮ С ЛИТВОЙ
https://youtu.be/aClhbWSHg3k

 

Konkurencija       2022-06-20 15:24

tik į naudą.Anglija yra puikus šansas Ukrainai ir Baltijoms šalims.Tokio ėjimo praleisti negalima.Gerai ir ES,gerai ir Anglijos sąjunga.Dvigubas saugumas mums labai svarbu,gyvenant slibino pašonėje.

Sankcijos į subinę       2022-06-20 14:38

Pagoglinkit “Курс доллара обвалился ниже ₽55,5 впервые с июля 2015 года”.
Рубль укрепляется.

https://quote.rbc.ru/news/article/62949a9c9a7947b0a35734eb?from=from_main_4

Kis       2022-06-20 12:51

paliks tie ,kurie tikrai dirba zmonems,o visi likusieji vienaip ar antraip tures pasitraukti,finalai ne uz kalnu,paliko parklupdyti setono vaiki Putina,kuris sakyciau gan profesionaliai maiso smala,kiek ilgai gyvenimas parodys?
  Rusija po visu savy virazu zenkliai sumazes,visdelto reikia pasverti savo galimybes ir neblogai zinoti savo vieta ir verte pasaulyje,kas duota vienam,kitam tik sapnuose leista pamatyti.Cia as apie savo burundukus,tinka ir kitiems “veikejams”,negal pamesti sarabano.

Dzeikui       2022-06-20 10:00

Man rusėnas skamba kaip žiurkėnas. Piktnaudžiaujate lietuvių kalbos galimybėmis tą patį šūdą pavadinti daugeliu vardų.

stasys        2022-06-20 9:06

apie ‘mordoro’ galą buvo kalbėta ir karo Sirijoje metu . Praėjo N metu , orkai suspėjo sudalyvauti dar keliose karinėse kampanijose ir nieko . Senieji vakarai tai priėmė kaip nauja realija ir vėl prisitaikė . Visa komiška situacija piešia faktas jog už karą Ukrainoje priversti mokėti mes visi , kartu ir senoji Europa . Skiriasi tik forma ir būdas, vieni moka pagalba kiti neturėdami iš kur gauti energetiniu ištekliu padidintomis kainomis . Xuilo valo savo sovietinės konservacijos karinius dalinius atlaisvindamas vietos naujai gaminamai technikai tuo pačiu ieškant būdų kaip ir kuo pakeisti buvusius vakaru tiekėjus jo karinei pramonei . Ar tai galas ? tikrai ne . Mes juk turime aibe pavydžiu kai kariaujančios šalys ir po labai didele izoliacija sugeba išgyventi ilgus metus turint kur kas mažiau gamtos ištekliu nei ‘mordoras’ . Galima su autoriumi sutikti dėl politinio statuso ‘mordoro’ , be jokiu abejonių kurį laiką seniesiems vakarams dar reikės laiko prisitaikyti tam kad vėl pakviesti ‘mordora’ į koki nors Europos šalių prestižinį klubą- mažinant tokiu klubų išlaikymo kaštus . Aš suprantu , manau, kodėl seniesiems vakarams taip rūpį neuždaryti dialogo lango su xuilo , nevaldyti situacijos tame regioniniame-konflikte bet už jį mokėti , kitiems diriguojant, reikštu kristi žemiau plintuso kuri kažkada prikalė pati ponia Merkel . Tokia situacija gali ne tik realiai perskelti per pusę Europos Sąjunga bet ir ja kaip darinį nustumti į antra planą praleidžiant į priekį NATO kuriai vadovauja Amerika , netgi esant jos būstinei Europoje . Karas Ukrainoje pastatė į labai painia situacija pačius ES biurokratus, kurių balsas tame konflikte aplamai neturi jokios sprendžiamos galios . Į Kijevą skrido tartis ne Briuselio klierikai - formalus , o realių valstybių lyderiai ir bent aš nesu girdėjęs jog kuris iš tu kleriku Briuselio būtu nors balsu pyktelėjęs . Tai raudonos linijos kuriu jiems peržengti nevalia ir neduota . Realius konfliktus sprendžia realus lyderiai ir žmonės o ne pastatytos marionetės , tam tikrai rolei atlikti . Jei v. Europos lyderiai nesiims lyderystės , poreikis tai ‘trijų jūrų’ iniciatyvai taps realus ir neišvengiamas . Ka tuo atvejų darys Lietuva ar ir toliau bandys sėdėti ant dviejų kėdžių ar vystyk rinksis ?  Draugus pažinsi nelaimėje ir bėdoje G. Lansbergiui reikės labai gerai pasukti galvą o kaip elgtis ateityje , kai pati Lietuva taps gana izoliuota nuo jos kaimynių geopolitiniu pagrindu .

pucynai pucyneli,       2022-06-20 7:42

..a ne laikas tau pakracyti kojalas..Tik drig drig drig ir jau keliauja,velnuzelis pragaran…ATE ATE,NELABASAI KACAPELI..

Dzeikas       2022-06-20 5:41

Na Rusijos nelaidociau.
Kai Kijevo rusenai juos uzkas, gal but net perbraizys sienas - Japonijai Kurilus, ismez is Rytu Prusijos, grazins Vippuri Suomijai, - kuri laika jie tyliai smirdes , bet veliau ims intriguoti su Senaja Europa savo naujuju seimininku Kinijos nurodymu.Rusenai gi (Kijevas) taip pat neissprende savo pagrindiniu problemu, oligarchines sanklodos ir is to kylancios korupcijos.Pergale kare gi neskatina jokiu reformu.
Tad orku imperijos zlugimas viso labo kortu perdalijimas, bet nuo stalo ju iki sio simtmecio pabaigos vargu ar nuvarys.Jeigu jie sekmingai susidoros su Kinijos vasalo vaidmeniu , tai atmosfera dar pasmirdins.
Aisku su klientais Sirijoje , Venesueloje teks atsisveikinti.
Kas Lietuvai is to?
Rusijos faktoriaus neliks ir ji bandys ora gadinti Lenkijai uz Vokietijos pinigus.Gudijoje kur bus pakartas Batjka Lietuvos nesimatys.Jos vaidmuo susiaures iki Vokietijos interesu aptarnavimo.

Šlovė rusų kariams!       2022-06-19 23:09

Skelbia, kad nuo 02.24 į Ukrainą atvyko 130 samdomų žudikų lietuvių, iš Lietuvos, 50 žuvo, 44 pabėgo - išvyko, birželio 17 d jų liko ukruose 36. lenkų 1831, liko 1181, iš jk - 442 atvyko, žuvo 101, pabėgo 95, liko 226, Latvija - atvyko 18, žuvo 7, 3 pabėgo, liko 8. JAV - 530, žuvo -214, pabėgo 227, liko 89. iš Azijos šalių - atvyko 671, žuvo - 233, pabėgo - 172, liko dar gyvų 266. ir ttttt Viso iš viso pasaulio atvyko į ukrus 6956, žuvo - 1956, pabėgo - 1779, dar liko ten 3221. Tai žudikai, samdomi žudikai. Visi tie brudai bus nuteisti myriop arba geriausiu atveju iki gyvos galvos gaus.
https://ekspertai.eu/teigiamakad-ukrainoje-uz-sios-salies-laisve-jau-zuvo-50-kovotoju-is-lietuvos/?comm=1

Šika jau į kelnes naciai iš baimės       2022-06-19 22:55

Глава Чечни Кадыров сообщил о сдаче в плен группы ВСУ в поселке Врубовка в ЛНР. Daugiau skaitykite - “ Кадыров сообщил о сдаче в плен группы украинских военнослужащих”.

Slavo Ukraine!       2022-06-19 22:52

V sostave Rosiji!

Nusikaltėlis Zelenskis griebėsi šiaudo       2022-06-19 22:51

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį grįžo į Kijevą su antru vizitu per kiek daugiau nei du mėnesius, pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, pagyręs „ryžtingą“ Britanijos paramą jo šaliai. Vizitas įvyko kitą dieną po to, kai Ukrainoje viešėjo didžiųjų Europos Sąjungos valstybių vadovai. Praėjus beveik keturiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios, jie, ketvirtadienį atvykę į Kijevą, išreiškė paramą Ukrainos siekiui tapti kandidate į ES. Nepaisant to, jog pranešta, kad tokia ir buvo tikroji Italijos ministro pirmininko Mario Draghi kartu su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ir Prancūzijos prezidentu Emmaneliu Macronu atvykimo į Kijevą priežastis, tačiau net daugumos užsienio ekspertų nuomone, jog Ukrainai vietoj ginklų šio vizito buvo peršama kapituliacija. Todėl dabar išsigandęs Vlodimyras Zelenskis, o gal ir kiek atsikvošėjęs nuo vartojamų narkotikų, griebėsi šiaudo, - puolė Zelenskis skambinti britų vadovui Borisui Džonsonui, kuris laikomas nelaimėlio Zelenskio ir jo svitos gelbėtojų, ir kviestis pastarąjį į pagalbą, nes suprato, jog jo valdžios režimui Ukrainoje kaput. Herojam kaput!

Braziuli, nekliedėk       2022-06-19 22:48

Kiek tie Vakarai besiųstų ginklų Zelenskio banditams, tiek rusai sunaikina. PiZZZdec ukropams.
Pasiskaitymui visiems patriotams-idiotams: “Российская авиация уничтожила четыре украинских склада вооружения“.

jo, putin molodec       2022-06-19 22:42

visada tikėjau putinu
kaip jis gražiai ir techniškai griauna rusiją, apipila šūdais rusus !!!

ah.ą       2022-06-19 22:10

neperšokęs griovio nesakyk op.

Ekspertas       2022-06-19 21:59

Greitai tuos kurie nesikalba su Putinu - nešios ant šakių. Baigiasi gyvenimas skolon, ir labiausiai skaudės vakarams.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.