Kastytis Braziulis. Atominė elektrinė – grėsmė valstybės nacionaliniam saugumui

Tiesos.lt siūlo   2014 m. rugpjūčio 27 d. 21:18

8     

    

Kastytis Braziulis. Atominė elektrinė – grėsmė valstybės nacionaliniam saugumui

alfa.lt

Tas, kas siekia statyti Lietuvoje milžinišką atominę elektrinę, stengiasi silpninti ir padaryti itin pažeidžiamą Lietuvos valstybę. Tai yra grėsmė šalies nacionaliniam saugumui. Žiauriai pasakiau, ar ne? Tačiau teisingai.

Šį kartą noriu išsamiau pakalbėti apie atominę elektrinę. Šis klausimas tai išnyra į paviršių, tai vėl panyra į nepriimtų sprendimų gelmes, tai vėl iškyla. Iki šiol nėra aiški mūsų Vyriausybės pozicija. Ji nežino, ko pati nori ir siekia.

Seimas taip pat nežino. Jis nieko nežino, nes niekas kol kas jam nepasakė, ką reikia žinoti, ką reikia daryti ir kaip reikia balsuoti.

Prezidentė aiškiai žino. Ji rinkimų kampanijos į prezidento postą metu sakė, kad jeigu būtų jos vienos valia, tai ji kuo greičiau pradėtų atominės elektrinės statybas.

Tauta taip pat žino. Ji nenori atominės elektrinės. Ji dėl atominės elektrinės balsavo referendume ir ten išsakė savo aiškią poziciją. Tik, kaip bebūtų keista, niekas į jos nuomonę nekreipia dėmesio. Lietuvoje Tautos balsas į dangų neina.

Ir aš žinau. Lietuvai atominės elektrinės nereikia ir tikrai nereikia jos tokios didelės ir galingos, kokią nori pastatyti konservatoriai kartu su prezidente. Pasakysiu griežčiau. Tas, kas siekia statyti grandiozinę atominę elektrinę Lietuvoje, tas stengiasi silpninti valstybę. Taip, taip, jūs puikiai supratote. Aš nesuklydau ir nieko nesupainiojau, tuo labiau savo žodžių nesiruošiu atsiimti. Atvirkščiai, pabandysiu savo poziciją jums, gerbiamieji skaitytojai, paaiškinti ir pagrįsti.

Kaip yra žinoma, svarbiausias valstybės būklės rodiklis yra nacionalinio saugumo būklė, kurio sudėtinė dalis yra energetinis saugumas. Jeigu energetinis saugumas yra silpnas, pažeidžiamas, tai yra silpna ir pažeidžiama visa valstybė. Kuo silpnesnis energetinis saugumas, tuo silpnesnis nacionalinis saugumas, o kuo silpnesnis nacionalinis saugumas, tai tuo silpnesnė valstybė.

Yra didelė klaida milijardus litų investuoti į grandiozinius energetinius projektus ir Lietuvoje turėti tik kelias, tačiau didelės galios elektrines. Tokia padėtis šalyje yra itin pavojinga ir kelia grėsmę visai šalies būklei. Mes susiduriame su dviem problemomis.

Pirma, kelios, didelės elektrinės elektra aprūpina visą kraštą. Jeigu nors vieną iš jų arba visos būtų sunaikintos ar kaip nors kitaip išvestos iš rikiuotės, tai mūsų šalis patirtų itin didelių nuostolių. Mes matome, kas vyksta ir kas darosi Rytų Ukrainoje. Lugansko mieste žmonės gyvena kelias savaites be elektros. Juos ištiko tikra katastrofa. Faktiškai nieko negali daryti ir padaryti. Galima pajuokauti ir prisiminti Lenino pasakytus žodžius, kad tarybų valdžia plius visos šalies elektrifikacija lygu komunizmas. Jis iš principo buvo teisus. Nutrauk žmonėms elektros tiekimą ir sunaikinsi jų šalį arba padarysi itin didelę žalą.

Grėsmės elektrinėms šiais laikais yra realios ir akivaizdžios. Matome, kaip elgiasi Rusija. Ji negali gyventi be karo. Jai reikalingas karas. Šiandien niekas negali garantuoti, kad Rusija nepradės Trečiojo pasaulinio karo. Niekas negali garantuoti, kad Rusija neatsiųs pas mus žaliųjų žmogeliukų ar kitokių teroristų, kurie pradės Visagine įvesti savo tvarką ir kelti realų pavojų atominei elektrinei. O kas gali garantuoti, kad mūsų elektrinė bus apsaugota nuo įvairiausio plauko programišių kibernetinių atakų? Programišių atakų kol kas niekas negali atremti. Jeigu jie nori, tai vėliau ar anksčiau savo tikslą pasiekia, tuo labiau kai dabar programišius rengia, finansuoja ir remia valstybės.

Kita grėsmė yra gamta ir jos stichijos. Niekas nėra garantuotas ir niekas negali garantuoti, kad atominė elektrinė yra ir bus saugi. Labiausiai išsivysčiusi šalis Japonija nesugebėjo apsaugoti savo branduolinių elektrinių nuo gamtos stichijos siautėjimo. Būtų kvaila ir naivu manyti, kad atominės elektrinės saugumą sugebės užtikrinti mūsų politikai, valdininkai ir specialistai. Jie senos atominės elektrinės uždaryti niekaip negali.
Dar viena didelė grėsmė yra technologijos, kurios vystosi su kiekviena diena ir kurios nepasiduoda visiškai kontrolei, nes ne visada žmogus gali jas pažinti. Aukštųjų technologijų srityje vyksta tokie procesai, kuriems pažinti mokslininkams reikia ne vienerių metų. Technologinės klaidos prišaukia didelių ir itin skausmingų avarijų.

Kokia yra išeitis iš situacijos? O ji yra. Tai atsinaujinantys energijos ištekliai: vėjas, vanduo, saulė, biomasė ir geoterminė energija. Reikia šią alternatyvią energiją padaryti nuolatine ir patikima energijos tiekėja. Ką laimėsime? Pirma, energijos šaltiniai bus išbarstyti po visą Lietuvą. Taigi bus sunku vienu ar dviem smūgiais ar klaidomis sunaikinti ar išvesti visus juos iš rikiuotės. Faktiškai tai padaryti bus neįmanoma. Antra, atsinaujinantys energijos ištekliai nekelia jokio pavojaus gamtai. Net įvykus avarijai jie nepadaro didelės žalos gamtai ir žmonėms. Trečia, šie šaltiniai yra pigūs. Pradžioje reikalingos nemažos investicijos ir jų gaminamos elektros energijos kaina yra gana aukšta ir nekonkurencinga. Tačiau laikui bėgant ji tampa vis pigesnė ir pigesnė. Ketvirta, šią problemą lengva išspręsti. Nereikia milijardinių investicijų, metai iš metų vykdomų derybų, studijų ir už šimtus milijonų samdomų konsultantų paslaugų. Reikia sudaryti palankias sąlygas žmonėms, sukurti taisykles, kurios būtų naudingos jiems ir valstybei. Reikia leisti žmonėms statyti elektrines ir pamatysime, kaip įvyks stebuklas. Per kelerius metus turėtume daug mažų ir pajėgių elektrinių.

Kodėl taip nėra iki šiol?

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tauta pasake ,,NE",       2014-08-28 12:48

bet valdziai labai rupi pasisildyti nagus prie pinigu otkatu. Aciu K.Braziuliui, labai aiskiai ir logiskai viska isdesciusiam del AE. Tauta todel ir pasake ,,NE”, kad susivoke, jog giganto atvezimas i Lietuva (prisiminkime entuziastingus Kubiliaus pasukavimus- ,,Agregatui atvezti reikes isgriauti esamus tiltus ir statyti naujus, kelius platinti” ir t.t. AR tai buvo protingos salies vadovo mintys? Ne. Bet, kadangi Grybei Lietuvos ateitis nerupi ir ji nezada cia praleisti savo gyvenimo saulelydzio, tai, kaip tikrai uzsispyrusi senmerge, stumia i prieki tai, ko NEREIKIA TAUTAI, NEREIKIA LIETUVAI. o kam dar rupi Lietuva? K.Braziulis aiskiai atsake - gal ir niekam is valdzios, nes ten proto vis randasi maziau ir maziau. I ministru postus skiriami bendrapartieciai, dazniausiai neturintys jokios kompetencijos, kaip Sukys, Olekas, Salava, Baltraitiene, Vesaite, Purvaneckiene ir t.t.. Juk normalioje salyje visi auksciausi (ir nebutinai) postai skiriami tik profesiniu konkursu keliu.

Kaunas       2014-08-28 11:34

ir tokie buko veido pigūs judukai dirbo VSD?  Tai jau tikrai būtų grėsme valstybei, jei kas nors jų vapalionėmis tikėtų.

Todė       2014-08-28 10:57

Todėl kad vldo Kublai-Debilai-o juos renka mūsų spaudos ir televizijų išauginti RUNKELIAI.

ruta       2014-08-28 9:10

Lietuvos politikai nesuinteresuoti galutiniu, VISU projektu , rezultatu .Jiems visiskai nesvarbu , kad VISI ju projektai nerentabilus / neatsiperka /.Lietuvos politikai , ziurint kaip jie plusa , pramusant brangius , zalingus Lietuvai projektus , turi nauda is ‘otkatu’ - konsultantai , statybu bendroves , advokatu kontoros , visi jiems sega , todel toks brutalus politiku elgesis - kovoja del savo asmeniniu milijonu .Jie vieningi , nes juos vienija PINIGAI .
Keista , kad Lietuvos pilieciai , zuredami kiek nuostoliu valstybei atnesa politikos korupcionieriai , tupi ant savo ‘sofu’ ir laukia , kad ateis geras caras ...

Romas       2014-08-28 7:41

Užtai,tokiais kaip Braziuliai ir atsikratoma,jiems plačiau mąstančių nereikia.

Beta       2014-08-28 7:11

Ar ne todėl ir Neverovičių iš ministrų išmetė, nes nori prastumti aferą pavadinimu AE ir pasišildyti rankas valstybės piniginėje? Ypač čia didelis reikalas Grybauskaitės globojamas LAWIN. O kas su valstybe bus - ne jų  problemos. Tai pats mažiausias Grybauskaitės ir jos mafijos rūpestįis.

RaiN       2014-08-28 3:46

Tai Vokietija patyliukais ta protinga plana ir baigia igyvendinti.Na,o kas liecia Lietuva,tai cia sutampa keliu grupiu interesai.Tiek dirbanciu rytams,tiek tarnaujanciu kapitalo interesams,tiek savo asmeninems kisenems.Na ,o viska vainikuoja itin zemo intelekto ir issilavinimo partiniu gauju virsuneles,kurios visada pasiruosusios tarnauti tiems,kas didesni kaula pries nosi sukioja.
Liudniausia yra tai,kad kol kas vis dar truksta protaujancios bei susitelkusios kritines zmoniu mases,kuri sia prarugusia politine maita ispiltu i istorijos kanalizacija. O kol to neivyks,Lietuva ir toliau bus viena is skurdziausiu ES podukru

Letas Palmaitis       2014-08-28 0:01

Daug ko reikia, bet imitacinė valstybė tuo nesuinteresuota.


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.