Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Specialiosios tarnybos

Kastytis Braziulis. Ar reikia bausti už dezinformaciją?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. liepos 2 d. 17:10

24     

    

Kastytis Braziulis. Ar reikia bausti už dezinformaciją?

Alfa.lt

Šių metų balandžio mėnesį Valstybės saugumo departamentas (VSD) pasiūlė Lietuvos Respublikos Seimui Baudžiamojo kodekso pataisas.

VSD pasiūlymas numato, kad tas, kas viešai skleidžia melagingą informaciją arba iškreipia faktus apie Lietuvos Respublikos vykdomą politiką, gynybinius pajėgumus, valstybės institucijas, strateginę ar svarbią reikšmę valstybei turinčius objektus, siekdamas pakenkti šalies interesams ar destabilizuoti joje padėtį, baudžiamas laisvės atėmimu iki 7 metų. Už tokias veikas, daromas vykdant kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį, grėstų bauda iki 10 metų nelaisvės.

„Mes pateikėme pasiūlymų paketą, vertindami informacines grėsmes, kai prieš mus vykdamos informacinės atakos. Konstatuojame, kad patekome į informacinio karo sąlygas ir tas informacinis karas turi turėti tam tikras taisykles, o valstybė turi turėti demokratinių būdų apsiginti, nusibrėždama raudonas ribas ir sakydama, kad jis ginsis“ – žurnalistams sakė VSD direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Budrys.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai priėmė šį pasiūlymą svarstyti. Jie jo neatmetė, bet ir nepuolė aklai, kaip įprastai daro gavę Saugumo pasiūlymą, vykdyti. Jie suabejojo šios pataisos teisėtumu, išsakė savo abejones žurnalistams.

Straipsnio tęsinį skaitykite Alfa.lt portale.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

keista!       2016-07-6 16:41

Amerikieciu televizija ne rado Rusijos kariomines Donbase?!  https://www.youtube.com/watch?v=L6wLs6smAqk#t=130  Manau ja(televizija) reikia bausiti uz dezinformacija?!

Pikasas Dzeikui       2016-07-5 0:18

Žinau dešimt “Dekalogo” įstatymų. Jie aukščiau LR Konstitucijos. Visi politikai turėtų tai žinoti…Deja…

Dzeikas       2016-07-4 21:25

Pikasai , o jus zinote koki nors lietuviska istatyma be dviprasmybiu, priestaravimo Konstitucijai ir priestaravimo kitam istatymo paragrafui?
Anglu.snobams jie turetu patikti smegenims manksta vietoj kryziazodziu sprendimu.

zda       2016-07-4 21:08

aš prieš neaiškiai suformuluotus įstatymus, arba įstatymus, kuriuos galima traktuoti bet kaip.
Jei ką, bausčiau ne už dezinformaciją, o būtent už informaciją, jei kažkam perduodami neskleistini duomenys.
Informacinis karas yra toks daiktas. į kurį nereikia veltis su visokiomis taisyklėmis. yra viena taisyklė - prieš netiesą - tiesa. melo niekas nebijo. bijo - tiesos.  Tai labai paprasta. Aš vienas galėčiau kariauti informacinį karą su visa melagių kariauna.
Todėl nereikia priiminėti įstatymų, kurių niekas nesupras;.

Pikasas2       2016-07-4 19:35

Jei bus sukurtas įstatymas, kuriame išliks bent viena abejotina ar dviprasmiška formuluotė, tai ja teisėsauga galės pasinaudoti tam, kad b9tų suvaržytos asmens teisės gauti ir skleisti informaciją, kaip tai yra leidžiama pagal LR Konstitucijos nuostatą. Negali būti nei vieno įstatymo , kuris prieštarautų pagrindiniam teisės aktui. Kas kita yra tada, kai pasinaudojant netgi nedraugiškos Lietuvai imperijos serveriais užpilami komentarų puslapiai liaupsinant agresyvią kaimynų politiką bei niekinant kuriamą demokratiją. Lietuva turi sugebėti nuo tokių “klakerių” antplūdžio apsiginti.

Clerkenwell       2016-07-4 17:11

Nieko cia nuostabaus, diktatura Europoje ivedinejama pamazu, kad neduokdie runkeliai nesusiprastu, o suo ir musamas…
Lietuvos banditu elitas tiesiog eina ta kryptimi kur rodo komunistinis Briuselio pirstas. Tik neziurekit i salis, nes dar galite issigasti.

Kas atsakis       2016-07-4 11:47

Už propagandą “Rusai puola”?

Taip suprantu,       2016-07-3 23:47

kas yra uz Europa nuo Vladivostoko iki Lisabonos-Lietuvos presai o kas uz TTIP-Lietuvos patriotai?! PS.ir cia dar del uzmirztos Savchenkos- https://www.youtube.com/watch?v=whYLiwFyQJ8

tinka ir rutai       2016-07-3 18:27

vieno žemiau komentatoriaus auksinė mintis, tinka ir rutai:
“O šiaip tai aišku kad tokius vatnikus kaip tu reikia sodinti už šmeižtą, už valstybės pamatų klibinimą, už veiklą, kenksmingą Lietuvai ir naudingą jos didžiausiam priešui - Rusijai. Ir sodinti ilgam.”

klaikiausia, kad parašęs taip ir galvoja - ir yra koks svarbus teisėsaugos ar vyriausybės činovnikas.

Dzeikas       2016-07-3 16:47

Ruta na bereikalo jus Josifa Stalina ir V.Putina taip nuvertinate.
Manyciau tautiskam VSD iki kaip jus issireiskete “minetu degeneratu”,kaip mazameciam nusikalteliui “Gestapui” iki Felikso Dzerzinskio.Tie nors valstybiniu mastu mokejo mastyti,mokedavo atsitraukti,kita karta dantis sukande ir priestaravimus is pavaldiniu pakesdavo.
Sitiems gi liokajiskas uolumas prota gerokai virsyja.

ruta       2016-07-3 16:36

p.s. sveiko proto zmogus atsirinks kas yra juoda , o kas balta .Ne pagal pliurpalus mes vertiname politiku darbus . Kai politikai, valdininkai , konsaultantai , atsakys uz galutini rezultata SAVO , ne musu pinigais,arba laisve , tai ,manau, nereikes nei Rusijos , nei Lietuvos propagandos , kad realiai ivertinti kas nuveikta !

ruta       2016-07-3 16:29

..pala , pala , o tai kas virs milijono tautieciu priverte duoneliauti uzsieni ,  degenaratas stalinas , o gal putkinas , ar vis del to savi korupcionieriai , kuriems VSD reikalinga , kaip ir minetiems degeneratams , SAVO buvima valdzioje apsaugant ? Ne darbais , ne vieso intereso ginimu pasizymejo valdzia per 26 metus , o kaip konstatuoja ES - korupcija , socialine atskirtimi , maziausiu minimumu , trumpiausiu gyvenimo rodikliu , vaiku skurdu ir mirtingumu , savizudybiu skaiciumi , didziausia PASAULYJE emigracija , neadekvaciom kainom , uzsienio banku monopoliu ir baisiu politiniu degradavimu, kai nuosava Tauta paliekama uz valstybes solidarumo borto , bet uz tai klusniai vykdoma Vokietijos uzgaidai del svetimsaliu , kurie net nera ES pilieciai ..kas tai , jei netikslingas savos Tautos naikinimas ? Ar uz tai nereikia bausti politiniu prostituciu , kurios negina SAVOS Tautos interesu ?

Dzeikas       2016-07-3 14:26

Aha…dviprasmiskai gavosi.Vyrukams is VSD tai netgi turetu patikti)))
Na ka gi,tesupranta visi savaip.Negi dabar aiskinsi a la sviestas sviestuotas.

Raigerdas       2016-07-3 13:28

Šį kartą palaikau Jules komentarą, todėl verta jį pakartoti:“Jules     2016-07-2 20:24 Žinoma, ateityje vienaip ar kitaip už dezi propagandą ir runkelių kvailinimą teks atsakyti, be jokios abejonės. Lietuviai pavargo nuo tos nuolatinės melo propagandos per Dezi TV ir radiją. Na, o apie intiko trolius nėr ko ir kalbėt - priviso devynios galybės”. Bet yra ir kita medalio pusė: pats įdomiausias faktas yra tame, kad VSD skleidžiant dezinformaciją per savo agentus-žurnalistus, pralenkė net Rusijos propagandistus, todėl keisti yra tie VSD žingsniai, ieškant “šapelio kitų akyse, bet nematant savoje net rasto”. Jokie tarnybiniai tyrimai pačioje VSD nebuvo atlikti, o pagrindinis dezinformatorius ir buvęs VSD Generalinis direktorius Mečys Laurinkus iki pat šios dienos laisvai skleidžia įvairius gandus ir prasimanymus. Pažiūrėkite į šito ne graikų ORAKULO, o lietuviško Orakulo kliedesius šioje TV laidoje: M. Laurinkus: „Tas įvyks praktiškai iki naujų metų”, 2013 08 07. Nuo tų M. Laurinkaus kliedesių praėjo ne vieneri metai. Gal pagaliau atėjo laikas išsiaiškinti: kaip šitas kliedėtojas, gandonešis ir dezinformatorius tapo VSD Generaliniu direktoriumi? Kas jį pasiūlė? Kas jį prastūmė? Kas tai yra per grupė žmonių? Ir kur jie yra dabar? Kaip galėjo atsitikti taip, kad šitas nedoras ir su psichiškai nestabiliomis būsenomis žmogus, turintis polinkius į nusikalstamą veiklą,  VSD Generaliniu direktoriumi? Gal reikėtų VSD pradėti nuo savęs?

Ssaulius       2016-07-3 11:36

Pasakymas"pjauti grybą“VSD bus prilygintas raginimui nužudyti prezidentę.Už tai kokius 5 metus…

Džeikai,       2016-07-3 11:23

ką turite omenyje? Gal Maldeikienę?

Dzeikas       2016-07-3 9:08

Tepakartosiu fraze is tarybinio serialo “Kanciu keliai”:
“Nejaugi neatsiras karzygio kuris pazabotu isisiautejusi Chama?”

Marginalas Palmaitis valdžiai       2016-07-3 2:33

Savaime aišku, VSD valdžia pati ir spręs per “teismus”, kas bus dezinformacija ir kas ja “siekiama”.
Valio, iš anksto įsirašau pirmu numeriu į dezinformatorius, siekiančius sunaikinti prakeiktą orvelinę konclagerinę tvarką dar ir su burliokiniu “veidu”!
Prašau “teismą” skirti man mirties bausmę (t.y. humanišką eutanaziją netinkantiems Visuomenėslabui), nes esu įsitikinęs recidyvistas ir jokio “pasitaisymo” nebūtų ir po 10 metų.

Jules       2016-07-2 21:24

Žinoma, ateityje vienaip ar kitaip už dezi propagandą ir runkelių kvailinimą teks atsakyti, be jokios abejonės. Lietuviai pavargo nuo tos nuolatinės melo propagandos per Dezi TV ir radiją. Na, o apie intiko trolius nėr ko ir kalbėt - priviso devynios galybės.

Vladas Maželis       2016-07-2 20:28

Parašiau kritišką K. Braziulio nuomonei komentarą ir jis jau ištrintas. Ir nei necenzūrinių žodžių, nei jokios priešiškos Lietuvai dezinformacijos ten nebuvo. Va taip ir yra - Lietuva pasimetusi, klaidinama, dezinformuojama, manipuliuojama. Čia pat siūloma būti tolerantiškiems kitokiai nuomonei ir čia pat tie patys siūlytojai išbraukia lauk kitokią negu jų nuomonę. Taip ir ritamasi į bedugnę. Pasimetusi, draskoma pavydo, neapykantos, paranojos, labai nepatenkinta gyvenimo tikrove, bet visiškai nežinanti ką daryti tautelė.

Pikasas       2016-07-2 19:57

Pagal tai, kas paminėta autoriaus ir surašyta rašinio tęsinyje yra daug neaiškumų. Sakykime, (cituoju) “...arba iškreipia faktus apie Lietuvos Respublikos vykdomą politiką”. Apie vykdomą politiką kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę turėti daugiau ar mažiau skirtingą nuomonę. “Politikos” žodžio prasmė nėra ir negali būti tiksliai apibrėžta. Tai daugiau filosofinė sąvoka. Jei norime grįžti prie “vienos politikos ir vienos tiesos”, tai negi neatsibodo ten būti? Visai kita situacija, jei (cituoju) “...skleidžia melagingą informaciją  apie gynybinius pajėgumus, strateginę ar svarbią reikšmę valstybei turinčius objektus, siekdamas pakenkti šalies interesams ar destabilizuoti joje padėtį”. Kodėl įterpta dar ir žodžiai “valstybines institucijas” sunku suprasti. Juk apie jas vėlgi visi galim turėti skirtingas nuomones. Kai kurios jų gali visai neatitikti teisėjų nuomonės, kurie, beje, netgi nėra renkami, o jų sudėtyje vis dar gausu sovietinio laikotarpio teisininkų. Galima suprasti VSD siekį apriboti “kremlinų klakerių” darbą, tačiau tai galima atlikti ir profilaktinėmis priemonėmis. Žinoma, kol nėra peržengiamos ribos, kada prasišviečia Tėvynės išdavimo elementai. Manau, kad kažkoks panašus įstatymas turi teisę pasirodyti, tačiau jis turi būti labai įtikinamai subalansuotas. Kai kurios užuominos to dar nerodo…

per mažai violetinius nubaudė       2016-07-2 18:41

ir emigrantus visus reikia bausti kalėjimu - nes jie nepatenkinti esama valdžia.
ir savižudžius - nes jie irgi nepatenkinti.
—-
taip kad mūsų šaunieji teisėsauginiai darbo turės daug - bet jie nebijo - jų tėvai ir seneliai tikri berijos čekistai - užgrūdinti.

vatnikui a, jo       2016-07-2 18:11

Kas konkrečiai yra komunistai? Su kuo konkrečiai tie konkretūs komunistai kolaboruoja? Sakai jie korumpuoti? Kas konkrečiai ir iš ko konkrečiai ėmė kyšius? Kokias paslaugas suteikė už tuos kyšius? Kas konkrečiai yra pedofilai ir pederastai? Kur įrodymai? Jei žinai tuos faktus ir turi įrodymus, kodėl juos slepi? Jei neturi, tai kodėl ir kieno užsakymu skleidi šią propagandą???

O šiaip tai aišku kad tokius vatnikus kaip tu reikia sodinti už šmeižtą, už valstybės pamatų klibinimą, už veiklą, kenksmingą Lietuvai ir naudingą jos didžiausiam priešui - Rusijai. Ir sodinti ilgam.

a, jo... pravilno..       2016-07-2 17:51

negalima menkinti valstybės, sakant kad valdantys komunistai yra kolaborantai, korumpuoti, vagys ir pedofilai bei pederastai.

už tai reikia be gailesčio sodinti.

pravilno tovarišči, po leninaki dumajet


Rekomenduojame

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.