Kastytis Braziulis. Ar esi įdomus tarnyboms?

Tiesos.lt siūlo   2014 m. rugsėjo 14 d. 17:01

8     

    

Kastytis Braziulis. Ar esi įdomus tarnyboms?

Alfa.lt

Jeigu tu esi aktyvus verslininkas, visuomenės veikėjas, politikas ar valdininkas, tavimi gali domėtis tarnybos. Jeigu tu dažnai važinėji į užsienį, bendrauji su užsieniečiais, esi įdomus tarnyboms. Tarnyboms įdomūs visi Lietuvos aktyvūs, iniciatyvūs ir energingi žmonės.

Lietuvoje gyvena apie tris milijonus žmonių. Atmeskime vaikus, senelius, invalidus, apolitiškus ir neaktyvius žmones ir gausime, kad aktyvių ir nuolat judančių, nerimstančių žmonių Lietuvoje yra gal keliasdešimt tūkstančių. Jie verčiasi per galvą ir bando kažką kurti. Vieni siekia sukurti pelningą verslą, kiti tokį verslą nori išlaikyti, treti siekia gauti valstybės užsakymų, dar kiti nori, kad Lietuvoje nebūtų kyšininkų, kad egzistuotų teisingumas ir tvarka, o dar viena dalis žmonių nori už savo valstybines pareigas gauti papildomų pajamų – už greitesnį darbą, už didesnį dėmesį ar už galimybę laimėti konkursą. Visi jie yra aktyvūs žmonės. Jie dirba, stengiasi ir nuolat juda.

Lietuvoje yra aštuonios tarnybos, kurios turi teisę sekti žmones, rinkti apie juos informaciją, vesti jų atžvilgiu bylas, klausytis jų telefoninių pokalbių, skaityti jų elektroninius laiškus. Šiose tarnybose dirba apie 10 tūkst. operatyvinių darbuotojų. Pagrindinė jų paskirtis – gaudyti nusikaltėlius. FNTT gaudo finansinius sukčius. STT bando sugauti ir į kalėjimą pasodinti korumpuotus pareigūnus. VSD kovoja su šnipais ir kitais negerais žmonėmis. Valstybės sienos apsaugos žvalgybininkai gaudo kontrabandininkus ir nelegalius migrantus. Žodžiu, kiekvienos organizacijos atstovai turi savo darbą, savo tikslus ir siekia savo rezultatų.

Kiekvieno pareigūno darbo rezultatas vertinamas ne pagal tai, kiek jis pagavo ir į kalėjimą pasodino nusikaltėlių, o kiek jis turi kriminalinės žvalgybos ar žvalgybos tyrimo bylų. Kitais žodžiais tariant, kiek žmonių jis įtaria darant nusikaltimus ir kiek žmonių jis seka. Kuo daugiau pareigūnas turi žvalgybos tyrimo bylų, tuo kietesnis jis yra. Jis gauna premijų, apdovanojimų. Jam yra suteikiami laipsniai, o, pirmai progai pasitaikius, jis paskiriamas į aukštesnes pareigas. Taigi kiekvienas pareigūnas siekia turėti kuo daugiau bylų ir sekti kuo daugiau žmonių. Jeigu kriminalinės žvalgybos pareigūnas neturi bylų ir nieko neseka, jis yra nevykėlis. Kiekvieną mėnesį jis neturi ką rašyti ataskaitoje ir kiekvieną mėnesį jis išklauso savo viršininko moralą. Žiūrėk, po kelių mėnesių jis išeina iš darbo arba pereina dirbti ūkinio, administracinio, analitinio darbo, nes operatyvinio darbo jis dirbti nesugeba.

Taigi, pareigūnai susiduria su problema. Pareigūnų daug, o nusikaltėlių ar potencialių nusikaltėlių nedaug. Tačiau vadovai reikalauja rezultatų ir bylų. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Tačiau kur rasti įstatymų pažeidėjų? Kur rasti nusikaltėlių?

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ruta       2014-09-15 8:55

Niekas jau nestebina Lietuvoje , analogiski dalykai vyksta Rusijoje , butaforine demokratija , butaforine Konstitucija .Politika patapo verslu .Grupele ‘urodu’ , tarnaujanciu Kapitalui ,nusprendzia kas valdys , vadovaus Lietuvai .Mase bukiu , kurie net nesugeba suprasti , kad turi visas galias nusluoti ta politini mesla ,  kurio Lietuva jau braida ne vienus metus .Deja , gerb Braziulis teisus , normaliu , padoriu , mastanciu ir neabejingi labai mazai liko / o gal reikia sakyti yra?nes ju ir nebuvo niekada daug ./ Lietuvoje.
Pries kelius metus ,vietinis laikrastis /alio ,raseiniai/ neprieme mano straipsnio apie miesto pilieciu pasyvumo ,nesolidarumo ir abejingumo , Garliavos tragedijos fone , taip pat palieciau tuometine valdzia /meras Acias / , paprasiau rastisko reziume , aisku , kad niekas nedryso motyvuoti , tik kazka pravebleno apie rinkimus , iki kuriu buvo like daugiau , kaip puse metu ...

nomenklatūra....       2014-09-15 7:03

“Paranoja” - redaktorė - nomenklatūrinis postas.
nomenklatūros neseka (gali laisvai korupcija užsiimti),
nomenklatūrai teismai priima palankius sprendimus.
nomenklatūros vaikai dirba gerai apmokamuose darbuose.
nomenklatūros pensijos 3 kart didesnės nei kitų.
nomenklatūros puikus medicininis aptarnavimas ir t.t. ir t.t….

sekimas, provokacijos, šmeižimas       2014-09-15 6:40

KGBistai ir jų mentaliteto žmogystos ypač nekenčia tų, kurie kuria ir gyvena krikščioniškai - nori tiesos, teisingumo.
Tai juos seka, provokuoja ir šmeižia - nes jie prieš komunistus, prieš pedofilus, prieš komunistinę korupciją ir vagystes, prieš grybauskaičių melą ir demagogiją - vienu žodžiu prieš tarybinę santvarką.

Beta to Paranoja        2014-09-15 5:49

Ponia, jūs tikra tarybinė moteris. Tokia ir likite, “valstybei- Grybauskaitei”, “valstybei- konservams” ir “valstybei- VSD”  tokių ir reikia. Žinoma, kad piliečiai vis dar prisimenantys žmogaus teises yra kontrabandininkai ir antivalstybininkai, kaip gi kitaip?
“Tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė...” wink

Beta       2014-09-15 5:43

Penkmetis per tris metus, skant. wink

Paranoja       2014-09-14 23:08

Dvidešimt metų dirbau vieno dienraščio redaktore, ir niekada, nei valdant konservatoriams, nei socdemams nejaučiau jokio spaudimo. Būdavo, ateina žmogus ir sako - išneškim į kitą kambarį mobiliuosius. Kam? Jei aš ne prieš valstybę, apie jos valdžią galiu šnekėt ką noriu. Tegul bijo tie, kas dergia Lietuvą, santvarką. O valdžia iškentės, kas jai priklauso, ir patylės. Žinojau, kad telefonas paklausomas, bet man tai buvo natūralu. Tegul to bijo sukčiai, kontrabandininkai, antivalstybininkai. Jei būtų mano valia, šiandieninėje tarptautinėje situacijoje trigubai išplėsčiau pasiklausomų telefonų skaičių.

Nelaimingi        2014-09-14 20:23

jie.Jų sielos maudosi purve.

ne tik seka       2014-09-14 18:13

ne tik seka tie nusikaltėliai, bet ir provokacijas daro (nusikalstamos veiklos imitacija).
Beje, nepaminėta, kad nuo tarybinių laikų KGB sekti ir provokuoti komunistus (nomenklatūrą, pedofilus) yra uždrausta.
Tai džiaukis, jei tave seka, provokuoja - esi teisingame kelyje, lietuvi !!


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.