Kastytis Braziulis. Apie berniuką Gabrielį

Tiesos.lt redakcija   2015 m. vasario 5 d. 14:58

25     

    

Kastytis Braziulis. Apie berniuką Gabrielį

Pirma. Gabrielis yra Lietuvos pilietis. Lietuvos valstybės institucijos privalo jį ginti visomis įmanomomis priemonėmis. Tokia jų paskirtis, tokia jų prigimtis – ginti ir saugoti valstybės, visuomenės, piliečio interesus. Kitaip tos institucijos su savo neiškalbančiais ir aiškiai nuomonės išdėstyti negalinčiais, tik krepšinį su priešais žaisti teįstengiančiais diplomatais mums nereikalingos.

Antra. Norvegai atlieka eksperimentus su vaikais. Sako: pabandome išauginti kelias kartas be smurto. Ir bando – nekreipdami dėmesio į sulaužytus žmonių likimus, patirtas skriaudas, niekada neišnykstančias traumas ir į begalinį skausmą. Kas gali būti skaudžiau už vaiko atėmimą, pagrobimą? Eksperimentuoti žmonės mėgsta: bolševikai komunizmą statė, Šiaurės Korėja savo santvarką sugalvojo, Putinas kažkokį naują rusų pasaulį stato. Šie eksperimentai jokios naudos neduoda, tik milijonus žmonių į kapus nuvaro.

Trečia. Neįsivaizduoju didesnės vaikui traumos, kaip atplėšti jį nuo motinos rankų. Patirta trauma pasilieka visam gyvenimui. Atsikeli ryte ir jauti skausmą bei bejėgiškumą – ir taip visą gyvenimą. Kas gali būti skaudžiau už vaiko atėmimą, pagrobimą? Atplėštas nuo šeimos vaikutis užauga su skausmu ir didele žaizda širdyje, kuri niekada neužgyja. Koks jis žmogus! Abejingas, šaltas, be emocijų ir aistros. Tikras robotas.

Ketvirta. Savo vaikais reikia rūpintis. Jų mušti nevalia. Prie jų gerti ir ūžti kelias paras iš eilės yra nepriimtina ir smerktina. Tėvai, kuriems nerūpi vaikai, kuriems tik rūpi jų egoistinių (gyvuliškų) poreikių (prilakti, priėsti, pasidulkinti, jei dar pajėgus ir vėl viską ratuku) tenkinimas yra ne tėvai. Iš jų reikia atiminėti vaikus ir vežti juos į...

Penkta. Kur? Į Švėkšną? Ten, kur iškrypėliai lankosi ir juos prievartauja. Ten, kur žinomas vaikų psichologas teigia, kad žinojo apie nusikaltimus, prievartavimus, gėrimus ir kitas negeroves, tačiau tylėjo, nes negalėjau atskleisti konfidencialios informacijos. Pasirodo, kad nusikaltimai, vykę Švėkšnoje yra įslaptinti ir pavadinti konfidencialia informacija, kurios niekam nevalia atskleisti. Tai kodėl reikia ją slėpti ir slėpti taip stipriai, kad niekas nežinotų ir niekas nieko nedarytų ir nesiimtų gelbėti vaikų? Gal reikia slėpti iškrypėlius, tokius įtakingus, kad gali ir psichologui, ir kitiems Švėkšnos gyventojams kaip mat sugadinti gyvenimus? 

Liūdna gyventi šalyje, kurioje valstybė negina savo piliečių, kurioje valstybė negina ir nesaugo savo visuomenės interesų, kurioje nusikaltimai prieš vaikus yra įslaptinti ir netiriami, kurioje konfidencialumas (slaptumas) tampa didžiausia valstybės vertybe. 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2015-02-7 2:09

Vokiečiai 39-tais užpuolė Lenkiją tuo pretekstu, kad atseit lenkai pagrobė du jų kareivius. Nors iš tikro tie ir nepagrobė. Taip pat ir rusai 40-tais apkaltino Lietuvą, kad mes pagrobėm du kareivius. Dabar Norvegija grobia pasipriešinti nepajėgiančius Lietuvos vaikus.

Maryte       2015-02-6 22:59

Tie itakingieji gyvenimus ne tik sugadina, bet ir atima. Ju rankos iki alkuniu sukistos i V.Pociuno krauja, nes pulkininkas ketino apsaugoti valstybe ir piliecius nuo pragaro, kuriame siandien murdomes.

Tiesa tiesa       2015-02-6 20:22

Tiesa sako K.Braziulis,skaudu,baisu gyventi tokioje salyje,kuri negina savo pilieciu.O mes juos islaikoma.O dauguma Tautieciu renka i postus pagal drabuziu styliu,kuorios irgi mes nuperkame.Ir sako grazi musu prezidente…slikstu kartoti tuos zodzius.o kuom ji kvepuoja,ka ji veikia,,,,nezinote.Ji nesugeba valdyti Salies,tuom ir pabaiga.

Taigiui       2015-02-6 12:15

Vėl bandai užeidamas iš nugaros prisiplakti? Apgailėtina.

Taigi       2015-02-6 10:34

„Liūdna gyventi šalyje, kurioje valstybė negina savo piliečių, kurioje valstybė negina ir nesaugo savo visuomenės interesų...“

pamąstymas       2015-02-6 8:39

kiek iš lietuvių Norvegijoje buvo atimtų vaikų?dešimtys,šimtai?Kžkaip nelabai girdėti masinio reiškinio;mamaitė matyt nebuvo labai rūpestinga, jei išvykai į kitą šalį geresnio gyvenimo ieškoti,tai būk mloni,laikykis šalies nuorodos dėl vaikų.ir dar matyt dūmų uždanga Švėkšnai

dalia       2015-02-6 6:55

  noriu atkreipti demesi i viena dalyka ,kas nliecia ta vaiku situacija norvegijoje , kai kurie komentuoja ,kad lietuviai geria, musasi ir dar visokius blogus dalykus daro savo seimose ir t.t. ir t.t.  bet ziurekite, nebuvo girdeti, kad kitose salyse kur lietuviai gyvena butu tokios tragedijos su vaikais, kaip toje norvegijoje . ir jau eile atveju,kad tenai vyksta toks baisus nesusikalbejimas, kas liecia vaikus . musu dilomatines tarnybos ir yra sukurtos ,kad rupintusi musu salies pilieciais ir pakovotu uz juos, butu tarpininkes tarp abieju konflikto pusiu . ir jeigu tiesiogiai su ta vaiku tarnyba neiseina tartis ir laimeti - tai turi kreiptis i tarptautines organizacijas ieskant teisybes.  kaip jie gali imti ir nusavinti zmogu, lietuvos pilieti pagal savo nuomone. reikia ambasadai labai stipriai padirbeti ir ne tik del sito vaikelio, bet ir del kitu atveju ir del ateities…

Aha       2015-02-5 22:54

Lietuva-Mažoji Rusija su Jakaterina -2.Nebesulaukiu eržiliuko…

Dėdė > bet       2015-02-5 21:46

Tada lieka paskelbti tarptautinę dingusio Lietuvos piliečio Gabrieliaus paiešką. Užfiksavus jį kad ir kaimyninėje Danijoje ar Švedijoje, jo dabartiniams “savininkams”  grės kaltinimas vaiko pagrobimu, o tai inicijavusi valstybė turės būti kažkaip “pavadinta” - grobikiška ar pan. Na niekaip negali Norvegija atimti iš vaiko Lietuvos pilietybės - nebent pati Lietuva atsisako savo nusavinamo piliečio.

...       2015-02-5 21:31

Netekti vaiko,tas pats kaip ji palaidoti,tai toks pats jausmas.Dabar prisiskaiteme ivairios informacijos,kazkaip atrodo kad ir musu isrinktieji gali kazka panasaus sukurti.Jei kazkas panasaus bus prastumta be zmoniu zinios,tai manau kad tauta to niekada netoleruos.Gal kas zinote,kazin kodel zadama,o gal jau naikinami vaiku namai???Gal kas zinote,kur atiduos tokiu atveju tuos vaikelius.Dabar daug kalbame su lietuviais gyv.norvegijoje.Sako ten tai baisu.Norvegiukai gali spjauti tevams i akis,tevai tyles.Parduotuvese klykia,vartosi,tevai neturi teises ju pakelti nuo zemes.Pinigu pienburniai turi pilnas kisenes,pabandyk neduoti.Vot cia tai vaiku auklejimas,vaikai gali tau si….po nosim ir nieko.Niekada nesutiksiu,kad vaikui nereikia grieztumo,reikia ir per pakausi uzbraukti,jei vaikas geruoju nesupranta.Niekada neleisciau draskyti akiu.O ten sako taip yra,kad pypliai ka nori,ta daro,o meiles savo vaikams jie visai nerodo,uztat tokie ir uzauga.TAIP PASAKOJA TEN GYVENANTYS,NETEKO TEN BUTI,BET BUTINAI VAZIUOSIU ISITIKINTI,KAS TEN PER TOKIA NUOSTABI SALIS,KURI ATIMINEJA MUSU VAIKUS.

Tikrai liūdna       2015-02-5 21:24

Kai valdo korumpuoti vadžiažmogiai,parsdavėliai,kgbistai.

nuomonė       2015-02-5 18:53

Man rūpi tik Garliavos mergaitė. O berniuko Norvegijoje niekas neatiduos pedofilams, nelaikys uždaryto nuo pasaulio, neplaus smegenų, neeksperimentuos su jo psichika, nevers liudyti prieš artimuosius. Todėl nesuprantu, kam čia tas triukšmas naudingas. Gal reikia užgesinti Švėkšnos skandalą?

ha ha        2015-02-5 18:18

Ar tik BREIVIKAS ir nebus tas vienas iš atimtų ir be prievartos užaugintų vaikų socialistų valdomoj Norvegijoj?

JAu vien Breiviko pavizdys turėtų duot mūsų vyriausybei pretekstą apgint mūsų tėvų teises į savo vaikus. Jei norvegai nori, kad emigrantai rūpintųsi savo vaikais lygiai taip pat kaip norvegai, lai suteikia emigrantams vienodas gyvenimo/pragyvenimo hgalimybes. Kol to nepadaro, neturi teisės ir sąlygų diktuoti.

To Nusišraibino? 2015-02-5 16:27        2015-02-5 18:05

Ar jūs pone skaityti mokate ? Perskaitykit tekstą ir komentuokit…labai nemandagu kišti savo propagandą ne į temą.

Nusišraibino?       2015-02-5 16:27

  Kartais stebina toks ciniškas ir akiplėšiškas Putino melavimas, akivaizdžių nusikaltimų, vykdomų Ukrainoje, neigimas civilizuotų valstybių vadovams. Bet, ar ne iš Lietuvos vadų jis to išmoko? Kažkodėl labai viskas jau girdėta ir matyta… Tik kitas kontekstas.

Beta       2015-02-5 16:22

O kur didžioji vaiko teisių gynėja Žiobienė? Nei žodžio neprasižiojo dėl vaikų padėties Švėkšnoje, Kaune.

bet       2015-02-5 16:18

jei, kaip rašo,norvegų tarnyba neleidžia svarstyme dalyvauti Lietuvos ambasadorei ir nepaiso to,kad berniukas Lietuvos pilietis,tai kodėl kitos valstybės panaikino Norvegų teisių filialus pas save, o Lietuva ką darys jei galimai nesiskaitoma su ja?

juokdariai       2015-02-5 16:13

kam slušniui ginti švėkšniškius ar Deimantę.Juk iš to neuždirbsi.Vat kai imi ginti stankūnaitę,-čia jau kas kitą.

Mix       2015-02-5 15:51

Sekant dabar valdžiažmogių vykdomą informacinį vajų dėl antžmogių atplėšto nuo motinos vaiko likimo, susidaro nuomonė, kad jiems vaikas nerūpi. Nuolat kalbančių biurokračių pabrėžiama, kad kalti patys tėvai, kurie nesusipažinę su kitų šalių įstatymais ir, kad mes turime daug ko pasimokyti iš jų. Neduok Dieve, kad tas gėris pasiektų mūsų šalį. Apie tai, ką turi iškentėti vaikas ir tėvai, biurokratės nesvarsto.

visokiausiu zmogaus teisiu       2015-02-5 15:45

gynimo, stebejimo ir dar kt. instituciju pilna prikurta. Darbuotojai, valdininkija minta is mokesciu moketoju kisenes, o darbo rezultatu kaip nera, taip nera ir nebus, nes Zopiene, Salava, Puras, Slusnys ir kt. galima prilyginti tik visuomenes atmatomis, nes jie ryja ir tunka tos tacios visuomenes sunkiai uzdirbtais pinigais. Diplomatiniu tarnybu prikurta reikia ju ar nereikia - kur darbo rezultatai?! Del ko jums valstybe dosniai dalija musu pinigus?! Ko ES PARLAMENTE SEDI MUSU PARLAMENTARAI IR ANUKAS GABRIELIUS, jei ir jie yra kurti musu vaiku skausmui?! Va taip ir pudomi valstybes pagrindai - griuna seima, griuna ir valstybe. Piderai vaiku negimdo!

ruta       2015-02-5 15:34

Lietuvos valdymo modelis pradeda panaseti i Rusijos , ten kol Putkinas ‘nepriena ’ ir ‘rankiniu’ budu nepavairuoja , visos tarnybos aklos ir glusos .Visur tik formalumas , net demokratija Lietuvoje butaforine , ka labai puikiai parode Konstitucines dvasios su savo isskirtinem privilegijom ir politiku aktyvus pasipriesinimas Referendumui .Fe , smirda sovietais .

rasa       2015-02-5 15:30

na ir kas,kad paraset apie ta iskrypeli manau turiu pilietine teise,psicologa Pura,jam tas pats ,nes niekas nesikeicia.Jam geras darbas ir gera alga garantuota,nes neisviesino orgiju,o gal ir pats dalyvavo. Kad vaiku gyvenimai sugadinti,tai cia jau nieko tokio.Juk sis ‘garsusis’ psichologas labai garsiai reke,kad ir Garliavoje nieko nebuvo,o tai matosi,kad tam turi patirties.Slykstyne,kadangi niekas jo nenubaus,linkiu kad tai padarytu ponas Dievas ir su savo instrumentais kabotu aukstai kol pales varnos

zero       2015-02-5 15:28

Taip taip, žinios apie pedofiliją yra “konfidenciali informacija”. Ir, nors labai liūdna ir gaila, jokia gulbinaitė ar lušnys tos informacijos nenutekins.

Letas Palmaitis       2015-02-5 15:26

Kaip Lietuvos institucijos gina savo “piliečius”, visi matėme išduodant Eglę Kusaitę Dydikams su Fisiukovais. Nepamirškime ir “prezidentinio” ŽODŽIO, kad “vaikui nebus taikoma prievarta”.

Vilnietė       2015-02-5 15:26

Tokios pat mintys ir man kilo, klausantis pokalbio Žinių radijuje. Ten niekas nekalbėjo, jod vaikas negali augti be MEILĖS, niekada nebus pilnavertis žmogus, nepatyręs vaikystėje švelnumo. O koks siaubas apima tą vaiką, kai jis taip baisiai pagrobtas iš motinos.  Kas yra tos norvegų vaikų teisių tarnybos? Labai keistai skamba, kai sak0ma, jog jos niekam neatskaitingos. Kas tai? Ką nori, tą daro? Tokiu atveji kyla visiškai teisėtas klausimas - ar tai ne pedofilų organizacija? Juk šitas pagrobtas vaikelis labai gražus…  Ar gali kas padėti, kad jis būtų grąžintas į Lietuvą močiutei?


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.