Demokratija ir valdymas

Kastytis Braziulis. 8 požymiai, rodantys, kad valdžia praranda žmonių kontrolę

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gruodžio 15 d. 10:00

20     

    

Kastytis Braziulis. 8 požymiai, rodantys, kad valdžia praranda žmonių kontrolę

Anksčiau valdžia informuodavo žmones apie įvykius, procesus, vykstančius visuomenėje ir pasaulyje. Ji turėjo puikias galimybes iškreipti informaciją sau naudinga linkme. Ji manipuliavo žmonėmis, valdė ir kontroliavo juos.

Laikai pasikeitė. Žmonės gavo galimybę ir pradėjo tiesiogiai dalytis informacija. Jie be tarpininko paaiškinimų ir rodymų patys mato įvykius, girdi bei skaito žmonių pasakojimus ir juos vertina. Šiuolaikinės technologijos panaikino valdžios žmonių informavimo monopoliją.

Požymiai, rodantys, kad valdžia pradeda prarasti žmonių kontrolę:

1. Žmonės suprato, kad valdžia dažnai meluoja. Jie daugiau netiki valdžios teikiama informacija.

2. Žmonių nepasitikėjimas valdžia auga.  Žmonės nepasitiki Seimu, Vyriausybe, prezidentūra, ministerijomis.

3. Žmonės netiki žiniasklaidos teikiama informacija. Ji tarnauja valdžiai, yra priklausoma nuo jos užsakymų.

4. Nepasitikėjimas bankais auga, nes žmonės perprato bankų veiklos esmę – pavergti žmones, padaryti juos priklausomais ir klusniais.

5. Valdžios jėgos struktūrų pareigūnai nebijo paklusti savo vadų įsakymams, kurie prieštarauja visuomenės interesams, įstatymams ir juos pažeidžia. Karininkai, nebijodami sugadinti savo likimų, drąsiai stojasi visuomenės pusėn ir atskleidžia jai slaptus valdžios žmonių valdymo įrankius.

6. Valdžia pradeda bijoti laisvų, turinčių savo nuomonę žmonių. Ji stiprina specialius būrius demonstracijoms, protestams tramdyti. Ji seka aktyviausius visuomenės narius, kišasi į jų gyvenimus, siekia juos kontroliuoti.

7. Didėja tendencija, kai atskiros valstybės, regionai, rajonai ar net miestai nori tapti nepriklausomi nuo centrinės valdžios. Jie nori gyventi pagal savo sukurtas taisykles, o ne primestas. Bendruomenės siekia tapti savo likimo ir krašto šeimininkėmis.

8. Keičiasi Bažnyčia. Anksčiau ji neviešino savo problemų (pedofilijos, homoseksualizmo, korupcijos, pinigų plovimo, godumo) ir jų nesprendė. Dabar Bažnyčia drąsiau ir atvirai kovoja prieš negeroves savo gretose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

svoboda       2015-12-17 21:12
to Kostui / ...       2015-12-15 16:01

jie ir patys tai žino

Kostui / barzdotai Astai ir Co       2015-12-15 15:23

netikrai

Kostas       2015-12-15 15:20

Ar tikrai sis tinklalapis priklauso konservatoriams ir yra ju finansuojamas???

rupūs miltai       2015-12-15 12:52

o kas ką žino apie VEOLIA siautėjimą Lietuvoje?
Ką šis buvęs saugumietis galėtų apie tai papasakoti?

Anksciau zmones       2015-12-15 12:44

Vaiksciojo nusimine,depresuoti dvasiskai usnude arba dvasiskai numire.Dabar matosi,jog Tauta issibudino,prabudo ir manau greitai prades keltis!Aciu Kedziu seimai kuri parode visai Tautai kas is tiesu vyksta seime ir teisesaugoje.Nors tai vyko jau visus 25m.zmones buvo melagingai mulkinami.Kedziu seima pasiaukojo vardan viso Tautos,todel bukime jiems dekingi ,nes butumem mulkinami iki vienokio ar kitokio sunaikinimo!

valdziagyviai sprinksta       2015-12-15 10:50

Savo melu ir dusya nuo zmoniu prakeiksmo!!!!

kas ta valdžia?       2015-12-15 10:23

tie patys žmogystos, dažniausiai net blogesni už normalius žmones: komunistai, kgbistai, pederastai, pedofilai, apsivogę, apsimelavę, korumpuoti ir kolaborantai.

Lietuvos proletarai (runkeliai)       2015-12-15 8:50

Vievykitės kovai su nevernais.

Virgilijus       2015-12-15 8:09

Trumpiau tariant, visuomenė bunda. Ir šis procesas nebūna toks greitas, kaip daugeliui norėtųsi, bet jis neišvengiamas.

Tarabilda       2015-12-14 23:20

Nė vienas iš punktų neišlaiko kritikos. Kuo grįstas toks optimizmas, sunku paaiškinti. kažkokių naivybių rinkinuks.

nuomonė       2015-12-14 16:01

Manau, kad jeigu išvaikysime valdžią ir paskirsime kitus, kurie, mūsų ar kitų nuomonę yra geresni, tai gali įsivyrauti chaosas. Niekas nenori nestabilumo.  Todėl niekas nenori kardinaliai keisti.

Valdžiagyviai skęsta MELE       2015-12-14 15:52

Amen.Aleliuja

Deja       2015-12-14 14:58

visuomeneje neissilavinusiu zmoniu kiekis virsija apsisvietusius ir besidomincius -kas dedasi is tiesu.Balsavimai tai rodo.O bandantys kazka keisti-lengvai suskaldomi ir supriesinami-tam yra daug budu.Virvutes tampo mega korporacijos ir bankai-remdami ir papirkdami bei kontroliuodami politikus.Jie parenka ir ,,prastumia” i svarbiausias valdzios ir visuomenes informavimo priemones sau tinkamus zmones-atsirinkdami juos jau is jaunimo.Jiems nusispiaut ant saliu suverenumo,juokingas patriotizmas-jiems reikia laisvo pigios darbo jegos judejimo.Istrynus tradicines vertybes ,zmones tapo dezorientuoti ir pasimete pries bet kokias gresmes.Iseitis butu-sviesti jaunima,bet galingiesies butent to ir nereikia-tereikia patranku mesos,todel jaunimas maitinamas ,,duona ir zaidimais”,bukinamas.

Kaip gi tą sistemą pakeisi?       2015-12-14 13:29

Aš matau tik vieną būdą - bet kurioj struktūroj nusikaltėlius galima pakeisti tik sušaudant ar pakariant, kitaip jie nepakeičiami.

Tau Ragnas 2 sda       2015-12-14 13:13

Sutinku. Bet taip neturetu buti. Sita atvira korupcijai sistema reikia keisti.

2 kodel?       2015-12-14 13:11

Polikarpovna isprausta i kampa? Nejuokinkit. Ji ten karaliauja ir daro kaip nori. Santazai, grasinimai, kvaili ir korumpuoti isakymai eina is Prezidenturos nenustojamu srautu. Lietuva tokio amaralaus ir nepatriotisko diktatoriaus kaip Polikarpovna dar neturejo.

sda       2015-12-14 13:10

Žiniasklaidos savininkai turi sutartis su valstybės įmonėmis ir įstaigomis. Jei jie pradės kritikuoti valdžią, tai praras sutartis ir nukentės. Jie dirba išvien.

Tau Ragnas       2015-12-14 13:03

3 ir 4 puktai nera tikslus. Mano nuomone:

3. Ziniasklaida ne valdziai tarnauja, bet savo savininkam, kurie gali buti valdzia, finansines strukturos ar kitokio tipo organizacijos. Vakaruose sitie dalykai labai isryskejo per taip vadinama “migrantu krize”, arba, is tiesu - musulmonu invazija i Europa. Pasirode, kad beveik visos didziausios pasaulio media yra uzvaldytos politinio korektiskumo vergu, kurie arba bijo pasakyti teisybe arba jau jos nebesupranta.

4. Nemanau, kad bankai stengiasi “pavergti” zmones. Bankai yra pelno siekiancios organizacijos kuriu didziausias tikslas yra didinti savo pelna. Bankai turi buti kontroliuojami ir ta funkcija atitenka valstybiniams bankams. Jeigu bankai pazeidineja istatymus ar elgiasi amoraliai tai valstybiniai bankai turi juos bausti ir keisti istatymus i tokius kuriais bankai negaletu manipuliuoti. Pastebiu, kad zmones daznai kalba apie finansines strukturas kaip apie kazkoki tai organizma su kuriuo jie neturi nieko bendro. Bet bankai tiesiog valdo jusu pinigus ir juos investuoja taip, kad gautu kuo didesni pelna. Jus pensijos nekaupsite ar santaupu nedesite i banka kurio pelningumas yra mezesnis uz kitu. Taip ir gaunasi, kad mes visi, del savo gobsumo sukuriame monstrus kurie rezultate veikia pries musu interesus.

kodel???       2015-12-14 12:58

Nepaminejote pacio svarbiausio!!!Lietuvos prokuraturos klastotoju biura!!!Del prokuraturos klastociu Lietuva paralyzuota!Ir tai daroma samoningai ,nes sazinigas gen.prokuroras gali pradeti isduoti klastotoju saika.O siaip kai nori sugriauti valstybe is pamatu tai per prokuraturos klastotoju biura kaltus isteisink-nekaltus nuteisk!!!!Pedofilijos byla gerb.Kedziu deka isviesino prokuraturos klastotoju biura.Todel ju seima,ju gimine uz tai klastotojai tiesiog pasimegaudami doroja!!!Reikejo tiek nedaug….teisingai apginti pedofilu prievartauta mergaite ir nuteisti tikrus nusikalteliua .Pedofilijos melas paliete visu zmoniu sirdys,todel dabar tai atitaisyti manau tikrai nebeimanoma.Na o Prezidente pacia klaidina valstybiniai klastotojai.Prezidente pativyra ispausta i kampa.Bet….zmoniu daugumos jau niekas nebeitikins teisingumu Lietuvoje!!!!


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.