Socialinė politika, Žmogaus teisės

Kastytis Braziulis. 2016 m. prasidėjo mirties bausmės reikalavimu

Tiesos.lt redakcija   2016 m. sausio 3 d. 18:24

24     

    

Kastytis Braziulis. 2016 m. prasidėjo mirties bausmės reikalavimu

Žinių portalai, socialiniai tinklai pilni reikalavimų įvesti mirties bausmę Lietuvoje. Mirtis, mirtis, mirtis nenaudėliams yra geriausia bausmė už jų padarytus nusikaltimus. Tik mirtis gali sustabdyti tautą nuo degradavimo, nuo visiško moralinio nuosmukio. Mirties reikalauja žymūs žmonės, prie jų pulkais prisideda nežymūs žmonės. Ugningos raudonosios beždžionės metai prasidėjo. Keršto jausmas apėmė beveik visus.

Jei dauguma Lietuvos žmonių sutinka su mirties bausmės įvedimu, tai tiesiog yra privalu tęsti diskusiją apie dalykus, kurie yra neatsiejami nuo mirties bausmės. 

Pavyzdžiui, kaip žudysime nenaudėlius? Karsime, šaudysime, nuodysime ar kirsime galvas. Reikėtų detaliai aptarti kiekvieną žudymo būdą. Gal reikėtų pasirinkti kuo žiauresnį ir ilgesnį, kad kuo daugiau skausmo sukeltų nusikaltėliui? Tegu žino visuomenės atmata, kaip kentėjo jo aukos. Tegu pats pajaučia skausmus ir kančias.

Reikėtų taip pat aptarti, ar egzekucijas darysime viešai ar ne. Manau, kad viešos mirties bausmės vykdymui labai tiktų Katedros aikštė. Daug žmonių galėtų susirinkti ir pažiūrėti. Televizijos turėtų vietos kur kameras pastatyti. Televizijų laidų žurnalistai galėtų vietoje imti interviu iš aukos, jo artimųjų, giminių ir iš nukentėjusiųjų, klausti kiekvieno nuomonės. Pagaliau teisingumas triumfuoja!

Jeigu mirties vykdymą darysime ne viešą, tai tuomet reikia nuspręsti, kas privalo dalyvauti žudymo procese. Juk turi būrys žmonių – įvairios srities specialistų ir visuomenės atstovų – patvirtinti, kad nenaudėlis yra tikrai nužudytas, kad jis tikrai mirė didelėse kančiose. Juk žinote, kad Lietuvoje korupcija klesti. Jei mirties bausmę įvykdysi niekam nematant, tai sudarysi sąlygas įvairioms sąmokslo teorijoms gimti, skandalams kilti. Visuomenė sukils, pradės valdžia nepasitikėti. Tai yra negerai. Egzekucijoje turi dalyvauti žiniasklaidos atstovai, kurie išsamiai aprašytų mirties eigą, nenaudėlio kančias, kad kiekvienas perskaitytų, o gal net neakivaizdžiai pajustų skausmą – jei ne fizinį, tai dvasinį. Kiti privalo žinoti, kas jų laukia!

Pavyzdžiui, reikia nuspręsti, už kokius nusikaltimus žudysime. Kiek žmonių turi nužudyti žmogus, kad vėliau jis pats būtų valstybės nužudytas? Vieną, du ar keturis? O gal reikia atsižvelgti į tai, kaip jis juos žudė? Gal užtenka vienos aukos, jei ji, mūsų manymu, nužudyta žiauriai ir ilgai kankinosi?

O kaip elgtis su valstybės išdavikais? Juk jie yra ne mažesni nusikaltėliai už žudikus. Reikia rimtai pagalvoti apie juos. Jie tikrai yra nusipelnę mirti.

O kaip elgtis su prievartautojais, ypatingai, mažų vaikų visokiais tvirkintojais? Žiauresnio nusikaltimo net nežinau. Jis prilygsta žmogaus nužudymui. Žudai ne kūną, bet sielą ir ją nužudai visiems laikams. Žmogus vaikšto su atvira ir niekada neužgyjančia žaizda savo širdyje. Tas, kuris tą žaizdą atvėrė, turi užsitarnauti mirties bausmės.

O kaip elgtis su vagimis, kurie vagia iš valstybės milijonus? Juk jie vagia iš žmonių. Žmonės sunkiai gyvena, neišgyvena iš savo mažų pensijų. Pinigų vaistams neturi, ką jau kalbėti apie skanesnį duonos kąsnį. Žmonės kenčia dėl vagių.

O kaip elgtis su girtuokliu, kuris automobiliu traiško žmones? Juk jis yra pavojingas nusikaltėlis. Juk jis negalvoja apie kitų žmonių saugumą. Juk jis, galima sakyti, sąmoningai gėrė, prisigėrė, sėdo už automobilio vairo ir traiškė žmones. Jis vertas mirties bausmės.

O kaip elgtis su aršiais valdžios kritikais? Kodėl juokiatės? Kodėl iš karto atmetate šį pasiūlymą? Jis yra normalus. Pažiūrėkite – Saudo Arabijoje po Naujųjų metų mirties bausmė įvykdyta 47 žmonėms. Kai kuriuos nužudė už tai, kad jie drįso kritikuoti valdžią. Juk sprendimą, už kokį nusikaltimą žudyti, priims parlamento dauguma, o ji gali būti nenuspėjama. Seimo nariai dažnai būna pikti ir emocijų apimti, kartais net tarpusavy talžosi, ką ten kalbėti apie jiems svetimus žmones.

Oi, dar daug klausimų reikia apkalbėti. Daug problemų reikia išspręsti.

Kiekvienas turime atsakyti į klausimą: kodėl aš noriu mirties bausmės?

Jeigu noriu įvesti mirties bausmę dėl to, kad ji atgrasintų kitus žmones nuo pavojingų nusikaltimų, tai istorija jau yra įrodžiusi, kad mirties bausmės žmonių neatgrasina nuo nusikaltimų. Netgi yra pavyzdžių, kai žmogus, ką tik pažiūrėjęs mirties bausmės egzekuciją, iš karto eina daryti to paties nusikaltimo, už kurį buvo nubaustas nusikaltėlis.

Vaikų žudikas iš Kėdainių net nežino, kad egzistuoja baudžiamasis kodeksas, nežino, kokie veiksmai yra nusikalstami, ir nežino, kokios bausmės yra numatytos už nusikaltimų padarymus. Nejaugi galvojate, kad jis, apimtas pykčio, emocijų ir nesuvokdamas tikrovės, atsistoja, griebia vaikus ir neša juos prie šulnio, kai staiga, kaip žaibas iš giedro dangaus, šauna jam į galvą mintis, kad jei jis juos sumes į šulnį, tai jie gali mirti, o jam bus skirta mirties bausmė ir vidurkely jis sustoja, neša vaikus atgal į trobą, išgeria dar vieną čerką ir nulūžta patenkintas – ne dėl to, kad vaikų nenužudė, o dėl to, kad pats išvengė mirties?

Tai yra iš fantastikos srities. Jam nešaus jokia mintis ir joks žaibas iš giedro dangaus jo kiaurai nepervers. Darydamas nusikaltimą jis elgiasi ne kaip žmogus, o kaip žvėris, kurio vienintelis tuometinis tikslas yra panaikinti jį erzinantį dirgiklį. 

Jeigu nori įvesti mirties bausmę dėl to, kad nori keršto, nori, kad nusikaltėlis kentėtų labiau, nei kentėjo jo aukos, tai geriausiai būtų įvesti mirties bausmę, kurios metu nenaudėlis ilgai kęstų skausmą. Reikėtų jį kankinti kelias valandas, o gal net paras. Tuomet visi pajustume pasitenkinimą ir galbūt ramybę viduje. Kuo didesnes kančias nusikaltėlis kentės, tuo lengviau bus mums, nes mes norime keršto, kuri yra viena iš didžiausių žmogaus nuodėmių.

Emocijų apimti žmonės gali pridaryti daug blogų dalykų, tačiau sprendžiant rimtus reikalus visada reikia vadovautis šaltu protu. Mirties bausmė neišspręs girtuokliavimo problemų. Mirties bausmė neatgrasins nusikaltėlių nuo nusikaltimų. Mirties bausmė neišgydys psichiškai nesveikų žmonių. Manau, kad Lietuvoje yra sukurtos visos priemonės kovai su blogybėmis, tačiau tos priemonės nėra tinkamai ir iki galo taikomos praktikoje. Juk kaip galima paaiškinti TAI: „Visi žinojo, kad jis agresyvus, muša žmoną, prageria šeimos pinigus. Kentėjo visa šeima. Nelaimės laukėme kiekvieną dieną“?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vidas       2016-01-5 14:40

Pirma sunaikinkime tuos, kurie valstybe, mus naikina

Sorry tam,        2016-01-5 11:26

kaip jis, Juozapui, kur rašo kaip Majakovskis. Vakar buvo apėmęs šokas. Pažiūrėjau į to nelaimėlio nuotrauką - grynas vaikas, atrodo, visai nekaltas. Ta vaikiška išvaizda labiausiai ir sukrėtė. Nėra jokio atsakomybės jausmo. Psichopatai jo neturi. Taip ir nesupratau, kas jį tokį padarė. Gal toks gimė.

Manau,       2016-01-4 17:28

kad be reikalo tąsomasi su šituo išgama, reikėjo į tą patį šulinį įmesti…

geriausia savižudybė - mirties bausmė       2016-01-4 16:43

daug kas, tingėdamas nusižudyti, bet to labai trokšdamas - renkasi paprasčiausią kelią - kad valstybė jį nužudytų.
tuo pačiu jis ir dar ką nors nužudo.
o tas komunistams labai tinka ir patinka - todėl jie už mirties bausmę.

Tik       2016-01-4 15:36

mirties bausmė.Išėję jie dar žudo.Sėda,vėl juos anksčiau išleidžia,dar ką n užudo.Už jų egzistenciją moka žmonės gyvybėmis.

bolsevikas       2016-01-4 14:50

O koks leftistų požiūris?

kastruotojui       2016-01-4 14:27

taigi žudydamas savo vaikus jis save dalinai ir iškastravo, abortavo pagimdytus vaikus.
O juk socdemai tai už abortus. Tik už nepagimdytus. Pagimdytus žmogžodžius jie saugo. smile
O koks turėtų šiuo atžvilgiu būti katalikų požiūris?

>>ssa        2016-01-4 14:23

kitaip tariant - patys tiria savoklaidas, patys u= tai sau susimoka?

pastabai        2016-01-4 14:22

Skvernelis Pakso paskirtas statytinis. Kakoj skirtumas? smile

ssa       2016-01-4 14:14

Ar žinote kaip biurokratai sprendžia itin skaudžias visuomenės problemas?
Pirma, sušaukia eilę pasitarimų.
Antra, viešai paskelbia apie pradėtą tyrimą.
Trečia, pakelia atlyginimus biurokratams, nes tyrimai parodė, kad pagrindinė problemos nesprendimo priežastis yra maži biurokratų atlyginimai.
Ketvirta, sukuria papildomas biurokratines struktūras visuomenės problemoms spręsti.
Po kelių mėnesių ar metų viskas pradeda suktis iš naujo.

> gėda valdžiai 2016-01-4 14:03        2016-01-4 14:08

Jūs suklydote, S.Skvernelis ne partinis, jis nepriklauso TT partijai.

gėda valdžiai        2016-01-4 14:03

Skvernels gi rūpinasi kaip nusipirkti vandens patrankas nepatenkintiems gyventojams malšinti. Bet kaip malšinti nepasitenkinimą, šiam paksistui irgi dzin? Ką ir nuo ko jis nori apginti?

gėda valdžiai        2016-01-4 14:00

kaimas vienintelę pagalbą gauna tik iš 24 val ir tv pagalbos. Daugiau niekam kaimo problemos nerūpi.
Mūsų premjerai nuolat kalba apie ekonomiką ir tuo pačiu vykdo ekonominį smurtą prieš gyventojus. Ar jiems negėda žiūrėt į visiškai nualintus kaimus per TV pagalbą? O gal jie tik ir svajoja, kad šie žmonės išnyktų? Visokie juodkos su pseudoliberalais susirūpinę kaip išgelbėti Lenkijos “demokratiją” nuo jos pačios demokratiškai išrinktos valdžios, o nemato ką patys pridirbę Lietuvos kaime. Gėda.

Šnaideriui fon Šūdui       2016-01-4 13:24

Tau pačiam, suski nelaimingas, reikia nupjaustyti viską, pirmiausia liežuvį. Žinai, tu man daug šlykštesnis už tą vargšą ligonį šizofreniką, kurį siūlai nugalabyti.
Išmoktum bent rašyti teisingai - drastiškai rašoma be nosinės. O paskui jau kada nors sužinosi, ką tas žodis reiškia, obliau.

ir vėl        2016-01-4 13:12

per žinių radiją dėl šios nelaimės kaltinama tik VISUOMENĖ.
Žiopienei atsistatydinti niekas nesiūlo. Tad gal visuomenė turėtų pasiūlyti?
Kai policininkai vairuodami užmušė kelis vaikus, atsistatydino VRMinistras.
Žiopienė prvalo atsistatydinti!

manau,        2016-01-4 13:09

pilstuko ir bambalų gamintojai bei prekeiviai, kaip ir narkotikų platntojai bei jiems žalią šviesą seime uždegantys įstatymais turėtų būti priskirtini prie piliečių genocido vykdytojų.

manau,        2016-01-4 13:06

kad mirties bausmė turėtų būti taikoma serijiniams žudikams ir genocido vykdytojams. Kam užkrauti atsakomybę už nusikaltimą ant visuomenės pečių jį išlaikant iš mokesčių mokėtojų patogiuose kalėjimuose?

Visi kiti atvejai gali būti netyčiniai. Tad baudžiant mirtimi kekvieną, gali nubausti ir nekaltą, gynusį savo gyvybę.
Už tautos genocidą - marinimą badu, turėtų atsakyti ir sprendimus priimantys žmonės.

dsa       2016-01-4 10:46

Siūlau žudymo procese dalyvauti taip vadinamoms Lietuvos televizijų žvaigždėms. Jos galėtų pasirinkti žudymo būdą, kuris jiems yra parankesnis, aišku, su įvairiais kankinimais.

Letas Palmaitis       2016-01-4 10:05

Žudymo procese dalyvaus šeimos gydytojas. Jei pasirodys, kad nusikaltėlis nepribaigtas, šeimos gydytojas pribaigs.

nuomonė       2016-01-4 0:33

dabar tik ,kai atsitiko nelaimė,moteriai duos socialinį būtą Kėdainiuose,buvo 4 vaikai,kad juos užauginti ir atsikratyti despoto,galėjo seniai duoti,o kai vaikai būtų oradėję lankyti mokyklą,tai ir moteris būtų galėjusi dirbtibent jau nepilną dieną.......gal ir visai nedaug tokiems žmonėms reikėtų padėti,nes kitu atveju,iš kartos į kartą auga tokie žmonės be smegenų,gyvenantys iš pašalpų.....

geriau čipsus įsiūti       2016-01-3 21:54

Leto Palmaičio labai gera idėja: įsiūti visiems čipsus.
kaip paprasta bus dresiruoti: žmogus tik blogai pagalvojo apie valdantį pedofilinį elitą - ir jam jau skauda.
(šarikovas irgi pratinosi pradžiai kates smaugti - o pas mus jau įstatymas čipsuoti katinus)

Photos       2016-01-3 21:49

Rutoj Matrioška šaukia skubų pasitarimą. Darys pokazuchą, atseit kaip jai rūpi
O juk visai nereikėtų nutaisinėti sielvartingos rožos
Juk tai Jos politika, Jos valdymo vaisiai.
Getiau jau elgtųsi nuosekliai: gi Ponia labai mėgsta fotografuotis su vaikučiais. Su vaikučiais prie eglutės, su vaikučiais kelia inkilus, su vaikučiais margina margučius, iš kairės, iš dešinės ir pan.
Kodėl gi Poniai nenusifotografavus greta dviejų lavonėlių, a?
Vaizdelis nors kartą būtų realistiškas. Ne piarinis, be falšo.
Ir Žopienę už parankės įsitvertų pod kompanijos.
Ta dabar juk vėl lieja ašaras iš laimės- juk kas gali būti vaikams geriau nei biologiniai?

Schneider fon Messer       2016-01-3 20:18

Na valďžią visada suspėsime pakarti. Geriau grįžkime prie to degrado vaikus nugalabijusio. Yra dar vienas ne mažiau veiksmingas būdas. Civilizuotas.
Kaip išsprendė tokių degradų problemą skandinavai?
Kaip žinia, asocialus elgesys paveldimas genetiškai. O tai reiškia, kad pakorus kėdainių monstrą problema nelabai išsprendžiama. Didelė tikimybė, kad likę gyvi asocialo palikuonys suaugę bus tokie pat kaip “tėtušis”.
Skandinavai degradus išnaikino pusę amžiaus vykdydami prievartinę chirurginę asocialių asmenų kastraciją/sterilizaciją. Motka geria ir gimdo kaip kiaulė kasmet? Steriliozuoti. Diedas pijokas daro vaikučius pajamoms/pašalpoms?
Kastruoti.
Drąstiška? O kuo?
Skandinavai sterilizavimo programą uždarė dar visai neseniai. Ir niekas jų sankcijomis nedusino, atvirkščiai - skandinavus visi laiko demokratijos tvirtove.
Tai jeigu jiems buvo galima, kodėl gi mums negalima būtų?
Tą pačią procedūrą puikiausiai galima taikyti ir pedofilams.
Cheminė kastracija yra kažkokia fikcija. Nioeko patikimesnio už skalpelį nėra.
Šnaic per cibulius ir jau nebe vaikpisys. Sopranas.
Tiesą sakant net ir politinę valstybės aklavietę galima būtų tuo pačiu metodu išpręsti.
Kaip žinia, vakarykščius sovietų kolaborantus pakeitė sūneliai/dukrelės.
Anūkai jau lipa į sceną!
Bet, kam šaudyti, kam karti?
Šnaic ir jau ne bosas.
Nei politikoje, nei kitur.
Na ir kur gi tie mūsų galąstuviukai, a?

KAR       2016-01-3 19:42

UZ mirties bausme valdininkams,nes jie kure karus nukvailina zmonija,kad butu neispruse izgrobe izda,skaldo kursto vienus su kitais daro vienus priviligijuotais dalindami biudzeto pinigus kitus daro ubagais ir vadina runkeliais patvoriniais,ar dar neaisku,kas vertas kartuviu?


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.