Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Kas yra geriausias neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje simbolis? Vytautas Sinica klausia ir atsako

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 11 d. 12:47

19     

    

Kas yra geriausias neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje simbolis? Vytautas Sinica klausia ir atsako

Galvoju, kas yra geriausias simbolis neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje. Tikrai ne verslas:

1) Lietuvos banko vadovas, su reprezentacinėmis lėšomis, už kurias neatsiskaito, gaunantis 9000 eurų į rankas iš biudžeto ir ką tik pareiškęs, kad politikų noras sumažinti jo algą „rodo jų nepagarbą visai valstybės tarnybai“ (daugiau skaityti ČIA);
2) Konstitucinis Teismas, bendraujantis su dvasiomis, reguliariai aiškinantis nesąmones, kurių su žiburiu nerasi Konstitucijoje, o po anos krizės išaiškinęs, kad teisėjų algų mažinimas prieštarauja Konstitucijai, todėl visiems mažinant algas, teisėjų algos turi būti atstatytos;
3) Valstybės įmonių (Lietuvos pašto ir panašiai) direktoriai, gaunantys dažniausiai 2–3 kartus didesnius atlyginimus už ministrus, kuriems būna tiesiogiai pavaldūs ir turi už juos daug mažesnę atsakomybę, be to, nepatiria asmeninio gyvenimo narstymo, politinių puolimų ir panašiai.*

Galvoju, kad vis dėlto Vasiliauskas. Ypač už tą pasakymą. Jis pats yra nepagarba valstybės tarnybai, kai daugybei valstybės tarnautojų algos faktiškai neaugo nuo praėjusios krizės, vadinasi, perkamoji galia mažėjo kartais.

Vadovų algos turi būti koeficientais susietos su pavaldžių tarnautojų algomis, o teisėjų privilegijos turi būti naikinamos be išvedžiojimų apie tai, kad be jų vargšeliai bus priversti ir motyvuoti imti kyšius.

Pritaikykite tą pačią logiką medikams, policininkams, paveldosaugininkams ir dėstytojams – ji faktiškai savaime reiškia, kad bet koks jų kyšių ėmimas būtų pateisinamas, kol algos nepasieks teisėjų algų smile

* Kodėl įtraukiau trečią punktą? Nes įprasta nuolatos piktintis politikų – Seimo narių (2000 eurų į rankas) ir ministrų (3000 eurų į rankas) algomis, nors jos yra faktiškai mažiausios algos vadovaujančiuose postuose iš valstybės biudžeto, visiškai neproporcingos ministrų atsakomybei.

Suprantama, politikai „juk nieko nedirba“. Valstybės lėšos nuolatos švaistomos šimtais tūkstančių beprasmiams projektams, draugų įmonių užsakymams, draugų tyrimų ir projektų finansavimui mokslo ir kultūros srityje, taip pat ir išpūstoms algoms. Bet politikų algos čia, deja, yra tik labai matomos ir visus labai erzinančios, bet tikrai ne problemos esmė. Apie esmę dar pakalbėsime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Hmmm       2020-05-15 14:06

Jei teisingai suprantu, liemenėtasis buvo paskirtas į tą postą už vadovavimą tulpės rinkimų štabui. Tai kodėl gražuolis iš Pavilnių šiltnamio jo nenuima? Gal koks 9–10 metų berniukas galėtų jam patarti?

Raigerdas       2020-05-13 7:47

Atsiprašau įvėliau klaidą:“Generalinė prokūratūra tyrė tris metus, bet taip nieko ir nerado. Padaryta žala Sky Way 10 000 Eu. Lietuva yra perduota į teismą”. Ne 10 000 Eu, o 10 milijonų eurų žala, dėl kurios Sky Way Lietuvą padavė į teismą. Generalinė prokūratūra, neradusi jokių Sky Way pažeidimų, baudžiamą bylą uždarė.

Raigerdas       2020-05-13 7:42

Štai jums konkreti kenkėjiška veikla amoralaus pono V. Vasiliausko:“Pastaruoju metu Lietuvos bankas pastebėjo vėl suaktyvėjusią „SkyWay“ grupės veiklą skatinant investuoti į šios grupės projektus. Patariame nesusigundyti „SkyWay“ siūlymais – investuotojams tai gali baigtis prarastomis lėšomis. Dar 2014 m. Lietuvos bankas nustatė, kad Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd“ be reikiamų leidimų Lietuvoje viešai siūlo savo vertybinius popierius. Saugodamas investuotojų interesus Lietuvos bankas paskelbė viešą įspėjimą, o informaciją apie bendrovės vykdomus neteisėtus veiksmus perdavė Generalinei prokuratūrai. Be to, informavo Jungtinės Karalystės finansų rinkų priežiūros instituciją”.
  Ir taip, kokios yra šios stribų laikų kliauzos pasekmės? Generalinė prokūratūra tyrė tris metus, bet taip nieko ir nerado. Padaryta žala Sky Way 10 000 Eu. Lietuva yra perduota į teismą. Dabartiniu metu Ekologinis parkas, kur yra išbandoma nauja ekologiška transporto rūšis, ir kurį planavo pastatyti Šiauliuose, pastatytas Baltarusijoje. Generalinis konstruktorius, akademikas Anatolijus Junickis, kuris ir sukūrė tuos genialius išradimus, ir kurie yra patvirtinti Jungtinėje Karalystėje, Kinijoje, Japonijoje, Jungtinėse Tautose, taip pat ir Baltarusijoje, Lietuvoje pagal mūsų korupcionierių užsakymą, buvo išvadintas per delfi.lt “tarptautiniu sukčiumi”. Panašaus puolimo A. Junickis iki Lietuvos susilaukė ir Rusijoje. Dabartiniu metu Sky Way įkūrė 800 darbo vietų, ir ten dirba aukščiauios klasės inžinieriai ir kiti specialistai. Jungtiniuose Emiratuose aplink Dubajų planuojama paleisti pirmuosius traukinius 2021 metais. Sky Way statyba numatyta Indijoje, Indonezijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Į Ekoparką atvažiuoja pasivažinėti ir įsitikinti šios naujos transporto rūšies patikimumu atvažiuoja įvairios vyriausybinės delegacijos (iš Lietuvos nebuvo nei vienos, nes bijo, kadangi tiki šiuolaikinių Lietuvos stribų parašytomis kliauzomis per delfi.lt ir 15min.lt). Padaryta žala ir mūsų žmonėms, nes mūsų piliečiai, investavę į Sky Way, jau 2021 metais galėtų gauti dividentų, o kiekvienais sekančiais metais jie augtų,nes šita transporto rūšis apims visą pasaulį. Galimai, ir ateitis tai parodis, kad Lietuva prarado apie 400 milijardų investicijų. Ar turi V. Vasiliauskas pasiūymą, kaip išpręsti skurdo problemą Lietuvoje? Ne, jis neturi tokio pasiūlymo, nes jam maloniau yra matyti skurstančius ir į skolas klimstančius Lietuvos žmones. Aš asmeniškai, žinau tokią grupę žmonių, kuriai pasiūlius tą 12 000 Eu V. Vasiliausko algą, už kurią sutiktų dirbti net 7 aukščiauios klasės specialistai, gali pateikti planą, kaip išvesti Lietuvą iš skurdo per 5 metus. Bet mes gyvename, tokioje stribų metodais valdomoje šalyje, kur žmonės, duodantys naudą valstybei, skursta, o štai kenkėjai pamsta. Nebaudžiamumas, stribų kenkėjiškai veiklai sustabdyti, klesti. Kur visa tai nuves? pabandykite atsakyti patys.         

Tai kas valdo?       2020-05-12 11:06

Kartais atrodo,kad valdo valdžia,teisiniu būdu tapusi valdančia.Bet dažnai atrodo,kad valdo,kaip puikiame LT filme GEDIMINO 11,kažkokia nematoma ranka su dirigento batuta.Kaip puikiai veikia LB profsąjunga:bankas konkurso būdu užsako produktus!Štai kur pavyzdingas rūpestis žmonėmis!Už sparnuotas frazes tik kitur praranda postus,pas mus net etikos pažeidimo nėra.Du pasauliai:jie ir mes.Mes tik metėjai į taupyklę,jie semia nesidairydami.Kada bus kitaip?

Rūta       2020-05-12 8:51

Jau iš Seimo tribūnų pasigirdo balsų, siekiančių sušvelninti šią neteisybę - kiek apkarpyti V.Vasiliausko algą. Bet problemą juk reikia spręsti iš esmės, sistemiškai pertvarkant valdininkų algas.

stasys        2020-05-12 8:41

o aš prieštarauju . Jei argumentai tik tokie jog nepatiko ano pono liemenė , per plati sėdimoji ar putlus veido bruožai tai neturėtu tapti argumentu vertinti jo atliekamo darbo kokybę . Nepatiko kaip buvo tvarkomasi su išvogtais bankais ju savininku ? Bet to nepavyko įrodyti nei tam valstietiškam S.Jakeliunui nei prieš tai kitiems tyrinėjusiems jo veiklą . Sumažinti alga galima tik teisinėmis priemonėmis ir jei jau sutarei tokiai algai buk mielas tuos pinigus mokėti arba rasti tikrus argumentus sutarčiai keisti . Darbo santykiuose yra dvi pusės ir tokia iniciatyva turi išeiti iš Prezidentūros o ne valstietiško Seimo.

Visiškai sutinku       2020-05-12 8:16

su autoriumi. O liemeniuotojo pasakymus reikia prisiminti ir senesnius. Ne reikia, o tiesiog būtina. Apie tai, kad moralė nėra šio pasaulio dimensija. Arba apie marodieriavimą ir santykiavimą su lavonais. Su humoru tenka pripažinti, kad pono darbo sąlygos ypatingai sudėtingos. Faktiškai, nėra nė vienos objektyvios priežasties, pateisinančios tokį atlyginimą, lyginant su kitais aukščiausiais valstybės pareigūnais. O dauguma gydytojų mano manymu dirba daug sudėtingesnį ir atsakingesnį darbą nei šis ponas, tad turėtų uždirbti mažiausiai tiek pat. Nesunkiai rastume ir kitų ne mažiau svarbių, sudėtingų ir atsakingų pareigybių. Kai įvestas yra euras, lietuviškų bankų praktiškai neliko, ką veikia ir už ką atsakingas dabar yra iš viso šitas liemeniuotasis padaras, kad pateisintų savo tokį atlyginimą? Kokį vertinimą ponas Vasiliauskas gavo už Snoro ir Ūkio bankų veiklos priežiūrą? Kadangi ta dimensija pas poną kažokių būdu išoperuota, savo paties objektyvesnio vertinimo ir atsakomybės už savo veiklą prisiėmimo iš šio pono mes deja tikėtis negalime…

Al.       2020-05-12 0:07

Kad pareigūnų algos turi būti tarpusavy sudarintos pagal vietą valdymo grandinėje, visiems aišku. Tai iš kur tie kontrastai? Net išvystytose demokratijose svarbiausius sprendimus priima nebūtinai nominalūs vadovai. Tuo labiau - pusiau kolonijinėse teritorijose. Buvusios metropolijos pavaldiniai save įslaptino šimtui metų, bet aprūpinimo lygis vistiek išduoda statusą.

-------       2020-05-11 23:21

O kam yra pavaldus Vasiliauskas , kam jis atskaitingas ir kas yra tiesioginis jo viršininkas?

Raigerdas        2020-05-11 22:56

Intelektualinio ubagyno laikais Lietuvoje, tiek daug atsirado visažinių, kad belieka tik stebėtis, ar yra kokia nors sritis, kurios nežinotų visažiniai. Štai iamame vieną anoniminį visažinį. Ir ką jis rašo? Štai kokį sakinį jis srezgeliojo:“Vytautai,    2020-05-11 20:19 nu nereikia gi taip garsiai pavydėti ....”. Intelektualiniai ubagai ypač pamėgo visur kišti tą pavydo jausmą, todėl Lietuvą jau reikėtų pervadinti į PAVYDUOLIŲ RESPUBLIKĄ. Dabar pažiūrėkime ar yra ko pavydėti tam V. Vasiliauskui. Ko ten pavydėti? Pavydėti to, kad jis nusišneka? Kad kartais šneka nesąmones? Na, vargu ar rasite tokios rūšies pavyduolių. Belieka tik atlyginimas. Bet, jeigu atmesti pavydą, tai dedame ant svarstyklių, ir užduodame klausimą: ar tikrai V. Vasiliauskas yra toks genijų genijus Lietuvoje, kurio atlyginimas yra aukštesnis nei Lietuvos Prezidento? O tai, kodėl ne V. Vasiliauskas yra Lietuvos Prezidentas, o G. Nausėda? Vis gi mokama iš mokesčių mokėtojų kišenės. Dabar imame darbą, kurį daro V. Vasiliauskas. Taip, finansinė pusė valstybėje yra vienas iš svarbiausių dalykų. Bet šitoje sferoje turėtų dirbti aukščiausios klasės specialistai, o moraliniu atžvilgiu, jie turėtų būti nepriekaištingi. O kaip yra su V. Vasiliausku? O jis drėbtelėjo ant visos Lietuvos: jūs ką moliūgai, nesuprantate, kad “moralė ir etika ne šio pasaulio dimensijos”? Po tokio drebtelėjimo šitoks vyrukas nebeturėjo teisės dirbti jokioje valstybinėje įstaigoje, kuri kokiu nors būdu būtų susijusi su finansais. O visi tie, kurie priėmė jį į darbą, turėjo atsiprašinėti visuomenės, kad jie apsiriko parinkdami tokią kandidatūrą. O dabar imu tokį žymų Lietuvoje aktorių, kaip Kostą Smoriginą. Šito žmogaus indėlis į mūsų kultūrą, manau yra didelis. O koks jo atlyginimas? Ar jis siekia nors tūkstantį? Nežinau,  bet gali būti, kad ir ne. Į V. Vasiliausko vietą atsirastų ne vienas, kuris galėtų jį pakeisti. O kuo jūs pakeisite Kostą Smoriginą? Tikriausiai, nereikia aiškinti, kad Kostas Smoriginas paaukojo savo gyvenimą teatro menui. Paimkime ir palyginkime, kiek jis galėjo uždirbti Holyvude. Gal būt, net milijonus. Tai, kodėl mes esame tokie skurdžiai? Todėl, kad žmonės, atiduodantys visą širdį savo darbui, yra nuvertinti ir jų padarytų darbų kaina yra prilyginama kainoms iš padėvėtų rūbų parduotuvės. Mielieji, ar jus nešiurpina tokie dalykai? Mane tai labai. Bet visa tai neatsirado šiaip sau. Iš kur visa ta iškrypusi ir idiotų sukurta sistema? Ir štai vienas komentatorius ( 2020-05-11 16:27) atsakė labai tiksliai:“Tačiau mūsų valdininkai pasitvarkė taip, kad dažnai yra mokama ne už atliktą darbą,  o už užimamą  POSTĄ”. Iš kur visa tai atkeliavo? Iš TSRS nomenklatūros, nes ten aukštą POSTĄ UŽIMANTI YPATA BUVO LABAI LABAI SVARBI FIGŪRA KOMUNISTINIUOSE ŽAIDIMUOSE. O tai atkeliavo dar iš Carinės Rusijos laikų, - prisiminkite Gribojedavo ” Vargas dėl proto”. O jeigu pažiūrėti į atliktus V. Vasiliausko darbus, tai padarytų Lietuvai nuostolių  bus ne vienas ir net ne dešimt milijardų, o gal net šimtai. Moralei ir etikai Lietuvos banke vietos neatsirado, ir jūs manote, kad ten, kur nėra moralės galima būtų atrasti gerų dabų? Ir jūs manote, kad toks dalykas įmanomas? Tai neįmanoma buvo vakar, tai neįmanoma yra šiandien, tai neįmanoma bus rytoj, ir tai neįmanoma bus per amžius. Panagrinėkite, kaip buvo pasielgta su mūsų žmonių pinigais Lietuvoje. Kiek žmonės prarado pinigų dėl betvarkės ir nusikalstamų veiksmų bankininkų veikloje? Švedijoje, bankai išduoda paskolas už 1,5%, o Lietuvoje už 7, 8, 9 ar net 24% metinių palūkanų. Ir jūs manote, kad tai nėra plėšikavimas? Jeigu jūs taip manote, tai jūs gyvenate vienoje iš skurdžiausių šalių Europoje. O tas materialinis skurdas prasideda nuo intelektualinio skurdo, o intelektualinis skurdas visada eina vienoje poroje su tautos išrinktųjų ir valdančiųjų amoralumu. Niekas nepavydi tam V.Vasiliauskui, bet jeigu jo atlyginimas yra 12 000 Eu, tai Kosto Smorygino atlyginimas turėtų būti mažiausiai 30 000 Eu per mėnesį. Norime mes ar nenorime, bet TEISINGAS MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGŲ PANAUDOJIMAS TURI BŪTI ĮGYVENDINTAS. Ir kuo mes tai padarysime anksčiau, tuo bus mums visiems geriau. Amoralių žmonių arba Vasiliauskų netrūksta niekur, jokioje šalyje, o štai aukštos moralės žmonių visais laikais trūkdavo ir ypač trūkta jų dabartinėje Lietuvoje, nes be jų mes niekada iš skurdo neišbrisime.

stasys        2020-05-11 21:04

Susirūpino R.Karbauskis ir S.Skvernelis , na kaip čia taip V.Vasiliauskas tokia alga gauna ir jei gauna ar galima būtu ja sumažinti .. na taip kaip ta daro smulkus išpopintas verslininkas žiūrintis į savo pasamdytą asmenį .. gal anam nosis kreiva o gal dantys išpuvę . Prie tokio vajaus visiems algas kelti ir visus nuo visko gelbėti ..keletas garsiausiai kalbančiu , pasak R.Karbauskio, tikrai galėtu būti nuskausminti per dideliu išlaidavimu , nors aš dar pamenu kažką minint jog vartojimas negali būti trikdomas . Ar tai ka nors bendro turi su Valstybinio banko idėjos numarinimu ? tik spėlioju . Va ir V.Sinica bando matuoti , jei sumažinsime anam alga tai jau Lietuvoje tikrai lengviau kvėpuotus .Ka tai primeną ? ..sovietinius algų lapelius ir ta didelį pavydą . Aš tikrai abejoju ar nors vienas iš čia minėtu asmenų sugebėtu atsisėsti į V.Vasiliausko kėdę ir dirbti tinkamai .smile

Vytautai,       2020-05-11 20:19

nu nereikia gi taip garsiai pavydėti ....

tiek       2020-05-11 19:04

kaip suprantu,Sinica ruošias patapti seimeriu. Todėl jam seimerio atlyginimas JAU atrodo per mažas.  Apie pieštukines , mašinines ,etc. privilegijas - nė mur mur. Iš kitos pusės - teisingai sudirbo tuos,į kurių postus pats neketina , ir neketins ,škia…...LB liemenei - tikrai ir aš skirčiau nr.1 .

Trabantas       2020-05-11 17:10

Punktuose sakymų trūksta ištiso segmento godžių korumpų- Austėjos, Gabriuko, Andriulio ir, kas be ko - Grybauskaitės.

Taip tikrai NĖRA.       2020-05-11 16:27

  Lietuvoje jau nuo seno yra betvarkė su algomis (atlyginimais, uždarbiais ir tt.).  Paprastai, bet kas, atlikęs tam tikrą darbą, turi gauti adekvatų  UŽMOKESTĮ.  Žodžiu - jis jį uždirbo ir gauna. Tačiau mūsų valdininkai pasitvarkė taip, kad dažnai yra mokama ne už atliktą darbą,  o už užimamą  POSTĄ. Maža to, dar ir patys nusistato, kokia ta “alga”  turi būti. Va, taip ir gaunamos tokios neadekvačios algos. Atrodo, kad žmogus kasdien prakaituoja, pasiraitojęs rankoves, arba 8 valandas per dieną ištisai dirba protiškai, didžiai atsakingai ir abiem atvejais tą neadekvačią algą pelnytai užsidirba. Tačiau visi puikiai žinome, kad taip nėra… Beje, valdininkams kas tie žmonės, kurie žino - tegul sau ir toliau “žino” . O sąžinė - juk reliatyvus dalykas…

Labai       2020-05-11 15:32

teisingi pastebejimai.

ah1       2020-05-11 15:30

jei manęs klaustų tai atsakyčiau - teisingumo sistema, teisėjai ir teismai.

Sutinku       2020-05-11 13:22

su straipsnio autoriaus KLAUSIMU IR ATSAKYMU…Taip, šis “simbolis” yra pasakęs, kad “etika, moralė yra ne šio pasaulio dimensija”, vadinasi tikrai šis žmogus be sąžinęs o tuo pačiu ir teisingumo…Ačiū autoriui už pastebėjimą

liaudies tarnai       2020-05-11 13:21

algos tik priedai.
bet būtinos.
nes liaudies tarnai turi daug turto - liaudis jiems tą turtą atidavė, o patys pasikorė arba emigravo.
VOT !!


Rekomenduojame

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.