Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 8 d. 1:06

33     

    

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? Perversmas?

Kokią Amerikos viziją siūlo naujoji administracija?

Pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu – apie įvykius, kontekstą ir esamą situaciją vis dar Jungtinėse Amerikos Valstybėse po nakties Vašingtono Kapitolijuje

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-01-9 8:48

Labai sunku suprasti autoriu, man atrodo jam laikas pripažinti ta faktą jog Trump problema Amerikos vidaus reikalas ir nieko bendro neturi su likusiu pasauliu .Taip kaip Trump vis dar blokuotas feisbuk ir instagram ..rusai jam siūlo atidaryti paskyrą v.kontakte. Grimasos iškreiptos demokratijos veido , kai keturis metus anam kovojus su Putinu orinėmis sankcijomis ans draugiškai ištiesia REALIA pagalbos ranka .Juk kažkaip ryte reikės pasauliui pranešti Trump kokios jis nuotaikos prabudo ..? baisu tai jog suprantu kam tas socialiniu tinklu įdirbis palikus prezidento posta bus panaudotas ..ir tai męs dar didesni šešėlį autoriaus paviešintiems lūkesčiams .Turtingieji turi savotiška humoro jausmą tam į ka ‘bežemiai’ sudeda savo lūkesčius.

stasys       2021-01-9 8:21

Stasiui   2021-01-9 3:18 .. naktimis reikia miegoti .

Stasiui       2021-01-9 3:18

Dabar karpau is tualetinio popieriaus karuna kaip geriauio trolio nominacijos laimetojui.Atsiimti-Vilniaus gelezinkelio stoties tualete sekmadieni.

HERALD       2021-01-8 23:30

Panašu, kad politinių mokslų dr.turi neeilinių scenaristo ir filmų prodiuserio
gebėjimų.

>> dratui       2021-01-8 22:15

Aha, kai nusiraugėji ar pagadini orą, tai tikrai pagyvini pokalbį. Čia kaip tik tas retas atvejis, kai Milaitis teisingai vadina lietuvius banderlogais. Politologas, kaip save gerbiantis žmogus, neturėtų daugiau eiti į tokią laidą su tokiu vedėju. Nepagarba ir pašnekovui, ir žiūrovams. O Armonaitės-Šimašiaus-Majausko zombiai tokių laidų vis tiek nežiūri, tai dėl ko čia taip žemintis?

Life Site News       2021-01-8 21:49

2021 m. Sausio 8 d. („LifeSiteNews“) - penktadienį žiniasklaidos valdymo įmonė „Buffer“ sustabdė „LifeSiteNews“  paskyrą dėl nepatikslinto „mūsų paslaugų sąlygų pažeidimo“, matyt, reaguodama į kairiųjų „Twitter“ naudotojų spaudimą.

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-social-media-company-buffer-cancels-lifesite-for-unspecified-violation

D.Ratas       2021-01-8 20:38

Susirnko chebra, perpasakojo ka youtubej mate ir valanda dingo. Ir dar apsimeta, kad tai alternatyvi, pavojinga mainstrymui nuomone. Tokius kaip jus jie pusryciam valgo.
p.s. tuoletas ir kramtoma guma pridejo gyvybes pokalbiui, garsas kokybiskas.

Deivis        2021-01-8 19:47

Jungtinės Valstijos padėjo sovietams kare tai dabar tegu paragauja komunizmo pyragų, jie to nusipelnė.

Teoriškai katalikas,faktiškai numirėlis       2021-01-8 19:33

Politologas gerai čia viską išsakė apie politinius procesus JAV.Bet gal atsirastų koks kunigas ,teologas ar giliau į tikėjimą žvelgiantis protingas žmogus,kuris nepabijotų nešališkai apžvelgti katalikų bažnyčios,tiesos šauklės ir mokytojos pasaulyje smarkaus suliberalėjimo,pasidavimo nuodėmei,sodomijai-Vatikano sanguliavimo su komunistine Kinija ir globalistais procesus.Štai beveik 8 iš 10 evangelikų krikščionių palaikė Trumpą,kai tuo tarpu katalikai pasidalino po lygiai 50% už Baideną ir 50% už Trumpą.JAV gyvena 70 mln katalikų 50 mln turinčių balsavimo teisę.Reiškia ,kad teoriškai,o gal ir praktiškai 25 mln katalikų atidavė savo balsą vaikžudžių,abortų,pedofilų,genderistų šimtalytininkų partijos atstovui, atvira širdimi ir su pergalės džiaugsmo išraiška veide.O ietys laužomos dėl kelių tūkstančių numirėlių balsų už Baideną,kai “katalikai”  numirėliai dar neprisikėlę iš numirusių po (ne)aišku kokių kunigų ir ,kokių jų suliberastintų  pamokslų meta balsą už velnių partiją ir jos iškeltą raguotą  kandidatą.Labai panašu ,kad neomarksistinė  infiltracija besitesianti ne vieną dešimtmetį, jau seniai persimetė ir į  bažnyčią ,tiek ir į valdžios institucijas.Gal į katalikų bažnyčią ir pirmiau,kaip matyti iš balsavusiųjų už dvasinį numirėlį Baideną

1"How Catholics around the world see same-sex marriage, homosexuality”>>>>2"Survey: Biden and Trump split the 2020 Catholic vote almost evenly”

>ah1       2021-01-8 19:24

tik ką paklausiau kanalo “Regresyvinės hipnozės metodas” šios dienos įrašo.Labai įdomu.Kam tai naujiena galiu pasakyti,kad toks metodas senai taikomas sužinoti pav.nusikaltėlio slepiamas tiesas.Tik to per daug neafišuojant.Kai dabar taip įdomu kas gi tas Trampas iš tiesų yra,paklausyti verta.Reziumė-Trampas veikia nuoširdžiai.

ah1       2021-01-8 18:28

o kas jei tai globalistų abipusis spektaklis suskaldyti ir/ar pribaigti americą tikslu atsikratyti americos skolos prieš įvedant skaitmenizaciją ir liuciferazę?

> 17:29       2021-01-8 17:52

Maniau, kad tik man pasirodė, kad vedėjas žiaumoja gumą... Fuuui!..

Rinkėja iš Kauno       2021-01-8 17:29

Ne visai į temą, bet ....
Švarplį visada skaitau ir jo įžvalgas labai vertinu. Bet šito pokalbio vedėjas, ar kaip jį pavadinti, (jo net pavardės nėra ekrano apačioje) tai atsiprašau - betrūko, kad nagus imtų karpytis tiesioginiame eteryje. Visą laiką kažką kramtė, čepsėjo, nutraukinėjo per vidurį sakinio Švarplį, labai norėdamas pasirodyti irgi esąs “didis žinovas”.
Suprantu, kad normalių patalpų tam pokalbiui neturi, sisteminės televizijos ne į dūfą pučiančių neįsileidžia,  filmuota kažkokios įstaigos vestibiulyje. Bet kai už Švarplio nugaros matyti tualeto durys, į kurį pokalbio metu vaikšto žmonės, tai visiškas liapsusas. Ar tam vedėjui neatėjo į galvą svečią pasodinti taip, kad tų tualeto durų ekrane nesimatytų? Ar bent susikeisti su Švarpliu vietomis. Didelis šaukštas deguto. Jau geriau savo garaže filmuotumėt ar virtuvėje.
P.S. nebaigiau žiūrėti būtent dėl to kramtančio vyruko šmėžavimo ekrane.

bronius       2021-01-8 17:14

Nepaisant to, kad konstitucija čia visai ne prie ko (Trumpas nekurstė šturmuoti, tik protestuoti, o taikius susirinkimus konstitucija leidžia), nesiginčiju, kad tas kapitoliaus „šturmas“ tai juoda dėmė ir pačiam Trumpui, ir visai jį palaikančiai kompanijai. Kiek ten antifa prisidėjo, neprisidėjo, bet faktas, kad Richard Barnett, kuris sėdėjo Pelosi kedėje, tikrai Antifai nepriklauso.
Bet jei jau Trumpo rankas stasys tepa šių žmonių krauju, tai reikia klausti ir dėl vasaros riaušių. Ten žuvo daugiau, kiek sunaikinta nuosavybės, federalinio turto ir tt. Ant kieno rankų tų žmonių kraujas tepasi? Čia irgi Trumpas kaltas? Taip, pasakys už Bideno nugarų stovintys ir tas riaušes kurstę ir rėmę tos pačios demokratų partijos atstovai. Bet ar ir stasiui taip atrodo?

70 mln. žmonių balsavo už Trumpą ir jie abejoja rinkimų skaidrumu, bet užuot sklaidžius abejones Tiesa, jie tildomi, blokuojami ir cenzūruojami. Kita vertus, jei rinkimai būtų detaliai pertikrinami ir, tarkim, paaiškėtų plataus mąsto sukčiavimai, to rezultatai tikrai būtų daug skaudesni (gal net ir pragaištingi) ne tik JAV, bet ir visam pasauliui, įskaitant ir mus.

Gary Tabach       2021-01-8 16:29

Jan 8, 2021
https://www.youtube.com/watch?v=vQW-UBF5Sq8


vakarykštė New Rush Word medžiaga https://www.youtube.com/watch?v=0L46-M5kTe8 (su dokumentiniais filmuotais vaizdais iš įvykių Kapitolijuje) užblokuota

stasys       2021-01-8 15:25

Broniui ..tikrai ne man aiškinti ka ir kaip gina demokratai su respublikonais, gerai blogai į tą klausimą turi atsakymą pats rinkėjas ir jis atsakė . Kalbekime faktais , Trumpo neatsakingas elgesys per mitingą paskatinant protestuojacius rinktis prie Kapitolijaus tuo metu kai buvo svarstomas rinkimų baigties klausimas privedė prie aukų ir iš teisėsaugos puses .Jo rankos jau suteptos savo piliečių krauju .Mesti bėda ‘anfisai’ ?o jei būtų teroristai ? Ar tai pateisintų neatsakingą ir nekonstituciska prezidento Trumpo elgesį ?..
- ‘aš nesistebiu kad pistoletas ėmė ir iššovė  neatsakingai besielgencio su juo rankose’ imkime ir apkaltinkime jo gamintojus ar pardavėjus ...juk jie dorai tam ‘mažam vaikui’ , per ketverius metus , taip ir nepaaiškino kas nutinka jei ..

O.G       2021-01-8 15:06

Matau - yra vilties mūsų Lietuvoje, nes Andrius mąstantis, analizuojantis ir vadovaujasi savo protu. Reikia, kad kuo daugiau žurnalistų, kurie neparsidavę Sorošui - imtų interviu iš tokių žmonių, kurie mato visai kitaip šį pasaulį. Prabuskite pagaliau žmonės, nes laikas dar yra mūsų pusėje, nes yra tokie žodžiai: traukinys šika***ų nelaukia. Būkite laimingi ir saugokite savo vaikus.

DDalužė       2021-01-8 14:26

Viskas tik prasideda.Taip po tylos parašė Trampas tviteryje.Džuliani pasakė,kad jų partija yra teisėta ir gina tvarką ir teisingumą.Šioje epochų sandūroje jau vyksta suplanuota akcija pakeisti du tūkstančius metų vykdomą karo,provokacijų ir bankų viešpatavimo politiką žemėje.Senieji politologų mastymo algoritmai atrodo vaikiškai ir yra neveikiantys lyginant su globalių žemės ir visatos jėgų pradėtomis permainomis.Taip,kad nepykit,protingieji vyrai,viskas iš tiesų tik prasideda ir greit nesibaigs.Juokingai atrodo mūsų prezidento ir globalistų valdomų politikų miaksėjimas nurodinėti prezidentui Trampui ką daryti.

Jelena Nikitskaja       2021-01-8 13:59

Kaip viskas vyko (išsamus dalyvės liudijimas):
https://www.youtube.com/watch?v=-jkgmF95zI4

taip       2021-01-8 12:52

broniau komentaras pakankamai aiskiai ir trumpai isdeste, ka norejau parasyti. o del ateities, pamatysim. kaip visada yra aiskus demokratu salininkai, kiti Trumpo ar bendrai respublikomu remejai. bet visada yra grupe zmoniu, kurie yra neapsisprende ar keiciantys nuomones. manau, kad jiems dabar visa demesi skirs tiek demokratai, tiek ju palaikomos medijos. pradziai reikai demonizuoti kitu paziuru zmones, tam tinka ir Trumpo veido spalva ir jo retorika, ir isiverzimas i kapitoliju ir siaip visa vykdoma politka. veliau, ir tai jau pasirode, siusti zinute, kad nauja administracija radikaliu reformu nesiims (naujas radikalias reformas pavadinant kitu vardu), kad respublikonisku paziuru/Trumpo remeju zmoniu nepersekios (nors tai ir nera visiskai tiesa), kad sieks susitaikymo ir darbo kartu (pagal ju nustatytas taisykles). tokia situacija leis neapsisprendusiems ar kai kuriems Trumpo remejams (tiems, kuriems nepatinka Trumpas kaip asmenybe, bet palaiko is esmes jo politika) pereiti i kita puse, respublikonams, tokiems kaip Busho klanas, islaikius veida, grizti prie ankstesnes politikos, IT gigantams bus dar labiau leista savivaliauti (kol nepalies tycia ar netycia kitu interesu). ar taip bus, tuoj pamatysime

Al.       2021-01-8 12:46

Gelapo apklausa rodo, kad apie 100 milijonų amerikiečių rinkimus laiko suklastotais.

Dėl to į Vašingtoną susirinko žmonės paremti tiesos, papuolė į gerai parengtus spąstusą. Valdžia atjungė internetą ir telefono ryšį. Į  1-2 milijonų minią infiltruotas antifos būrys Kapitolijaus policijos buvo įleistas į pastatą, o iš milijoninės minios atsirado kelios dešimtys naivuolių, kurie pasekė paskui. Paskui žmonės patys išstūmė antifos smogikus iš pastato, bet darbas buvo jau padarytas. Antifa ir tą moterį, tikriausia, nušovė.

bronius       2021-01-8 11:46

Tai gal stasys gali pridėti, kokiu būdu Bidenas ir demokratai gina JAV konstituciją ir joje įtvirtintinas vertybes, tokias kaip žodžio ir įsitikinimų laisvė (1 straipsnis), teisė turėti ir nešioti ginklą (2 straipsnis). Gal atvira cenzūra, kuri pridengė Bideno sūnaus darbelius? Gal žmonių metimu iš darbo vien dėl to, kad palaiko Trumpą? Atvirais pasakymais: mes atimsime iš jūsų ginklus? O gal riaušės, miestų deginimas, paminklų žmonėms, kurie tą konstituciją kūrė, vertimas turėtų raminti už Trumpą balsavusius?
Nors tas įsiveržimas į kapitolijų yra visiškas niekas, palyginti su visą vasara vykusiomis riaušėmis ir žinia, kurią jos nešė, tai bus išnaudota dar aktyvesniam nuslopinimui ir užtildymui tų, kurie drįs prieštarauti naujam drąsiam pasauliui. O stasys judins užuolaidėles stovinčiame traukinyje ir įsivaizduos kelionę į laisvės ir demokratijos viršūnę...

stasiui       2021-01-8 10:53

jeigu sąžiningai ir idėmiai stebėjai tai kas vyko kaoitolijuje tai turėjai suprasti kad pirmose gretose buvo ANTIFA aktyvistai kodėl ? atsakau aš jeigu klausimas tau per sunkus-kad sukompromituoti visą reikalą.

Pastebėjimas       2021-01-8 10:49

Pašnekovai lyg ir rimti žmonės, normalios mintys, bet kai praveria burną, tai niekuo nesiskiria nuo to tualetininko seime.

stasys       2021-01-8 10:40

... pats savęs klausia vieno sakinio ir pats atsako , va taip ir ošia autoriaus demokratiją su jos vertybėmis .

Ar demokratai       2021-01-8 10:06

nevirsta į sektą dėl madingų laisvių?

Ameriką ima Azija ir       2021-01-8 10:02

Lotynų Amerika bei Afrika?Gal čia net rasių pasiskirstymo klausimas,nes baltaodžiai nyksta.

Kodėl armija nešaudė       2021-01-8 10:01

guminėmis kulkomis?

Jei rinkimai       2021-01-8 9:59

buvo suklastoti,tai pirma buvo nuverstas Trumpas,o paskui jau vyko atsakomosios reakcijos,-žinoma,kad instinktyvios ir ne visada geros.Gaila žuvusios moters.Kita vertus,Respublikonai niekaip neranda oraus kandidato,kuris galėtų laimėti.Trumpas pralaužė ledus,bet Respublikonai nesugebėjo tuo pasinaudoti.

stasys       2021-01-8 9:38

Na ka čia pridėsi ? A.Švarply parodyk man tos minios ,kuri šturmavo kapitoliju , politinį veidą ? Juk pats teigi jog ji gal ir netiesiogiai bet privėtu ginti -atstovauti Amerikos senaja Konstitucine saranka ir joje surašytas vertybes . Taip kaip plakatuose ir vėliavose to nebuvo matyti gal pats įžvelgei visa tai dalyviu veiduose ? Pliurpalai tamstos užkėlus koja ant kojos negali juoda paversti balta ir tamstos noras ‘pašvarinti’ ta smerktina akta Trump prieš Amerikos Konstitucija galima vertinti kaip kerštą ir atsaką visam tam kas guli po ta Konstitucija .Nereikia pripaišytį to ko nėra ,Amerika sprendžia savo vidaus problemas ir jose to globalizmo ir pasaulinės tvarkos perpiešimo tiek kiek sliekas ant tavo delno ‘prikakino’ . Perpiešti realybe nėra sunku , nusikaltėliai vis dar griebiasi smurto kai žino jog valdžia nesipriešins jiems taip elgiantis , ar ne tai matėme prie kapitolijaus ? Ko dar reikia tam kad įrodytume jog tavo kalbos nieko vertos .. (klausimas retorinis).

Habilitui       2021-01-8 9:33

Sveikinu priminus taip dūšiai mielą ne per seniausiai iš politbiuro tribūnų skambėjusį “brudvardį”.

Habilitai       2021-01-8 3:59

Kritai veidu į purvą.

habilitās       2021-01-8 3:51

Kai Lietuvoje degeneratai nuvertė piliečių išrinktą prezidentą, dauguma plojo katučių, buvo nusispjauti į daugumos piliečių poziciją. Kai panašūs dalykai vyksta JAV, staiga visiems parūpo. Gal pirma vertėtų savo „arklides” išsikopti, t. y. patraukti perversmininkus atsakomybėn.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.