Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Kas tas Juozaitis? – „Vieniša tiesa“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 15 d. 19:54

24     

    

Kas tas Juozaitis? – „Vieniša tiesa“

Jūsų dėmesiui siūlome Lietuvos telefilmą „Vieniša tiesa“ – 1990 metais sukurtą pasakojimą apie Arvydą Juozaitį, jauną filosofą, dar Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) susikūrimo išvakarėse, 1988 m. balandžio 20 d., sausakimšoje Dailininkų sąjungoje susprogdinusį „intelektualinę bombą“ – perskaičiusį garsųjį pranešimą „Politinė kultūra ir Lietuva“ (skaityti ČIA).

Sovietinių okupantų pavergtoje Lietuvoje ši kalba, po Lietuvą plintantys jos įrašai tapo impulsu burtis ir svarstyti Lietuvos likiminius klausimus, o svarbiausia – veikti išvien siekiant pagrindinio tikslo –  per kultūrinę nepriklausomybę žengti į politinę.

Filmą, kaip dar vieną iš būdų atsakyti į klausimą, kas tas Juozaitis, aktualų tiek tuomet, tiek ir dabar, sukūrė  Tomas Ribaitis, filmo scenarijų parašęs kartu su rašytoja Jurga Ivanauskaite. Filmo operatorius – Rimvydas Leipus.


Ta proga siūlome prisiminti, ir kaip savo istorinę kalbą iš 30 metų perspektyvos vertina pats A. Juozaitis. Savo įspūdžiais apie to meto ir dabarties politinę kultūrą Lietuvoje jis pasidalijo su portalo Alkas.lt vyr. redaktoriumi Jonu Vaiškūnu (ČIA).

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kita vertus       2018-12-16 21:46

O kodėl gi juodiesiems politiniams technologams nekišti tokių falsifikatų kaip Juozaitis į rinkimus, jei paskutiniuose prezidento rinkimuose apskritai įvyko mūsų visuomenę ištikusią tragerdiją puikiai atspindintis įvykis? Prisiminkime paskutinių prezidento rinkimų antrąjį turą, kurio išvakarėse finalininkas Z.Balčytis net nežinojo ką jis darytų išrinktas prezidentu ir ar atsisakytų europarlamentaro kėdės tokiu atveju.
Baisesnio Lietuvos nuvertinimo pavyzdžio ir jokie priešai nesugalvotų!
Žinant, kad už Balčytį antrajame ture balsavo ne tik komunistinė nomenklatūra(kaip ir už Grybauskaitę, beje), bet ir dalis vadinamojo protestinio elektorato, vadinasi bet koks marmalas gali kandidatuoti techninio kontrkandidato vaidmenyje ir atimti dalį balsų iš užsakovų nurodyto “taikinio”. Nes politiniai technologai yra gerai perpratę visuomenės poreikį rinktis mažesnę blogybę iš galimų, net jei visi kandidatai yra beveik vienodai nešvarūs ir blogi. Taip ir randasi visokie juozaičiai, tik kol kas sunku suprasti kurio kandidato balsus jis turėtų atimti. Bet rinkimų išvakarėse jau bus aišku.
Tarkim, Kauno mero rinkimuose vienas ryškus kontrkandidatas Matijošaičio naudai jau žinomas. Tai klaikusis advokatas Černiauskas. Asmenybė tiek purvina ir tamsi, kad tikrai labai nemaža dalis rinkėjų balsuos taip, kad tik jis neišeitų į antrąjį turą. Matyt išanalizuota, kad prieš Černiauską nusiteikę rinkėjai geriau jau savo balsus atiduos Matijošaičiui, nei kažkam kitam, nors Matijošaičio ir Černiausko santykiai yra artimesni nei dalykiniai. Tai politinės technologijos ir jas perprasti nėra taip jau sunku. Tereikia truputį atidžiau apsidairyti.
Todėl, jei nesate tvirtai apsisprendę, geriau jau gadinti biuletenį, nei balsuoti už kažkokią tariamai mažesnę blogybę iš galimų, ypač kai tos “mažesnės blogybės” jau ne kartą buvo tomis mažesnėmis blogybėmis iš galimų, nors kartais ir biuletenio gadinimas gali prilygti balsui kažkurio kandidato naudai. Tik būtina pažymėti, kad sugadinti biuleteniai niekur nedingsta ir neišgaruoja. Duomenys vis tiek analizuojami, daromos išvados ateinantiems rinkimams, ieškoma reikiamų nuotaikų. Bet jei sugadintų biuletenių kiekis būtų pakankamai didelis, tokiu atveju galima tikėtis kažkokių rimtesnių permainų valstybėje, nes tada politikai tikrai rimtai išsigąstų dėl savo ateities. Maža paguoda laimėti prezidento rinkimus žinant, kad, tarkim, koks 20% rinkimuose dalyvavusių geriau jau gadino biuletenį, nei balsavo už tave. Net ir žinant, kad ir tavo varžovas jiems buvo lygiai tiek pat nepriimtinas.

Taip       2018-12-16 16:00

Sutikti galima, kad čia tiesos skleidėjai, bet kad ji neina į runkeliokų ausis, tos ausys, daugiausiai į komunistų, ir jais prisimetusiu, melo ruporus atsuktos.

Tai kad tas       2018-12-16 14:56

Juozaitis ir yra tipiškas Raudonosios oligarchijos atstovas - Didžiojo prichvatizatoriaus portfelio nešiotojas. O ši svetainė yra ne pati Tiesa, o tiesos siekiančių žmonių internetinė svetainė. Sumaišei pats “Pravdą” su tiesos siekiu, ech! Matyt, kišenėje VU diplomą turi kaip ir tas Bruveriuks, kuris šiandien ryte vėl runkeliokus balamutijo - protus maišė?

išvadui       2018-12-16 14:48

Oi, tik nereika lieti kontorinių krokodilo ašarų.

Išvada        2018-12-16 14:44

Tiesa yra nykštukinė, nors gerai kad ir tokia yra, didelės tiesos jau nebėra, matyt tai tiesa.

>užuojautai       2018-12-16 14:11
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Užuojauta Jules ir Radžvilo lygio mąstytojams...       2018-12-16 13:23

Juozaitis -ne demokr.reformatorius.Jam nesuprantama, kad Lietuvą nugalabins ONS- pagrindinė šalies VĖŽINĖ liga.Nesuprantama,aplamai, tam Sąjūdžio dideliam žmogui, kas tai, ta ONS…Jam svetimi ir nesuvokiami KF siūlomų  polit. reformų Metmenys..
Manau, jog A.J. mums- nacionaldemokratams- yra tiesiog mažiausias blogis, kuris dar mąsto teisingumo, tautos, šeimos, kalbos kategorijomis. Su Juozaičiu valstybė ir tauta dar kiek ilgiau pratemptų,bet ji nusibaigs neišvengiamai, nes ONS ją nugalabins anksčiau ar vėliau…
Inteligentija-paskendusi individualizme ,godulyje , proto tamsoje ir ambicijose…Radžvilas- jos smukimo etalonas, nes būdamas kitokiu, nei dauguma proto kumečių, jis vis viena padeda ONS.Padeda, nes šio neeilinio mąstytojo protelis vis tiek toks, kad pr. rinkimų klausimu jis elgiasi lyg Jules ar kitokie apdujėliai, nežinantys kur eiti, ką siūlyti..Jules kandžioja visus ir nieko nesiūlo, nes pati nežino ko nori ir kur eina,ką palaiko ir vardan ko palaiko..Demokratai turi telktis apie Juozaitį, nes KITO PASIRINKIMO, PRATĘSIANT LR AGONIJĄ tiesiog NĖRA…Radžvilas- baukštus,  nes pats bijo kandidatuoti, bet ir protu bei dora -ribotas, nes kitam geriečiui (A.J.) nepadeda su VF vėliava .Galop toks VF vedlio elgesys padeda rinkimuose triumfuoti olig. santvarkai su savo nausėdomis, šimonytėmis , švarkeliais ir kitu jovalu..

Jules       2018-12-16 12:58

Žmogau, nepamiršk, kad be XXI amžiaus bus dar ir XXV amžius, ir XXX amžius bus, ir ne tik, tad nesinervink ir nesuversk savo ir mūsų bėdas, ir nelaimes nei XX, nei XXI amžiui. Tai joks modernas - tik dezi triukai naivuoliams medžioti. Juk žinai, kad pakils vėjai, audros ir nupus apsišaukėlius liberal-dimokratus su jų besąlyginių kapituliacijų siekiais ir troškimais, su didžiojo orgazmo “G” taškais, kurių tenais nėra, kur ieškoma, su visomis įmantriomis Mokslinės Oligarchijos teorijomis. Banko Trockis konspiracija ir agresija bus demaskuoti ir pasmerkti, o gal ir nuteisti jų dalyviai ir bendrininkai, ir žmonija atsikvėps. O kol kas pats tebesi dezinformacinių filmų ir tokių pat vadovėlių įtakoje užburtas - užhipnotizuotas. Ieškai naftalino ten, kur jo nėra. O va Jūsų kandidatas į prezidentus “Žmogus iš praeities”, iš negarbingos okupacinės, sovietinės praeities su didele našta ir pačio čia paminėtu kuo? Geros dienos!

>gal galėtum       2018-12-16 12:20

Man šiandien tokie jūsų komentaruose vartojami epitetai, kaip centro komitetas, jo bufetas su autoūkiu, smogiamoji grandis, kgb, rezervistai, mokslinis komunizmas ir dar drg, Brežnevas - na ar neatsiduoda naftalinu ir 20 amžiaus vidurio gūduma? Tai tik iš paskutinio jūsų komentaro. Surinkti iš visų - reikėtų daug laiko sugaišti ir ką tai pakeis? Liaudies patarlė sako: kuprotą tik grabas ištiesins.
Geros dienos

Gal galėtum       2018-12-16 11:01

pagrįsti tą naftalininę-sovietinę retoriką? Visi norėtume sužinoti, kas ji tokia yr? Kitaip tebūsi eilinis bubliauskinis šuleris.

> Jules - nenuilstamam portalo "žvaigždutei"       2018-12-16 10:40

Tavo valia - balsuoti ar nebalsuoti. O tamstos retorika yra grynai sovietinė - naftalininė. Daugiau nėra ką bepridurti

Jules       2018-12-16 10:09

Kaip faina, išties. Įdomiais laikais gyvename, kai Centro Komitetas, jo bufetas su autoūkiu ir ypač jų smogiamoji grandis - KGB karininkai ir rezervistai - tampa patriotais, nacikais, mylinčiais Lietuvą, o mes - okupacinio režimo kritikai ir oponentai, suprantančiais Putiną stribvaikiais. Ar ne per daug pats sau leidi, ką? Aš Jums gi aiškiai pasakiau, kad aš nebalsuosiu nei už Šimonytę, nei už lietuviškąjį Macroną, ne už Banką Trockį, bet Jūs toliau mus šmeižiate ir varote savo juodąją dezi propagandą, kaip tie Raudonosios oligarchijos dvaro VU ir VDU docentai, išmėtę savo daktarines MGU(Maskvos valstybinis) Mokslinio Komunizmo daktarines disertacijas traukiny “Москва-Вильнюс”.

>Jules       2018-12-16 9:56

Jei A. Juozaitis tau “komuniagų bičiulis”, tai nesuklydau tamstai prilipdęs stribvaikio pravardę. Ar ne taip? Manau, kad pataikiau.
Balsuok už Šimonytę ir pirmyn į laimingą ateitį bei nusiramink.

Jules       2018-12-16 9:32

Aš nesu vadovėlinės žiurkės(zubrylos) nei simpatikas, nei balsuosiu už ją, ar supratote, etikečių klijuotojai? Vadovėliuose mažai tiesos, ypač VU ar VDU vadovėliuose, kur dėsto arba sovietikai, arba transformeriai į neosovietikus ir į liberal dimokratus, kuriems vadovauja draugas ir ponas Žirikas. Man Šimonytė yra menko išsilavinimo žmogus, ar supratote? Bet Juozaitis dar blogiau, kaip komuniagų bičiulis ir gelbėtojas. Išvis lietuviška fantastika, kai nacių medžiotojas tampa pats naciuku, bet juk taip nebūna - tai tik grynoji runkelių apgaulė, manipuliacija, balsų išbarstymas ant durniaus ir tiek, ką manote?

Stasys       2018-12-16 8:35

Nesu Juozaičio šalininkas ir gerbėjas, bet manau, kad jis turėtų būti geresnis prezidentas už visus buvusius postsovietiniame laikotarpyje. Manau, įdomesnė ir geresnė kandidatūra už kitus, dabar norinčius atsisėsti (ar sodinami yra) į prezidentinę kėdę. Antra vertus, jam dabar būtų labai sunku kovoti su užvaldžiusią beveik viską mafija ....

>Juliui ar Jules - koks skirtumas       2018-12-16 8:30

Ar jūs galite savo nevykusius favoritus - I. Šimonytę, G. Nausėdą prilyginti A. Juozaičio intelektui? Tai skirtumas, kaip dangus ir žemė. Jūsiškiai nesugeba mąstyti valstybiškai. Ir jei jie laimės - bus dar Lietuvai prarasti keli metai, dar labiau klimsime gilyn ir nyksime. Jei dar liko nors kruopelė sveikų smegenų - pagalvokite. Jau praradome 10 metų su “reitingų karaliene” - dabartine valdove ir šiandien sėdime prie griuvėsių krūvos.

>Juliui ar Jules - koks skirtumas       2018-12-16 8:22

Jei A. Juozaitis, pagal tave, komunistų bičiulis, tai pats esi tikrų tikriausias stribo vaikas, trumpiau - stribvaikis.

Julius       2018-12-16 5:15

Juozaitis komunistų bičiulis tai yra vieša propagandos industrijos nutildyta tiesa.

du tikslai       2018-12-16 0:18

Kiekvieno piliečio pareiga būti kritišku valdžios, politikų atžvilgiu. Tik tai užtikrina visuomenės kokybę ir valstybės pozityvią raidą. Juozaitis nėra kažkoks neliečiamasis šventasis, kuris turi neklystamumo aureolę. Jo veiklą galima ir reikia kritikuoti, tuo suteikiant jam galimybę tobulėti.  Taip siteikiame galimybes ir sau.
Tačiau landžiojimai po lova, knisimasis apatiniuose baltiniuose ir padvėsusių šmėklų bei skeletų ieškojimas senose palėpių spintose, neturi nieko bendro su kritiniu požiūriu. Tai tik pigus ir bukas lojimas. Žmonės tuo neužsiima.
Loja šunys. Konservatorių, skvernelinės-policinės “valdžios”,  prezidentūros ir saugumo komiteto ir pan. sisteminiai bobikai.
Teisingi žmonės turi tikslus. Blogi irgi turi. Kėslų.

Tas, kas turi drąsos, veikia       2018-12-15 23:23

ir, žinoma, būdamas ribotas žmogus, veikdamas klysta (tai apie Juozaitį ir kiekvieną mūsų).
Patyrinėkime, ką kalba ir kaip elgiasi Juozaitis dabar. Juk daugybė metų prabėgo nuo 1988-ųjų ir, batūralu, daug kas jo permąstyta, perprasminta.
Įvardinkite bent dar vieną kandidatą į Prezidentus, kuris būtų pajėgus suvokti ir mąstyti Europos CIVILIZACIJAI mestus XXI a. iššūkius?
Kontoriniai komentatoriai, jūs vis tiek, nors patys to nesuvokiate, Tautos neįbaudžiavinsite. Nesižeminkite.

Jules       2018-12-15 22:32

Demokratijos šventė būdavo prie drg.L.Brežnevo VU, kai docentai duodavo priesaiką Sovietijos fundamentoriui - for the “Fundamentals of Soviet Law”, o ne konservatorių Jurgiui, kaip dabar Seimo tavernoje.

tuoj       2018-12-15 22:25

Konservinis Žiulis-Jules jau atbėgo pilti purvo. Netrukus pastiprinimui atskubės ir “jungtinės šiukšlių pajėgos”. Tiesiog tolerancijos idilė, demokratijos šventė portale:)

O iš kur       2018-12-15 22:13

pas AMBalą buvo tiek pinigų, ką? Kad tokį kandidatą ateičiai užsiaugint, ką? Nežinot, ane?

Prancūzai       2018-12-15 22:03

jau verčia bankininką Macroną.Vakar žiniose ir G.Landsbergis,ir Kurlianskis pasakojo apie savo susitikimus bei G.Landsbergio prašymus per televiziją konservatorius nušviesti objektyviai.Visko gi nepasako.Juk per visas žiniasklaidas priemones didžiausias dėmesys konservatoriams kaip gelbėtojams.Iš kur pas juos tiek pinigų?Įtakoti reitingus ir juos įteiginėti?

J.Baugeureau       2018-12-15 21:21

Aha, “sausakimšoje Dailininkų sąjungoje susprogdinusį „intelektualinę bombą“ – perskaičiusį garsųjį pranešimą „Politinė kultūra ir Lietuva”, bet drg.L.Berija irgi, pradėdamas “Perestroikę” ir susodindamas okupantus ir kolonistus Lietuvoje ant “čemodanų na bokzal” irgi kažką panašaus perskaitė ir pražuvo. Pasisekė tik Andropovui su Gorbiu ir Savisaro žmonele. Iš tos Dailininkų sąjungos vėliau garsioji Šatrija mus pavarė “Von”, kaip nepatikimus Partinių ir nepartinių blokui su Gorbio leidimu daryti “Perestroikę” ir Lietuvoje, su tikslu besąlyginiam Gorbio parėmimui. Tiesa, Andropovą pašovė.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

>užuojautai       2018-12-16 14:11

Tai tavo smegenims reikia užuojautos, jei tokius kliedesius varai, taip gali kliedėti tik pilnaties paveiktas žmogus.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.