Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Kas šiandien svarbiausia? Krescencijaus Stoškaus atsakymas

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugpjūčio 8 d. 1:08

15     

    

Kas šiandien svarbiausia? Krescencijaus Stoškaus atsakymas

Krescencijus Stoškus atsako į „Statybos“ vyr. redaktoriaus dr. Juozo Šalčiaus klausimą:

Artėjant rinkimams, viešojoje erdvėje daug įvairių programų, įsipareigojimų, sumanymų... Vis dėlto, žmonėms svarbu žinoti, kaip toje gausybėje įvairiausių siūlymų pamatyti tai, kas svarbiausia valstybės ir visuomenės gyvenimui dabartyje, netolimoje ateityje, o galbūt ir tolimoje perspektyvoje?

Mano manymu, tam reikalingi mažiausia du dalykai – pakankamai platus akiratis ir atidus vykstančių permainų  stebėjimas. Kad ir kaip sirgtume savo šeimos, parapijos ar miesto reikalais, mes neturime išleisti iš akių savo valstybės ir tautos likimo. Kad ir kiek daug dirbtume Lietuvai, negalime nekreipti dėmesio į Europos ir jos sąjungos būklę. Kad ir kiek mus įtrauktų į Europos šalių politiką, mes negalime nematyti, kaip formuojasi didžiųjų pasaulio valstybių tarpusavio santykiai.

Šiandien sunku nepastebėti, kad daugelio valstybių santykiai darosi vis nepalankesni demokratinių procesų raidai. Kita vertus,  pati demokratija jau įgauna vis ryškesnius ochlokratijos požymius. Tikėtis, kad dabartinio atvirumo sąlygomis mes išliksime visai neužkliudyti šių tendencijų, beviltiška. Joks kitas įvykis mums taip akivaizdžiai neparodė  geopolitinio akiračio išplėtimo svarbos kaip ši koronaviruso epidemija.

Atsakyti į tą klausimo dalį. kas yra svarbiausia valstybės gyvenimui, yra žymiai lengviau. Apie tai jau galime spręsti iš to, kas mažiausiai rūpi mūsų dabartinei politikai. Praėjo 30 metų. Per tą laiką išmirė arba emigravo tie, kurie galvojo apie Lietuvos ateitį. Šiandien turime reikalą su viendienių žmonių politika. Ji žengia koja kojon su oficialiąja žiniasklaida, kuriai reikia vis daugiau naujienų, kad būtų ištrintos visos vakarykštės dienos žinios. Todėl čia ir dabar ji skęsta infantiliškose rietenose ir apgailėtinose smulkmenose. Esminių ir svarbiausių dalykų ji nepagauna. Kaip toj pasakėčioj apie dramblį. Vis daugiau jų pasilieka už jų siauručio akiračio. Svarbiausia, į jų akiratį nepatenka nei valstybės praeitis, nei ateitis. Net keturių metų kadencijai jai sunkiai sekasi prisitaikyti. O ką jau kalbėti apie ateitį. Ypač apie tolimą perspektyvą.

Tik dvi naujos partijos – „Nacionalinis susivienijimas“ ir socialdemokratai – yra prabilusios apie būtinumą į pirmą planą iškelti tautos išlikimo uždavinį. Bet ir joms dar sunkiai sekasi jį parodyti prioritetų hierarchijoje. Senosios partijos iš viso tebėra užsiėmusios senais politiniais žaidimais ir tarnavimo savo valstybei imitacijomis. Demografinė krizė jų nejaudina. Lyg jie būtų iš kitos planetų nukritę.  Tik švenčių metu jie prisimena Lietuvą. Bet ir tada ne tautą, kuri tą Lietuvą yra sukūrusi. Ir sukūrusi ne kokiai pramogai, o tam, kad būtų kam jos išgyvenimu ir išlikimu pasirūpinti. Bet Justino Marcinkevičiaus neturime. Ir nėra kam parašyti poetinės dramos, kuri padėtų politikams suprasti, ką reiškia Lietuvos respublikos Konstitucijos preambulė.

Iki šiol ji jiems nieko nereiškė. O gal bijojo pagalvoti apie savo atsakomybę. Net 2018 m. „Demografijos, migracijos ir integracijos strategijoje“ jie nedrįso demografinės krizės įveikimo paskelbti pagrindiniu valstybinės politikos prioritetu. Mūsų politikams reikėjo būti be galo bukiems, kad jie nesuprastų ir nejaustų, jog nykstančios tautos perspektyvoje visi jų darbai, projektai ir sumanymai netenka jokios vertės ir prasmės.

Bet negi Lietuvoje trūksta cinikų ir nihilistų?

Vis dėlto kas nors turės tą padaryti, kad spartėjantis beprasmybės plitimas mūsų sąmonėje būtų sustabdytas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gal galetumet       2020-08-17 10:13

pagalvot,kaip Lietuvai pajamu uzsidirbti,ka eksportuoti,kaip islaikyti z uki,ne 16 proc,o zymiai mazesni,bet efektyvesni,kad butu galima skirstyti svietimui sveikatai ,ne 5,6 proc o daug daugiau,vien idejom ,teisi gom iki skausmo ,zmoniu nepamsitinsi,kulturos neislaikysi
Jus diskutuojat idomiai,bet taip toli nuo jaunimo reikalu ir realaus gyvenimo,ir labai greit lipinat etiketes,lyg paskutine instancija

ah1       2020-08-9 17:31

o svarbiausia pagal vedantą - prisigaminti maisto. Turbūt niekas neprieštaraus kad brangiausias žmogaus turtas sveikata,brangiausio turto sveikatos nebus jeis nebus maisto, gero maisto; geras maistas geras imunitetas, geras imunitetas - gera sveikatas, gera sveikata - brangiausias turtas. Jei visi turėtų gerą imunitetą - nebūtų caronos siautėjimo, nebūtų ekonomikos nuosmukio.Tai va amžinoji tiesa - prisigaminti maiso ir nevalgyti šlamštmaisčio, kad turėtum imunitetą... Dviratis išrastas seniai.

ah1       2020-08-8 20:04

trumpai tai būtų - artėjant rinkimams prasideda melo pandemija.

komunistas ir mirs komunistu       2020-08-8 18:20

reklamuoja tautos naikintojus ir didžiausius nusikaltėlius - komunistus
——-
ar tiesos.lt redaktoriai turi nors truputi sąžinės?
(retorinis klausimas)

Mielas Krescencijau,       2020-08-8 15:55

kaip gali socdemams rūpėti tautos išlikimas, jei jų “prioritetų hierarchijoje” ir lgbt, programiškai siekianti išardyti prigimtinę šeimą,
kuri vienintelė yra tautos su tvirtu doroviniu pagrindu gausinimo versmė?
Vaivorykštinių ekshibicionistų gausu ne tik neolibuose, bet ir socdemuose.
Kraštutinumai susieina ir išperi liberalleftistus, jų pogromus (įsitikinome).

Prašalietis       2020-08-8 15:23

Net ir eiliniam gyvenimo mačiusiam žmogeliui pasidaro juokinga skaityti, kai net ir atrodantis gana solidžiai šioje visuotinės primityvios “tautiškai patriotinės” propagandos aplinkoje, pažinimo ir tiesos ieškojimo klasikinių filosofijų metodus galimai įvaldęs, Krescencijus Stoškus rimtai pradeda pasakoti apie tikrų politinių partijų, atstovaujančių tik savo Tautą, galimą buvimą tokiame pseudovalstybiniame darinyje kaip šiandieninė Lietuva. Visi žino, kad Gorbačiovinės eros pabaigoje visose sąjunginėse respublikose “burtų lazdeliai mostelėjus” susikūrė “laisvai ir be jokios KGB priežiūros” visuomeniniai dariniai “Grbačiovui ir perestroijkai remti”. Lietuvoje jis buvo pavadintas sąjūdžiu. Lietuviški profesionalūs komunistai, matydami kur krypsta reikalai, kad galėtų “kaip pagrindinė politinė jėga” sudalyvauti neprasčiau būsimose valstybinio turto dalybose nei KGB-istinis sąjūdis, ir, priklausomai nuo situacijos, sudalyvauti, nesvarbu koks bus pseudovalstybinis darinys, valdyme, pasidarė “Lietuvos komunistų partija”. Po to provakarietiška komunistinė transformacija vadinosi LDDP ir t.t.. KGB-istinė ir komunistinė publika dažėsi įvairiomis “politinėmis” spalvomis ir pagal situaciją keitė pavadinimus. Atskilę nuo šių pagrindinių “politinių struktūrų”, kaip ir kriminaliniai ir pusiau kriminaliniai visokio plauko veikėjai, kūrė savo “politines” struktūras su vienu tikslu, būti prie valdžios lovio, kas užtikrino “vaisingą” sudalyvavimą privatizavime, biudžetinių pinigų “įsisavime” ir t.t…. Per 30 metų iš esmės niekas nepasikeitė. Sisteminėse “politinėse partijose” atsiranda nauji veidai, bet jų “politinis” turinys išliko koks buvo “šauniaisiais"1990-2000 metais, profesionalių komunistų ir KGB-istinės sąjūdinės “politinių” chebrų didžiausių galimybių pasidaryti “tautiniu elitu” laikai. Nauji “politiniai” dariniai kuriasi prieš kiekvienus Seimo, savivaldybių rinkimus. Kurie po rinkimų daugumoje atvejų išnyksta be pėdsakų. Valinsko “Tautos gėlbėtojų” klounų “Tautos prisikėlimo partija” pakliuvo į Seimą, bet su savo “politinėmis idėjomis” pradėjo tarpusavyje “snukiuotis”(Valinskas su Sacharuku….) dar Seime… Kur dabar yra ši netgi koalicijoje valdžiusi Seimą “politinė partija” su savo žymiu “politiku, valstybės ir visuomenės veikėju” Valinsku, “žino” net tik “geri tautiniai politologai”.... Kaip ir yra žinomas koks yra nueitas “grandiozinis Tautos gelbėjimo politinis kelias” ne tik tokių “politinių veikėjų” kaip V.Lansbergis, D, Grybauskaitė ir t.t., bet ir Radžvilas, Juozaitis ir kt….

Ratvorinis       2020-08-8 14:57

Visa oficialioji, daugiatiražė ir plačiai skaitoma žiniasklaida išmoko nutylėti, “nepastebėti” aštrių kampų. Pavyzdžių pavyzdys čia yra, žinoma, Deimantės likimas, Neringos Venskienės “nusikaltimai”, bet nutylima ir daug dar kas, tame tarpe ir savanoriška tremtis, ir tęsiamas oficialus vaikų tvirkinimas, ir galimai pramanyta lyčių įvairovė, ir teismų siautėjimas. Ta proga noriu paagituoti už mažai dar populiarių “Ekspertai.eu”, “Laisvo laikraščio” pasiskaitymą, bent dėl įvairovės. Visus portalus bent kam naudinga permesti akimis, neturėti “savų” ir “ne savų” informacijos šaltinių...

habilitās       2020-08-8 12:18

Na žinoma, ko labiausiai Lietuvai šiuo metu trūksta, tai J. Marcinkevičiaus „poetinės dramos“ ir P. Cvirkos „Cukrinių avinėlių“ su „Žeme maitintoja“. Bendraminčiai, socialistinio realizmo atstovai, kaip ne kaip, su žagre ir lyra kūrę šviesią komunizmo ateitį lietuvių tautai.
Citata:
„Šiandien turime reikalą su viendienių žmonių politika“.
Deja, šiandien mes kenčiame ne nuo vienadienių žmonių, o nuo vienadienės politikos, nes tie žmonės, kurie ja užsiima yra tik eiliniai politikieriai, besirūpinantys savo asmeniniais ir grupiniais reikalais. Ir dar mes kenčiame nuo tokių vertintojų, kaip šis respondentas, nesuvokiančių skirtumo tarp politikos ir politikavimo.
O žmonėms svarbu žinoti, kad „toje gausybėje įvairiausių siūlymų“ ir „programų“ nėra nieko, kas būtų verta dėmesio, kad visos programos yra rašymas šakėmis ant vandens, nes tų siūlymų, kurie surašyti programose, nėra kam įgyvendinti. Draugų būreliai neturi vykdomųjų komandų, t. y. savo šešėlinių vyriausybių, kurios turėtų parengti tų programų įgyvendinimo mechanizmą, kas, savo ruožtu, galėtų tapti Vyriausybės veiklos programa, jei partija taptų valdančiąją.
Ir šito nėra todėl, kad tie, kurie veržiasi į seimą, neturi supratimo apie politiką, visos programos (kabutėse) yra nuo sovietmečio laikų „Pravdos“ laikraščio nukopijuoti ir adaptuoti deklaracijų ir lozungų rinkiniai. Savaime suprantama, kad tai, kas niekada nebus įgyvendinimą ir vykdoma, gali būti siūloma kiek nori – popierius (klaviatūra) ir liežuvis atlaikys viską.
Taigi, jau 30 metų valstybės valdymas vyksta ekspromtu, per tautiečių politinį neraštingumą ir žioplumą, į seimą patekusių atsitiktinių veikėjų.

Raigerdas       2020-08-8 11:09

Yra gerų minčių šitame straipsnyje. Gerbiamas Krescencijus Stoškus teisingai rašo:“Praėjo 30 metų. Per tą laiką išmirė arba emigravo tie, kurie galvojo apie Lietuvos ateitį. Šiandien turime reikalą su viendienių žmonių politika. Ji žengia koja kojon su oficialiąja žiniasklaida, kuriai reikia vis daugiau naujienų, kad būtų ištrintos visos vakarykštės dienos žinios. Todėl čia ir dabar ji skęsta infantiliškose rietenose ir apgailėtinose smulkmenose. Esminių ir svarbiausių dalykų ji nepagauna”. O kaip jie pagaus, jeigu jų “gaudyklės” yra nutaikytos į kieno nors diskreditaciją. Žiniasklaida yra išdresiruota kelti valstybėje chaosą. Kuo daugiau chaoso, tuo geriau gyvena žiniasklaidininkai, nes jie tampa visų tų įvykių matininkais ir vertintojais, todėl be piktnaudžiavimo kaip tą informaciją panaudoti, ir į kurią pusę pasukti, ką čia apdergti, o ką pagirti , jie neapsieina. Jie taip yra išmokyti ir išdresiruoti, kad čia redaktorius gali nukreipti, ką aploti, o ką paglostyti. O redaktorius dažnai priklauso nuo reklamos užsakovų arba savo “draugų rato, įtakojančių tam tikrų įvykių atsiradimą Lietuvoje”. Prisiminkite, kaip žiniasklaida vos ne visais frontais užblokavo laimėjusius rinkimus “valstiečius” ir lojo ant jų iš visų įmanomų tribūnų, ypač “valstybinė” LRT, kad pademonstruoti “valstiečiams”, kas iš tikrųjų valdo Lietuvą, nes jie tikėjosi juos suskaldyti ir paskelbti išankstinius rinkimus. O jūs kalbate apie “rūpinimasi” tautos svarbiausiais reikalais. Taigi, pats svarbiausias uždavinys šiandien - sustabdyti tą vykstantį  30 metų grupiniais interesais grįstą Lietuvos valdymą. Ar jums nekeista, kad šitiek metų kalbama apie skurdą ir emigraciją, ir šitiek metų nikeas nedrįsta pasakyti, kad Lietuva yra draskoma, kad patenkinti savo grupinius interesus. Kodėl niekas nekinta tose užsikonservavusiose partijose? Todėl, kad “GRUPINIAI INTERESAI” yra statomi aukščiau valstybės interesų, aukščiau tautos interesų. Negalima pasitenkinti tik paviršutiniškų faktų konstatavimu,  bet reikia žiūrėti į priežastis. Ir pagrindinė priežastis, kodėl nyksta tauta, yra tame, kad Lietuva yra draskoma “grupinių interesų”, ir visa dabartinės Lietuvos 30 metų istorija yra apie tai, kaip Lietuvos ekonomika buvo draskoma “grupinių interesų” ir kokios grupės gavo iš to didžiausią pelną. Pažiūrėkite į liberalų tinklą arba konservatorių tinklą ir jūs pamatysite, kad Lietuva yra padalinta šitų grupuočių, kurios ateitis rūpi tik tiek, kiek tai aktualu jų asmeniniams ir grupiniams interesams.

Noretusi       2020-08-8 11:04

,kad pateiktume konkrecius siulymus,o ne svaigtume nuo savo minciu aukscio.o JMarcinkeviciaus neapsupom skara,kai krusa krito,tai,net zodziu truko,palaikymo,Netikiu,kad inteligentai ka nors darys bendrai,jie daznai uzsieme savo sfera,mokslu

Socialdemokrat       2020-08-8 10:57

nauja partja?30 metu Lietuva grauze ir stekeno.

Zenonas       2020-08-8 10:19

Teisingai parašyta. Bet ir kitur galime pasiskaityti gerų minčių. Bėda ta, kad anie nieko neskaito ir į nieką nekreipia dėmesio. Tokia jų taktika, rašykit, rašykit… O palaikantys valstiečius, agituoja vėl už Skvernelį, kuris su niekuo nesiskaito.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-08-8 7:42

- Kas šiandien svarbiausia?
- Vienintelis NS, kuris siekia išjungti Tautos budelius komunistus, kad netrukdytų Tautai pavyzdinės valsybės kurti.
___________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 rugpjūčio 8

tiek       2020-08-8 7:35

  Šį kartą Stoškaus nuomonė pagaliau sutapo su manaja. Vis tik reiktų pabrėžti,kad “valstiečiai” ,pagaliau naujosios Lietuvos istorijoje prie Tautos išlikimo prisidėjo ir praktiškai,ne tik “programiškai” ,kaip paminėtos partijos.Balsuosiu už juos ,nors ir didelių pretenzijų turiu už iškirstas Lietuvos girias. Jau ką ką ,o tą brudą ,pradėtą dar ankstesniųjų “kadencininkų” tikrai būtina stabdyti,kaip ir mirtiną Lietuvai emigraciją ,kurią jau keičia įvežamais svetimšaliais.

Kis       2020-08-8 6:46

toks sovietinis mastymas,jau nebepakeiciamas sio zmogaus mastysenoje,Jis net kartodamas senas taip igrisusias mantras sugeba dar ir pabuti tarnaites vaidmenyje.Kur matyta,kad zmogus sveiko mastymo parasytu,tik dvi naujos partijos-“Nacionalinis susivienijimas” ir socialdemokratai…..,kaip leisite suprasti apie naujus socialdemokratus?Sposikininkas tas berniokas.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.