Religija ir filosofija, Propagandos ir ideologijos analizė

Kas įvyko ant Kryžių kalno?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 27 d. 11:20

10     

    

Kas įvyko ant Kryžių kalno?

Į Seimo narį Aidą Gedvilą kreipėsi mažamečių vaikų tėveliai, kurių atžalos dalyvavo belgų režisieriaus kuriamos juostos filmavime ant Kryžių kalno. Paaiškėjo, kad vienos scenos metu mažamečių vaikų akivaizdoje buvo filmuojamas visiškai nuogas vyras. Apie tokį filmo scenarijų nebuvo informuoti nei vaikai, nei jų tėveliai.

Reaguodamas į šį įvykį, Seimo narys kreipėsi į teisėsaugos ir vaiko teises užtikrinančias institucijas.

„Kryžių kalnas yra šventa vieta tiek šimtams tūkstančių tikinčiųjų Lietuvos gyventojų, tiek užsieniečiams, kurie kasmet čia atvažiuoja. Nuogo vyro pasirodymas ir filmavimas tikrai nedera tokioje svarbioje vietoje. Tačiau net ne tai yra svarbiausia. Akivaizdu, kad filmavime dalyvavę vaikai patyrė didžiulį šoką, kurio, neabejoju, jie nepamirš visą likusį gyvenimą“, – sako Seimo narys.

Jis taip pat pridūrė, kad „viešai labai džiaugiamės iš užsienio į Lietuvą priviliotais režisieriais, tačiau kas iš tikrųjų vyksta filmavimo aikštelėse ir kaip jose yra žalojami vaikai, panašu, mažai kam rūpi“. Seimo narys išsiaiškino, kad filmavimas buvo suderintas su Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėmis, tačiau „niekam nekilo minčių įsigilinti į scenarijaus turinį“.

Vaizdo įraše, kurį gavo Seimo narys, matomas nuo Kryžių kalno nusileidžiančių baltais kostiumais aprengtų 130–150 cm ūgio vaikų būrys. Scenoje, kurioje vaikai turėjo vaidinti angelus, prieš juos eina nuogas vyras su gyvūno kauke, nešinas kryžiumi ir išsipiešęs raudonus ženklus ant krūtinės.

„Lietuvoje yra daug tarnybų, kurių funkcija – rūpintis vaikų teisėmis, jų psichine sveikata, gerove ir saugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Visi buvome liudininkais, kai vaikai yra net atimami iš tėvų, ir tuomet jiems tenka nueiti kryžiaus kelius, kad per teismus sugebėtų įrodyti savo nekaltumą“, – pranešime pasakoja A. Gedvilas.

„Ši istorija yra gyvas įrodymas, kad tikras pavojus vaikams gali tykoti bet kur, ir tarnybos tam neužkerta kelio. Aš tikiuosi, kad atitinkamos institucijos tinkamai atliks savo darbą, išsiaiškins šio įvykio aplinkybes ir pateiks savo išvadas, o tėvelius noriu įspėti labai atidžiai stebėti, ką veikia ir kur dalyvauja jų vaikai“, – nuogąstavimus išreiškė Seimo narys.

Sausio 25 d. A. Gedvilas dėl šio įvykio išsiuntė raštus Generalinei prokuratūrai, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriui ir Vaiko teisių apsaugos tarnybai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Heiders       2022-01-31 19:07

Tipiska vatiniu svente. Va , ziurekit kas ivyko !!  Vargsai teveliai su savo vaikuciais. Ziurekit ka daro belgai.  Ruskiai butu geriau !! O kaltas Landsbergis !!

laikmetis lt       2022-01-28 15:29

Šiaulių rajone, Kryžių kalne ir kitose apylinkių vietose buvo filmuojamas Belgijos meninių kino filmų kompanijos, prodiuserio Sebastieno Brumagne (Sebastjeno Brenanė) kuriamas filmas „Paskutinė vakarienė - Dieviška pranašystė“. Kryžių kalne filmuota Judo siurrealistiška košmaro scena. Scenos taip pat filmuotos Talkšos kapinėse.

-
(T0mas J.)

Prašalietis       2022-01-28 11:21

Kas įvyko ant Kryžių kalno?... Tik Lansberginiame durnių laive 30 metų vakarietiškai patys “sunkiai” besicivilizuojantys ar priverstinai vakarietiškai nepakankamai civilizuojami čiabuviai galėjo sugalvoti tokį kvailą klausimą. Bent kiek su šiuolaikine vakarietiška “kultūra” susipažinęs žmogus iš karto suprato, kad ant “švento” Kryžių kalno Belgijos menininkai pasistengė kaip galima tikriau suvaidinti “paskutinės vakarienės” vieną iš scenų. Tiesa, dar meniškiau, tikroviškiau, iki šios dienos pakankamai vakarietiškai civilizuotiems(kaip Armonaitė su savo kompanija) ir progresyviems Lietuvos žmonėms bei šiuolaikiniam jaunimui suprantamiau būtų buvę, jei šios scenos antrame akte būtų apsinuoginę ir mojuodami savo vėliavomis, kaip jie moka tai daryti savo eitynėse centrinėse miestų gatvėse, nuo Kryžių kalno būtų nužygiavę Lietuvos LGBT atstovai vedini atitinkaimai seksualiai Kryžių Kalno viršūnėje nusipuošusio visus savo apdarus Pratasevičiaus… Prieš keliolika metų spaudoje rašė, kokie buvo nepatenkinti Vilniaus santuokos rūmų darbuotojai ir “piktinosi” žmonės, kai prancūzai pasiprašė pafilmuoti scenų Vilniaus santuokų rūmuose būsimam filmukui apie lietuviškas vedybų ceremonijas. Kaip vėliau paaiškėjo, šiam tikslui surengė ir filmavo iškilmių salėje pornografines orgijas, naudodami šių rūmų ritualinius reikmenis… Taip kad vakarų menininkai mėgsta tokias kaip Lietuva, dar palyginus gausiai “nekaltais” žmonėmis apgyvendintas, vakarų jau 30 metų įsisavinamas teritorijas. Kur Pratasevičius su kitais “tautiniais” LGBT, kaip pats jis sakė, iš visų jėgų dirba ir niekaip nenudirba “reikalingus” seksualinius ir kitokius darbus, kad kuo daugiau išlikusių normalių, neprieštaraujančių gamtos dėsniams, “orientacijų” gyventojų prarastų savo “nekaltybes”, ir pagaliau, kaip Pratasevisčius su Armonaite, pasijaustų “esantys” didesni “vakarietiški europiečiai” nei patys vakarų Europos valstybių gyventojai…

T0mas J.       2022-01-27 23:57

Šiaulių miesto ir rajono merai privalo paaiškinti, nurodyti režisieriaus bei aktoriaus pavardes. Reikalaujam!

pesimistė       2022-01-27 23:40

Esu garantuota, kad niekas nieko nesiaiškins. Geriausiu atveju formaliai atsirašys, kad niekas nieko nežinojo, niekas už nieką neatsakingas ir išvis nieko tokio nebuvo. O šventa vieta - Kryžių kalnas - išniekintas, vaikų psichika sužalota, tikintieji įžeisti. Šaukiasi brudai Dievo bausmės.

!!!        2022-01-27 18:28

Reikia paviešinti ne tik to “režisieriaus” , bet ir to be kelnių “aktoriaus” pavardes, abiejų iškrypėlių. Ko neviešinat!?

O ko čia džiaugtis       2022-01-27 18:22

vakarų kanalizacijos turiniu? Kas atsakys už incidentą, ko neviešinat to “režisieriaus” iškrypėlio pavardės?

ah.ą       2022-01-27 16:19

velniava

Šakaliene       2022-01-27 15:06

krapšto nosi,ko cia jaudintis uz tai niekas neuzmokes.

Įdomu       2022-01-27 12:33

kokiu lauku tai vyko (ar ne pamokų metu), kokia mokykla organizavo ar užklasinis būrelis, juk šiaip vaikų nesurinksi be tėvų žinios.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.