Mykolas Deikus. Kas bėga iš laivo: satelitinių „visuomenininkų“ bumas

Mykolas Deikus   2014 m. liepos 20 d. 3:41

25     

    

Mykolas Deikus. Kas bėga iš laivo: satelitinių „visuomenininkų“ bumas

Kas bėga iš skęstančio laivo, žino net penktokas. Tačiau kai suaugę dėdės bėglius iš grimztančios politinės geldos ima laikyti visuomenininkais, sukirba klausimas: kažkas negero vyksta valstybėje arba galvose. Arba – ir ten, ir ten.

Valdančios partijos pašmaikštavo įteisindamos tiesioginius vestuvių generolų, atsiprašau, merų, rinkimus. Ir įdavė visuomenininkams geležines klumpes sunešioti – suformuoti rinkėjų komitetus – beveik nepalikdamos laiko toms klumpėms pasimatuoti. Vyriausioji rinkimų komisija delsia paskelbti tvarką ir paaiškinti, kaip būsimuosiuose savivaldybių tarybų rinkimuose galės dalyvauti nepriklausomi kandidatai, kaip bus sudaromi rinkėjų komitetai ir t. t., ir t. t.

Jau dabar aišku, kad įstatymo pataisos skirtos apsaugoti politines partijas nuo nepriklausomų kandidatų ir visuomeninių judėjimų, į valdžios monopolį pasikėsinusių per praėjusius savivaldybių rinkimus. Vien tik draudimas visuomeniniams sąrašams rinkimų metu skelbti pavadinimus paneigia bet kokias lygių galimybių iliuzijas kovoje (diskriminuojami visuomenininkai – ne gėjai, jų balsas į dangų neina).

Norint taip supančiotomis kojomis ir surištomis rankomis susigrumti su gerai organizuotomis partinėmis struktūromis, visuomenininkams per katastrofiškai trumpą laikotarpį teks organizuoti darinius, kurių iki šiol nė nesapnavo. Todėl nemažai praėjusiuose rinkimuose gyventojų pasitikėjimo sulaukusių tarybų narių liks už borto.

Užtat įstatymo pataisos suteikia progą vietiniams oligarchėliams suvaryti į salę savo pardavėjas, pavadinti jas rinkėjų komitetu ir pasiųsti į vietinę tarybą „liaudies kandidatą“ be didesnės konkurencijos.

Esama ir dar didesnį nerimą keliančių ženklų. Jie rodo, kad įstatymo pataisos atvėrė kelią partijoms kurti satelitinius „visuomeninius“ judėjimus. Pirmieji tokie ženklai pasirodė Šiauliuose.

Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu: vietinis milijonierius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Vidmantas Japertas pasitraukė iš Šiaulių miesto tarybos ir pareiškė kursiąs visuomeninį judėjimą. Ironiška – „pilietininku“ tapęs V. Japertas čia laikomas pilkuoju miesto meru ir net nebūdamas miesto Taryboje visas valdžios virvutes pasiliko savo rankose. Graudu tai, kad politikas net neįtempė fantazijos ir nepaaiškino, kuo prasikalto savivaldybė, protegavusi jo verslo interesus (nebent politikas įvertino tai, kad pats prisižaidė viešais ir privačiais interesais susipainiojęs su aukšta savivaldybės valdininke).

Antrasis „visuomenininkas“ – socdemas, šiaulietis Seimo narys Valerijus Simulik, pareiškė pasitraukiąs socialdemokratų partijos ir kartu išsivedąs iš partijos Šiaulių skyriaus septyniasdešimt žmonių. Tiek, kiek reikia rinkėjų komitetui įkurti. Klausantis komentarų susidarė įspūdis, kad Socialdemokratų partijos Šiaulių skyriaus pirmininkas, Seimo narys Edvardas Žakaris nelabai nustebo dėl tokio savo pavaduotojo ir artimo bendražygio žingsnio.

Rizikuoju būti nuplaktas rožančiais, tačiau nustebau, kai tokiu V. Simulik viražu pradžiugo Seimo narys Naglis Puteikis, – kalbėdamas spaudos konferencijoje Seime šį savo kolegą, prieš tai pakeitusį N partijų, jis pateikė kaip visuomeniškumo pavyzdį. Tai tik rodo, kad akis apdumti lengva ir patyrusiems vilkams.

Akivaizdu, kad mąžtant pasitikėjimui partijomis ir artėjant rinkimams panašių bėglių iš skęstančio laivo ir satelitinių „visuomenininkų“ tik daugės. Todėl trys uždaviniai piliečiams:

- jau šiandien, nelaukiant Vyriausiosios rinkimų komisijos išaiškinimo, burti išankstinius rinkėjų komitetus, kuriuos bus galima įregistruoti iškart paskelbus rinkimų pradžią,

- demaskuoti „falšyvus“ visuomenininkus,

- vienytis ir organizuoti savo struktūras. 

Muštis reikės supančiotomis kojomis ir surištomis rankomis. Todėl svajoti, niurgzti, burnoti ar aiškintis santykius tarpusavyje nėra laiko.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kaipgis       2014-07-23 14:54

Žinoma, kad niurzgliai nekvies. Jie niurzgės, kad nėra demokratijos, sės nusivylimą, nepasitikėjimą - tai ko reikia kremlinams ir vietiniams sisteminiams politrukams: kad piliečiai politikuotų ant sofos prie televizoriaus. Tie niurzgliai - samdyti ir durniai iš pašaukimo.

> Taigi taigi       2014-07-23 8:48

Kas kvies tuos piliečių komitetus į sueigą? Etatiniai ar projektiniai “visuomenininkai”, už tai imantys pinigus, tikrai nekvies.

Taigi taigi       2014-07-22 23:12

Yra paprastas pasirinkimas: bezdint ant sofos postringauti apie tiesioginę demokratiją, blogą konstitucinį teismą ir visus kitus blogius arba eiti ir keisti sistemą jau artimiausiuose rinkimuose. Kol kas - tušti bezdesiai, o ne piliečių komitetų sąšauka…

Dėdei       2014-07-22 0:02

problema kita - tapęs atstovu buvęs ne-elitas pasidaro “elitu” ir ta metamorfozė itin bjauri

Dėdė > Taigi       2014-07-21 16:42

Tiesioginei demokratijai pribrendusi tauta turėtų būti pasiekusi nors patenkinamai veikiančią atstovaujamąją demokratiją. Pastaroji galų gale niekada nepakenks:) Ar geresnio atstovavimo paieškos yra “lovio” paieškos? Tokiame vis dažnėjančiame teiginyje įžvelgčiau tokią logiką - “teisę atstovauti palikime elitui”.

Taigi       2014-07-21 11:39

Kada gi jūs suprasite, kad visko priežastis ne rinkimų sistemos, bet demokratijos trūkumas, ne vien Lietuvoje. Kol nebus tikros demokratijos, tai yra žmonės negalės referendumais įtakoti išrinktųjų sprendimų, tai nieko nebus. Jeigu tą energiją, kurią išnaudojate lovio siekimui, skirtumėte tiesioginės demokratijos siekimui, tai visuomenei būtų daug kartų daugiau naudos. Bet aišku tada jums nebus naudos, nes nematysite bent jau savo mintyse savo svajonės - lovio - pasiekimo smile

Dėdė Letui Palmaičiui       2014-07-21 9:15

Atstovaujamosios demokratijos krizė pastebima daug kur, tačiau Lietuvoje tai itin sąmoningai užprogramuota pačiuose įstatymuose. Jūsų minimą “tų pačių snukių išrinkimą” (beje, rinkėjai turi tokią teisę) didžia dalimi nulemia pats lietuviško rinkimų biuletenio pavidalas – jame išspausdintos tik sąrašų viršūnių pavardės. Taip nutinka todėl, kad, skirtingai nuo absoliučios daugumos Europos valstybių, Lietuvoje proporciniai rinkimai vykdomi vienoje milžiniškoje (70 mandatų) apygardoje. Taip elitas nušauna ir antrą zuikį – jų konkurentas iš kokio Rokiškio turi gauti pritarimą ir Skuode, jei tikisi sėkmės. Jei rinkimai vyktų 6-7 regioninėse apygardose, paaštrėtų kova sąrašų viduje tarp elito ir ryškiausių konkretaus regiono partiečių. Be to, visų kandidatų pavardės jau tikrai tilptų A3 formato biuletenyje. Papildomos priemonės biuletenio ‘trumpinimui” – “mandato perleidimo” mechanizmo panaikinimas ir sąrašo ilgio priklausomybė nuo prieš rinkimus surinktų parašų kiekio (surinkai minimumą, kelsi 1-2 kandidatų sąrašą). Dabar apie vidinę partinę demokratiją. Lietuvos rinkimų įstatymuose sąmoningai nekalbama apie partijos kandidatų iškėlimo-išrinkimo mechanizmą. Kaip kas nori, taip tas kelia. Jei įstatyme būtų nuostata, jog sąrašo kandidatai išrenkami visuotiniu to regiono partiečių slaptu balsavimu, prižiūrimu oficialių rinkimų komisijų atstovų, erdvės elito savivalei gerokai sumažėtų. Taigi, kaip, matome, velnias slypi detalėse. Mano minimos priemonės nėra koks dviračio išradinėjimas – jos senai veikia Europoje.

Dar vienas išbandymas       2014-07-21 8:08

Ir vis tik, tikrieji visuomenininkai, dirbantys nemokamai, privalo vienytis ir sunešioti tas jiems skirtas ,,klumpes”.

Kritikas Pikčiurna       2014-07-21 3:32

Nors Letas Palmaitis daug kur yra teisus, bet jokie įstatymai ir jokios politinės sistemos, o tuo labiau nuolankus pamaldumas, nepanaikins gyvenimo patvirtinto fakto, kad durnių ir bažnyčioj stumdo.
Kai nėra kritinės pilietiškumo masės, jokie receptai nedirba, o kaip neginčijamai parodė Sąjūdis ir net Rusijos - Suomijos karas, kai piliečiai vieningai gina savo interesus ir savo Tėvynę, net stalinizmas atsitraukia.
Niekas tavęs neapgins, jei nesiginsi pats, kartu su kitais. Ir, pirmiausiai, - nuo savo ištižimo, abejingumo ir ydų. Viskas prasideda nuo to, kad sau, kaip prieš veidrodį pasakai už kokią Tiesą esi pasiruošęs net numirti.
Jei nepasakai, vis tiek mirsi, tiktai pažemintas, kaip vergas, be teisės į išlikimą bei tęstinumą.
Tačiau Tiesa nėra absoliuti, ji nuolat kinta, nes nuolat yra atrandama ir atnaujinama, jos ieškant ir už ją kovojant.
Pasaulio problema yra ta, kad jis iš Vakarų mokosi ne kurti, bet vis labiau tiktai vartoti. Vartoja tai, ką jiems sukuria profesionalūs politikai bei verslas, kuris savo “produktų” ne vartoja, o tik skina jų nešamus vaisius…
Išeitis tik viena - tapti aktyviu mąstančiu ir viešą naudą kuriančiu piliečiu, kuris savo kuriamą produktą išbando pats ir tik tada dalinasi su kitais.
Akistata su pačiu savimi geriausiai taiso mūsų pačių ydas, tai tinka ir valdžiai. Pilietiškumas yra tas atstovaujamosios valdžios daromų darbų aidas, kuris, kaip bumerangas sugrįžtą jai pačiai.
Tik taip naikinamos ugnį spjaudančios valdžios drakono galvos, kai pradeda kovoti viena su kita… Dabar jos ugnimi ir melu spjaudo tik į mus, kol kuris iš mūsų į tą valdžią neprasibraunam, tada jau pradedame spjaudytis patys… Ar tai - išeitis?

Letas Palmaitis       2014-07-21 1:28

Ne partijos skęsta, bet pati atstovaujamoji demokratija su tradicine partijų sistema išsigimė tiek Lietuvoje, tiek apskritai Vakaruose.
Pagrindinė atstovaujamos demokratijos žlugimo priežastis - partijų skilimas į vidines (“tarybas”) ir įšorines (statistai), kuris sudaro oligarchams galimybę padaryti kelias partijas sisteminėmis ir maitinti, kad “tarybos” taptų nuolatinių snukių buveine. Tuomet visi “rinkimai” vyksta tik iš tų pačių snukių, kurie sudaro oligarchų politinio sporto komandas su juokdariškais, turinio netekusiais tradiciniais arba neva tradiciniams alternatyviais “pažangiais” pavadinimais (“iškabomis” kvailiams).
Šitai įsitvirtino, nes nėra įstatymo, kuris nustatytų mechanizmą keisti visą partijų “tarybų” sudėtį bent kas 10 metų, o jų valdybų - kas dveji metai be teisės būti perrinktam daugiau kaip vieną kartą. Tokio įstatymo nėra, kadangi pagal demokratijos taisykles jį gali priimti tik į parlamentą išrinktieji tų pačių “tarybų” (vidinių, t.y. tikrų politinio sporto komandų) nariai. Negi jie balsuos patys prieš savo gyvybinį interesą? Juk jie jau yra sportininkai profesionalai!
Jeigu jau įžengėme į interneto pasaulį, daug mažesnis blogis būtų atsisakymas nuo partijų ir bandymas realizuoti tikrus visuomeninius interesus sukūrus apie 10 nepriklausomų, pačių visuomenininkų išlaikomų interneto resursų, kurie dirbtų paraleliai tą patį darbą grupuojant problemas ir pasiūlymus, kad niekas negalėtų juos visus apkaltinti pažeidžiant įstatymus, nesąžiningumu ar pan. Be to, reikia bandyti prasiskverbti į valdžios maitinamas jėgos struktūras ir bandyti kovoti dėl jų protų (nors ne kažin kiek “protų” ten bus).
Tai darant, turėti galvoje, kad “blogiečiai” nenukrinta iš mėnulio, bet yra tie patys “geriečiai”, kurie prasibrovė prie lovio ir susigundė. Taigi tokie pat, kaip ir visi mes.
Išvada: problema yra mumyse. Be gilių religinių įsitikinimų, žinojimo ir dorovinio nusistatymo, kad Tiesa - ne realityvi, bet absoliuti, ir kad tik ji sudaro prasmę gyventi, be šito vis tiek nieko gero nebus, nes Gyvulių ūkio (Orvelo “Fermos”) gyventojai sueina į krūvą tik iki pirmo konflikto dėl kailio interesų susidūrimo, o toliau tik pešis tarp savęs, kas buvo teisesnis (žinoma, visada “aš buvau teisus”). Tuo tarpu minėta Viena Absoliuti Tiesa neatskiriama nuo monoteizmo. Jei kas mano, neva zoroastrizmas - monoteizmas, tai mes tokio čia neturime. Be zoroastrizmo, belieka vis tas pats tikrasis, abraominis, monoteizmas, o Lietuvoje tai yra krikščionybė. Vienas D-vas = viena Tiesa = viena moralė. Be tikėjimo, kad tai APREIKŠTA, lieka tik į savižudybę vedantis išsigimimas. Šiame monoteistiškame (“tauchidiniame”) principe ir glūdi visų svajojama “įstatymo viršenybė”, nes natūrali viršenybė priklauso tik Vienam D-vui, bet ne “nedorėlių sueigai” (Ps 1, 1). Čia ir priežastis, kodėl pasaulyje (iki išsigimimo) laimėjo monoteizmas.

xxx       2014-07-20 22:03

Lietuvoje per daug lovio siekiančių, todėl nieko pasiekti neįmanoma. Babandyk iškelti rinkimų boikotavimą su reikalavimais valdžiai, tai organizacijos nepalaikys, kadangi jų tikslas lovys. Jos toliau mulkins naivesnius rinkėjus, kurie iki šiol nesuprato, jog rinkimai - tai lochatronas.

Dėdė       2014-07-20 21:26

Socdemų elektoratas yra ribotas - kiek socdemų sąrašų Šiauliuose jį dalinsis, pačių socdemų reikalas. Tas pats apie TT.

Pragmatikas       2014-07-20 21:07

Na, nesvaikit. Nesiskaido jie. Metę partinius bilietus, lieka motininėse partijų frakcijose. Net opozicija nesiskelbia. Jeigu skaitantys portalo lankytojai tiek tesuvokia, tai vidutinio statistinio Lietuvos rinkėjo pasirinkimas - aiškus.

Taigi       2014-07-20 19:52

Prieš kiekvienus rinkimus didžiuliai norai, didžiulės viltys, po rinkimų nusivylimas. Viltis -kvailių motina.

Dėdė Pragmatikui       2014-07-20 19:42

Normaliomis sąlygomis (nežinau detaliai Šiaulių situacijos) tas Japertas su Co., peržengęs 4 procentų barjerą, turėtų sumažinti “Tvarkos ir Teisingumo” gautus procentus. o Simulikas turi kažką pasiimti iš socdemų (gal ir darbiečių) procentų. Be to, ilgai prabuvus konkrečių partijų gretose, neįmanoma staiga ir nepastebimai užsidėti nepartinių kaukę. Ir dar - visada jie turi būti garantuoti tais 4 procentais, kitaip partijos jėgų skaidymas gali virsti visišku fiasko. Čia jau konkurentų (ir nepartinių) darbas pasirūpinti tokia baigtimi.

Virginija       2014-07-20 19:38

Ar mes norime kelti savo kandidatus, jungti visas nepartines jėgas? Tai klausimas, į kurį atsakymmą jau davė Seimo priimtas įstatymas. Atsei norime. Kas gali paneigti, kad šio įstatymo tikslas užbėgti piliečių vienijimuisi prieš oligarchus, kurie valdo visas valdančias partijas. Tradicines partijas rinks jų pastovūs rinkėjai, o visi kiti rinkėjai, kurie nesirenka tradicinės partijas gaus tokį visuomeninkių komitetų jovalą, kad iš vis neis į rinkimus.

Pragmatikas       2014-07-20 19:07

Dėdei. Nemažins partiniai visuomenininkais tapę partijų sąrašų vietų tarybose, o padidins, kai po rinkimų išsiskyrėliai vėl susivienys.

Aplamai,tai       2014-07-20 18:18

lietuviai už ES pinigus vis labiau tingi dirbti ir visi nori vadovauti.Visuotinė demoralizacija.Į rinkimus neisiu.

Dėdė       2014-07-20 18:15

Nieko nepadarysi - jei norime galimybės nepartiniams kelti sąrašus per rinkėjų komitetus, ta galimybe visada gali pasinaudoti ir atskiros partijų frakcijėlės. Aišku, joms irgi teks peržengti rinkimų barjerą - 4 nuošimčius. O tada tos frakcijėlės jau mažins motininių partijų procentus ir atitinkamai mandatus. Tad nėra ko čia panikuoti - lai nepartiniai rūpinasi savo nuošimčiais. Tada ir mandatų bus.

Virginija       2014-07-20 12:55

labai įdomūs pamąstymai, bet ar jie yra teisingi, tai didžiulis klausimas. Mano galva, savivaldybės rinkimai turi sulaukti gausybės straipsnių, pastebėjimų, nes per visus nepriklausomybės metus piliečiai tik pralaimėdavo. Stebime politinę kovą, kaip ir visos kovos, taip ir politinės, sukelia azartą, tačiau kada visada pergalė priklauso   ologarchams, pinigams, o piliečiai tik pralaimėjimas. Tokios kovos pasekmės, tai didžiulis tautos nusivilimas ir apatija. Jei visuomeninius komitetus sudarys oligarchų tarnai, tai tik dar vienas smūgis piliečiams ir taip jau susparditiems

Taigi       2014-07-20 12:03

Idiotai jie mano, kad pakeitus rinkimų žaidimo taisykles ar rinkimų sistemą pavyks patekti prie valdžios lovio. Nepavyks, nes partinių gaujų sistema per daug galinga, kad ją įveiktum, jai palankios bet kokios žaidimo taisyklės. Vienintelė viltis buvo tiesioginė demokratija, tačiau jai laimėti sutrukdė ir lovio siekimas tuo metu, kai visos jėgos buvo nukreiptos į rinkimus, o ne į referendumą, ir piliečių neišprusimas, ir abejingumas.

įdomu       2014-07-20 9:49

“Vien tik draudimas visuomeniniams sąrašams rinkimų metu skelbti pavadinimus paneigia bet kokias lygių galimybių iliuzijas kovoje (diskriminuojami visuomenininkai – ne gėjai, jų balsas į dangų neina).”
Įdomu, nuo kada gėjų balsas į dangų neina? Aišku, kad jais manipuliuoja ir globoja neokairė. Bet greičiausiai tik saviems tikslams pasiekti, o ne valdžia dalintis. Pats Bielskis, va, sėdi Premjero patarėju. O ar skiriasi Neokairės tikslai nuo sorošistų? Manau, kad ne.

vaje vaje        2014-07-20 9:40

aiškėja kad vinintelis “tikrasis” visuomenininkas Puteikis susidūrė su kliūtimis. Ne taip lengva, pasirodo, bus okupuot savivaldybių tvirtoves. Gal Puteikiui nebepakanka patarimų ieškot Kdainių sinagogoj? Gal verta į patį Izraelį nukakt patarimo ir strategijų? Ten juk su Gaza puiki patirtis išvystyta:))

jou       2014-07-20 9:11

Puteikis nemasto ir nuvyle

gražios įžvalgos       2014-07-20 6:12

jau ką moka, tą moka - tai žaisti politinius žaidimus komunistai.

infiltruoja į esamas struktūras (konservatoriai),
arba kuria naujas - žalieji ir pan…
Moralas - rinkimai ne ta panacėja (vaistas), kuris gali pagydyti Lietuvą nuo komunistinio (pedofilinio) vėžio…

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.