Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės

Kas antras Lietuvos gyventojas ragina Prezidentą kreiptis į Konstitucinį Teismą

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 29 d. 11:26

5     

    

Kas antras Lietuvos gyventojas ragina Prezidentą kreiptis į Konstitucinį Teismą

laikmetis.lt

Pusė šalies gyventojų pritaria, kad Prezidentas Gitanas Nausėda turėtų apskųsti galimybių paso vaikams nuo 12 metų taikymą Konstituciniam Teismui (KT). Tai parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktas reprezentatyvus gyventojų tyrimas*, atliktas gruodžio 10–18 dienomis.

49,9 proc. apklaustųjų sutinka, kad Prezidentas turėtų pateikti skundą Konstituciniam Teismui dėl galimybių paso taikymo vaikams nuo 12 metų, nepritariančiųjų tokiam valstybės vadovo žingsniui yra tik 21,1 proc.

Sociologė dr. Živilė Advilonienė aiškina: „Faktas, kad didžioji tyrime dalyvavusiųjų dalis pritaria tokiam galimam Prezidento žingsniui, nepriklausomai nuo sociodemografinių požymių, rodo, jog gyventojai nėra abejingi šiam klausimui.“

Ji atkreipia dėmesį, jog galimybių paso vaikams taikymui dažniausiai nepritaria, tikėtina, panašaus amžiaus vaikus auginantys tėvai, globėjai, įtėviai, seneliai – asmenys nuo 30 iki 59 metų:

„Akivaizdu, jog jie numato ir įvertina grėsmes – tai ir nepagarbos bei patyčių sklaida, tai vaikams užkirstos galimybės dalyvauti kai kuriose popamokinėse veiklose, kurios netelpa į formalaus bei neformalaus ugdymo apibrėžimą (sporto varžybos, edukacijos ar ekskursijos per gimtadienius), tai ir galimi konfliktai šeimose, kai mažesniems bus dar galima, o vyresniems jau negalima paprasti kasdieniniai dalykai, tokie kaip apsilankymas kirpykloje ar drabužių parduotuvėje.“

Pasak pašnekovės, tokia gyventojų laikysena vertintina ne kaip nepagrįstos jų baimės, žinių ar išsimokslinimo stoka, bet kaip atsakomybės už savo nepilnamečius vaikus/globotinius/įvaikius prisiėmimas, numatant ir suvokiant įvairias po šiuo sprendimu slypinčias grėsmes, įskaitant ir nepakankamą vakcinų nuo COVID-19 naudos ir žalos pusiausvyrą naudos linkme šios amžiaus grupės asmenims.

Auginantieji vaikus supranta, jog labai tikėtina, kad tokie ribojimai gali turėti ilgalaikį negatyvų poveikį šio amžiaus vaikų psichosocialinei raidai, psichoemocinei sveikatai, santykių ir ryšių su bendraamžiais mezgimui, gali pasireikšti motyvacijos (mokymuisi, įvairioms veikloms) sumažėjimu, užsisklendimu ar užsidarymu ribotose veiklose ir erdvėse ir t. t.

Anot sociologės Ž. Advilonienės, labai tikėtina, kad tokiai šalies gyventojų pozicijai įtakos turi ir tai, kad vaikų sergamumas ir mirtingumas tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse nuo COVID-19 yra itin žemas, todėl neaiškus galimybių paso šios amžiaus grupės asmenims įvedimo mokslinis ir medicininis pagrindimas.

* 2021 m. gruodžio 10–18 d. visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuo 18 m. požiūrio tyrimą (N=1000, atrinkti taikant tikimybinę atranką pagal tokių sociodemografinių kriterijų kaip amžius, lytis, gyvenamoji vieta proporcijas. Tyrimas atliktas 25 miestuose ir daugiau kaip 50 kaimų, taikytas mišrus interviu – akivaizdinis ir telefoninis).

Tyrime pateikti keturi klausimai, susiję su aktualiais šiuo metu Lietuvoje taikomais bei nuo gruodžio 28 d. naujai įsigaliosiančiais COVID-19 pandemijos valdymo būdais. Tyrime teirautasi gyventojų požiūrio į galimybių pasą ir nuo gruodžio 28 d. įsigaliosiantį galimybių pasą vaikams nuo 12 metų, taip pat galimybių paso susiejimą su pastiprinamąja (trečiąja arba antrąja, jei skiepytasi Janssen vakcina) vakcinos doze, jei nuo iki šiol galiojusio pilno vakcinacijos plano (dviejų Pfizer, Moderna ar Vaxzevria arba vienos Janssen vakcinos dozės) praėjo daugiau nei 7 mėnesiai. Taip pat teirautasi, ar pritariama dėl galimo Prezidento skundo Konstituciniam Teismui dėl galimybių paso vaikams nuo 12 m. taikymo.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2021-12-30 8:26

į tema klausimas: kaip bus elgiamasi mokyklose .. Neklausiu tu kuriu vaikai jau jas nelanko ar patys tokio proto, ..klausiu tu kurie realiai susiduria su ta problema - dilema..skiepyti savo atžalas ar viska palikti kaip yra .

Al.       2021-12-30 2:50

Manau, kad tas tyrimas suklastotas, kaip ir kovido statistika. Tam pritariančių tikrai daugiau, nei pusė. Spėju, kokia 90 % tėvų, auginančių mokinius.

stasys       2021-12-29 20:53

kas ta str. sukurpė ? kokia nors Prezidentu iskaudinta pupa - bordžia?  kuriai labai niešti Lietuvoje vėl pamatyti riaušes ir valdžios kryze . Prezidentas pasižadėjo taikyti visuomene o ne skatinti joje erzelį matyt ne visi žino jog KT Lietuvoje labai politizuotas ir įtakojamas politiku . Žemesnės instancijos teismas ir jo sprendimas galėtu kur kas didesnius kalnus nuversti .. kritikuojant ta bob- vyriausybe ..

>>>> 2021-12-29 15:54       2021-12-29 17:43

mum nereikia, kreiptis į teismą, mes ir taip žinome, kad tu pederastas!

ah.ą       2021-12-29 15:54

tegul į Niurbergą kreipiasi dėl šimonutės ir dulkio “fintų” - dėl antikonstitucinio medicininio eksperimento su lietuviais, kat teistų ir teismo sprendimu pakartų, pagal suformuotą Niurbergo teismo praktiką.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.