Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Krikščionių pilietinis veikimas

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Žmogaus teisės: kaip gynėme ir kaip ginsime

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 25 d. 21:10

25     

    

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Žmogaus teisės: kaip gynėme ir kaip ginsime

1. Žmogaus teisės okupacijos metais

Iš anksto atsiprašau už savo nevisai politkorektišką kalbą. Esu tokio amžiaus ir tokio luomo žmogus, kuriam sąžinė neleidžia kalbėti kitaip, nei mąstau ir žvelgiu į žmonių gyvenimą ir jų teises. Politkorektiškumu grindžiama diplomatija man nepriimtina. 

Sovietinį gyvenimą Lietuvoje mačiau nuo pačių pirmųjų pokario metų. Okupacijos metais žmonių visuomenė buvo kuriama ant melo. Ryškiausiu pavyzdžiu galėtų būti anuometinės tikinčiųjų žmonių teisės. Sovietinė propaganda teigė: „Tarybų valstybė nesikiša į Bažnyčios vidaus reikalus, į jos kanoninę, religinę veiklą. Tarpininkas tarp valstybės ir religinių susivienijimų yra Religijų reikalų taryba prie TSRS Ministrų Tarybos. Kunigus katalikų bendruomenėms rengia Kauno tarpdiecezinė kunigų seminarija. Jos reikalus tvarko Lietuvos vyskupų konferencija ir seminarijos rektoratas. Religinių bendruomenių centrai gali leisti religinę literatūrą. Vykstant sekuliarizacijos procesui, daugelis bažnyčių Vilniuje liko nenaudojamų; šie pastatai dabar tarnauja kultūrai ( iš „Bažnyčia Lietuvoje“, 1987 m.). Šitaip skelbė užsieniui skirta propaganda.

Tuo tarpu kunigai neturėjo teisės net tėvų prašomi pamokyti vaikus tikėjimo tiesų. Už vaikų katekizaciją kunigai buvo teisiami. RRT įgaliotinis kontroliavo ir varžė vyskupų bei kunigų veiklą. Vyskupai be RRT įgaliotinio sutikimo negalėjo kunigą paskirti net į mažiausią parapiją. Per visą sovietmetį oficialiai nebuvo išleistas net Tikybos pirmamokslis, labiausiai reikalinga knygelė; katekizmai ir maldaknygės buvo leidžiami pogrindyje, rizikuojant laisve.

Už laisvę ir tikinčiųjų teises kovojome vieninteliu anuomet turėtu ginklu – sovietinės valdžios nusikaltimų viešinimu. Tai buvo kova prieš melą. Nuo 1972 metų per 17 metų šitai sėkmingai atliko pogrindyje leidžiama LKB Kronika, ir nuo 1978 metų – rizikuojant laisve oficialiai veikiantis Tikinčiųjų teisėms ginti Katalikų komitetas.

Esu giliai įsitikinęs, kad žmogaus teisės visuomet turi remtis į tiesą apie žmogaus prigimtį, lytiškumą, šeimą ir žmogaus orumą.

2. Žmogaus teisės prigimties ir tikėjimo šviesoje

Žmogaus teisės yra prigimtinės todėl, kad jos yra susijusios su žmogaus prigimtimi. Žmogaus teisės yra reikalingos, kad žmogus galėtų gyventi jo prigimtį atitinkantį orų gyvenimą.

Mūsų laikų problema yra ta, kad žmogaus teisės vis dažniau atsiejamos nuo žmogaus prigimties ir suvokiamos tik kaip individų interesų tenkinimui skirti reikalavimai.

Vadovaudamasis tokia šiuolaikine individualistine žmogaus teisių samprata šiuolaikinis individas reikalauja iš likusios visuomenės tenkinti jo pageidavimus.

Teisės yra teisingumo reikalavimai. Tai reiškia, kad turėti per daug teisių visuomenėje yra lygiai taip pat neteisinga, kaip ir jų turėti per mažai.
Teisės, negali būti atsietos ne tik nuo teisingumo, bet ir nuo bendrojo gėrio. Atskirtos nuo bendrojo gėrio teisės lieka tik užgaidomis. Pati Visuotinė žmogaus teisių deklaracija nurodo į gėrius, sudarančius visos visuomenės bendrąjį gėrį – į gyvybę, laisvę, teisingumą, saugumą, šeimą, išsilavinimą. Šie gėriai yra reikalingi kiekvienam visuomenės nariui. Žmogaus teisės užtikrina, kad šie gėriai būtų teisingai prieinami visiems visuomenės nariams. Tačiau tuo pat metu, tai reiškia, kad visi visuomenės nariai tuos gėrius turi naudoti atsakingai ir juos tausoti.

Šiandien dažnai pabrėžiant įvairias teises pamirštama, kad jos gali egzistuoti tik tuomet, jei egzistuoja visuomenė. O visuomenė normaliai gali egzistuoti tik tuomet, jeigu jos nariai apriboja savo privačių interesų tenkinimą dėl bendrojo gėrio. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 29 straipsnis kalba: „Kiekvienas turi pareigas bendruomenei, kurioje vienintelėje yra galimas laisvas ir visokeriopas jo asmenybės vystymasis“.

Šiandien žmogaus laisvėms didžiausią pavojų kelia ne valdžios savivalė, bet nuo žmogaus prigimties, bendrojo gėrio ir teisingumo reikalavimų atsietos žmogaus teisės. Kai individas politikų valia įgija teises nepagrįstas teisingumu ir žmogaus prigimtimi, tokios teisės sukuria likusiems visuomenės nariams pareigas tenkinti tokius reikalavimus, pvz., vyro reikalavimą, kad ji laikytų moterimi, kokio nors jautraus piliečio reikalavimą, kad kunigas per pamokslą nekalbėtų nusidėjėliams nemalonių dalykų ir t.t.

Nuo teisingumo atskirtos ir savavališkai išplėstos žmogaus teisės atima iš likusios visuomenės laisvę vadovautis savo sąžine, įsitikinimais ir sveiku protu.

3. Žmogaus teisių aktualijos

Būdamas nuoseklus krikščionis, aš gerbiu bet kokios seksualinės orientacijos žmones ir nusikalsčiau prieš Dievą ir savo sąžinę, jei juos niekinčiau. Dauguma Lietuvos žmonių, net ir nekrikščionių, laikosi panašios nuostatos. Įdomus faktas: Per 83-jus savo gyvenimo metus nesutikau žmogaus, kuris man girdint būtų paniekinamai kalbėjęs apie gėjus ar lesbietes. Į tai, ką šiandien mes niekinančio kitus skaitome interneto komentaruose, turėtume mažiausiai kreipti dėmesio, nes piktus ir žmones niekinančius komentarus gali rašyti pikti neišmanėliai arba žmonės, suinteresuoti tautoje kelti sąmyšį. Save gerbiančios internetinės svetainės tokius komentarus net be įstatymo įpareigojimo turėtų kuo greičiausiai ištrinti. Žodžio laisvė nesuderinama su piktais ir žmones niekinančiais komentarais. Netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms linkėčiau elgtis, kaip elgiamės mes, kunigai. Kai apie mus rašomi niekinantys straipsniai ir atitinkami komentarai, nepuolame į panieką ir nešaukiame, kokie mes nelaimingi ir kaip labai pažeidžiamos mūsų teisės. Išlaikoma ramybė yra svarbesnis ginklas ginant savo teises nei pastovus verkšlenimas, kad mus puola ir esame labai nelaimingi.

Man neramu, kai šiandien pastoviai girdžiu kalbant apie netradicinės orientacijos žmonių teises ir mažiausiai kalbant apie vaikų teises. Vaikai turi teisę turėti tėtį ir mamą, ir jie bus labiausiai nuskriausti, jei juos augins dvi mamos arba du tėčiai. Todėl labai linkiu politikams daugiau mąstyti apie vaikų teises, nes kokie bus vaikai, tokia bus ir ateities Lietuva, o vaikai bus tokie, kiek turėsime vyro ir moters sukurtų darnių santuokų, kuriose tėvų meilės apsupti augs laimingi vaikai.

Man neramu, kai matau vis labiau peršamą genderistinę ideologiją ir nesuprantančius arba nenorinčius jos žalos suprasti įstatymų leidėjus, politikus ir žurnalistus. Kai šiandien tolimojoje Kalifornijoje trys vyrai, sukūrę šeimą, augina vieną vaiką, mums atrodo, kad Lietuvoje taip nebus. Bus, jei mes nebūsime pilietiški ir neapginsime elementarių žmogaus teisių, išplaukiančių iš pačios žmogaus prigimties.

Man liūdna, kai politikai jaučiasi nepajėgūs priimti įstatymus, visiškai apginančius moterų teises, ir tiesiog vergiškai prašo ratifikuoti Stambulo konvenciją, kad tarsi iš naujo Kremliaus mums būtų nurodinėjama, kaip turime gyventi ir gerbti vieni kitus.

Man liūdna, kad neatsiklausus tautos referendumo būdu Partnerystės įstatymu bandoma keisti Konstitucijoje įtvirtintą šeimos sampratą. Žmogaus teisės negali būti kuriamos ant emocijų – meilės ar neapykantos – pamato, nes tuomet galima susikurti fašistinę ar neomarksistinę ideologiją; jų atneštą „laimę“ mes turėjome progos patirti rudosios ir raudonosios okupacijos metais.

Mes turime teisę elgtis pagal sveiką mūsų prigimtį – be valstybinės prievartos, be nuorodų, be pasekmių mūsų reputacijai, darbo santykiams ir politinei karjerai. Kitaip yra sukuriamos privilegijuotos grupės, žmonės pradeda bijoti pasakyti ką nors nepolitkorektiško arba ką nors, kas būtų palaikyta neapykantos kalba. Mes esame prieš tai, kad vienos siauros grupės ideologija arba interesai būtų padaromi pasaulio centru. Ne už tokią Lietuvą kovojome okupacijos metais, ir viliuosi, kad sveikas protas nugalės! 

Ačiū už dėmesį. 

Kardinolas Sigitas Tamkevičius   

2021 05 24

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J. -> Štai du       2021-05-27 13:46

“minėtame straipsnyje suktai privedinėja prie to” -

-
“Minėtame” - tai čia kuriame?
Juk savo komentare nepaminėjai straipsnio pavadinimo.

Štai du       2021-05-27 12:54

Štai du priešingi poliai: teisybė ir suktas melas. Ir tų polių atstovai Jo Eminencija Kardinolas, kovojęs ir nukentėjęs už tiesą ir miklus prisitaikėlis “profesorius”, tapęs komjaunimo aktivistu, kai jo vienmečiai kovojo partizaninį karą, o akademinis jaunimas steigė pogrindines grupeles. Sovietmečiu “susiveikęs” visas “riebiausias” privilegijas: “profesorių” per LKP CK, neaiškiais keliais, nebūdamas kompozitoriumi, kompozitoriams skirtus apartamentus ir t.t. staiga, Sąjūdžio aušroje tampa jau “rezistentu” ir “patriotu”.  Trečias kailio vertimas įvyko jam pabuvus Europos parlamente.- užuodęs iš kur pučia vėjas, staigiai ausiorientuoja ir “suorientuoja” anūkėlį. Nuo tada ir prasideda: “referendūūūmai”, Tauta iš mažosios raidės bei kiti atitinkantys “pažangias” ES tendencijas perliukai.
Kaip įpratęs, minėtame straipsnyje suktai privedinėja prie to, kad visokie “susimetimai” yra vertybė. Skaitant tarp eilučių tai aiški įžanga į partnerystės įstatymo apologetiką, bet , kad neatrodytų pernelyg odiozinis, pasitelkia neapibrėžtumus, užuominas, nutylėjimus ir savo arkliuką - demagogiją.

elfe > milaicio smeklai        2021-05-27 11:35

nuo siol tave vadinsiu “milaicio smekla”
nemoki skaityt angliskai? tavo beda. .

stasys        2021-05-27 6:04

Teisingi žodžiai , jei negali kitiems duoti laisvės savo sąskaitą ar pajėgsi atsispirti norui dar daugiau jos pasiimti, bet jau iš kitų , kitokių ? Klausimas filosofinis , o štai gyvenimiškas : taip ir su santuoka ir šeima kardinole Sigitai Tamkevičiau , uždrausti žmogui ‘kitokiam’ turėti šeimos pakaitalą tai ta pati nuodėmė tarytumei mes kankintume žmogų .Jei pripažįstame ta ‘kitokį’ žmogų žmogumi , kaip jam uždrausti turėti kitokią santuoka ir šeima ? Ar tie dorovės akmenys tokie šventi jog Jūs ir pats galėtumėme be abejonės tvirtinti esant juos be dėmelės nuodėmės ir purvo ?. Man atrodo jog Jūs ir pats suprantate jog Dievas čia mus verčia rinktis tarp Šventeivos rūbo ir nuolat klystancio gėrio bet skarmaluose. Aš rinkčiausi pastarąjį .. toks pašaukimas .Neapginsi savo jei negini kitų (mintis kavos puodelyje) .

Petras       2021-05-27 3:34

Perskaičiau V. Landsbergio “Viziją”. O varge, varge, kokį “Vadovą”, pasirodo, turėjome… O juk kartais sėdėdavo, stovėdavo, klūpėdavo Katedroje… Todėl labai prašau tikinčiuosius melstis už jį ir jį panašius: “Dieve, atleisk jam, nes jis nežino, ką sako. Neleisk mums degti neapykanta, suteik malonę mylėti priešus ir melsti jiems ir sau Tavo Gailestingumo. Amen.”

elfei       2021-05-26 22:05

Milaitis pliurpė, pliurpė apie tą Bernajų, o dabar dar ir jūs pradėsite? Kaip nusibodo visa tai. Na, nesimokė Gebelsas iš Bernays masių valdymo - tai jau tikrai. Gebelsas pasaulio blogis, o Bernays norėjo padėti žmonėms, padėti demokratijai, padėti vargšams.

Juozas       2021-05-26 19:37

Labai svarbu visada prisiminti, kad: Mano visos teisės baigiasi ten, kur prasideda kito žmogaus teisės.

Kis       2021-05-26 18:04

pamenu pirmus nepriklausomybes metus.Kiek daug deta vilciu,darysime ta ir ana,jokiu privilegiju ir panasiu dalyku.
Ka siandiena matome?Eina kupriukas-muzikantas,o paskui selina senas Tuckus.O kam nuo ko sis Tuckus saugo “patriarcha”,o sis nevykelis sunui uz tevo saugojima atrezia smota akciju.Kur musu teisesauga?Kur musu institucijos,galu gale kur mes ritames?Kas sio paskutiniu meto kosmaro iniciatorius?Ogi kupriukas-muzikantas.Gal uzdekite apykoje,kaip Venckienei ir ne zingsnio is namu.Mat nepriemus kisamo nusikalstamo istatymo dedule rezidentas sunerimes susauke gauja,manau kas nepakluso ,greitai bus uz duru?Laikas nusikaltelius ivardinti,uztenka vaidinus strucius!

Created Equal       2021-05-26 17:30

Libanas, OH - 2021 m. gegužės 26 d. - Praėjusį vakarą vieningu miesto tarybos balsavimu (6–0) Libano miestas tapo pirmuoju negimusiųjų šventovės miestu Ohajuje. 26 miestai Teksase jau priėmė vykdomuosius potvarkius, draudžiančius abortus jų miesto ribose. Tai reiškia, kad pagal miesto potvarkį kūdikiai negali būti žudomi abortu nė viename iš šių miestų, nes abortas yra draudžiamas.
„Created Equal“ prezidentas ir Ohajo iniciatyvos direktorius Markas Harringtonas sakė: “Joe Bidenas pareiškė, kad nori abortų kiekviename Amerikos pašto kode. Taigi piliečiai visoje Amerikoje veikia neleisdami abortų savo bendruomenėse. Ohajas vėl imasi iniciatyvos apsaugoti vaikus, ir kiekvieną savaitę prie šio judėjimo prisijungia daugiau miestų! “

Sanctuary Cities for the Unborn, įkūrėjas Markas Lee Dicksonas sakė: „Miestai turi būti pasirengę. “

Visą miesto tarybos posėdį galite stebėti čia: https://bit.ly/3fO4oiJ

„Created Equal“ vadovauja pastangoms uždrausti abortus Ohajo valstijoje.

https://www.youtube.com/watch?v=aDNMSKBv710

elfe       2021-05-26 17:22

taigi, pasidomejau NETFLIX vadovybe ir savininkais.
Netfliks turinio direktoriaus ir prodiuserio, graiku kilmes Ted Sarandos antroji zmona afroamerikiete Nicole Avant, kuria Obama buvo paskyres ambasadore i Bahamas
ar gali tokia subjektyvi “juodo veido” reakcija nulemt pasaulines tendencijas kurejams?..
ir kaip galim pasitiketi sitaip iscenzuruotu NETFLIX turiniu, varzanciu kurybine laisve?..

idomus   vieno is Netfliks ikureju ir savininku Marc Bernays Randolph seimos medis .
Motina kilusi is Bruklino chasidu, o senele Froido sesuo Ana Froid, kurios brolis psichoanalizes pionierius - Sigmundas Froidas taip nekente, jog i motinos laidotuves neatvyko vien del to, kad ji ten dalyvavo…  o prdede   garsusis propagandos ekspertas, is kurio propagandos meno mokesi Gebelsas -  Edward Bernays.
....
todel i si zmogu - EDWARD BARNEYS, kuris moke korporacijas ir totalitarinius rezimus kaip manipuliuoti “nesamoningom masem”, butina atkreipt demesi, kad netaptume tokios propagandos aukomis.
wiki:
One way Bernays reconciled manipulation with liberalism was his claim that the human masses would inevitably succumb to manipulation—and therefore the good propagandists could compete with the evil, without incurring any marginal moral cost.[71] In his view, “the minority which uses this power is increasingly intelligent, and works more and more on behalf of ideas that are socially constructive
Unlike some other early public relations practitioners, Bernays advocated centralization and planning. Marvin Olasky calls his 1945 book Take Your Place at the Peace Table “a clear appeal for a form of mild corporate socialism.”

Bernays also drew on the ideas of the French writer Gustave Le Bon,[74] the originator of crowd psychology, and of Wilfred Trotter, who promoted similar ideas in the anglophone world in his book Instincts of the Herd in Peace and War.
https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays

tad jei “nesamoningom masem” taip lengva manipuluoti, kodel butent joms, o ne tokiems propagandos ekspertams suverciama atsakomybe uz totalitariniu rezimu nusikaltimus zmonijai?..

grumstas       2021-05-26 15:10

  “Jei Dievas už mus, tai kas gi prieš mus?!” (Rom 8,31)

Ačiū, Ekselencija, kad žadinate ,  gaivinate Tikėjimą ,Viltį, stiprinate mūsų Dvasią.

Jules       2021-05-26 14:34

Nei Rytų, nei Vakarų, kaip ir Pietų Europa nėra laisva, o padalinta tarp Troikės - karo nugalėtojų.

elfe       2021-05-26 14:32

beje, jokia baznycia nera sugalvojusi tiek “nuodemiu”, kiek ju prigalvojo dabartiniai zmogaus teisiu uzurpatoriai.
ar zinot, kad jau didziule nuodeme baltajam nusidazyt veida juodai?.. ney Otelo jau nebegales vaidint baltasis?..
stai NETFLIKS, BBC iPlayer, BritBox ismete, uzblokavo uz “juoda veida"garsiausius pasaulio komikus “Litle Britain” show (Matt Lucas and David Walliams), genialiai parodijavusius svetimuju atnesta neotrockistine ideologija, sitaip suvulgarinusia visuomene… ikvepusia ir “Nasha Rusha”.
net gejai nesipiktino tais parodijuojamais sterotipiniais charakteriais…
tad ka tas “juodas veidas” taip papiktino?..


elfe >> TomasJ.        2021-05-26 13:36

o kas tada galejo zinoti apie KGB vado Andropovo su garsiuoju snipu M.Liubimovu plana Golgotha?kad isejus is Melo imperijos pateksim i Rytu Europa savon imperijon peremusio neotrockistinio “filantropo” rankas?..

elfe       2021-05-26 13:27

“Sovietinė propaganda teigė: „Tarybų valstybė nesikiša į Bažnyčios vidaus reikalus, į jos kanoninę, religinę veiklą. Tarpininkas tarp valstybės ir religinių susivienijimų yra Religijų reikalų taryba prie TSRS Ministrų Tarybos”.
taip, “nesikisa”, tik istatymu uzdraude neva RELIGINE PROPAGANDA! ir tuo paralizavo bet koki dvasini ugdyma!
net laudies folklora iskastravo taip, kad neliktu dainu miniciu “dievuleli”. o folkloristai, tokie kaip Jonas Trinkunas ir kiti, buvo KGB persekiojami uz neva “krikscionybes bei pagonybes propaganda. kgb reikalaudavo pristatyt dainu tekstus, nuspresdavo ka gali dainuot kolektyvai, o ko ne.
tai buvo tikrai didelis dvasinis suspaudimas… ir jis kazkodel tesiamas… net LRT “Duokim garo” tai jauciasi..

T0mas J.       2021-05-26 13:21

Kardinolas tiesą sako apie Bažnyčios engimą tarybiniais metais - tai gerai iliustruoja paprasta smulkmena, kurios galbūt daug kas nežino: kai mes visi mokėjom už elektrą 4 kapeikas už kilovatvalandę - Bažnyčia mokėjo 25.
Gerbiu S.Tamkevičių už visą jo veiklą okupacijos metais.
Bet vėliau - ne.
Jis taip norėjo į Europos Sąjungos rojų, jog net ryžosi meluoti tikintiesiems, kad nuodėmė bus kiekvienam, neatėjusiam 2003 m. gegužę į referendumą.
Vos keletą metų po to girdėjau jo pamokslą, kur jis jau apmaudavo sakydamas “mes norėjom prisijungti prie Europos kultūros šaltinio, o prisijungėm prie kanalizacijos”.
Įstojus į ES centrinė valdžia priverčia mus pakeisti savo įstatymus, kad seksualiai nenormalių žmonių propaganda lietųsi ant mūsų vaikų laisvai. Nežinau, ar mato savo kaltės dalelę dėl to kardinolas.

Į ginamų teisių sąrašą       2021-05-26 12:47

labai reiktų įtraukti ir teisę gydytis ir gauti tinkamą gydymą  vyresniems žmonėms.

Žodžio laisvė...       2021-05-26 12:14

Tekste yra nemažai prieštaravimų.Straipsnį iš Visuotinės Žmogaus Teisių Deklaracijos
pacitavote ne visą.Pažeisti ir iškreipti Lietuvos Konstituciją negalima leistis nuolankiai nuolaidžiauti.Jei iš padorumo kelio iškrypę subjektai nesupranta protingo
ir taikaus žodžio,tai jiems turi būti parodytas visuomenės stiprus ir paveikus veiksmas.Jei ir to mažai,vadinasi,fizinis pasipriešinimas turi paveikti nevisprotį.
Kitaip Konstitucija gali tapti paprastu popierėliu.O be jos jokia visuomenė negali gyvuoti ir gyventi.Dėl per didelio nuolankumo galime prarasti net savo valstybę.
Nepriklausomybės laisvėjimo kelias buvo sunkus ,ilgas ir kruvinas.To neturime teisės pamiršti.Nusileisti kiekvienam bepročiui nereikia,net neleistina.

Kiek avinų       2021-05-26 11:10

šiandien nori gauti Privilegijų pasą ir pasitrumpinti sau gyvenimą užsienio milijardierių naudai. O kaimynai sako, kad geriausias bilietas visgi tebelieka Bolševikų partijos bilietas. Jei ji turi - privilegijos garantuotos ir dalyvauji pasaulinėje Kovidistų revoliucijoje pasižvygaudamas.

Petras       2021-05-26 6:54

Taip, būtų nuostabu, jei sveikas protas nugalėtų. Tačiau šiuo metu, kai visą pasaulį baigia užvaldyti globalistų masonų-genderistų-satanistų elitas, o mūsų, kaip ir daugelio šalių, pirmiausia JAV ir ES, valdantieji nuolankiai vykdo jo nurodymus, dalyvaudami jo nusikaltimuose prieš žmoniją, kuriant vad. “naująją pasaulio tvarką”, vykdant “didžiojo pertvarkymo programą, įvedant priverstinę vakcinaciją, atmetę Dievą ir Jo įsakymus, mums, kovojantiems už žmogaus teises, prieš jų brukamą ideologiją ir diktatūrą, reikia maldos, labai daug maldos. Todėl labai prašau visus tikinčiuosius kasdien sukalbėti bent Dievo Gailestingumo Vainikėlį ir, jei įmanoma, šv. Rožinio dalį. Šventas Dieve, šventas Galingasis, šventas Amžinasis, pasigailėk mūsų ir viso pasaulio! Amen.

Doug Mainwaring (Life Site News)       2021-05-26 0:46

LA CROSSE, Viskonsinas, 2020 m. gegužės 24 d. („LifeSiteNews“) - kunigas Jamesas Altmanas, kurio vaizdo pranešimas praėjusį rudenį „Tu negali būti katalikas ir demokratas“  kritikavo JAV vyskupus, kad jie be reikalo uždaro bažnyčias ir p per COVID-19 pandemiją, per Sekmines paskelbė, kad jo vyskupas paprašė jo atsistatydinti dėl „nesantaikos ir neveiksmingumo“.

Vyskupas Williamas P. Callahanas rugsėjį ėmė grasinti kunigui „kanoninėmis nuobaudomis“, net kai visuomenės palaikymas kunigui išaugo šalyje ir pasaulyje.
Per Sekminių pamokslą, Altmanas paaiškino: „Apgailestaudamas pranešu, kad jie nori, mano galvos lėkštėje. Jie nori mano galvos už tiesos sakymą. Aš, matyt, hierarchijoje susikūriau priešų“.

Kai mirsiu,  stovėsiu teisiamas Viešpaties akivaizdoje, o ne bažnyčios vyskupų.
Geroji šeima, kiti piemenys įžsieidė, nes pasakiau, kad jie paliko savo avis bėdoje.

Jei šis virusas tikrai toks pavojingas, kaip jie sako, tai juo labiau reikia laikyti mūsų bažnyčias atviras ir teikti sakramentus, kad liktumėte malonės būsenoje. Jie kelia pavojų jūsų amžinoms sieloms!

Jie baudžia mane už šią tiesą. Už tai, kad kalbėjau tiesą, kurią Jėzus įsakė savo apaštalams: „Kaip Tėvas mane siuntė, taip ir jus siunčiu, nors žinau, kad pasaulis jūsų nekęs, aš jus siunčiu krikštyti, atleisti atgailaujantiems ir maitinti savo avis “.
https://www.lifesitenews.com/news/breaking-fr-altmans-bishop-has-asked-him-to-resign

Al.       2021-05-25 23:33

Ačiū, kunige, už tiesos žodį.

Pasidžiaukim...       2021-05-25 23:32

https://www.laikmetis.lt/seimui-iteikta-beveik-50-tukst-parasu-pries-lyciai-neutralios-partnerystes-iteisinima/
Pagarba Šeimų maršo dalyviams ir organizatoriams, pagarba tiems Seimo nariams, kurie dirba tautai, o ne liberalmarksistinei ( vėl ,,progresyviai”, ,kaip ir 1917 metais) ideologijai. Vertybėms, tradicijoms, visuomenės daugumos nuomonei ištikimi žmonės padarė daug, kad Nelaisvės partijos inicijuojamas, TS grietinėlės stumiamas ir liberal-socialdemokratų paramstomas kląstos ir melo kupinas PĮ būtų sustabdytas. Laimėtas mūšis, bet ne karas, bet ir tuo galim pasidžiaugti ir suremti pečius birželio akcijoms prie savivaldybių (1 d.) ir Seimo (15 d.). Ačiū visiems, prisidėjusiems prie blaivaus proto, šeimos pozicijų ir Konstitucijos išsaugojimo.
Algirdas

Su didžiausia pagarba Jo Eminencijai Kardinolui       2021-05-25 23:00

Puikiai suprantu, apie ką Jūs kalbate.1972 metai įstrigo į atmintį visiems laikams ir man. Tais metais aš baiginėjau universitetą, studijavau lituanistiką. Aišku,niekas neskambino varpais,kad pasaulį sukrėtė Katalikų Bažnyčios Kronika, kurios žinios buvo transliuojamos per Amerikos balsą, bet mes irgi klausėmės nuo pat kovo 19 dienos. Kai susidegino Kaune Romas Kalanta gegužės 14 dieną, rašiau diplominį darbą ir dar nežinojau, kad gausiu paskyrimą į Komijos konvojinę diviziją, du metus saugosiu griežto režimo pataisos darbų koloniją gūdžioje taigoje, įsikūrusią ant upės, kurią senieji chantai vadino Jomva- šventąja upe, tada ji jau vadinosi beveik rusiškai - Vymė, kranto, kaliniai kirto mišką ir pavasario potvynių metu mėtė rąstus į Vymę, kurios vandenys plukė medieną į pietus. Gulagas, kaip Jūs, be abejo, žinote, buvo oficialiais panaikintas 1960 metais,bet Ustvymlago dvasia taigoje dar išliko ilgam. Apie Ustvymlago žiaurumus dar buvo pasakojamos istorijos, kaip miško kirtyklose sušaldavo mirtinai ne tik kirtėjų brigados, bet ir jų žiaurūs sargybiniai. Stalinizmas Šventąją upę pavertė Stiksu. Drąsesni vietiniai gyventojai pasakojo: Gulago “planovikai” buvo paskaičiavę,kad kiekvienas tokio lagerio kalinys turi dirbti apie tris mėnesius, kad bent iš dalies atlygintų savo paties fizinio sunaikinimo išlaidas. Dabar džiaugiuosi, kad tarp mano saugomos kolonijos kalinių nebuvo politinių, nebuvo nekaltų, visi buvo nuteisti ne pirmą kartą už sunkius nusikaltimus, bet nesididžiuoju tuo. Tai buvo irgi žmonės, kurių žmonėmis niekas nelaikė, kalėjimo viduje jie irgi elgėsi kaip žvėrys. Nors jų jau niekas nešaudė, nevadino “mėlynakiais taikiniais”, kaip rašė rusų literatūros klasikas Sergejus Dovlatovas, tarnavęs tose pačiose vietose, kaip ir aš, tik 10-čia metų anksčiau. Pečioros, Vymės, Vyšeros, Lupjės, Veslianos ir kitų Komijos upių upelių krantai nukloti nežymėtomis šimtų tūkstančių žmonių kapinėmis, žmonių, žuvusių nuo išsekimo ir bado, ligų kertant miškus, tiesiant kelius ir geležinkelius. Visi jie buvo nekaltos stalinizmo aukos. Kodėl tai prisimenu? Ogi todėl, kad žinau, jog už laisvę mirti ne taip jau ir garbinga, kur kas garbingiau už ją kovoti iki pergalės. Ir Jūs esate tokios humanizmo Pergalės švyturys. Ačiū Jums už tai.

Ačiū       2021-05-25 22:28

išmintingam Žmogui už labai brandų straipsnį.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.