Geroji Naujiena

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Palinkėkime vienas kitam eiti per gyvenimą su Prisikėlusiuoju ir būti vilties žmonėmis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 17 d. 10:00

30     

    

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Palinkėkime vienas kitam eiti per gyvenimą su Prisikėlusiuoju ir būti vilties žmonėmis

Velykinė žinia

Pirmąją savaitės dieną, rytui brėkštant, moterys atėjo prie Jėzaus kapo. Atėjo ne susitikti su gyvuoju Viešpačiu, kurį mylėjo ir sekė, kai jis Galilėjoje skelbė Evangeliją, o tik atlikti paskutinio patarnavimo – patepti mirusiojo kūno; atėjo be vilties, tik su rūpesčiu, kas nuritins akmenį nuo kapo angos.

Tačiau rado viską kitaip negu tikėjosi: akmuo buvo nuristas, o kapas tuščias. Pasirodę spindintys vyrai kalbėjo: „Kam ieškote gyvojo tarp mirusiųjų? Nėra čia jo, jis prisikėlė. Atsiminkite, ką jis jums yra sakęs, būdamas Galilėjoje: ‚Žmogaus Sūnus turi būti atiduotas į nusidėjėlių rankas ir nukryžiuotas, o trečią dieną prisikelti.‘ Tuomet moterys prisiminė Jėzaus žodžius!“ ( Lk 24, 5–8).

Akmuo ant Jėzaus kapo yra kaip ženklas, kalbantis, kad mūsų gyvenime daug kas – džiaugsmas, gražios svajonės, meilė, tikėjimas, šviesi ateities perspektyva – yra tarsi palaidota ir dar užrista akmeniu. Tas akmuo – tai mūsų nuodėmės, baimės, abejonės, kančios, ligos, mus gąsdinantys įvykiai, kaip antai, karas Ukrainoje. Dažnai mums atrodo, kad tai nenuritinami akmenys, kuriuos, galbūt, nešime iki gyvenimo pabaigos.

Slegiami kitų akiai gal nepastebimų mūsų akmenų, mes kaip tos moterys užmirštame, ką yra kalbėjęs Galilėjos Mokytojas, kad jis ne tik kentės ir mirs, bet ir prisikels iš numirusiųjų, kad nuritintų mūsų širdis slegiančius akmenis ir padovanotų amžinąjį gyvenimą.

Prisikėlęs iš mirties Jėzus daug kartų pasirodys savo mokiniams, o abejojantiems, kaip antai Tomui, net palieps paliesti jo šono žaizdą ir neabejoti, jog jis tikrai prisikėlė. Velykų ryto žinia apie prisikėlusį Viešpatį yra pati brangiausia žinia žmonijos istorijoje; brangiausia ir asmeniškai kiekvienam iš mūsų.

Net labai brangias mums žinias dažnai užgožia kančia, nepasisekimai, mums nepalankūs žmonės, tačiau velykinės žinios negali užgožti net mirtis: kėlėsi Kristus, kelsimės ir mes. Apreiškimo knygoje skaitome apaštalo Jono liudijimą: „Išvydęs Žmogaus Sūnų, aš puoliau jam po kojų, tarsi negyvas, Bet jis palietė mane savo dešine ir prabilo: „Nebijok! Aš esu Pirmasis, ir Paskutinysis, ir Gyvasis. Aš buvau miręs, bet štai esu gyvas per amžių amžius ir turiu mirties ir mirusiųjų pasaulio raktus“ (Apr 1, 17–18).

Tik Prisikėlusysis, tik Gyvasis ir niekas kitas šiandien gali paguosti ukrainiečių šeimas, netekusias vyrų, sūnų ar namų.

Popiežius Pranciškus ragina: „Suteikime prisikėlusiam Kristui centrinę vietą mūsų gyvenime. Prašykime malonės nebūti nuneštiems srovės, problemų jūros, nesudužti į nuodėmės akmenis, į nepasitikėjimo ir baimės kyšulius. Ieškokime Jo visa kame ir virš visko.“

Velykas – Kristaus Prisikėlimą turime švęsti ne kartą per metus, bet nuolatos. Mes tai darome kiekvieną sekmadienį bendruomeniškai švęsdami Mišias – Kristaus kančios ir prisikėlimo paminėjimą. Kiekvieną kartą, kai švenčiame Mišias, ne tik prisimename Jėzaus prisikėlimą, bet realiai dalyvaujame jo mirties ir prisikėlimo slėpinyje. Ar pakankamai dažnai pasinaudojame mirtį nugalėjusio Viešpaties teikiamomis dovanomis?

Sveikindami su šv. Velykomis, palinkėkime vienas kitam eiti per gyvenimą su Prisikėlusiuoju ir būti vilties žmonėmis.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O kur popiežius Pranciškus?       2022-04-19 20:03

Vieną kartą nustokite tą kgb stukačių vis kišti ir kišti. Ar jau Lietuvoje nebeliko kitų vertų pagarbos Dievo tarnų? Ir kodėl čia neatsiranda vietos Popiežiui ir jo ištarmei?

Darijus       2022-04-19 18:36

Toks jausmas, kad kieno valdžia, to ir teisingumas.

Tadas Vareika       2022-04-19 17:00

Kyšininkus politikus išteisinusius teisėjus paskyrė D.Grybauskaitė

> Korupcijos įteisinimo diena       2022-04-19 16:11

Sprendimas parodo, kad Teisė Lietuvoje yra politikų tarnaitė.

Korupcijos įteisinimo diena       2022-04-19 15:07

Teismas išteisino kyšininką E.Masiulį ir visą jų gaują. Stipru. Damušė pasitikėjimą valstybe galutinai. Dabar net paskutiniai likę idealistai turėtų susivokti, kur gyvename.

Algirdas       2022-04-18 23:49

Galima pagalvoti, kad riteriai iš Vakarų nešė mums taiką ir gerovę. Matyt mūsų ekspertai nelabai draugauja su istorija. Bent Lietuvos.

ⓈⓁⓄⓋⒺ ⓃⒶⓈⒽⒾⓂ️       2022-04-18 17:51

Kodėl manote, kad rusai meluoja? Jie gi viską rodo gyvai, kaip vyksta mūšis. GoPRO. Išvaduoti miestais, šimtai jau. Rodo ir lavonus, Ukrainos nacių režimo karių. Tą galite patys pamatyti rusų spaudoje ir apeiti Landsbergio cenzūrą per VPN ar DNS pakeitimą į 1.1.1.1 ir Švabo gulagas tampa bejėgis. smile)))))))))) tikiu rusų skaičiais. 23 tūkstančiai yra tik gruz200, kurie atpažinti. Dokumentuoti. Yra jų kūnai+dokumentai, DNR. Taip kaip jūs tą nuginčysite kad parašėte, jog rusai meluoja, o patys faktų neturite. Ahahahahahah…

ah.ą       2022-04-18 14:17

su gamtiniu pavasariu - mėnulio pilnačia po lygiadienio

To OFICIALU       2022-04-18 13:11

Pamiršai parašyti, kad tiek tavo mylimų ruskių žuvo. Taip kad Putinui greit pabaiga. VALIO!

ah.1       2022-04-18 12:55

gojau/nežyde - kam tau tos žydų pasakos? palik žydų pasakas žydams.Jėzus buvo pasiųstas tik pas pražuvusias Izraelio namų avis, pats sakė.

OFICIALU       2022-04-18 12:24

Jau žuvo 23 367 Ukrainos armijos kariai, naciai ir benderovcai. Matomai jau greitai Zelenskio banditams pabaiga…
Daugiau informacijos pagoglinus straipsnį - “ Минобороны опубликовало список с данными погибших украинских военных”.

OFICIALU       2022-04-18 12:22

Jau žuvo 23 367 Ukrainos armijos kariai, naciai ir bendetovcai. Matomai jau greitai Zelenskio banditams pabaiga…
Daugiau informacijos pagoglinus straipsnį - “ Минобороны опубликовало список с данными погибших украинских военных”.

*****       2022-04-17 22:59

Šv.Vėlykos - tai grįžtančio tikėjimo laikas.
Metas, kai speigą nugali atgimstantis gyvybė.
Tai viltis, kad visi išbandymai turi savo pabaigą.
Tikėjimas, kad rytojus bus šviesesnis.
Linkime apkabinti visus, kurie šalia,
kurių pasiilgome, kurie mums brangūs,
ir kartu patirti šv.Vėlykų stebuklą.

Svarbi žinia        2022-04-17 19:30

Ukrainos 36-osios brigados vadas Baraniūnas (Баранюк) šiandien buvo nukautas rusų karių, kai pabandė prasiveržti iš apsupties Mariupolio “Azostal” gamykloje. Pragaran garmės visi Zelenskio banditai! Šlovė Rusijos kariams!

Kokiu b1b1u jis psdarytas?        2022-04-17 16:38

“Anūkas netyčia blokavo Klaipėdos uostą ir Lietuvos geležinkelius: Lietuva stoja”.

Putinas       2022-04-17 15:41

Kitas Velykas jau tikrai švesime laisvoj Lietuvoj.“

Geri laikai buvo…       2022-04-17 14:31

Pamenu, kada Romualdas Visokavičius buvo jaunesnis ir vadovavo Lietuvos bankui, tai taip smagiai “patvarkydavo” darbo kabinete ant stalo Hermio banko valdytoją Nadieždą Novickienę, jog šiai tik galva kretėdavo…Smagu kažkaip…

Šarūnas Novickis        2022-04-17 14:16

Krikščionių tradicijoje šiandien yra ta diena, kai buvo nužudytas Jėzus. Ir čia pamatome, kokia baisi ir buka jėga yra glušai - juk tai jie staugė “Atiduok mums (žmogžudį) Barabą”, o Jėzų - ant kryžiaus. Ir savo pasiekė. Rėkimu.

Nes glušai - jie tokie… Kaip purvo nuošliauža, palaidojanti nešvarumuose viską, kas tik atsiduria jos kelyje. O paskui - vėl lyg niekur nieko, žmonės - kaip žmonės. Valgo, miega, eina į darbą... Vieną dieną kloja palmių šakas po asilo kojomis, kitą - jau reikalauja kraujo aukos. Kur logika? Pasirodo, taip net klausimas neformuluojamas, nes arba logika, arba glušuva, abi kartu - niekaip. Todėl saugokitės glušų, nes jie yra “nenugalima jėga” klastingų niekšų rankose, o dabar dar ir padauginta iš mass medijos galingumų.

Su artėjančiom Velykom visus geros valios žmones!
Ir šiandien tokie patys glušai rėkia ir “reikalauja teisingumo” pagal iš aukščiau patvirtintą tvarką - nes tokia glušų žanro klasika… Jei kas ir keičiasi - tai nebent aprangos stilius, galvos apdangalai ir veido plaukuosena.

Nuodinga musmirė       2022-04-17 13:50

Kada per šv.Velykas, mūsų protėvių vadinamą žemės atbudimo šventę, kada visi lankydavo artimuosius, kaimynus, draugus ir pažįstamus su gerais linkėjimais, palydimais dainomis ir muzika, pažiūrėkit į nuotrauką, - ta išverstaskūrė politinė prosti*tutè Dalia Polikarpovna švenčia savo Vėlykas pasidėjusi gėlèmis papuoštą karišką šalmą! Negaliu patikėti, - ta kolaborantė vėl kursto karą?!!
Pagoglinkit straipsnį “ Prezidentė Grybauskaitė ukrainiečiams papasakojo apie korumpuotus Vakarų politikus”.

KOSTAS       2022-04-17 11:15

Mariupolyje “Azovstal’” gamyklos teritorijoje apsuptoje Ukrainos karių grupuotėje yra ir 400 užsienio samdinių. Reikia pasakyti, jog šių užsienio banditų lemtis nepavydėtina, - geriausiu atveju, net pasidavus į tusų nelaisvę, pagal tarptautinius humanitarinius įstatymus jų laukia baudžiamoji atsakomybė ir ilgi metai kalėjimo. Bet Kadyrovas su savo spec. dalinio kariais tiems užsienio samdiniaims jau yra pažadėjęs žūtį, jei jie nesudės ginklų. O Kadyrovas tikras vyras, - savo duoto žodžio visada laikosi. Šlovė rusų kariams! Pagoglinkit straipsnį - “До 400 иностранных наемников заблокированы на территории “Азовстали”.

MYKOLAS       2022-04-17 0:49

Lietuvių grobuonims siūlyčiau sustoti ir pamiršti svetimųjų naikinimo metodus. Dirbkite ir gyvenkite, kai mūsų papročiai mokė, valgykite tai ką turite savo, o alkstantį sušelpkite. Nesiidairykite į svetimas gėrybes ir lengvą duoną, sava duona visuomet skalsesnė!

Darijus       2022-04-17 0:29

Galiausiai, norėčiau pasakyti, kad visi žmonės, kurie nematė karo, jo prašo, o visi, kurie matė karą, nenori jo daugiau matyti.

Tik faktai       2022-04-16 23:19

Vien tik Mariupolyje rusų kariai sunaikino 4000 Ukrainos kariškių, nacių bei benderovcų kartu skaičiuojant, dar 1464 ukrufašistai Mariupolyje pasidavė į nelaisvę.

Tikintis       2022-04-16 23:13

Kokią pseudo valstybinių darinių čiabuviams “naudą” duoda Nausėdos, gynybos ir puolimo ministro,“nenugalimos” Lietuvos kariuomenės vado aptariami kariniai milijardiniai “įsigyjimai” akivaizdžiai demonstruoja šiandieninės banderinės Ukrainos per 8 metus iš JAV įsigyti, pačios gausių karinės pramonės gamyklų prisigaminti, po vasario 24 dienos JAV ir eurosojūzo masiškai tiekiami naujausi, šauniausi, galingiausi, tobuliausi ginklai ir amunicija kovoje su “vyžotos” Rusijos agresija…

Gavėnios malda       2022-04-16 23:08

Apsaugok, Viešpatie, mūsų buvusius KGBistus ir esamus VSDėšnikus.

Svarbi žinia       2022-04-16 23:02

Buvęs VRM ministras Romasis Vaitekūnas savo laiku pasakojo, jog turi net video medžiagą, kur kardinolas Tamkevičius “myli” jaunus kunigų seminarijos kunigėlius ….

Šlovė rusų kariams!       2022-04-16 22:58

ПВО сбила украинский военно-транспортный самолет, загруженный крупной партией западной военной техники, заявил официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
“Российскими средствами противовоздушной обороны в районе Одессы сбит в воздухе украинский военно-транспортный самолет, доставлявший крупную партию вооружения, поставленного Украине западными странами”, — сказал он.
Помимо этого, над населенными пунктами Лозовая и Веселая сбиты два украинских беспилотника.
Daugiau skaitykite straipsnyje - “ ВС России сбили украинский самолет с крупной партией западного оружия”.

Tik faktai       2022-04-16 22:29

Tik ką publikuota: Ukraina jau prarado 23,367 karius, nacius. Rusai skaičiuoja lavonus gi jų.

Nuomonė       2022-04-16 22:27

Ukrainoje savi šaudo į savus. Lietuvoje taip pat buvo. Ir vėl bus tas pats greitai. Paleckis teisus. Reikia ginkluotis prieš Landsbergio režimą.

ah.ą        2022-04-16 21:43

ekadišas.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.