Geroji Naujiena

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 7 d. 10:38

6     

    

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Po krikšto Jordano upėje Jėzus skelbė Evangeliją apie Dievo karalystę ir ragino: „Kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės“ (Lk 12, 33).

Paulius, Jėzaus pašauktas būti apaštalu, uoliai skelbė jo Gerąją Naujieną apie dangaus karalystę, į kurią einame tikėjimo keliu. Laiške žydams rašė: „Tikėjimas laiduoja mums tai, ko viliamės, įrodo tikrovę, kurios nematome“ (Žyd 11, 1). Evangelijos skelbimas Pauliui labai daug kainavo: jis buvo persekiojamas ir uolią tarnystę baigė kankinio mirtimi.

Apaštalas Paulius kaip gražiausią tikėjimo pavyzdį rodo Senojo Testamento patriarchą Abraomą: „Tikėdamas Abraomas paklausė (Dievo) šaukimo keliauti į šalį, kurią turėjo paveldėti, ir išvyko, nežinodamas kur einąs“ (Žyd 11, . Palikti gimtąjį kraštą ir keliauti į svetimą kraštą, kuriame nežinia, kas laukia, Abraomui buvo didelis išbandymas. Dar didesnis išbandymas buvo Dievo paliepimas paaukoti sūnų Izaoką. Abraomui reikėjo didelio pasitikėjimo Dievu, kad įvykdytų tai, kas buvo paliepta.

Tikėjimas niekuomet negarantuoja fizinio saugumo ar materialinės gerovės. Pokario metais geriausi ir giliai tikintys Lietuvos žmonės buvo tremiami į Sibirą; iš jų buvo atimama viltis kada nors sugrįžti į tėvynę. Visi „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ bendradarbiai buvo gilaus tikėjimo žmonės, bet Dievas jiems taip pat leido eiti didelių išbandymų keliu: jie buvo tardomi, teisiami ir siunčiami į lagerius.

Tikėjimas kviečia tiesiog pulti į dangaus Tėvo rankas, nelaukiant saugaus gyvenimo čia žemėje, bet tvirtai tikint, kad mūsų laukia amžinieji namai danguje.

Tikėjimas yra Dievo dovana, kurią gauname be jokių nuopelnų. Šią dovaną mes galime auginti, bet galime leisti, kad ji visiškai sunyktų. Tikėjimas mumyse auga, kai susiduriame su įvairiomis sunkenybėmis, bet nepaleidžiame Dievo rankos – einame į priekį, kaip Abraomas kad ėjo iš savo gimtinės į nežinomą kraštą. Panašiai mūsų pokario tremtiniai laikėsi Dievo rankos, kai buvo vežami į Sibirą ir tenai turėjo pakelti didžiausius sunkumus.

Mūsų tikėjimui yra keli rimti pavojai. Vienas iš jų – tai mūsų nuodėmės, kai mes renkamės ne Dievo valią, bet elgiamės pagal savo įgeidžius. Antrasis pavojus – labai geras medžiaginis gyvenimas, kuris lenkia mąstyti, jog tik čia žemėje turime susikurti kuo geresnes sąlygas gyventi, o tuo tarpu dvasiniai reikalai pamirštami. Prieš šiuos tikėjimo pavojus tenka nuolat kovoti.

Dievo žodis kviečia mus nusidėjus nelikti nuodėmėje, bet tuojau ieškoti Dievo gailestingumo. Dėl to Jėzus mums paliko Atgailos ir Sutaikinimo sakramentą, kurį priimdami patiriame Dievo gailestingumą. Mums telieka kuo dažniau šia dovana pasinaudoti.

Jeigu mums viskas gerai sekasi ir turime daug medžiaginių gėrybių, siekdami, kad jos neužgožtų Dievo, turime jomis dalintis su stokojančiais. Besidalindami savo gėrybėmis, mes augame tikėjimu. Šiuo metu pagelbėdami ukrainiečiams, mes dar labiau pagelbstime patys sau – mumyse labiau suspinti Jėzaus veidas.

Tikėjimo kelionėje mus nuolat turi lydėti suvokimas, kad čia, žemėje, mes esame ateiviai ir keleiviai, iešką tikrosios tėvynės (plg. Žyd 11, 13–14). Ši amžinoji tėvynė – didžiausias mums patikėtas lobis, tačiau jis yra labai trapiame inde. Todėl Jėzus nuolat ragino budėti, nes „Žmogaus Sūnus ateis, kai nesitikėsite“ (Lk 12, 40). Ar budime, saugodami savo tikėjimą?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tirštas vakuumas       2022-08-8 13:10

Bet ir šlykšti toji mūsų religija, kur tėvas eina žudyti savo sūnų...

Michailas Veleris       2022-08-7 21:53

Malda: Kur tavo gyvenimas / МОЛИТВА: ГДЕ ТВОЯ ЖИЗНЬ - #Веллер 07 08 2022
https://www.youtube.com/watch?v=9W8Fp_w3Wgk&ab;_channel=МихаилВеллер

idomu       2022-08-7 19:45

kodie visi tie tarnai turi tokias atsiganiusias xares

Prašalietis       2022-08-7 14:50

Šiandieniniam Dievo žodžio “skelbėjui” Tamkevičiui: “Tikėjimas yra Dievo dovana…,Dievo žodis kviečia mus nusidėjus nelikti nuodėmėje, bet tuojau ieškoti Dievo gailestingumo. Dėl to Jėzus mums paliko Atgailos ir Sutaikinimo sakramentą, kurį priimdami patiriame Dievo gailestingumą.”... Su tokiu Dievo žodžio “supratimu” katalikiški pseudo dievo tarnai be sielos graužimo daro nuodėmes, nes laikui atėjus, pakanka šiandieniniam popiežiui nuvažiuoti į kokią Kanadą, “paatgailauti”, atsiprašyti seksualiai ir kitaip kone šimtą metų išnaudotų vietos indėnų krikščioniško tikėjimo mokyklose, ar JAV katalikų bažnyčia sumokėti teismuose savo tvirkintoms ir kitaip išnaudojamoms aukoms per 400 milijonų dolerių, Prancūzijos bažnyčių sutanoti išsigimėliams išnaudoti seksuliai per daugelį dešimtmečių šimtus tūkstančių aukų, sukryžiavus rankas, pakėlus akis į dangų pasakoti pseudo tikinčiai publikai, kaip “tinkamai paatgailavę”, atsiprašę... nesunkiai patyria Dievo gailestingumą... Katalikų bažnyčia šiandiena pasidariusi faktiškai sekta nieko bendra neturinti su Dievo žodžiu ir Šv. Raštu, jai visai nerūpi žmogaus sielos “sveikata”, savo poelgiais jie demonstruoja, kad net ir Dievą šiandiena laiko puskvailiu. Tik tokiu atveju Tamkevičius sau leidžia, Dievui viską matant, “subtiliai” pamanipuliuoti, paagituoti,  papolitikuoti užsimindamas , kad ” Šiuo metu pagelbėdami ukrainiečiams, mes dar labiau pagelbstime patys sau – mumyse labiau suspinti Jėzaus veidas…” Kaip ir seksualiniai iškrypėliai darantys neatleidžiamas nuodėmes šiandieniniam popiežiui “pasidarė Dievo vaikai”, o ne nusidėjėliai kuriems neišvengiamai “kvepia” pragaras… Katalikiški pseudo dievo tarnai tyli “kaip kapinės” apie Dievo kūrinio žmogaus JAV “demokratijos” šiandiena skelbiamą “daugialytiškumą”..., sau pasidarymą “lyties” pagal pageidavimą. Veidmainiavimas, apsimetinėjimas, nutylėjimas, homoseksualizmas dvasininkų tarpe, sotaus gyvenimo troškimas, bandymas “subtiliai” įtakoti politiką ir manipuliuoti žmonėmis, kitos visiškai nekrikščioniškos žmogaus ydos yra šiuolaikinės išsigimusios kartu su vakarų “demokratija” katalikų bažnyčios tarnų esminiai bruožai… Šios publikos joks Dievas nei Skaistykla neišgelbės nuo jų laukiančių dar didesnių linksmybių jų laukiančiame pragare…, kad ir kiek jie sau ir kitiems šiame pasaulyje pasakotų apie Dievo gailestingumą ...

Tik mąstantiems       2022-08-7 12:23

“Pirmiausia nuteiskite patys save, išmokite tokio meno. O tik po to teiskite priešą savo ir kaimyną visoje žemėje. Pirmiausia išmokite sau neatleisti net už vienintelę klaidą. Ir tiktai tada rėkite savo priešui, kad jis priešas ir kad jo nuodėmės sunkios. Kaukitės su savyje – ne kitame – esančiu priešu, o kai jį nugalėsite, nebeteks niekada paikai, kvailai elgtis, nes tapsite jūs Žmogumi“ /Bulatas Okudžava/

T0mas J.       2022-08-7 11:42

Tinklapio viršuje yra mygtukas REDAKCIJA. Nuoroda neatsidaro.
Nenormalu. Juk dar neseniai veikė.
Kam slėpti nuo skaitytojų, kas ta “redakcija”?

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.