Geroji Naujiena

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Prisikėlusiojo klausimas: „Ar myli mane?“ – III Velykų sekmadienis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 1 d. 10:35

14     

    

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Prisikėlusiojo klausimas: „Ar myli mane?“ – III Velykų sekmadienis

Vienas iš pačių įdomiausių ir spalvingiausių žmonių, buvusių Jėzaus artumoje, yra apaštalas Petras. Jo asmenyje susipina gilus tikėjimas, kančios baimė, atgaila ir ištikimybė savo Mokytojui.

Jėzus sutiko Petrą ant Genezareto ežero kranto, kai šis plovė tinklus, ir pakvietė sekti paskui jį. Petras tučtuojau paliko žvejo tinklus ir tapo ištikimiausiu Jėzaus mokiniu; jis klausėsi Jėzaus kalbų, matė jo darbus ir buvo pasiryžęs už savo Mokytoją guldyti net galvą.

Kartą Jėzus paklausė savo mokinių: ką jie mano apie Žmogaus Sūnų? Petras tuojau visų vardu atsakė: „Tu esi Mesijas, gyvojo Dievo Sūnus!“ (Mt 16, 16). Ta proga Jėzus pažadėjo: „Tu esi Petras – Uola; ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės. Tau duosiu dangaus karalystės raktus; ką tu suriši žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką atriši žemėje, bus atrišta ir danguje“ (Mt 16,18–19).

Petrui ne viską, ką Jėzus kalbėjo, buvo lengva suprasti. Ypač jį neramino Jėzaus kalbos, kad Jeruzalėje jam teks daug kentėti, būti nužudytam ir trečią dieną prisikelti. Petras nesuvokė, kad tai galėtų nutikti Mesijui, todėl pradėjo drausti, kad taip nekalbėtų. Tąkart Jėzus aštriai subarė Petrą: „Tu man papiktinimas, nes mąstai ne Dievo, o žmonių mintimis“ (Mt 16, 23).

Paskutinės vakarienės kambaryje Jėzui kalbant apie artėjantį išsiskyrimą Petras tvirtino: „Aš ir gyvybę už tave guldysiu!“, o Jėzus į tai atsakė: „Iš tiesų sakau tau: dar gaidžiams nepragydus, tu tris kartus manęs išsiginsi!“ (Jn 13, 37.38).

Petrui buvo nelengva klausytis šių Jėzaus žodžių, nes per daug pasitikėjo savimi. Drąsa apleido Petrą Kajafo kieme, kai tarnaitė prie laužo besišildantiems vyrams pasakė, kad jis buvo vienas iš Jėzaus mokinių. Įvyko, kaip Jėzus buvo sakęs: Petras tris kartus pakartojo, kad jis pasmerktojo Jėzaus nepažįsta.

Gaidžiui pragydus Petras prisiminė, ką Jėzus buvo sakęs, ir graudžiai pravirko (plg. Mk 14, 72). Palaimintos atgailos ašaros; palaimintos jos ir kiekvieno žmogaus gyvenime, nes atkuria nutrūkusius draugystės ryšius su Jėzumi.

Prisikėlęs iš numirusiųjų Jėzus pasirodė savo mokiniams ant Genezareto ežero kranto ir valgė su jais iškeptą žuvį. „Papusryčiavus Jėzus paklausė Simoną Petrą: „Simonai, Jono sūnau, ar myli mane labiau negu šitie?“ Tas atsakė: „Taip, Viešpatie. Tu žinai, kad tave myliu.“ Jėzus jam tarė: „Ganyk mano avinėlius“ (Jn 21, 15).

Jėzus net tris kartus klausė, ar Petras myli jį. Prisiimti didelę užduotį – vadovauti Bažnyčiai ir vesti žmones prie Dievo gali tik tas, kuris tikrai myli. Petras tikrai mylėjo Jėzų ir greitai po Jėzaus įžengimo į dangų ta meilė buvo išbandyta.

Apaštalų darbų knygoje skaitome, kaip apaštalai buvo atvesti į teismo tarybą, ir vyriausiasis kunigas metė jiems kaltinimą: „Mes jums drauste uždraudėme mokyti tuo vardu, o štai jūs užtvindėte Jeruzalę savo mokslu ir dar norite ant mūsų galvų užtraukti to žmogaus kraują.“ Petras ir apaštalai atsiliepė: „Dievo reikia klausyti labiau negu žmonių“ (Apd 5, 28–29).

Šiuos apaštalo Petro žodžius – „Dievo reikia klausyti labiau nei žmonių“ – amžių būvyje pakartos daugelis krikščionių ir turės drąsos už tai prisiimti skiriamą bausmę.

Apaštalo Petro pavyzdys ir užtarimas tepadeda kiekvienam iš mūsų ištikimai sekti paskui Jėzų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gyvenimo balanso ratas       2022-05-3 12:22

Paaukokite bet kokiems geriems projektams (noriu iš karto perspėti, kad jei savo aukomis paremsite ginklų pirkimą, tai pagal karmos dėsnį tai sugrįš į jūsų gyvenimą. Net jei jūsų pinigai bus skirti tokioms reikmėms be jūsų žinios būsite už tai atsakingas. Todėl būkite labai atsargūs aukodami organizacijoms, kai negalite atsekti, kur keliauja jūsų pinigai).

Sveiki, komunistai liberalai pedofilai       2022-05-2 9:59

tai net III Velykų sekmadienį per Motinos dieną vaikus prievartavote, ką ? paaiškėjo, kad net liberalų sąjūdžiui priklausantis psichologas Medininkų pabėgėlių centre prievartavo migrantų vaikus ! ką galėtų mums paaiškinti Seimo bei liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Viktorovna Čmil ?!
Skaitykite apie brudus pedofilus - “ Seksualine prievarta prieš migrantus įtariamas psichologas nušalintas, pasitraukė iš partijos”.

stebiu       2022-05-2 8:52

pasaulinius ivykius,neisivaizduojama kara Ukrainoje,buties sunkumus,iseinancius amzinyben artimus zmones..Apie musu vidini visuomenini,politini gyvenima nesinori nei samprotauti,nei kalbeti.Pasistatai galvoj nepramusama siena ir gyveni SAU.tURBUT,tai bejegiskumo ir beprasmybes israiska.Musu tauta serga idiotizmu.

>>>Musul...abc       2022-05-2 8:27

Jėzus yra mūsų kelias ir gyvenimas. Tai reiškia, kad mes, norintys gyventi rojuje, turime šį kelią pakartoti ir kryžių priimti, kaip duotybę, kuris ir tik jis, kryžius, mus išgano. O kryžiaus nešimas kartu su Jėzumi yra prasmingas, išganingas ir nesunkus.

ah.ą       2022-05-2 1:07

uola melagė, uola tris kartus melavo, reziume pastatas - pastatytas ant melo, o melo tėvas velnias,pastatas stovi ant velnio melo, škia viskas melas nuo pat pamatų.

Musulmonas abc.       2022-05-1 20:49

Jei prisikėlė,tai ir kryžius panaikinkime; kam tie kryžiai be aukos.

123.       2022-05-1 19:27

vyt iš kiemo šituos juodaskvernius apsišaukėlius,protų sujaukėjus,degint ant alkų pastatytas jų šventyklas.per juos parklubdyta tėviškė kažin ar be prisikels.

Šiandieninė malda       2022-05-1 19:10

Belyte mūsų, kuri esi PREMjere ! Teesie šventas Ingrido vardas, Teateinė konCIERvų karalystė, Teesie tavo valia, kap vyriausybėje taip ir Seime.. Kasdienę šampūno vakciną duok mums šiandien ir atleisk anūkui už pastovų nusikalbėjimą, kaip ir mes atleidžiame kuprotam seniui Ir neleisk mūsų gundyti Spūtnyku-V, bet gelbėk nuo pikto Nausėdos. Amen

Visiškas dugnas        2022-05-1 19:04

Balandžio 19 diena - korupcijos įteisinimo Lietuvoje diena. Vilniaus apygardos teismas išteisino kyšininką E.Masiulį ir visą jų gaują. Stipru. Damušė pasitikėjimą valstybe galutinai. Dabar net paskutiniai likę idealistai tikrai turėtų susivokti, kur gyvename.

Šlovė Landsbergiui “Dėdulei”!       2022-05-1 19:02

Lietuvą valdo buvę KGBėšninkai ir dabartiniai VSDėšninksi. Šlovė Landsbergiui “Dėdulei” dar 75 metams užslaptinusiam 2000 buvusių KGBėšninkų ir spec.tarnybų bendradarbius!

tamkevičius-švabo mazgotė       2022-05-1 18:54

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms
Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL.

Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“.

Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią.

Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga išsižada savo principų ir palūžta prieš naująjį drakoną – Vytautą Landsbergį ir visą jo Tėvybės sąjungą.
Todėl man ir kilo abejonių, ar ši Tamkevičiaus rezistencija nebuvo dar viena KGB sukurta legenda. Juk negali žmogus, kažkada kankinamas KGB, taip greitai palūžti prieš naujuosius – senuosius KGB-istus landsbergius grybauskaitės ir visą šią smirdančią kliką.

..

abc.       2022-05-1 16:47

jeigu jis prisikėlė, tai kam sadistai vėl jį kalat prie kryžiaus?

Horoskopas       2022-05-1 12:55

Kas laukia paskutinį pavasario mėnesį? Gegužė  bus be galo sėkminga Vėžiams ir Ožiaragiams.

Liudijimas       2022-05-1 12:24

Moteris, Viešpaties Jėzaus išlaisvinta iš alkoholizmo pančių
https://youtu.be/viZWOGoI-nk

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.