Geroji Naujiena

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 10 d. 14:14

30     

    

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Turtingas vyras paklausė Jėzaus: „Gerasis Mokytojau, ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą?“(Mk 10, 17). Jėzus nurodė į įsakymų – Nežudyk, nesvetimauk, nevok, neteisingai neliudyk, neapgaudinėk, gerbk savo tėvą ir motiną – laikymąsi, o kai vyras paaiškino, kad jis nuo jaunystės jų laikosi, tuomet Jėzus pasakė: „Vieno dalyko tau trūksta: eik parduok visa, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. Tuomet ateik ir sek paskui mane“ (Mk 10, 21). Evangelistas pastebi, kad „po šitų žodžių vyras apniuko ir nusiminęs pasitraukė, nes turėjo daug turto“.

Evangelijos pasakojimas yra nepaprastai aktualus, nes mes visi kasdien darome vienokius ar kitokius pasirinkimus, nuo kurių priklausys, kokį gyvenimą susikuriame čia, žemėje, ir kokį turėsime amžinybėje.

Dabartiniu metu pasaulietinė žiniasklaida tiesiog įkyriai perša mintį, jog laimingas yra tik tas, kuris turi daug pinigų ir gali sau viską leisti. Turtas yra tapęs tiesiog stabu, kuriam aukojama viskas: sąžinė, garbė, žmoniškumas. Žmonės, siekdami turto, nesibodi būti nesąžiningi ir lipti vieni kitiems per galvas.

Jėzaus laikų fariziejai didžiavosi savo turtais, nes mąstė, kad ištikimas Įstatymo laikymasis garantuoja Dievo palaimą, kurios matomas ženklas yra medžiaginė sėkmė. Jie buvo toli nuo suvokimo, kad medžiaginis turtas gali tapti dvasinės elgetystės priežastimi.

Jėzus labai aiškiai skelbė: „Joks tarnas negali tarnauti dviem šeimininkams: arba jis vieno nekęs, o kitą mylės, arba prie vieno bus prisirišęs, o kitą nieku vers. Negalite tarnauti Dievui ir Mamonai. Visa tai girdėjo godūs pinigų fariziejai ir šaipėsi iš Jėzaus“ (Lk 16, 13–14).

Ar dėl turto žmogus visuomet degraduoja? Nėra vienareikšmiško atsakymo. Gali būti labai turtingas ir labai geras žmogus; taip pat gali būti neturtingas ir labai nedoras. Jėzus išrašė receptą, ką reikia daryti, kad turtas netaptų žmogaus dvasinio gyvenimo griovėju; jis kalbėjo: „Darykitės bičiulių su apgaulinga Mamona, kad, galui atėjus, jie priimtų jus į amžinąsias padangtes“ (Lk 16, 9).

Jėzaus patarimas labai aiškus: su turimu turtu reikia elgtis atsakingai ir jį naudoti ne vien savo reikmėms, bet ir geriems darbams. Galėčiau išvardyti daug didelių darbų, kurie buvo padaryti Lietuvoje per atkurtos Nepriklausomybės metus; jų nebūtų buvę, jei ne turtingų žmonių pagalba.

Turtas išbando žmogų, ko jis yra vertas. Turtas gali iš žmogaus padaryti didelį gobšuolį, apie kurį kalbėjo Jėzus: „Vieno turtingo žmogaus laukai davė gausų derlių. Jis pradėjo sau vienas svarstyti: ‚Ką čia man dabar padarius? Neturiu kur sukrauti derliaus.‘ Galop jis tarė: ‚Štai ką padarysiu: nugriausiu savo klojimus, statysiuosi didesnius ir į juos sugabensiu visus javus ir visas gėrybes. Tada tarsiu savo sielai: mano siela, tu turi daug gėrybių, sukrautų ilgiems metams. Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk!‘ O Dievas jam tarė: ‚Kvaily, dar šiąnakt bus pareikalauta tavo gyvybės. Kam gi atiteks, ką susikrovei?‘ Taip yra tam, kas krauna turtus, bet nesirūpina tapti turtingas pas Dievą“ (Lk 12, 16–21).

Štai Evangelijos atsakymas: turiu savo turtu taip naudotis, kad tapčiau ir dvasiškai turtingas; o jei esu neturtingas – turiu nedejuoti, nes beturtystė mus daro panašius į Jėzų Kristų, kuris buvo visiškas beturtis. Vienam Rašto žinovui, panūdusiam sekti paskui, Jėzus pasakė: „Lapės turi urvus, padangių sparnuočiai – lizdus, o Žmogaus Sūnus neturi kur galvos priglausti“ (Mt 8, 20).

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žodis sinodas reiškia keliavimą drauge        2021-10-15 11:55

Bažnyčia yra per istoriją keliaujanti Dievo tauta. Šioje kelionėje svarbu pasitikėti bendrakeleiviais, kalbėtis, dalytis patirtimi ir keistis. Kaip slėpiningas „nepažįstamasis“ kartu keliauja ir mūsų Viešpats Jėzus Kristus, paaiškinantis Raštus, kviečiantis kartu laužyti duoną ir iš naujo uždegantis širdyse viltį (plg. Lk 24, 13–35).

Kad tai įvyktų, reikia leistis į kelionę. Būtent tai turi minty popiežius Pranciškus, kviesdamas visą Bažnyčią į sinodinį kelią, kuriuo eisime įsiklausydami į Dievo žodį, priimdami šiandienio pasaulio iššūkius ir ieškodami geriausio būdo, kaip atlikti tą misiją, kuriai Viešpats mus pašaukė.   

Brangūs tikintieji ir visi geros valios žmonės        2021-10-15 11:52

Atvira širdimi tad melskime Šventosios Dvasios įkvėpimo ir vedimo!

Stovime priešais Tave, Šventoji Dvasia,
susirinkę Tavo vardu.
Tik Tu viena mus veski,
tebūna mūsų širdys Tavo namai;
Parodyk mums kelią, kuriuo turėtume eiti,
ir pamokyk, kaip jį įveikti (Sinodo malda - Adsumus Sancte Spiritus).

Šventoji Dvasia tevadovauja sinodiniam keliui ir visus teveda į tiesos pilnatvę!

Lietuvos vyskupai  
 

Adsumus Sancte Spiritus        2021-10-14 12:16

Stovime priešais Tave, Šventoji Dvasia,
susirinkę Tavo vardu.
Tik Tu viena mus veski,
tebūna mūsų širdys Tavo namai;
Parodyk mums kelią, kuriuo turėtume eiti,
ir pamokyk, kaip jį įveikti.
Esame silpni ir nuodėmingi;
neleisk mums skleisti netvarkos.
Neleisk, kad mus klaidingu keliu vestų neišmanymas
ar kad šališkumas turėtų įtakos mūsų veiksmams.
Leisk Tavyje rasti mūsų vienybę,
kad kartu galėtume keliauti į amžinąjį gyvenimą,
nenuklysdami nuo tiesos kelio,
nuo to, kas teisinga.
Viso to prašome Tavęs,
kuri veiki visada ir visur,
kartu su Tėvu ir Sūnumi
per amžių amžius.
Amen. 

svaigimas del Tamkevičiaus kardinolizmo       2021-10-14 10:45

Kardinolas Sigitas Tamkevičius -
buvo persekiojamas sovietų valdžios institucijų bei specialiųjų tarnybų.
1983 m. gegužės 6 d. kunigo Alfonso Svarinsko teismo metu suimtas ir šešis mėnesius tardytas Vilniaus KGB kalėjime.
1983–1988 m. kalėjo sovietiniuose Permės ir Mordovijos lageriuose.
1988 m. ištremtas į Sibirą.
Smarkiai kentejo, buvo badas, neteisybe ir kančia.

Klausyk Viešpaties žodžio        2021-10-13 23:37

Taip sako Viešpats ... Tie, kurie gauna iš Manęs, pradeda matyti su didesniu regėjimu ir ausų kurtumas greitai išgydomas.

Tačiau tie, kurie negavo, pasitiki žmogaus protu ir masiškai suklumpa ...     

Mato Evangelija 12:7        2021-10-13 23:24

Ne turto, ne aukos reikia, o gailestingumo! 

Gediminas       2021-10-13 22:53

Dzeikui:
Neskubėk, nes tai gana gilu ir sudėtinga tai suprasti.
Kuo didesnę kančią ir kartėlį išgyvenate šiame žemiškame gyvenime,
tuo dėkingesnis būsite danguje, ir tuo daugiau laimės ir džiaugsmo patirsite visą amžinybę!

Priežastys, kurių žmogaus protas negali suprasti        2021-10-13 22:43

Įžvalgos trūkumas ir kartėlio bei užsispyrimo rizika!
Dėkingumas atveria duris į didesnius palaiminimus.
Vis didesni palaiminimai.
Su dėkingumu ateina jėga, jėga atlaisvinti savo paties ryšius.
Kai karti dvasia trukdo, žmogus yra įstrigęs.
Bet pašalinkite susierzinusią dvasią, tada gali prasidėti gijimas. 

Dzeikas       2021-10-13 8:08

Gedimini: Pritariu tik paskutiniam sakiniui “siekdami turto nesibodi buti nesaziningi”. Visa kita svaiciojimai lygiai kaip ir svaigimas del Tamkeviciaus kardinolizmo. 
1.Dvasiniame pasaulyje svarbu zodis, o pasaulietinis statusas atnesusiojo ta zodi yra nr. 16 , jeigu ne toliau.
2. Turto, gerbuvio (tai ne tas pats kas pralobti) siekimas nera peiktinas, o priesingai - skatintinas. Nes budamas pasiturintis, juolab turtingas galesi padeti tiems, kuriems REIKIA pagalbos. Bedzius gi kelnes virve pasirises , gali skeryciotis apie “dvasinguma” iki pamelynavimo - zino,kad atsakyti uz zodzius niekas nepareikalaus. Nes ka tu is bedziaus paimsi? Todel neturtingas zmogus besilaikas Dievo isakymu - gerai. O turtingas zmogus t̳a̳i̳ ̳d̳a̳r̳a̳n̳t̳i̳s̳ - gerai kvadrate. Nes jis iveike turto pagundas.

Dzeikas       2021-10-13 7:37

Kisui: pliusiuka uz nuosirduma. Atsakymo nezinau.

Protestantas       2021-10-12 21:54

Mamona! smile

Kis - kančia + kryžius        2021-10-12 18:15

kančia yra darbas, o kryžiaus nešimas yra palaima!     
Siracho 2: 1-6
sako ...
Mano vaikas, jei tarnauji Viešpačiui, būk pasiruošęs metams, kai būsi išbandytas. Būkite nuoširdūs ir ryžtingi.
Būkite ramūs, kai iškyla problemų.
Būkite su Viešpačiu, niekada nepasiduokite ir būsite laimingi savo dienų pabaigoje. Priimkite viską, kas jums atsitiks.
Net tada, kai patiriate pažeminimą, būkite kantrūs.
Nes kaip auksas gryninamas ugnyje, taip žmogaus charakteris išbandomas pažeminimo krosnyje.
Pasitikėk Viešpačiu ir Jis tau padės.
Eik tiesiai Jo keliais ir tikėkis Juo.

 

 

Kis       2021-10-12 12:01

o amzinybes norejimus,nera perteklinis?Kuo ilgiau gyvenu,kuo arciau mirtis,tuo daugiau nerandu atsakymu.
  Kartais pagalvuoju,gyveni ir visa gyvenima mokais,o mirsti taip likes durniumi.Kiek mazai duota musu protams,niekas konkreciai neturi atsakymu,atrodanciu tokie juk nesunkus.Kas sioje zemeje ir tame “ukyje"tikrai ne Landzbergiai karaliauja ir tvarko,bet kodel ir uz ka tenka kartais atkenteti?

Turtas – Dievas!        2021-10-11 23:42

Tikinčiojo krikščionio turtas – Dievas ir tikėjimas į Jį. Krikščioniui yra duota pažinti jame pačiame esantį kvietimą mylėti ir garbinti Dievą, kaip vienintelį Viešpatį, mūsų viso gyvenimo Viešpatį. Dievas yra mūsų turtas, nes nuo Jo priklauso mūsų gyvenimas ir mirtis, tiek kūno, tiek sielos. „Šio pasaulio vaikai apsukresni tarp panašių į save negu šviesos vaikai“ (Lk 16, 8). Atrodo, Kristaus nori pasakyti: „Žiūrėkite į tuos, kurie netiki. Jie atlieka neįtikėtinus darbus dėl šio žemiškojo gyvenimo, dėl savo interesų ir malonumų. Jie aukojasi dėl banalių, praeinančių dalykų, daiktų, kurie tegyvuoja vos akimirką.“ Tikinčiųjų krikščionių Kristus klausia: „Kodėl jūs, kurie tikite, nė dalies tų pastangų nededate dėl Dievo Karalystės žemėje, dėl sielos reikalų, dėl tų dalykų, kurie turi vertę amžinajame gyvenime?“ Juk pasaulio vaikai deda milžiniškas pastangas žemiškiems turtams sukaupti, kodėl mes, būdami šviesos vaikai, pažindami amžinųjų turtų vertę, nerodome tokio pasiaukojimo? Išeitis tik viena: pasirinkti tinkamą mūsų gyvenimo šeimininką. Mums būtina pasirinkti Viešpatį Dievą, kuris nuvers Mamonos stabą. Žmogus vertingas savaime, nes jis yra Dievo vaikas ir jo lobis yra Dievo atvaizdas žmogaus širdyje. „Saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto“ (Lk 12, 15). Jėzus nori iš mūsų daugiau aktyvumo ir meilės. 
Mons. Artūras Jagelavičius. Kas atsitiko šviesos vaikams? 

Vytas        2021-10-11 18:10

Melskime už Lietuvą Tiesoje,

ir prašykime Viešpatį,
Mergelei Marijai užtariant,
nutraukti šią nemeilės pandemiją.

Rita        2021-10-11 17:46

Melskimės,
Gailestingasis Dieve,
duok įveikti nevilties ir nemeilės pandemiją ir atgauti Tiesos nuovoką,
savo gailestingosios meilės jėga sustabdyk blogį ir apšviesk žmonių protus bei širdis pasirinkti gėrį.
Prašome per Kristų, mūsų Viešpatį.

Amen.

Gediminas       2021-10-11 16:52

Ačiū!!!

Kardinolui Sigitui Tamkevičiui!

Vytas       2021-10-11 16:09

Gana - čia netiesa!

Net nemalonu darosi!

Tokie plepalai…

>Rita       2021-10-11 15:55

Vienas iš VRM buvusiu ministrų turi net video. Tik jam buvo uždrausta tai garsinti!…

Rita       2021-10-11 15:51

Nuogirdai - baikite, tai netiesa!!!!!!

Nuogirda       2021-10-11 15:47

Kalbama, kad jis jaunus kunigėlius tvirkindavo ?”…………………….

Nuogirda       2021-10-11 15:47

Kalbama, kad jis jaunus kunigėlius tvirtindavo ?”……………………..

teima savo kryžių ir teseka manimi“ (Mk 8, 34)        2021-10-11 15:28

Dievas kviečia mus į naują gyvenimą jau dabar, ne tik po mirties – atsiliepkime į šį kvietimą meilės Jam ir artimui darbais. Kiekvienas asmeniškai ar bendruomenėse melsdamiesi už Lietuvą Tiesoje prašykime Jį suteikti ir išminties pažinti, kam esame šaukiami, ir ištvermės nepaliauti žengti Jo keliu ir nesidairyti atgalios. Ir tenesustabdo mūsų baimė būti pasaulyje prieštaravimo ženklu – semkimės jėgų ir iš šventosios Motinos Teresės: ji nepabūgo nei priešiškumų ir apkalbų, net atviro šmeižto, nei dvasinės nakties. Tesustiprina mus šie jos žodžiai:
          Žmonės būna neprotingi, nelogiški ir egoistai,
          VIS DĖLTO MYLĖK JUOS.
          Jei darai gera, žmonės tau prikiš egoistinius ar slaptus motyvus,
          VIS DĖLTO MYLĖK JUOS.
          Sąžiningumas ir atvirumas daro tave pažeidžiamą,
          VIS DĖLTO BŪK SĄŽININGAS IR ATVIRAS.
          Ką ilgus metus kūrei, gali būti sunaikinta per vieną dieną,
          VIS DĖLTO KURK!
          Tavo pagalba tikrai reikalinga, bet žmonės gali tave persekioti, kad jiems padedi,
          VIS DĖLTO PADĖK!
          Atiduok pasauliui, ką turi geriausia, ir tau bus išdaužyti dantys,
          VIS DĖLTO ATIDUOK PASAULIUI, KĄ TURI GERIAUSIA.

Gediminas       2021-10-11 15:14

Ką renkiesi?

Dievą ar Mamoną?
Dabartiniu metu pasaulietinė žiniasklaida tiesiog įkyriai perša mintį, jog laimingas yra tik tas, kuris turi daug pinigų ir gali sau viską leisti. Turtas yra tapęs tiesiog stabu, kuriam aukojama viskas: sąžinė, garbė, žmoniškumas. Žmonės, siekdami turto, nesibodi būti nesąžiningi ir lipti vieni kitiems per galvas.

Kard. S. Tamkevičius        2021-10-11 14:28

Šventasis Tėvas su Jumis susipažino lankydamasis Lietuvoje. Ar galima sakyti, kad Jūsų pagerbimas kardinolo titulu tam tikra prasme vainikuoja popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje?

Be jokios abejonės, popiežiui Pranciškui apsilankymas KGB kalėjime paliko didelį įspūdį. Aš mačiau, kaip jis susikaupęs lankė kameras ten, kur vyskupai, kunigai, pasauliečiai kalėjo. Mačiau kaip jis meldėsi. Mąstau, kad jo pasirinkimas mane paskirti kardinolu turbūt labai natūraliai išplaukė iš jo nusistatymo – jis pastebi tuos, kurie yra maži, kurie kenčia, kurie yra pakraščiuose. Popiežius Pranciškus lankydamasis Lietuvoje, be abejo, labai gerai susipažino su mūsų ir tautos, ir Bažnyčios istorija. Penkiasdešimt metų ėjome kryžiaus kelią ir jis tam tikra prasme mūsų tautos kryžiaus keliui uždėjo antspaudą paskirdamas mane kardinolu, nes aš buvau vienas iš tų paskutinių Lietuvos vaikų, kuriems tuo kryžiaus keliu šiek tiek teko eiti.     

Sveikiname!!!        2021-10-11 14:11

Sigitas Tamkevičius kardinolas!

Seikiname!!!        2021-10-11 14:10

Puiki žinia iš Vatikano:
Sigitas Tamkevičius kardinolas! 

Vytas        2021-10-11 12:43

Gailestingasis Dieve, pašventink mūsų šeimų gyvenimus, suteik jėgų drąsiai pakelti gyvenimo sunkumus ir vykdyti Tavo valią, kad galėtume išlikti visuomet tvirti ir ištikimi Tau ir Tavo Meilei.

Melskimės kiekvienas asmeniškai ir bendruomenėje

už Lietuvą Tiesoje,

duok įveikti nevilties ir nemeilės pandemiją ir atgauti Tiesos nuovoką, savo gailestingosios meilės jėga sustabdyk blogį ir apšviesk žmonių protus bei širdis pasirinkti gėrį. Prašome per Kristų, mūsų Viešpatį.

Amen.

Dievas ar Mamona?        2021-10-11 12:39

Jėzus pasakė: „Vieno dalyko tau trūksta: eik parduok visa, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. Tuomet ateik ir sek paskui mane“
(Mk 10, 21)

amžinąjį gyvenimą?“(Mk 10, 17)        2021-10-11 12:37

Evangelijos pasakojimas yra nepaprastai aktualus,
nes mes visi kasdien darome vienokius ar kitokius pasirinkimus,
nuo kurių priklausys,
kokį gyvenimą susikuriame čia,
žemėje,
ir kokį turėsime amžinybėje. 

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.