Geroji Naujiena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sugrįžimas pas Tėvą – Šeštinės

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 29 d. 10:23

11     

    

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sugrįžimas pas Tėvą – Šeštinės

Po prisikėlimo Jėzus per keturiasdešimt dienų vis pasirodydavo savo mokiniams ir aiškindavo apie Dievo karalystę (plg. Apd 1,1–3); pažadėjo jiems atsiųsti Šventąją Dvasią ir kvietė būti liudytojais pasaulyje viso to, ką jie buvo matę ir girdėję: „Man duota visa valdžia danguje ir žemėje. Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios, mokydami laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs“ (Mt 28, 18–20).

Po Jėzaus įžengimo į dangų jo mokiniams ateitis atrodė labai miglota, nes klausimų būta daugiau nei atsakymų. Eiti į pasaulį, skelbti Evangeliją ir krikštyti įtikėjusius – ši tarnystė atrodė viršijanti mokinių jėgas. Juos gaivino tik Jėzaus pažadas atsiųsti Šventąją Dvasią, priminsiančią tai, kas bus reikalinga, ir užtikrinimas: „Štai aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“ (Mt 28, 20). Anuomet Jėzaus mokiniams nebuvo kito pasirinkimo, tik pasitikėti Mokytojo žodžiais.

Šeštinės, Jėzaus Žengimo į dangų šventė, ne tik primena tolimus ir svarbius įvykius, bet ir kviečia pamąstyti apie mūsų pačių gyvenimo kelią. Jėzus, priėmęs žmogaus kūną, kentėjo ir mirė už mus ne tam, kad palengvintų mūsų žemiškąjį gyvenimą, apsaugodamas nuo kančios bei vargo, bet kad po mirties padovanotų amžinąjį gyvenimą.

Jėzaus mirtis, prisikėlimas ir žengimas į dangų atveria mums amžinojo gyvenimo perspektyvą: mes juo esame apdovanoti. Mūsų laikinas gyvenimas žemėje, nors gyventume ir šimtą metų, mūsų žmogiškojoje egzistencijoje yra tik labai maža laiko atkarpa. Mes esame amžinybės vaikai.

Amžinojo gyvenimo vilties motyvuojami ir ja remdamiesi, šventieji savo gyvenimą paskirdavo tarnauti Kristui ir broliams bei seserims; nesvyruodami rinkdavosi net kankinystę. Ši viltis kėlė krikščionių širdis į dangiškuosius dalykus, bet nenugręžė jų nuo šio pasaulio ir atliktinų pareigų, nes amžinojo gyvenimo laukimas ne silpnina, bet skatina žmogų šiame laikinajame padaryti kuo daugiau gera.

Gyvename sekuliariame pasaulyje, todėl mūsų mintys nuolat yra kreipiamos tik į šią laikinąją tikrovę, kaip joje geriau įsikurti.

Informacinės priemonės mus nuolat atakuoja, jog svarbiausias siekinys ir didžiausia laimė kuo geriau įsikurti šioje žemėje, kad nestokotume, ko geidžia mūsų širdis, – daiktų, pinigų bei malonumų. Šiai sekuliaraus pasaulio įtakai nelengva atsispirti, todėl amžinojo gyvenimo vilties atžvilgiu ne kartą jaučiamės sutrikę. Išlieka nesutrikę tik tie, kurie reguliariai maitinasi Dievo žodžiu bei Eucharistija ir ištikimai laikosi Jėzaus parodyto kelio.

Šeštinės yra džiaugsmo ir vilties šventė – Jėzus sugrįžta pas dangaus Tėvą, palikęs pažadą, kad ir mūsų gyvenimas baigiasi ne kapo duobėje, bet dangaus Tėvo namuose. Vakarienbutyje Jėzus meldėsi: „Tėve, aš noriu, kad tavo man pavestieji būtų su manim ten, kur ir aš; kad jie pamatytų mano šlovę, kurią esi man suteikęs, nes pamilai mane prieš pasaulio įkūrimą“ (Jn 17, 24).

Švęsdami Šeštines, atnaujinkime amžinojo gyvenimo viltį ir pasiryžimą gyventi bei darbuotis taip, kad laikų pabaigoje išgirstume Viešpaties žodžius: „Ateikite, mano Tėvo palaimintieji, paveldėkite nuo pasaulio sukūrimo jums paruoštą karalystę!“ (Mt 25, 34).

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine apie Profesorius Povilas Gylys       2022-06-3 9:55

o profesorius(?) tikrai suvokia, kas tame kare yra besiginanti pusė, ir kokios “pusės“ tame kare kariauja ? - profesorius netgi neatsirenka, kada buvo to karo pradžia, ir kas tuo karu buvo ir yra labiausiai suinteresuotas smile)) - panašu, kad profesorius nešioja tą vardą , kaip ir beveik visi kiti nacistinės šizolitchūanijos profesoriai, tik dėl fasono, t.y. iš tuštybės ..., - natiurlich : lansberginėj skylėj be tuštybės ir visų formų melo , lūzerystė garantuota smile))

Regimantas       2022-05-30 16:39

Rusijos armija gavo naujus lazerinius kompleksus “Zadira”, kurie gali priešo paleistas zenitines raketas dar skrendančias ore stipriai įkaitinti ir detonuoti. PiZZZdec ukropams.

to Oficialu.       2022-05-29 19:21

Dar oficialiau: ne išlaisvino ,o neteisėtai užgrobė, okupavo .Pakeliui fašistiniais metodais terorizuodami teisėtus Ukrainos žmones.Išvada: patį reiktų uždaryt į narvą ir vežiot po Lietuvos miestus rodant kaip rusiško fašizmo įsikūnijimą.

Pagalvokit       2022-05-29 19:02

Jei seniui Landsbergiui panaikintų apsaugą, tai kas pampersus keistų ?

Aš jau       2022-05-29 18:32

Aš jau vasario 24d.sakiau,kad tai okrainos saulelydis.Beje tai liecia ir baltijos"valstybes”,bei lenkija.Savo laiku Čerčilis pasake-lenkija,tai eu hiena!Na as nuo saves galiu pridurti,kad lt.tai pvz.kaip niekada nereikia elgtis.

Tai va       2022-05-29 16:02

Bus ir sekminės, o apie Lietuvą nė žodžio, gaila.

Liudijimas       2022-05-29 13:19

Kai po didelių praradimų gyvenime viltis sugrįžta.Viešpats visada su mumis ir mus guodžia ir stiprina.
https://youtu.be/Aqtjv6SfScg

tamkevičius-švabo mazgotė       2022-05-29 12:57

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms
Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL.

Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“.

Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią.

Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga išsižada savo principų ir palūžta prieš naująjį drakoną – Vytautą Landsbergį ir visą jo Tėvynės likvidatorių sąjungą.
Todėl man ir kilo abejonių, ar ši Tamkevičiaus rezistencija nebuvo dar viena KGB sukurta legenda. Juk negali žmogus, kažkada kankinamas KGB, taip greitai palūžti prieš naujuosius – senuosius KGB-istus landsbergius grybauskaitės ir visą šią smirdančią kliką.

.

Profesorius Povilas Gylys       2022-05-29 12:37

- Ką tik matėme uolų konservatorių Seime, susipakavusį į Ukrainos vėliavą, ką tik gėrėjomės, kaip Seimas buvo sužydėjęs vyšyvankos raštais ir spalvomis, tad palyginkime, ką girdime iš „aukščiau” apie lietuvių nacionalistus: jie vadinami fašistais, naciais, vatnikais, proputinistais ir net ne Lietuvos žmonėmis… Tai kodėl politikai entuziastingai puošiasi ukrainietiškai, o lietuvius nacionalistus gatavi vos ne denacifikuoti?
- Kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, pas mus prasidėjo isterija. O isterija bei jos kurstymas yra patikrintas tautų, visuomenių manipuliavimo būdas. Pirminė emocija tam tikru laipsniu buvo suprantama ir pateisinama - palaikyti besiginančią pusę reikia, bet kai tu, lietuvis, paneigi tautinės savisaugos instinktą, tu peržengi ribą, tu nebegini savo tautos. Tu gali palaikyti kitą ir likdamas savimi. Jeigu matai, kaip mūsų valdžia - nuo prezidento iki valdančiosios koalicijos žmonių - apsirengia vyšyvankomis (nors nesu matęs jų, ypač jaunosios kartos, vilkint lietuvių tautiniais drabužiais), supranti, kad tai yra tautinio imunodeficito sindromas. Kas tai yra? Kai organizmas praranda galimybę gintis nuo visokių svetimybių ir negalavimų. Jis tampa neatsparus užkrėtimams ir yra naikinamas ligų. Su tauta lygiai tas pats: jeigu tauta praranda savimonę, noriau demonstruoja kitų šalių, tegu ir broliškų, simbolius negu savus, tai vienareikšmiškai yra imunodeficito sindromas. Vadinasi, tai yra tautos nykimo požymis, vadinasi, tauta nyksta. Ir tame procese viešai dalyvauja vadinamasis elitas…

OFICIALU       2022-05-29 10:45

Vakar vėlų vakarą pranešta, jog Rusijos armijos ir DLR karinės pajėgos išvadavo Severodonecko miestą ir pilnai jį kontroliuoja. Kaput Ukraine. Herojam kaput.
Pagoglinkit straipsnį - “ Кадыров сообщил о взятии Северодонецка под контроль”. https://www.rbc.ru/politics/28/05/2022/6292714e9a79472009e94276?from=from_main_1

Kaput Ukraine. Herojam kaput       2022-05-29 10:40

Kaip rodo nuo vasario 24 duodamos Ukrainos ir Lietuvos oficialios karinės komiunikė, beretinių broliai banderiniai “ukrai” dar nuo karo pradžios “užčiuopė” Putino Achilo ne tik kulną, bet ir kiaušus, kuriuos “spaudžia taip”, kad Zelenskio nenugalima armija greitu laiku “švęs pergalę ir bus jos paradas Raudonoje Aikštėje”, kur tribūnoje greta Zelenskio didžiuosis artimiausi ir didžiausi banderinės UKrainos kovų palaikytojai ir rėmėjai Nausėda, Grybauskaitė, Lansbergių Vytautukas, jei iki to laiko spės “pasidaryti “buvusiu Lietuvos vadovu” ir “nepakratys savo patriotinių kanopų” kaip buvęs didžiausias sąjūdžio perestroijkai ir gorbačiovui remti “politinis”, ne kgb-istinis, veikėjas. Kto neskačet tot maskal, Slava Ukraini. Visai Neslava Putino Rosii, kuri kol kas neleidžia Zelenskio nenugalimai banderinių Azoviečių, Aidariečių... armijai suorganizuoti pergalės prieš Rusiją proga parado Raudonoje Aikštėje…

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.