Geroji Naujiena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 15 d. 10:30

18     

    

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Kai per televiziją matome Rusijos prezidentą, dalyvaujantį šv. Velykų apeigose, o Ukrainoje žudantį nekaltus žmones, iškart suvokiame, kad tikėjimas į mus mylintį Dievą nesuderinamas su neapykanta ir žudynėmis. Žmogaus tikėjimą visuomet turi lydėti tik meilė bei geri darbai, o jeigu jų nėra, tuomet nebėra ir tikėjimo, lieka tik tikėjimo karikatūra.

Apaštalų darbų knygoje pasakojama, kaip apaštalas Paulius lankė besikuriančias krikščionių bendruomenes ir stiprino žmonių tikėjimą (plg. Apd 14, 21–22). Tikėjimas į prisikėlusį iš numirusių Jėzų ir tarpusavio meilė buvo išskirtinė žymė, kuri Jėzaus mokinius skyrė nuo ano meto pagonių, tikėjusių savo susikurtais stabais. Istorikas Tertulijonas pasakoja, kaip pagonys, matydami krikščionių tarpusavio meilę, atsiversdavo į krikščionybę.

Ne taip seniai tikėjimas Lietuvoje buvo laikomas atsilikimo ženklu, todėl ne vienas tikintis žmogus savo tikėjimą slėpė, nes viešai jį išpažinti mokyklose ar valstybinėse įstaigose reikėjo turėti drąsos. Viešai išpažįstant tikėjimą buvo sunku tikėtis užimti svarbesnes pareigas ar kilti karjeros laiptais.

Šiais metais minint „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50-metį daug kalbama, kaip buvo leidžiamas šis pogrindžio leidinys ir apie ką jis rašė. „Kronika“ būtent rašė apie tikinčiųjų žmonių diskriminaciją ir sunkumus išpažinti tikėjimą.

Nūnai dėl tikėjimo niekas mūsų neniekina, tačiau ir neaukština. Sekuliarioje visuomenėje laikomasi nuostatos neviešinti savo įsitikinimų. Tačiau jeigu pasiduodama tokiam gyvenimo stiliui, rizikuojama, kad tikėjimas gali sunykti. Apaštalas Jokūbas primena: „Tikėjimas: jei neturi darbų, jis savyje miręs“ (Jok 2, 17).

Jėzus, mokydamas žmones, ne tik kalbėjo apie tikėjimo svarbą, bet ir ragino savo sekėjus mylėti vieni kitus. Vakarienbutyje, atsisveikindamas su savo mokiniais, Jėzus kalbėjo: „Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs taip mylėtumėte vienas kitą. Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus“ (Jn 13, 34–35).

Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad mūsų tautiečiai parodo daug meilės nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams. Pabėgėliams atveriantieji duris prisimena Jėzaus žodžius: „Ką padarėte vienam iš mažiausiųjų mano brolių, man padarėte.“ Konkrečiai rodoma meilė yra svarbiausia krikščionio žymė; ji skatina peržengti savimeilę ir atsiverti kitiems. Tikinčiam krikščioniui tai lengviau padaryti, nes jis visuomet prieš akis turi Jėzaus pavyzdį, kuris, mylėdamas žmones, paaukojo už juos net savo gyvybę.

Tačiau praktikuoti meilę ne visuomet lengva, nes šalia savęs dažnai matome ne tik gerų, bet ir ydų pilnų, net mums priešiškų žmonių. Be to, savimeilė lenkia mus rūpintis tik savimi, todėl kasdien turime daryti sąžinės peržvalgą, ar į sutiktus žmones sugebame žvelgti Jėzaus akimis. Viešpats mylėjo ir kvietė mylėti visus žmones, net ir priešus: „Mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia“ (Lk 6, 27). Pasitikrinkime, kiek esame nuoseklūs Kristaus sekėjai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pastabus       2022-05-16 21:29

Rusijos premjeras Mišustinas šiandien atšaukė potvarkį dėl valstybinės premijos skyrimo Vachtangovo teatro vyr.režisieriui Rimantui Tuminui kultūros srityje už 2021 m. rezultatus.

Išverstaskūris R.Tuminas       2022-05-16 21:23

Būtinai susiraskite Youtubeje video - “Розыгрыш Римантаса Туминаса” ir pažiūrėkite koks išvetstaskūris yra garsusis režisierius Rimantas Tuminas!… Kas daugiau moka, tam ir šoka. Nenoriu teisti, bet… Na, kaip žmogus, tai sakyčiau, - tiesiog menkysta. Atsiprašau, jei ką jau įžeidžiau.

ah1       2022-05-16 19:34

Atskleisiu paslaptį : Mt. 24: 13.”... ir tada ateis galas” Kai tik bus paskelbta Karalystės evangelija visame pasaulyje.

elfe > nuogirdai        2022-05-16 17:40

ar kalbat apie ta sovietini tardytoja, kuris po nepriklausomybes dirbo Snore plaunant pinigus, o dabar sedi Vilniaus miesto taryboje?.. kuris mokesi Volgograde?..

elfe        2022-05-16 17:29

ir nieks manę nepataiso?.. Litmenį ne Šaltenis tada redagavo… O Nemuną - Laimonas Inis… Įdomus veikėjas…  is
visgi reiks pabūt detektyve ir išsiaiškint, kas vyko su mūsų kultūra ir religija…

Nuogirda       2022-05-16 14:35

Buvęs VRM ministras R.Vaitekūnas yra sakęs, jog turėjo net video medžiagą, kur ponas Tamkevičius labai “myli” jaunus seminarijos kunigėlius.

>Taip       2022-05-16 13:15

taip, mylet kita, hei net saves nemyli, vargu ar imanoma.
o kaip pamilti ta, kurio nepazisti?..
ar mes save pazistam?,,
gal del to ir esame tokie nuo kitu priklausom… i ir save vertinam pagal kitu nuomones..
pagyre kazkas - jauciames gerai, puciames.
..  papeike - pykstam, kersijam…

Taip        2022-05-16 8:49

praktikuoti meilę ne visuomet lengva,
nes šalia savęs dažnai matome ne tik gerų,
bet ir ydų pilnų,
net mums priešiškų žmonių!!!
Taip!

ah.ą       2022-05-15 21:54

susinaikinimo programa: 2,5 milijono priima 20 milijonų atėjūnų

elfė       2022-05-15 21:17

skaičiau Petro Klimo perpasakotas Oskaro Milašiaus pranašystes rods dar Sauliaus Šaltenio redaguojamam “Literatūroj ir mene”. Kurių įkvėptas po kurio laiko Šaltenis įkūrė  laikraštį “Šiaurės Atėnai”.
tad dar neblogai pamenu turinį.

bet internete vaikšto tik 1990 m NEMUNO žurnale išspausdinta versija… nė žodžio apie Vilnių kaip šiaurės atėnus… kone viskas iškraipyta…
idomu, koks kegebistas perrašė tas pranašystes? net nepasivarginęs ištaisyt prieštaravimus…

gal teisinga versiją tik Vatikanas turi: O. Milašių giliai jaudino ne tik lietuvių gerovė, bet ir viso pasaulio ateitis. Jusdamas artėjančią katastrofą, kurią tikėjo iššifravęs Šv. Rašte, 1938 metais rankraščio teisėmis atspausdino dvi prancūziškas knygas: „Iššifruotas Šv. Jono Apokalipsis“ ir „Apokalipsio raktas“. Jose tiksliai išpranašavo II-ąjį Pasaulinį karą su siaubingomis jo pasekmėmis. Šios knygos nebuvo viešai prieinamos. O. Milašius jas išsiuntė svarbiems asmenims, tarp jų Popiežiui Pijui XII, Anglijos karaliui, prancūzų politikams ir įvairiems savo draugams. Dėl šių knygų, kai kurių kritikų, jis buvo paskelbtas didžiausiu XX a. mistiku.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/poetas-mistikas-ir-lietuvos-diplomatas-oskaras-milasius-lygintas-su-dante-ir-sekspyru.d?id=84478709

tamkevičius-švabo mazgotė       2022-05-15 19:14

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms
Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL.

Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“.

Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią.

Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga išsižada savo principų ir palūžta prieš naująjį drakoną – Vytautą Landsbergį ir visą jo Tėvynės likvidatorių sąjungą.
Todėl man ir kilo abejonių, ar ši Tamkevičiaus rezistencija nebuvo dar viena KGB sukurta legenda. Juk negali žmogus, kažkada kankinamas KGB, taip greitai palūžti prieš naujuosius – senuosius KGB-istus landsbergius grybauskaitės ir visą šią smirdančią kliką.

Oskaras        2022-05-15 18:55

Nepaisant karo baisybių, Oskaras Milašius regėjo šviesią ateities viziją. Tie baisūs socialiniai ir politiniai sukrėtimai - tai tarsi arklas, išpurenantis žemę sėjai. Šiaip ar taip, moksliniai tyrinėjimai sudrėkina sėklos grūdelį, kuris, sušildytas atgimimo saulės, išleis vešlius daigus. Oskaras Milašius skelbia šviesią ateitį, galingą dvasios renesansą. Prie dvasinio žmonijos atgimimo daugiausia prisidės moteris. Ji bus ramintoja ir dvasinio renesanso žadintoja bei puoselėtoja. Tačiau rašytojas įspėja, kad prie dvasinio atgimimo prisidės tik tokia moteris, kuri savo širdyje saugo ir puoselėja amžinojo moteriškumo pradus - šventą meilės ir pasiaukojimo kibirkštį. Savo šviesios ateities vizijoje jis nuolat mini lietuvę moterį, kuri nepalūžta, bet drąsiai eina meilės ir pasiaukojimo keliu. Gal lietuvės moters kentėjimai, dvasinė stiprybė bei auka ir yra ta dvasinio atgimimo kibirkštėlė, kuri įžiebs skaisčią dvasinio atsinaujinimo liepsną.
    
Milašius itin pabrėžia, kad Lietuva yra pašaukta atlikti didelį vaidmenį Europos ir viso pasaulio ateityje. Apokalipsės baltas žirgas su baltu raiteliu pasirodys kaip blogio nugalėtojas, kaip tiesos skleidėjas. Po visų baisybių ir nelaimių jis atneš tiesą, meilę, palaimą. Baltas žirgas ir baltas raitelis - tai lietuvių tautos herbas, - pabrėžia Milašius ir su pasididžiavimu priduria, jog jis taip pat esąs lietuvis, kad jo protėvių Tėvynė - tai Lietuva, tas nuostabus kraštas, kur dangus toks išblyškęs virš šios liūdnai susimąsčiusios šalies.

elffė       2022-05-15 18:17

Tik religija keičia žmogų iš vidaus, iš branduolio pagrindų.
Jei jis taps kitoks, tai ir visuomenė bus kitokia.
Joks išorinis pokytis to nepadarys, kad ir kokius įstatymus besugalvotum.
Ne simtomus gydyt reikia.

Iš kur kyla tas ego žiaurumas su visom šlykščiom prievartom?..
Iš nesąmoningumo. Akivaizdu.
Žmogus gyvena tarsi miegodamas, mechaniškai reaguodamas.
Ir sukas taip žmonijos dvasinė evoliucija jau tūkstančius metų - du žingsniai į priekį, pusantro atgal…

O kaip su religijom?..
Tik į pasaulį atėjęs Jėzus pradėjo tikrą vidinę revoliuciją.
Jis nenustoja kalbėt, kad Dievo Karalystė yra mūsų viduje. Jei neatgimsite dvasioje, nieko nebus. Meilė ir sąmoningumas gali viską pakeisti.

Bet kas nori prabust iš sapno, kol sapnuojas tokie gražūs, saldūs sapnai?..
Tik kai ima sapnuotis košmarai, prabudimas virsta palaima.
To meto žmonėms, rašto aiškintojams ir fariziejams, Jėzus buvo labai nepatogus.
Jie norėjo išorinių pokyčių - nacijos nepriklausomybės nuo Romos imperijos.

O ką renkamės mes?.. Ką statom į pirmą vietą?..

elffė       2022-05-15 18:14

Visos revoliucijos patyrė pralaimėjimą.
Visos išskyrus vieną. Bet ji dar neišbandyta.
Tai religinė revoliucija.
Politinės socialinės, ekonominės revoliucijos išbandytos.
Planuojama dar viena industrinė irgi pasmerkta nesėkmei.
Protas gali džiaugtis savo revoliucingumu, bet tai tik bėgimas nuo tikrosios.

Visuomenė nepasikeis, jei nepasikeis žmogus.
Visuomenė - abstrakcija.
Bet gyvas, kviepuojantis žmogus, individas, yra ta pyta, kuri sumūryta visuomenė.
Ar sutikot kada visuomenę? Ar susidūrėt gatvėj su nacija?..
“Visuomenių  destruktoriai”, “socialiniai inžinieriai” , “denacifikatoriai” tėra tik apgailėtini utopistai, užmigdę save savo iliuzijose, neskiriantys negyvo simbolio nuo realybės.
Ir susikūrę galvoj fantomą, jie ima prieš jį kovot.

Kol žmogus nepasikeis, niekas nepasikeis.
Galima svajot, galima toliau sapnuot, kad kada nors žemė taps rojum.
Keičiasi tik formos. Viena priespauda keičiama kita,  vienas valdymo tipas keičiamas kitu, bet ekspuatacija tęsiasi, kančios tęsiasi…
Jei tas kančias neštų kapitalistai, jas panaikintų komunistai, jei globalistai, panaikintų nacionalistai.
Ar tikrai?..

Liudijimas       2022-05-15 16:00

Atrasta tapatybė:nuo profesionalaus futbolo žaidėjo iki kunigo.
https://youtu.be/sJ4NnPz-sZM

elfė       2022-05-15 15:52

Jei Jėzus būtų gimęs Indijoj, jis nebūtų buvęs nukryžiuotas.
Ten jis būtų sudorotas kitaip.
Jis būtų greit paverstas supermenu, dievybe, kuriai reikia lenktis, garbint, bet tik ne juo sekti. Sakytų, taip, tu avataras, mes tave dievinam, garbinam, lenkiames tau, bučiuodami kojas, bet tik nesakyk, kad mums reikia keistis. Tai neįmanoma. Tu atėjai iš ano pasaulio, o mes tik paprasti mirtingieji. Tu atėjai iš Dievo, tai ir gali būti geru, o kaip mes, nuodėmingieji, galim būt tokiais?.. Tai irgi būdas nukryžiuoti…

Ar Kristus tokiais norėjo matyt kriksčionis, kurie kardu nešė krikščionybę pagonims, o šiandien jau atakuoja vieni kitus?..
Iš tiesų tai religija dar nebuvo išbandyta, išskyrus paskirus protus.
Prašykit ir duota jums bus, belskitės ir durys atsivers.
Kodėl taip nedarom?..
Taip, niekas nenori būt stumiamas, verčiamas, moralizuojamas, bet delsimas irgi turi savo kainą.

savimyla        2022-05-15 14:33

paklauskit kard. Tamkeviciaus ar jis myli mane?

Laisva       2022-05-15 11:08

spauda nerašė, kad NIUJORKAS, balandžio 2 d.Niujorko centre, priešais gerai žinomą turistų parduotuvę Macy’s, vyko Rusijos, DPR ir LPR palaikymo mitingas.Mitingą rengia nevyriausybinės organizacijos, tarp jų „Solidarumas su Donbasu ir antifašistai Ukrainoje“, „Sustabdykite melo apie karą kampaniją“.Dalyviai laiko plakatus su užrašais „Sustabdykite neonacių terorą Ukrainoje“, „Nėra karo prieš Rusiją ir Donbasą“, „Grąžinkite senas maisto ir benzino kainas“, „Pinigai mokykloms ir darbams, o ne NATO “. Solidarumo su Donbasu ir Ukrainos antifašistais atstovas Gregas Butterfieldas sakė, kad žmonės Jungtinėse Valstijose yra bombarduojami melu ir dezinformacija. „Niekam nekalbama apie aštuonerius metus trukusį karą prieš Donbaso žmones, kurį Ukraina kariauja pasitelkdama JAV ir NATO ginklus. Niekam nesakoma, kad Rusija įsikišo Donbaso prašymu padėti sustabdyti karą, o ne pradėti naują“, – sakė jis.Butterfieldas pažymėjo, kad Vašingtonas bando pavaizduoti Maskvą kaip agresorę ir daryti jai spaudimą.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.