Geroji Naujiena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Džiaugsmo versmė – XIV eilinis sekmadienis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 2 d. 20:40

17     

    

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Džiaugsmo versmė – XIV eilinis sekmadienis

Šventajame Rašte daugelyje vietų randame raginimą džiaugtis. Tikintis į Dievą ir juo pasitikintis žmogus negali būti liūdnas; liūdnas tikintysis yra kažkoks nesusipratimas.

Evangelistas Lukas pasakoja, kaip Jėzus pasiuntė septyniasdešimt du mokinius skelbti žmonėms apie prisiartinusią Dievo karalystę ir ragino neišsigąsti, kai bus sunku: „Štai aš siunčiu jus, lyg avinėlius tarp vilkų“ (Lk 10, 3). Mokiniai sugrįžo pilni džiaugsmo ir kalbėjo: „Viešpatie, mums paklūsta net demonai dėl tavo vardo“ (Lk 10, 17). Jėzus pastebėjo: „Jūs džiaukitės ne tuo, kad dvasios jums pavaldžios; džiaukitės, kad jūsų vardai įrašyti danguje“ (Lk10, 20). Štai kur glūdi esminė tikinčiojo žmogaus džiaugsmo priežastis: jis žino, kad jo vardas įrašytas Dievo širdyje.

Pranašas Izaijas ragino tremtinius turėti vilties Dieve ir būti linksmiems: „Drauge su Jeruzale džiaukitės ir būkite linksmi, jūs visi, kurie ją mylite. Drauge su ja jūs būkite gerai nusiteikę, visi kurie jos liūdėjote“ (Iz 66, 10). Šie pranašo žodžiai ypač yra brangūs, nes ir didžiausiuose sunkumuose padeda išlaikyti viltį, jog Dievas mumis rūpinasi ir mūsų niekada neapleis.

Apaštalas Paulius Laiške galatams rašo: „Bet aš niekuo nesigirsiu, nebent mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus kryžiumi, dėl kurio pasaulis man yra nukryžiuotas ir aš – pasauliui“ (Gal 6, 14). Atrodo, šio apaštalo gyvenime džiaugsmo nebuvo. Atvirkščiai, šis iš pažiūros labai kietas vyras buvo pilnas džiaugsmo. Jo laiškuose daugelyje vietų randame raginimą džiaugtis: „Visuomet džiaukitės Viešpatyje! Ir vėl kartoju: džiaukitės!“ (Fil 4, 4).

Vakarienbutyje, atsisveikindamas su savo mokiniais, Jėzus kalbėjo apie daugelį svarbių dalykų, bet neužmiršo pasakyti svarbiausio: „Kaip mane Tėvas mylėjo, taip ir aš jus mylėjau. Pasilikite mano meilėje! Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse būtų manasis džiaugsmas ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ (Jn 15, 9.11).

Džiaugsmas žmogui yra reikalingas kaip duona, kaip lietus išdžiūvusiai žemei. Be džiaugsmo žmogaus gyvenimas nėra gyvenimas, o tik varginga egzistencija. Neturėdamas tikro džiaugsmo, žmogus pradeda jo ieškoti net moraliniuose sąvartynuose: lanko naktinius klubus, kazino, alaus šventes; džiaugsmo ieško alkoholyje ir narkotikuose. Deja, tikro džiaugsmo tenai nesuranda.

Džiaugsmą iš žmogaus gali atimti patiriama kančia, liga, varginantis darbas, netikrumas dėl ateities ir daugelis kasdienių rūpesčių. Iš tikrųjų, yra didelė bėda, jei kentėdamas žmogus neturi vilties. Tikintis į Dievą žmogus šią viltį turi, nes savo ateitį yra sudėjęs į jo rankas.

Jei stokojame džiaugsmo, pirmiausia pasitikrinkime, ar mūsų sąžinės neslegia kokia nors sunki nuodėmė. Jeigu ją rastume, skubėkime susitaikinti su Dievu.

Jei mūsų džiaugsmą atima kančia, nesėkmė ar kiti sunkūs išgyvenimai, pasitikrinkime, ar nėra nusilpęs mūsų santykis su Dievu; galbūt mūsų tikėjimas labai paviršutiniškas, formalus ir trūksta tikro tėvo ir sūnaus ar dukros santykio.

Apaštalas Jonas viename savo laiške parašė labai įsimintiną tiesą: „Mes regėjome ir liudijame, ir skelbiame jums amžinąjį gyvenimą

<…>

. Ir tai mes rašome, kad mūsų džiaugsmas būtų tobulas“ (1 Jn 1.4). Tikram žmogaus džiaugsmui reikalinga amžinojo gyvenimo perspektyva – suvokimas, jog einame ne į nebūtį, bet į dangiškojo Tėvo namus.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Deja deja...       2022-07-5 10:30

Jau senokai besilankiau šiame portale. Užklydau, paskaičiau išmintingą Kardinolo pamokslą, o paskui ir komentarus. Deja deja, bet nė vieno komentatoriaus išmintis nė iš tolo neprilygsta Kardinolo išminčiai. Štai ir atsakymas, kodėl gyvename taip, kaip gyvename. Nes kaltų ieškome išorėje, o ne savo viduje. Išminčiai sako: pasikeisk pats, ir tu pakeisi pasaulį. Nes kiti matys tavo pavyzdį, ir kai kas panorės tavimi sekti. O toliau - geometrinė progresija… Ir dar išminčiai sako: jei nori sužinoti, kas didžiausias tavo priešas, nusipirk veidrodį... O kai skaldomės į prorusus ir antirusus, kai vadiname savo artimuosius vatagalviais, kai sakome, kad nebūsime laimingi, kol šia Žeme vaikščios dėl senatvės negalių ir dėl pernelyg didelio ego apsijuokęs senukas, tol ir nesužinosime, kokio dydžio yra Dieviškoji Meilė, kuri per akimirką gali užgydyti visas mūsų sielos žaizdas. Visi esame laikinai Įsikūnijusios Dvasios, tik ne visi tą suvokiame. Todėl ir nesiklausome, ką mums stengiasi pasakyti mūsų sielos. O jei gebėtume įsiklausyti, tikriausiai išgirstume: nustokite kariauti visi su visais, ir jūs sustabdysite visus pasaulinius karus. Karas prasideda NUO TAVĘS IR BAIGIASI TAVIMI. Kardinolas, atrodo, tą yra supratęs, todėl jo džiaugsmo negali užtemdyti niekas. Ir tai ne pasakos, garbusis komentatoriau, o Išmintis. Tarp komentatorių nepamačiau nė vieno laimingo žmogaus. Ar ne todėl ir murdomės su šia valdžia, su jos narkotikų bizniu, su nežabojamo pasileidimo bei savikastracijos propaganda… O nuo ko viskas prasidėjo? Ar ne mes patys 1990-siais svajojome gyventi ,,kaip švedai”? Bet juk ne dvasine, o tik materialiąja prasme. Tai ar ne patys savo Tėvynėje išsiauginome šią mafiją, kuria dabar taip baisimės? Daugelis klausia: tai ką daryti? Ogi nieko ypatingo. Tiesiog sustoti. Nustoti klykti, nes tai nepadės. Sustoti ir pagalvoti: kuo AŠ prisidėjau, kad būtų taip, kaip dabar yra? Ir nebėgti nuo atsakymo, kurį išgirsime. Štai tada ir ateis Džiaugsmo Šventė. Džiaugsmo dėl to, kas greitai bus.
Baigdama linkiu tik vieno: pernelyg neįsižeisti ir nepradėti dar labiau klykti dėl to, ką parašiau. Tiesiog dabar turiu laiko pagalvoti, tai ir parašiau. Nes dėl kiekvieno jūsų klyktelėjimo žus dar vienas kareivis. Nes ši Visata yra vieninga sistema, ir visi su visais esame susiję, ypač mūsų mažutėje Žemėje. Nekaltųjų tarp mūsų nėra, nors kalčių našta ir skirtinga…

Tik mąstantiems       2022-07-4 19:29

Vatagalvis – tai žmogus, nuolatos dėl visko kaltinantis Rusiją arba žmogus, kuriam nuolatos visur vaidenasi Rusija.

Šitie vatagalviai yra tikrieji Lietuvos priešai. Kai kurie iš jų Seime sėdi jau virš 30 metų ir mums meluoja, kad dėl išvogtos ir nuskurdintos Lietuvos kalta Rusija.

Kita vatagalvių rūšis yra propagandistai, remiami įvairių fondų ir užsienio šalių organizacijų (bei tų pačių politinių vatagalvių vagių), kurie skleidžia propagandą, melą ir neapykantą.

Dar viena vatagalvių rūšis yra tie, kurie dalinasi propagandistų vatagalvių skleidžiama informacija ir pateikia tai kaip normą (dažniausiai tai pop pasaulio „influenceriai“).

Yra ir dar viena vatagalvių rūšis – tie, kurie dedasi opozicionieriais, nors dirba išvien su landsbergių gauja ir skleidžia rusofobiją.

Deja, bet jie yra tikrieji išdavikai, nes, nors ir matydami, kad Lietuva yra griaunama, jie šį jos naikinimą palaiko.

Lietuva yra okupuota vatagalvių ir idiotų, kurie vos Lietuvos neįtraukė į karinį konfliktą.

Daugiau skaitykite - “ Susipažinkite su vatagalviais”.

Narkomano svajonės       2022-07-4 17:31

“Nepaisant Ukrainos karių atsitraukimo, V. Zelenskio ryžtas neblėsta: mes grįšime”.

Janina       2022-07-4 16:56

Aš jo vietoje “nesipazorinciau”su tais titulais.Na buvo tavo laikas darei ,stengiesi ką galėjai jau padarei.Butu gerbe zmones prisimine geruoju.O kas dabar?Paskaitai komentarus tai tik patyčios.Kam tau senam zmogui šito reikia???

Telkimės kovai       2022-07-4 12:54

Kaip ten bebūtų, Lietuvos gyventojai neturi būti abejingi tam, kas vyksta. Jau daugelį metų akivaizdu, kad grėsmė Nr. 1 Lietuvai yra ne Rusija, Baltarusija ar Kinija, o parsidavę vietiniai vasalai.

Todėl dar kartą tenka pakartoti – korumpuotą ir reakcingą Landsbergių grupuotės režimą būtina sunaikinti. Ir tai atlikti privalo niekas kitas, o tik čia gyvenantys žmonės, jei jie tikrai nori, kad mūsų šalis taptų gerbiama, Laisva ir Nepriklausoma valstybe.

Telkimės sunkiai kovai su priešu Nr. 1, palaikykime visus, kurie nori sunaikinti priešą Nr. 1.

Putinas       2022-07-4 11:47

“Kitą Mindaugo karūnavimo dienos šventę - Liepos 6-ają - jau tikrai švesime laisvoj Lietuvoj.“

Darijus       2022-07-4 11:32

Tikras vakarietis dabar privalo smirdėti, nes reikia taupyti šiltą vandenį. Jei žmogus švarus, jis Putino agentas.

Skaitykite LL       2022-07-3 20:56

“Kad V.Landsbergis pasiskelbtų valstybės vadovu, teko legalizuoti narkotikus”.

Rusai sparčiai eina į priekį        2022-07-3 19:52

DLR šiandien prasidėjo mūšiai už Seversko miestą, esantį už 30 km nuo Lysyčiansko.
https://ria.ru/20220703/lnr-1799942201.html

Rusai sparčiai eina į priekį        2022-07-3 19:51

DLR šiandien prasidėjo mūšiai už Severko miestą, esantį už 30 km nuo Lysyčiansko.
https://ria.ru/20220703/lnr-1799942201.html

Rusai sunaikino dar 120 užsienio samdinių       2022-07-3 19:45

Rusijos karinės pajėgos sunaikino 120 užsienio samdinių, kovojusių ukrufašistų pusėje. Šlovė rusų kariams! Pagoglinkit straipsnį - “ Российские ВКС уничтожили около 120 “солдат удачи” на окраине Николаева”.

Šlovė rusų kariams!       2022-07-3 14:52

Всего с начала проведения специальной военной операции Российской армией уничтожены: 229 самолетов,
134 вертолета,
1440 беспилотных летательных аппаратов,
353 зенитных ракетных комплексов,
3893 танка и других боевых бронированных машин,
704 боевые машины реактивной системы залпового огня,
3078 орудий полевой артиллерии и минометов,
3979 единиц специальной военной автомобильной техники.

Džiugu       2022-07-3 13:48

Lugansko liaudies respublika -LLR - visiškai išvaduota.
https://ria.ru/20220703/lnr-1799896391.html

Nuogirda       2022-07-3 13:03

Buvęs VRM ministras R.Vaitekūnas pasakojo, jog yra net video kaip kardinolas S.Tamkevičius “myli” jaunus kunigų seminarijos seminaristus.

kunige Tamkeviciau       2022-07-3 8:34

prasyciau nenervinti manes savo pasakom.Asei dziaugsiuos,kai lenzbergas su savo gauja gaus ko nusipelnes.

Britka        2022-07-2 23:10

Tegul nusiperka masturbatoriu ir viskas bus OK

Liudijimas       2022-07-2 22:26

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.