Geroji Naujiena

Kard. S. Tamkevičius SJ. Šventoji Dvasia Bažnyčioje – Sekminės

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 4 d. 22:09

15     

    

Kard. S. Tamkevičius SJ. Šventoji Dvasia Bažnyčioje – Sekminės

Sekminės primena Šventosios Dvasios veikimą Bažnyčioje ir suteikia galimybę pamąstyti, kaip ji veikia žmonijos išganymo istorijoje ir kiekvieno mūsų gyvenime.

Evangelistas Lukas aprašo Jėzaus įsikūnijimo slėpinį. Angelas apreiškė Marijai Dievo planą: „Štai tu pradėsi įsčiose ir pagimdysi sūnų, kurį pavadinsi Jėzumi. Jisai bus didis ir vadinsis Aukščiausiojo Sūnus.

<…>

Šventoji Dvasia nužengs ant tavęs, ir Aukščiausiojo galybė pridengs tave savo šešėliu; todėl ir tavo kūdikis bus šventas ir vadinamas Dievo Sūnumi“ (Lk 1, 31– 32.35)

Evangelistas tęsia pasakojimą apie Šventosios Dvasios veikimą: „Kai, visai tautai krikštijantis, ir Jėzus pasikrikštijęs meldėsi, atsivėrė dangus, ir Šventoji Dvasia kūnišku pavidalu nusileido ant jo tarsi balandis, o balsas iš dangaus prabilo: Tu mano mylimasis Sūnus, tavimi aš gėriuosi“ (Lk 3, 21–22).

Toliau Evangelija pasakoja apie Jėzaus veiklos pradžią: „Jėzus buvo Dvasios nuvestas į dykumą, kad ten būtų velnio gundomas“ (Mt 4, 1). Dievo Dvasios vedamas Jėzus skelbė Evangeliją, gydė žmones ir už mus mirė ant kryžiaus.

Prieš mirtį Jėzus Vakarienbutyje pažadėjo savo mokiniams atsiųsti Šventąją Dvasią: „Aš paprašysiu Tėvą, ir jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius, – Tiesos Dvasią, kurios pasaulis neįstengia priimti, nes jos nemato ir nepažįsta. O jūs ją pažįstate, nes ji yra pas jus ir bus jumyse“ (Jn 14, 16–17).

Jėzus paaiškino, kodėl mokiniams bus reikalinga Dievo Dvasia: „Kai ateis Globėjas, kurį jums atsiųsiu nuo Tėvo, Tiesos Dvasia, kuri eina iš Tėvo, – jis toliau liudys apie mane. Ir jūs liudysite, nes nuo pradžios su manimi esate buvę“ (Jn 15, 26–27). Šventosios Dvasios globojami mokiniai tęs Jėzaus pradėtą misiją – skelbs Evangeliją ir liudys pasauliui apie Jėzaus darbus.

Po prisikėlimo Jėzus daug kartų pasirodė savo mokiniams ir atsisveikindamas pažadėjo atsiųsti Šventąją Dvasią: „Aš atsiųsiu jums, ką yra pažadėjęs mano Tėvas. Jūs pasilikite mieste, kol būsite apgaubti jėga iš aukštybių“ (Lk 24, 49).

Per Sekmines švenčiame šio pažado išsipildymą. Evangelistas Lukas Apaštalų darbų knygoje aprašo pirmųjų Sekminių įvykį: „Staiga iš dangaus pasigirdo ūžesys, tarsi pūstų smarkus vėjas. Jis pripildė visą namą, kur jie sėdėjo. Jiems pasirodė tarsi ugnies liežuviai, kurie pasidaliję nusileido ant kiekvieno iš jų. Visi pasidarė pilni Šventosios Dvasios ir pradėjo kalbėti kitomis kalbomis, kaip Dvasia jiems davė prabilti“ (Apd 2, 2–4).

Bažnyčios istorijoje matome aiškų Šventosios Dvasios veikimą. Per du tūkstančius metų Bažnyčia išgyveno daugybę labai sunkių laikotarpių. Logiškai mąstant, Bažnyčia seniai turėjo būti palaidota dėl savo vaikų aplaidumo bei neištikimybių, tačiau ji peržengdavo visas kliūtis, pakeldavo visus išbandymus ir toliau Šventosios Dvasios globojama liudija pasauliui Jėzaus darbus žmonijoje.

Sekminėse klauskime savęs: ar leidžiu savyje veikti Šventajai Dvasiai? Pačios svarbiausios sąlygos, kad Dievo Dvasia veiktų mumyse, yra dvi: gyvenimas pašvenčiamojoje Dievo malonėje ir krikščioniškos meilės praktika. Šventoji Dvasia yra Meilės Dvasia ir ji veikia tuose, kurie saugojasi nuodėmės ir myli ne žodžiais, bet darbais.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Brisiaus galas       2022-06-9 15:53

ačiū - tu - brisiaus galas - prajuokinai mane - linksma man - tavo pastebejimai super!!!
ačiū

Brisiaus galas       2022-06-8 19:20

Lietuvoje infliacija pasiekė rekordines aukštumas ir sudaro 18,9%. Iš ES šalių didesnė infliacija yra tik Estijoje - 20,10%. O Latvijoje infliacija lygi 16,5%. Rusijoje infliacija šiuo metu yra 17,83%.. Reikia pažymėti, jog Rusijos ekonomika yra sankcionuojama didžiosios pasaulio dalies šalių, o kas yra su Lietuva, kad ji atsidūrė sankcionuojamos Rusijos lygyje? Negi, PIŠ vyrisusybė taip gerai įsisavina ES milijardus, tik, matomai, į savo kišenes, jog visiškai išvogė valstybę? Šiaip tai, kalbant apie Baltijos šalis, matosi, kad šios trys šalys aršiausios rusofobės ir yra, kaip nekeista, ES didžiausios infliacijos lyderės. Baltijos šalys, kurie nori karo ir kursto jį, šaukte šaikiasi…

tamkevičius-švabo mazgotė       2022-06-7 18:57

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms
Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL.

Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“.

Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią.

Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga išsižada savo principų ir palūžta prieš naująjį drakoną – Vytautą Landsbergį ir visą jo Tėvynės likvidatorių sąjungą.
Todėl man ir kilo abejonių, ar ši Tamkevičiaus rezistencija nebuvo dar viena KGB sukurta legenda. Juk negali žmogus, kažkada kankinamas KGB, taip greitai palūžti prieš naujuosius – senuosius KGB-istus landsbergius grybauskaitės ir visą šią smirdančią kliką.

..

Tiesos.lt ignoruoja popiežių?       2022-06-6 20:22

Vienintelis Tamkevičius čia turi ganytojišką žodį... O popiežius lyg visai šitam portalui neegzistuoja. Jums atrodo nesvarbios popiežiaus taikos iniciatyvos, jo kvietimas taikai? Norite didvyriškai kautis subombarduotame Vilniuje?

Pranašystė        2022-06-6 19:45

Ukraina kris, bus parklupdyta ant kelių.Ir visi, kurie palaikė šitą ukropų nacistinę agresiją, bus smarkiai sugėdinti ir nuleisti!!!

Vaclovas ing 8:28       2022-06-6 14:25

Jūs savo pykčiu (iš pavydo?) manęs neveikiate. Man turi poveikį ne pikčiurnos, o geri žmonės, kurie kažkodėl (tikrai nežinau, kodėl) jei krikščionybei ir priklauso, tai tik kaip išpažintojų dalis, nepamokslaujanti ir nevaikštanti į šventyklą, arba išpažinimo puoselybos. Tame yra klausimas, jūsų spirgėjimas mano ar kitų atžvilgiu jo nesudaro.

Valstybės griovėjų sąrašas       2022-06-6 12:48

Pirmuoju numeriu eina žinomas žmogus ir jam konkurentų nėra (jis jų tiesiog neturi). Tai mūsų šalies faktinis vadovas Vytautas Landsbergis. Bet aš vis dažniau pagalvoju, kad antras žmogus sąraše turėtų būti Gedvydas Vainauskas, kuris kelis dešimtmečius dideliu laipsniu (dabar jau mažesniu) kontroliuoja viešąją informacinę erdvę ir yra smarkiai prisidėjęs prie Lietuvos valstybės degradavimo bei tam tikros dvasinės visuomenės būsenos formavimo. Tačiau į šį valstybės griovėjų sąrašą įeina ne tik „Komjaunimo tiesa”, kuri taip ir netapo „Lietuvos rytu” , bet ir LRT, visi didieji informaciniai portalai, visos „minutės” ir valandos, - redakcinės figūros, kurios, molėtiškai šnekant, yra kaip kaptūras uždėtas ant Tautos smegenų, - dvaro šeimininkų. Tai yra šėtoniška, sujauktį protuose ir veiksmuose sukelianti veikla,- tik nereikia čia ieškoti velnio kanopų. Čia mes kalbame apie dvasinį blogį, kuris yra viešasis blogis.

Povilas Gylys       2022-06-6 12:08

Kyla klausimas, ką tris dešimtmečius praktiškai valdydamas Lietuvą veikė faktiškasis jos vadovas? Na tas, kurį dvaras nori įprezidentinti. Ogi išmušinėjo iš tautos patriotizmą, kuris gyvybiškai svarbus karo grėsmių akivaizdoje. Tobulino ir skatino septynis neginkluotus valstybės naikinimo būdus, skaldant ir priešinant žmones, nukultūrinant Tautą, menkinant jos intelektines galias, klampinant į nuolatinį ginčą dėl istorinės praeities vertinimo ir skatinant užsienio politiką, neatitinkančią nacionalinių interesų.

Vaciau       2022-06-6 8:28

tu klysti.Samprotauji kaip pirmokas.

ah.ą       2022-06-5 18:06

dievas dvasia, dvasia tiesa, o velnias melo tėvas.
Jei numirė vadinasi neprisikėlė, o jei prisikėlė tai nebuvo numiręs.

Vaclovas       2022-06-5 16:42

Ir visgi klausimas, o kur krikščionys kasdienybėje? Aš savo gyvenime dar nesutikau nė vieno krikščionio! (Ne neklystančio, bet tikrai išpažįstančio.) Krikščioniškos Meilės, atjautos, gerų darbų nėra šioje žemėje - na nesutikau. Ir čia prisiminiau vieną itin senovinę gentį kažkur ties Australija. Jie gyvena labai atokiose salytėse. Pilietijos nepažįsta. Tačiau yra žmonelių, vis norinčių juos mokinti. Itin smarkius tie nuduria strėlėmis. Kaip vieną krikščionių pamokslininką iš Indijos. Ir vieną kartą jie surengė tokį pasirodymą juos stebintiems žinių ir mokslo nešėjams - pakrantėje pasirodė kelios poros, moterys atsisėdusios vyrams ant kelių, atsisukusios į juos, ėmė mėgzdyti sueitį. Pamokymas iš jų toks - Mylėkite ir viskas bus gerai.

Iš manęs nesimokykite, nesu mokytojas, bet tylėti irgi nebegaliu. Krikščionybė tai ne aukštos kalbos. O kito patyrimo ir nesijaučia. Tikiuosi, kad klystu.

Pamoka ateičiai       2022-06-5 16:15

Kuo didesnė nesėkmė tuo didesnė pamoka ateičiai.
Tuo pačiu stipresnis pamatas Ateities sėkmei.

Liudijimas       2022-06-5 12:02

Ievos liudijimas.Nuo moralinio sugedimo iki Jėzaus.
https://youtu.be/kTQtwIF401g

seka       2022-06-5 7:49

pasakas maziemus,ilgai pirkioj vakarais…

Karlos Kastaneda       2022-06-5 0:41

Laiko ratas / Карлос Кастанеда. “Колесо времени” Аудиокнига / KARLOS CASTEADAS. The Wheel of Time” Audio Book
https://www.youtube.com/watch?v=cafMFA5mNcY&ab_channel=BooksonMagic

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.