Religija ir filosofija

Kard. R. L. Burke’as: Už abortus pasisakantys politikai yra automatiškai ekskomunikuojami

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 7 d. 19:49

3     

    

Kard. R. L. Burke’as: Už abortus pasisakantys politikai yra automatiškai ekskomunikuojami

katalikutradicija.lt

Kardinolas R. Burke’as, kanonų teisės ekspertas, mums primena Katalikų Bažnyčios mokymą apie ekskomuniką ir vertumą priimti šv. Komuniją. Viešai ir atkakliai esminius moralinius įstatymus pažeidžiantys politikai yra ekskomunikuoti ir todėl negali priimti šv. Komunijos.

Bažnyčios mokymas apie ekskomuniką akivaizdžiai taikytinas ir praėjusią savaitę už dar negimusios gyvybės sunaikinimą balsavusiems 68 Seimo nariams. Savo kreipimesi į politikus, kardinolas Sigitas Tamkevičius dar 2011 metais buvo nurodęs: „Kanonų teisė skelbia, kad asmuo, faktiškai įvykdęs negimusios gyvybės sunaikinimą, užsitraukia ekskomuniką (Kan. 1398). Ekskomunika apima visus, kurie padarė šį nusikaltimą, žinodami apie jiems paskirtą bausmę. Ji apima ir tuos bendrininkus, be kurių pagalbos nusikaltimas nebūtų įvykdytas. Bendrininkavimo, kuris užtraukia bažnytines bausmes, sąvoka apima ir politikus, kurie savo sprendimu įgalintų sąmoningą negimusios gyvybės žudymą dirbtinio apvaisinimo metu (Kan. 1329).“

Kardinolo Raymondo L. Burke’o teigimu, asmenys, kurie viešai ir atkakliai pažeidžia esminius moralinius įstatymus, yra apostazės būklėje. Kadangi taip besielgiantys asmenys yra automatiškai ekskomunikuoti, jiems neturi būti leidžiama priimti šv. Komunijos.

Kardinolas, kuris yra ir iškilus kanonų teisės ekspertas, šią poziciją išsamiai pagrindžia „Pareiškime dėl Šventosios Komunijos priėmimo išliekantiems viešoje mirtinoje nuodėmėje“ (angl. “Statement on the Reception of Holy Communion by Those Who Persist in Public Grave Sin”).

Šio pareiškimo tikslas yra atsakyti į katalikų bei nekatalikų užduodamą klausimą: kaip katalikams (ir, kalbant konkrečiau, katalikams politikams), kurie viešai pasisako už su Katalikų Bažnyčios mokymu nesuderinamas idėjas ir įstatymus, yra leidžiama priimti šv. Komuniją.

Toks klausimas ypatingai aktualus atžvilgiu tų asmenų, kurie skatina „abortus pagal pageidavimą“ ir moraliai visiškai nepriimtinus įstatymus.

Į šį klausimą atsakyti verta, nes jis paliečia Bažnyčios mokymo apie tikėjimą ir moralę esmę. Visų pirma, jis liečia tiesą apie Eucharistijos sakramentą.

Kardinolas Burke’as pabrėžia, jog šv. Komunijos priėmimas kartais gali ir turi būti ribojamas: remiantis kanonų teise asmenys, kurie ekskomunikuoti arba kuriems taikomas draudimas po bausmės paskyrimo ar paskelbimo, ir kiti, kurie atkakliai išlieka mirtinoje nuodėmėje, šv. Komunijos priimti negali.

Kanonų teisės ekspertas primena, kad dvasininkai negali leisti priimti šv. Komunijos asmeniui, jei šis atkakliai išlieka viešoje mirtinoje nuodėmėje. Netinkamas Komunijos priėmimas yra šventvagystė. Kunigai ir vyskupai privalo šioje situacijoje esančius asmenis įspėti ir paaiškinti jiems jų situaciją tam, kad būtų išvengta įžeidimų prieš Dievą dėl netinkamo Komunijos priėmimo.

Pakartodamas Bažnyčios mokymą apie tai, kad abortas yra mirtina nuodėmė, kard. Burke’as pabrėžia, kad teiginys, jog politikas gali pasisakyti už abortus viešai, būdamas nusiteikęs prieš abortus privačiai, yra klaidingas. Ši teiginys jau dukart paneigtas ir popiežiaus Jono Pauliaus II.

Kardinolas Burke’as, buvęs aukščiausiojo Bažnyčios teismo prefektas, pabrėžia, kad viešai ir atkakliai moralinius įstatymus pažeidžiantys politikai yra ne tik automatiškai ekskomunikuojami, bet ir yra apostazės būklėje, t. y. savo užsispyrėlišku atsisakymu praktiškai gyventi pagal fundamentalias tikėjimo ir moralės tiesas jie išties atsisako ir tikėjimo (Kan. 751).

Tikėjimo apostazė automatiškai užtraukia ekskomunikos bausmę (Kan. 1364). Jei politikas toliau neigia ar abejoja kokia nors Tikėjimo tiesa, pavyzdžiui, „esminiu aborto blogumu“, tuomet jis gali būti erezijos būklėje. Erezijos būklė automatiškai užtraukia ekskomunikos bausmę.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2022-06-11 0:33

Burkė - tiesos karys. O Lietuvos konservatoriai-krikdemai yra vilkai avių kailyje. Balsavo beveik vienbalsiai prieš gyvybę (tik vienam balsavus prieš), kartu su komunistais ir liberalais. Tuo parodydami, kad visi jie - komunistai, tik išsisklaidę į kelis sąrašus, kad kontroliuotų visą pavadinimų spektrą.

gal galoma ideti       2022-06-9 20:32

tu 68 sarasa   - reiktu ideti!

SUPER!!!        2022-06-7 22:54

Kardinolas Burke’as, buvęs aukščiausiojo Bažnyčios teismo prefektas, pabrėžia, kad viešai ir atkakliai moralinius įstatymus pažeidžiantys politikai yra ne tik automatiškai ekskomunikuojami, bet ir yra apostazės būklėje, t. y. savo užsispyrėlišku atsisakymu praktiškai gyventi pagal fundamentalias tikėjimo ir moralės tiesas jie išties atsisako ir tikėjimo (Kan. 751).

Tikėjimo apostazė automatiškai užtraukia ekskomunikos bausmę (Kan. 1364). Jei politikas toliau neigia ar abejoja kokia nors Tikėjimo tiesa, pavyzdžiui, „esminiu aborto blogumu“, tuomet jis gali būti erezijos būklėje. Erezijos būklė automatiškai užtraukia ekskomunikos bausmę.   

AMEN

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.