Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas vienuoliktoji (birželio 14 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 14 d. 21:57

31     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas vienuoliktoji (birželio 14 diena)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakar kreipėsi į Amerikos žydų komiteto forumo narius ragindamas taikyti griežtesnes sankcijas Rusijai ir spartinti ginklų tiekimą Ukrainai. Jis pabrėžė, kad žydai turi istorinę galimybę apginti bendrą laisvę, bendrą saugumą, bendrą kultūrinę įvairovę nuo didžiausios neapykantos bangos, kuri pastaraisiais dešimtmečiais siaubia pasaulį.

Atrodytų, kas jau kas, bet Holokaustą išgyvenusi tauta, turėtų kaip ir mes, lietuviai, kurių ketvirtis nukentėjo nuo sovietų genocido, suprasti, kad jokių nuolaidų Mordorui būti negali.

Vakar Zelenskis taip pat sakė, kad Lenkija ir Slovakija nuo pat pirmųjų karo dienų padėjo kariuomenei ir ukrainiečiams, kurie buvo priversti išvykti į užsienį. Jis dėkojo Andžėjui Dudai ir Zuzanai Čaputovai už šią svarbią paramą ir veiksmingą Ukrainos europinės integracijos siekio propagavimą ES valstybėse narėse.

Kremliaus burna D. Peskovas pranešė apie „itin svarbią“ V. Putino kalbą birželio 15-18 d. vyksiančiame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume. Tarptautinis, čia toks, kuriame dalyvauja Venesuela ir Š. Korėja? Ir ką gi tokio svarbaus nori pranešti Putleris? Kad išveda visas savo ordas iš Ukrainos? Ar kad Chersonas, Luhanskas ir Doneckas, kaip Krymas, tapo Rusijos Federacijos dalimi? Kartu su Baltarusija, žinoma.

Šiandien ryte paviešintame praėjusį mėnesį vykusio pokalbio su jėzuitų žiniasklaidos redaktoriais tekste, popiežius Pranciškus išsakė naujus priekaištus Rusijai dėl jos veiksmų Ukrainoje, sakydamas, kad jos kariuomenė buvo brutali, žiauri ir žvėriška, ir kartu pagyrė „drąsius“ ukrainiečius už kovą dėl išlikimo. Tačiau jis taip pat sakė, kad „smerkdami Rusijos karių žiaurumą, neturime pamiršti tikrųjų problemų, jei norime, kad jos būtų išspręstos“. Be to, jis teigė, kad „mes nematome visos dramos, vykstančios už šio karo, kuris galbūt buvo kažkokiu būdu arba išprovokuotas, arba jam nebuvo užkirstas kelias“. Pats savęs retoriškai paklausęs, ar jis tapo „proputiniškas“, jis atsakė: „- Ne, nesu. Būtų supaprastinta ir neteisinga taip sakyti“.

Neabejotina, kad popiežius nuoširdžiai pergyvena dėl visų netekčių, mirčių, prievartos ir agresijos mūsų žemelėje. Bet jau nuolatiniu tampantis naratyvas apie išprovokuotus agresoriaus veiksmus pagrįstai ima kelti klausimą, ar tik koks skeltanagis su pjautuvo ir kūjo formos liežuviu neįsisuko Vatikano širdyje? Regis, laikas griebtis egzorcizmo, cituojant šviesaus atminimo lietuvių rašytoją Jurgą Ivanauskaitę.

Be pakitimų. Rusai bando aktyvinti veiksmus visame fronte, tačiau sulaukia sėkmingai besiginančių ukrainiečių atkirčio. Severodoneckas vis dar nėra kontroliuojamas agresoriaus, o gynėjai, priešingai, nei teigia rusų propaganda, nėra apsupti ir neketina pasiduoti.

Ukrainiečiai visais lygiais ir kiekvieną dieną prašo Vakarų ir kitų demokratinių šalių paramos toliašaude artilerija ir kita sunkiąja ginkluote, tačiau vis labiau ryškėjantis susikaldymas ir jau nebe dviejų, o, atrodo, trijų greičių Europa, regisi, džiugina Kremliaus gyventojus.

Mūsų kuklia nuomone, be reguliariųjų pajėgų veiksmų, planuojant išlaisvinti okupuotas teritorijas ir neleidžiant rusams galvoti apie tolesnį puolimą, būtina imtis asimetrinio karo veiksmų užnugaryje. Tam reikia išmanaus vadovavimo, o valios priešintis tikrai pakanka.


Šiaurės rytuose ties Charkivu rusai telkė pajėgas gynybai siekdami užkirsti kelią ukrainiečių pajėgų judėjimui link Rusijos sienos. Per naktį buvo apšaudytos Rubižnės, Ruskos Lozovos, Bairako ir Dementijevkos gyvenviečių apylinkės artilerijos ugnimi.

Nepatvirtintais duomenimis, vis gi rusams pavyko kirsti Seversko Doneco upę ir įsitvirtinti jos dešiniame krante maždaug už 30 km nuo Charkivo netoli Staryj Saltiv.

Severodonecke rusai vykdė puolamąsias operacijas siekdami galutinai išstumti ukrainiečius iš miesto apylinkių. Orkai iš dalies kontroliuoja miesto centrą, ir yra duomenų, kad ukrainiečiai turi nemažų nuostolių.

Slovjansko kryptimi okupantas rengėsi puolimui ir artilerijos smūgiais griovė gynybinius įtvirtinimus prie Dibrivnės, Karnauchivkos, Naujosios Dmytrivkos ir Vernopilio gyvenviečių.

Bachmuto rajone rusai veržė Vidrodžennia – Veršyna kryptimi, bet iš dalies buvo sulaikyti.

Okupuotose teritorijose aktyviai veikia partizanų grupės. Antrą naktį iš eilės Donecko mieste kažkokie niekšai (šypt šypt) ne tik susprogdino amunicijos sandėlį, bet taip pat į amžiną poilsį atgulti padėjo pasiklydusiam gatvėje goblinų patruliui.

Pietuose rusai neskaičiuodami savo ordos praradimų, naudodami artileriją, taip pat ir dėl kreivų rankų ar tikslingai, ne tik apšaudydami ukrainiečių, bet ir savas pozicijas, iš gynybos bando pereiti į puolimą. Gatvės mūšiai vyksta Chersono srities Stanislavo, Tomyna Balka ir Doslidnės gyvenviečių rajonuose.

Kryvyj Riho kryptimi priešas įsiveržė ir užminavo Inhuleco upės pakrantę nuo Davydiv Brid ik Kalynivsko (Snihurivkos kryptimi).

Priešas ir toliau patiria kovinės technikos ir įrangos nuostolių. Belgorodo, Voronežo ir Rostovo srityse, taip pat laikinai okupuotose Krymo teritorijoje veikia apie 30 mobiliųjų remonto brigadų.

Ukrainos Generalinis štabas praneša, kad per praėjusią parą galėjo būti sunaikinta daugiau kaip 200 okupanto karių – tai būtų, greičiausiai, didžiausi rusų nuostoliai per parą nuo vasario 24 d.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-06-17 8:46

... jau praėjo tiek laiko o orkams gana kukliai sekasi ‘apsupinėti ’ Ukrainiečius . Tokiu tempu iki rudens teks su žeme lyginti Ukrainiečiu miestus orkams . Išdegintos žemės politika labai žavėjosi naciai praeitame šimtmetyje , šiandiena patirti tobulina xuilo orkai ir ju satelitai . Taipogi labai simboliška jog galiausiai ta patirti perėmė rusų visuomenė .smile) Lieka tik sukurti krematoriumus ukrainiečiams ir save paskelbti viršenybės nacija .. a tiesa ta jau xuilo padarė savo ‘rusišku pasauliumi’ ir netgi pasaulį įtikino , jog bepročiai -valdžioje nesiskaito su realybe , jiems priimtina kurti savo ir bandyti kitus tuo įtykinti . Argi ne taip ‘geltona’ ?

yel“l“ow submarine       2022-06-15 23:42

štai dar vienas, bbys žino kažkelintašimtasis įrodymas, jog šitie propagandonburniai yra visiški lochai ir urviniai smile)) : “Kremliaus burna D. Peskovas pranešė apie „itin svarbią“ V. Putino kalbą birželio 15-18 d. vyksiančiame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume. Tarptautinis, čia toks, kuriame dalyvauja Venesuela ir Š. Korėja? Ir ką gi tokio svarbaus nori pranešti Putleris? Kad išveda visas savo ordas iš Ukrainos? Ar kad Chersonas, Luhanskas ir Doneckas, kaip Krymas, tapo Rusijos Federacijos dalimi? Kartu su Baltarusija, žinoma.“ - ————- nipakahhtojama smile)))

yel“l“ow submarine        2022-06-15 23:35

smile)) - neįmanoma nepadulkinti pavėjui : šizoukropiškas robinhudas atima šaukimus į armiją iš turtingų, ir išdalina juos skurdžiams smile)))))))))))...

yel“l“ow submarine        2022-06-15 23:34

smile)) - neįmanoma nepadulkinti pavėjui : šizoukropiškas robinhudas atima šaukimus į armiją iš turtingų, ir išdalina juos skurdžiams smile)))))))))))))))))))))))))))...

Tikekimes       2022-06-15 21:19

didysis idiotas ir kraugerys,apsitriedelis xuilo vladimirovicius viena koja grabe vartaliojasi.Palinkekim ir antra kojele ikelti ir…ate,kelelis staltiese pragaran.Ten jau zirikas su kobziku laukia nesulaukia,ugnele kurena,atata,sieros dumelis ruksta,zo,ruskas myras su duxu…

ReMix       2022-06-15 20:34

Ukraina, kartu su 46 šalių ambasadoriais, pasirašė laišką, kritikuojantį Lenkiją dėl LGBTQI teisių, nepaisant milijardinės karinės pagalbos, kurią Lenkija suteikė Ukrainai ir milijonų priimtų pabėgėlių.

https://rmx.news/poland/46-foreign-ambassadors-sign-pro-lgbt-letter-criticizing-poland-including-close-ally-ukraine/

teisybė apie Ukrainą ir ne tik       2022-06-15 20:08

Tiesos lašas totalinio valdžiagyvių melo jūroje:

laisvaslaikrastis.lt

Diedas       2022-06-15 20:00

2- tra Pasaulio armija… Nu na….Pririnko bomžų, susodino i praito tūkstantmečio tankus, paleido į stepes “kariaut” .Ukrainiečių su mediniais automatais neįveikia. O jeigu reiktų su kitaicais kariaut? Arba su NATO? Tada tikrai būtų “za tri dnia” Maskvoj kitaicų paradas.

Rytų Europa       2022-06-15 19:43

yra amžina prekybos šalimis,jų teritorijomis zona.Ir šitą turgų gali nutraukti tik pati Rytų Europa.Viena išeičių Anglijos siūlomas aljansas.Ir jei Lietuvos valdžia nesiryžta vienytis lemiamai kovai šių dalybų užbaigimui voisiems laikams,tai reiškia,kad laukia eilinė okupacija?Ir tada nebus galima dejuoti,kad mus okupavo.Dabar visi žino,kas laukia ir reikia veikti dabar,o ne kai užpuls.Ginklai nepadės,kai tave klastingai gali išduoti ir parduoti macronai,šolcai ir kitos menkystos.Kas užstos Ukrainą politiniame lygmenyje,drasiai įvardinant šią moralinę katastrofą vakaruose,-kas Lietuvoje išdrįs kautis vakaruose,-konkrečios pavardės,-įvairiuose ramšteinuose,Briuselyje ar madriduose…

Raimis: "Mariupolio scenarijus"       2022-06-15 18:07

Sąjungininkų koalicija Donbase veržia geležinį žiedą aplink Slavjanską. Išpuoliai ateina iš trijų krypčių vienu metu. Beveik 70 000 Ukrainos karių gali būti įkalinti mieste ir jo apylinkėse. Net Vakarų ekspertai priversti pripažinti, kad dabartinėje situacijoje ukrainiečiai turi tik dvi išeitis: nelaisvę arba mirtįmirtį.

Ukrų naciams piZZZdec!        2022-06-15 17:48

Pagoglinkit, tautiečiai - “NATO vadovas: Ukraina iš tikrųjų yra labai kritinėje padėtyje”.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikriausiai vis dar nori perimti didžiąją dalį Ukrainos, jei ne visą šalį, tvirtina JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas politiniams reikalams Colinas Kohlis.

ah.ą       2022-06-15 16:31

lenda xazarija iš maišo

Duos ar neduos       2022-06-15 13:27

reik klaust gel’l'tonojo,jis patyres lizuuunas,zinos detaliau.Tik,turbut,nenores prisipazint,nes prekyba tevyne yra draudziama.

stasys        2022-06-15 13:00

Kaip neduos ? Duos tik reikės islaizyti sąžiningai ‘pipt’ .Malonumais reikia dalintis, xuilo masto .

to Darijus       2022-06-15 12:49

Tamsta negalit laimeti loterijoje,nes neturite lesu bilietui isigyti.Pabandykit pasiskolint is savo idejinio vado vladimiroviciaus xuilo.Bet,galimai,neduos.

stasys       2022-06-15 12:37

Nors xuilo mylėtojų radijas suokia ’ s cievo nacienaietsia rodina’ toliasaude geltonoji artilerija pliekia kaip pašėlusi . Panašu kad teks ir mums ginti Tiesas.lt nuo savų orkų . Str. savo snapą įsikišo ir kažkoks ‘darijus’ matyt iš tų filmuotis mėgstančių kur daug pleskina į kameras ir šaukia ‘achmat jega’ .

Ukrainieciu spauda pranesa       2022-06-15 11:58

kad sloikais isdauze visus prieso tankus,o vienas dangtelis pataike i xuilo sikna,kai pastarasis vel buvo uztupes juodaji ciamodaneli.Pasekoje ivyko defekalizacija

gel'l'l'l'stanti ikape       2022-06-15 11:41

uzsiruk’k'e vien’n'uol’l'ikta zzzzol’l'es pppypkke…Ir issake savo samprata apie mena.

Apie ukrainiečių spaudą       2022-06-15 11:12

Jie sako, kad Putinas buvo paniręs į komą. Jei MI-6 sako, kad Putinas jau numirė, tai, kaip jis galėjo panirti į komą.

Yra ir dar įdomesnių parnešimų, kad moteriškė su vakuotu sloiku numušė rusų karinį droną. Manau, kad čia revoliucinis patobulėjimas nuo Kijevo vaiduoklio epochos.

Rašinėlis viršuje irgi iš tos pačios serijos.

yel“l“ow submarine       2022-06-15 11:12

smile - na, šian jau prasidėjo civilių(įkaitų) išvedimas iš azotinių trąšų gamyklos severodonecke ..., - nėra abejonių, jog kažkur per savaitę zeliadolbokakas informuos “pasaulį“, jog įvykdyta eilinė, gerai suplanuota ir obybitelnai gerai sutargetinta nacikų ir kitų mankurtų humanitarinė evakuacija iš “kovos pozicijų“ į dlr “pabėgėlių stovyklas“ , kur ypatingai “humanitariškai“ elgiamasi su nacistinio “body art`o“  fanais smile))))

Dariuk       2022-06-15 11:04

o tau,vaikeli,s cego nacinajietsa rodina..Nuo valiutos ar isdavystes…

Darijus       2022-06-15 10:57

Apie narkomanų Zelenskio ir Arestovičiaus skelbiamas ukropų “pergales” fronte:
Aš irgi dažnai įsivaizduoju, kad laimėjau loterijoje.

Gel'l'tonoji drobule       2022-06-15 10:17

matosi,kad isruke simta pypkiu su kanapem ir svarsto s cego nacienajetsa rodina..Ar nuo predatielstvos,ar siaip,nuo begalines meilos xuilo.Prieina isvados,kad,vistik,nuo valiutos.Atviro vaikio buta kadais,ale va,patapo l’l'avonu.I da pagel’l'tusiu,aiman.

Ale       2022-06-15 10:03

ot boicy nevydimovo fronta darbuojasi su dislaikais..,smagu matyt,kiek cia isperu knibzda.Kaip vabalai,net ceza.Gi eitu sikt pas savo ragelski ar lekstuti vedarini,tai ne,cia atsigruda kazko,fui,kakoidai kacapiski.

yel“l“ow submarine apie stasys        2022-06-15 9:45

“orkų mylėtojai“ smile))))) - stasiliukas, panašu, visiškai nesuvokia “ с чего начинается Родинa“ - в смысле -любоу smile)) - ogi “Родинa ir любовь“ prasideda nuo tiesos, nuo nuoširdumo, nuo beribio pasitikėjimo, nuo besąlygiško atsidavimo(преданность`ies—- nepainioti su “предательность`ystėmis - t.y. išdavystėmis“ smile))  - suprantu, kad stasiasilas norėtų matyti minias pindosiškų , banderokropiškų ir šizolitchūaniškų “loverių“, bet , galų gale, po šimts pypkių su žole, reiktų suvokti, jog ta meilė neatsiranda iš niekur smile) - kažkas turi į ją investouti kuo gryniausią valiutą - t.y. žmogiškas vertybes smile - o ne kažkokį “bullshit“ apie šizoukropiją, t.y. mafiozinio konglomerato/gumulo “kovą“ toliau gyventi visiško “bezpredielo“ sąlygomis, kaip 30 metų before smile))))))

gel'l'tonoji pamekl'l'e       2022-06-15 9:04

negali but nei toliasaude,nei tikslioji,nei artilerija.Anas gal tik sciotavodas galetu,bo gyresi,kad ismokes aritmetikos.ISdidus,nes sakosi tanka nuo btr,o atskiria.Juokingi tie kvaileliai judosiai,kazi,ka sakys,kai xuilo keliaus i kartuves..

autoriams       2022-06-15 8:45

Putinas: Labas, durniai…labas

Snihurivkos kryptimi       2022-06-15 8:39

Tiesos.lt, prašome šiuos rašinėlius žymėti N+18(porno)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-15 7:54

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
***
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.”
_________________________________________________________
Minusuokit vatnikai, drąsiau.

stasys        2022-06-15 7:21

... orku mylėtojai persigrupuoja , matyt puolimo sulauksime kai tik jų gretas papildys nauji nepavargę pirštai . Nieko naujo , kaip ir Ukrainoje , pirmiau siunčia savo ‘dronus’ ir geltona - toliašaudė tikslioji artilerija ,.. o iš pastos eis ‘pichota anoniminė ’ tratindama nuorodomis , šūkaliojimais ir savo ovacijomis. Laikas vyrai lipti į tranšėjas ir ruoštis ...

ajaaaaazau       2022-06-14 23:02

kaip cia tuscia,kur l’l'avooonas…

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.