Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas trisdešimt devintoji (liepos 12 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 12 d. 20:21

22     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas trisdešimt devintoji (liepos 12 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Rusija uždarė „Nord Stream 1“ dujotiekį techninei priežiūrai. Ar ta priežiūra kabutėse, pamatysim. Prancūzijos ir Vokietijos vyriausybės baiminasi, kad po 10 dienų dujotiekio darbas gali nebūti atnaujintas. Paniką ir nerimą keičia racionalūs ir ryžtingi pasiūlymai ruoštis „visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui“. Prancūzija spartins gamtinių dujų terminalo statybą prie Atlanto vandenyno pakrantės ir ketina statyti daugiau naujų branduolinių reaktorių.

Vokietija tikisi, kad galbūt „dujos ir vėl tekės, kaip anksčiau“. Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas įspėjo, kad ES šalys turi būti pasirengusios tam atvejui, jei dujų tiekimas iš viso nebūtų atnaujintas.

Habeckas apkaltino Kremlių, kad šis, reaguodamas į ES sankcijas dėl karo Ukrainoje, dujas naudoja „kaip ginklą“ ir pripažino, kad Vokietija pernelyg priklausoma nuo Rusijos dujų. Jei Rusijos dujų tiekimas būtų nutrauktas, Vokietiją ištiktų recesija, nes visos pagrindinės pramonės įmonės ir didžioji dalis namų ūkių naudoja dujas šildymui.

Vokietijos dujų saugyklos šiuo metu užpildytos maždaug 64 %, ir jei šaliai nepavyks sukaupti reikiamų dujų atsargų, dujų tiekimas ateinančią žiemą bus ribojamas. Ekspertai prognozuoja, jog dėl dujų trūkumo labiausiai nukentėtų chemijos sektorius, dėl ko gali pritrūkti trąšų, vaistų, ploviklių, kosmetikos ir kt. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą vasario mėnesį Vokietija sumažino savo priklausomybę nuo rusiškų dujų nuo 55 proc. iki 35 proc. Dabar Vokietija perka daugiau dujų iš Norvegijos ir Olandijos.

Geriau tos rusiškos dujos nebetekėtų niekada, ir naivūs politinio Vakarų turgaus prekeiviai nustotų tikėtis racionalių santykių su šalimi teroriste.

Turkijos diktatorius Recepas Tayyipas Erdoganas ir Rusijos diktatorfiureris bei valdovas Vladimiras Putinas telefonu aptarė padėtį Ukrainoje ir grūdų vežimą. Abu diktatoriai „ieškojo būdų“ užtikrinti grūdų eksportą į pasaulio rinkas. Tayypas vakar paskambino ir Zelenskiui, informuodamas, kad Turkija aktyviai dirba ties Jungtinių Tautų planu dėl Ukrainos grūdų eksporto.

Mhm. Dirba. Ar ieško būdų, kaip rusų pavogtus grūdus išparceliuot?

Ukrainos teigimu, dėl Rusijos vykdomos Juodosios jūros uostų blokados Ukrainoje tebėra įstrigę daugiau kaip 20 mln. tonų grūdų.

Energetinė ir maisto krizė, Rusijos invazijos fone yra labai svarbus veiksnys, ne mažiau, o gal ir daugiau svarbesnis, nei pats karas. Žala pasaulio ekonomikai, dirbtinai sukeltas badas, masinė migracija gali sukelti baisesnes pasekmes, nei ant miestų krintančios bombos. Natūralu, jog mes labiau šiurpstame ir nemiegame prisižiūrėję sugriautų miestų, namų ir Ukrainos žmonių kančių. Materialaus turto praradimas yra regimybė, su kuria mes susitapatiname. Tuo tarpu mums vis dar sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų milijonų Afrikos gyventojų plūdimas į Europą ir į ką tai išvirstų.

Mūsų įsitikinimu, politikai šiandien turi galvoti būtent apie tai, ne tik iš kur gauti pigių dujų, siekiant išvengti socialinio sprogimo. Šis karas – daugiavektorinis. Turime ruoštis kariauti keliais frontais.

Vakarų valstybių vadovai, norėdami išvengti gresiančios katastrofos, privalo nedelsiant stabdyti Rusiją, ir ne pareiškimais. Ordos turi būti sutriuškintos Ukrainoje, atstatyti visi maisto, energetikos bei kiti prekybos kanalai.

Apgailestaujame, jog sotaus ir ramaus gyvenimo užliūliuotas politinis „elitas“ neatliko namų darbų, kuriuos privalėjo atlikt vėliausiai po 2014-ųjų.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija pasmerkė prezidento Putino dekretą, kuriuo supaprastinama Rusijos pilietybės suteikimo procedūra visiems ukrainiečiams. Putleris tikisi, jog milijonai ukrainiečių strimgalviais puls išsiimti dokumentų su dvigalviu ereliu ir tapti begalvio vadovaujamos šalies piliečiais.

Euro kursas vakar sumažėjo 0,9 % – iki 1,009 JAV dolerio. Per pastaruosius 12 mėnesių euro kursas dolerio atžvilgiu sumažėjo 15 %. Euru pradėta prekiauti 1999 m., o 2002 m. jo kursas buvo žemesnis už dolerio kursą. Euras išaugo 2008-aisiais ir kovo mėn. pasiekė aukščiausią 1,58 JAV dolerio lygį. Rusijai nutraukus naftos tiekimą Europai, euro kursas gali nukristi iki 0,90 JAV dolerio.

Rusijos einamosios sąskaitos perteklius 2022 m. antrąjį ketvirtį pasiekė 70,1 mlrd. dolerių. Tai aukščiausias rodiklis nuo 1994 m.

Nepaisant to, jog Rusijos eksportas ir importas sumažėjo, Kremlius uždirbo, didindamas naftos kainas. Rusija per mėnesį iš naftos pardavimų uždirba apie 20 mlrd. dolerių, nes aukštos naftos kainos 50 proc. padidino eksporto pajamas.

Juokdamiesi iš Kremliaus, pamirštam, kad gebėjimas vertinti priešą ir numatyti jo ėjimus yra raktas į pergalę.

Vakarų tiekiami ginklai atsveria kiekybinį Rusijos kariuomenės pranašumą, o Ukrainos artilerijos smūgių tikslumas kelia ordos gretose lengvą trydą. Prieš HIMARS rusų raketos žemė – oras S-400 bejėgės. Rusų oro gynyba nieko negali padaryti ukrainiečių artilerijai. Ukrainiečiai ir toliau sėkmingai naikina pagrindinius ginklų ir amunicijos sandėlius okupuotų teritorijų užnugaryje. „- Mes dar karo nepradėjome“, – gąsdina Ukraina.

Artimiausiu metu rusai tęs Slovjansko ir Kramatorsko miestų puolimą, stengiantis neprarasti užgrobtų teritorijų Chersono ir Charkivo regionuose.

Paskelbtas Ukrainos prezidento įsakymas išvaduoti šalies pietinę dalį sulaukė emocinės ir informacinės audros. Vieni laukia jog puolimas prasidės rytoj, o Chersonas bus išvaduotas poryt. Šis sprendimas ir pareiškimas – politinis. Ukraina kol kas neturi pajėgumų atkovoti prarastų teritorijų. Tai gali įvykti ir būtinai įvyks, tačiau ne rytoj, o, galbūt, šį rudenį arba prieš Naujuosius Metus. Ukrainiečių tauta turi žinoti, jog visa Ukraina bus išvaduota, o kolaborantai nubausti.

Okupuotame Chersone itin taikliai smogta Rusijos kariniam daliniui.

Ukrainos oro pajėgos įvykdė sėkmingą oro antskrydį Naujosios Kachovkos mieste. Kartu su taiklia HIMARS ugnimi, sunaikinta apie 50 benzovežių, o amunicja, tame tarpe ir toliašaudės artilerijos Smerč raketos, sproginėja iki šiol.

Ukrainos artilerija ir oro pajėgos sėkmingai atakuoja Rusijos tiekimo linijas ir amunicijos sandėlius toli už fronto linijos.

Sprogus Velikyi Burluk automobilyje padėtai bombai, lyg paukštis išlėkė į orą kolaborantas, kuris buvo paskirtas Charkivo okupuotų teritorijų administratoriumi.

Rusai artilerijos ir raketų salvinės ugnies sistemomis apšaudė Charkivo miesto rajonus ir gyvenvietes.

Slovjansko kryptimi rusai tęsė puolimo operacijas, tačiau gavo į dantis ir buvo nuspirti atgal į apkasus.

Avdijivkos ir Zaporižės rajonuose okupantai apšaudo gyvenvietes ir ukrainiečių pozicijas, siekdami sustabdyti puolimą.

Orda toliau tęsia Mykolajivo apšaudymą iš visko, ką turi. Sprogimai mieste beveik netyla, neabejotinai, sąmoningai taikoma į civilių gyvenamuosius rajonus.

******

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Charkiv.

Šiandien agresorius vėl atakavo šiauriniame ruože (Denemtiivka), tačiau kaip ir anksčiau jam pasistūmėti nepavyko. Ukrainiečiai aktyviau veikia šiaurės rytiniame ruože. Siekdamas tai užkardyti, agresorius sraigtasparniais Ka52 atakavo priešakines ukrainiečių pozicijas. Antskrydžio rezultatai nežinomi, tačiau vien tai, kad orkų propagandistai nežviegia apie „sunaikintas bent penkias neonacistų divizijas“ rodo, kad šis smūgis orkams didelės sėkmės neatnešė.

Izyum
Vis nesėkmingai bandydamas prasimušti pro Krasnopyllia – Dolyna – Bohorodychne ruožą, agresorius tuo pačiu atnaujino puolimą Ivanivka link. Galima daryti prielaidą, kad orkai taip išnaudoja per porą-trejetą dienų sukauptą rezervą. Pagrindinės pajėgos toliau daužo galva į Krasnopyllia – Dolyna – Bohorodychne, o rezervas metamas į šalutinį tašką (pvz, Mazanivka, Kurulka ar Ivanivka). Galimai tikimasi, kad ukrainiečiai bus įsitraukę į pagrindinio ruožo gynybą, ir tokiais mažesniais šalutiniais smūgiais bus galimybė pasiekti taktinių rezultatų. Jei agresorius ir taiko tokią taktiką, ji jam rezultatų neatneša.

Suaktyvėjo Rusijos karo propagandistų siekis atkreipti dėmesį į Lyman grupuotės aktyvumą. Demonstruojama kaip sėkmingai čia agresorius įsitvirtino, neva rengiasi keliose vietose forsuoti Severskyi Donec upę ir įsijungti į mūšį dėl Slaviansk. Tai labiau primena orkų INFO OPS, su tikslu pvz. paskatinti ukrainiečius stiprinti Severskyi Donec pakrantės gynybą Izyum grupuotės sąskaita. Be to, ir savos vatagalvių auditorijos po Lysychansk užėmimo nebuvo kuom pradžiuginti (HIMARS‘ų ir kitos ukrainiečių artilerijos efektas), tad tikėtina ieškoma būdų parodyti šiek tiek „denacifikuojančio pozityvo ir demilitarizuojančios perspektyvos“ Lyman ruože.

Syversk.

Šiandien intensyviausi mūšiai virė aplink Verkhnokamenske. Agresorius čia siekė pramušti ukrainiečių gynybą, bet ukrainiečiai apsigynė. Maža to, bandyta nuo Verkhokomyanka smūgiuoti Ivano – Dariivka, ir tokiu būdu iš šiaurės vakarų atkirsti Spirne. Ir šis orkų sumanymas baigėsi nesėkme. Panašu, kad agresorius vėl bando taikyti ukrainiečių prie Charkiv taikytą taktiką – lokaliomis atakomis ir smūgiais į flangus visame ruože atkirtinėti nedideles teritorijas ir taip stumtis priekin.

Bakhmut.

Taktinė pauzė toliau tęsiasi.
Ukrainiečiai toliau lepina karo dievą. Sunaikinti šaudmenų sandėliai Kadiivka (Bakhmut sektoriaus užnugaryje), Doneck (Centro sektoriaus užnugaryje), Melitopol (Zaporizhia užnugaryje), toliau sproginėja šaudmenų sandėliai Nova Kachovka (Pietų krypties užnugaryje). Be to, tikėtina, Shachtarsk (Centro užnugaryje) kaip dūmas neblaškomas vėjo išgaravo dalis 106 – osios oro desanto divizijos vadovaujančių ir štabo karininkų.

Kita vertus ši žinia verčia pastebėti, kad anksčiau Centre didelio desantininkų dalyvavimo nefiksuota. Tad visos divizijos valdymo punkto atsiradimas šiame sektoriuje verčia manyti, kad agresorius Avdiivka gynėjams ruošė siurprizų. Tačiau neberuoš, nes ruošėjai teleportuoti pas raguotąjį.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Muša ukrufašistus kasdien       2022-07-13 22:28

Союзные силы России и Луганской народной республики вышли к окраинам Соледара в Донбассе, заявил РИА Новости помощник главы МВД ЛНР Виталий Киселев. “СВО продолжает освобождать от нацистской хунты населенные пункты, которые были под оккупацией. Наши подразделения мотострелков зашли на окраины Соледара”, — сообщил он. Pagoglinkit - “ Союзные силы вошли на окраины Соледара”.
https://ria.ru/20220713/soledar-1802284037.html

stasys        2022-07-13 21:17

yellow Z-marine panašu isterijos priepuolyje permaišytu juoku . Na pardom nenorėjau ir to tikrai nelinkėjau tai xuilo- moterai .

Gelltonoji Marinos Zopa       2022-07-13 20:28

plaukia kur siunciama,bet baisiai nenorom ir visaip atsikalbinedama.Da leidzia burbulus vandenin..,gi Zopa.Ir dar gellstanti nuo fekaliju.

yellow Z-marine apie stasys 13:33       2022-07-13 19:43

na, naivu buvo tikėtis, kad bedantė ir besmegenė  tvartelinė kinivarpa supras, jog dar ryte buvo pasiųstas ant kūjuko, su savo šizoukropinės ar pindosinės infoišvietės dugno “šaltiniais“, ir atitinkamomis nuorodomis smile)))—VBS agentūra jiems konkurentė smile);——- galų gale, iki kokio debilumo reikia nusidegradinti, kad kažkokiam saite perskaitytus kliedesius priimti už rimtą pinigą smile)) - ypač , kai tie feikai tokio masto, kad jei būtų teisybė, visose , įskaitant pindosines, naujienų ir pornonaujienų agentūrose būtų savaitės galiojimo “vinis“ ? smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

stasys        2022-07-13 13:33

nors suknelė kita bet ‘pipt’ vis tiek sena . Jei į snapą nuorodos neįdėsi pati nesusiras .
p.s. geltonas Z-jūrinis ..plaukia ten kur jį visi siunčia .

GELLTONOJI MARINOS ZOPPA       2022-07-13 12:53

KAZKA nesuprantamo paburbuliavo sikano duobej ir skubiai retiravosi i xuilostano maurus.Tik fekaliju kvapelis dvelktelejo.

yellow Z-marine apie stasys 9:51       2022-07-13 12:37

stasiotas tik ir laukia bet kokios progos deklaruoti savo unikalų beretinį debilumą smile)) - tai štai, pasirodo, iš ko jis padarė “išvadą“ apie rusijos nemokumą ! smile)))))  - iš kažkokių šizoukropinių infoišviečių duobių susigraibė kažkokių perrrūgusių, pervartytų “naujienų“ apie kažkokias ru ir kz trintis dėl ru naftos tranzito (įtariu kinijos kryptim) smile))) - nu viskas! : škia rusijos defoltas įvykęs faktas - cituoju :  “praeita mėnesį xuilorusija buvo paskelbta nemokia valstybe , kas reiškia bankrotą.“ smile)))) - na, tegul pasidžiaugia bidoniško sukirpimo dieduliukas marazmatikas smile))) - ir tas jo tvartelio kolega, profesionalus koprofagas smile

STASIUI       2022-07-13 11:53

..jei subotke uzvalgytu kotletu,igaves jegu prisapaliotu visa kompa klaikybiu..Kur tik eitum,rastum subotkes kliedesius.Geriau tegu ir toliau badauja.Jau iprato..Baterkes pasikrauna ikises viela i rozete ir atsigauna,gi baltarusiska..Tik zodziai jam galvelej baisiai painiojasi..

stasys        2022-07-13 10:57

Stasy 2 2022-07-13 10:01 .. lietuviai nuo seno garsėjo geromis manieromis , mes neraugėjam prie stalo , neperdžiam kompanijoje ir t.t. Geros manieros reikalauja išklausyti tokius klystančius , retkarčiais paglostyti , jei reikia pritarti ..vienok reikia ir priminti jog jie ne žiogai xuilo įtikėję, dėka propagandos, jog gali pasiekti dangų .. Truputis faktu nesugriaus jų pasaulio , bet mąstyti privers . Žiūrėk kaip geltona-submarinka atšuoliuos tvarkos daryti čia , prirašys visa puslapį  xuilo epitetu , galiausiai pasijaus nuveikusį didelį darbą ir galiausiai eis vėl prie puodų kepti kotletų tam sovietiniam mokytojui . Toks tas gyvenimas ..mes jo nepagražinsime jiems bet dėmesių pamaloninsime ir liksime ‘svetingi šeimininkai’ to str. temoje .

Stasy 2       2022-07-13 10:01

tai kad jis jau nebe submarinas.Isbarste visus mandrus apostrofus,is submarino virto marinu,tik prisiklijavo fasistini Z.tAIP IR TRANSFORMAVOSI I mARINOS zOPA.vARGSAS DEGRADAS,O TU SU SITA ZOPA DA KALBI,FUI.

Stasy       2022-07-13 9:52

tavo naivumui ner ribu.Cia joks ne mokytojas,tai arsus banditas kacapoidas subotinas.Kaip da jis ne kaliuzej,nezinau..Cia jis nuo seno kliedi apie isvaduotojus russu tankus,liaudi su dekingumo asarom ir gelem ir kitokias kvailystes.Nepasiduok provokacijom..

stasys        2022-07-13 9:51

submarinka .. pasidomėk Kazakstano problemomis nesutariant su xuili-rasia dėl jo naftos tranzito per Kaspijos jūrą . Kai šalis nustoja vykdyti savo įsipareigojimus finansinius paskelbiamas tokiai šaliai defoltas . Be abejo xuilo-rasia ne pirma ir ne paskutinė papuolusi į tokia situacija . Gal kada nors ir Lietuva vaduosis panašiomis sąlygomis . Nespjaulk į bala ...

etui       2022-07-13 9:45

..o tamsta kartais ne isbadejusio mokytojo kollega..,gal jus abu sukise makaules i dukofke svaiginates russkom dujom,o tekstus jum diktuoja gelltonoji Zoppa…

stasys        2022-07-13 9:44

Tikriems lietuviams tarpusavyje nedera peštis dėl ‚kacapino‘ vedamos politikos . Gali jie šiandiena virsti troliais rytoj būti vėl šilkiniai , va kolega ‘sovietinis mokytojas‘ įtikėjęs xuilo gražbyliavimu pyksta už Lietuvos pozicija xuilo-rasija atžvilgiu .Gal žmogus nebegauna iš Lietuvoje esančios orku ambasados jam priklausančiu priedu-bunusų  mediniais rubliais už sąžiningą darbą sovietmečiu, o gal ta ambasada reikalauja įrodymų esant vis dar lojaliu xuilo-satrapu . Čia galima spėlioti iki nugriuvimo , faktas vienas , jie visi gyvena Lietuvoje o ne pas carą –xuilo ant pečiaus . Vis dar veikia xuilo programos palengvintu būdų persikelti ten gyventi tuo pačiu gaunant xuilo pilietybę . Tie kas loja paprastai nekanda , nes bijo bato .Moralas paprastas jei sunku gyventi ..reikia eiti dirbti , tai tinka ir mokytojams - lodoriams .

et,       2022-07-13 9:11

popiergalių žaismas tie kursai, ir popiergalių kursai patys nei kyla nei krenta -  popiergalių kursą nustato asmenys, konkretūs asmenys. Todėl ir derėtų rašyti” dolerio kursą tas ir tas pakėlė... dolerio kursą tas ir tas nuleido, iš to uždirbo tiek tai… ir būtinai pridėti kad dolerio savikaina pvz. 0,10 centų.

Gellstanti Marinos Zoppa 2       2022-07-13 7:57

galetu savo kollegai,betetei ,nusitriedusiam is bado,CCCP MOKITOJUI NUO 1974M,nunest nors kiek duonos,kurios ans neragavo jau 30metu.Visa si laika vargdienis mito vien kacapiska ellektra ir naftos produktais,ko pasekoje biski degradavo ir kvanktelejo negriztamai.Gelbeja ji tik russkos dujos,kuriu ikvepes paraso genialu komentara.

Gellstanti Marinos Zoppa       2022-07-13 7:46

jau pratinasi prie parasos…

LTSR nusipelnes mokitojas betetei "stasiui"       2022-07-13 7:16

Klumpakoji, slepkis su savo prapaganda. Koks dar didesnis badas. Jai atmerktum akis tai pamatitum, kad po lanzbergio atejimo letuvoje 92,8proc.jau 30 metu badauja. Likusieji kas diena ne davalgo.Ar gali buti baiseu?
Prie RUSSO visi visko turejo visiem visko uzteko visi buvo laimingi.
ZMONES DUONOS TUREJO!!!!!!!
Tai ne dabar.

stasiui       2022-07-13 0:15

taigi,juk Lietuva sake ,kad atsisako ,,rusisku duju,,-bet tas pacias ,,rusiskas dujas,,Lietuva jau gauna per ..Vokietija..Nu ,is Vokietijos gaunamos,jos tampa ,nebe rusiskomis,, kaip ir elektra is Astravo per tarpininkus,jau tampa ,,demokratiska,, -nebe baltarusiska.Kazkokia sizofrenija.Matomai,kai rudeni ir ziema Lietuvoje prasides badas, tai tvarto propagandos uzzombinti lietuviai ,,prasipaipalos,,,

yellow Z-marine apie stasys 21:57       2022-07-12 23:14

stasiotas rašo vis geresnius anekdotus, pats nesuvokdamas, kad jo, beretinio klouno, karjera, kyla į viršų, kaip vandenilio balionas smile)) : rusija nemoki šalis ! - apsižvengti horizontaliai smile))) ; pirmo nordstreamo turbina , kurios po profilaktinio remonto neatiduoda kanada, to idioto šizofreniškoje realybėje vadinasi “rusijos aplinkosauginių popierių tvarkymas“ ! - einu žvengti prie pisuaro - maaža ką smile)))))))))); tas beretoplūgas , neturintis nei žalio, nei fioletavo suvokimo apie techniką, kliedi apie “neplanuotus remontus“ smile)) - plūgų plūgas, kurmi,kurmi ..., - bet tai dar nieko : visad urokolchozas klykte klykia , kai atsisako rusiškų energoresursų (kad pamokyti rusiją), o atskiri šolcai bei minios stasiotų paskui juos, snargliuojasi, jog rusija išjungė pirmą nordstremą  smile))) - ajajai !! - pindosų šizofrenija labiau užkrati, nei korona smile))) - šiaip jau, yra pilnai veikiantis antras nordstreamas smile - bet fokiečiams būtinai reikia pirmo smile)) - paleisti antrą būtų visiškas “zapadlo“ smile - o ir suteneris stipriai nerekomenduoja smile)) - geriausia, - dėl “fasono“ pažliumbti ir pavaidinti rusijos aukos vaidmenį  smile)))))

stasys        2022-07-12 21:57

Vis dar spėliojame kuo orkai atsakys lietuviams už Kaliningrado tranzito apribojimus ? Ar tik taip nenutiks jog už lietuvių išdaigas kacapams teks kentėti vokiečiams ? Dešimties dienu laikotarpis NordStrim 1 profilaktiniam remontui duotas ne šeip . Beje tai jau antra šalis per ta mėnesį nukentėjusį nuo panašios orkais taikomos praktikos . , kai uždaromas vamzdynas neplanuotam remontui ar kažkokiems aplinkosauginiams popieriams sutvarkyti . Beje vyrai praleido naujiena praeita mėnesį xuilorusija buvo paskelbta nemokia valstybe , kas reiškia bankrotą.

kacapuasai       2022-07-12 21:31

kazko susimaste…,nujaucia kazka negero…

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.