Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas trisdešimt antroji (liepos 5 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 5 d. 19:19

27     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas trisdešimt antroji (liepos 5 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Trumpa apžvalga apie padėtį iš šiuo metu pavojingiausio šiaurinio Donbaso flango.

Charkiv ruože didelių pakitimų nėra.  Agresorius toliau laiko iniciatyvą. Urainiečiai vis dažniau rengia kontratakas šiaurės rytiniame ruože, siekdami grasinti agresoriaus tiekimo keliui į Izyum.

Izyum. Agresorius siekdamas prikaustyti ukrainiečių rezervus ir neleisti jiems persikelti Syversk link, toliau atakuoja Krasnopyllia - Dolyna - Bohorodychne. Kad šis aktyvumas susijęs su Syversk rodo tai, kad aktyviausiai atakuojama Dolyna bei didžiausias kelias į Slaviansk.

Syversk. Ukrainiečiai neprileidžia orkų prie miesto. Jų kontrataka prie Bilohorivka davė teigiamų rezultatų - numuštas orkų puolimo tempas, ukrainiečiai bent trumpam primetė savo mūšio eigą, laimėjo laiko. Agresorius ir toliau atakuoja Spirne, tačiau nesėkmingai.

Bakhmut. Agresorius atakavo Svitlodarsk ruože, tačiau priartėti prie miesto nepavyko, ukrainiečiai apsigynė.

Gražios ryt šventės!

***

Visose kryptyse ir sektoriuose smagiai sproginėjant agresoriaus šaudmenų sandėliams, žvelgiame į įvykius fronte.

Donbaso kryptis

Šiaurinis Donbaso flangas
- Charkiv. Toliau vyksta kautynės šiauriniame ruože, ukrainiečiai atmušė orkų ataką prie Prudyanka. Daugėja ženklų, kad patys ukrainiečiai ima rengti kontratakas. Siekdamas išlaikyti iniciatyvą, agresorius ne tik į kairę ir į dešinę daužo su artilerija, raketomis ir aviacija, bet ir aktyviai (kas ankščiau rečiau pasitaikydavo) naudoja elektroninės kovos priemones.
- Izyum. Nors agresoriaus pajėgos išsekusios (tai rodo kelias dienas buvusi puolamųjų operacijų intensyvumo pauzė bei gynybinių pozicijų stiprinimas), visgi priešas nusprendė išlikti ištikimi sau ir nepaisant visko atnaujino puolimą Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože. Galimai tai susiję su agresoriaus siekiu neleisti ukrainiečiams nuimti rezervų ir permesti juos Syversk link, siekiant palengvinti iš Lysychansk pasitraukusių pajėgų persigrupavimą, reorganizaciją.
- Syversk
Agresorius pasiekė ruožą Bilohorivka – Zolotarivka – Verkhnokamyanka ir toliau vysto puolimą Syversk link, tačiau ukrainiečių manevriniai vienetai ginasi. Tuo pačiu nesustoja orkų atakos link Spirne, tačiau čia agresorius sėkmės kol kas nepasiekė. Tai leidžia tikėtis, kad ukrainiečiai sugebės stabilizuoti kontaktinę liniją ruože Hryhorivka – Verkhnokamyanske (vakariau nuo Verkhnokamyanka). Reikia viltis, kad „neatsibus“ Lyman grupuotė ir nesmogs Syversk iš šiaurės vakarų (užnugario).
Pasirodė pranešimų, kad po atsitraukimo nuo Lysychansk ukrainiečiai gali užimti gynybą ruože Syversk – Fedorivka – Bakhmut. Tuo tarpu Ukrainos GŠ skelbia, kad į šias pozicijas juos siekia nustumti orkai. Kaip matome, pranešimai prieštaringi. Nesinori tikėti, kad ukrainiečiai nepabandys prieš tai minėtą ruožą ginti iš priešakinių pozicijų, išnaudodami į rytus esančias gyvenvietes (pvz.: Hryhorivka – Verkhnokamyanske – Vyimka). Priešingu atveju iš Lysychansk pasitraukusios pajėgos be atokvėpio vėl dalyvaus mūšiuose (gali būti, kad niekas pilnavertiškai nepridengs jų persigrupavimo ir neleis pailsėti) ir tada rezultatas gali būti ne koks. Tuo pačiu, jei bus atsitraukta į Syversk – Fedorivka – Bakhmut ruožą, ukrainiečiai turės palikti sėkmingai ginamas pozicijas Bakhmut – Berestove – Spirne, t.y. palei kelią Bakhmut – Lysychansk. Tai neatrodo itin logiška, jei paliks šias pozicijas, tikėtina paliks ir Soledar, o tai gali leisti priešui blokuoti Bakhmut iš šiaurės. Tad visgi manytume, kad ukrainiečiai bandys ginti Syversk – Fedorivka – Bakhmut ruožą priekyje esančioje gynybos linijoje: Hryhorivka – Verkhnokamyanske – Spirne – Berestove – Soledar – Bakhmut. Kaip bus, matysime.
- Bakhmut
Ruože Bakhmut – Spirne ukrainiečiai atmušė agresoriaus atakas, taip palengvindami iš Lysychansk besitraukiančių savų pajėgų padėtį.
Svitlodarsk ruože ir vėl suaktyvėjo dešinysis agresoriaus flangas (atakuota Klynove link), bet ir čia atakos atmuštos.

Centras. Agresorius suaktyvėjo, toliau siekia iš pietų apeiti Avdiivka įtvirtintą rajoną, bet eilinį kartą bandymas teigiamų rezultatų nedavė. Susidaro įspūdis, kad panašiai kaip prie Izyum, šis suaktyvėjimas tik tam, kad ukrainiečiai negalėtų permesti potencialių rezervų į Syversk ir Bakhmut sektorius.

Zaporizhia. Analogiška situacija ir čia, daug lokalių atakų ir didelis orkų artilerijos aktyvumas, siekiant sektoriuje prikaustyti gynėjų vienetus.

Pietų kryptis. Pasirodė pranešimai, kad ukrainiečiai jau keli kilometrai nuo Cherson priemiesčių. Iki Cherson miesto dar gabalas, kol kas tik prie priemiesčių, tad nesusikelkime per daug lūkesčių. Taip, judėjimas yra, nors ir nedidelis. Orkai bando lokaliomis atakomis kituose ruožuose (ypač Kryvyi Rih) nukreipti ukrainiečių dėmesį, tačiau bent kol kas jiems tai nesiseka padaryti. Atakos atmuštos, o ukrainiečiai toliau po truputį artėja link Cherson.

Ir pabaigai – LNL sofos generolai kuriam laikui persidislokuoja po palmėmis prie jūros. Mūsų apžvalgos nesustos, tačiau jos bus lakoniškesnės ir ne tokios detalios. Selfi su žuvimis jūros dugne patys nepasidarys, čikitos pačios nepasišokdins, cuba libre ir aperol spritz patys neišsigers, tad labai nesmerkite.

Nuotraukoje HIMARS’ai veiksme.

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Šimtas trisdešimt pirma diena (liepos 4, pirmadienis)

Po Lysyčiansko užėmimo Rusijos pajėgos įsibėgėti ir prasimušti giliau nesugebėjo. Tiesą sakant, Lysyčianskas dar nėra atiduotas visiškai, mūšiai tebevyksta ir jame, ir jo apylinkėse. Vyksta įprastas abipusis apsišaudymas artilerijos ugnimi, tačiau diena kiek ramesnė, rusai persigrupuoja. Netrukus gali paaiškėti ir visai kita jų puolimo kryptis.

Prie Charkivo vyksta gana intensyvus rusų artilerijos dalinių telkimas. Pastebėtos ir toliašaudės 203 mm sunkiosios savaeigės haubicos 2S7 „Malka“, ir senos sovietinės 152 mm savaeigės haubicos 2S3 „Akacija“. Tačiau nepanašu, kad artimiausiu metu Rusijos pajėgos čia rengtų didesnį puolimą. Greičiausiai stiprinama artilerijos grupuotė, siekiant įgyti didesnę persvarą prieš ukrainiečius ir dar labiau terorizuoti civilius gyvenamųjų rajonų apšaudymais.

Nemanau, kad ukrainiečiai sėdės sudėję rankas, tikėtina, kad jie suaktyvins veiksmus kituose fronto ruožuose. Galima neabejoti, kad ir toliau po truputį judės link Chersono. Judėtų greičiau, bet, kaip ir anksčiau, trūksta ir pajėgų, ir savų naikintuvų priedangos nuo oro atakų. Vis dėlto, skirtingai nei ukrainiečių ekspertai, tikiuosi iš Rusijos pajėgų kokios nors kiaulystės prie Chersono. Jeigu rusai čia nieko nesiims padėčiai pataisyti, vadinasi, jiems tam beviltiškai trūksta pajėgų, kitos priežasties nėra. Labiausiai ramina tai, kad su Vakarų žvalgybos pagalba turėtų iš anksto pastebėti bet kokius rusų mėginimus čia kontratakuoti.
Rusijos pajėgos taip ir nepateikė įrodymo, kad vakar buvo pažeista ar sunaikinta bent viena vokiška 155 mm savaeigė haubica PzH 2000. Kad apšaudė – abejonių nėra, bet greičiausiai tradiciškai taiklumas pavedė. Kaip ir pasakojimas apie dvi prancūziškas savaeiges haubicas Caesar, neva patekusias į rusų rankas.

Šiame kare ne mažiau svarbūs simboliai ir informaciniai šūviai. Tenka pripažinti, kad Kadyrovas šovė labai galingą šūvį – išplatino neva kapituliaciją skelbiančio V. Zelenskio parodiją, kurioje pats stovi šeimininkiškai uždėjęs ranką ant peties. Žinoma, ukrainiečius ir jų draugus šis įrašas tik lengvai suerzins, bet rusofašistai jau leipsta iš nuoširdaus juoko.

Ukrainiečiai taip pat labai sėkmingai kariauja informaciniame fronte. Tačiau ne mažiau svarbios yra ir diversijos priešo okupuotoje teritorijoje. Chersone ir vėl keletas išpuolių, kuriuos pripažįsta patys rusai. Viskas vyksta labai profesionaliai, gerai pasirenkant taikinius ir, svarbiausia, be pėdsakų pasišalinant. Okupantai atsako represijomis prieš gyventojus. Labai gaila, kad apie tai mažai kalbama. Deja, pasirūpinti atsidūrusiais rusų represinių struktūrų rankose galimybių beveik nėra.

Ukraina gynybai per metus išleisdavo šiek tiek daugiau nei 5 mlrd., dabar – virš 4 mlrd. per mėnesį. Karo apgriauta ekonomika ilgai neatsilaikytų, bet Vakarai remia ne tik ginklais – finansinės investicijos leidžia ukrainiečiams gyventi sąlyginai gerai. Nepamirškime remti ir asmeniškai – kas kiek gali.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nuskilo       2022-07-7 10:41

99 užsienio samdiniai atsisakė toliau kariauti Ukrainoje, ir laimingai evakavosi į savo šalis. Reiktų priminti, kad tokių “nesėkmės džentelmenų” gyvybių nesaugo Ženevos konvencija, jeigu kartais patektų į priešo nelaisvę.

Šuniui šuniškas galas…       2022-07-6 22:25

Prie Charkovo nukauta Brazilijos buvusi aktorė ir modelis, 39 metų Thalita do Valle, kariavusi už Kijevo režimą, snaiperiu žudžiusi žmones. Prieš tai ji kariavo Irake..+

Muša nacius kasdien       2022-07-6 19:55

Pagoglinkit - “ Россия за сутки сбила три украинских вертолета и один самолет”.

Sigitui       2022-07-6 17:40

..priesa reik znatj v lico.Be to,anys labai pralinksmina savo xatielkom,nesamonem ir kvailystem.

CCCCCCCCP nusipaipaliojas mokituojes       2022-07-6 17:35

gere bojarisnyka tik pjer dvy kaukias,njes teip lepe vozdius puucjynas.Vot tak,lytovcei.I vyskas zajabyyys,bliat.

U-2       2022-07-6 17:24

Slava velikomų putinū, voždiū gosūdarsyvennoi korrupcii!? Del pirmos dalies net nesigincysiu o kas del antros, tai kuprotojo Ozio Vyckos Anukas Broileris jau spejo “uzvirinti 19 milijonu jevru. Turint galvoje, jog jis ir karaliene Morda ta sugebejo “prasukti” visiskai nuvarytoje Lietuvoje, jis aplenke visus Rusijos ir ne tik oligarchus…

LTSR nuaipelnes mokitojas vizotam Ah 1       2022-07-6 15:56

Berete lanzbergine RUSSIJA pasauliniu ligiu pirmauja pagal pasiekimus kovoja su COVID 19.
Liaudis paskiepita po 5 kartus, dauguma savanoriskai kaukes nesioja gatveja.  Valdiskose istaigose ir Armijoja skiepai privalomi. Kareivei iseina i kara paskiepiti ir su kaukemis. Pasigoklinkim kaimiecei jotube, jai ne tikim. RUSSIJOJA tvarka. Tai ne pas mus. Francuzai ir vokecei dar nepamirso COVID 19, o visi kiti aute. Apie ukropus net ne kalbu.

Sigitas       2022-07-6 14:20

Labai gaila, tačiau pagal komentarų turinį šis portalas darosi vis labiau panašus į delpi arba respublika…Aš sutinku, kad kiekvienas gali turėti savo nuomone nebūtinai sutinkančia su ta kuri dėstoma straipsnyje, tačiau yra vienas bet…parašos pasaulio gerbėjų putinoidų kliedesiai turėtų būti operatyviai šalinami iš komentarų ir tiek…

SMAGU!!!        2022-07-6 14:12

Минобороны России сообщило, что российские военные в ДНР уничтожили две пусковые установки американских систем HIMARS и два склада боеприпасов к ним.

Кроме того, российский истребитель Су-35 в воздушном бою сбил два украинских вертолета Ми-24 и один Су-25, заявили в военном ведомстве.

ah.1       2022-07-6 13:17

jei tai putino karas su globalistais kovidistais ( putinas operacija išjungė pso paleistą kovido trydą), tai nieko naujo kad “didelių pokyčių nėra” ir nebus greitu laiku, bo kuo tęsis ilgiau “nėra didelių pokyčių”, tuo ilgiau bus užraukta kovidistinė beprotybė...
...Jau pasigirdo “karas dėl pasaulio perdalijimo”
“Война на Украине - «Лисичанский излом»: Славянско-Краматорская операция — в чем ее важность”

https://youtu.be/ulb87hvEk7A

Tik ka       2022-07-6 10:41

ziurejau apie zmogaus evoliucija,tai kazkokio porusio bezdzionzmogis buvo labai panasus i ta kadyrova.Nu tip top..

stasys        2022-07-6 10:29

Ukraina ginasi ir tai svarbiausia . xuilo pakalikai ir čia dienos metu sapnuoja kaip ‘ramzanas don’ pakelta galva žygiuoja Kijevo gatvėmis . Ant jo krūtinės žvanga xuilo ordinai ..antpečiuose ir kaktoje po spindinčia penkiakampe žvaigždę ...ir tas pasikartojantis don, don ,don achmat syla burbėjimas po nosimi . Saldus sapnas tęsiasi jau trečia mėnesį ..  ir nesimato jam galo . Gal visi jiems palinkėkime neprabusti , tam kad realijos neišvarytu iš proto .

Gel'l'tonoji kakutiena 2       2022-07-6 6:20

...puse tauriojo bojarisnyko jau iveikta..Laukite tesinio….

Gel'l'tonoji kakutiena       2022-07-6 6:14

..o paprasciau,sudo kruva,itikejo esant Nobeliu.Geidauja daugiau bambiozkiu,daugiau teroro,daugiau kraujo.Speju,l’l'igoni bus aplankes tulas ligonis subotinas,atgabenes cemodana bojarisnyko..Pasekmes jau juntamos,prognozuojamas visiskas atkrytis.L’lavonas gali mirti.

yel“l“ow submarine       2022-07-6 5:54

kuo toliau, tuo labiau tas idioto papečkio fanatiškai kartojamas “Slava Ukraini!“ panašėja į “Slava Usraini!“ - kas supranta smile)) - jei taip ščyrai (ščero) surašyti visus maidauninio ukroreicho apsikakojimo atvejus nuo 2014-ų metų, pradedant feikais, ciniškais melais, ir baigiant prarastos/prašiktos patrankų mėsos(piliečių!!!) kiekiais, bei trimis absoliučiomis padugnėmis/išmatomis prezo poste(turčinov-porošenko-zelenskij), tai tas sąrašas būtų apimties sulig keliomis biblijomis ...

yel“l“ow submarine       2022-07-6 1:11

putinas realiai ima mane gasdinti savo pervertyviu humanizmu, ar tiesiog neveiksnumu…, - šitoks abejingas požiūris į nuolatinius ru teritorijos ir DLR teritorijos bombardavimus su civilių aukomis ir milžiniškais materialiniais nuostoliais galėjo tęstis savaitę, dvi, bet jau eina trečias tokio absurdo mėnuo ! - nesuvokiama ! - natūralu, kad ir ru visuomenėje/žiniasklaidoje klausimai putinui vis aštrėja ..., - kas, po velnių, trukdo “atsiskaityti“ už kiekvieną šizoukropijos teroro aktą apšaudant civilius, izraelio principu, tik gerokai mažiau ciniškai ir be civilių aukų ??? - juo labiau, kad tai ne kartą buvo “anonsuota“ ! - kas trukdo visų didžiųjų šizoukropijos banderinių miestų, o ypač “kujevo“ infrastruktūrą profilaktiškai “apdoroti“, bei nuolatos laikyti tuos miestus streso, t.y. ištisinio oro pavojaus būsenoje, paliekant be elektros ir pan.  ???? - nesuvokiama ...

šiandien       2022-07-5 22:23

“Война на Украине (05.07.22 на 20:00): Огненная Дуга вокруг Краматорска-Славянска”

https://youtu.be/ulb87hvEk7A

Tapinas iš mulkių surinko 5 mln.€       2022-07-5 21:54

“Bayraktar’ ukrainiečiams kėkštus vaikyti saulėgrąžų laukuose. Aparatas nepasiteisino karo sąlygomis, nes gana lėtas ir nemanevringas. Maksimum dviem paleidimams tinka, kol rusų “Peresvet” lazerinis kompleksas akimirksniu pilnai sudegina iš 5 km.

CCCCCCP mokitojo       2022-07-5 21:52

galva isaugusi is siknos,todel russai jo neisileidzia rasiejon.Tai vargsas cia vargus vargsta..Biski nusneka,bet nepavojingas.Paloja retsykiais,bet saikingai.Dazniausiai voliojasi kur pakampy be plionkes,baisiai pameges bojarisnyka mat.

LTSR nusipelnes mokitojas       2022-07-5 21:26

Vaikai ne jokinkit triju karu veterano.
Is akiu matau meluojat
“Vaziuojam prie juros vodkes pagerti”
Vaziuojat jus i banderliandija sauditi RUSSUS
Ot pasijoksiu balsu kai sutiksit Kadiroviecius. Is pradziu padaris “mergaitem” o paskui galvas nupjaus ir i sikna istatis.

Paskutines naujienos       2022-07-5 21:16
stasys        2022-07-5 21:15

Geros pastabos autoriu , linkiu gerai pailsėti mums dar teks kuri laika kailį karšti Tiesose xuilo satrapams .

besidziaugianciai sirdziai       2022-07-5 20:37

..tai kad tavo sirdis baisiai apsikakojusi..

Leipstu iš nuoširdaus juoko       2022-07-5 20:11

“Ukrainiečiai taip pat labai sėkmingai kariauja informaciniame fronte”…nu jo, stipriai čia straipsnelio autoriai užlenkė….nu jo, belieka paskaityti narkomanų Zelenskio ir Arestovičiaus kliedesius….

Tiesiog džiaugiasi širdis       2022-07-5 20:05

Rusų kariams per dvi savaites išvaduojant Sevetodonecką ir Lysyčanską buvo sunaikinti 5 469 ukrų nacionalistai, 196 tankai ir šarvuočiai, 12 lėktuvų.

Kostas       2022-07-5 20:00

Kaip gerai, kad yra karai, kad galima organizuoti pagalbą kažkam, o tuo pačiu ir savos kišenės nepamiršti. Karas juk viską nurašo,nurašys ir Lietuvos valdžios machinacijų pasekmes. Saugu ir patogu “kombinuoti” karo met.

Ei,gel'l'tonasai       2022-07-5 19:33

...na vyxod….

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.