Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šeštoji (birželio 9) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 9 d. 20:22

23     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šeštoji (birželio 9) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki, žvilgsnis į įvykius fronte.

Donbaso kryptis.

Šiaurinis flangas

- Charkiv. Be pakitimų.
- Izyum. Agresorius toliau puola Dovhenke ir Dolyna ruožuose, tačiau tikslų nepasiekė. Sektoriuje pastebėti tankai T80U, kurie tikėtina priklauso 1 – mos GTA 4 – ai tankų divizijai. Jų aplink Įzyum nematėme jau senokai. Pagrindinis pastiprinimo manevriniais vienetais srautas keliauja į Severodonetsk, tačiau neatmestina, kad siekdami greitesnių rezultatų puolant Dovhenke ir Dolyna, orkai į Izyum sektorių papildomai permetė nedidelius (kuopos ar būrio dydžio) manevrinius vienetus, kurie turėtų sustiprinti agresoriaus puolimo grupes.
- Lyman.
Tęsiasi sunkūs mūšiai Svyatohirsk, sunku spręsti kas čia turi persvarą. Pasirodė pranešimų, kad ukrainiečių vienetai persikėlė į kitą Severskyi Donec upės pusę ir užėmė gynybą naujame ruože. Šią informaciją reikia tikrinti, tačiau panašu, ukrainiečiai jau reaguoja į besikeičiančią situaciją. Neatmestina, kad daliniame apsupime atsidūrusios ukrainiečių pajėgos prie Pasika pasitraukė į Bohorodychne.
Rayhorodok gynyba šiuo atveju yra kritiškai svarbi. Jei agresoriui pavyktų persikelti per upę, užimti miestelį, tuomet jis ne tik priartėtų prie Slaviansk iš šiaurės rytų, bet ukrainiečių grupuotę Dolyna – Bohorodychne atkirstų nuo Slaviansk, grėstų šios grupuotės apsupimas. Tai suprasdami,  ukrainiečiai aršiai ginasi, šiandien atmušė orkų atakas.
- Severodonetsk.
Kautynės mieste tęsiasi. Nors agresorius turi iniciatyvą ir kontroliuoja didesnę miesto dalį, ukrainiečiai gina vakarinėje miesto dalyje įsikūrusį pramoninį rajoną. Šiandien visos agresoriaus atakos atmuštos.
Gynėjai sėkmingai atmušė agresoriaus pastangas priartėti prie Lysychansk iš pietų. Nepaisant čia permetamų rezervų atrodo, kad orkų puolimas Toshkivka ir Ustinivka ruožuose įstrigęs.
- Bakhmut. Pasirodė pranešimų, kad į šį sektorių permetami orkų desantininkų BTG, stiprinamos paramos ugnimi priemonės, tačiau ir toliau agresoriui nepavyksta pasiekti savo tikslų. Net orkų propagandistai pažymi itin aršią ukrainiečių gynybą Zolote „kišenėje.“ Maža to, šiandien gynėjams geros žvalgybos, targetingo ir tikslaus artilerijos darbo dėka pavyko išmušti orkus iš jų priešakinių pozicijų Nahirne. Agresorius priverstas atsitraukti į antrines gynybos pozicijas. Orkai taip pat patyrė didelius nuostolius prie Berestove.

Centras. Orkai bandė pralaužti Avdiivka gynybos ruožą iš šiaurės, tačiau reikšmingų rezultatų nepasiekė.

Zaporizhia. Be pakitimų.

Pietų kryptis. Negalėdamas iš ukrainiečių perimti iniciatyvos, agresorius stoja į gynybą, tvirtina ir įrenginėja naujas pozicijas.
Žvelgiant bendrai, agresorius sukoncentravo pastangas užimti Severodonetsk ir pradėti mūšį dėl Slaviansk. Padėtis yra sudėtinga, ukrainiečiai ne tik netenka teritorijos, bet ir patiria nemažus nuostolius, vietomis atsiranda artilerijos sviedinių trūkumas. Tačiau reikia suprasti, kad orkams taip pat švelniai tariant ne pyragai. Taip, jie turi persvarą ugnies priemonėmis (aviacija, artilerija), nejaučia sviedinių trūkumo. Tačiau kaip ir anksčiau didžiausios jų bėdos dėl manevrinių vienetų trūkumo. Aplink Slaviansk ir Severodonetsk yra sutelktos ir iš kitų sektorių nuolat papildomos kovingiausios ir pilniausios orkų BTG (to pasekoje orkai praranda iniciatybą Pietų kryptyje, nieko nepasiekia Zaporizhia ir Avdiivka). Visas, kas liko iš 1 GTA, 90 – osios tankų divizijos, desantininkų kaunasi Severodonetsk ir Slaviansk sektoriuose. Nors čia besikaunančias pajėgas įvardijome kaip kovingiausias ir pilniausias, tačiau tai tik palyginus su viskuo, kas liko kituose sektoriuose. Pagrindinėje puolimo ašyje taip pat kaunasi pavargusios, išretintos ir demotyvuotos pajėgos. Rusija nebeturi ko jomis pakeisti, nes:
- RF rengiami „teritoriniai batalionai“ (rezevistų/kontraktnikų pagrindu apygardose formuojami vienetai) dar neparengti ir vargiai pakeis situaciją,
- ”demilitarizuotų“ reguliarių RF dalinių užpildymas kontraktnikais stipriai stringa.
- DNR/LNR mobilizuotieji tėra patrankų mėsa,
- kovinę techniką, artileriją gebančių valdyti, kovinės patirties turinčių samdinių resursas taip pat neamžinas.

Viena išeitis – masinis šauktinių naudojimas. Tačiau ar padėtį pakeis nemotyvuota ir prastai parengta karių masė, už kurios stovi jų motinos ir tėvai? Taip, dabar tėvų ir motinų judėjimas beveik nematomas. Tačiau jei į Rusiją ims plaukti išimtinai šauktinių karstai, o Kremliaus grupuočių tarpe atsiras norinčių tai išnaudoti? 

PTRK “Stugna” operatorius orkams primena, kad pasivaikščiot ramiai galėjo savo Gavnosranske. Tiesa, šitiems jau nebeaktualu.

***

Egidijus Papečkys

Šimtas penkta diena (birželio 8, trečiadienis)

Atkakliai tebesikaunama dėl Severodonecko. Rusijos pajėgos jį užimti labiausiai trukdo gerai prisišaudžiusi ukrainiečių artilerija. Kol kas nepadeda nei rusų ženkliai didesnis turimų artilerijos pabūklų skaičius, nei sutelktos didelės amunicijos atsargos. Ukrainiečiai neretai priversti atsakyti retesne ugnimi, kadangi šaudmenų kiekis yra ribotas. Panašu, kad prie Severodonecko sviediniai netaupomi, nes Ukrainos pajėgos jo negali atiduoti priešui. Tai yra vienas paskutinių Luhansko srities miestų, kurį paėmę Rusijos propaganda galėtų skelbti apie „pilnai išvaduotą“ Luhansko „respublikos“ teritoriją. Todėl ukrainiečiai netgi linkę rizikuoti patekti į apsupimą. Kol kas tokia jų taktika pasiteisina. Nors mums, atsargiems lietuviams, atrodo kad tokios rizikos gal ir reikėtų vengti.

Rusijos propaganda nenuilstamai „informuoja“, kad Ukrainos kariai yra nuolat apsvaigę nuo narkotikų. Ypač „nacistai“ iš savanorių dalinių. Nieko naujo, šitą klišę perėmė dar iš sovietinės propagandos. Tačiau šį kartą turi „įrodymą“! Pasirodo, nukauti “nacistai“ ... mumifikuojasi nuo vartojamų narkotikų. Jeigu tai būtų ne apie kovoje žuvusius ukrainiečius – juokčiausi.

Ukrainos žurnalisto paklaustas apie Kremliaus pavogtus Ukrainos grūdus, užsienio reikalų ministras S. Lavrovas kategoriškai tai paneigė. Tuo pačiu metu rusiškuose šaltiniuose viena po kitos pasirodė informacinės žinutės apie ... iš Melitopolio į Krymą gabenamus grūdus. Melitopolis – okupuota Ukrainos teritorija, grūdai čia yra ukrainiečių.

Rusija, kaip valstybė, visiškai prarado žodžio vertę. Kyla klausimas – o kaip su ja konstruoti tarpusavio santykius? Ar su Kremliumi iš viso galima dėl ko nors tartis?

Taip vadinamoje Donecko „liaudies respublikoje“ teisiami į nelaisvę patekę užsienio savanoriai: 2 britai ir marokietis. Greičiausiai jie bus nuteisti ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis, o vėliau bus mėginami iškeisti į ukrainiečių turimus belaisvius. Taip pavyks nušauti du zuikius – parodyti rusofašistinei visuomenei, kad su užsienio savanoriais elgiamasi kaip su „karo samdiniais“, ir turėti svarų argumentą bendraujant su Vakarais, ypač su Didžiąja Britanija.

Toliau rengiamasi „nacistų tribunolui“ taip vadinamoje Luhansko „liaudies respublikoje“. Jis turėtų būti tarptautinis, kad būtų bent kažkokia aliuzija į Niurnbergo karo tribunolą. Be abejo, čia bus visiška parodija, už kurią atsakingas Putino režimas.

Pasirodo vis daugiau įrašu su naujai suformuotais tankų, mechanizuotais ir artilerijos daliniais, ginkluotais Vakarietiškais tankais, kitom šarvuotom mašinom ir artilerijos pabūklais. Vis daugiau valstybių pristato paramą arba žada ją perduoti. Prisijungė ir Ispanija, žadanti pateikti vokiškus tankus Leopard 2 ir oro gynybos sistemas. Tikėtina, kad perduos ir šarvuotų transporterių, kadangi jau gaminami naujos kartos šarvuočiai.

Pasirodė ir įrašas su, kaip teigiama, Lenkijoje pastebėtomis amerikietiškomis salvinėmis raketinėmis sistemomis MLRS M270 (jos turėtų būti perduotos britų).
Nors fronte padėtis sunki, užnugaryje rezervinės Ukrainos pajėgos po truputį ginkluojasi ir stiprėja.

Slava Ukraini!

P.S. apie įstatymo projektą dėl SSRS priimto Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo panaikinimo nekomentuosiu, visi jau pasisakė tiek kartų, kad nebėra ką papildyti

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dar vienas ukropų piZZZdec       2022-06-11 11:11

Nu ką, kartojasi dar vienas panašus į “Azovstalio” atvejis, ukrų fašistai, naciai ir benderovcai vėl pagal Zelenskį bandys “evakuotis” į DLR ir Rusijos kalėjimus.
Pagoglinkit straipsnį - “ На заводе “Азот” в Северодонецке заблокированы 300-400 украинских военных”.

gel'l'tonajam       2022-06-11 10:05

siulyc ikurti savaji portala.Vadintusi Pagel’l'tusios ikapes’Ten butu vien tiesa.Logotipe kujai su pjautuvais ir nukirsta senolio galva ant kalades.Sukis butu AJAAAAZAU.

l'l'avonmaisiui       2022-06-11 8:27

uztat tavo nenugalimieji kacapai puikiai ival’l'de ‘neigiamo puolimo’strategija.Ir siaip,plauktum tu pasroviui down the stream ..

yel“l“ow submarine        2022-06-11 8:01

“Pietų kryptis. Negalėdamas iš ukrainiečių perimti iniciatyvos, agresorius stoja į gynybą, tvirtina ir įrenginėja naujas pozicijas.“—————————————————- matau, tie apsirūkėliai anekdotų paišytojai nelabai įbizina termino “iniciatyva“ reikšmę smile))) - nebent tie vaginabolai turi omeny “ekstrahavimosi“  ir “evakuavimosi“ į nelaisvę iniciatyvas smile))))) - na , šito iš ukrų tikrai neatimsi ir neperimsi smile)) - o ir nachier reikia smile

stasys        2022-06-11 7:22

>Stasys 2022-06-10 21:15 juk nesiūlau viskuo tikėti , mane domina tik buvusių kariškiu nuomonė o ne politiku .

Skac,l'l'avone,visados skac       2022-06-11 7:05

..buvo liepta paciam atpluduriuot kraujo puta,o pats ka padarei…,atpluduriavai suuudo..

yel“l“ow submarine       2022-06-10 22:09

įdomu kokie daunai ir subinrankiai dirba netiesos.lt redakcijoje ir admino pareigose, jei rekomenduojamų straipsnių sąraše(dešinėje), pastoviai mėtosi kelių dienų ar net senesnės antraštės , informacijos apie kurių šviežumą ar komentarų kiekį taip pat nėra kam/noro įdėti, bo tada pasimatys idiotizmo perviršis smile)) - matytsis, kad vienos antraštės/temos be galo senos, o kitos - visiškai niekam neįdomios smile))

yel“l“ow submarine       2022-06-10 21:40

laiko, užsiimti šitų imbcilų propagand0ninio mėšlo dezinfekcija žiauriai gaila, todėl pasirinkau tik vieną fragmentą :
“Ukrainos žurnalisto paklaustas apie Kremliaus pavogtus Ukrainos grūdus, užsienio reikalų ministras S. Lavrovas kategoriškai tai paneigė. Tuo pačiu metu rusiškuose šaltiniuose viena po kitos pasirodė informacinės žinutės apie ... iš Melitopolio į Krymą gabenamus grūdus. Melitopolis – okupuota Ukrainos teritorija, grūdai čia yra ukrainiečių.“ smile)))

atkreipkite dėmesį, kokiais pigiais iki koktumo šuleriškais metodais naudojasi lanzbergidės burnišangiai———- lavrovas kategoriškai paneigė (nors tai buvo daugiau pasišaipymas iš žurnalisto debilumo), o rusiški šaltiniai patvirtino smile)) - suprantama - tikime tik “rusiškais“ šaltiniais, kurie patvirtino, kad grūdai vagiami smile))) - kas tie “rusiški“ šaltiniai ???? - ar visi rusų kalba rašantys ir kalbantys, ar registruoti rusijoje ? - o tie “rusiški“, kurie paneigė kaltinimus vagyste irgi rusiški ? - bet jais, suprantama, netikime smile))) - su3,14sti , morališkai dvokiantys pindofilitikai smile))

- trečia vertus, kaip žinia, tiek rusijoj, tiek šizoukropijoj, tiek tam pačiam pindostane, grūdai ar bet kuri kita prekė turi konkretų šeimininką, kuris parduoda savo prekę tam, kam nori - o transportas taip pat turi konkretų šeimininką smile)) - ko tai negirdėjau nė vieno pareiškimo, kad kažkas pavogė kažkienio grūdus - ištisai viskas debiliškiausių vaikiškų pletkų lygmenyje - kitokių produktų veršiai neėda smile)))

- o kaip buvo su tuo galaktiniu klyksmu, kad rusai seksualiai prievartauja vaikus ir senius ? - jokių faktų, tik ištisi kliedesiai ir haliucinacijos smile) - šią saąvaitę debiliška šizoukropijos kekšė, kuri buvo pirminis šitos dezos šaltinis, prisipažino, jog tokiu būdu tiesiog “perdėjo“ , norėdama iššaukti griežtesnę pindosistų reakciją ir greitesnį ginklų tiekimą smile)) - ta kekšė užėmė nemenkas pareigas tos debiliškos “valstybės“ tarnyboje smile - šią savaitę, už tą melą ją atleido iš darbo smile)) - įdomu kas ir kada atleis šituos šizolitchūaniškus blusuotus šunis, lojančius praktiškai vien tik melą ir savo nesveikos psichikos fantazijas ? smile)))

>Stasys       2022-06-10 21:15

to Olego paistalu klausosi tik ,,Numires Pumpuras,, is LRT…Verciau paklausyk Michailo Podoliakos ,kuris nusviecia tikraja padeti…

stasys        2022-06-10 16:44

paklausykite Олег Жданов ,  įdomiomis mintimis žmogus pasidaliną vertint fronto naujienas .

Muša ukrų nacius kasdien       2022-06-10 16:23

„Dnipro oro uoste didelio tikslumo raketomis sunaikinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų lėktuvai, o Charkivo srityje sunaikintos ginklų gamyklos“, – pranešė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas. Pasak jo, per paskutinę parą taip pat nukauta daugiau kaip 500 Ukrainos karių ir sunaikinta 13 šarvuočių, 9 artilerijos sistemos, šeši raketų paleidimo įrenginiai, du naikintuvai, penki dronai, 16 automobilių ir dar 16 amunicijos sandėlių.

piZXZdec ukropams       2022-06-10 11:14

В Минобороны сообщили об уничтожении украинской авиационной техники на военном аэродроме Днепра. Помимо этого в районе Харькова уничтожены производственные мощности предприятия по восстановлению вооружения и военной техники ВСУ.

stasys        2022-06-10 10:06

Orku padlaižiai praranda ūpą čia kažkaip save audrinti dėl karo Ukrainoje . Geru žinių trūkstą , jei kokio Ukrainos kaimo liekanos užimtos tai pas juos sukelia tokį emocinį orgazmą kuri sunku pavadinti pasitenkinimu . Lietuva iš to karo irgi lošia , jos protesto visuomenėje labai aiškiai išsiskyrė kokio pobūdžio tie ‘demokratijos’ mylėtojai . Kas dar pamena ‘garliavinius’ ? ‘sveiko’ mąstymo paulauskininkus ? ar kokį tokį signatarą kuriam VSD grėsmių ataskaitos skyrė tiek daug dėmesio ir vietos ?  Kur tie kuriems buvo garbė miegoti teismuose ant ‘raskladuškės’ ir dėl kiekvieno biurokratinio ‘pirstelėjimo’ kviesti visus į šventą karą ? Vieni ju bando teisinti xuilo-putina , kiti mielai lankosi pas batka ir priima jo dovanas . Dar kiti kaip čia tos ‘reziduojančios moterys’ bando surasti tai ko čia niekas nelaukia , kažkokio objektyvumo žudant nekaltus Ukrainos žmones . Taip kad po to karo Ukrainoje ir Lietuvoje neliks vietos politikoje toms padugnėms . Nurašysime juos kaip pasenusi rauko kvapą .. pradarius užsistovėjusį raugintu agurku ‘sloviką ‘.

Herojau       2022-06-10 10:01

manding,esi is armonautu burelio,ispazistancio vienalyte meila.Greiciausia,tavo grazuole yra tulas raskevicius.Ania,pupuli.

Herojai       2022-06-10 7:15

Jabat, jabat molodcy. Blat. Nachuj. Čia jeigu ką, ukrainietiškai. Matyt XIX amžiuje tėvai kūrėjai nesugebėjo išversti ir sulenkinti šių jaustukų.

KADYROVAS       2022-06-10 7:09

tai toks gyvis,kuris baisus tik pats sau,kitiems jis sukelia tik pasibjaurejima.Tikrieji cecenai ji pagaus ir nurez jo bjauria barzda,fui,velnio gyvis is pragaro.

Ukropai jau bėga neatsisukdami       2022-06-10 0:00

Pagoglinkit straipsnį - “ Кадыров сообщил о брошенном ВСУ «дефицитном» западном оружии при бегстве”.
https://www.rbc.ru/politics/09/06/2022/62a22cfc9a7947a70fdbe9df?from=from_main_12

Pagalvokime apie tai       2022-06-9 23:50

Rusai jau atkreipė dėmesį į Suvalkų koridorių. Tai – siauras Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas tarp Kaliningrado ir Baltarusijos. Užėmus Suvalkų koridorių Baltijos šalys: Lietuva, Latvija, Estija liktų visiškai atkirstos nuo NATO pagalbos.

gintarai       2022-06-9 23:09

..o ka tu dar atsimeni…

Bjaurioji raimonda       2022-06-9 23:08

kur tavo sex partnioras l’l'avonas,kiba i fronta isvyko…

Raimonda       2022-06-9 22:32

Pabandžiau paskaityti šių pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Taip ir norisi paklausti tų pseudo autorių, ką jūs rūkot, arba ką jūs uostyt pradėjote, jog tokias fantazijas, kur melas apie ukropų “pergales” liejasi laisvai, rašinėjat? Net šlykštu skaityti tokį melą…..Šlykštu ir tiek.

Gintaras       2022-06-9 22:30

Rusai iš Ukrainos karo aviacijos padarė tik prisiminimus.

Gel'l'stantis l'l'avone       2022-06-9 22:12

put put put,atplauk kraujo puta…

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.