Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 19 d. 20:27

20     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Volodymyras Zelenskis aplankė Pietų Ukrainos regionus, Odesą, Mykolaivą. Prezidentas paprašė karių „saugoti Ukrainą“.

Orkostano „strategai“ kaip mat išplatino pranešimą, kad Mykolaive Ukrainos saugumo pajėgos surengė specialų filmavimą, kuris buvo vykdomas pačių ukrainiečių sugriautuose privačių namų kvartaluose, filmavimui pasamdyta 40 aktorių ir jiems sumokėtas 25 $ vienkartinis atlygis.

“- Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos yra išskirtinai humaniškos civiliams gyventojams ir nesikėsina į civilinę infrastruktūrą“, – pareiškė Rusijos nacionalinio gynybos valdymo centro viršininkas generolas pulkininkas Michailas Mizincevas.

Aha, ieškokit maskoliai glušių. Jūs dar tikitės, kad Vakaruose kas nors patikės, jog Ukrainos kariuomenė griauna savo pačių miestus ir prievartauja savo vaikus? Nors jei tokie vėmalai platinami iki šiol, vadinasi, yra ir vartotojas.

Putinas Sankt Peterburge tarptautiniame ekonomikos forume paskelbė „vienpolio pasaulio eros“ pabaigą. „Laimėjusios Šaltąjį karą, JAV pasiskelbė esančios Dievo atstovais žemėje, žmonėmis, kurie neturi jokių pareigų – tik interesus. Tuos interesus jos paskelbė šventais. Dabar tai vienpusis eismas, dėl kurio pasaulis tampa nestabilus“, – kalbėjo į mesijo vaidmenį įsijautęs 21-ojo amžiaus diktatorius, kuriam nėra lygių. Karo nusikaltimų apimtimi ir intensyvumu.

Putinas visiems paaiškino, jog JAV iki šiol įsivaizdavo, kad „laimėjo… o visa kita – kolonija, užnugaris“. Beje, pasirodo, Putinas „leido“ Ukrainai stoti į ES.

Dvasios negalia sergantis Putinas su visa šalimi įstrigęs viduramžiškame imperijų kūrime, užgrobiant svetimas valstybes ir teritorijas. Tik va kažkodėl ekonomikos forume niekas nepaklausė Putlerio, kaip jis įsivaizduoja dominavimą pasaulyje, kuomet Rusijos BVP vos didesnis už Olandijos ir mažesnis už Italijos. Varomoji driskių jėga – elementarių žinių stygius. Apie savivoką ir intelektą neverta ir užsiminti.

Po vizito Irpinėje Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, jog kai kuriems lyderiams „absoliučiai būtina“ tiesiogiai kalbėtis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Klausimas: ar tokie pokalbiai ir „kalbėjimaisi“ su Putinu ką nors kada nors pakeitė? Ne. Nebent tai, jog suteikė Putleriui dar daugiau įžūlumo ir pasitikėjimo savimi ir išvirto bombų kruša ant civilių galvų. Kodėl taip elgiasi Scholz mes jau sakėme, tik pridursime, kad jei tokie šolcai šiandien sėdėtų Londone, Vašingtone, Varšuvoje, Kopenhagoje, Stokholme, Helsinkyje ir Vilniuje – šiuo metu mes visi galvotumėme toli gražu ne apie atostogas. Vakarų „sušolcinimas“ – pagrindinis Kremliaus uždavinys. Tą turime įsisąmoninti visi.

„Gazprom“ per dvi dienas sumažino „Nord Stream“ dujotiekio Nord Stream pralaidumą 40 %. Šiuo metu Europos šalys kaupia dujų atsargas žiemai, saugyklos užpildytos 56 %. Per 100 karo dienų dienų Rusijos pajamos iš iškastinio kuro eksporto išaugo iki 93 mlrd. eurų.

Kremliaus gudročiai tikisi, jog Europa šaltuoju sezono metu ims cypti ir atsivers nuolaidų Rusijai skrynelė. Maskva masto pragmatiškai: kol prabangus automobilis, atostogos „su vaizdu“ ir geras vynas svarbiau nei tūkstančiai gyvybių „kažkur rytuose“, tol mins ant jautriausių mūsų vietų.


Teigiama, jog karas Ukrainoje pasiekė lemiamą momentą, kuris gali nulemti tolesnę veiksmų eigą. Ukrainos pusė informuoja, kad rusai metė visas turimas pajėgas į mūšius dėl Slovjansko, Severodonecko ir Bachmuto.

Nereiktų pernelyg džiūgauti, jei orkams kurį laiką nepavyktų įgyvendinti operacinių tikslų ir manyti, kad driskiai atistrauks į savo urvus. Maskva dar turi kozirį – visuotinę mobilizaciją, o ir geležies pakanka.

Šiuo metu pagrindinis Ukrainos uždavinys – Chersono išvadavimas. Maskoliai tuo tarpu intensyvina puolimą Charkivo kryptimi. Taip abi pusės manevruoja, siekdamos išsekinti priešą ir atitraukti pajėgas nuo pagrindinių mūšių arenos.


Baltarusijoje tęsiamos sienos apsaugos pratybos, stengiantis sukurti potencialios grėsmės pavojų.

Charkivo srityje okupantai tvirtina pozicijas, inžinerinę įrangą ir vykdo oro žvalgybą.

Severodonecke tęsiasi kovos. Nors rusai praneša, kad kontroliuoja beveik visą miestą, ukrainiečiai sėkmingai laikosi įsitvirtinę pramoninėje jo dalyje.

Zaporižės ir Chersono kryptimis rusai vykdo intensyvias artilerines atakas.

Mykolajivo kryptimi okupantai apšaudė Ukrainos gynybos pajėgų dalinius, todėl mums neramu, kad ugnies vietose lankosi Ukrainos prezidentas.

Maskoliai ir toliau meluoja, jog civilių objektuose dislokuojami Ukrainos kariuomenės daliniai. Rusai apšaudo ne tik karinę, bet ir civilinę infrastruktūrą. Raketų ir artilerijos ugnimi griaunami sandėliai, logistiniai punktai bei kiti civilių naudojami pastatai.

Ukrainos kariuomenė per parą sunaikino 7 priešo amunicijos sandėlius.

***

unian.net

Vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad yra sunaikinats Rusijos Federacijos 20-osios armijos valdymo centras

Paprastai šiuose centruose dirba nuo 200 iki 300 žmonių.

Vidaus reikalų ministerija pakomentavo informaciją apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sunaikintą Rusijos Federacijos 20-osios jungtinės ginkluotės armijos vadavietę. Sėkmingo išpuolio detales savo „Telegram“ kanale atskleidė vidaus reikalų ministro patarėjas Viktoras Andrusivas.

„Patvirtinu, kad vakar buvo sunaikinta Rusijos Federacijos 20-osios armijos vadavietė. Tačiau yra svarbus patikslinimas: tai nebuvo vadavietė, vadovybės ir žvalgybos centras. Ten renkama visa žvalgybos informacija, apdorojama, analizuojama ir perduodama į štabą“, – sakė jis.

Andrusivo teigimu, šiuo metu Vidaus reikalų ministerija neturi tikslių duomenų apie Rusijos okupantų patirtus nuostolius. Tačiau dažniausiai tokiuose centruose būna nuo 200 iki 300 žmonių, o jiems vadovauja ne žemesni karininkai, nei pulkininkas.

Primename, kad apie Rusijos Federacijos 20-osios kombinuotųjų ginklų armijos vado posto sunaikinimą pirmą kartą pranešė Ukrainos žurnalistas Romanas Tsymbalyukas.

Kalbama, jog likviduota daugiau nei 40 Rusijos okupantų: 20-osios kombinuotos ginkluotės armijos aukščiausio rango kariškiai ir Generalinio žvalgybos departamento vyriausiojo žvalgybos centro (32801 karinis padalinys, Voronežas) 533 tarnybos personalo vadovybė.

Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Donecke buvo sunaikinti mažiausiai septyni Rusijos Federacijos kariniai sandėliai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Zelenskio banditai apsuptyje       2022-06-20 20:25

Союзные силы российских войск и Луганской народной республики взяли в оперативное окружение группировку украинских боевиков в Горском и Золотом, заявил подполковник Народной милиции ЛНР Андрей Марочко в эфире “России 24”. Daugiau skaitykite - “ Союзные силы в ЛНР взяли в окружение группировки ВСУ в Горском и Золотом”.

Pilni pampersai pas nacius       2022-06-20 20:21

Skaitykite - “Боевики с “Азота” на некоторых участках вывешивают белые флаги”.

Siunčia myriop nacionalistus kasdien       2022-06-20 20:18

Pagoglinkit straipsnį “ Запорожские власти заявили об уничтожении “Калибрами” 57 офицеров ВСУ”.

XUILO SRUTU DUMBLAGYVIS       2022-06-20 17:22

bando kitus terlint savo iprasta gyvanamosios aplinkos atributika..Meslai,fekalijos,dumblai,maurai plius SUB’B'OTINAS yra gel’l'tonojo kacapoido alter ego.Antisanitarija naikintina xlorkalkem arba dichlofosu,patartina rusisku.Zaraza ima kita zaraza..

yel“l“ow submarine       2022-06-20 16:35

matau, beretinių debiloidų haliucinacijų kronikos baigia pavirsti į visišką farsą smile - jei beliko tik cituoti paskutinę infoišvietę unian.net, o tvartelio koprofagams beliko tik “argumentai“ apie triusikus ir šikpopierį, tai joooo ...: ))) - stipru, “intriguoja“, žada/numato rimtas permainas smile)

neseniai kacapu generolas        2022-06-20 8:29

prase Novosibirsko administracijos skubiai atsiusti triusiku ir tualetinio popieriaus..Turbut,ne veltui..‘Kariai’ ko tai sunerime..Turbut,pamate Kijevo kaminus ir prikakojo kelnes.‘JOKIOSI JOKIOSSI GARSU’,AJAAAAZAU..

Vargšeliai       2022-06-20 8:15

rušistai džiaugiasi, net pampersai pilni iš laimės, tik nepersistenkit, dar reikės verkti.

Ikelniui       2022-06-20 7:53

....uhaha…,jusu labai grazus juokas.Turbut,juokiates garsu..

REGEJIMA PRARADUSIAM MANTUI       2022-06-20 7:49

..o tamsta beprotnamy ant visai ar tik biski pasigydyt…Seksime ligos eiga,linkime pasveikti.Neapriekite palatos draugu.Greit jums atvez ge’l'tona pilieti.Saugokites.Pavojingas.

CCCP nupiepes mokslininkas sub'b'otinas       2022-06-20 7:27

yra topas.Cia jau nera kaip bekomentuot.Viska pats pasake ir parode.Gebejimai ohoho,auksciausios prabos kretinizmo,idiotizmo ir kacapizmo misinys.Israiska skiriasi,bet turiniu lygiavertis gel’l'tonojo l’l'avono pliurpalams.Labai patiko apie Kijeva,..jau kaminai matosi…,oi psixuske jau cia pat…

LTSR nusipelnes mokitojas       2022-06-20 6:01

Kare su xoxolais viskas getai. RUSSAI ne gailescio naikindami taip vadinamus “ukraincus” pergalingai zigioja per prakeikta ukropu zeme, jau matosi Kijavo kaminai, dvi tris dienos ir amerikabenderinis rezimas kris.
Bet tai dar ne viskas. RUSSIJA vienintele pasaulio salis kurei taip ne pasiseke su kaiminais. Derzava supa niekingos, atcilike, ne civilizuotos agresivios tauteles. Ipatingai is visu isiskiriam mes pribaltai. Mes saudom zidus ir ne milim RUSSUS. Mus reike naikint.

Greitai naciams ir benderovcams prireiks pampersū       2022-06-20 0:27

Pagoglinkit - “ Источник: Россия применила на Украине новые высокоточные ракеты “305””.

Regimantas       2022-06-20 0:13

Rusija nudėjo 50 Ukrainos generolų, kai sudavė smūgius iš kalibrų į jų štabą. Gal net NATO generolų ten buvo. Ahahahahahaha. Dekite pragare nacių šiukšlės!!!

Šika naciai jau įkelnes iš baimės       2022-06-19 22:58

Глава Чечни Кадыров сообщил о сдаче в плен группы ВСУ в поселке Врубовка в ЛНР. Daugiau skaitykite - “ Кадыров сообщил о сдаче в плен группы украинских военнослужащих”.Cha cha cha….Uhahahahaha….

Naikina nacionalistus be gailesčio       2022-06-19 22:43

Российская авиация за сутки высокоточными ударами разбила украинский железнодорожный эшелон с живой силой и техникой, уничтожено более 100 украинских военных, 30 танков и боевых бронированных машин, сообщили в Минобороны России?
Daugiau skaitykite -“ Российская авиация уничтожила украинский эшелон с живой силой и техникой”.

Muša nacius…oi, muša…       2022-06-19 22:40

Pagoglinkit - “Российские “Калибры” за сутки уничтожили до 20 западных бронемашин”.

Pabaigos pradžia        2022-06-19 22:37

Nacionalistams artėja galas. Severodonecke viskas jau vyksta pagal Mariupolio scenarijų. Pagoglinkit - “Боевики на “Азоте” подают сигналы о готовности к переговорам“.

Smagu       2022-06-19 22:34

saugiausia vieta ukrainiečiui vyrui nuo 18 metų iki 60 metų greit bus nelaisvė DLR.

uwaga       2022-06-19 21:37

laukiamas gel’l'tono p’p'askenduolio isnirimas is xuilio fekal’l'iju.Visiems uzsidet protivogazus.Labai smirdes.

stasys        2022-06-19 21:15

Slava Ukraine , mirtis orkams . Олег Жданов . youtube.com/watch?v=h4BNYGzzugc .

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.