Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 5 d. 19:17

31     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas | Veidaknygė

Politinis ir strateginis lygmuo

Didžiosios Britanijos saugumo pareigūnai įspėja, kad didėja branduolinio karo pavojus. Jis esą ateinantį dešimtmetį bus didesnis, nei Šaltojo karo laikotarpiu. Taip yra dėl to, kad su Rusija yra mažiau atvirų derybų kanalų, kokie buvo su sovietų sąjunga. Pažymima, jog Rusijos - Ukrainos karas yra ne lokalus konfliktas, o kur kas gilesnių geopolitinių prieštaravimų pasekmė. Todėl JK remia JAV ir Kinijos dialogą, kuris mažina branduolinę įtampą tarp pasaulio supergalių. Joe Bidenas kalbėjosi su Xi Jingpingu praėjusią savaitę, tačiau pokalbis numatytas ir šią savaitę, nepaisant konflikto dėl Taivano.

Kai kurie JAV politologai kritikuoja Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą į Taivaną, teigdami, kad tai kelia įtampą tarp JAV ir Kinijos bei kenkia Ukrainai.

Žinoma, galima smerkti arba palaikyti Nancy Pelosi ryžtą ir jos siekį išreikšti paramą Taivanui, tačiau siūlytume į problemą žvelgti plačiau, giliau, geopolitinės perspektyvos rėmuose. Jei JAV Atstovų Rūmų pirmininkės vizitas į Taivaną dar labiau paskatins Rusijos agresiją, o keršydama JAV, Kinija parems Rusiją – tai klaidingas žingsnis. Tačiau mes tikime, kad dėdė Semas gudrauja ir politiškai laviruoja, Kinijos atžvilgiu naudodamas meduolio ir bizūno principą.

Kinų komunistai elgiasi lygiai taip pat, kaip Kremliaus barbarai, diplomatiją paversdami raketų kalba. Raketos, paleistos į vandenis netoli Taivano šiaurės rytų ir pietvakarių yra „kaina, kurią Taivanas sumoka už Nancy Pelosi vizitą“. Tačiau Taivano „blokada“ ir karinės pratybos yra menkesnės, nei jas išpūtė Kinijos žiniasklaida, o jėgos demonstravimas vyksta po to, kai Pelosi išvyko į Pietų Korėją.

Kinija santykiuose su priešininkais naudoja ekonominius svertus, kaip tą darė Australijos ar Lietuvos atžvilgiu, ir jau uždraudė Taivano maisto produktų importą bei sustabdė smėlio eksportą į šią salą. Tačiau Taivanas netrukus sulauks paramos iš JAV 52 mlrd. dolerių investicijų pavidalu.

Bet kuriuo atveju kinai daug atsargesni ir pragmatiškesni santykiuose su JAV nei mesianizmu ir rusiškojo pasaulio viršenybe tikintys maskoliai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atmeta Rusijos siūlymus derėtis, teigdamas, jog tai ne kvietimas deryboms, o ultimatumas. Labai gerai, kad šią žinią Zelenskis išplatino per Afrikos žiniasklaidos atstovus, kurie pastaruoju metu sulaukia itin daug Rusijos dėmesio. Zelenskio įsitikinimu, karas baigsis derybomis, tačiau jis bus „labai ilgas ir kruvinas“.

“Jie nesiūlo dialogo. Jie siūlo mums pasiduoti, priimti jų “taiką”, pamiršti, kad turime žemę, vėliavą, kad tai yra mūsų istorija, kad mus ištrintų”.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį Sočyje susitiks Putinu. Manoma, kad Turkijos valdovas nori susitarti su Kremliumi prieš naują Turkijos karinę intervenciją į Siriją.

Štai taip… reguliariai ir stabiliai NATO valstybės vadovas susitikinėja ir sprendžia savo diktatoriaus problemas su karo nusikaltėliais ir teroristais.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pasmerkė Rusijos teismo sprendimą pasodinti už grotų narkotinių „medžiagų disponavimu“ apkaltintą JAV krepšinio žvaigždę Brittney Griner. Blinkenas nori dar kartą pakalbėti su Lavrovu ir pareikalauti, kad „su visais Rusijoje sulaikytais JAV piliečiais būtų elgiamasi sąžiningai ir skaidriai”.

Blinkenas… skambina Rusijos teroristams, smerkia, piktinasi, prašo. Kaži kodėl neskambino Osamai bin Ladenui? Gal telefono numerio neturėjo… Kremliaus vladykos juokiasi iš viso to ir priima prašymus kaip silpnumą ir klaupimąsi ant kelių. Semas turi keist retoriką ir galvot, kaip paimt maskolį už kiaušų, juos gerokai pasukt ir taip žiebt į snukį, kad baigtųsi bet kokios fantazijos kišti purvinas kanopas prie JAV piliečių.

Naftos kainos nukrito iki žemiausio lygio nuo Rusijos (ir Baltarusijos) invazijos į Ukrainą. Baimė dėl recesijos sumažino naftos paklausą, todėl šią savaitę ateities sandorių kaina sumažėjo 10 %. Dujų kainos JAV mažėja jau 49 dienas iš eilės. Vakar WTI naftos barelio kaina krito iki 88,98 JAV dolerio už barelį. Šių metų pradžioje, Rusijai įsiveržus į Ukrainą, šios naftos kaina buvo pakilusi virš 120 JAV dolerių už barelį.

Joe Bidenas „patwittino“, jog dabar daugiau nei pusėje šalies degalinių benzinas parduodamas pigiau nei po 4 JAV dolerius už galoną.

Mūsų degalinių operatoriai irgi galėtų pasidalinti kažkiek su mumis savo fantastiniu pelnu ir savaitgaliais parduoto kuro pelną skirti, pavyzdžiui, Lietuvos gynybos investijų fondui. Ai tiesa, jį juk nepraėjus dviems metams nuo jo steigimo vyrai valdžioje kaip nereikalingą jau panaikino.

Iš Ukrainos Odesos ir Černomorsko uostų išplaukė dar trys daugiau kaip 58 tūkst. tonų kukurūzų gabenantys ukrainietiški laivai.

Operacinis lygmuo

Karo veiksmų stebėtojai teigia, kad Ukraina fronto linijoje perima strateginę iniciatyvą. Sakytume, kad Rusija paprasčiausiai reaguoja į Ukrainos kariuomenės pozicinius veiksmus.

Rusai ruošiasi puolimui įvairiomis kryptimis ir telkia pajėgas į pietus, kur yra jiems labai pavojingas priešakinis tiltas dešiniajame Dnipro krante. Manome, kad driskiai veršis Mykolajivo link.

Teigiama, jog Rusijos Rytų karinės apygardos aviacija perkeliama į Krymo pusiasalio teritoriją. Rusija iš ilgalaikio saugojimo traukia karinę įrangą ir veža ją į frontą.

Taktinis lygmuo

Baltarusijos ginkluotosios pajėgos stiprina karines pajėgas Bresto ir Gomelio srityse prie Ukrainos sienos.

Su Ukraina besiribojančiuose Rusijos regionuose okupantai dislokavo karių grupuotes, siekiant nukreipti ir atitraukti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dėmesį.

Naktį rusai masiškai apšaudė Charkivą, sužeisti trys žmonės. Nukentėjo namai, parduotuvės, turgus, išdužo daugelio namų langai, sugriautos mokyklos, vaikų žaidimų aikštelės. Du vyrai ir moteris paguldyti į ligoninę, vieno būklė labai sunki.

Apšaudytas Toreckas, žuvo 8 žmonės, įskaitant vaikus.

Orkai vykdo puolimą Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis. Stengiamasi išplėsti kontroliuojamą teritoriją vakariniame Donecko miesto pakraštyje.

Luhansko srityje prabilo partizanai: buvo sunaikintas skirstomasis geležinkelio mazgo tinklas. Traukinių eismas buvo sustabdytas. Apšaudytas automobilis, kuriuo važiavo Belovodsko “liaudies meras” ir jo pavaduotojas. Abu veikėjai ligoninėje.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos išvijo driskius iš dviejų gyvenviečių prie Slovjansko ir pagerino savo taktines pozicijas.

Kramatorsko ir Avdijivkos kryptimis driskiai pliekia iš statinės ir raketinės artilerijos bei tankų.

Barbarai griovė gyvenvietes Bachmuto rajone, mėgino vykdyti puolimą, tačiau buvo išmušti.

Apšaudyta Zaporižė. Užsidegė viena gamybos įmonė.

Okupantai raketomis atakavo infrastruktūros objektus Odesos srities Mykolajivkos gyvenvietėje.

Zaporižės ir Chersono kryptimis užfiksuotas priešo pajėgų padidėjimas. Krivyj Riho kryptimi perdislokuotos trys batalionų taktinės grupės iš Novopavlovsko. Rusai savo geležis ir balvonus gabena daugiausia per Kerčės tiltą.

Foto: naktį rusai apšaudė Zaporižės priemiestį.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gelllstantis llavonidas rududu       2022-08-6 18:55

..ne veltui vis mini sudo gabalus.Ju ir iesko is visos smarves.Abiem reiksmem.Nors ir nesinoniminem.

gelllstantis llavonidas       2022-08-6 18:49

vis bando rast siknoj dantis,bet tik issisudina ir neranda.Nezino,kad ten ju ner.Ogal siaip pederastas ir jam patinka ieskot ko nepametes.Svarbi pati vieta.Tuomet jis vadinsis lavonidas rududu.

yellow Z.O.V.marine        2022-08-6 18:43

lansberginio šūdo gabalas yra iš tokio kokybiško tvartelinio šūdo, kad net nežino, jog lietuvių kalboje yra toks “unikalus“, ir net civilizacijos “gimdytojams“ ukrams nepažįstamas reiškinys, kaip sinonimai smile)))))))) - pagaliau aiškėja,  kad visas pamazginis floodas, kuris nuolat semia tinklapopierį netiesos.lt, yra praktiškai vieno idioto darbas smile)) - belieka tik išsiaiškinti , ar jis situatyviai pasivadina dar ir jungtinėm lietuviškom pajėgom smile)))) - “pajėgus“ padugnė, “pajėgus“ smile - nėra prasmės neigti smile))))

yellow Z.O.V.marine        2022-08-6 18:36

šizoukropų “išvaduotos“ gyvenvietės , kaip taisyklė, visada būna bevardės : “Ukrainos ginkluotosios pajėgos išvijo driskius iš dviejų gyvenviečių prie Slovjansko ir pagerino savo taktines pozicijas.“ smile)))))))))))))))))))))), - pavadinimus jos turi tik tada, jei prieš tai iš jų būna pasitraukusi ir apie tai paskelbusi sąjunginė kariuomenė smile - kiekvienas karas savaip unikalus smile)))

gellstanciam llavonidui       2022-08-6 18:32

..smarve’ lietuviu kalboj reiskia’jega’,kvaileli.Berods,busi nemokintinas.

yellow Z.O.V.marine       2022-08-6 18:24

pastarasis mano komentaras adresuotas nežemiško dydžio liurbiui LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2022-08-6 16:55

yellow Z.O.V.marine       2022-08-6 18:22

gal tamasta tvartelio iškilusis jungtinis pridurkas galėtų pacituoti/nurodyti konstitucijos straipsnį, kuriame rašoma apie tautinių mažumų mokyklų draudimą ?  - o štai straipsniai , numatantis atsakomybę už tokius tamstos kliedesius tikrai yra , idiote `!

- ir aš juos cituoju :
25 straipsnis. Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.; 29 straipsnis. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

yellow Z.O.V.marine       2022-08-6 18:08

užkliudžiau lansberginio šūdo gabalą smile))) - smarvės užteks visiems smile

tykras partijos naris nuo 1974BC       2022-08-6 17:54

MAN gieda but letuviu,eisiu pasikart,zinokit,jau nebejokinga,todiel jokiosi garsu.Tegulj pansionierei ploja laduski laduski.Kai ateis diena X ,russai atvez jums pirtis ant ratu dykai.Krematoriumas uzsivadina.Bus ‘s liogkim paaarom’,bletj.

TYKRAS partijos naris nuo 1971m. (5 skiepai)       2022-08-6 17:19

Paskaitikim ka mes rasom. Postuose vien fasizmas nacionalizmas ukropu garbinimas patycios ir svetimu vardu pasisavinimas.
Nebejokinga zinokit jau.
Man gieda but letuviu.
Eisiu pasikeisiy tautibe.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-08-6 16:55

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
Visų tv visos laidos – be rusų kalbos (ir be rusiškų tekstų).
Griežtai.
_
Europai Amerikai Afrikai nereikalinga rusų tauta pati savaime turi sunykti.

 

Cyyykras tikrai tikrai partijos naris       2022-08-6 16:02

...i slava tovarisciu proffesoru lianzbiergysu,nasiemu priezydientu..

Cyyykras tikrai tikrai partijos naris       2022-08-6 16:00

nuo 1971 BC skelbiu,kad nebezinau ar as esu as,ar neas,ir kas cia rasineja ,jei as nerasineju.Tik zinau,kad ne kenciu ne partijos nariu,kurie ne moka teisingai rasyti.Da zdravstvujet nasie dielo,ura,tovarisci.

TYKRAS Partijos naris nuo 1971 m. (5 skiepai)       2022-08-6 15:25

Acargei!!!!!
Prisidenges svetimu mano vardu postus rasineja kazkoks nerastingas fasistas nacionalistas.
Isaiskinkim dedules anuko tvartelio trolius, darikim sarasus ir atejus dienai X iteikime kam reike.
O jie zinos ka su tokeis darit.

Partijos naris nuo 1971 gellstanciam       2022-08-6 15:08

...o siaip,lietuviu kalboje ‘aplamas’ reiskia ‘durnas’....Taigi…,pramok lietuviskai.Prasyk ant keliu Vaclovo,jis pamokys…

Partijos naris nuo 1971 gellstanciam       2022-08-6 15:03

lavonidui.Taigi cia as,tavo komerados,bendramintis ir bendrazygis,tovariscius ir bendraparteicas.Tu ka,predatelius ar predatorius,fig poimios,tave reik k stienkie,bendra reikala susiki,kontra….

Algirdas       2022-08-6 14:39

Kažkada vyriausias ukro nacis ir narkomanas yra pareiškes, kad Donbase gyvena gyviai ir kad ten sprogsta ne bombos paleistos ukronacių, o kondicionieriai.

Dar 400 nacionalistų sunaikinta       2022-08-6 14:29

Российские военные уничтожили временный пункт дислокации 46-й аэромобильной бригады украинских вооруженных сил в районе села Белогорка в Херсонской области, в результате погибли более 400 бойцов, сообщает Минобороны России.
«В районе населенного пункта Белогорка Херсонской области ударами авиации ВКС РФ и огнем артиллерийских подразделений поражен временный пункт дислокации 46-й аэромобильной бригады ВСУ. Уничтожено свыше 400 националистов», — рассказали в ведомствеведомстве.

yellow Z.O.V.marine apie Partijos naris 08-5 19:59       2022-08-6 13:11

įdomu ką nori apgauti šita beretinė nuo3,14sa ? smile))) - ar tokius pačius kaip jis, beretinius moliuskus, ar pats save ? smile) - na, su tokia šizofrenija ir patrydiotyste aplamai abejoju, ar įmanoma susigaudyti visame kame smile

da viens slavofasistu pralaimejimas       2022-08-6 13:03

xuilo nudziuvo paskutinioji galune.Nebegales sakyt liudnajam arkliui ‘dai kraba’..

Dar vienas ukrufašistų pralaimėjimas       2022-08-6 11:58

Skaitykite - “ Над Днепрорудным в Запорожской области подняли российский триколор”.

Bėga žiurkės….       2022-08-6 11:57

Pagoglinkit - “ ВСУ, отступая к Артемовску, бросили стратегически важные высоты”.

gellstantis Marinos llavooonas       2022-08-6 10:21

ejo su subbotinu obuoliaut,bet pastarasis uzsikaprizijo,esa obelys da tik zydi,todel abu paplojo laduski laduski ir labai jokesi garsu.Ajaaaaazau,kaip jiesiems buvo linksma.

yellow Z.O.V.marine       2022-08-6 9:55

kuo daugiau sukrušti ir mentaliai sukriošę “sėjūnaviai“ vadina rusų ir DLR bei LLR jungtines pajėgas driskiais ir barbarais, tuo labiau tie “naviasėjūnai“ virsta moralinėmis pamazgomis , nors, atrodytų, kur jau toliau/žemiau bevirsti smile))) - bet jie, mėšlūnai, turi tam “talentą“ smile))———————-  štai vienas iš milijonų , tų burnišangių trydos pavyzdžių : “Iš Ukrainos Odesos ir Černomorsko uostų išplaukė dar trys daugiau kaip 58 tūkst. tonų kukurūzų gabenantys ukrainietiški laivai.“ smile)))  - pasistoja natūralus klausimas : ar neperdėtai, švelniai sakant, pritriesta apie galimas “orkų“ provokacijas ir nenorą išleisti tą besiagonizuojančios šizoukropijos “ekportą“, atsiprašant, kuriuo bent maža dalimi bus galima padengti absoliučiai beviltiškas ukroreicho skolas už ginkluotę ? smile)))———————————- ir kitko nesuprantu : kodėl tie tvarteliniai vaginafonai niekad neinformuoja apie banderlogų pergales donecke, kuris apšaudomas nuolatos, visaip ir viskuo, bet svarbiausia - tame tarpe, kasetiniais užtaisais su “lepestokais“, t.y. dešimtimis tūkstančių miniminų, kurios turi medžio lapo formą ir spalvą, ir skirtos kovai su pėstininkais karo lauke ?????  - t.y. užlipus ant tokio “lepestoko“, pėstininkas lieka praktiškai be vienos kojos, o gal ir abiejų - kaip pasiseks ..., - kodėl su3,14sti navasėjūnai neinformuoja, kad visas doneckas yra “orkų“ armijos bazė, ir jie ten gyvena, užuot vykę į frontą,  o visas milijonas civilių yra evakuotas ? - todėl vyksta išimtinai ginkluotų  “driskių“ apatinių galūnių amputacijos kampanija, ir nieko daugiau ...,———————————- , žo, aišku tik vieena: didesnių moralinių driskių, nei nacistinės šizolitchūanijos propagand0nai ir valdžiagyviai, niekur pasaulyje nerasi , išskyrus elžbietyną ir pindostaną ...

iki paskutinio žmogaus       2022-08-5 22:44

https://youtu.be/DhE_NtAqF0E

0: 32   -  0 : 42  
„ Man patinka kelias kuriuo mes einam, kol mes padedam Ukrainai ginklais, kurie jai reikalingi jinai kovos iki paskutinio žmogaus“

pardavimai       2022-08-5 22:39

zelionckis pardavinėja ukrainos žemes, parduota monsantaui, blac rokui… šakės ukrainai

autoriams       2022-08-5 22:39

Ar bent suprantat, kokius briedus rašinėjat ???…dundukai jūs…..

Pasiuntė Zelenskį naaachui       2022-08-5 22:36

Pagoglinkit straipsnį -  “Ты кто такой, чтобы говорить с Си?” Китайцы резко ответили Зеленскому”.

krito       2022-08-5 21:52

Pieski. Eilėje avdiejevka su marinka. Oligarhų irštva.

parcijos nariui nuo71 BC       2022-08-5 20:14

...OBELYS ZYDI ARTEJANT RUDENELIUI…OBUOLIAUTI EIS ANT KALEDU.NA,IDIOTAS IR TIEK.

Partijos naris nuo 1971m.       2022-08-5 19:59

Katik grrizau is Donecko.
Saulyte sviece obelis zidi vaikucei jokesi pencionierai ploja laduski laduski.
Visi visko turi visiem visko uztenka visi laimingi.
RUSSU isvadotojai organizavo maisto dalinima viesus dusus ir elektrostotis pakrauti mobilekams ir fanarikams UZDIKA
A prisiminkim givenom prie xocolu.
Uz viska moket reikejo.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.