Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 20:32

12     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Vakar Rusija antrą kartą iš eilės apšaudė Zaporižės atominę elektrinę, apgadino tris radiacijos jutiklius ir sužeidė elektrinės darbuotoją. Šis išpuolis dar labiau padidino radiacinės katastrofos riziką. Branduolinių reaktorių sprogimo pavojus įvardintas kaip artėjimas prie “atsitiktinio” branduolinio karo.

Iki šiol buvo manoma, kad Rusija užgrobė Zaporižės atominę elektrinę siekdama aprūpinti elektra okupuotas rytines Ukrainos dalis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad TATENA ir JT privalo griežtai pareikalauti, kad Rusija pasitrauktų iš atominės elektrinės ir perduotų ją specialios komisijos kontrolei. Zelenskis apkaltino Rusiją naudojant Zaporižės AE teroro aktams Europoje vykdyti ir vakar aptarė padėtį elektrinėje su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Šarliu Mišeliu.

Po Rusijos įvykdyto Zaporižės atominės elektrinės apšaudymo TATENA generalinis direktorius Rafaelis Grossi pareiškė esąs “labai susirūpinęs dėl vakarykščio didžiausios Europos atominės elektrinės apšaudymo”. Tuo tarpu Zaporižės srities gubernatorius Aleksandras Staruchas pareiškė, kad “susirūpinimo nepakanka” ir pareikalavo, kad TATENA imtųsi atsakomybės dėl atominės elektrinės. “Į susidariusią situaciją reikia reaguoti iš tikrųjų, o ne reikšti susirūpinim tarptautinių organizacijų, kurios yra už tai atsakingos, vardu”.

Trys radiacijos stebėjimo jutikliai, esantys gamykloje, po sprogimų sugadinti, todėl neįmanoma laiku nustatyti blogėjančios radiacinės situacijos.

Rusų okupantai savo ruožtu į Zaporižės atominės elektrinės teritoriją atgabeno papildomų ginklų ir sprogmenų. Okupuotame Enerhodare dėl padėties AE tvyro panika.

JAV senatoriai ragina Joe Bideno administraciją paskelbti Rusiją valstybe – terorizmo rėmėja. Demokratų senatorius Richard Blumenthal ir respublikonų senatorius Lindsey Graham pareiškė, kad Kongresas priims įstatymo projektą, “nepriklausomai nuo to, ar jis sulauks prezidento Džo Bideno paramos”. Baltieji rūmai raginami didinti spaudimą Kremliui.

Šiuo metu yra keturios šalys, kurias JAV yra paskelbusios terorizmo rėmėjomis: Šėkorėją, Iraną, Kubą ir Siriją.

Kiek dar ilgai Vakarų valstybių vadovai spaus ranką ir derėsis su teroristais bei karo nusikaltėliais? Su didžiuliu apgailestavimu turime konstatuoti, kad šiuo atveju, į karą būtina atsakyti karinėmis priemonėmis. Ir tai yra ne karo kurstymas, o vienintelis išsigelbėjimas. Deja.

Kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose spekuliuojama, kad į Rusijos ir Ukrainos frontą gali atvykti 100 000 Šėkorėjos karių. Logistiniu požiūriu atgabenti juos į Ukrainą nebūtų sudėtinga, nes Rusiją ir KLDR jungia geležinkelis. Dešimt dienų ir gauja alkanų korėjiečių fronte.

Argumentuojama, kad toks būtų politinis Kinijos atsakas į Pelosi vizitą Taivane. Kadangi JAV remia Ukrainą, Kinija gali imti organizuoti paramą Rusijai, formaliai nesikišdama į karo veiksmus. Šėkorėja yra visiškai priklausoma nuo Kinijos, bet koks Pekino nurodymas bus aklai vykdomas.

Mes manome, kad šis „banzai“ iš Tolimųjų Rytų, yra greičiau propagandinio pobūdžio, siekiant pagąsdinti Vakarus ir priminti, kad Kremlius ir Pekinas dar turi tokį sąjungininką kaip Kim Jong Unas.

Ukrainos vyriausiojo karo nusikaltimų prokuroro teigimu, šiuo metu tiriama apie 26 tūkstančius Rusijos karo nusikaltimų, 135 asmenims pareikšti kaltinimai, 15 sulaikyta.

Švedija prisijungs prie Didžiosios Britanijos apmokymo programos ukrainiečių kariams.

Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad Rusija uždarė Patreon platformą.

Pranešama, kad Rusija visiškai nutraukia gamtinių dujų tiekimą Europai. Jei Rusijos dujų srautai visiškai nutrūks, dujų kainos dar labiau šoktels. Tačiau “Nord Stream 1” nėra vienintelis dujotiekis, kuriuo į Europą teka dujos.

Dujų telkiniai Azerbaidžane, Šiaurės jūroje ir Šiaurės Afrikoje yra alternatyvūs energijos gavybos ir tiekimo šaltiniai.

Daugelis Europos šalių taip pat importuoja suskystintas gamtines dujas laivais, o JAV šiuo metu laivais siunčia daugiau suskystintų dujų nei Rusija vamzdynais.

Marija Zacharova pakukavo, kad Latvijos saugumo tarnyba apklausė Rusijos kanalo “Dožd” darbuotojus. Pokalbiai su kai kuriais žurnalistais esą truko 5-6 valandas. Po susitikimų su latvių saugumiečiais esą pasirašyti bendradarbiavimo dokumentai. Zacharova retoriškai klausia, kaip dažnai „Dožd“ darbuotojai dirbdami Maskvoje, užsukdavo pasikalbėti su FSB, SVR ir Vidaus reikalų ministerija ir ar pasirašydavo bendradarbiavimo dokumentus? „Žinoma, galiu už juos atsakyti. Bet juk patarinėti nedera“, - vynioja uodegą lapė.

Šis Putino propagandistės pranešimas – priminimas visiems Rusijos žurnalistams, dirbantiems ne Rusijos teritorijoje, kad jie turi vykdyti užduotis, kurias aptarė su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, nes pasirašė bendradarbiavimo dokumentus su FSB ir SVR. Būtent dėl to mes labai rezervuotai žiūrime į „demokratinę Rusijos žiniasklaidą“ ir esame tikri, jog kai kurie žurnalistai tęsia bendradarbiavimą su Maskva ir vykdo Kremliaus užduotis.

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.

Teroristinė Rusija toliau šokdina pasaulį, mojuodama branduoline kuoka. Kremliaus ir Kyjivo dėmesys koncentruojamas Ukrainos pietuose. Rusija kaip jėgos daugiklį pasitelkė Zaporižės AE.

Taktinis lygmuo

Rusijos pajėgos suintensyvino puolimą į šiaurę ir šiaurės vakarus nuo Donecko.

Driskiai ir vėl atakavo ukrainiečių pozicijas prie Peski ir Avdijivkos.

Antrą kartą iš eilės gradais apšaudytas Nikopolio rajonas.

Pranešama apie sprogimų garsus Zaporižės atominės elektrinės teritorijoje Enerhodare. Gaisras Zaporižės AE kilo dėl trumpojo jungimo pastotėje. Ugniagesiai gaisrą užgesino.

Charkivo srityje okupantas pliekė iš patrankų ir raketinės artilerijos sistemų palei visą fronto liniją. Apšaudyta civilinė infrastruktūra keliolikoje gyvenviečių.

Slovjansko ir Kramatorsko kryptimis driskiai sėjo mirtį iš tankų, pabūklų ir raketinės artilerijos bei vykdė oro antskrydžius netoli Zalymano.

Apšaudyta Bachmuto karinė ir civilinė infrastruktūra.

Mykolajivo srityje suduoti 3 raketų smūgiai: iš Su-35 į Voznesensko rajoną paleistos 2 raketos Kh-59, o pats miestas apšaudytas iš MLRS “Smerč“.

Šią naktį Ukrainos kariai atakavo logistiškai itin svarbius Antonovskio ir Kachovkos tiltus. Smūgiai taikinius pasiekė.

Ukrainos kariai sunaikino kelias priešo amunicijos bazes pietuose.

Laukiame pranešimų apie smūgius į Kerčės tiltą.

Foto: ukrainiečių kariai gynyboje; šaltinis unian.net

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaime tu vaime       2022-08-9 13:59

tau branduolini uztaisa prisabacint makaulej,gal smegenai uzsikurtu..Gal dasustu,kad galva reik galvooot,o kojom vaiksciot.O ne atvirksciai.Tau todel kojas ir skauda,kad su jom galvoji..Nusipirk batus ir davaj tapu tapu..

Vai me       2022-08-9 13:48

Taigi, nori pasakyti, kad be palydovų Amerikos šiuolaikiniai ginklai yra metalo laužas. Tereikia iškelti į kosmosą kelis branduolinius užtaisas ir nušluoti visus palydovus ir karas laimėtas. Be reikalo, aš pradejau šią diskusiją, atleisk man bro, tikrai negalvojau, kad esi toks durnas. Vis dėlto, kaip gerai, kad man problemos, tik su kojomis.

Naciu naikintojui       2022-08-9 12:57

.....goglink is cia nachui,idiote.

Vai ci cesku,vai ci ce       2022-08-9 12:54

..pasirodo,tau kojos is galvos dygsta,tai todel ir nezinai,kompresa det ar ant kvaisos galvos,ar ant kojos.Nebedek,bo nebepades..Himmersas be GPS..,NA IR PRIJUOKINAI..,DA PAPASAKOK,KAIP TAVO DZIEDUSKA EIDAVO kiskiu medziot su himersu,visuomet atjungdavo kostmosa,pataikydavo i aki,kad kailio nesugadint..NEBESIGYDYK.NEMACYS,DURNIUK.

Naikinti nacius būtina!       2022-08-9 12:36

Pagoglinkit - “ Российские военные уничтожили под Уманью склад боеприпасов к HIMARS и M777”.
Высокоточным оружием морского базирования большой дальности нанесен удар по крупному складу боеприпасов в районе населенного пункта Умань Черкасской области. Уничтожено более трехсот реактивных снарядов к системам залпового огня HIMARS, а также большое количество боеприпасов к американским гаубицам М777.
https://ria.ru/20220809/ukraina-1808287888.html

Vai me       2022-08-9 11:51

Rusams nėra jokio reikalo, šaudyti į savo elektrinė. Štai ką aš norėjau pasakyti. Surengti provokacija jie gali tokia, kad plaukai ant galvos pasistos ne tik Ukrainoje, bet ir visam Nato.Dziaukites,kad Putinas, kaip nekeista, žaidžia pagal taisykles. Dabar kas liečia haimarsus. Manai esi labai gudrus, mulki. Jie puikiausiai veikia nepririšti prie palydovo, todėl taikiniu kompe pėdsakų nepalieka. Veikia kaip ir paprasčiausi rusų Uraganai. Esi apgailėtinas diletantas, eilinis čiabatas,  vaizduojantis specialista.

Vai mekeke       2022-08-9 10:43

Himmerso taikinys islieka kompe,naivuoli..,anyway,butum isryskintas,o skabejevos uzpjautu be peilio.Zo,mesk mazvaikio plepalus.Sveik.

Vai me       2022-08-9 9:53

Raketa nusipirkčiau iš zelios. Negaučiau raketos, tiktų ir sviediniai nuo Cezario. Tai pasokdinciau Makarona. Mokėtų iki tol, kol radiacija nesibaigtų. Stebini mane. Maniau, kad būsi protingesnis. Juk tai klasika.

Vai mekeke       2022-08-9 9:25

is kur gautum himmarso raketa ir ka tuo laimetum,vargseli…Tau labai sanarius siandie suka,matyt.Pabandyk kompresus..

stasys        2022-08-9 7:06

Šimtas tūkstančiu š.korėjos ‘driskiu’ gali būti ir ne tokie paklausus xuilo-putinui . Juk tiesa sakant niekas neskelbė informacijos o kiek ne ‘xuilososijos’ piliečiu papuolė  į ukrainiečiu nelaisvę  . Manau skaičius turėtu būti įspūdingas . Taip jau gyvenime būna jog ‘piramides’ carams statomos vergu pagalba , tai yra tu žmonių rankomis kurie ieško į ‘xuilososiją’ atvykę kokio nors pragyvenimo šaltinio iš rytu .
Visi laukia atomazgos tai ‘pertraukai’ fronte .

Vai me       2022-08-9 3:37

Jeigu būčiau rusų orkas, tai uzminuociau haimarso raketa elektrine ir apkaltinciau ir Ukraina ir Ameriką, ternitorija tai mano. Nebegaliu, kas nors atimkite iš šitų goblinu kompiuterius.

Smagu       2022-08-8 21:07

kai Kerces tiltas bus bul bul bul.Xronius medvedevas visai prasigers,o Krymo kolaborantai gales pripuciamais matracais nesdintis.Arba sest.Smagu,ania,subotke…

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.