Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 3 d. 19:56

18     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Pastarąją parą pasaulio dėmesys nuo Ukrainos perkeltas į Taivaną. Trečia pagal užimamas pareigas JAV atstovė N. Pelosi, nežiūrint Kinijos prieštaravimų, lankosi nepriklausomoje nuo Kinijos komunistų partijos režimo saloje. Tai pirmas tokio aukšto rango JAV pareigūno vizitas per paskutinius 25 metus. Kinija ir Šėkorėja pasmerkė JAV dėl tokio „įžūlaus“ išpuolio, o prieš vizitą skelbusi grasinimus imtis karinių priemonių prieš N. Pelosi skraidinusį lėktuvą, Kinija surengė laivyno ir aviacijos pratybas prie pat Taivano teritorinių vandenų ir uždraudė kai kurių prekių eksportą ir importą į šią salą. Karo nusikaltėlių valstybė Rusija taip pat sureagavo RF Tarybos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmojo pavaduotojo (aha, būtent taip) V. Džabarovo lūpomis pranešdama, kad „neturi pagrindo atsisakyti padėti Kinijos liaudies respublikai ginkluoto konflikto Taivane atveju, jei ji to paprašytų”.

Interneto šaukliams skelbiant apie neišvengiamą Armagedoną, skubame nuraminti – Kinija turi tikslą valdyti pasaulį ekonominėmis priemonėmis, o tam būtina veikianti pasaulinė infrastruktūra ir stabiliai augantis vartojimas.

Rusija apkaltino Jungtines Valstijas tiesioginiu dalyvavimu Ukrainos kare, pirmajam po Maskvos invazijos Ukrainos grūdus į pasaulio rinkas gabenančiam laivui be problemų tęsiant kelionę į Libaną. Maskva tai pareiškė po to, kai Ukrainos karinės žvalgybos vado pavaduotojas Vadimas Skibickis komentuodamas tikslius HIMARS smūgius okupantui, minėjo „puikius palydovinius vaizdus ir realaus laiko informaciją“. Skibickis teigė, kad prieš atakas vyko JAV ir Ukrainos žvalgybos pareigūnų konsultacijos ir kad Vašingtonas turėjo veto teisę dėl numatomų taikinių.

Indija paskelbė, kad numatomas ryžių derlius bus mažesnis, nes dėl klimato pokyčių ir nepakeliamos kaitros sumažėjo šių grūdų pasėlių plotai. Ryžių ateities sandorių kaina rugsėjo mėnesiui šoktelėjo 10 procentų nuo 365 ik 400 JAV dolerių už toną. Indijos vyriausybei planuojant riboti ryžių eksportą baiminamasi, kad šių grūdų stygius dar labiau padidins maisto krizę ir badaujančių žmonių skaičių pasaulyje, o ypač Azijoje, kur ryžiai yra vienas pagrindinių maisto produktų. Indijos ryžiai pasaulio prekyboje sudaro apie 40 procentų viso eksporto.

Karščio bangos, lietaus trūkumas, sumažėję pasėlių plotai – viskas suprantama. Bet ar tik už Indijos vyriausybės planų riboti ryžių eksportą nesislepia derva apvarvėjęs ir siera dvokiantis Kremliaus skeltanagių snukis?

Rusijos aukščiausiasis teismas Azovo pulką, buvusį savanorių batalioną, pripažino “teroristine” organizacija. Antradienį Aukščiausiojo Teismo priimtame sprendime leidžiama skirti ilgas laisvės atėmimo bausmes “Azovo” kariams, kurie kaltinami puoselėjantys neonacių ir baltųjų viršenybės ideologiją. Pagal Rusijos baudžiamąjį kodeksą “teroristinių” grupių nariams gresia iki 10 metų kalėjimo, o jų vadovams ir organizatoriams - iki 20 metų.

Deja, bet tokią baigtį mes buvome numatę. Rusija dabar turi neva formalią priežastį nesikeisti ir nepaleisti Azovo karių, nes „teroristai“ nėra karo belaisviai. Tikrieji gi teroristai ir karo nusikaltėliai Kremliuje ir toliau tyčiojasi iš Ukrainos ir Vakarų, o teroristinė valstybė Rusija būdama ir JTO ST nare, šią instituciją pavertė visiška parodija.

Operacinis lygmuo

Artimiausiomis dienomis greičiausiai matysime okupanto pastangas užimti Bachmutą ir tęsti puolimą Slovjansko bei Kramatorsko kryptimis, taip pat sudaryti sąlygas pietuose pereiti į puolimą Mykolajivo kryptimi.

Nežiūrint Vakarų pastangų, ukrainiečių kariai skundžiasi, kad jiems ir toliau itin trūksta ginkluotės ir amunicijos, o teikiama Ukrainai parama yra per lėta ir daugiau vykdoma garsiais pareiškimais nei realiais veiksmais. Manytume, kad artėja momentas, kai ukrainiečių kariams tampa itin svarbi psichologinė pusiausvyra ir motyvacija tęsti kovą už šalies laisvę ir mūsų taikų gyvenimą.

Taktinis lygmuo

Ir vėl raketomis iš S-300 priešlėktuvinės gynybos sistemos apšaudytas Charkivas. Ukrainiečių žvalgyba teigia, kad raketos paleistos iš Belgorodo.

Bent 10 raketų paleista į Sumų sritį.

Okupantas bandė užimti Avdijivką, bet gavo atkirtį ir buvo sustabdytas, o vėliau atsitraukė.

Driskiai, remiami tankų ir artilerijos ugnies juda link Siversko.

Ties Bachmutu verda mūšis.

Netoli Slovjansko ukrainiečių pajėgos sunaikino ordos diversinę žvalgybinę grupę.

Priešas iš visų ginkų rūšių pliekė Mykolajivo apylinkėse, apšaudė Dnipro srities gyvenvietes bei Krivyj Riho apylinkes.

Pietų Buho apylinkėse daugelyje pozicijų rusai tankų, statinės ir reaktyvinės artilerijos bei aviacijos ugnimi sukaustė ukrainiečių jungtinių pajėgų vienetus.

Šoigu pareiškė, kad jo vadovaujami driskiai sunaikino 6 HIMARS, tačiau JAV žvalgyba tai paneigė, o ukrainiečiai pranešė, kad visos toliašaudės artilerijos sistemoms sėkmmingai darbuojasi naikindamos okupantą.

***

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Donbaso kryptis.

Šiaurinis flangas.

- Charkiv. Orkų puolamojo potencialo utilizacija prie Charkiv ir Izyum verčia agresorių neramiai žvalgytis, ar tik ukrainiečiai neatakuos jų aprūpinimo kelių, vedančių į Izyum. Motyvuodami tuo, rusai šiandien iš artilerijos apšaudė Ivanivka (į pietryčius nuo Chuhuiv). Tikėtina, kad agresorius baiminasi, kad ukrainiečiai atsiims Chkalovske ir gal net Shevchenkove. Tai orkams būtų skausminga, nes 1) ukrainiečiai užimtų vandens kliūtimis pridengtą ir aukštumose esantį, gynybai patogų ruožą bei 2) stumteltų kontaktinę liniją 15-20 km į rytus, tai reiškia, kad iki Izyum grupuotei labai svarbaus Kupiansk lieka apie 25-30 km. Tai ribinis, tačiau įveikiamas atstumas ukrainiečių turimoms sovietinėms lauko artilerijos sistemoms,  o modernioms vakarietiškoms – normalus darbinis atstumas. Ar šios agresoriaus baimės virs veiksmais ant žemės? Pamatysime.
- Izyum. Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne toliau sąlyginė ramybė. Daug darbo abiejų pusių artilerijai ir žvalgybai, dirba orkų aviacija.
- Syversk. Sektoriuje nedidelis suaktyvėjimas. Agresorius manevriniais vienetais atakavo Ivano-Darivka bei Verkhnokamyanske, tačiau puolamieji veiksmai atmušti.
- Bakhmut:
Soledar ruože ukrainiečiai toliau gina Pokrovske, o agresorius nepaliaujamai ieško naujų puolimui tinkamų kelių. Susidaro įspūdis, kad pagrindines pastangas nuo Pokrovske puolančios rusų pajėgos perkelia šiauriau, Yakovlivka link. Tokiu atveju galima daryti prielaidą, kad agresorius sieks perkirsti geležinkelį Bakhmut – Syversk, pasiekti upę Bakhmutovka ties Krasnopolivka su tikslu 1) suardyti ukrainiečių Bakhmut ir Syverks grupuočių operacinę sąveiką gynyboje ir 2) mažinti Syversk gynėjų grupuotės galimybes gauti aprūpinimą.
Svitlodarsk ruože agresoriaus aktyvumas atsinaujino. Jie atakuoja visuose svarbiausiuose taškuose: per Vershyna ir Zaiceve bando „užsiųti“ Kodema – Semyhirya – Travneve „kišenę“. Situacija neaiški, galimai prie Kodema agresorius pasiekė nedidelę sėkmę bei nuo Klynove atakuoja Bakhmut link (kol kas nesėkmingai).

Centras. Agresorius toliau kruvinu snukiu daužo į gerai įvirtintą ruožą nuo Avdiivka iki Mariinka. Pisky tęsiasi gatvių mūšiai, agresorius dar šiek tiek pasistūmėjo į priekį – tai kol kas viskas, ką jam pavyko pasiekti.

Zaporizhia. Atrodo, mūšiai rytiniame flange aprimo. Agresorius šiandien pabandė atakuoti Velyka Novosylka ruože, tačiau nesėkmingai. Kol kas jokių naujų žinių apie vakar minėtą reorganizaciją nėra.

Pietų kryptis
- Nova Kachovka vėl boom shakalaka. Tikėtina, ukrainiečiai čia naikina savo eilės persikelti per Dnieprą laukiančias agresoriaus pajėgas ir/ar aprūpinimo vienetus.
- Matome pirmus agresoriaus pajėgų papildymo dešiniajame Dniepro krante rezultatus. Šiandien didžiausias rusų artilerijos intensyvumas buvo Krivyi Rih pusėje (nuo Kobzartsi iki Osokorivka). Orkai nieko nelaukė ir metė manevrinius vienetus į ataką prie Trudoliubivka. Tai apie 10 km į pietryčius nuo Vysokopillya, tad tikėtina agresorius bando palengvinti čia esančių savo pajėgų dalią. Ataka atmušta. Kaip ir minėta, bent pradinės Rusijos ginkluotųjų pajėgų intencijos čia aiškios – numušti ukrainiečių norą ir galimybes šiame ruože vystyti puolamųjų operacijų sėkmę Nova Kachovka link. Kaip seksis – matysime. Savo ruožtu ukrainiečiai šiek tiek išplėtė placdarmą netoli Davidiv Brid.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Puikuoli       2022-08-5 19:08

eitum tuei puikuotis naxui,debyyyle.

PUIKU!       2022-08-5 19:05

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ penktadienį pareiškė, kad neatsisako jos ataskaitoje keliamų kaltinimų Ukrainos pajėgoms, kad kovodamos su Rusijos invazija jos pažeidžia tarptautinę teisę ir sukelia pavojų civiliams.

Nu, liurbiai autoriai       2022-08-5 19:04

O kur apžvalga iš fronto už rugpjiūčio 4 d.,ir 5 d. ???….

Dar vienas miestas bus išvaduotas iš ukrų fašistų       2022-08-4 23:17

Союзные силы вошли в Артемовск (Бахмут) в в Донецкой области, сообщил посол Луганской народной республики (ЛНР) в России Родион Мирошник в Telegram.

«ЧВК «Вагнер» и союзные силы зашли в Артемовск. Бои идут на улицах города», — написал Мирошник.

https://www.rbc.ru/politics/04/08/2022/62ec25119a7947eaab2dcb97?from=from_main_6

Pasiuntė Zelenskį naaaachui       2022-08-4 22:00

Pagoglinkit - “Ты кто такой, чтобы говорить с Си?” Китайцы резко ответили Зеленскому”.

hetitams kaput       2022-08-4 16:17

kaputui kaput,visiems kaput.Kap kap,put put ir kaput.Ura.

Kaput Ukraine. Hetojam kaput       2022-08-4 14:53

Ir, kaip sakė a.a. M. Žvaneckis, užsispyrusi liaudis įnirtingai šliaužia į kapines..…

Achu*jet! Nu, brudų brudai…       2022-08-4 13:05

“Amnesty International“ ekspertai priėjo prie išvados, kad 22 iš 29 tikrintų mokyklų, kuriose jie lankėsi pietryčių Ukrainos regionuose, yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų personalas arba Ukrainos karinė įranga ir ginklai. Pabrėžiama, kad, pavyzdžiui, Odesoje Ukrainos kariai šarvuočius statydavo tiesiai į tankiai apgyvendintus gyvenamuosius rajonus, o Bakhmute universiteto pastatą naudojo kaip karinę bazę.

Naikina Zelenskio nacius kasdien       2022-08-4 12:55

Минобороны России заявило об уничтожении более 500 украинских военных:

* до 400 человек в районе Константиновки (ДНР);
* до 130 человек под Харьковом

Puiku!        2022-08-4 12:35

Минобороны России утром 04 августа заявило об уничтожении более 500 украинских военных:

до 400 человек в районе Константиновки (ДНР);
до 130 человек под Харьковом.
1

CCCP naris nuo Dzyzaus gimimo       2022-08-4 7:56

vietoj bojarisnyko pradejau gert vien skiepus.Rezultata matote..

Partijos naris nuo 1971m. (5skiepai)       2022-08-4 5:51

Sraipsnio ne skaiceu. Raso ne samones.
Postu po straipsniu irgi ne skaiceu - ne kenciu berasciu.
Stai ka galiu pasakit.  Durnialei ne rasinekim durnistes bet varikim visi skiepitis.

Patinka skeltanagiu stebuklines       2022-08-4 5:40

pasakos apie himarsu sunaikinima..Ot bijo kacapeliai,net naktim sapnuoja,xuiliukui net rankyte suparalyzavo.Net uodo nebeuzmusa,kur jau jiems himarsus….Driskiai,uzzombinti idiotai.Mirtis xuilo neisvengiama.

fronte pekla       2022-08-4 0:36

“Украинский фронт - Соледар, Бахмут, взятие Семигорья. 3 августа 2022”
https://youtu.be/2hnvQT1l1io
0: 44 Zelenskis : peklą
oligarhu irštva avdejevka eilėje

Kaput Ukraine! Herojam kaput       2022-08-3 23:26

Skaitykite “ Российская артиллерия уничтожила два украинских взвода системы “Град””.
https://ria.ru/20220803/artilleriya-1806888779.html

O aš       2022-08-3 21:56

Išsisaugojau šį tekstą ateičiai. Parodysiu anūkams, kokios nesąmonės buvo rašinėjamos. Ir dar save laikančiu rimtu tinklaraštyje.

Naikinti nacionalistus kasdien!       2022-08-3 21:25

Pagoglinkit “Российские военные уничтожили склад польского оружия в Львовской области”.
https://ria.ru/20220803/spetsoperatsiya-1806885890.html

autoriai, aūūū….       2022-08-3 20:58

sergat???

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.