Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 6 d. 19:02

20     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Panašu, jog pasaulio dėmesys iš Taivano ir Kinijos greitai vėl persikels į Ukrainą. Ten driskiai kelia pavojų Zaporižės elektrinei. Vakar teroristai antrą kartą apšaudė Zaporižės atominę elektrinę iš raketų MLRS. Trys raketų smūgiai užfiksuoti prie pat elektrinės teritorijos, netoli vieno iš energijos blokų, kuriame yra branduolinis reaktorius.

Barbarai apgadino azoto ir deguonies gamyklą bei pagalbinį pastatą. Kilo vandenilio nuotėkio ir radioaktyviųjų medžiagų pasklidimo pavojus. Pranešama, jog prieš apšaudymą “Rosatom” atstovai skubiai paliko gamyklą. Teroristų vietininkai greičiausiai žinojo, jog atominė elektrinė bus apšaudyta.

Beveik visame Energodare dingo elektra. Ukrainos užsienio reikalų ministerija ragina tarptautinę bendruomenę priversti Rusiją pasitraukti iš Zaporižės atominės elektrinės ir grąžinti ją Ukrainai. Branduoliniai „žaidimai“ prasidėjo po to, kai Putinas pareiškė, jog Rusija neketina panaudoti branduolinių ginklų Ukrainoje. Smūgio į veikiantį reaktorių padariniai prilygsta branduolinės bombos sprogimui.

Kol Kremliaus šarikovai toliau terorizuoja pasaulį branduolinio sprogimo grėsme, civilizuotas pasaulis bejėgiškai stebi ir spėlioja, išlėks į orą atominiai reaktoriai, ar ne. Niekada negalvojome, kad taip galėtume taip sakyti, tačiau nežinia, kas geriau - sąlyginis saugumas ar branduolinis sprogimas, kuris pagaliau (tikėkimės) pažadintų smerkiančiuosius, besipiktinančiuosius ir apgailestaujančiuosius.

Pentagonas paskelbė, kad pasisako už visišką visų branduolinių ginklų panaikinimą pasaulyje. Tačiau nusiginklavimui trukdo Rusija, Kinija ir Šėkorėja. Pastaroji numato naujus branduolinius bandymus, tuo tarpu Kinija savo branduolinius pajėgumus didina 3-4 kartus.

Kinija paskelbė atsakomąsias priemones dėl JAV Atstovų Rūmų Nancy Pelosi vizito Taivane. Planuojama atšaukti Kinijos ir JAV gynybos vadovų telefoninius pokalbius ir susitikimus. Kinijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad sustabdys derybas dėl klimato kaitos.

Kinijos komunistų partijos vadai galėtų užmesti akį ir į laisvą Vakarų žiniasklaidą, kuri padėtų susivokti, kad visos klimato kaitos klausimai atidedami iki Putino Rusijos žlugimo. Europoje vėl rūks iškastinės anglies ir kito kietojo kuro dūmai, o ežerų ir upių vanduo šaldys branduolinius reaktorius. Kinija, atjungusi savo šalies internetą nuo išorinio pasaulio, sunkiai orientuojasi, kas tame išoriniame pasaulyje dedasi.

Vakar Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas Sočyje pliurpė net keturias valandas. Diktatoriai sutarė, kad Turkija už dalinį dujų tiekimą Rusijai mokės rubliais. Šiltai pabendravę, draugeliai nusprendė, kad kitas Rusijos ir Turkijos aukščiausio lygio susitikimas vyks Turkijoje.

Vakarų tyla, NATO šalių tolerancija, greičiausiai reiškia, kad Erdoganui patikėtas vaidmuo spręsti maisto krizės klausimą. Abu „vladykos“ turi ne tik panašumų, bet ir asmeninių interesų, tačiau kaip jau su tais diktatoriais būna, jų draugystė slepia peilius už nugaros. Ankara už susitarimus su Maskva, ne tik tiesiogiai uždirbs iš grūdų gabenimo, bet ir Vakarai užsimerks į Sirijos kurdų žudynes ir pamirš JAV taikomas Turkijai sankcijas. Tokia „stabilumo“ pasaulyje ir maisto krizės sprendimo kaina. Realpolitic.

Ukraina padidino derliaus prognozę ir tikisi surinkti 65-67 mln. tonų grūdų. Planuojama eksportuoti apie 50 mln. tonų grūdų arba perdirbtų produktų, tokių kaip miltai ir aliejus. Grūdų gabenimas per Juodąją jūrą pamažu įsibėgėja.

Jungtinės Valstijos įspėja, kad dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 40 mln. žmonių patirs maisto trūkumą. Perspėjama, jog Afrikos šalys, kurios, apeidamos sankcijas, prekiaus su Rusija, pačios susilauks sankcijų.

Latvija sustabdė nacionalinių ir Šengeno vizų išdavimą Rusijos piliečiams. Vienintelė išimtis - artimo giminaičio laidotuves Latvijoje. Estija anksčiau paskelbė, kad nebeišduos trumpalaikių vizų ir leidimų studijuoti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.

Lietuva, priešingai, dar visai neseniai ketino geraširdiškai ir geranoriškai priimti visus atvykėlius iš Rusijos.

Italija ir Ukraina pasirašė 200 mln. eurų paskolos sutartį su nulinėmis palūkanomis, skirtą Ukrainos mokytojų atlyginimams finansuoti.

JAV rengia didžiausią ginklų paketą Ukrainai, kurio vertė milijardas dolerių.

Buvęs Ukrainos Gynybos ministerijos GUR vadovo pavaduotojas įtariamas valstybės išdavimu. Rusijos specialiųjų tarnybų nurodymu jis siuntė joms informaciją iš Gynybos ministerijos, Vyriausiosios žvalgybos valdybos, Nacionalinės sausumos pajėgų akademijos ir kitų institucijų. Sulaikymo metu, šių metų vasario mėnesį, įtariamasis mėgino nušauti SBU pareigūnus. Tokie veikėjai turėjo užtikrinti, kad Kremliaus „specialioji operacija“ Ukrainoje vyktų sklandžiai.

Lietuvoje tokio pat lygio „dugne sėdintys“ Maskvos agentai kelia kur kas didesnį pavojų, nei aktyviai veikiantys visokio plauko rėksniai ir dainorėliai.

Operacinis lygmuo

Ukrainos ir Rusijos pajėgų telkimas šalies pietuose rodo, kad netrukus pagrindiniai mūšiai gali persikelti būtent čia. Ukraina dės visas pastangas išvaduoti Chersoną, o driskiai veršis į Mykolajivą, svajodami apie galimybes užimti Krivyj Rihą, ir, galbūt, Odesą. Kituose fronto ruožuose, greičiausiai, bus mėginama įsikasti ir gintis pliekiant iš artilerijos.

Taktinis lygmuo

Rusijos teroristai tęsė oro ir raketų smūgius prieš karinius ir civilinius objektus
Charkivo, Slovjansko, Bachmuto, Avdijvkos, Zaporižės srityse. Puolimas Avdijivkos kryptimi baigėsi nesėkme.

Mėginama ir toliau veržtis link Bachmuto, čia rusai naudoja ne tik artileriją, bet ir puolamąją aviaciją.

Ukrainos kariuomenė šalies pietuose likvidavo 79 okupantus, sunaikino 4 tankus T-72, 2 savaeiges haubicas Msta-S, radiolokacines stotis, valdymo bei kontrolės automobilį, 10 šarvuočių, 11 kitų transporto priemonių. Sugriautos 2 76-osios oro desanto divizijos ir 49-osios armijos vadavietės, valdymo bei kontrolės postai. Čiornobajivkoje apgadinta priešo bataliono taktinės grupės vadavietė Bruskinske ir ginklų bei įrangos stovėjimo vieta Oleškiuose. Beryslavo ir Chersono rajonuose sudeginti 6 amunicijos sandėliai.

Ukrainos aviacija surengė masinį antskrydį Chersono srityje. Vienu metu priešą atakavo iki 10 karo lėktuvų.

Vakar Rusijos teroristai itin intensyviai griovė Mykolajivo miestą. Raketos krito į uostą ir gyvenamuosius kvartalus. Sugriauta ir apgadinta didžiulė teritorija: privatūs namai, daugiaaukščiai pastatai, daug kur liepsnoja gaisrai. Daug sužeistųjų, yra žuvusiųjų. Mykolajive aktyviai veikia kolaborantai, kurie teikia duomenis rusams apie strateginius objektus mieste.

Ukrainos kariuomenė likvidavo kelietą rusų S-300 paleidimo įrenginių, vykdžiusių Mykolajivo apšaudymus.

Foto: driskiai Chersone užgrobtoje privačioje nuosavybėje - fone Ukrainos vėliava, bet argi jiems tai rūpi?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kapai       2022-08-8 17:22

kapiecui.

kapiec       2022-08-8 14:13

Kaput-ai

Kaput       2022-08-8 10:29

slavai

slava       2022-08-7 23:27

izraelio mobilizacijai ir sugrįžimams xazarijon

Tik melas       2022-08-7 15:56

kacapai jau vilioja uz ryzius sekorejos nindzes.Sie itemptai masto.

Tik faktai       2022-08-7 12:55

Брифинг Минобороны России:

* ВКС нанесли удары по территории ТЭЦ-3 и Карповского сада в Харькове, там располагались пункты временной дислокации 3-й бригады национальной гвардии. Потери Украины Минобороны оценило в более 100 человек.
* В ДНР Воздушно-космические силы атаковали пункт дислокации подразделений 72-й механизированной бригады ВСУ в Артемовске. Потери Украины оценены в 130 человек и восемь единиц техники.
* Российские войска подавили в ДНР четыре взвода РСЗО «Град», два взвода гаубиц «Мста-Б», взвод «Гиацинт-Б».
* Украинская сторона несет «высокие потери», Киев решил досрочно отправить на передовую «мобилизованных граждан, начавших подготовку в учебном центре 72-й механизированной бригады в городе Белая Церковь Киевской области». Как утверждают в Минобороны России, «вместе с ними направляются и находившиеся в госпиталях раненые, не дожидаясь завершения ими полного курса реабилитации после ранений».
* Российские ПВО сбили восемь украинских беспилотников в Харьковской области и в ДНР.
* В Николаевской области уничтожен арсенал с 45 тоннами боеприпасов, недавно поставленных украинской армии странами НАТО.

tiesiog zuikiui puikiui       2022-08-7 11:38

driskiai kasdien meluoja,kad subombino himmersus ar dar ka didvyrisko padare.pvz,xuilo pritriede i cemodana…

Tiesiog puiku!       2022-08-7 11:32

Министерство обороны опубликовало видео с очередной партией трофейного западного оружия, захваченного на украинских позициях в боях на изюмском направлении.
Среди трофеев — ручные противотанковые гранатометы производства Великобритании, США, Швеции и Польши, ракетные комплексы “Джавелин”, “Карл Густав”, РПГ-7 польского производства, а также станковые пулеметы и советское стрелковое оружие, в частности крупнокалиберные пулеметы ДШК.
https://ria.ru/20220807/oruzhie-1807820703.html

Vargsas jieti       2022-08-7 9:16

kaip tau sunku,kas tavo sudauzytoj jietiskoj galvelej darosi..,vargseli tu vargseli,ir uz ka tave taip atbaladojo,kad net zodziu zmoniskai sujungt nebeisgali.Tau net lobotomijos nebereik,razumelis tave apleido nebegriztamai.Pasiskainiok uogeliu kur pamiskej,kol da ne ziema.Auginkis kaili..

Prašalietis       2022-08-7 8:51

Jau ne vienas dešimtmetis pirmaujantys Europoje ar pasaulyje pagal skurdžių skaičių, susergančių tuberkulioze ir sifiliu, savižudžių skaičių, prasigėrusių skaičių... dar neišsivaikščiojusiems “patriotiniams” runkeliams vietinis levitanas-Aurimas Navys džiaugsmingai pasakoja apie - į save “pasibaigusiais šoviniais ir raketome šaudančius… dar nuo Mariupolio, pagal Navių Aurimuką ką tik ir į Zaporožes atominę elektrinę, kacapiškus “driskius, orkus, teroristus…”  Na ir nepamirštama viuetinių dar neišsivaikščiojusių “patriotinių” runkelių palinkminti prognozėmis apie ukrainietiškų chalopų buvusius ir būsimus “neisbaigiančius pergalingus puolimus, kovas, mūšius”, kuriuos greitu laiku “vainikuos” maidaninių chalopų įvyksiantis “pergalingas” kyborgų karinis paradas Maskvos Raudonoje Aikštėje, kur Lenino mauzoliejaus tribūnoje šalia Zelenskio turėtų būti ir kovojančiai Ukrainai “neįkainojamą paramą teikiančios”(vienintelė pasaulyje nupirko Ukrainai turkišką Bairaktarą)Lietuvos “aukščiausias ir gražiausias” prezidentas Naudėda… Slava ukraini i litvini, neslava maskaliaku, kuriam siūlome na giliaku…

Parsidaveliu naris nuo 1971 ,suzeistas       2022-08-7 7:28

skiepais net 5 kartus Kolciako frontuose,laukia su sampansku ir gvazdikom tokiu pat driskiu kaip   ir pats.Is nekantrumo ploja laduski laduski su pancionieriais,kuriuos veliau ruosiasi nuzudyt.Stai toks tas musu subbotinas,tovarisciai.

Labiausiai man patinka       2022-08-7 7:06

kacapu ivardijimas ‘DRISKIAI’.Labai taiklus.

Smagu! Sunaikinta dar 400 nacionalistų!        2022-08-7 0:01

Вооруженные силы России ударами авиации и огнем артиллерии уничтожили в Херсонской области пункт дислокации 46-й украинской аэромобильной бригады, сообщили в субботу журналистам в Минобороны России.
“В районе населенного пункта Белогорка Херсонской области ударами авиации ВКС России и огнем артиллерийских подразделений поражен временный пункт дислокации 46-й аэромобильной бригады ВСУ. Уничтожено свыше 400 националистов”, — сказали в ведомстве.
https://ria.ru/20220806/spetsoperatsiya-1807716308.html

ptykkras pterodaktilis       2022-08-6 20:55

baisiai peerst eme,dar nuo 1971m ir tebepeeerdzia.Vis sapnuoja russus.

PTykras partijos naris nuo 1971 m(5 skiepai)       2022-08-6 20:40

Tvartelis lanzberginis ne miega serga. Baime kamoja.
Smagumelis bus kai RUSSU kareivei dedules tvartelio vergams lieps pacem plikom rankom sau duobe iskast. Joksiuosi balsu smilesmile:):):)
Jau greitai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-08-6 20:33

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
Visų tv visos laidos – be rusų kalbos (ir be rusiškų tekstų).
Griežtai.
_
Europai Amerikai Afrikai nereikalinga rusų tauta pati savaime turi sunykti.

pupuliuk puikuoleli       2022-08-6 20:19

jums xana ateina visur,prie Dniepro kacapai jau net pripuciamas leles ispirko.Kazi kam…,puikuoleli.Darys pliusku pliusku…ir bul bul…

Puiku!        2022-08-6 19:49

Pagoglinkit - “ВКС уничтожили наемников “Иностранного легиона” в Днепропетровской области”.
ВКС уничтожили более 80 наемников “Иностранного легиона” в Днепропетровской области.

Partijos naris nuo 1971m.BC       2022-08-6 19:44

prie russo priezydientas bus Vitovtas vitovtovicius Lenzbergis,ura,draugai.

Partijos naris nuo 1971m. ( 5 skiepai)       2022-08-6 19:26

Melas smegenu plovimas tvartelio prapaganda.
Viskas ne taip.
Goklinkim RUSSISKAI - specoperacija eina pagal plana. RUSSAI nuostoliu ne patire.
Xoxolai kas diena praranda simtus lektuvu ir tanku, tukstancius koviniu vienetu ir desimciu tukstanciu nacistu (iskaitant bobas pencionierus ir vaikus)
Pergale ne uz kalnu.
O po to ateis musu letuviu eilė.
Laukem tos dienos su gvazdikom ir sampansku.

 

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.