Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 10 d. 20:01

8     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Kryme kilo panika po to, kai galingi sprogimai sudrebino Sakų karinę bazę netoli Novofedorivkos, Krymo vakaruose, šalia rusų pamėgtų paplūdimių. Žmonės ėmė masiškai bėgti iš Novofedorivkos, susidarė spūstys. Kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės pranešė apie septynias Ukrainos oro atakas į Krymo pusiasalį. Kyjivas paneigė, kad smogė į aviacijos bazę, o Maskva išplatino pranešimą, kad, tiesiog, bazėje detonavo sprogmenys.

Kadangi patys rusai netiki Kremliaus pranešimais, Kryme ir Rusijos regionuose aplink Ukrainą kilo panika. Rusai žino, kad ukrainiečiai jau turi raketų, galinčių naikinti taikinius už 300 km, todėl daugelis mano, kad sprogimai Kryme – Ukrainos kariuomenės smūgių rezultatas.

Taip. Tą jau sakėme ne kartą ir dar pakartosime – driskiai bus priversti palikti užgrobtas teritorijas tik tada, kai kiekvieną dieną, kiekvieną valandą drebės dėl savo gyvybės, kai negalės sudėti bluosto, kankinami nežinios ir nerimo, ar jie nėra kiti eilėje, kai bet kuris nuėjimas už krūmų galės reikšti tik vieną - jų varganos būties okupuotoje žemėje pabaigą.

Karas Ukrainoje baigsis Krymo išlaisvinimu, pareiškė prezidentas Volodymyras Zelenskis. Pareiškimas nuskambėjo netrukus po sprogimų Kryme, tačiau savo kalboje Zelenskis to neminėjo: “Krymas yra ukrainietiškas ir mes niekada jo neatiduosime”.

Pranešama, kad nepaisant susitarimo su ES, problemos dėl Kaliningrado tranzito padidėjo. Kaliningrado gubernatoriaus teigimu, Rusija į abi puses gali išsiųsti apie 500 000 tonų sankcionuotų prekių. Tačiau kvotos cementui, kurio būdavo importuojama apie 200 000 tonų per metus, jau išnaudotos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino pasaulio bendruomenę neleisti rusams keliauti po jų šalis. Tai būtų bausmė už Ukrainai ir ukrainiečiams atneštas nelaimes.

Apie tai sakėme jau pačioje invazijos paradžioje. Visi Rusijos piliečiai privalo grįžti namo ir nedelsiant imtis darbų, nuverčiant Putino chuntą. Jei Kremliaus režimui nepritaria bent 15 milijonų Rusijos gyventojų – tai ženklus skaičius, galintis pakeisti į viduramžių gūdumas besiritančios šalies likimą. Tik kovoti reikėtų ne su plakatėliais rankose: „Putinas - vagis“, „Karui - ne“, o užkurti Kremliaus nusikaltėliams pirtį su tikra ugnimi ir dūmais.

Tuo tarpu Kremlius pasmerkė Zelenskio pasiūlymą kaip neracionalų, pareikšdamas, kad Europa galiausiai turės pati nuspręsti, ar ji nori apmokėti sąskaitas už Zelenskio “užgaidas”.

Keisti, vienok, tie maskoliai. Nekenčia Vakarų, kovoja su jais, nori sunaikint, nukariaut, sugriaut. Tačiau vis tiek ten perka vilas, atostogauja ir pramogauja. Tai ko lendat į tuos nekenčiamus Vakarus? Važiuokit į Belgorodą fejerverkų žiūrėt.

Norvegija paskelbė mažinsianti elektros energijos eksportą į Europą, tuo dar labiau padidindama nerimą ES vyriausybėms, kovojančioms su energetikos krize. Elektros energijos kainos šoktelėjo į neregėtas aukštumas: Vokietijos bazinės metinės elektros energijos kaina, kuri yra Europos etalonas, pakilo iki rekordinės 415 eurų už megavatą. Norvegija mažina elektros eksportą, nes po užsitęsusios sausros šaliai trūksta elektros energijos.

Šis žingsnis - smūgis Europos vyriausybių politikams, ieškantiems atsvaros energijos tiekimui iš Rusijos. Klimato atšilimas, deja, yra ne sąvoka, o realybė. Beatodairiškas žmonijos naudojimasis gamtos resursais, negalvojant apie pasekmes ir ateitį jau reikalauja už tai susimokėti, ir tikrai ne pačiu geriausiu momentu.

Rusija iš Kazachstano teritorijos paleido Irano palydovą, kuris jau pasiekė orbitą. Manoma, kad šį palydovą Maskva naudos kariniams tikslams Ukrainoje pasiekti. Didėjant Rusijos tarptautinei izoliacijai, Kremlius ieško naujų sąjungininkų tęsti šalies kosmoso programą.

Kremlius pareiškė, jog Volodymyras Zelenskis atvyks į G20 aukščiausiojo lygio susitikimą Indonezijoje, jei jame dalyvaus jo kolega iš Rusijos Vladimiras Putinas. Tuo tarpu Ukrainos prezidento administracija praneša, kad Indonezijos vadovas pakvietė Zelenskį į G20 susitikimą, tačiau Ukrainos prezidentas nepatvirtino ar priims kvietimą, nes Rusija yra sakiusi, kad jos prezidentas Vladimiras Putinas planuoja ten dalyvauti.

Štai kaip gudriai Kremlius makaluoja melo mišrainę.

Rusijos nelaisvėje esančių „Azovo“ kovotojų artimieji kreipėsi į TRK, JT, prezidentą Zelenskį prašydami „įsikišti į šį absurdo teatrą, pasmerkti ir neleisti surengti netikrų tribunolų, keliančių grėsmę Azovo pulko kovotojams“.

Joks įsikišimas situacijos nepakeis, išskyrus raketų ir bombų krušą ant driskių galvų.

Prancūzijos kariuomenė uždraudė Rusijos piliečiams lankytis Chateau de Vincennes pilyje dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Ši pilis yra buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir vienas geriausiai išsilaikiusių tokio pobūdžio paminklų Europoje. Joje saugoma dalis Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų istorinių archyvų, į kuriuos patekti draudžiama.

Operacinis lygmuo

Atrodo, matome nedidelį psichologinis lūžį.

Nors jokių patvirtinančių teiginių, kad Ukraina smogė šalia Novofedorivkos įkurtam kariniam aerodromui nėra, faktas, jog ukrainiečių artilerija pasiekia visa Chersono sritį, įskaitant Krymą rodo, kad driskiams saugios vietos ten nebėra. Tą įrodo ir vakar dieną sunaikinti į Rusijos sandėliai Geničeske, kuris yra prie pat administracinės sienos su Krymu.

Maskva, baimindamasi Kyjivo atakų, įsakė Belgorodo srityje dislokuotai Vakarų karinės apygardos 6-osios armijos dviejų dalinių vadovybei atitraukti karines lauko stovyklas nuo sienos. Prieš kelias dienas Ukrainos oro gynyba numušė visas keturias iš Juodosios jūros rusų paleistas sparnuotąsias raketas.

Kai ukrainiečiai visiškai išlygins Rusijos artilerijos persvarą fronte ir pradės dominuoti ore, Kremliui ši „specialioji operacija“, be visuotinės ordosnukių mobilizacijos, taps neįgyvendinama.

Taktinis lygmuo

Šią naktį Rusija paleido 80 raketų į gyvenamuosius Nikopolio rajonus ir nužudė 11 žmonių bei 13 sužeidė. Margance apgadinta daugiau kaip 20 daugiaaukščių pastatų, miesto administracinis centras, kultūros centras, nakvynės namai, dvi mokyklos, miesto tarybos ir kiti pastatai, nutrauktos elektros perdavimo linijos.

Charkivo rajone, Bajako-Husarivkos kryptimi tęsiasi mūšiai.

Slovjansko, Kramatorsko, Bachmuto kryptimis okupantai tęsia apšaudymą artilerijos ugnimi.

Driskiai mėgina atnaujinti puolimą Donecko - Peskų kryptimi, kovos tęsiasi.

Ukrainos Pietų operacinė vadovybė praneša, kad sunaikintas priešo šaudmenų sandėlis, vadavietė ir stebėjimo postas, 35 rusų kariai ir karininkai.

Iš viso surengti 7 oro antskrydžiai, smogta penkioms priešo gyvosios jėgos, ginklų ir įrangos grupėms bei įtvirtinimams netoli Chersono.

Okupantai paleido penkias sparnuotąsias raketas “oras-oras” į Ukrainos karinių oro pajėgų orlaivius. Ukrainiečių aviacija nuostolių nepatyrė.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Girdejote gelltonojo rududu llavonido       2022-08-11 5:58

zoooodiii

yellow Z.O.V.marine        2022-08-11 4:30

“Kai ukrainiečiai visiškai išlygins Rusijos artilerijos persvarą fronte ir pradės dominuoti ore, Kremliui ši „specialioji operacija“, be visuotinės ordosnukių mobilizacijos, taps neįgyvendinama.“:))) - kai tik nemunas nustos tekėti, jis taps kuršių marių dalimi smile))) - tas dvimakaulis siamo lochozauras navosėjūnas ryškiai sėdi ant tvartelinių trankvilizatorių smile)) - tik tuo galima paaiškinti tokias ultrašizoidines haliucinacijas smile)))) - o gal tos dvi makaulės tiesiog transliuoja kokio kompurtekinio žaidimo “taktinius“ ir “operacinius“ “lygmenius“ ? smile))———- konkretūs durdomo senbuviai smile

piZZZdec benderovcams       2022-08-10 22:24

Dar du Zelenskio nacių miestai kris. Valio! Pagoglinkit - “ Союзные силы зашли в Соледар и Артемовск”.

Sunaikinti 335 užsienio samdiniai naciai       2022-08-10 22:19

B ведомстве Минобороны РФ рассказали, что продолжают отслеживать иностранных наемников, прибывших на Украину. Так, почти за месяц, с 8 июля по 5 августа, их число уменьшилось с 2741 до 2192 человек. При этом прибыли на Украину 175 боевиков, в том числе 81 — из Грузии, но этот приток не перекрывает потери — за это же время уничтожено 335 наемников. Šlovė Rusijos kariams!
https://ria.ru/20220809/boesposobnost-1808297168.html

Pazoras kacapu laukiniams       2022-08-10 22:19

Kryme ‘praruke’ 7 samaliotus iskart,xe xe xe…Daug ruko,zajavajavateliai..

Dar 340 nacionalistų sunaikinta! Smagu!       2022-08-10 22:15

Pagoglinkit - “ Батальон ВСУ утратил боеспособность из-за потерь в более чем 340 человек”.

Šlovė rusų kariams!       2022-08-10 22:11

Skaitykite “ ВС России уничтожили заглубленный командный пункт украинских воздушных сил”.

Kazko CCCP Clenas nuo 1971m       2022-08-10 21:16

itartinai tyli.Po Krymo bum bum matyt tebesivalo rudaji rududu is triusiku…Arba mokosi abecele,kad sukurpt savo keverzone,kaip jis ‘jokesi garsu’...

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.