Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 20 d. 20:24

14     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Donbaso kryptis
Šiaurinis flangas

Charkiv. Situacija čia toliau negerėja. Agresorius spaudžia šiaurės rytuose (Ternova – Rubizhne ruože), ukrainiečiai priversti gintis. Tuo pačiu pasirodė informacija, kad suaktyvėjo kovos šiaurėje (Pytomnyk kryptimi). Ar tai tik lokalus paūmėjimas, ar orkai bando sukurti dar vieną probleminį tašką – sunku pasakyti. Tačiau akivaizdu viena – iniciatyva sektoriuje slysta iš ukrainiečių rankų.

Izyum
Ukrainiečiai toliau sėkmingai atmušinėja orkų atakas Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože. Pasirodė informacija apie susidūrimus Sydorove, t.y. apie 5 km nuo Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruožo į rytus, link ukrainiečių užnugario. Galimai tai arba 1) orkų bandymai iš kitos Severskyi Donec upės pusės ugnimi atakuoti gyvenvietės gynėjus arba 2) negausių agresoriaus pajėgų (iki kuopos) žvalgyba mūšiu nuo Svyatohirsk – Tetyanivka. Būtume labiau linkę tikėtina pirma opcija. Bendrai mūšių intensyvumas sumažėjęs, kol kas tiesioginės grėsmės Slaviansk nėra.

Ukrainiečiai toliau atsargiai juda vakariniame Izyum flange. Tiesa, panašu, kad ankstesnės žinios apie išlaisvintą Zavody – Spivakivka – Prydonetske ruožą gali būti per ankstyvos, tačiau visgi ukrainiečiai nustūmė orkus nuo Velyka Komyshuvakha ir atsargiais žingsneliais stengiasi judėti palei Severskyi Donec link Izyum. Progresas mažas, tačiau pats tokio judėjimo faktas jau yra reikšmingas. Tai yra viena priežasčių, kodėl stringa orkų puolimas nuo Izyum link Slaviansk.

Lyman. Ukrainiečiai ir toliau laiko orkų pajėgas per kovinį atstumą, artilerijos pagalba užkerta visas didesnes pastangas forsuoti Severskyi Donec upę. Agresorius ir toliau laukia savo Izyum grupuotės puolimo rezultatų, į mūšį dėl Slaviansk kol kas neįsijungia.

Severodonetsk
Mūšis vakarinėje Severodonetsk miesto dalyje toliau tęsiasi, agresoriui nepavyksta pasiekti savo tikslų, puolimas įstrigęs.

Agresoriui lygiai taip pat nesiseka pralaužti ukrainiečių gynybos į pietus ir pietryčius nuo miesto (Borivske – Voronove – Metolkine ruožas). Ypač orkai bando spausti Metolkine, tačiau visos jų atakos atmuštos.

Lysychansk prieigų gynyba sunki, tačiau sėkminga. Orkai eilinį kartą pabandė užimti Toshkivka, tačiau kaip ir vakar, kaip ir prieš dvi savaites, jokių rezultatų nepasiekė.

Bakhmut
Tęsiasi mūšiai prie Bakhmut – Lysychansk kelio, padėtis stabiliai sudėtinga. Nei kirsti kelio, nei pasiekti tikslų prie Mykolajivka orkams nesiseka. Puikiai dirba ukrainiečių artilerija.

Panašu, kad orkai po truputį atsisako planų visiškai nukirsti Zolote „kišenę“. Iki tol aktyviai puolusi agresoriaus grupuotė Komyshuvakha – Vrubivka, su tikslu apsupti „kišenę“ iš rytų, dabar vis dažniau puola į šiaurę, t.y. Mykolaivka link. Tuo tarpu orkų žnyplės Zolote „kišenėje“ sumažėjo perpus, t.y. nuo Orikhove puolama link Hirske (iš rytų) bei nuo Pervomaisk puolama Zolote (iš pietų). Tiesa, ir tai agresoriui nedavė rezultatų – ukrainiečiai apsigynė.

Centras. Dalį orkų manevrinių vienetų perkėlus į Severodonetsk ir Bakhmut sektorius, susidūrimų intensyvumas dar labiau sumenko. Ir toliau dominuoja artilerija.

Zaporizhia. Tęsiasi pozicinės kautynės, aktyviausi lokalūs susidūrimai Huliajpole ruože. Melitopolio meras pranešė, kad ukrainiečių pajėgos 10 km priartėjo prie miesto. Iš karinės pusės tai neinformatyvus ir ne itin profesionalus pareiškimas, kadangi neaišku: 1) kokiame ruože konkrečiai ukrainiečiai pasistūmėjo; 2) kokiame laikotarpyje šis pasistūmėjimas įvyko (vakar ar per savaitę); 3) ar į tuos 10 km įskaičiuojami tie 5-7 km, kuriuos ukrainiečiai jau prieš kurį laiką atsiėmė puldami nuo Vasylivka. Kaip ten bebūtų, džiugu, kad ukrainiečiai juda į priekį.

Pietų kryptis. Ukrainiečiai baigia įsitvirtinti užimtuose ruožuose Cherson apylinkėse (iki miesto 15-20 km). Tuo tarpu orkai iš naujai atvykusių pajėgų formuoja manevrinius vienetus (BTG ir KTG) bei tikėtina bandys atsikovoti ką prarado.

Žvelgiant bendrai:
Agresoriaus puolimas svarbiausioje kryptyje t.y. šiauriniame Donbaso flange, buksuoja. Iš RF gilumos ir nuo kitų sektorių nuimti manevriniai, artilerijos, aviacijos vienetai mesti į šiuos sektorius situacijos neperlaužė. Prie to ženkliai prisidėjo ne tik ukrainiečių manevrinių vienetų tvirta gynyba ir kontratakos, bet geresnė artilerijos darbo kokybė (jau savaitė laiko kaip į kitą dimensiją teleportuojasi orkų štabai, šaudmenų ir degalų sandėliai, agresoriaus pajėgų susitelkimo vietos).

Ukrainiečių sėkmė prie Cherson verčia orkus reaguoti. Taip, kol kas iš šiaurinio Donbaso flango pajėgos į Cherson nepermetamos, tačiau Kryme ir Rostove prie Dono esantys orkų rezervai metami ir į Pietų kryptį, o ne tik į šiaurinį Donbaso flangą. Taip agresoriaus pajėgos išskaidomos, o tai yra šis tas pozityvaus.

Yra problemų Charkiv, ukrainiečiai praranda iniciatyvą. Tačiau jei kas mūsų, sėdinčių ant sofos paklaustų, ką pasirinkti – stiprinti Charkiv sektorių ar tęsti judėjimą nuo Velyka Komyshuvakha Izyum link, mes pasirinktume antrą variantą. Charkiv ir taip apšaudomas haubicomis, orkai čia gali pasiekti tik taktinių laimėjimų, miesto neužims. Tuo tarpu orkų puolimo Slaviansk link sustabdymas – vienas esminių uždavinių šiame karo etape.

***

Egidijus Papečkys

Šimtas šešiolikta diena (birželio 19, sekmadienis)

Donbase Rusijos pajėgoms keliose vietose vėl pavyko pasistumti pirmyn, bet vos per kelis mažus žingsnelius, didesnio proveržio pasiekti nepavyksta. Bet tradiciškai žada, kad va dabar jau tai prasiveršim. Tuoj tuoj. Tačiau prasiveržti pro ukrainiečių gynybą lengviau žodžiais, nei realybėje. Todėl į čia vis keliauja ir keliauja nauji rusų tankai ir kita ginkluotė. Jeigu tiksliau, tai tankai seni. Iš pradžių iš Rusijos gilumos permetė senukus T-62M.

Tokius senus tankus panaudoti galimybė atsirado dėl sumažėjusio vakarietiškų prieštankinių ginklų skaičiaus (nemažai jų iššaudė anksčiau, sėkmingai sudegindami daugybė rusiškos technikos), taip pat ir dėl pakeistos taktikos, dėl ko tankų nuostoliai sumažėjo. Tačiau rusų tankai dega, nors ir rečiau. Todėl dabar jau kuris laikas iš Rusijos link Ukrainos rieda ešelonai su tankais T-62 ir T-80. Velnias, kiek gi sovietai buvo prikepę tų tankų!

Agresorius suaktyvėjo prie Charkivo. Bandoma vėl užimti ukrainiečių iš okupantų atmuštas teritorijas. Visgi tarp pačių rusofašistų garsiai kalbama, kad taip tik siekiama sukaustyti ukrainiečių pajėgas ir neleisti permesti dalį jų į Donbasą.

Rusija jau pradeda kurti naują darinį – „Charkovščiną“. Kadangi Charkivo užimti nepavyksta, nusprendė įkurti „savarankišką respubliką“, išsidėsčiusią okupuotose Charkivo srities teritorijose. „respublikos“ centru pasirinktas Kupianskas. Kol kas tai tik planai, bet neabejoju, kad pabandys įgyvendinti. Kodėl Rusija kuria tokias netikras „respublikas“, vietoje kokios nors vienos „Naujosios/tikrosios Ukrainos“, arba „Novorosijos“. Kodėl jų gyventojams išdavinėjami rusiški pasai, tačiau išdavinėjami labai lėtai, tik dėl akių? Ar čia tiesiog rusiškas „bardakas“ ir nežinojimas kaip elgtis, ar kažkoks gilesnis planas? Ką manote?

O dabar šiek tiek apie teritorinę gynybą ir partizaninį karą.

Pasak Kremliaus, Ukrainos teritorinės gynybos padaliniai – neteisėtos formuotės, juose tarnaujantys ukrainiečiai – nusikaltėliai, kuriems ginklai išduoti neteisėtai. O ką, tikėjotės, kad Rusija laikysis tarptautinės teisės, savo pačios pasirašytų konvencijų ir susitarimų? Galvokite iš naujo. Reguliarios pajėgos taip pat neteisėtos, nes jose tarnauja „nacionalistai“. Vidaus reikalų ministerijai pavaldūs savanoriai automatiškai tampa nacistais ir nusikaltėliais.

Rusijos pajėgoms pačiomis pirmosiomis karo dienomis prasiveržus Pietuose, teritorinių batalionų vadai skubiai dalino ginklus savo kariams. Po vieną „kalašnikovo“ automatą ir po 2 dėtuves su 60 šovinių. Šie teritorinės gynybos kariai apeiti sparčiai judančio pirmyn priešo liko okupuotose teritorijose, ir turėjo pradėti diversinius veiksmus. Arba partizaninį karą, kaip greičiausiai pavadintume mes Lietuvoje.

Tačiau nespėjo. Iš pradžių buvo pilna okupacinių pajėgų, todėl jas apšaudžius tikimybė išgyventi buvo minimali. Todėl vyrai ginklus išslapstė ir laukė geresnės progos. Tuo metu rusai nemiegojo ir aktyviai ieškojo paslėptų ginklų sandėlių. Ir nemažai rado, nes „slapti“ sandėliai dažniausiai buvo įrengiami mokyklose ir apie juos žinojo daugybė atsitiktinių asmenų.

Paskui buvo pradėti „filtruoti“ žmonės. Dažnai ginklus išdalindavo viešai, tiesiog gatvėje, todėl atsirado ilgaliežuvių, kurie išdavė vieną, kitą, trečią. O šie, prispausti ir kankinami, pradėjo išdavinėti kitus. Taip okupantų rankose atsirado labai daug okupuotose teritorijose pasilikusių teritorinės gynybos pajėgų karių. Partizaninis karas yra labai pavojingas reikalas, ir tą reikėtų suprasti. Ypač tiems, kurie piktinasi, kad okupuotoje Ukrainoje jis masiškai neprasidėjo.

Jis, beje, vyksta. Tačiau atakuojama retai. Bet tiksliai. Dažniausiai sprogdinant automobilius, tik labai retais atvejais apšaudant šaunamaisiais ginklais. Taip išvengiama didesnių aukų, o pasipriešinimas nepasibaigia pirmuosiuose išpuoliuose „sudegus“ kovotojams.

Galima neabejoti, kad nepaisant okupanto represinių tarnybų pastangų pogrindinis pasipriešinimas okupuotose teritorijose tik stiprės. Tačiau didesnių partizanų būrių veikimo, masinių išpuolių prieš Rusijos pajėgas ir jų logistines kolonas nesitikėkime – ne tie laikai, ne tos sąlygos.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

SUVESTINĖ: Per parą sunaikinti 570 ukrufašistų       2022-06-21 19:02

Pagoglinkit - “Российские силы за сутки уничтожили 570 украинских националистов”.

Šlovė rusų kariams!       2022-06-21 16:32

В военном ведомстве сообщили об уничтожении ЗРК «Бук-М1» в районе Северска (ДНР), двух взводов РСЗО «Ураган», двух взводов 152-мм гаубиц «Гиацинт-Б». В районе железнодорожной станции Дружковка были уничтожены несколько 155-мм гаубиц М-777, которые были поставлены из-за рубежа и не успели сделать ни одного выстрела.

Помимо этого войсками ПВО в районе Мазановки (Харьковская область) был сбит украинский Су-25.

Muša nacius kaip reikiant       2022-06-21 16:23

В Минобороны сообщили, что  ракетами «Оникс» на аэродроме «Школьный» в районе Одессы были уничтожены ангары с украинскими беспилотными летательными аппаратами, на острове Кубанский два артиллерийских взвода 155-мм гаубиц М-777, а в районах Очакова и Тузлы две пусковые установки ЗРК «С-300».

Naciams palengva ateina piZZZdec       2022-06-21 12:47

Skaitykite -“ Украинские резервисты сдались под Северодонецком, не оказав сопротивления”.

Faktas       2022-06-21 12:44

Pagoglinkit - “ Патрушев пообещал скорый ответ России на блокаду Калининграда Литвой”.

Na va… ir vėl…       2022-06-21 12:31

Народная милиция ДНР сообщила об уничтожении за последние сутки РСЗО «Ураган» и двух установок «Град» украинской армии.

O,pasirode raimuonda       2022-06-21 11:13

blyskioji spiroxeta,kuriai niekaip nepavyksta pasimegauti karu.Reiskia,neuzilgo uzuosim gel’l'tonojo zommbio tvaika.

Kaput Ukraine. Herojam kaput       2022-06-21 11:06

Greitai ukrų naciai ir benderovcai galės “bučiuotis” su rusų raketomis “Iskander”. Cha cha cha…
Pagoglinkit - “Украинская ПВО не в состоянии перехватить ракету “Искандера”.

Raimonda       2022-06-21 10:44

Pabandžiau paskaityti šių pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Na, sveiku protu nesuvokiama. Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Tik kasdien tos jų rašliavos tampa vis silpnesnės ir vis skystesnės. Jau fantazijos trūkumas? Todėl taip ir norisi paklausti tų pseudo autorių, ką jūs rūkot, arba jūs acetoną uostyt pradėjote, jog tokias išsivertėliškas fantazijas, kur melas apie ukropų “pergales” liejasi laisvai, rašinėjat? Net šlykštu skaityti tokį melą….. Šlykštu ir tiek.

Nu as ir sakeu       2022-06-21 8:26

kat sub’b'otinas ira auksceusio ligio CCCP mokslinikas.Radijacija ira labai naudinka leudies sveikatai ir musu isvadotojei russu karei suteiks mums atamnu bambiosku tiek kiek paprasisim.Tegivoje xuilo,musu geradaris,blexa muxa.Ura.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-21 6:50

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
***
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.”
____________________________________________________
Minusuokit vatnikai, drąsiau.

LTSR nusipelnes mokitojas       2022-06-21 6:10

nepatikesit, bet RUSSU mokslininkai istire kad atomine radiacija ne tokia pavojinga, kaip piese vakarai. nustatita kad ne dideles iki 600 kg atomines bombas galima naudoti be neigiamo poveikio taikiems giventojams, aplinkai ir givajai gamtai.
Ira nomone, kad -jeigu xoxolai susprokdins Krimo tilta, o mes letuvei iki savaites pabaigos neatidarisim neteisetai uzgropto Suvalku kolidoreus, i abieju amerikareziminiu respubliku sostines butina panaudoti aukstatiksles, lojaliai leudzei nekenksmingas, taikaus RUSSISKO atomo bombas.

Pritariu       2022-06-21 6:06

Za nami Amerika.

Vakarai       2022-06-21 4:06

mums pades..Pergale bus musu.Laukiniu ordos bus kirdyk.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.