Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas pirmoji (birželio 4 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 4 d. 22:00

74     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas pirmoji (birželio 4 diena)

Atėjo metas kalbėtis ne apie Trečiojo pasaulinio karo tikimybę, o spręsti, kaip tam užkirsti kelią, trimituoja Kremlius. Rusija siekia atstatyti pusiausvyrą pasaulyje ir apginti savo nacionalinius interesus, tačiau tam neva būtina sėsti prie stalo ir išspręsti reikalus. Kaip reikalai sprendžiami rusišku būdu mes matome Ukrainoje – Bučoje ir Mariupolyje, Borodiankoje ir Severodonecke. Blogiausia, kad visais šitais rusiškos taikos kliedesiais persisunkę didieji taikytojai Europos valstybių sostinėse.

Rusijos URM’as teigia, kad JAV susirūpino dėl savo įvaizdžio, nes visas pasaulis žino, kad “Pentagonas dalyvavo Kyjive kuriant ir bandant biologinius ginklus su žmonėmis”. Esą dabar, pagal sociologinius Zacharovos duomenis, kas trečias amerikietis tiki, jog Pentagonas Ukrainoje kūrė bakteriologinį ginklą. Slaptą!

Uch – stipriai. Bet iš esmės, Kremliuje akivaizdi žanro krizė. Tai kliedima, kad Trečiasis pasaulinis jau prasidėjo, tai neapsisprendžiama, kodėl pradėtas karas su Ukraina: siekiant ją denacifikuoti ar sunaikinti bakteriologinį JAV ginklą. Anksčiau teigta, kad Ukrainos laboratorijose buvo sukonstruoti rusus naikinantys mirtinomis ligomis užkrėsti paukščiai, dabar – eksperimentai su žmonėmis. Na, c’mon, gal kokią fantaziją apie invazinę žaliųjų varlių rūšį?

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vakar žurnalistams pareiškė, kad Rusijos vadovybė nenori užgrobti ir pavergti Ukrainos. Esą Rusija ginasi nuo užpuolimo, o puolama ne tik Rusija, bet ir Baltarusija.

Paklaustas, ar Ukraina turi atiduoti dalį savo teritorijos, kad būtų pasiekta taika, JAV prezidentas Joe Bidenas atsakė: „Taikos siekis yra labai svarbus.

<…>

Nesiruošiu jiems nurodinėti, ką jie turėtų ir ko neturėtų daryti“.

Ukraina suteikė pilietybę Aleksandrui Nevzorovui ir jo žmonai Lidijai. Faktą ukrainiečiai priėmė prieštaringai. Daugelis jūsų prisimena Nevzorovo reportažus Sausio 13-osios įvykių dienomis, kuomet jis kūrė antilietuviškus karinius reportažėlius. Nevzorovas dirbo Kremliui.

Panaši ir Pirmojo Rusijos kanalo propagandistės Marijos Ovsianikovos istorija, kuomet moteris tiesioginiame eteryje išstojo prieš karą. Po incidento katučių plojo dauguma ne tik Lietuvoje, bet ir Vakarų Europoje, o buvusi propagandistė (greičiausiai FSB agentė) gavo darbą Die Welt. Pastaruoju metu Ovsianikova malasi po Ukrainą, pasisako prieš „rusofobiją“, prieš „kolektyvinę rusų atsakomybę“ dėl karo Ukrainoje ir ragina nutraukti Rusijai sankcijas. Akivaizdu, kad jai yra skirta užduotis ir ji ją vykdo nepriekaištingai.

Buvusiųjų nebūna, mielieji.

Be esminių pakitimų. Peskovas pareiškė, kad “ypatinga karinė operacija” bus tęsiama tol, kol bus pasiekti iškelti tikslai.

Ukrainos kariuomenės vadovybė teigia, kad Rusijos daliniai stiprinami Slovjansko prieigose, ruošiantis atnaujinti puolimą prieš šį miestą, o prie sienos su Baltarusija Voluinės srityje sutelkta Baltarusijos karinių transporto priemonių kolona.

Deja, bet faktai rodo viena – Rusija kariauja iš esmės su visu Vakarų pasauliu Ukrainiečių karių rankomis ir nors galime teigti, kad pagrindinių operacinių tikslų nepasiekė, bet užgrobusi penktadalį Ukrainos teritorijos, nesiruošia sustoti.

Rytuose situacija įtempta. Tęsiasi įnirtingi mūšiai Severodonecke. Miesto vadovai teigia, jog atkovota 20 % miesto. Į mūšius dėl Severodonecko permestas tarptautinis kovotojų dalinys.

Tęsiasi apšaudymai artilerija ir aviacija palei visą fronto liniją.

Pagrindinės Rusijos driskių pastangos sutelktos į Severodonecko ir Bachmuto rajonus.

Limano apylinkėse okupantai bando perimti kairiojo Severskio Doneco upės kranto kontrolę.

Pietuose per pastarąją parą situacija išliko sąlyginai rami. Ukrainiečiai kaupiasi tolimesniam puolimui, tuo tarpu rusai laižosi žaizdas ir rengiasi kontrpuolimui.

Pasaulio maisto programos vadovybė pareiškė, kad dėl karo Ukrainoje Rytų Afrikoje susiduriama su blogiausia maisto saugumo situacija: net 82 mln. žmonių yra „labai alkani“. Pažymima, kad karas Ukrainoje sukėlė didžiules problemas šalims, kurios kare nedalyvauja.

Tuo tarpu Putinas teigia, kad grūdų eksportas iš Ukrainos galimas „be problemų”.

“ – Nėra jokių problemų eksportuoti grūdus iš Ukrainos“, – pareiškė diktatorius, teigdamas, kad tai galima daryti per Ukrainos uostus, kitus Rusijos (!) kontroliuojamus uostus ar net per Vidurio Europą. Putinas pažymėjo, kad Ukrainos grūdai gali būti eksportuojami per Baltarusiją.

Ir čia, mums regis, mes be reikalo nuvertinom ir nuvertinam režimą ir Putiną. Kaip priešą. Kiek mes besityčiotumėm ir bedurnindumėm kremlinus, pamąstykim, kaip jie sumaniai veikia.

Maža to, kad Kremlius sukaupė grūdų bei naftos atsargas ir 650 mlrd. $, besiruošdamas invazijai, pasaulio (ne tik Vakarų) šantažui išnaudoja savo pačių sukurtą maisto trūkumą.

Putinas aiškiai sako, kad panaikinus sankcijas, per užgrobtus Ukrainos uostus ir Baltarusiją duos grūdų: jūs gi (Vakarai) nenorit būti atsakingi už iš bado mirštančius žmones, juk tai – aiškiai jūsų kaltė!

Rusija (ir Ukraina) – ne tik didžioji naftos ir dujų, bet ir grūdų tiekėja pasaulyje. Ir štai šiuos ekonominius svertus Kremlius dabar išnaudoja. Putinui nusispjaut, jei iš bado mirs milijonai žmonių, nusispjaut, kai Europą purtys (purto) energetinė krizė. Putinui visa tai yra jo pergalės vaisiai. Taip pat, kaip ir milijonai migrantų, keliančių ekonomines problemas visai ES.

Kremliaus strategai visam tam ilgai ir kruopščiai ruošėsi, o dabar maigo visus paruoštus svertus.

Ar mes turime kaip ir kuo jiems atsakyti?

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas

***

Locked N’ Loaded

Rusija:
Geopolitinė izoliacija ir sankcijos per 100 atviros agresijos dienų nuosekliai didėjo. Kinija ir Indija nors ir nepasmerkė Kremliaus veiksmų, tačiau ir nepuolė užtarti agresoriaus. Rusija ir toliau lieka be sąjungininkų (Baltarusijos gubernija nesiskaito). Maža to, Rusijai nepavyko branduoliniu ir energetiniu šantažu eliminuoti ar bent sumažinti Vakarų paramos Ukrainai. Svarbu pasakyti, kad šioje situacijoje agresorius ieškojo išeities ir ją rado. Grūdų išvežimo trikdymas (grasinant nelegalių migrantų plūstelėjimu į Europą) ir senos „kremlinofilų“ šaikos aktyvavimas Vakaruose – tandemas, kuris agresoriui dar leidžia laikytis geopolitiniame vandenyne iškišus galvą virš stipriai banguojančio vandens.

Nepasiektas nei vienas Kremliaus keltas strateginis tikslas. Atvirkščiai – V. Zelenskio vadovaujama politinė ir karinė valdžia vis dar tvirta, Ukrainai realu sulaukti perspektyvos kelyje į ES, o Ukrainos kariuomenė toliau kaunasi.

Rusijoje daugėja balsų nepritariančių Kremliaus veiksmams, nors jų kiekis dar nėra reikšmingas. Eskalacijos pradžioje buvę nežymūs protestai įgavo pogrindinio nepritarimo formas. Aiškiausiai jie pasireiškė padeginėjant karinius komisariatus bei slapstantis nuo kariuomenės. Savo indėlį įneša ir atskirų Rusijos popkultūros atstovų, aktorių ir kitų žinomų žmonių pozicija nepritariant agresijai. Šiame fone kova dėl valdžios Kremliuje dar neįgavo aštriausių formų, tačiau vis daugėjant pranešimų apie V. Putino mirtiną ligą, ši kova neabejotinai aštrės. Labai tikėtina, kad šioje kovoje bus panaudotos tiek agresija nepatenkintos gyventojų masės, tiek nuomonės formuotojai.

Ukraina:
Ukraina į neregėtas aukštumas iškėlė savo autoritetą tarptautinėje arenoje. Vakarų visuomenės yra Ukrainos pusėje ir spaudžia savo politikus ją remti (Vokietijos pavyzdys). Kartu su finansine parama, Ukrainą pasiekia tokia ginkluotė, apie kurios perdavimą prieš 100 dienų buvo sunku svajoti. Ukraina sumaniai išnaudoja savo strateginės komunikacijos pajėgumus kuo greitesnei paramai gauti, tačiau jaučiasi užsižaidimas ir Vakarų tolerancijos ribos nebejautimas (Arestovičiaus įsivaizdavimas, kad jo keiksmai tiesioginiame eteryje nulėmė HIMARS‘ų siuntimą Ukrainai).

Ukraina pasiekė visus strateginius tikslus ir su Vakarų pagalba linkusi tai išsaugoti. Išlaikiusi suverenitetą, vadovybę ir kovojančias ginkluotąsias pajėgas, ji toliau žengia Europinės integracijos link. Maža to, pradiniame etape atrodė, kad Ukrainos politinė vadovybė būtų linkusi atsisakyti narystės NATO perspektyvos, tačiau pasiekusi karinių laimėjimų mūšio lauke ir turėdama Vakarų paramą, šią opciją vertina nebe taip vienareikšmiškai.

Ukraina kartas nuo karto panyra į vidines rietenas ir kaltų ieškojimus (TerOboronos vado atleidimas; grasinimas išsiaiškinti, kas kaltas dėl greito orkų prasiveržimo Pietų kryptyje; cirkas su P. Porošenko (ne)išleidimu į užsienį ir pan.). Galime tik priminti, jog kitais metais Ukrainoje vyks parlamento, o 2024 m. – prezidento rinkimai. Tad neatmestina, kad vidinė politinė kova tik aštrės, kas gali turėti neigiamos įtakos padėčiai fronte bei užsitikrinant tolimesnę Vakarų paramą.

Operacinis dėmuo.

Rusija:
Rusija pasiekė operacinę sėkmę Pietų kryptyje (Chreson ir Mariupol), patyrė du operacinio lygmens pralaimėjimus (Kyiv ir Charkiv), nesugebėjo įgyvendinti pradinio sumanymo Donbase (išėjimas prie Dniepro ir ukrainiečių Donbaso grupuotės apsupimas) bei šiuo metu yra priversta mažinti operacinį apetitą (siekia užimti Slaviansk – Bakhmut – Severodonetsk) ir kol kas atsargiai vertinti savo galimybes užimti visas Donecko srities administracines ribas, o ką jau kalbėti apie judėjimą iki Dniepro.

Nepaisant nesėkmių, nuolatinio savo jėgų pervertinimo, Rusija išlaikė ryžtą tęsti karinius veiksmus, sutelkė įmanomus resursus ir nesiskaitydama su nuostoliais atnaujino puolimą Donbase.

Operacine prasme nuo eskalacijos pradžios nepasikeitė ir dar vienas dalykas – Rusijos ginkluotosios pajėgos ir kiti jos veikėjai fronte iš esmės kaunasi už teritoriją, bet ne prieš priešą. Todėl net ir sukaupę mažiausią persvarą arba net jos neturėdami bando atakuoti, užimti naujas teritorijas ir tai parduoti kaip reikšmingą pergalę (tiek karinei vadovybei, tiek politikams, tiek visuomenei).

Ukraina:

Ukraina moka kainą už tai, kad pirmosiomis eskalacijos dienomis nesugebėjo blokuoti agresoriaus išsiveržimo iš Krymo pusiasalio. Cherson ir Zaporizhia atitraukia ženklias ukrainiečių pajėgas, kurios būtų labai reikalingos pavyzdžiui šiuo metu Slaviansk – Bakhmut – Severodonetsk trikampyje.

Nepaisant plataus fronto, kuriame agresorius stengiasi nuolat vykdyti puolamuosius veiksmus, ukrainiečiai sugeba tinkamai paskirstyti pajėgas ir reaguoja į besikeičiančią situaciją bei randa jėgų kontratakoms.

Ukrainiečiai nekeičia savo kariavimo principų ir kaunasi prieš priešininką, o ne siekia aklai išlaikyti ar užimti teritoriją. Tai karinėms operacijoms suteikia lankstumo, dėl ko agresorius ir toliau patiria didžiulius nuostolius.

Taktinis dėmuo
Rusija:

Ima trūkti modernios kovinės technikos (arba bent jau konkurencingos ukrainietiškai ar vakarietiškai). Tankai, PKM, šarvuočiai imami iš sandėlių, pasigirsta kalbų, kad gali būti naudojama Baltarusijos kariuomenės šarvuota technika. Didelis trūkumas kvalifikuotų pėstininkų, nes atvykstantis papildymas (rezervistai, samdiniai, DNR/LNR mobilizuotieji) neužpildo esamų spragų (greitai žūsta, nemotyvuoti). Neatmestina, kad daugės šauktinių. RF pajėgos turi persvarą ugnimi (artilerija ir aviacija) ir tai jiems leidžia dalinai kompensuoti prieš tai įvardintus trūkumus.

Vadovavimas visais lygmenimis paremtas griežta hierarchija ir šabloniniais veiksmais. Trūksta lankstumo, kritinio mąstymo ir improvizacijos.

Agresoriaus taktika remiasi ugnies persvaros susikūrimu konkrečiame puolimo ruože (puolimo ašyje), ukrainiečių netiesioginės ugnies sistemų naikinimu/trikdymu, po to puola manevriniais vienetais. Agresorius išmoko mūšio Mariupolyje pamokas, ir operacijas apgyvendintose vietovėse planuoja ir vykdo nuosekliau. Rusija vis mažiau puola kolonomis (kaip iki mūšio už Donbasą metu), daug dėmesio skiria žvalgybai mūšiu, tačiau „tylioji“ žvalgyba ir rekognoskuotė (vadų žvalgymas) toliau išlieka silpna.

Ukraina:

Ukraina šiuo metu nusileidžia agresoriui ugnies galios prasme. Didžiausia problema – toliašaudė (ypač salvinė) artilerija, kuri galėtų smogti priešui į gynybos gylį (ar puolimo užnugarį), taip naikinant jo artilerijos sistemas ir puolimui besirengiančius manevrinius vienetus (labai laukiam HIMARS‘ų ). Nors mūšio lauke pasirodo ukrainiečių aviacija, tačiau ji naudojama tikslinėms užduotims ir nesiekia (nes neturi tam pajėgumo) perimti viršenybės ore. Šiuo metu didžiausią efektą operacine prasme duoda patyrę ir motyvuoti manevriniai vienetai ir juos remianti artilerija. Nors agresoriui ji nusileidžia vamzdžių kiekiu ir masiškumu, tačiau geriau sugeba reaguoti į besikeičiančią situaciją ir efektyviau naikina konkrečius taikinius.

Vadovavimas paremtas lanksčiu įsakymo vykdymu, siekiant prisitaikyti prie besiklostančios situacijos su tikslu kuo maksimaliau savo jėgomis prisidėti prie bendro aukštesnės vadovybės sumanymo ir uždavinių, nelaukiant tiesioginių nurodymų.

Ukrainiečių taktika remiasi gera žvalgyba (pirmiausia dronais) ir geru targetingu. Net ir priešui puolant su kiekiu didesnėmis pajėgomis, turinčiomis persvarą ugnimi, ukrainiečiai koncentruotais artilerijos smūgiais ir kontratakomis silpniausiose priešo vietose sugeba numušti agresoriaus puolimo tempą ir/ar priverčia priešą stoti į gynybą. Esant palankioms sąlygoms (pvz.: Charkiv) nedidelėmis kontratakomis primeta sau naudingą mūšio tempą, perima iniciatyvą ir taip sugeba sukurti operacinį efektą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pinky Sharma       2022-06-11 7:54
Pinky Sharma       2022-06-11 7:53
Pinky Sharma       2022-06-11 7:53

This is a great rousing article. I’m essentially happy with your extraordinary work. You put genuinely incredibly steady information.
https://www.sunnyescorts.in/
https://www.naughtymodel.co.in/
http://www.bangalore-escort.in/
http://www.anshikabangaloreescorts.in/

yel“l“ow submarine apie Dzeikas 2022-06-8 6:47       2022-06-10 22:13

keistas klounas smile)) - nuo gimimo, turėdamas puikias, natūralias, gamtos padovanotas, puikiai “veikiančias“ asilo asilo ausis, ruošiasi klijuotis kažkokias dirbtinas smile - dar būtų boba - suprasčiau smile)))))

Dzeikas       2022-06-8 6:47

Regimantui:
Gerai.
Tik asilo ausis prisiklijuosiu.
Nes tik asilai tiki tuo kas ten parasyta.

Regimantas tam Dzeikas       2022-06-7 19:30

Pasiskaityk - “ Число украинских военнопленных достигло 6489 человек”.
https://ria.ru/20220607/shoygu-1793712550.html

nieko asmeniško,draugai-tik faktai       2022-06-7 18:53

Pasigrožėkite ,kokie “ukrainiečiai” neseniai sėdėjo valdžioje Kijeve:

prezidentas P.Porošenko (Valcmanas)-žydas
premjeras A.Jaceniukas(Bakai)-žydas
karo ministras A.Turčinovas(Kagan)-žydas
finansų ministras A.Šlapakas-žydas
vicepremjeras V.Groismanas-žydas
vidaus reikalų ministras A.Avakovas-Armėnijos žydas, pedikas
kultūros ministras S.Niščiukas-pusiau žydas,masonas,atviras pedikas
nac.banko direktorius S.Kubivas-žydas

Kiti veikėjai:

Julija Kapitelman (Timošenko)-žydė
Vitalijus Etinzonas (Kličko)-žydas pagal tėvą
Olegas Frotmanas (Tiagnibokas)-žydas pagal motiną

Ukrainos oligarchai:pirmieji aštuoni-visi žydai
Iš visų Ukrainos oligarchų skaičiaus-99% žydai

maidauno bandelių dalintoja Viktorija Nuland (Nudelman)-amerikos žydė

Apie draugą zelionką jau net nekalbu…

Be abejo, čia tik grynas atsitiktinumas, ar ne?

Dzeikas       2022-06-7 13:29

Faktui:
Kodel tiek mazai?
Nebuk dishofke, sakyk 25.000.
Ir uz ka pinigus tokiem moka…

Faktas       2022-06-7 12:41

Rusijos gynybos ministerija oficialiai pranešė, kad į nelaisvę pasidavė jau 2489 Ukrainos kariai, naciai ir benderovcai. Rusai bus puikiai apsirūpinę ateityje nemokama darbo jėga Ukrainos atstatymui.

Smirdinciam fantazieriui       2022-06-7 11:06

..eitum nusipraust,ar ka…,nekoks kvapelis ain nuo tamsteles.Judosiaus,sakyc.

True,ui       2022-06-7 11:00

ne,tai mankurtai su isoperuota morale ir su atrofuota logika.Net nesupranta,kad po ukru ateitu eile jiems patiems.Butu kaip Brisiui,kuris negalejo patiket,matydamas i save nukreipta sautuvo vamzdi,kaip kad rase vienas mokinys.Bet ju gailet neverta,tokie motina,teva parduos tiesiog siaip sau,is durnumo..

True       2022-06-7 10:49

Visi šie apgailėtini komentatoriai tik dar kartą įrodo, kad ruskius palaiko tik protiškai atsilikę ir nesugebantys mąstyti. Gaila man jūsų, oi kaip gaila, kad jūs užsilikę karvės bandoje, t.y. š..de, iš ten ir neišlipsit.

Smirdit fantazuotojai, oi smirdite….       2022-06-7 10:43

Autoriai Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas, ar jaučiate, kad apsišikote ir smirdite?!…

> autoriamiem       2022-06-7 10:39

Laukiam laukiam pasakų apie ukropų “pergales”, kad galima būtų vakarais vaikučiams paskaityti, - taip greičiau užmiega. Tai kur naujienos iš fronto? PIŠas gavosi?…

autoriamiem       2022-06-7 10:16

..tai ko daba verki,negaudamas to ‘melo’..

autoriams       2022-06-7 9:47

Ei, valkatos fantazuotojai, o kur suvestinė iš fronto už birželio 5 ir 6 dienas??? Pritrūko fantazijos ar melo plokštelė užstrigo??? Apsišikote ir apsitapšnojote!!!

nekrofilinis pacelujus gel'l'tonam truupui       2022-06-6 22:48

..ir tau labanakt,pupuliuk.Sliauzk namo,i morga..

Dzeikas       2022-06-6 22:40

stasiui:
Severodonietske rusams atsparde subines bet tai taktinis laimejimas iskrentatntis is trendo.T.y. pavykes tik deka ukrainieciu taktinio pranasumo.Bet to nepakanka permust rusu kiekybine persvara (Soldat ne zhaletj.Baby novyh narozhajut, pasak Zukova) ir persvara toliasaudej artilerijoje. Ir rusams(valdziai) is esmes dzyn kiek orku bus isguldyta: 10 ar 100 tukstanciu. Darbo jegos trukumo jie nejaus net ir pakloje 2 mln vyru.
Kai Vermachtas paklojo 30 mln (is buvusiu 180mln 1941m) tik 1945m pavasari jie pradejo jausti zmoniu stygiu. Ne kritiska, bet pasak istoriku, saukstas eme siekt dugna.
Kai ivyko “susitikimas prie Elbes” orku kariuomene sudare 27mln kariu. Ir planas ismest “sajungininkus” i La Mancha buvo visai realiai svarstomas. Sajungininku kariuomenes sudare apie 7mln kariu ir Prancuzijos “isvadavimas” buvo hipotetiskai imanomas nepaisant amerikieciu ugnies galios persvaros(kai amerikieciai saudydavo 12,7mm kulkosvaidziais vokieciu kareiviai atsisakydavo pult - bet koks pataikymas daro is zmogaus minimum invalida.Na orkams alternatyva budavo politruko suvis kakton ).Sovietai buvo tiek prisotinti Lendlyzo tiekimu, kad 3 menesius jie galejo kariaut be jokios atodairos pries buvusius sajungininkus ir to galejo pakakt ,kad pasiekt Atlanto pakrante. Na butu Maskva ir Leningrada “sudrezdenave” Skraidancios Tvirtoves. Tai kas? Dzyn. Prie 30 mln zuvusiu orku butu plius 5-10 mln. Statistika, kaip sakydavo Josifas Stalinas.
Tai reikia nusilenkt vokieciu kareiviui, kad savo atkakliu pasipriesinimu jis priverte orku genshtaba abejoti ar pavyks sis triukas nes kaip minejau vyru trukumas jau buvo juntamas. Kolchozuose bobos zeme ardavo isikinkusios i plugus vietoj arkliu.Ir tik Dedes Samo “tushonke” isgelbejo Sovietija nuo bado.

yel“l“ow submarine apie stasys 2022-06-6 21:57       2022-06-6 22:06

tokiu fantastiškai debiliu feikaėdžiu nacistinei šizolitchūanijai didžiuotis ir didžiuotis smile))))), nesikeikiant ...

yel“l“ow submarine       2022-06-6 22:01

eilinis, nerealus michalkovo БЕСОГОН`as———- “ДАВОС И НЫНЕ ТАМ“  smile)) - nė iš tolo netvirtinu, kad michalkovas yra neklystanti ikona smile)) - bet jis yra mąstantis, sąžiningas žmogus - ir tai akivaizdu, ir tai yra neįkainojama ..., - šitame fekaloidų okupuotame pasaulyje ...
kol kas БЕСОГОН`ą dar galima rasti vamzdyje ..., - ir ne tik ..., - išlikime Žmonėmis ..., - čia mano asmeninis prašymas ...

stasys        2022-06-6 21:57

orkams išspardė užpakalius Severodoniecke . Pasirodo tai buvo suplanuoti spąstai orkams kad anie negalėtu išnaudoti savo turimos artilerijos vamzdžiu pranašumo . Iš turėtu devyniasdešimt procentu to miesto liko apie dvidešimt . Ar ilgasi laižysis vieni kitiems išspardytus užpakalius orkai, lieka neaišku . Spėjama jog šis miestas irgi virs kažkuo ‘mariopolio akropoliu’. Panašu jog Ukrainos pajėgos po truputi persilaužia pradeda spausti orkus ..Palinkėkite pastariesiems kad greičiau nusibaigtu ..o Ukrainos žemė juos priimtu kaip pašarą nualintai ir išdegintai jos dirvai ..
p.s. negaliu nepagirti ‘geltonos’ moteriškė čia dirba kaip patrakusi ..komentaruose . Būkit vyrai atlaidus tai ‘osobai’ .

yel“l“ow submarine :))) - ir vėl apie “elitą“ ...       2022-06-6 21:30

koks tai labai “savotiškas“ nekrofilas įsiveisė debiloidinių karo kronikierių fanų tarpe smile)) - dėsninga! smile)) -  neišbezda nė vieno anusofoniško triukšmo “akordo“ be lavonų paminėjimo smile) - nors…, - sakyčiau labai simboliška ir patetiška smile - kas gi labiau, galėtų atitikti gerontokratinės diktatūros agoniją, nei mirties kultas : ar žiūrėtum į pindostaną, ar jeurokolchozą, ar į tą pačią šizolitchūanišką šiknaskylę su belyčiais lavonais daukantynėj , gediminkės pradžioj ir gale, vaižgantynėj, totorinkėj ir t.t.  ..., - kažkoks totalus siurras ..., - kurmi kurmi ...

teisybė apie Ukrainą ir ne tik       2022-06-6 20:31

laisvaslaikrastis.lt

l'l'avoone       2022-06-6 19:54

p.s.  ..o is kokio morgo tamsta istrukote..,guletum sau ramiai lavonmaisy,tai ne,rasineja cia durnystes,ar taip grazu..Da neteko matyt kvailo lavono.Visi lavonai kaip lavonai,o sis..,lt zemele nepriima.

nezmoniskai smirdintis apipuves l'l'avonas       2022-06-6 19:32

teigia,kad jo kol’l'ega,l’l'avonas,vardu l’l'avrusa,galetu nuskrist Serbijon kukuruuuzniku ir jo nieks nepagautu.Namo griztu pescias,apsimetes bulgarisku bomzu.pAKELIUI GALET kaulyt pinigu,sokdamas lezginka,..na propitanije byvsemu premjerministru..Slava xuilo,tovariscy podvodnyki..

Bėga jau naciai masiškai       2022-06-6 19:30

Pagoglinkit straipsnį “ Украинские военные бросили технику и сбежали из Святогорска”.

yel“l“ow submarine obaut nenorec nuvilt l'l'a...       2022-06-6 18:36

matau, lansberginė utėlė ar ameba ne tiek supratlyva, kaip aš, naivuolis,  optimistiškai tikėjausi:) - todėl tam bobakiaušiui nepasisekė suvokti, jog lavrovas turi visas galimybes pasirinkti tokį “lainerį“, kuriam nėra klausimų nei dėl “koridorių“, nei dėl “alėjų“, nei dėl “bulvarų“ smile))) - jei pareis reikalas :D ..., - užuojauta “bulgarijoms“, “šizolitchūanijoms“, “zirgagalvijoms“, “kuliamiajestanams“  ir visoms kitoms teritorijoms, administruojamoms prostitutų ir dolbodaunų smile..., - sorry, neturiu kuo padėt smile - nebent įkišt į subine virtualų fitilį, kaip radikalų vaistą nuo smegenų hemorojaus smile)))))) - gie tie smegenys pas juos subinėj ..., - no doubt smile)))

nenorec nuvilt l'l'avondemes,       2022-06-6 17:52

taciau reikalas ne apie l’l'ainerius,tiesiog l’l'iudnajam kuinui nesuteiktas oro kor’r'idorius.Velikaja i mogucaja derzava myra…ir grizo perdaklietas i savo pribezdeta moskvitija..

yel“l“ow submarine obaut L'L'avrusa,pagel'......       2022-06-6 17:37

čia, matau, kažkoks nerišliai kurksintis lansbergidės tarakonas “ne kurse“ koks lavrovo “avialainerių“ pasirinkimas smile))))

yel“l“ow submarine obaut Gel'l'tona l'l'av...       2022-06-6 17:29

na, tegul pasidžiaugia lansbergidės beachboys`ai propagandonai savo “foloweriais smile)))))))))) - tie žiurkės tokie “mieliukai“ smile))) - nors į kariotiškes nemokamai vežk ištaigingu daugiaviečiu katafalku su visais parfumuotais kondišinais ir visu kitu novatyviausiu postmortaliniu “faršu“ smile - gal net mozaikiniais langais su bereatalisimuso ir niolikos konservatinių apaštalų snukiais…, - sorry, - abrozdėliais smile)))

L'L'avrusa,pagel'l'tes is nevilties       2022-06-6 17:26

blaskosi po svieta,niekaip Bul’l'garijos perskrist nebegal’l'i.Serbijon nebepatenka,oi nemagu,prijuokina tie zvereliai…

yel“l“ow submarine api       2022-06-6 17:12

na, tegul

yel“l“ow submarine       2022-06-6 17:10

šian įvyko eilinė, puikiai “sutargetinta“ ukroreicho išprievartautų, vyriškos lyties ginkluotų piliečių “evakuacija“  sviatogorske smile)))))))

Gel'l'tona l'l'avondemes issk'k'yra       2022-06-6 17:03

nesuvokia,esas absol mankurtas.Spardytas lenku,apkakotas ruskiu,daba,apsikabines salanti xuiliaus pasturgali,rauda,..nepakidai nas batiuska..Atsakymas tik ..paskutinis,tylus pyrst.

yel“l“ow submarine       2022-06-6 17:02

dar vienas šizolitchūaniškų propagandonų triumvirato “perlas“ , bandant “tinkamom “ spalvom nuspalvinti ukroreicho patrankų mėsytę : “Vadovavimas paremtas lanksčiu įsakymo vykdymu“ smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) - “lankstus įsakymo vykdymas“ :DDDDDDDDDDDDD - noriu vykdau, noriu nevykdau, noriu vykdau kaip man asmeniškai pašvietė, noriu siunčiu visus kur noriu, kada noriu , ir kaip noriu smile)))) - net neabejoju, kad tai pati “pažangiausia“ ir pati “pergalingiausia“ pasaulio armija smile..., - o varge…, - kas pas tuos šizolitchuaniškus plūgus galvose ..., - da nu naktį..., kurmi kurmi smile))))

yel“l“ow submarine       2022-06-6 16:29

smile)))  šian per pornožinių radiją netyčia išgirdau vieno klounų dueto nario - aurimo navio pokalbį/intervūūūū, su eiline pridurkavota pornožinių radijo filadelfidiste smile - sorry, bet pavyko paklausyti kokį penktadalį to materrjolo ..., - tiesiog buvo kitų reikalų ..., - bet to užteko, kad pa(si)tvirtinti klounų dueto puselės kretinizmo versiją smile - na, visiškai žalias, visiškai kekšiškas, visiškai konsumptyvus idiotas smile - per tą laiką kiek girdėjau, jis bent 4 kartus gyrė veršius(nekalbant apie ištransliuotas melo ir kliedesių kakutes), kad jie “neapkrauna “ makaulių bereikalingais mąstymais ir analizais, o apsiriboja koncentruotom, “teisingai“  subalansuotom informacijos dozėm - per dieną 10-15 min smile)) - , skant, kad nekiltų npageidaujamų kudlotų  minčių, erezijų, ir diskomforto veršių subinėse smile))) - kitaip sakant, tas liurbys padėkojo/paskatino veršius vartoti tik valdžiagyvių “nustatytą“  racioną, ir šventai tikėti “partijos“ nurodytu kursu smile))) - “viešpatie“ mieliausiasasai, kada gi tu nustosi gaminti tuos neobolševikus, tuos chunveibinus, tuos mankurtus, tuos neonacius, tuos fanatiškai iniciatyvius imbecilus ???!!!!!

Pageltusios l'l'avondemes sapaliones       2022-06-6 14:35

tu,kacapiska svaine,vadovaukis savo kol’l'egos sub’b'otkes karine suvestine.Tau tiks ir tokia.O da geriau,susirastum tinkama saka pakrumy ir…Arba…,akmeneli tau nesu ant kaklo..ir soki i Neri.Aplinkiniams nors siokia tokia pramoga butu..

yel“l“ow submarine apie Dzeikas        2022-06-6 14:17

dar vienas šizoukropinės ir šizolitchūaniškos propagandos auka smile)))) - įdomu iš kokios ukropinės subinės jis traukia tuos kliedesius apie stiprų kiekybinį rusų karių pranašumą, ir tuos didžiulius tos gyvos jėgos nuostolius ? - o gal dar pakliedėtų apie didžiulius mūšius ir rusų nuostolius dėl teritorijų, kurias ukroreichas neva atkovojo ? smile)) - o gal tas klounas dar pablevyzgotų apie dešimtis tūkstančių rusų belaisvių, pagal tą idiotišką proporciją, kuriž jis čia stumdo/meluoja ? smile))) - juk į nelaisvę sėkmingai evakuotų ukrų šiai dienai arti 9 000 smile  - o gal tas pridurkėlis, idealiai išmanantis rusų psichologiją, išduotų paslaptį, kiek gi numušta rusijos lėktuvų, išskyrus tuos, kuriuos “numušė“ feikinis “kijevo vaiduoklis“ karo pradžioj ???? - košmariškas asilų ir veršių tankis nacistinėj šizolitchcanijoj ! - dėl to ji ir nazzi, dėl to ji ir šizo ...

autoriams       2022-06-6 12:46

ei, valkatos fantazuotojai, o kur suvestinė iš fronto už birželio 5 dieną??? Pritrūko fantazijos ar melo plokštelė užstrigo???

Dzeikas       2022-06-6 9:27

Sunku susigaudyti nespecialistui pranesimuose is fronto.
Aisku viena, rusai ismoko vengti akivaizdziu nesamoniu(puolimas kolonomis, be jokios zvalgybos.Afganistane, Ickerijoje buvo lygiai tas pats.Rusai desimtmeciais kartoja tas pacias klaidas.Tai ju prigimtine yda.Jie taikos metu neigalus palaikyti karinio parengimo lygio), taciau kurybingumo, iniciatyvos is apacios jie is principo neturi.Tai vergu armija ir tas pavaldinys kuris neklausiamas rodo iniciatyva automatiskai laikomas gresme valdanciajam.Rusu “kariuomeneje” taip elgtis tiesiog kvaila savo karjeros ir saugumo poziuriu. Tai ju progimtine yda.
Ukrainai gi truksta ginkluotes(toliasaudes artilerijos ir aviacijos) ir tai neleidzia jai vykdyti puolimo.T.y.pult galima, netgi atsikovot kazkokia teritorija, taciau dideliu zmogiskuju nuostuoliu kaina.Ukraina budama 4k maziau skaitlinga tokios prabangos sau leist negali.
Kol kas Kijevo rusenai kompensuoja tai kurybingumu, skirtingai nuo Moskovijos vergu jie iniciatyvus musyje. Pvz.jie taktiniu pranasumu isstume rusus is Severodvinsko.
Taciau trendas ne Kijevo naudai: taip, maskvenai patiria didesniu zmogiskuju kariniu nuostuoliu, TACIAU nepakankamai dideliu.Ne 10 uz 1, ir net ne 5 uz 1 kaip buvo karo pradzioje, o tik 2 o gal ir 1,5 uz 1 santykiu.To nepakanka.
Kijevo rusenu kariuomene pranasesne, TACIAU NEPAKANKAMAI, kad kompensuoti maskvenu kiekybini pranasuma.
Aplamai tai tarsi zmogaus ir zombio dvikova: jus galite nukirst zombiui koja ar nuplest apatini zandikauli - jam dzyn, skausmo jis nejaucia.Nugalet zombi zmogus gali tik nukirtes jam galva.

Alfredas Kochas (Україна 24)       2022-06-6 0:49

Компромат на Шольца! Кох розповів, як кремль тисне на канцлера Німеччини - Україна 24
Kompromituojanti medžiaga apie draugą Šolcą, Vokietijos socialistų vadą, dabartinį Vokietijos federalinį kanclerį.

https://www.youtube.com/watch?v=N3QH4-Lx65Y

Michailas Podoliakas       2022-06-6 0:08

АГЕНТЫ ПУТИНА НА ЗАПАДЕ, РОЛЬ АБРАМОВИЧА В ПЕРЕГОВОРАХ, КОНЕЦ ВОЙНЫ. Михаил Подоляк
Karas tęsiasi tris mėnesius, Kremlius nenori derėtis, o Europa nuolat galvoja, kaip išgelbėti Putino veidą. Tokiomis sąlygomis turi egzistuoti Ukrainos valstybė, kuri kovoja už savo laisvę prieš okupacinę Rusijos kariuomenę. Kodėl Vakaruose tvyro suirutė, nepaisant įrodymų, kad Maskva daro blogį? Kada pavyks atkurti derybų procesą ir kaip pasikeis mūsų pasaulis pasibaigus karui? Apie visa tai kalbėjomės su Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėju Mykhailu Podoliaku.

https://www.youtube.com/watch?v=Qawbosh4xRg

oi,ka gi girdim,       2022-06-5 23:00

gel’l'tonoji baidykle ismoko angliska zodi’target’.Dba jau fsio,visur vyksta targetingas,visi targetai..Nusipaisytai ta savo targeta ant siknos,berazumi,gal kas pendeliu pavaisins..

oi,ka gi girdim,       2022-06-5 22:48

gel’l'tonoji l’l'avondeme pasipiktino kazkokiu tvaiku,pats skleisdamas sieros vandenili apsukui..,da,matot,bukumui ir banalybem nepakantus esas,rusofilu aborto auka.Budamas nacis,da i kitus savo zaliuoju skrepliu bando tepti,o jau menamoji potencija tula kvaileli tiesiog sprogdina.Nemiega naktim.Budi.

yel“l“ow submarine       2022-06-5 22:10

pasipylė beretonautiško vaikų darželio auklėtinių kūryba smile))) - bukumo, banalybės, primityvumo ir impotencijos šedevrai tiesiog smile)) - puikiai papuošia netiesos.lt tinklapopierį, kur gyvuliškos rusofobijos ir nacizmo tvaikas niekad neišsivėdina smile

Neklausikitia teisibies       2022-06-5 21:24

mjes,paprasti russu patrjuotai nuorem jus isvadoti no lenzbergo riazymo.Mjes nuzudisem byski letuvuos zmones,o kyty pasidaris leisvi yr laimingi.Mjes jumis pryjuksim pre musu russki miro ir tada bus girai.Manuo vardas subbotkie,blet,ahhgh,tfu,naxui.

stasys        2022-06-5 20:42

Viskas teisingai vyrai , rašykite savo pastabas ir toliau . Ta keista sado-putinizmo euforija apimanti čia komandiruotus xuilo mylėtojus turi pagrindo sietis su orku patiriamais nuostoliais fronte .. Kuo anie labiau gauna į kaulus tuo čia akivaizdžiau raunasi ‘geltonos’ . Ženklas kad teisingai kažką darote vyrai .

Isklausikime teisibe       2022-06-5 20:29

Perstokim skleisti lanzbergine prapaganda, remkimės patikimais RUSSISKAIS saltineis. O saltinei pranesa kad sei dienai sunaikinta banderovcu texnika sudaro 1000 lektuvu, 3000 vetraliotu, 5000 tanku, 7000 braneranspartioru, 10 000 BPLA, 1 000 000 ukropu (iskaitant pencionierus bobas ir vaikus)
RUSSAI gyvoje jėgoje aviacijoja ir banetexnikoje nuostoliu ir auku ne turi, sekmingai vaduoja ne teisetai uzgoptas teritorijas..

gel'l'tona lavondeme       2022-06-5 20:24

bul bul bul..,bai ra ktaaa ras..bul bul bul…,pasklinda sieros vandenilis..,bul bul bul…atata,koks aromatas..

yel“l“ow submarine       2022-06-5 19:19

čia krito į akį neeilinis anekdotų kūrimo kontorėlės šedevras : “Ukrainiečių taktika remiasi gera žvalgyba (pirmiausia dronais) ir geru targetingu“ smile))))) -  na, kurgi ne !? - per 104 dienas prašikus 1115 dronų (tame tarpe 100+ obybitelnų bairachtarų), nelieka nieko kito, kaip tik pasigirti “gera“ žvalgyba smile)))))——na, o po ilgai planuotos ir kruopščiai įvykdytos azovo pridurkų (pustrečio tūkstančio) evakuacijos į nelaisvę, akivaizdu, kad “targetingas“ tikrai beprecedentiškas ! smile)))———————————dabar dar rimčiau targetinasi evakuacija iš slaviansko apylinkių smile)) - ar tie trys etatiniai netiesos.lt liurbiai , neva džiuginantys tvartelio veršius “teisingais“ kliedesiais, patys tiki ta pornografija, kurią  gamina ? ..., - nors…, - kas tuos debilus žino ...

???       2022-06-5 19:01

https://youtu.be/y1Ig90H8-wo
sako kad tas baitaktaras už 5 mil. jau numuštas
Ar tikrai?

ah.ą       2022-06-5 17:58

šaugu/kapas udmurtiškai(jandekso vertėjas) liepė pagreitinti operaciją. Stebėkime judesį nuo pirmadienio.

Pagoklinkit strsipsni Russiskai       2022-06-5 17:34

Kijav za tri dnia, Ukraina za nedeliu. V Polskie ne ostonovimsia, poidiom do Lamanša.
Ivanuški, kūda došli??? smilesmile:):)

JAV - milžinas molinėmis kojomis       2022-06-5 15:30

Если Китай решит прекратить поставки редкоземельных минералов в США, то американские военные останутся без оружия, передает Fox News. Без этого ресурса перестанут летать самолеты, остановятся танки, а у военных могут возникнуть проблемы со связью. По данным СМИ, Китай контролирует почти 90 процентов мировых поставок минералов, а в самих США производство и добыча этих ресурсов ограничена из-за жесткого экологического законодательства.
“Американские истребители F-35, танки M1 Abrams, ракеты класса “земля — воздух” сделаны из этих материалов. Монополия Пекина на редкоземельные минералы угрожает национальной безопасности США”, — говорится в публикации.
В свою очередь, сенатор Том Коттон предупредил, что запасов Пентагона хватит максимум на год.
Daugiau skaitykite - “ Fox News: Китай одним решением может оставить США без оружия”.

Muša Zelenskio nacius kasdien       2022-06-5 14:35

Из сводки 5 июня Минобороны России:

* Нанесен удар ракетами воздух-земля по заводским цехам в ДНР, где ВСУ ремонтировали технику. Также атакованы пункты управления двух десантно-штурмовых украинских бригад, а также украинские позиции. Уничтожены две пусковых установки зенитного ракетного комплекса «Оса-АКМ» в ДНР и в Запорожской области, две боевые машины РСЗО в Харьковской области, РЛС в районе Северска в ДНР.
* Оперативно-тактическая авиация нанесла удары по трем пунктам управления, районам с силами и техникой ВСУ, складам боеприпасов. Потери Украины Минобороны России оценило в 350 человек. Уничтожены танки, бронеавтомобили, «Грады», цистерны с топливом, склады с боеприпасами.
* У Славянска сбит украинский МиГ-29, а у Одессы — Ан-26. Также уничтожены 10 беспилотников на территории ДНР, ЛНР, Харьковской и Заборожской области.

Balti arkliai       2022-06-5 14:16

Pagoglinkit straipsnį “ Vengrijos parlamento pirmininkas mano, kad Zelenskis turi psichikos sutrikimų”.

Taip taip       2022-06-5 12:43

dielo bylo vot kak…prisikele ipykes xuilius is grabo ir asmeniskai,savo rankytem nusukiojo straublius tankams,o haubicas isvis ismete pamiskem..toks negerumas buvo ji apemes…,ukrai tik zegnojosi ir cype,batiuska,nienado,my bolsie tak niebudiem…

Pasigrožėkite       2022-06-5 12:20

“ Кадыров показал кадры уничтожения американских гаубиц в Лисичанске”.
https://ria.ru/20220605/gaubitsy-1793261160.html

SMAGU       2022-06-5 12:05

Rusija sekmadienį pareiškė, jog per smūgius Kyjivui sunaikino tankus, kuriuos Ukrainai atsiuntė NATO priklausančios Rytų Europos šalys. „Didelio tikslumo tolimojo nuotolio raketomis, kurias paleido Rusijos aerokosminės pajėgos, Kijevo pakraštyje esančiame geležinkelių remonto depo buvo sunaikinti tankai T-72, kuriuos atsiuntė Rytų Europos šalys, ir kitos tuose angaruose buvusios šarvuotos transporto priemonės“, – pareiškė Rusijos gynybos ministerijos atstovas spaudai Igoris Konašenkovas. Kad Kijevui ankstų sekmadienio rytą buvo smogta, anksčiau pranešė Ukrainos sostinės meras Vitalijus Klyčko.
https://ria.ru/20220605/ukraina-1793253763.html

Alius       2022-06-5 10:52

Pranešama, kad Ukrainos padangėje “Bayraktar” sklandytuvai “gliaudomi kaip riešutai”. Vien per pastarasias paras jų numušta net 17 vienetų, tame tarpe ir žvalgybinių-smogiamųjų “Bayraktar TB2” (..mūsiškiai jau perdavė savąjį?). Taip pat netoli Odesos numuštas transportinis lėktuvas, gabenęs ginklus VSU armijai.

gailedrai       2022-06-5 10:00

kazi,kuo pasireiskia Ukrainos militarizmas..Turbut,tuo,kad ginasi nuo kacapisku uzpuoliku..

Labai gaila,        2022-06-5 9:45

Bet Ukrainos militarizmą sustabdys tik didelis jų karių aukų skaičius. Taip buvo su hitlerine Vokietija ir imperialistine Japonija, kada amerikonai numetė atomines bombas ant Hirosimos, Nagasakio miestų, po to atsisakė savo imperializmo ir net tapo JAV sąjungininkais. Vienok, Stokholmo sindromas?

taigi       2022-06-5 9:25

bandiuganai visuomet puola gauja pries viena,tokia jau ju baili prigimtis.Gave snukin,bega inksdami,mol my jescio vstrietymsja.Juokas is tu suskiu.Daba gaus kailin,ilgai laizysis ronas.Kuriam laikui atsikvepsim.Gaila,kad leftizmas smaugia..

stasys        2022-06-5 8:22

Žiūrėkite kaip greitai orku visuomenė prie savo žučiu Ukrainos fronte priprato . Dabar jau nieko nestebina , pas juos , šimtai ir tūkstančiai laidojamu piliečiu . Karas tapo daugiau techninis ir čia laimi ne tik turintis persvara priemonėse . Liginkime kaip pasikeitė elgesys pirmomis orku invazijos į Ukraina dienomis , nuo to ka šiandiena matome fronte . Žučiu statistika tapo tikslinė pakeičiant atsitiktine,  kai netyčia viena ar kita pusė papuola į paspęstus spąstus . Todėl tyrinėti orku elgesį puolant ir jų sėkmės priežastis , siūlant ‘priešnuodžius’ yra ne mažiau svarbu kaip rūpintis ir su kuo kariauti prieš orkus . Na taip , orku metodika pirmiau viską sudeginti ir tik po to pulti turint didele persvara tapo įprasta ir dominuojanti. Karas tapo profesija , kurioje patirtis efektyviai žudyti priešininką įgaunamas su laiku . Kaip atrodys karo statistika rudenį ?

Kis       2022-06-5 8:19

rusija kara Ukrainoje prafukino,to ir reikejo tiketis,nes pries veja besislapindamas sausas neliksi.Beliko hibridini pajungti,cia kol kas laimi,kiek cia tu nusikalteliu,kurie bijo pelnytos bausmes.Bumerangas grizta,nereikia uzsimirsti,kaip pasauksi,taip ir atsilieps.Rusija turi buti uzdrausta ,kaip civilizuota valstybe pasaulyje,kas bendraus pasmerkti,nes tokie ziaurumai net gyvuliai sau neleidzia.Tai issigimeliu necija.

raimondai,       2022-06-5 8:07

baik pijokaut,as tau..

gel'l'tonaja lavondeme       2022-06-5 8:03

apemes stiprus nerimas del kacapstano klaikalioniu,tenka naktim nemiegot ir budeti,kas issaukia vizijas bei matymus,ima nervingas kikenimas ar siaip,mekenimas.Vienzo,pucka xuilo,tuoj nudves,ka cia daug kalbet.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-5 5:42

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
_________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai. _
Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

yel“l“ow submarine       2022-06-5 3:46

na, anekdotų kūrybos manufaktūra, įsteigta, kaip suprantu, trijų grynaveislių tvartelinių pienburnių dundukų,  matau vaikosi kiekybės, o ne kokybės smile)) - o ir anekdotų žanras koks tai keistas : juokas ima ne iš anekdotų personažų ar iš situacijų, o iš anekdotų kūrėjų smile)) - nors, kai personažai tipo išgamos zelenskio ar to šnabždančio pridurkiško pajaco, tai gaunasi ir vienas kitas klasikinis anekdotas smile), - žo, labai vidutiniškai kūrybiškas kolektyvas smile - jei ne bolševikiškas fanatizmas, su ta kūryba būtų visai prastai ...

Z-Day       2022-06-5 0:19

Брифинг Минобороны России, главное:

* в районе Дачного в Одесской области в результате ракетного удара уничтожен пункт дислокации иностранных наемников

* средствами ПВО в районе Одессы сбит доставлявший вооружение и боеприпасы самолет военно-транспортной авиации ВС Украины

* ракетами воздушного базирования нанесён удар по центру артподготовки украинской армии в Сумской области

* средствами ПВО уничтожены 17 украинских БПЛА, в т.ч. 2 «Байрактар-ТБ2» в Николаевской области

* ракетными войсками и артиллерией за сутки на Украине поражено 33 пункта управления, 131 огневая позиция артиллерийских подразделений, 542 района сосредоточения сил и техники

Raimonda       2022-06-5 0:16

Pabandžiau paskaityti ankstesnes šių pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Taip ir norisi paklausti tų autorių, ką jūs rūkot, arba ką jūs uostyt pradėjote, jog tokias fantazijas, kur melas liejasi laisvai, rašinėjat? Net šlykštu skaityti tokį melą…..

Šlovė rusų kariams!       2022-06-5 0:14

Pagoglinkit būtinai straipsnį - “Войска Украины потеряли в боях за Северодонецк до 90% личного состава“.

EI,lavondeme,       2022-06-4 23:52

cekiski gradai jau Severodonecke..Ir tai tik pradzia.Oi kacapcikai siks kelnesna.‘kariunai’marodieriai,sval podzabornaja.

Feiginas       2022-06-4 23:43

Apie Kremliaus gaujas /
ФЕЙГИН о кланах Кремля – Путину уже нашли замену?
https://www.youtube.com/watch?v=Vj7kLXFS2RM&ab_channel=24Канал

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.