Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 28 d. 22:21

12     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiaurinis flangas

Charkiv. Be pakitimų.

Izyum. Kaip ir minėjome anksčiau, agresoriui reikia keleto dienų, kad suformuoti pulti gebančią grupuotę. Štai ir dabar kelios dienos sąlyginės ramybės ir šiandien orkai atakavo ukrainiečių gynybos liniją Krasnopyllia – Dolyna – Bohorodychne. Aktyviausiai atakuota Mazanivka ir Dolyna. Galimai agresorius pabandė sukaustyti ukrainiečių pajėgas Dolyna miestelyje, ir tuo pačiu smogė Mazanivka iš šiaurės vakarų, taip bandydamas apeiti gyvenvietę ir ją kertantį upelį, išeiti gynėjams į užnugarį prie Krasnopyllia – Dolyna. Kaip ir šimtus kartų prieš tai nieko nepešė, ukrainiečiai apsigynė.

Syversk. Šiandien sektoriuje ramiau, pagrinde dirba abiejų pusių artilerija. Neaiški padėtis dėl Berestove, pasirodė žinių, kad ten veikia agresoriaus manevriniai vienetai. Jei ir taip, kažin ar orkai labai apsidžiaugs tokia sėkme. Gyvenvietė iš šiaurės vakarinės, vakarinės ir pietvakarinės pusės apsupta kalvomis. Tarp jų link Syversk veda iš esmės vienas vandens kliūtis kertantis kelias, atsiremiantis į Vyimka gyvenvietę, o šalia mūsų jau pažįstami ukrainiečių kontroliuojami Ivano – Darivka ir Spirne. Žvelgiant teoriškai ukrainiečiai turi galimybę ugnies priemonėmis, pozicine gynyba ir lokaliomis atakomis uždaryti agresorių gyvenvietėje taip, kaip jie tai padarė Shyrokine 2015 m. pradžioje. Žiūrėsime, ar pavyks.

Bakhmut:

  Svitlodarsk ruože ukrainiečiai toliau gina Semihirja (nepaisant pranešimų, kad jie jau iš ten pasitraukė). Kaip ir vakar minėjome, agresorius siekia pabandyti atkirsti visą ruožą ir atakuoja Vershyna su tikslu stumtis į vakarus Bakhmutka upės link.
  Soledar ruože tęsiasi kautynės prie Pokrovske, rusai nežymiai pasistūmėjo. Agresorius taip pat pabandė atakuoti nuo Klynove Bakhmut link, tačiau patyrė nesėkmę.

Centre agresorius antra diena skelbiasi pradėjęs didelį puolimą Avdiivka – Mariinka ruože, tačiau kol kas to „grandiozinio“ puolimo šešėlio, ką jau kalbėti apie rezultatus. Kreivas bandymas pulti Pesky link atmuštas. Žiūrėsime, kas bus toliau.

Zaporizhia be pakitimų.

Pietų kryptis.

Kaip ir buvo galima tikėtis, agresorius pabandė kontratakuoti Davidiv Brid ruože. Kažin ar jis tikėjosi atsiimti tai ką vakar prarado (Andriivka ir Lozove) ar labiau siekė sustabdyti tolimesnį ukrainiečių puolimą. Kaip ten bebūtų, orkų ataka atmušta, ukrainiečiai įsitvirtina naujose pozicijose.

Ukrainiečių artileristai toliau dirba iš peties keldami į orą agresoriaus šaudmenų ir degalų sandėlius – Chornobaivka again.

Tiekimas per Nova Kachovka ir Darivka sutrikdytas, o per Antonovo tiltą ir toliau nevyksta. Orkai bando būti gudresni už penktoką, ir netoli Antonovo tilto atsargas ir karinę įrangą plukdo pontoniniu keltu. Jei visas internetas tai žino, tai žino ir ukrainiečių artileristai, tad fejerverkų ilgai laukti neteks.

***

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas | Veidaknygė

Politinis ir strateginis lygmuo

Ukraina trijuose uostuose formuoja “žaliuosius koridorius”, kuriais būtų galima eksportuoti grūdus. Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivų lydimi laivų “karavanai” iš Odesos, Čornomorsko ir Pivdenyj uostų plauks Juodąja jūra paskirties kryptimis.

Visiems be galo įdomu, kaip gi elgsis susitarimą dėl grūdų eksporto pasirašiusi ir vos ne tą pačią dieną Odesą apšaudžiusi Maskva. Raketos neva buvo paleistos į karinį laivą, bet juk grūdų krovinius lydės taip pat ne pramoginiai laivai.

Dėl saugaus Ukrainos ir Rusijos grūdų eksporto Turkijos, Ukrainos ir Rusijos kariškiai, įkūrė Turkijos gynybos ministerijos vadovaujamą bendrą grūdų koordinavimo centrą Stambule. Kaip teigia Turkija, maždaug trečdalis pasaulyje tiekiamų kviečių yra iš Ukrainos ir Rusijos.

Apie 20 mln. tonų eksportui skirtų grūdų šiuo metu yra įstrigę Ukrainoje. V. Zelenskio teigimu, po šių metų derliaus nuėmimo grūdų kiekis gali išaugti iki 75 mln. tonų.

Vakar Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Andrejus Rudenka perspėjo, kad susitarimas dėl ukrainietiškų grūdų eksporto gali žlugti, jei nebus pašalintos kliūtys Rusijos žemės ūkio produktų eksportui.

Mūsų manymu, šį sankcijų svertą Rusiją dabar ir tampys pirmyn - atgal: nuimkit sankcijas ir mes leisim gabent grūdus, nenuimsit - šekit raketų į uostus. Tokia, vienok, barbarų diplomatijos kalba.

Rusijai dar labiau sumažinus dujų tiekimą Vokietijai ir kitoms Vidurio Europos šalims po to, kai Rusija pagrasino tai padaryti anksčiau, dujų kainos vėl šoktelėjo beveik 2 % ir priartėjo prie rekordinių aukštumų.
 
Tuo tarpu Lenkija pareiškė, kad iki metų pabaigos taps visiškai nepriklausoma nuo rusiškų dujų. Ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pasidžiaugė, jog “jau dabar Rusija nebegali mūsų šantažuoti taip, kaip šantažuoja, pavyzdžiui, Vokietiją”.

Dujų tiekimo sutrikimai neturės tiesioginio poveikio mažiau nei 5 proc. dujų iš Rusijos importuojančiai Jungtinei Karalystei, tačiau jau turi netiesioginį poveikį dėl kylančių dujų kainų pasaulinėse rinkose. Europos didmeninė dujų kaina dabar 204,85 euro (172,08 svaro sterlingų) už megavatvalandę - trečia didžiausia kaina per visą istoriją. Visų laikų rekordas buvo pasiektas kovo 8 d., kai kaina buvo 210,50 EUR (176,76 GBP) už megavatvalandę.

Palyginimui: praėjusiais metais šiuo metu dujų kaina Europoje buvo šiek tiek didesnė nei 37 eurai (31,08 svaro sterlingų) už megavatvalandę. Kaina pakilo daugiau nei penkis kartus. Britai įspėjami, jog vidutinė sąskaita už dujas gali siekti 3 850 svarų sterlingų per metus.

G7 bendromis pastangomis pavyko šiek tiek “prismaugti” Rusiją naftos pardavimų srityje. Siekiama priversti Rusiją laikytis viršutinės kainos ribos, dirbtinai nekeliant naftos žaliavos kainų ir neišbalansuojant rinkų. Taip siekiama apriboti Maskvos pajamas iš naftos. Tuo pačiu baiminamasi, kad Rusija keršydama gali sumažinti naftos tiekimą pasaulinei rinkai, dėl ko naftos kaina gali vėl išaugti.

Šiame sektoriuje Vakarams ne savo noru talkina Indija ir Kinija, kurios nori sumažinti savo naftos importo išlaidas.

“Naftos karas” yra labai sudėtingas procesas, nes Vakarai Rusijos negali išeliminuoti iš naftą tiekiančių šalių gretų, nes pasaulyje tiesiog pritrūks naftos žaliavos ir smogs naftos bei kitų kainų krizė. Todėl verčiamasi per galvą ieškant alternatyvų. Būtent todėl JAV žalios naftos eksportas pasiekė rekordinį lygį:  bendras žalios naftos ir naftos produktų eksportas per savaitę padidėjo 16 proc.  - iki 10,87 mln. barelių per dieną.

Yparingai daug dėmesio pasaulio ekonomikos įvykiams mes skiriame dėl to, kad ji yra svarbiausias karo Ukrainoje ir Rusijos karo prieš Vakarus svertas. Jei G7, ES EK ir kitos Vakarų institucijos būtų laiku paprašę sukaupti pakankamas dujų ir naftos atsargas, jei būtų pasirūpinę alternatyviais gavybos, tiekimo kanalais bei šaltiniais, Rusija šį karą būtų jau pralaimėjusi ir alkana belstųsi į Europos duris, o gal, karo ir iš viso net nebūtų pradėjusi. Deja, Kremliaus skaičiavimai, kas nutiks, prisukus ar užsukus dujas, dirbtinai sukėlus naftos kainas, užgrobus uostus ir sukėlus maisto krizę jau davė akivaizdžius rezultatus.

Visgi esame linkę manyti, kad Maskva šiame ekonominiame ir raketų kare apsiskaičiavo. Buvo tikėtasi staigios pergalės Ukrainoje ir neilgo žaidimo su Vakarais dėl sankcijų, kurių iki karo iš esmės nebuvo. Tačiau Kremliaus strategai neįvertino, kas nutiks su Rusijos ekonomika, jei karas Ukrainoje užsitęs dar du metus, o per tą laiką Vakarai sustyguos naujus dujų bei naftos tiekimo kanalus. Rusija, iš resursų gyvenanti šalis, virs nenaudojama, nuskurdusia degaline išdaužytais langais ir slaviškais keiksmažodžiais aprašinėtomis sienomis.

Mes matome, kad Rusijos karas yra nelogiškas, kaip ir siekis juo parklupdyti Vakarus. Nes Vakarams nors kiek parklupus, prasidės globali rececija, kuri pirmiausiai smogs Kinijai. Kinijos komunistai dreba išgirdę žodį “sankcijos”, nes suvokia, kad šalis priklausoma nuo milijardo pagrindinių vartotojų, esančių Vakaruose. Pasaulio ekonomika globali, todėl nutraukus ar sugadinus kurią nors grandinę - kentės visi. Putinas ir jo glušių komanda dar nesuvokia, jog kariaudami su Vakarais iš esmės kariauja su Kinija ir kitais sąjungininkais bei tokiu būdu šaudosi patys sau į kojas.

Kremlius didžiuodamasis skelbia, kad Sankt Peterburgas bus 2023 m. Rusijos ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimo šeimininkas.

Mums tai tinka. Mums labai patinka Kremliaus meilė Turkmėnistanui, Uzbekistanui ir Bulbašenkai. Draugaukit maskoliai su turkmenbašy vladykom, gurbangulyberdymuchamedovais ir fotografuokitės prie auksinių fontanų. Už geležinės uždangos arba sienos.

Kimas pareiškė, kad jis, t.y. Šėkorėja, yra visiškai pasirengusi ginkluotam konfliktui su JAV.

Na mat kaip čia jam gaunasi.

Operacinis lygmuo

Kaip mes ir minėjome, kontruolimas Ukrainos pietuose nebus paprastas. Pranešama, jog Kyjivo pradėtas pietinis kontrpuolimas susiduria su dideliu pasipriešinimu.

Nors Antonovskio tiltas sugadintas ir sutriko logistika į Chersoną, rusai tęs šio pietinio forposto gynybą ir laikysis “liuboj cenoj”. Bet kurio didesnio miesto praradimas reikštų asmeninį Putino, o tuo pačiu Gerasimovo ir Šoigu pralaimėjimą.

Todėl labai abejojame, kad bus įgyvendintas Kyjivo planas išvaduoti Chersoną iki rugsėjo.

Vakarų ekspertai spėlioja, kokios karo baigties Ukrainoje siekia Putinas. Atsakymo nerandama. Manoma, kad Putinas plano neturi ir elgiasi pagal aplinkybes.

Mes manome kiek kitaip. Putinas turi konkretų planą, tiksliau planus su A, B ir C variantais.
Generalinis Putino planas, kaip jau skelbėme - Europa be NATO ir JAV bazių, grįžiamas į 1997-ųjų geopolitinę sanklodą. Artimiausias tikslas - užgrobti Ukrainą, pakeičiant valdžią Kyjive. Planas minimum - įsitvirtinti užgrobtose teritorijose, sulaukti žiemos, kuomet nuo karo pavargusią Europą ir JAV užgrius energetinės ir kitos vidaus problemos, ir nebebus tiek jėgų bei galimybių padėti Ukrainai. Nutraukus aktyvius karo veiksmus ir pasiekus sąlygines paliaubas, kokios buvo okupavus Donbasą, bus vertinama nauja situacija ir daromi nauji skaičiavimai.

Tuomet bus planuojami tolesni karo veiksmai, ekonominės diversijos ir kitas Vakarų šantažas.

Orda pati nesustos.

Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, jog prireikus ukrainiečių kariuomenė galės smogti objektams Rusijos teritorijoje, iš kurių apšaudoma Ukrainos teritorija.

Taktinis lygmuo

Šiandien ryte Rusijos teroristai raketomis smogė Kyjivo priemiesčiui - Vyšgorodo rajonui.

Naktį apšaudyti Mykolajivas ir Charkivas. Charkive nugriaudėjo du sprogimai - vienas netoli centro, kitas gretimame rajone. Į miestą paleistos raketos S-300.

Apšaudyta ir Černihivo sritis. Užfiksuota apie dešimt raketų smūgių. Nuostoliai tikslinami.

Iš Ziabraukos aerodromo, esančio Gomelio srityje, Baltarusijoje į Ukrainos teritoriją paleistos 25 raketos.

Driskiai mėgino veržtis Bruskinskoje-Belogorkos kryptimi Chersono srityje. Gavo į dantis ir pabėgo.

Okupantams eilinį sykį nepavyko Slovjansko puolimas.

Mėginta susigrąžinti prarastas pozicijas Kryvij Riho srityje.

Avdijivkos, Novopavlovsko ir Zaporižės kryptimis praėjusią naktį buvo ramu. Rusai persigrupuoja, telkia naujus vienetus.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino rusų amunicijos sandėlius Černobajivkoje ir Bilohirkoje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Regimantas       2022-07-30 9:19

Tam, kad išsiaiškinti, kiek “vakarai” “padeda” Ukrainai, pirmiausia, reikia pažiūrėti Ukrainos skolą prieš “Spec. operaciją” ir Ukrainos skolą dabar. “Vakarai” “nerems” Ukrainos amžinai, nes ji baigia ištratinti savo žmogiškuosius ir fizinius resursus. Kam reikalinga ubagė? Spec. operacija, kur laimi visi: Rusija pasiims geologinius resursus, Amerika - didžiules palūkanas, Europa - gavo pigių vergų. Išlošia ir Ukraina, nes kas norėjo į “vakarus” - legaliai išmovė į “vakarus”, kas norėjo į “rytus” - išmovė į “rytus”, na o patriotai pasiliko ten kur norėjo. Ir Zelenskis gerai suvaidino savo personažą(gal gaus kokį apdovanojimą už nekaltybę ar taiką pasaulyje).

Jėzus marija       2022-07-29 23:02

“Снимать убийства Российских пленных приказывал Зеленский”
https://youtu.be/whCn0rLFszQ
“Беспредел в Украинской армии”
https://youtu.be/PC4YVwsIppo
“РЕН ТВ НОВОСТИ 29.07.2022, 19:30: Удар по СИЗО из HIMARS/Мины-ловушки в Донецке/Горят отели в Турции”
https://youtu.be/tY9_8PcKPlY

 

Tuojau dar vienas ukrufašistų miestas kris       2022-07-29 20:32

Pagoglinkit straipsnį “ Силы ЛНР успешно развивают наступление на Соледар”.
https://ria.ru/20220729/lnr-1805971867.html

Trojan dar vienas ukrufašistų miestas kris       2022-07-29 20:30

Pagoglinkit - “ Силы ЛНР успешно развивают наступление на Соледар”.
https://ria.ru/20220729/lnr-1805971867.html

slava       2022-07-29 15:17

slava xazarijai. Zelenskui slava.

Diedas to "Karas yra šlykštus"       2022-07-29 13:09

Ar nepastebėjai tamsta tokios jau atsibodusios tendencijos. Absoliučiai visur kur tik rusai ateina, visur “savi šaudo į savus”
Išvaduotojai visad “ni pri čiom” Jie tik vodkę  saldaines ir baronkas dalina, o čiabuviai patys tarpusavyje šaudosi

Karas yra šlykštus       2022-07-29 11:34

Ukrainiečiai pavarė bombų ant savų pasidavusių į nelaisvę. Kaip tai galima vertinti?

Visiškam Stasiui       2022-07-29 8:20

Gal pirma, Stasy, išsiaiškink su dujomis tiekiamomis per Ukrainą, o tada imkis Baltijos jūros problemos:)

stasys        2022-07-29 8:01

Gera įvykiu analizė , vakarams irgi reikia plano A, B, C vienok prieš tai reikia išspręsti klausimą ką daryti su xuilo dujomis tiekiamomis per Baltijos jūrą ? gal netyčia susprogdinti ? juk šiandiena viskas vyksta netyčia .. Xuilo užpuola Ukraina ieškodamas joje naciu , vėliau pamirštą pirma savo išvaduojamąjį planą .. kąsnis pasirodo per didelis ..tokio nenuryti o ir kramtyti nėra laiko . Tenka tenkintis planu B , griauti taikia kaimyninę šalį po kąsnį ir visiems grasinti savo ‘bombomis’ . Xuilososija atsilikusi šalis , bet jos izoliuoti ir kontroliuoti susitarimais nepavyks. Tie kas taip mano kasa patys sau duobę ir tampa xuilo plano dalis sugriauti ir perpiešti įtakos žemėlapį pasauliui . Bijau kad Ukraina ir jos valdžia nenorom prisitaiko prie xuilo ‘tango’ Ukrainoje ir poroje sukasi skaičiuodama viens du tris viens du trys . Taip karai nelaimimi .. Duodi į snukį orkui arba tyliai inkšti .

Klounada       2022-07-29 7:27

Per tv mačiau, kaip Ukrainos parlamente vienas kitą sveikino marionetės. Marionetė “Čigonas” iš Lietuvos pakabino marionetei “Valdau pasaulį” iš Ukrainos jo tautos mėgstamo metalo grandinę. Marionetė iš Lietuvos dar kažką angliškai išvebleno. Paskui marionetės apsigabino, net baisu pasidarė, kad šeimininkui virvutės nesusipainiotų.

Nusitriedusio gellstancio llavoono       2022-07-29 6:36

eilinis vemulys.Nujaucia artejanti kacapiniu ordu gala pietuose,tai eme tampytis.Tik drig drig drig..,llavoonas kaip nesaaavas.Jokiosi garsu,kaip sake vienas izymus zmoga.

yellow Z.O.V-marine       2022-07-28 23:14

eilinė moralės prostitutų tryda smile)) - “diešovos“ gyvulio arestovičiaus kopijos smile))

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.